Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) x64emulator


x64emulator
tag

Jó estét Hölgyek, Urak!

Bajban vagyok és szeretném hozzáértők segítségét kérni.

Van egy moduláris Thermaltake London tápom, amihez sajnos a hozzátartozó tápból 8 pines kivezetésű pci-e-hez tartozó tápkábeleket elhagytam valahol/valakinél... (mivel akkor még integrált gpu-val használtam és nem volt bekötve)
Most persze sajnos kéne...és van egy sejtésem hogy ezzel kvázi kuka a táp mert ahhoz gyári kábelt nem tudok csak úgy szerezni és sejtésem szerint ezek a kábelek nem beszerezhetők.

A pláne a történet mögött az, hogy kb 4-5 éve egy haveromhoz átmentem hogy cseréljünk tápot mert nekem jó a kissebb... sajnos mind2 táp moduláris volt és naiv módon a kábeleket már nem cseréltük ki, így meghalt a gép összes merevlemeze, akkor még gpu nem volt benne. Szóval csak ezért gondoltam utolsó reményem, megkérdezem...pci-e táp esetén is speciális gyári kábel jó csak, ami ha eltűnik akkor az szopóroller.

(#11652) x64emulator válasza x64emulator (#11651) üzenetére


x64emulator
tag

Közben egy régebbi konfigurációról készült képet találtam ahol, látom hogy a Corsair tápegységnek a tápkábele helyett a Thermaltake kábelével hajtottam meg a videókártyát. A bajom hogy azóta az a konfig már elkelt és valszeg vele együtt a másik gyári(corsair táp) kábel is. Ezt nem is értem hogy hogy használhattam...amikor a SATA tápkivezetésnél nem volt mindegy hogy melyik gyártó kábelét használom.

(#11653) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Új konfig építése előtt állok. A megvásarolt táp 24 pines csatiján észrevettem valami furcsát.

Amit bekarikáztam, az a rész teljesen üres, vezeték sem megy bele. Ez normális? Lehet az egyik régi tápomon is így volt csak nem vettem észre? Amúgy az az oldal megy a lapba, a gyári felcimkézés szerint.

Előre is köszi!

(#11654) Oposzumtoszó válasza Oposzumtoszó (#11653) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Elvileg megtaláltam a választ, de javítsatok ki, ha tévedek.
Ez egy 5V-os vezeték helye, amit 2003-óta nem használnak, ezért sok gyártó üresen hagyja a helyét.

(#11655) syberia válasza Oposzumtoszó (#11654) üzenetére


syberia
veterán

Szándékosan van üresen hagyva, -5V ág már jó ideje nincs a tápegységekben.

https://howbad.info/

(#11656) Oposzumtoszó válasza syberia (#11655) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a választ.
Sok gép összerakás után csak most tűnt fel. :DDD

(#11658) syberia válasza #98320896 (#11657) üzenetére


syberia
veterán

Több részletet írj. :U

https://howbad.info/

(#11660) syberia válasza #98320896 (#11659) üzenetére


syberia
veterán

Ez már nekem is sok! :DDD :C :))

https://howbad.info/

(#11661) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Sziasztok,
Van egy dell T3610-es gépem 685W PSU-val, és egy RX580 as vga-m. A gépben 2 db 6 pines csatlakozó van, azonban a vga-n 1 db 8 pines. Ha veszek egy 6 to 8 pin csatlakozót akkor az úgy leadja a 150 Wattot? Vagy milyen kábelre van szükségem? 2x 6 pin to 8 pin? Hol lehet azt kapni Mo-on? Sehol nem találtam eddig neten...

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#11662) syberia válasza BoC1ka (#11661) üzenetére


syberia
veterán

Nem lesz gond, rákötheted ilyen adapterrel.

https://howbad.info/

(#11663) BoC1ka válasza syberia (#11662) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Tehát egy sima 6->8 pin csatlakozó leadja a 150 watttot?

