Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) bot1978 válasza Simi37 (#11350) üzenetére


bot1978
senior tag

P=U*I ha emlékszel. A teljesítmény jele P, úgy számoljuk, hogy feszültség*áramerősség.
12x20=240 Tehát 240W teljesítmény a maximum a 20 ameperes ágon, míg 12x30=360W a max a 30 amperes ágon. Ha tehát összeadod a maximumokat (240*2)+(360*2)=1200W lenne, de annyi nem lehet, mert max 1000W lehet. Szóval valami nem stimmel. Nem lehet, hogy valójában egy ág lesz az összes, csak a 20 és 30 amperes részen esetleg a felhasznált vezeték keresztmetszetek eltérőek vagy a felhasznált csatlakozók másfélék, esetleg biztosítékot használtak stb. ? Miért nem írod le a táp típusát? Az alapján itt egyből megmondják neked, hogy tökmindegy hogy dugod be. … és ha nem, miért nem.

(#11352) subaruwrc válasza Simi37 (#11350) üzenetére


subaruwrc
félisten

jó lesz úgy ha v3 és v4-en van az egyik,másik pcie.
vagy ha kiadja úgy akkor legyen v2 és v3 az egyik másik

általában közösítve vannak kettesével az ágak.
pl régi chieftec tápban

(#11353) Simi37 válasza bot1978 (#11351) üzenetére


Simi37
őstag

Igen emlékszem és teljesen tisztában vagyok vele, hogy nem az ágankénti megadott max terheléseket összeadva jön a ki a táp kombinált max teljesítménye. A táp típusa egészen pontosan: Chieftec A-135 1000W (APS-1000C)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#11355) Simi37 válasza #68686080 (#11354) üzenetére


Simi37
őstag

Köszi mindenkinek! :) Ma jött meg a Vega összedugtam, jól megterheltem, minden király! :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#11356) carr


carr
őstag

Sziasztok! XFX 850 moduláris tápom van.
Mostanában azt csinálja, hogy nem kapcsol be a ház bekapcs gombjára.
fél éve vettem itt egy arctól, most úgy néz ki valami van.
A kapcsolót kizártam (nincs szemmel látható baja). Rövidre zárva alapapról lehúzva minden, úgy indul. visszadugva, és ugyanúgy rövidre zárva nem megy.
99%, h táp baja van.
Van valaki aki Gyöngyös-Bp vonalon k jól ért a tápokhoz, és meg tudja javítani?
Tudtok segíteni?
Köszönöm!
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#11357) subaruwrc válasza carr (#11356) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha lapról lehúzva indul akkor lehet a lapodnak van baja nem ?

(#11358) carr válasza subaruwrc (#11357) üzenetére


carr
őstag

Már nemtom. fél éves a lap.
Most a gombot kibuheráltam, pin-t rövidre zártam vagy azt sem, csak rádugtam a lapra, és most megy.
fene se érti

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#11359) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Nem találkozott valaki ezzel a ventivel?

EFS-12E12H (0.50A)

Márkában nem vagyok biztos, a matricán a leginkább márkának kinéző dolog talán a DWPH.

Egy Superflower Amazon 450W 80Plus Bronze tápban van, a fordulatszáma érdekelne, de szinte semmi infót nem találok róla.

[ Szerkesztve ]

(#11360) carr válasza HollyBoni (#11359) üzenetére


carr
őstag

guglit ismered?
[link] :DDD :R
bár fordulatot nem ír, de összehasonlításképp yt-n van pár videó, amiben rpm szerint vannak összehasonlítva sztem. (nem néztem utána)

Mégis 1:

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#11361) HollyBoni válasza carr (#11360) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen ismerem, olvasás megy? :U

"bár fordulatot nem ír"

Én pontosan a fordulatszámra vagyok kíváncsi, ahogy azt írtam is. Ezt a cikket természetesen én is megtaláltam, és semmivel nem lettem okosabb.

