Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) subaruwrc válasza pistabyte (#11449) üzenetére


subaruwrc
félisten

szigszalag nem ér semmit

lakkozni próbáld meg a tekercseket

de általában kifáradt forrasztástól " kezd el ciripelni " a tekercs lábainál

(#11452) pistabyte


pistabyte
tag

Köszönöm a válaszokat,akkor a szigszalagot hanyagolom,és marad a lakkozás,ha pedig nem segít akkor újra forrasztom a lábakat is.

Milyen lakkot érdemes alkalmazni?

[ Szerkesztve ]

(#11454) h-yle


h-yle
addikt

Sziasztok,

Van egy XFX XTR 650 Gold tápom aminek iszonyű hangos terhelés alatt a ventije :(
Tökéletesen ment a táp kb. 2 évig, semmi gond, halk és hűvös működés. Aztán ujjítottam egy 1080 Ti VGA-t.
2x8 pines tápcsati, amit szépen okosan egy PCIe kábelre kötöttem rá.
Onnantól (vagy pár nap után, már nem emlékszem...) kezdve fogta magát a táp, és 100%-on kezdte el pörgetni a ventit terhelés alatt.
Akkor nem tudtam még, hogy 200W felett illik (muszáj...) két kábelre tenni a VGA-t, úgyhogy tápot cseréltem, két kábelre kötöttem a Ti-t és boldog voltam.

Most a tápot odaadtam egy kollegámnak, mert úgy gondoltam a baj csak az volt, hogy egy kábelen ment a 250W-os GPU, de nála is 100% a ventillátor, egy sima GTX 770-elm, úgy, hogy a táp hideget fúj ki. :(
Létezhet hogy az egy kábelen 250W-al kinyírtam a tápot? Lehet ezzel valamit kezdeni (kondi csere, valami érzékelő csere...stb.), mert amúgy a táp egy elég jó kis darab és nem lenne szívem kidobni? :F

Másik kábel, másik csatlkaozó kipróbálva, de ugyan zat a hibát produkálja. Idle nincs hang, terhelés (kb. 300 W az összterhelés amit kap) 100%.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#11455) subaruwrc válasza h-yle (#11454) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem az okozta hogy egy vagy két kábelen kötöd-e be a vgat
sajnos elég hangosra van hangolva a ventijük

egy alapos portalanítással javíthatsz rajta valamit
lehet hogy csak a hőszenzor köré begyűlt kosz miatt kialakult hotspot miatt erőlködik hűteni magát

(#11456) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
Sikerült megoldanom a ciripelést a tápnál (Seasonic S12II 620W) . Csak egy alapos portalanítás kellett neki,viszont a táp ventilátora számomra elég hangos(Hong Hua HA1225M12F-Z),ha nagyobb terhelést kap,játszok a gépen.

Esetleg ki lehetne cserélni a ventilátort egy jobb,halkabb típusra? Van esetleg valakinek ebben tapasztalata,hogy milyen típusra lenne a legjobb kicserélni?

(#11457) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Adottak: Asus Z97-Pro, i7 4790K, 6 db HDD (ennyi SATA csati van), 1 db DVD író (PCIe bővítőkártyával), 1 db NVME SSD (PCIe bővítőkártyával), Asus GTX960 OC 4GB, 4 db USB3.0 (PCIe bővítőkártya). (6 venti, ebből 5 nagy és egy kicsi)

A tápegység: XFX XTR 550W

Probléma: bekapcsoláskor néha szokott teljesen lefagyni (még Win10 betöltődéskor). A gomb hosszidejű lenyomásával lehet kikapcsolni és utána újrakapcsolni. Sikeres betöltődés után egyébként rendesen működik.

Igaz, hogy a táp kakaója kevés?? (a múlt héten telepítettem a friss Win10-et /áttértem Win7-ről/ és két bővítőkártyát tettem hozzá pluszban, DVD író és USB miatt)

Előre is köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#11458) PAtr0n válasza Viperator (#11457) üzenetére


PAtr0n
addikt

Az a konfig plafon 150W körül ránt fel a konnektorból indításkor. Szóval i don't think so....
Inkább nézz szét BIOS-ban, főleg ha Win10-re váltás után kezdte el csinálni, állítólag utóbbinak szokása a ram XMP profilokat átírni a fastboot miatt.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#11459) syberia válasza Viperator (#11457) üzenetére


syberia
veterán

Másik tápegységgel kéne rápróbálni. Szoftveres és hardveres eredetű is elképzelhető.

