Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) subaruwrc válasza Chosen (#11150) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát nyilván el fogja bírni a táp
kérdés a molex átalakító csatlakozásai meg kábelei elbírják-e.

(#11152) Chosen válasza subaruwrc (#11151) üzenetére


Chosen
addikt

Erre vonatkozott a kérdés főleg. A gyári PCIe 225W-ig jó, amellett a legsilányabb molex átalakító is kipótolná még a 75W-ot nem?

(#11153) Beni97


Beni97
őstag

Sziaaztok. Van egy gigabyte ga-p67a-ud4-b3-as lapom, 2x4gb ddr3 1333mhz ram, i5-2500 (nincs huzva), egy gtx 1050ti 2dv 1terás wd blue hdd és egy adata 128gbos ssd és 3db nzxt venti a hazban ami egy fekete thermalteke v4. (Azert irtam le mindent mert telorol vagyok mert jelenleg nem üzemkepes gép és hatha kell)
Vettem egy chieftec cft-500-a12s tápot amitől nem akar bekapcsolni a gép. Még csak fel se villan. Minden kábel a helyén van. En elsőnek a procinál próbáltam a megoldást keresni de nem. Az előző tápomnál a procihoz csak egy 4pines csati memt oda most 2x4. De hiaba nem dugom be az egyiket akkor sincs változás. Az a hosszabb csatlakozó hely 24pin talán nem tudom, most egybe megy előzőnél 2 külön csati volt egy 4es meg a többi. Szóval most magatehetlen vagyok és hat a segítségeteket kérném.
Az előző táp is meg van. Annyi hogy az bekapcsolásnál zörög vagy nem is tudom, de ha elmegyel cigizni es vissza, kikapcsolom a gepet majd vissza akkor már nem csinálja. Lehet hogy csak fel kell melegednie lehet más a baja nem tudom. Ez egy fsp fsp500-60pn. De vele megy.

(#11154) Kernel válasza Beni97 (#11153) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel ez egy mélyvizes szakmai topik, magától értetődően megméred multiméterrel az 5 Vsb feszültséget, illetve elindítod a tápot önmagában, hogy működik-e.

Akár a szakszerű(?) gémkapcsos teszt segítségével. Vagy, aki kicsit ad magára, inkább valami huzaldarabbal.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11156) fbeni91


fbeni91
tag

Tisztelt Szakik!

Volna egy tápegységem! Tudom Tudom fos fos fos..

De még is érdekelne hogy ti mire gondoltok!!???

Egyik pillanatról a másikra úgy hogy a saját dobozában pihent. a táp tönkre ment!

Képen Karikázott alkatrész Egy halk Sercenés ad mikor be kapcsolom a tápot! Igen a Zöld fekete kábel össze kötve ideiglenesen. 1 kondi sem púpos. sem felül. sem alúl... elvileg ha minden igaz akkor max 3 éves a táp... ÉS ennyire koszos mint ahogy a képen látni.... tehát nem fognám a kosz-ra..

Szerintetek az álló helyben tönkre mehet? vagy esetleg máshol keressem a hibát! mikor még tökéletesen ment. bármilyen kellemetlen zaj nélkül. és ellenőrizve volt minden ága hogy a feszültségek rendben vannak-e! Gond nem volt. stabíl volt mint a beton... :F :F

Táp. Kínai Fos.. N Power 600W

(#11157) Kernel válasza fbeni91 (#11156) üzenetére


Kernel
nagyúr

Terheléssel is próbáltad vagy csak önmagában?

Egyébként sokan lenézik ezeket a tápokat, pedig terhelésfüggő is, hogy meddig bírja. Fórumokon egyesek mintha azt képzelnék, hogy asztali gépet csak erőigényes játékokra lehet használni.

Pedig normál háztartási gépként, házimozi, netezés stb. simán megfelelnek a lenézett tápegységek is.

Felhasználás előtt mondjuk át szoktam nézni, kritikusabb helyeken átforrasztom, de nekem nem volt gondom ilyenekkel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11158) fbeni91 válasza Kernel (#11157) üzenetére


fbeni91
tag

Nekem már ez a második ilyen nevű tápom. és én igazából szeretem. Sőt elő szokott fordúlni hogy néha fel veszem tölle az 550W-ot is. azt még úgy ahogy el bírja. :D :C

Ötlet hogy merre keressem a hibát! ????? :F :F :F

(#11159) Kernel válasza fbeni91 (#11158) üzenetére


Kernel
nagyúr

Még mindig nem tudni, hogy tettél-e bármit a táp kimenetére vagy csak önmagában akartad indítani, mivel utóbbi esetben is szokott így viselkedni, ahogy írtad.