[ Szerkesztve ]

(#11362) carr válasza HollyBoni (#11361) üzenetére


carr
őstag

pontosan be szoktuk írni, mit néztünk már meg, hogy az ilyen hülye heyzeteket elkerüljük. bocs, hogy segítek.
https://forums.evga.com/Bought-a-EVGA-80-BRONZE-600W-PSU-BRAND-NEW-and-the-fan-is-making-a-shaking-noise-m2826333.aspx
"HEC EFS-12E12H, 12 V, 0.25 A, 1500 RPM, 70 CFM fan"
A tiédhez mérten ki lehet számolni a fordulatát. Azért küldtem a yt linket, hogy azon elindulhatsz, hangra kb mi lehet a fordszám.
boldog kalácsot. :C

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#11363) HollyBoni válasza carr (#11362) üzenetére


HollyBoni
veterán

Leírtam hogy szinte semmi infót nem találok erről a ventiről, és érdekelne fordulatszáma. Ennyire egyszerű a helyzet, csak el kéne olvasni a hozzászólást amire válaszolsz. Vagy be kéne írnom hogy milyen keresőszavakat használtam, milyen keresőt használtam, hány oldalt néztem meg?
Az nem segítség, ha belinkelsz valami random youtube videót hogy hangról megállapítsam hogy kb. mi a fordulatszám, meg megkérdezed hogy ismerem e a google-t és belinkeled az első találatot ami semmi konkrét infóval nem szolgál. :U Annyira ügyes vagyok hogy még ezt az EVGA fórum topikot is megtaláltam! :K

Az ilyen "hülye helyzeteket" úgy lehet elkerülni, hogy akkor válaszolunk egy kérdésre ha valami érdemi infóval tudunk szolgálni, mert a "google-t ismered" kérdés, utána pedig 0 infóval szolgálás szimplán a kötekedés kategóriába esik. Bocs, csak ez kicsit már fárasztó, nem egyszer láttam már ezt itt PH-n. :N De én itt be is fejezném.

Boldog okoskodást, kötekedést! :K

[ Szerkesztve ]

(#11364) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm fiának raktunk össze egy 1155-ös gépet.
Egy noname táppal vettünk házat. A tápra hihetetlen értékeket írt az Aida!

A +5v-os érték 3,2 volt.

Ezt látva rendeltek bele egy CM 500w-os zsír új tápot.
Ugyan ez az érték fogadott az Aida-ban...
A táp ventije 100%-on pörög..

A gép hibátlanul üzemel, de valami itt nem stimmel.
Attól tartok meghal az új táp is.
Mi okozhatja?

Az Alaplap? ( ránézésre soha nem volt javítva, buherálva, a proci lábak állapota ismeretlen mert a hűtőt nem vettük le róla.

(#11365) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Enermax Pro80+ 400-valahány W.
Van ebben a tápegységben biztosíték? Ha igen, hol?

(#11366) Brenor


Brenor
aktív tag

Ma vettem egy új tápot. Lecseréltem a gagyi cooler master elite force 600-at. Kíváncsi voltam és megnéztem milyen a belseje. Hát elég gagyi hatást kell, de ott lent mi az a fehér rágó szerűség? Csak nem úgy ragasztották le? Vagy szétfolyt benne valami? Elég instabil volt ez a táp és a neten csomóan írják, hogy egy borzalom.

(#11367) subaruwrc válasza Brenor (#11366) üzenetére


subaruwrc
félisten

ragasztó az

(#11368) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

Pár napja a Cooler Master GX550W RS-550-ACAA-D3 tápom 12 V-os ága érdekesen ingázott az Aida64-es és a BIOS-os mérésekben. 11.3-11.7 V között mozgott látványosan. Ennek hatására a VGA-m is hülyeségeket csinált, nagyobb terhelésnél kikapcsolta a monitor kimenetét, és 100%-os FAN speedre kapcsolt, és így ment örökké egészen a restartig. Mikor észre vettem ezt a 12 V-os ingázást, szétszedtem a gépet és az összes táp csatlakozót lehúztam és vissza dugtam, meg a VGA-at is ki-be raktam újra. Ezek után minden szinte megjavult, az Aida64 és a BIOS mérésben is a 12 V most újra stabil 12.02 V.

