Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) rasotamas


rasotamas
veterán

Az létezik, hogy nem volt tökéletesen tövig bedugva az alaplap egyik tápkábele a moduláris tápomba, és most hogy megigazítottam kevesebb mikrolaggom van, vagy placebo?
Seasonic S12II-520, azt hiszem a cpu kiegészítő tápcsati.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#11402) syberia válasza Dr. Student (#11400) üzenetére


syberia
veterán

Én lecserélném a biztonság kedvéért, bár egy RX 570 nem okozna gondot a tápodnak, feltéve ha műszakilag hibátlan állapotban van.

https://howbad.info/

(#11403) mcs


mcs
veterán

Szétszedtem az FSP Hyper M 700 tápomat, hogy megolajozzam a ventijét.
A venti egy Yate Loon D12SH-12, és a kábelei rá vannak forrasztva a táp áramkörére. :W

(#11404) subaruwrc válasza mcs (#11403) üzenetére


subaruwrc
félisten

mi a meglepő ebben?
az a venti szokott nekiállni kerregni
fsp meg leszarja :o

(#11405) mcs válasza subaruwrc (#11404) üzenetére


mcs
veterán

Miután rászántam erre a procedúrára másfél órát, ajánlom neki, hogy kb. fél évig ne kerregjen újra.
Ránézésre kicsit egyenetlenül is pörög már a szerencsétlen. :)

(#11407) subaruwrc válasza mcs (#11405) üzenetére


subaruwrc
félisten

jobban járnál egy venti cserével
az a hulladék yate loon ígyis úgyis kerregni fog mikor kifolyik belőle az olaj szép lassan
gondolom lefelé néz a venti

(#11408) mcs válasza subaruwrc (#11407) üzenetére


mcs
veterán

Már most elkezdett újra ciceregni és kerregni, pedig felfelé néz a venti. Inkább egy Bitfenix Formula megvételén agyalok. :)

[ Szerkesztve ]

(#11409) syberia válasza mcs (#11408) üzenetére


syberia
veterán

Nem mindegy a kenőanyag, a műszerolaj nagyon hamar kipörög a csapágyból. Nekem kerékpárlánc zsír vált be legjobban anno, mikor még hangoskodó ventilátoros Fsp tápegységeim voltak.

https://howbad.info/

(#11410) subaruwrc válasza mcs (#11408) üzenetére


subaruwrc
félisten

Szilikon zsír a jó ha akarsz vele szarakodni. De inkább venti csere.

(#11411) syberia válasza subaruwrc (#11410) üzenetére


syberia
veterán

Annak a teflonos változata is tuti cucc. :K

https://howbad.info/

(#11412) mcs válasza subaruwrc (#11410) üzenetére


mcs
veterán

Egy venticserét megejtek, csak melyik típus lenne ideális légszállítás és zaj alapján? Ugyanezt a Yate Loon vackot biztosan nem veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#11413) juve600


juve600
nagyúr

üdv

Zalman Z11 Plus házban a táp ventivel lefele van belerakva és terhelés/játék alatt elég hangos a táp,ha ventivel felfele rakom bele akkor viszont csendes
jó ha ventivel felfele van ?
:R

(#11414) syberia válasza juve600 (#11413) üzenetére


syberia
veterán

Lehet felfelé néző hűtőráccsal beépíteni, félpasszív/passzív tápegységeknél ez előnyösebb. Ráadásul nem kell az alsó porszűrővel rendszeresen bajlódni, mert az gyakran eltömődik.

https://howbad.info/

(#11415) mcs válasza mcs (#11412) üzenetére


mcs
veterán

Ha az új venti kábelét kivezetem a tápból, és az alaplapra kötöm, az biztonságos?

(#11416) bozont


bozont
veterán

Üdv
Van egy ilyen Super Flower tápom. Most került a gépbe egy Vega 56, aminek 2x8pin táp kell. Két pci-e tápkábelt adtak a tápegységhez, amiből az egyik 2x8pin, a másik 1x8pin. Elég ha csak a 2x8pin-es kábelt kötöm be, vagy jobb lenne ha 2 kábelen menne az áram? Van egyáltalán különbség? Ahogy látszik az alaplapi csatlakozókon kívül csak univerzálisak vannak, nem tudom van e különbség a bekötésükben, hogyan vannak elosztva.

[ Szerkesztve ]

(#11417) subaruwrc válasza bozont (#11416) üzenetére


subaruwrc
félisten

vegát illene 2 kábellel bekötni

(#11418) Kvg válasza bozont (#11416) üzenetére


Kvg
senior tag

Kb mindegy hogy kötöd be.
Ami fontosabb tdp max +5% ig mehet ~200W, procit is inkább gyári fogyasztásig océzd!

[ Szerkesztve ]

(#11419) syberia válasza subaruwrc (#11417) üzenetére


syberia
veterán

(#11416) bozont:
SF Leadex Silver 550 tápom van, az előző kártyámat simán megtáplálta 1 db kábel 2x8 pci-e csatlakozójával.