Ha sehogy nem indul, akkor mérni kell, de ezt így fórumon keresztül nem tudom sajnos "levezényelni".

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11160) fbeni91 válasza Kernel (#11159) üzenetére


fbeni91
tag

Gepbe teve terhelve sem csinal semmit....

(#11161) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok!,

Enermax liberty 500AWT fél-moduláris tápegységem, egy "vezeték ágára" szeretnék 4 db merevlemezt csatlakoztatni (4 db wd red, 1 db wd black) + 2 db hűtőventillátort (1 db 12cm-es ~1200rpm, 1 db 10 cm-es scythe hdd hűtő). Kérdés, hogy tegyem, vagy inkább 2 vezetékágra osszam szét a terhelést? (Konfig az adatlapomon, csak a merevlemezek cserélődtek, illetve a tv tunner nincs már a konfigurációban.)

Illetve érdekelne még, ha a tápegység eredeti vezetékét meghosszabbítom (toldó vezeték közbeiktatásával) okozhat -e gondot? Az eredeti vezetékhosszhoz képest kb. 20-30cm-el lenne plusz.

(#11164) fbeni91 válasza #68686080 (#11163) üzenetére


fbeni91
tag

Nem tudom még nem mértem. de nyílván nincs ha a táp be sem kapcsol szerintem. :/

(#11165) Kernel válasza fbeni91 (#11164) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig a jelek arra utalnak, hogy megy a készenléti táp, egyébként nem hallanád azt a kis zizzenést, amikor megpróbál elindulni a főtápkör.

Segédtáp nélkül ez ugyanis lehetetlen.

Egyébként az a passzív PFC induktivitása, ami zizzen, ahogy pillanatra megrántja az áramot a főtáp.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11166) Hitman válasza #68686080 (#11162) üzenetére


Hitman
aktív tag

A WD honlapján a red hddkre (6tb) max 5-6 watt read/write, idle ~3,5 watt-ot írnak. A 12Vos ágat terhelik 1,75-1,8 amperrel. Úgy gondoltam a 4 db hdd-t 1, a 2 hűtőt külön hajtom.
Amennyiben az összes hdd egyszerre menne 20-25 (max. 30) w-ot vennének fel.
A táp adatlapja szerint 3db 12V-os ágon 22A tud. (Vagy tudott új korában...)

(#11168) fbeni91 válasza Kernel (#11165) üzenetére


fbeni91
tag

Esetleg ötlet hogy merre keressem a hibát!?

Van az a pici fekete lapos alkatrész. a 3db sor trafó mellet jobbra. azt már cseréltem. mivel egy tippet kaptam hogy talán az a hibás. de sajnos a hiba még fenn áll! :/

[ Szerkesztve ]

(#11169) Kernel válasza fbeni91 (#11168) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez olyan lenne, mint vakon autót vezetni, nem ismerem ezeknek még a típushibáit sem, miután TV-szervizemben nem épp ilyenekkel találkozom.

Az biztos, hogy megtalálható a hibája, hiszen relatív egyszerű áramkörről beszélünk, de ez nem így megy. Mérni kell, kézbe venni stb.

Nem úgy, hogy vaktában cserélünk valamit, aminek neve sincs, csak sejteni lehet, hogy NTC-termisztor, ami pont ritkán lesz hibás, de akkor szenesre ég és darabokra esik általában.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11176) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami boltot ahol csatlakozókat (ESP, PCI-E 6+2) és kábeleket tudok venni tápkábel készítéshez?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#11178) aleister válasza #68686080 (#11177) üzenetére


aleister
veterán

Köszi, de valami itthoni megoldásra gondoltam. Jó az ebay, de nem akarok 4 hetet várni egyetlen csatlakozó miatt. Nem nagy üzemben akarok ezzel foglalkozni, csak saját magamnak. Jelenleg egy sima EPS - PCI-E átalakítót szeretnék csak csinálni. Legrosszabb esetben levágom a jelenlegi EPS csatlakozót, és egy PCI-E korbácsot teszek a végére. Csak nem szerettem volna szétbarmolni a táp moduláris kábelét (bár kétlem, hogy sokan használnának 2 db 8 pines ATX csatlakozót).