Nem indul és mi a baja a gépemnek topik

https://howbad.info/

(#11460) subaruwrc válasza Viperator (#11457) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha kevés a nafta akkor nem lefagyás van hanem lekapcsolás vagy restart

usbtől fagyhat a post ( v usb drivertől) vagy meghibásodott a ramod

(#11461) ates85


ates85
tag

Sziasztok!

A mai napon a féléves Corsair RM750X tápegységem beadta a kulcsot. Még csak terhelés alatt sem volt a gép, szimplán csak neteztem amikor egy hangos kattanással leállt a gép. Próbáltam visszakapcsolni, hangos kattanás volt hallható megint és egy pillanatra felvillant a ház ledje, de többet nem kapcsolt be a gép. Szag, füst nem volt. Miközben szereltem ki a tápot a gépből eléggé forrónak találtam, pedig alig egy órája volt bekapcsolva a gép és nagy terhelés alatt nem volt ez idő alatt. Szerencsémre volt itthon egy másik táp amit beszerelve újra működő képes lett a gépem. Persze van még bőven garancia a tápra, holnap vissza is viszem, de érdekelne, hogy mitől hibásodott meg a táp hirtelen, úgy hogy nem volt terhelés alatt a gép, és több mint elég a 750W gépemnek. A kattanás hangja alapján relére gyanakszok, okozhat egy rossz relé ilyen hibát?
Ja amúgy típus specifikus CableMod kábeleket használok a gépben, nem hosszabbítók hanem közvetlenül a tápegységhez csatlakoztathatókat. Szereléskor nem találtam lazának, sem sérültnek semelyik kábelt. De most azon tűnődök, hogy ezek a kábelek nem tehették e tönkre tápegységet?

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#11462) subaruwrc válasza ates85 (#11461) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát könnyen lehet hogy a kóros alul hajtás ( bőven sok a 750w a gépemhez esete ) és az általad említett forróságnak is van köze hozzá.

hűtés hiányában túlterhelődött valami amin nem volt hőszenzor

(#11463) syberia válasza ates85 (#11461) üzenetére


syberia
veterán

Félpasszív módban használtad? Ha lefelé nézett a ventilátora, lehet hogy túlmelegedett és ettől kapcsolt le. Bár egy idő után bekapcsolja a hűtését, nem hallottad hogy pörgetni kezdi?

https://howbad.info/

(#11464) ates85 válasza syberia (#11463) üzenetére


ates85
tag

Igen félpasszív módban ment a táp, de ennél a típusnál nem is lehet állítani a ventilátoron.
Lefelé nézett a ventilátora mivel alsó tápos a ház tehát van alul szellőző, de felette meg takaró lemez van.
Amúgy Fractal Design Meshify C házban volt. Nem hallottam hogy felpörgött volna a táp ventilátorja.
Azért is találtam furcsának ezt a hirtelen meghibásodást, mert ahogy írtam alig egy órája ment a gép és csak neteztem vele ez idő alatt, amikor egyik pillanatról a másikra kattant egyet és leállt a gép.
CableMod kábeleket használtam vele, direkt ehhez a táphoz való, kipróbáltam a gyári kábeleivel is de azzal sem indult el többé. Előfordulhat, hogy a CableMod kábelek okozhatták esetleg a meghibásodását?

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#11465) syberia válasza ates85 (#11464) üzenetére


syberia
veterán

Ha sokat megy passzívan a tápegység, akkor a felfelé néző beépítés a nyerő, egyes gyártók erre külön felhívják a figyelmet, az esetedben nincs nagy jelentősége.

Nem gondolom hogy a kábeleknek közük lehetne a túlmelegedéshez. Rendeltetésszerűen használtad a tápot, és váratlanul beadta a kulcsot. Szerencsére van rendes bolti garanciád.

https://howbad.info/

(#11466) ates85 válasza syberia (#11465) üzenetére


ates85
tag

Értem, köszi!

Már vissza is vittem a tápot a boltba, és küldeni fognak egy újat helyette.
Remélhetőleg azzal már nem lesz ilyen probléma, de ha mégis akkor többé nem fogok bízni a félpasszív tápokban.

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#11467) bibliator


bibliator
aktív tag

Sziasztok!