Azt kérdezném, hogy a szoftveres feszültség mérés az mennyire megbízható? Egy ilyen pár ezer forintos táp tesztelővel jobban mérhetőek lehetnének a feszek, vagy ez is kb annyit érne mint a szoftveres mérés?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#11369) subaruwrc válasza Livius (#11368) üzenetére


subaruwrc
félisten

Szoftveres mérés nem mérés. De ha megjavult szétszedés összerakàs után akkor lehet valahol laza volt a kontakt.

(#11370) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Egy véletlen folyamán front panel audio headerre kötött csipogó zárlatossá tehet egy alaplapot?
Úgy hiszem, egy minőségi táp önvédelmi mechanizmus gyanánt egyből lekapcsolja a rendszert bárminemű meghibásodást észlelve a konfig többi része felől. Viszont a táp meglehet hibás.. A delikvens egy CWT belsős Corsair CX750. Nemsoká multiméterezzük, pusztán kíváncsiskodom mik a vélemények. Tápteszter és multiméter valós képet ad az állapotáról? Létezik, hogy jó feszültségeket ad le, mégis ilyen jellegű hibát generál?

A korábban hibátlanul üzemelő alaplap átlerült egy másik gépbe fenti baklövés kíséretében, és most meg sem nyekken..

[ Szerkesztve ]

(#11371) Livius válasza subaruwrc (#11369) üzenetére


Livius
őstag

A lényegi kérdésem az lenne, hogy ezek a pár ezer forintos táp tesztelők jobbak mint egy szoftveres mérés, vagy a gagyiságuk miatt ugyan annyit érnek?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#11372) Livius válasza Livius (#11368) üzenetére


Livius
őstag

Sziasztok!
Végül a Cooler Master RS-550-ACAA-D3 tápom 12V-os ágának instabil mászkálása nem oldódott meg. A BIOS mérés alapján már van, hogy stabilan leesik 10.9 V-ra is, és ekkor a GPU kikapcsolja a monitoromat/magát már random a windows 10-ben is, szinte semmi terhelésnél. A következő új tápomat már megrendeltem a neten, de még várnom kell kb 3-4 napot amíg megérkezik.

Jelenleg ideiglenesen egy tökéletesen működő Gigabyte 420W-os tápot tudtam berakni helyette, teljesítményben elég kell hogy legyen addig, viszont annyi zavar van, hogy ennek a tápnak csak egy 4 pines ATX 12V-os csatija van, és nem pedig 8 pines ATX 12, amit a CPU mellett kell csatlakoztatni általában az alaplapon.

Azt kérdezném, hogy abban az esetben, ha az alaplapon lévő 8 pines ATX 12-re csak 4 pin-t tudok bekötni, előfordulhat valami probléma? A CPU alap órajeles működéséhez elég lenne csak a 4 pines csatlakozás, nem kéne gondnak lenni ebből?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#11373) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Alaposan benne vagyok a slamiban. Van itt valaki, aki érdemben, minőségi munkát végezne, vagy legalább meg tudja nézni az XFX 850Wos full moduláris gányom? Itt vettem ph.-n. garija már lejárt. :(
új konfighoz vettem áprilisban kb, a gép júniusban állt össze. 7végéig 0/24ben ment.
Most nem indul. rövidre zárt pinekkel sem indul.
Korábban már játszotta, de most végleg. Alaplapi (X370) led-je világít, de semmi mást nem csinál.
Tud valaki segíteni? Vagy vegyek újat? :F
:R
Köszönöm.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#11374) hibavissza


hibavissza
veterán

Ha nem ide való akkor irányítsatok át.

Van egy BeQuiet 400-as Pure Power tápom. Jön belőle két kábelköteg a meghajtókba való (SSD, HDD, stb.) csatlakozókkal. A két ágból az egyik áthallást okoz. Processzor művelet - oprendszer terhelés - esetén nyekereg a fejhallgatóban. Halkan, zene hallgatás közben nem hallani. Két délutánom ment rá, h kiderítsem.

Kukázzam a tápot vagy akasszam a jó ágat az SSD-re a másik meg nyugodtan viheti a HDD-ket?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11375) hibavissza válasza hibavissza (#11374) üzenetére


hibavissza
veterán

Inkább veszek egy új tápot. Nem reszkírozok pár ezer forintért.