Esetleg azt meg tudod mondani, hogy pontosan milyen átmérőjű kábelt keressek hozzá? Ugyebár max 150 watt felvételről beszélünk 12 volton.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#11180) aleister válasza #68686080 (#11179) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a linket! :R
Jó is, hogy átküldted, mert amit csináltam kalkulációt, az jóval vékonyabb kábelt eredményezett. Igaz én rövidebb hosszal számoltam, így elégnek bizonyult a 0.5 mm-es AWG 24-es kábel, de akkor AWG 18-20 körül keresgélek.

Egy szerelt csatlakozóból mennyire könnyű kiszedni a fém érintkezőkkel együtt az ereket? Mert a legegyszerűbb az lenne, ha a mostani ESP+P4 csatlakozókat (8+4 ér) leszedném, és helyette feltennék 2x6 pin PCI-E csatit.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#11182) aleister válasza #68686080 (#11181) üzenetére


aleister
veterán

Sajnos az nincs.
Youtube-on találtam róla videót.Tartottam tőle, hogy az érintkezőn két oldalt található szigonyos rész miatt bonyolultabb lesz a dolog.

A Hestore-ban egyébként megtaláltam mindent, amire szükségem van. Köszi még egyszer!
Ennek a kiszedő bigyóra van valami szakszó, mert akkor rákérdezek náluk, hogy árulnak-e ilyet. Ha baráti áron van, lehet, hogy jobban járok vele, mint a gémkapcsokkal. Optimális esetben is 24 érintkezőt kéne kipiszkálnom. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#11183) aleister válasza aleister (#11182) üzenetére


aleister
veterán

Így hirtelen ezt a készletet találtam, de ennél kicsit olcsóbbra gondoltam. :)

No csak van olcsóbb is. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#11184) subaruwrc válasza aleister (#11183) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez még jó is lehet

nekem mindkét eddig,ebayről rendelt terminál kiszedőm hulladék volt,a rengeteg pozitív komment ellenére is.

(#11185) aleister válasza subaruwrc (#11184) üzenetére


aleister
veterán

Milyen fajtákat rendeltél? Csak hogy kerüljem őket. :)

Nekiálltam tűzőgép kapcsokkal a dolognak. Nos, 20 perc alatt sikerült a 4 pines P4 csatit megcsinálnom, de már érzem az ujjbegyeimet. Nem véletlenül csinálták ezt fogóval. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#11187) subaruwrc válasza #68686080 (#11186) üzenetére


subaruwrc
félisten

na ilyenem volt

meg ilyenem

egyikkel se megy problémamentesen a remove

vagy én vagyok béna ( benne van )

vagy az új kábelek vannak egyszer beépíthetőre gyártva
( egyik szerszám sem nyomja vissza rendesen a füleket és beakadnak kihúzáskor )

hozzátenném hogy próbaképp rámentem egy régi codegen vagy chieftec natúr fémszínű házas ős tápra és azokból csak úgy pattogott kifelé a pin mintha kötelező lett volna

lepa maxbron és ctg chieftec kábelekkel viszont órákat bírtam szívni minimális sikerrel

(#11188) aleister válasza subaruwrc (#11187) üzenetére


aleister
veterán

Hasonló a tapasztalatom nekem is.
Az abayről rendelt, kínai PCI-e hosszabbítóból 5 perc alatt kiszedtem a 6 pin-t. Teljesen jól lehetett érezni, ahogy a tűzőlaőocs visszatolja a kis szigonyt. Nagy lelkesedésre elkezdtem a PSU ESP csatiját is. Na ott fél óra alatt egyet sem tudtam megkezdeni. Pedig a délután kiszerelt P4-es csati 4 ere mellett már csak 2-re lenne szükségem, hogy összejöjjön egy PCI-e 6-os.

(#11186) proci0
Köszi a tippet!
Próbáltam n mindenhogy, de sajna fogó nélkül esélytelen a dolog. Átteszem holnapra a projektet, hátha szerszámmal könnyebb lesz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#11189) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogy egy házventimet átkötöttem 7 V-ra.Lehet ettől baja a tápnak?A másik gépemben kettő ventit kötöttem át 7 V-ra egy éve azóta sem volt bajom. De olvasom hogy nem ajánlott a 7 V-t.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#11190) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Erre tudnátok valamit mondani?

https://prohardver.hu/tema/minden_ami_3d_nyomtatas/hsz_6637-6637.html

A lényeg az hogy a gép mellett egy 3d nyomtató is a tápon lógna. Szabad ezt?