YNWA

(#11664) syberia válasza BoC1ka (#11663) üzenetére


syberia
veterán

Melyik RX 580 van neked?

https://howbad.info/

(#11665) BoC1ka válasza syberia (#11664) üzenetére


BoC1ka
senior tag

XFX RX 580 8GB GDDR5 GTS XXX Edition

YNWA

(#11666) syberia válasza BoC1ka (#11665) üzenetére


syberia
veterán

Elméletileg 120W a 6 pin maximuma, és ott van még a pci-e slotból felvehető 75W. A tápegység lazán el kéne vigye, de tuning nem ajánlott.

https://howbad.info/

(#11667) BoC1ka válasza syberia (#11666) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Veszek egy 6ról 8 ra átalakítót és kipróbálom.

Ha megy jó ha nem akkor várok gyári dell kábelre :) Köszi!

YNWA

(#11668) Chapel


Chapel
addikt

Teljesen tanácstalan vagyok, avagy beszippantott a pc világ megmagyarázhatatlan mélysége.
Helyzet: váltottam, lapot, procit, ramot; táp, vga maradt...de a táp, szóval:
i7 4790k -> i7 9700k
Gigaybyte Z97-D3H -> Gigabyte Z390 UD
16Gb Ddr3 1866 -> G.Skill 3000mhz 32Gb Ddr4

Nos: minden helyén, gép meg se nyikkan az eddigi perfekt FSP Raider Silver 650-essel.
Semmi. Lehúzva minden, semmi

Ráraktam egy itt lévő 400-s chieftech-et-t, indul, no problem.
Átrakom másik gépem az FSP-t, és indul. Délelőtt óta ezen dolgozom, maradék halyam is kihullott....mi a jó ég ez??? :F :W

:R

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11669) jeni válasza Chapel (#11668) üzenetére


jeni
félisten

legalább nem kell a fodrászhoz menned jó darabig. ;)

biztosan jól voltak rácsatlakoztatva az FSP kábeleik?

önmagában tudod tesztelni a FSP?

(#11670) Chapel válasza jeni (#11669) üzenetére


Chapel
addikt

FSP tesz önmagában megvolt. zöld+fekete kivezetés , bele réz drót, minden lehúzva, legalább fel kellene pörögnie; illetve más gépben ok.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11671) jeni válasza Chapel (#11670) üzenetére


jeni
félisten

ez nem történik meg?

legalább fel kellene pörögnie

legalábbis az FSP táp az alaplapnál valamiért valamely ága hiányzik vagy rövid zár van és ezért nem indul el., akár egy nem oda illő földelés.
a chifinek tápnak ez nem gond mert lehet,hogy az csak 3 féle védelmet tud. ellenben az FSP akár 5-t ,és pont ez az amiért nem engedi a lappal együtt elindítani.
teljes védelem: OCP, OVP, SCP, OPP, OTP
letiltja valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#11672) Chapel válasza jeni (#11671) üzenetére


Chapel
addikt

Szétszedtem, kicseréltem a réz földelő csavarokat és a lefogatókat is. Kaptam kölcsön egy vadi új tápot egy Zalman ZM700-LXII személyében, minden csatit átnéztem...és továbbra is semmi.

Miért indult el a 400 chieftechel és mással miért nem? új lap, új proci, új ram, új táp... :W

Kifogtam volna egy gyári hibás lapot/procit? Feladom, nincs több ötletem. :(((

Szerk:
Nem az az az FPS Rider van amit linkeltél, egyel korábbi lehet, mert ezen a vga atx csati nem 6+2 kétszer, hanem 4+2 kétszer az enyém FSP RAIDER S 650W Silver (PPA6501902)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11673) korcsi válasza Chapel (#11668) üzenetére


korcsi
veterán

A "meg se nyikkan" mit jelent pontosan?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11674) Chapel válasza korcsi (#11673) üzenetére


Chapel
addikt

Semmi nem történik. Nem kap áramot, nem pörög fel venti, nem világít led. Semmi.
Már majdnem biztos vagyok benne 99%-ra hogy hibás a lap.