(#11376) pachito


pachito
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Delta dps 500w platinum flex moduláris tápot egy itx confighoz, nincs is vele gond viszont. Mikor leállítom a gépet és bent hagyom a tápkábelt, folyamatos enyhe statikus sercegést hallani, ha kihúzom és nagyon közel rakom a fülem akkor folyamatosan halkuló, gyenge sípoló hangot hallok ami pár mpen belül megszűnik. Amint bekapcsolom ezek megszűnnek, a temp jó, eddig nem láttam semmi aggasztót ezen kívül. Kell aggódjak és küldjem vissza vagy nincs baj?

Köszi

(#11377) syberia válasza pachito (#11376) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem sima coil whine, nem hiszem hogy hibás lenne. Nem is tudtam hogy szerver tápegységet lehet ITX géphez párosítani. :) Vagy valamit benéztem.

https://howbad.info/

(#11378) pachito válasza syberia (#11377) üzenetére


pachito
őstag

Majdnem olyan csak kicsit átalakítva, modulárisan

Egyébként köszi, nekem sem tűnik nagyon vészesnek a dolog csak éjszaka a csendes szobában feltűnt, hogy valami duruzsol a fülem mellett :DD

(#11379) syberia válasza pachito (#11378) üzenetére


syberia
veterán

Nagyon komoly, a pici ventilátor gondolom nem kell nagyon tekerjen benne. :R

https://howbad.info/

(#11380) pachito válasza syberia (#11379) üzenetére


pachito
őstag

Terhelés alatt nincs semmi hangja :N Pedig dolgoztatom szorgalmasan de nem nagyon esik kétségbe...

[ Szerkesztve ]

(#11381) syberia válasza pachito (#11380) üzenetére


syberia
veterán

A Delta az Delta.

https://howbad.info/

(#11382) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Tudja valamelyikőtök, hogy az FSP Hyper M tápokba pontos típusra melyik ventit szerelik gyárilag? Az én 700asomban most nemrég kezdett el rakoncátlankodni, és kicserélném.

[ Szerkesztve ]

(#11383) syberia válasza mcs (#11382) üzenetére


syberia
veterán

Yate Loon

Csere előtt próbát tehetsz a venti csapágyával, én anno lecsöndesítettem a saját Fsp tápomban lévőt, nekem kerékpár láncra való zsír vált be.
(WD-40 nem jó erre a célra, sőt néha ront a helyzeten.)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#11384) indigo


indigo
aktív tag

Sziasztok!

Van egy FSP 350-60HHN fix tápom, amelynek a korbácsai eléggé hosszúak és van olyan is, amelyet nem használok közölük. A kérdésem a szakiktól, hogy a nem használt korbácsokat levághatom-e, illetve a hosszúakat megrövidíthetem-e? Vagy úgy van tervezve a tápegység, hogy ha nem használom, akkor is kell vezeték, illetve az adott hosszal adja le a kívánt teljesítményt?
Köszönöm a válaszokat!

(#11386) indigo válasza #68686080 (#11385) üzenetére


indigo
aktív tag

Ez az a válasz, ami semmire sem jó. Se indoklás, se felhomályosítás, csak az jön le belőle, hogy egy alapvetést kérdőjeleztem meg a buta kérdésemmel.

[ Szerkesztve ]

(#11387) syberia válasza indigo (#11384) üzenetére


syberia
veterán

Láttam már levágott kábelű tápegységet, hibátlanul működött. A lerövidítés kábelkötegelővel is kivitelezhető, ha mégis levágnál belőle, a kábelvég szigetelését biztosítani kell, különben anyagi kár keletkezhet.

https://howbad.info/

(#11388) indigo válasza syberia (#11387) üzenetére


indigo
aktív tag

Köszi szépen a választ. Ilyesmire gondoltam én is.

(#11389) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Régi ~10 éves Chieftec (típust nem tudom) tápba elkezdett fura hangokat adni a venti.

A kérdés cserélhető "bármilyen" bele való 12cm-es 3pin-re?
Arctic F12 például.

(#11390) bocsix


bocsix
csendes tag

Hali!