(#11192) DrojDtroll válasza #68686080 (#11191) üzenetére


DrojDtroll
addikt

12v kell neki (ramps 1.4 modul)

(#11193) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy gepem, amit egy Antec vpf550 tapegyseg hajt.
proci: AMD 880K, VGA: AMD 380X.

Minden teszt szerint 60-70 W korul kellene fogyasztania uresjarasban, de nalam olyan 100-140W korul ingadozik windows desktop-on.

A kerdes, hogy ez utalhat-e tapagyseg hibara, vagy mashol kell keresnem a gondot.
(elozetesen meggyozodtem rola, hogy minden komponens alapjaraton megy, nincs semmi CPU zabalo progi a hatterben, es a VGA is takarekos orajelen uzemel; ventik kikapcsolva)

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11194) Kernel válasza Bici (#11193) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem életszerű ilyen táphiba, de nem nehéz ellenőrizni.

Műterhelésnek rátenni egy HDD-t vagy optikai meghajtót, tápot elindítani a szokásos rövidzáras trükkel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11195) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok!

Egy Seasonic Platinum Fanless 400W tápra rádughatok egy RX VEGA-t? :U Konfigom: Adataimnál. :R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#11196) subaruwrc válasza Törzsúr (#11195) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem erőltetném

huzamosabb terhelésre biztos hogy határon lesz a táp

(#11197) Törzsúr válasza subaruwrc (#11196) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Igen, közben én is jobban utána néztem. Talán a 7nm-esek majd jobb (hatékonyabb) fogyasztással jönnek. Jó lenne, ha bemennének a "pirosaknál" is 200W alá a csúcskártyák végre.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#11198) Teréz Atya válasza Törzsúr (#11197) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Szevasztok!
Ki ismeri mélyebbre hatóbban az FSP 350PNR-t? Épp akkutöltőhöz hekkelném, de jó lenne, ha 12V helyett töbebt ki tudnék belőle hozni. A VR1 az fsp3528-20d-17p szabályzólapon nem ezt szabályozza? Ha nem akarom széttúrni, kiiktatni a túlfesz és túláramvédelmet gondolom a 15V reális cél lehet, igaz 24V jobb lenne. ;)

Szerk: Upsz, nem válasz akart lenni, de msotmár mind1.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11199) Kernel válasza Teréz Atya (#11198) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van itt egy átalakítás, 30 V-on 12,5 A, 40 V-on 7A áramot tudott kihozni belőle, de CV tápot alkotott ezáltal, ami a maximális terhelésnél egyszerűen csak leáll.

Akkutöltéshez viszont CC/CV táp kellene, ahol az áramkorlátot igény szerint tudod szabályozni és CC-módban stabilan működik.

Ehhez szükséges beiktatni egy áramérzékelő ellenállást a kimeneti ágba, amin figyeled a feszültségesést egy műveleti erősítővel és annak függvényében, a kívánt ponton leszabályzod a kimeneti feszültséget, hogy ne tudjon tovább nőni az áram.

A szabályzás a VR1 potméterrel az IC 4-es lábán történik, vagyis itt lehet beavatkozni a töltésszabályzóval is.

A feszültségvédelmet pedig ki kell iktatni, illetve be kell "csapni", ami eredetileg a szabványos feszültségeket figyeli.

További információk a vezérlőpanelről: [link]
Tápegység rajza: [link]

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11200) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Hozzáértőktől lenne egy kérdésem a picopsu-król, mert eléggé ismeretlen fogalom volt ezidáig számomra. Mennyire kell aggódni pl egy ebay-es paneltáptól? Itt védelem szempontból nem az adapter minősége számít?
Egy ilyen picopsu-ban gondolkodom, elég jól néz ki, jók a vélemények róla, de ha rám gyújthatja a házat, akkor inkább hanyagolnám. Kb 10-18w-ot fogyasztó pc-hez lenne használva 65W-os adapterrel. Mekkora az esélye, hogy a paneltáp megsüti az alaplapot? Itt ugye a paneltáp már csak 12V-ot kap, nagy gond nem történhet, nemigaz?

Ő a kiszemelt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.