Vettem a fiamnak egy dell optiplex 3020T- t.
i5-4590 procival. Vettem bele egy radeon rx570-et.
A tápon nem volt plusz kábel, ezért vettem egy chieftech element 600-at.

A cpu csatlakozó 4 pines, azt meg lehetett oldani. (Szétszedhető 8 pines kábel volt...)
A problémám az, hogy az alaplapi csatlakozó 8 pines, a tápon meg ez 10+2-es. Van valamilyen megoldás erre?

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#11468) bibliator


bibliator
aktív tag

Hol lehet venni itthon 24-8 pin-es átalakítót táphoz?

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#11469) syberia válasza bibliator (#11468) üzenetére


syberia
veterán

Magyar boltban nem tudom hol, kintről viszont rendelhető.

https://howbad.info/

(#11470) Giot


Giot
addikt

Hello.
Kis segítséget kérnék nálamnál hozzáértőbb emberektől
Mi lehet ez a hang, nyekergés?
[link]
Nem a legjobb minőség, de a lényeg hallható.
Köszi!

(#11471) syberia válasza Giot (#11470) üzenetére


syberia
veterán

Coil-whine szerintem. Vagy egy kicsit csapágyas a ventilátor. :D

Egyik sem okoz igazán problémát, csak ha érzékeny rá a füled.

https://howbad.info/

(#11472) Giot válasza syberia (#11471) üzenetére


Giot
addikt

Köszi!
Coil whine? Eddig csak VGA-nál hallottam, de az sokkal magasabb hang volt. Lehet sokkal kissebbek a coil-ok. :)
A venti a nagyobb problem. Azt nehéz pótolni.
Igen csendes a gép.

[ Szerkesztve ]

(#11473) syberia válasza Giot (#11472) üzenetére


syberia
veterán

Jobban belehallgattam, csak néha jelentkezik az a hang. A ventilátor azért ennél zajosabban jelzi, ha kiment a kenés belőle. Azon pedig lehet segíteni, csak szét kell szedni, szilikonzsírt beküldeni a tengelyre, csendszimfónia. Szerencsés esetben. :)

https://howbad.info/

(#11474) Giot válasza syberia (#11473) üzenetére


Giot
addikt

Coil whine nal lehet kezdeni valamit?
Vagy az olyan és kész?
Igen ez a hang csendes de mivel a gépben a szélzajon és a cpu hűtő változó fordulatánál nagyobb zaj nincs igy kihallatszik
A lényeg bajt nem okoz nem tápbetegségre utal.

(#11475) Pferi


Pferi
senior tag

Sziasztok! Összeraktam régebbi alkatrészekből egy gépet, I7 2600 + HD7950. Itt a PH-en teszteltek egy ugyanilyen konfigot, és terhelés alatt a teljes rendszer összfogyasztása 277W-ra jött ki.
Van egy jó minőségű 400 W-os FSP tápegységem, elvileg akkor az elég lesz a géphez?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#11476) syberia válasza Pferi (#11475) üzenetére


syberia
veterán

Akár működhet vele a dolog, bár a típusa és a kora is számít a tápnak. Régebbi darabok már nem biztos hogy hozni fogják az újkori teljesítményüket, ez esetben instabilitáshoz, lekapcsoláshoz vezethet.

https://howbad.info/

(#11477) syberia válasza Giot (#11474) üzenetére


syberia
veterán

Nem nagyon, bár az megfigyelhető hogy más szintű terhelésen megszűnik a coil whine. Nem okoz semmi problémát, amúgy.

https://howbad.info/

(#11478) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Aramtalanitva van a gep mar par oraja,viszont az elolapi usb portok idokozonkent felvillannak.Nincs aram alatt a gép.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#11480) beci válasza #68686080 (#11479) üzenetére


beci
őstag

Egy ilyen okos konnektorral használom,ezzel áramtalanítom a gépet:
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#11481) beci válasza #68686080 (#11479) üzenetére


beci
őstag

Ugy nez ki,hogy megoldodott...
Okos konnektorral aramtalanitottam (ne kelljen az asztal ala hajolgatnom :) ) es ugy nez ki,az engedett at idokozonkent minimalis aramot,ami epp eleg volt a ledeknek.
Kihuztam,igy a jelenseg most megszunt. Remelem igy is marad.😊