Minden mást kiszűrtem. Hétfőn még beadom egy helyi szervízbe, nézzék meg de nem várok csodát. N+1 saját gép amit összerakok, nincs nagy rejtély; persze nem vagyok tévedhetetlel.

Hétfőn kiderül.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11675) jeni válasza Chapel (#11674) üzenetére


jeni
félisten

vagyis:
1.az FSP RAIDER S 650W Silver táp más alaplappal meg rendesen.
2.Chifi táppal az új lapod, az új procival és az új KIT memókkal megy rendesen? Itt valamit nem figyel a tápod az alaplappal szemben!
3.a Zalman kölcsön kapott új táppal se megy az új deszka,új procival sem.

A lapon vannak valami mérő pontok?
Szerintem a lapod valamire nagyon érzékeny és akár valami plusz fesz.-re vagy valami rendellenes földelésre blokkolja magát.
Lehet az FSP a másik lappal azért megy mert ott nem annyira érzékeny cucc egyéb feszültségekre.
Táptesztered van?
Akár mérőműszered amivel kitudod mérni az egyes kábeleket?

(#11676) Chapel válasza jeni (#11675) üzenetére


Chapel
addikt

Így van ahogy írod.
Van Multiméter, este vissza kapom és bemérem az atx csatikat az fsp-n; bár lévén a másik új táppal sem megy nem az lesz a gond..szerintem.
Megírom mi lett a vége.

Amúgy egy ilyen konfignál mi okozhat ilyet? Mire lenne érzékeny a két új táp? Mi nincs jól berakva? Minden földelés stim.
Egyetlen egy csavart nem tudok becsavarni a házba, azt is azért mert ott nincs a házon lyuk; az alaplapon igen. Ez gond lenne? Végülis fúrhatok egy lyukat, bele rakok egy réz földelést és abba egy csavart, de ez számomra elég valószínűtlennek tűnik.

Kaptam olyan tippet, hogy lehet hogy a lapnak azzal van baj hogy nincs minden system venti rádugva, de ez már végképp nonszensz nekem...

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11677) jeni válasza Chapel (#11676) üzenetére


jeni
félisten

A venti érdekes dolog.
Ha ez a furi a dologban tegyél rá minél több ventit.
Ha csak 2 van vagyis a CPU venti és a hátsó ami nem feltétel akkor is el kell indulnia,hogy azon kivül van még alaplapon 6 tüske fogadó rész amire nincsenek a többi ventik rádugva enélkül is mennie kell a lapnak még akár a BIOS-ig.
Az új tápban több védelmi vonalak,áramkörök vannak beépítve. Lehet érzékelik ha az alaplapon valami nem kóser akkor nem engedi elindítani a gépet.
Ezt nem értem:
Egyetlen egy csavart nem tudok becsavarni a házba, azt is azért mert ott nincs a házon lyuk; az alaplapon igen. Külön földelő kábel nem kell a gépnek. Ez gond lenne?
Nem tudod rögzíteni az alaplapot a ház alsó fémlemezére vagyis a tálcára?
Legalábbis az alaplapon 9db rögzítési pont van amit a tálcára, a ház alsó felére kell csavarni az abból kiálló fémes réz anyákra.

(#11678) Chapel válasza jeni (#11677) üzenetére


Chapel
addikt

Mutatom képen, ez sokkal érhető, ,lehet nem teljesen jól írtam le :)
Lap
Ház

Tehát a sárgával jelölt csavar helyen, nálam nincs a házban lyuk, nem tudom azt a csavart becsavarni, arra gondoltam - bár mondom ez a táp volt eddig is és máskor is volt ilyen - hátha amiatt a földelés hiánya miatt van ez az egész...?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11679) jeni válasza Chapel (#11678) üzenetére