(#11418) Kvg:
Ennyire nem fontos kicentizni, elég erős tápegysége van. Bár kicsit elfogult vagyok a márkával kapcsolatban. :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#11420) subaruwrc válasza syberia (#11419) üzenetére


subaruwrc
félisten

nyilván elviszi úgy is meg nem bányászik vele hónapokig
azért írtam úgy hogy illene kettővel bekötni
eggyel is működni fog.

(#11421) bozont válasza subaruwrc (#11420) üzenetére


bozont
veterán

Majd tesztelem van e különbség, jobban ingadoznak-e a fogyasztási és feszültség értékek, órajel.

(#11418) Kvg
A fogyasztás miatt annyira nem aggódok. Nem szokásom széthajtani az alkatrészeket, inkább megnézem mit tud alapfeszültségen.
Mondjuk ez a Vega inkább alulfeszelést kap inkább. Tesztelgettem kicsit fogyasztásmérővel. Alapon játék közben 350-370w, +50% power limit-tel 450-480w. Kis undervolt és +50% mellett 380w körül. Szóval szerintem tartható a 400w kis OC és alulfeszelés mellett. De ez még hosszadalmas tesztelés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11422) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Kinyitottam kitisztítani és átnézni egy FSP400-60PFG tápegységet. Púpos kondi nincs és tökéletesen tiszta, valószínűleg mivel egy elektronikai laboratóriumi gépből származik.
Viszont a ventilátor hangos és a varrógépolaj sem segített sokat. Sajnos ez még 8 centis nem 12 mint az újabbak. Kerestem itthon 8 centis ventit, mind jóval nagyobb teljesítményű (12V 0.3A illetve 0.6A míg a mostani 12V 0.15A) ebből feltételezem hangosabb is.
Célszerű lenne hasonló teljesítményűt betenni? Mit tudnátok ajánlani ehelyett? Esetleg keressek egy másik használt tápot itthon ami 12 centis és próbáljam átapplikálni a burkolatot a ventive együtt?
Illetve nektek ismerős ez a belső? Milyen minőséget képvisel?:



[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#11424) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy HP ps-4321-9ha 320W-os táp egy HP Compaq gépben amibe szeretnék egy 6pin-es diszkrét VGA-t tenni. Szerintetek egy ilyennel megoldható lenne? Sajnos egy szabványos csatlakozó sincs ezen a tápon. Az összes meghajtó az alaplapról kapja az áramot. Egy Q9550-et meg egy GTX 960 4GB-ot tervezek beletenni egy volt irodai HP Compaq 8000 Elite-be. Q45-ös lap van benne.
Tuning kizárva. Szerintetek elbírna egy ilyesmi konfigot ez a táp?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11425) syberia válasza rup1u5 (#11424) üzenetére


syberia
veterán

Elméletileg elbírná, de jobb lenne egy tápcsatlakozó nélküli (75W alatti) fogyasztású kártyát beszerezni. Szerintem a sata-pci-e adapter nem biztonságos.

https://howbad.info/

(#11426) rup1u5 válasza syberia (#11425) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Igen, egy 75W-os kártya lenne a legjobb megoldás, csak nem tudom, hogy létezik e olyan ami elég erős Resident Evil 7-hez full hd-ban. Egy ismerősömnek építenék belőle egy konfigot RE7-re. 16GB ram, 64GB SSD, egy Quad proci és egy GTX 960 körüli VGA-ra gondoltam.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11427) rup1u5 válasza rup1u5 (#11426) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Egy 1050 Ti jó lenne ha találok egyet használtan jó áron.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11428) syberia válasza rup1u5 (#11427) üzenetére


syberia
veterán

Az lenne a legjobb választás, a fogyasztásához képest az egyik legerősebb kártya.

https://howbad.info/

(#11429) rup1u5 válasza syberia (#11428) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Már le is csaptam egyre. :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11430) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Egy kis érdekesség egy általam 2008-ban vásárolt FSP 350-PNR-ről: [link]

Hétfőn kinyitom, belenézek, kitkarítom, aztán megy a polcra tartalékosnak.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#11431) syberia válasza PAtr0n (#11430) üzenetére


syberia
veterán

Annak a tápnak a hatásfoka maximális terhelésen 70% körüli lehet, vagy még annyi sem. Nem erre lett kitalálva, még a PNF sem, pedig az jobb minőséget képviselt.

https://howbad.info/

(#11432) PAtr0n válasza syberia (#11431) üzenetére


PAtr0n
addikt

Sose tudtam mi a különbség a PNF és a PNR között, de igazából levizsgázott akárhonnan is nézzük. A 70% EFF-et sem tudtam, az elég harmatos :U
Abban viszont biztos vagyok, hogy a VGA nem kapta meg ami járna neki, mert 3DMark Vantage-ben is kipróbáltam, hatalmas fps droppok vannak 100% GPU power engedélyezésekor, amik 50%-nál nem jelentkeznek.
100% GPU PWR vs 50% GPU PWR = 36192pts vs .31237pts

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#11433) agressor12


agressor12
senior tag

Sziasztok

Van egy COOLER MASTER 500W MWE MPW-5002-ACABW-NL tápom,ciripel....
Azt hittem egy ilyen normális márkájú tápnál ezt már valahogy megoldották,mert nagyon idegesítő.Mi a garancia,hogy ha veszek egy másikat,akkor az nem fog?Illetve milyen ár tartományban van az aminél már nincs ilyen?