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#11482) bot1978


bot1978
senior tag

Mesterek látott már valaki így megdöglendeni szünetmentest? Teljesen úgy néz ki a nyák hátát nézve, mintha a graetz híd lenne a hőforrás, de a diófák nem szoktak csak úgy maguktól elégni. Ez így ehh? Nem értem, csak pillázom. Nem vitt magával semmit, csak…

[kép1]
[kép2]
[kép3]

Jövök haza, amperszag, keresem, mint a vadászkutya, kazánházból jön, hátamon a hideg veríték, mert majd fél milla az a sz@r falikazán, erre kiderül, hogy csak a szünetmentes, amiről ment a kazán, hühűű a húha anyját, de bexartam

(#11483) XplayR


XplayR
csendes tag

Sziasztok
a kérdésen az lenne hogy nem tudjátok e esetleg hogy ehez a táphoz Corsair RM650 650X Gold Fully Modular
van e szoftver amin keresztül rá tudok nézni a tápra hőfok ilyenek...

(#11484) syberia válasza XplayR (#11483) üzenetére


syberia
veterán

Corsair Link-el monitorozható tápok: AXi, HXi, RMi széria.

A tiéd nem támogatja ez a funkciót, de a hőfokok és feszültségek miatt ne aggódj: kiváló minőségű, stabil tápegységed van.

(#11482) bot1978: Szépen megsültek ezek a diódák. Ha jól tudom, ezek védelmi funkciót töltenek be, valami zárlatot okozott.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#11485) XplayR válasza syberia (#11484) üzenetére


XplayR
csendes tag

Valamiért még is azt csinálja a gép hogy, játék közbe 1x csak hirtelen a gél jól felpörög és elég hangos is lesz, kár kb 2 másodpercre a monitor elfeketedik és kiírja hogy power saving mód (tehát valamiért nem kap jelet) utána nem reagál semmire de a gép megy világít minden ventilátor próbálta hogy kihúzom a monitor kábelt a vidkariból és visszadugom de ugyan azt írja ki úgy tudom csak kikapcsolni hogy hosszan nyomom a kikapcsoló gombot.

Tegnap futtattam memória tesztet nem talált hibát, ma futtattam gpu tesztet ott a vidkari eléggé melegedett oylan 85 fokra de nem produkálta ezt a hibát most monitorozgatok a hőfokokat meg majd csinálok egy cpu tesztet is

(#11486) bot1978 válasza syberia (#11484) üzenetére


bot1978
senior tag

Saját magát nyírta ki, senki nem bántotta. A kazán elektronikájának áramfelvétele minimális. Csak a téli üzem miatt van szünetmentesen, mert sajnos nem kapcsol vissza automatikusan egy áramszünet után és a zuhany alól kimászni vizesen át a házon, kazán bekapcs, inicializál te meg éppen kockára fagysz mellette, elég kellemetlen.
Az utcában meg persze teleültették a felsővezeték alatti részt fával, hogy árnyékban lehessen parkolni, az ELMŰ meg persze nem ritkítja elég gyakran, jön a szél meg egy kis eső és már dolgozik is az automata ívkioldó a trafóházban. Csinál egy másodperces áramszünetet, az nekem elég is fürdés közben.
Nem tudom mi történhetett ezzel a kínai csodával, hogy a fenébe tudja saját magát rövidre zárni egy szünetmentes.
Még szerencse, hogy nem gyulladt ki, még a műanyag burkolatában is lett egy hullám. Akksit kiszedtem 8,3V, szóval nem 1 másodpercig tarthatott. Nem voltam itthon. Rátöltöttem, az akksi szépen felveszi a töltést, az is túlélte. Az amperszag most kezd csak kicsit oszlani végre, kegyetlen volt. Ablak nyitva éjjel is + napokig fújtam a WC illatosítót, de lenyomta, beette magát a falba is vagy nem tudom, de nagyon büdös volt.

[ Szerkesztve ]

(#11487) syberia válasza XplayR (#11485) üzenetére


syberia
veterán

A gép gyógyítós topikba nézz be szerintem.