jeni
félisten

A memória A1 másik oldalán is van lyuk. Látom oda is tettél csavart. Az igy rendben is van.
Van mikor nem minden lyuk stimmel. Érdemes nagyján feltérképezni hova is kell tenni a réztartó anyákat.
Ezeknek semmi közül ,hogy a lap nem indul el. Abba lehet,hogy gyárilag rossz a lyuk helye és esetleg zárlatot okoz másutt ahol nem is kéne érintkeznie sehol sem,ha ott valami kiálló fém van.
Ezek a rézanyák inkább a lap stabil fekvésében,rögzítésében játszanak szerepet.
A te lapod egyoldalról rövidített ATX lap. Mert igazából a szélesebb normál verziósnál 9 csavarozható lyuk van.
Abban Jobb ,hogy a szélesebb lap széleik kevésbé hajolnak meg hiszen ott rögzítve vannak. Pl.: ATX 24pin,sata csatlakozó, műveleti ház csatlakozok,stb..
Hacsak minden lapszélében lévő lyukba teszel anyát akkor is mennie kell a lapnak!
Érintés védelmileg igy is rendesen meg lenne oldva 4 csavarral.

[ Szerkesztve ]

(#11680) Chapel válasza jeni (#11679) üzenetére


Chapel
addikt

Nincs ahogy a képen is látható.
Így van rövidített mert van, a két "szélső" ami a fő alaplap atx csati mellett lennének (a 24 pines) a lap két szélén, oda már nem ér el a lap.
Megjegyzem ez oltári hülyeség, az egyetlen csatlakozó amit izomból kell benyomni a helyre, na pont ott nincs alátámasztás. Persze alányúlok, megoldja az ember, de a logikát nem értem.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11681) vlaci79 válasza Chapel (#11678) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Jól látom, hogy van egy plusz távtartód becsavarozva?
Ház képén felülről a 3. bővítőhely mellett.
VLaci

[ Szerkesztve ]

(#11682) jeni válasza vlaci79 (#11681) üzenetére


jeni
félisten

Az okozna a zárlatot?
Emiatt nem indulna?
Mivel az alaplapon azon a vonalában nincs sehol sem lyuk a lapon!

[ Szerkesztve ]

(#11683) vlaci79 válasza jeni (#11682) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szerintem igen.
Csak ott legyen távtartó, ahol a lap és a ház furatai egyeznek.
Házon mikor nincs furat akkor műanyag távtartót használok.

VLaci

[ Szerkesztve ]

(#11684) Chapel válasza vlaci79 (#11681) üzenetére


Chapel
addikt

Jól, de azt már én is kiszúrtam. Kivettem, bemértem a táp adja az áramot, nincs semmi nyoma zárlatnak vagy ilyesmi; ahova az a távtartó ért ott szerencsére pont nem volt semmi kivezetés, csak műanyag.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11685) Chapel


Chapel
addikt

....a ház PW csatija volt a ludas.
Ugyanis ha házon kívül raktam össze hibátlanul fut, még win reinstall sem kellett.

Ha azzal akarom indítani se kép, se hang blokkolja a táp(ok hada).

Rejtély megoldva, most ugyan ideiglenesen jumperrel indítom, a ház kábelezéséz majd egyszer átnézem, cserélem újraforrasztom stb és mehet vissza a gép.

Ecsém...1 hét szívás emiatt.No de "ma is tanultam valamit" :))

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11686) MasterDeeJay

Kérdés:
Mit okozhat ha a 4pin atx12v csati van csak bekötve olyan lapon amelyen 2x4pin vagy 1x8pin csati köthető?
Gondolom nagyobb prociknál lehet gond, de mi a nagyobb proci?
Mármint wattra a turbóval számolt TDP-t kell néznem? 200w felettiek?
instabil egy proci de ki kell derítenem mitől, táp, lap, 4pin vagy amúgy minden egyszerrre.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11687) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Sziasztok!
Van egy Chieftec hpc-360-202 tápom, 14 éves, nagyjából 6-8 éve áll.
Lehet az állástól baja?
Szüleimnek építenék egy light konfigot (Pentium G4560 - TDP 54W), dedikált VGA nélkül, 1 SSD, 1 HDD. Ehhez használnám fel.
Leszedtem a burkolatot, belenéztem, nem láttam semmi gyanúsat. 1 kondi mintha kicsit púpos lenne, de nem vagyok benne biztos, ha az, minimális mértékben.
Merjem használni ezt a tápot?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#11688) VIPowER válasza SenorGrande (#11687) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ami a képen van jelölve a két borda között azt cseréld, a másik nyílnál pedig a 3300uf 16V-osokat is cserélném a biztonság kedvéért, meg amit púposnak látsz nyilván. Low-esr kondi kell.