Van egy 5 éves Seasonic s12II Bronze tápom. Ha jól emlékszem 520 Wattos, de ez nem is lényeg, mivel eddig (2 év) faszán ment.
A gond: random újraindul a gép. Néha játék közben, néha egyszerűen a windowsban.
A gépben fut egy i5 3470, 16gb ram, egy 240gb samu ssd és egy asus gtx 1050ti.

Mi lehet az ok? (Talán fontos, a hiba kezdete előtt szereltem egy másik gépet, valamivel gyengébbet, amiben bent volt a táp)
Alaplapi elem csere volt. Bios default load szintén. Ingyenes Aida64 3V-re és 5V-re is jó értéket ír. (12V az ingyenes verzióban nem jelenik meg).
Eseménynapló: Hiba: 0xC0000022

Örülök, ha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#11391) jones965 válasza bocsix (#11390) üzenetére


jones965
Modder

Ellenőrizd a 24 pin-es csatlakozókat, valószínűleg valamelyik ki van tágulva és nem érintkezik megfelelően.

(#11392) bocsix válasza jones965 (#11391) üzenetére


bocsix
csendes tag

Ok, meglesz. Köszi. Amúgy logikailag, hogy bírja 2 napig újraindulás nélkül ?
Az eseménynapló hiba registry problémát ír. Ismerősöm windows reinstallt ajánl.

[ Szerkesztve ]

(#11393) jones965 válasza bocsix (#11392) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben a pc működés közben minden előjel nélkül lekapcsol/újraindul, azt az esetek túlnyomó többségében a tápegység okozza. Ezek közé tartozik, mikor a 24 pin ATX érintkezők valamelyike kilazul.

A registry-be bekerülő hiba a windows helytelen leállására utal.

(#11394) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Egy Seasonic FOCUS Plus 850 Gold táppal kapcsolatban lenne kérdésem.
Van ez a bizonyos "The Fan Control Button".
Kicsit bizonytalan vagyok a működésében...
Ha benyomom a gombot, akkor folyamat megy a venti, ez tiszta.
Ha nem nyomom be, akkor elvileg 30% terhelésig nem forog, 50%-ig csendes mód, felette meg beindul rendesen.
Jól értem? Ez full automatán működik?
Vagyis nyugodt szívvel használhatom a kinyomott állapotot a 1080Ti mellett is? (adatlapomon a konfigom)
Nem fog megsülni?
Csak azért kérdezem, mert próbaképp kinyomtam, de nem indult el a venti, pedig 400W-ot írt a fogyasztásmérő, ami azért bőven több, mint 30%.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11395) syberia válasza s7evcsenko (#11394) üzenetére


syberia
veterán

Nem lesz baja a tápegységnek, ha félpasszív módba kapcsolva használod, a saját hőmérséklet függvényében kapcsolja be a ventilátorát. Tehát semmi esetre sem fog túlmelegedni,viszont pár fokkal melegebben fog üzemelni. A fogyasztásmérő értékéből leveheted a hatásfokot, akkor kapod meg a géped által felvett teljesítményt. (400X0.9=360W) Valószínűleg ennél a terhelésnél kicsit tovább tart a kapcsolási hőmérséklet elérése, addig pedig nem fogja pörgetni.

(#11390) bocsix: Gyanús a tápegység, bár ez egy megbízható típus. Másik táppal nem tudnál rápróbálni? Azzal ki lehetne zárni a sorból.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#11396) s7evcsenko válasza syberia (#11395) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm szépen! :R

Micsoda véletlen amúgy...
Épp a Syberia 3-at nyomom ezerrel, erre Kate arca köszön vissza itt is. :))
Kicsit meglepődtem. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11397) syberia válasza s7evcsenko (#11396) üzenetére


syberia
veterán

1-2 rész nekem nagy kedvenc, de a 3 részről inkább lehangoló dolgokat olvastam. De az biztos hogy egyszer ki fogom pörgetni én is, nekem kötelező darab. :D

https://howbad.info/

(#11398) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék véleményt kérni a következő tápegységről:

Használható? :)

Dr. Student

(#11400) Dr. Student válasza #68686080 (#11399) üzenetére


Dr. Student
senior tag

i7-3770
8 GB RAM
RX570/RX580

Lenne a kombó, amit elkellene vinnie... Menni fog? :)

Dr. Student

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.