(#11486) bot1978: Lehet hogy az instabil áramszolgáltatás is közrejátszott a szünetmentes "öngyilkosságába". :(

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#11488) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Már kicsit utána olvastam a kérdésemnek, de azért inkább kérdezek is, hogy biztosra menjek. Az alaplapon van 8+4 pin CPU tápcsatlakozó. A tápomhoz 4+4 pines modulkábeleket kaptam. Nah most a 8 pines csatlakozó nem kérdés, mert egyértelmű. De ott az a fránya +4 pin. Mindegy, hogy a kettéosztott 8 pines csatlakozó melyik oldalát csatlakoztatom? Igazából mindegyik csatlakoztatható, de ha megnézem szemből a csatlakozót formakódolást vélek felfedezni. A tápom könyvében sajnos nincs lábkiosztás és az összes kábel fekete. Ha jól sikerült tájékozódnom akkor a felső sor 12v az alsó pedig elvileg test mind a 2 csatlakozón. Tehát inkább csak magam megnyugtatása miatt kérdezek. Mindegy, hogy a 4pin csatlakozóba a 4+4pin csatlakozók közül melyiket csatlakoztatom? Előre is köszönöm a választ! :R

(#11489) syberia válasza Atish19 (#11488) üzenetére


syberia
veterán

A lap 8-as csatlakozójába kösd a táp 4+4 eps csatiját. Csak egyféleképpen lehet belekötni, a széntbonthatósága a régebbi lapok miatt van. A +4-es csatlakozó csak extrém tuning esetén lehet érdekes a lapodon, abba nehogy bekösd! :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#11490) Atish19 válasza syberia (#11489) üzenetére


Atish19
őstag

Jelenleg csak a 8pines csati van csatlakoztatva. Akkor ha nem tervezek extrém tuningot ajánlottabb, hogy be se kössem? Érne vele valami hátrány?

(#11491) syberia válasza Atish19 (#11490) üzenetére


syberia
veterán

Nincs hátrány, használd így bátran tovább.

https://howbad.info/

(#11492) bot1978 válasza syberia (#11487) üzenetére


bot1978
senior tag

A Sweex brand-et szerintem azért vegyétek fel az erősen nem ajánlott kategóriába. Oké, hogy 2003-as gyártás volt, de a tönkremenetel azért sikerüljön már kigyulladás nélkül :(

Nyílt lángja mondjuk nem volt, szóval még anyósnak se jó, ha lakástűzre spekulálsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#11493) syberia válasza bot1978 (#11492) üzenetére


syberia
veterán

Hagyományos tápegységek között nem találkoztam vele, de a szünetmentesek topikjában jelezheted a tapasztalatod vele.

16 éves típus....bőven teljesítette a rászabott feladatot.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#11494) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

tápválasztós topicból irányítottak át, ebben a kérdésben tudnátok iránymutatást adni? köszönöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11495) bot1978 válasza hoffman_ (#11494) üzenetére


bot1978
senior tag

csak két föld itt látod: [link]

(#11496) vlaci79 válasza hoffman_ (#11494) üzenetére


vlaci79
senior tag

(#11497) hoffman_ válasza bot1978 (#11495) üzenetére


hoffman_
nagyúr

belemásztam az atx szabványba azóta, úgy gyerekjáték volt. köszi.

vlaci79:

igen, ezt váltottam ki egy kis moddolással.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11498) didyman válasza bot1978 (#11492) üzenetére


didyman
őstag

Ezt nem értem, most akkor nyílt láng nem volt, de kigyulladt, azt hogy hozta össze?
Amúgy, az természetes dolog, hogy egy-egy alkatrész elhalásakor szikra, annak nyomán láng keletkezik, pláne akkor, ha a készülék sosem volt szétszedve, takarítva.Ilyenkor egészen nagy méretű égésnyom is keletkezhet. Ez ijesztő, de legtöbbször nem veszélyes, ha az adott készülék erre (is) megfelelően tervezve van, illetve a por mértéke nem extrém. 16 éves távlatban meg ne gondoljunk egyetlen elektronikát tartalmazó eszközre úgy, hogy az megbízható.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11499) VIPowER válasza didyman (#11498) üzenetére


VIPowER
senior tag

10 éves korban már illendő lenne az összes kondit cserélni(vagy hamarabb). 16, az hosszú idő.

(#11500) didyman válasza VIPowER (#11499) üzenetére


didyman
őstag

Meg átforrasztani benne kb. mindent, melegedő félvezetőket megmérni, barnára sült ellenállásokat kicserélni, tekercsek lábait megvizslatni, a tüske/villámvédelem beavatkozó elemeit, áramkorlátozó NTC-t kicserélni, hűtőbordán újrapasztázni és csavarozni, de a trafóval nem tudunk mit kezdeni, pedig lehet, azzal is kéne. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.