(#11689) SenorGrande válasza VIPowER (#11688) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Köszönöm a választ! :R
Ezeket miért érdemes cserélni? Az idő miatt, vagy valami típushiba?
Jó táp (volt) ez?
Egyébként pont az a zöld tűnik púposnak, amire bal alul mutat a nagy nyíl.
Nem vagyok egy forrasztómágus, de lehet megpróbálom. Vagy keresek egy szakit. :)
Van esetleg ajánlott kondi márka, amit érdemesebb megvenni? Laikus vagyok a témában. :B

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#11690) VIPowER válasza SenorGrande (#11689) üzenetére


VIPowER
senior tag

A két borda közötti a készenléti tápé, az szokott a leghamarabb kiszáradni. 3300uf 16V-os a 12V-ot szűri, amit a mai gépek leginkább használnak. Sirtec belsős. A hatásfoka sem annyira vészes. Amire szeretnéd arra még jó lesz, de erősebb konfighoz kevés lesz. Teapo, vagy Yageo kondi megfelelő bele.

Ha nem értesz hozzá jobb lenne ha kicseréltetnéd inkább valakivel aki igen, nehogy gond legyen.

[ Szerkesztve ]

(#11691) SenorGrande válasza VIPowER (#11690) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszokat! :R :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#11692) dokee78


dokee78
félisten

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést,ha nem akkor át irányítotok:

Van egy EVGA SuperNOVA 750 tápom.
Van rajta egy Eco gomb.
Mikor kell bekapcsolni?
Működés közben vagy kikapcsolt állapotban kell kapcsolni?

Például,ha csak torrent miatt akarom járatni a gépet akkor érdemes Eco módot bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#11693) kukulec


kukulec
őstag

hali, van egy elég régi fsp blue storm tápom. beteszem a gépbe, és elindul, kivéve hogy nem jön be a képernyő, és a táp ventije nem forog. a ház és a vga ventije meg megy. a táp kuka vagy csak valamit rosszul csinálok?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#11696) korcsi válasza #98320896 (#11695) üzenetére


korcsi
veterán

Nem a kondenzátor "zenél" hanem a tekercs.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11698) MasterDeeJay

Ha már hőmérséklet. Még nem vettem infrás mérőt de érdekelne mi a max amit hosszú távon elviselnek a tápellátó alkatrészei? Itt most inkább az alaplapon lévő vrm-re gondolok, nem kimondottan a tápéra. De gondolom hasonló a tápban lévő alkatrészekhez.
A tekercs az a fekete kocka igaz? (csak tokban?) Az mennyin lehet max?. Kondinak meg ami rá van írva max 105 fok? Fet-eknek is gondolom max 100 fok körüli?
Azért kérdezem mert a lapomon nem működik a szenzor (azaz inkább egyik alaplapon lévő sem megy, kiakadt 90-120 fok között már induláskor), a fet borda érzésre nem brutálul égető de a tekercseken nem tudom rajta tartani az újjamat. És 135w-os proci van benne húzva.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11699) chakany


chakany
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de remélem tudtok segíteni.
Épp elhaló félben van a vinyó anyukám gépében (Hitachi HDS721010DLE630) HDD Sentinel szerint 7%. Adatmentésre kértem véleményt, és ott feltételezték, hogy a táp is felelős lehet, mert a Hitachi tán érzékeny a tápokra. Egy 420 W-os M-Tech KOB AP4420XA van a gépben. Elképzelhető tényleg ez (is) lesz a gond? Vettem bele neki új HDD-t, de ha a táp is ludas lehet, akkor még azt is cserélnem kell.
Köszönöm!

(#11700) tornas válasza chakany (#11699) üzenetére


tornas
őstag

Azt a tápot sürgősen cseréld ki....

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.