(#11434) syberia válasza agressor12 (#11433) üzenetére


syberia
veterán

be quiet! Pure Power 11, vagy a Bitfenix Formula igen csöndes,, nem jellemző rájuk a ciripelés. A tápod sajnos nem a legjobb minőségű, érdemes lecserélni.

https://howbad.info/

(#11435) agressor12 válasza syberia (#11434) üzenetére


agressor12
senior tag

Nem hittem volna ,hogy egy 12eFT-os Cooler master táppal ilyen gondok lehetnek.

(#11436) subaruwrc válasza agressor12 (#11433) üzenetére


subaruwrc
félisten

normális tápoknál megoldották
az a cm nem ilyen

de megnyugtatlak a 33 ezerért vett evga tápom fél év után kezdett csiripelni ...
ilyesmire nem igazán van garancia

(#11438) agressor12 válasza #68686080 (#11437) üzenetére


agressor12
senior tag

Azért érdekes,hogy ha példának veszünk egy "500W"-os tápot,kb 5e FT-tól indul,azt gondolná az ember,hogy több mint kétszer ennyiért már a "jobbikból" választ,de úgy látszik,hogy nem.A PCX-től rendeltem ,ott ez már a minőségi alkategóriába tartozott.

(#11439) Lemmesmash


Lemmesmash
újonc

Hali.
Éppen az első pc-m építése közepén vagyok.
Csak egy gyors kérdésem volna.
A 24 pines csatlakozóból a 4 pineset csatlakoztathatom a cpu power sockethez? (nem tudom a magyar nevét)
Válaszokat előre is köszi

(#11440) agressor12 válasza Lemmesmash (#11439) üzenetére


agressor12
senior tag

cpu power socket nem 8 pin-es?

(#11441) syberia válasza Lemmesmash (#11439) üzenetére


syberia
veterán

A külön kábelen lévő EPS megy az alaplap processzor tápcsatlakozójába. Az 20+4-es csatlakozó a lap 24-es csatlakozójába kösd. Útmutató.

https://howbad.info/

(#11442) VIPowER válasza syberia (#11441) üzenetére


VIPowER
senior tag

Lehetséges hogy neki még 20-as csatlakozó van az alaplapon (ahogy nekem is). Egyébként nem, nem csatlakoztathatja oda, arra van külön kábel.

Javítok. Az enyém 24-es, csak 20-as csatival megy.

[ Szerkesztve ]

(#11443) syberia válasza VIPowER (#11442) üzenetére


syberia
veterán

Persze hogy nem, mivel el sem érne oda. Én is úgy értettem hogy 20-as a lapjának a csatlakozója.

https://howbad.info/

(#11445) Lemmesmash válasza syberia (#11441) üzenetére


Lemmesmash
újonc

A 24-es csatlakozó van az alaplapon, de a 20+4-es kábelből a 20-as kábel át van alakítva 24-esre, így kimarad egy 4-es. Ezen kívül csak 1 darab 4 pines csatlakozója van a tápnak, és mivel a cpu power socket 8 pines, ezért mind a kettő kellene.

(#11446) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Nem rég elkövettem valszeg egy bakit és félek nem lesz jó vége.

Ránéztem a gépemre és láttam hogy eléggé porcicás gondoltam kiviszem a teraszra kicsit kifújkálom.
Ez meg is történt. Visszahoztam a helyére összedugtam a dolgokat. Akarom bekapcsolni hallom hogy felpörög a tápventi de nem indul el a gép.
Kikapcs visszakapcs és áramszünet. Levágta a lakás biztosítékát.
Azóta nem mertem bekapcsolni a gépet.
Szag alapján nem tudom eldönteni hogy elfüstölt e vagy csak a régi poros gép szagát érzem.
Egy 500 as Chieftec CTG-500-80P táp van a gépben. Megbízhatok ebben a tápban hogy újra megkíséreljem bekapcsolni egy alaposabb fújkálás után? vagy inkább felejtsem el a dolgot ha egyszer lecsapta a biztosítékot?

(#11447) Lackki


Lackki
senior tag

Sziasztok, xfx tápban lévő adda 135mm ADN512UB A90 ventimet szeretném cserélni. Van vmi ajánlott kiváltó termék, esetleg itthonról? Baromi idegesítő a hangja már...

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#11448) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Corsair HXi es AXi kabelei kompatibilisek egymassal? Cabelmod szerint igen, mert ugyan azt a szettet adjak mindkettohoz, de szeretnek biztosra menni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11449) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
Van egy Seasonic S12II-620W-s tápegységem. Sajnos a napokban elkezdett ciripelni.Gondolom az egyik tekercselésnél.Kérdésem az lenne,hogy le lehet ragasztani hagyományos szigetelőszalaggal azt a tekercselést,ami ciripel? A legjobb a műanyagragasztó lenne,de most nincs kéznél nálam olyan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.