Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) bajnokpityu válasza subaruwrc (#11100) üzenetére


bajnokpityu
félisten

asszem megvan. végülis a fogyimérés segitett.
alapban valamiért túlhajtott a lapom. normális eseben 1 mag megy 4.4Ghzen, valamiért úgy lőtte be alapban, hogy mind a 6 mag ennyin menjen. Namost alapfeszen ez azért órákon át necces :)
És úgy derült ki, hogy francért enged 125Wot fogyasztani, amikor 95Wos a proci...

lelőttem a gyári tuningot, és lőn csoda, stabilan megy full terhelésen is

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11102) dannyl


dannyl
addikt

Újra felpezsdült a topic, ezért rákérdeznék mégegyszer: [link]

(#11103) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Két gépből fogok egyet összegyúrni. Az lenne a kérdésem, hogy Ti melyik tápot tartanátok meg? Chieftec CTG-500-80P vagy FSP Hexa HE-400?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

(#11104) dannyl válasza Willie (#11103) üzenetére


dannyl
addikt

Milyen idősek? Milyen géphez?

(#11105) Willie válasza dannyl (#11104) üzenetére


Willie
őstag

Az FSP 2012.09.20-án lett vásárolva, a Chieftec pedig 2010 körül szerintem.

A konfigban semmi különleges nincsen, netezős gépről van szó:

G4400
8GB RAM
alaplapi grafikus megjelenítő

(#11106) dannyl válasza Willie (#11105) üzenetére


dannyl
addikt

Én a chifi-re szavazok, de szerintem mindegy. Az a CTG elég jó széria (volt). Az FSP HEXA-k is jó ár/érték arányúak. Ha jól látom, akkor nem HEXA+, ugye? Így még egy érv a CTG mellett, elvileg hosszabbak a kábelei.

(#11107) subaruwrc válasza Willie (#11105) üzenetére


subaruwrc
félisten

Hexàt már csak a két évvel fiatalabbsàga miatt is.

(#11108) Willie válasza dannyl (#11106) üzenetére


Willie
őstag

Nem, ez a sima Hexa 400 (HE-400).

Akkor úgy látom, hogy kb mindegy, hogy melyik marad meg. :)

(#11109) dannyl válasza subaruwrc (#11107) üzenetére


dannyl
addikt

Én valamiért 2009-et láttam (biztos a 09 zavart meg). Mondom kb. egy idősek. Így valóban inkább a HEXA.

(#11110) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Talán OFF, de szerintem a táp vásárlós topikban is az. :B

Van egy Delta dps 280fb g tapom, es van rajta egy P9 jelolesu csati.

Ez mire valo?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11112) Bici válasza #68686080 (#11111) üzenetére


Bici
félisten

Sikerult megnezni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11113) DigitXT válasza Bici (#11112) üzenetére


DigitXT
félisten

Messze lakik.:)

(#11115) Bici válasza #68686080 (#11114) üzenetére


Bici
félisten

Akkor idealis ventilator tap lesz, pont szuksegem van egy 5V-s kimenetre. Mazli. :K

Koszi!
:R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11117) NFree


NFree
addikt

SZiasztok olyna kérdésem lenne vettem egy evga supernova tápot (másik konfigot szeretnék vele építeni ) a lényeg jelenleg egy seasonic üzemel a gépben , s ki szeretném próbálni az evgát mindkét táp moduláris , nos nem akarom átfüzögetni a kábeleket . A lényeg , hogy a seasonic kábeleket bele dughatom-e az evga tápba még kipróbálom ?
:F .

vga

(#11118) subaruwrc válasza NFree (#11117) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem javaslom.

(#11119) NFree válasza subaruwrc (#11118) üzenetére


NFree
addikt

Renben köszönöm akkor átfüzögetem jól sejtem léteznek tápok amiknek más ugymon a kiosztása a táp oldalon de vége az rendben van ugye mert szabvány, viszont így védik magukat a gyártók ? a kábel csereberétől.

[ Szerkesztve ]

vga

(#11120) subaruwrc válasza NFree (#11119) üzenetére


subaruwrc
félisten

jól sejted
sokszor egy gyártó tápjai között sem kompatibilis elektronikailag a kábelezés ( pl B2 és GQ evga )
de ha van egy multimétered akkor ki tudod mérni a kábelek végén hogy jó helyen érkezik-e az adott feszültség.
néha fizikailag belemegy a csati viszont másként van bekötve,az meg nem szerencsés.
seasonic és evga között szinte kizártnak tartom hogy a periféria csatik egyformák legyenek

(#11121) NFree válasza subaruwrc (#11120) üzenetére


NFree
addikt

Nagyon szépen köszönöm , akkor nem is nagyon gondolkodom ilyesmin a jövőben van multim , de kb mire kiméregetem, áthuzom azt a két kábelt . :R

vga

(#11122) subaruwrc válasza NFree (#11121) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát igen. :)

(#11123) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Egy ilyenalkalmas mindenfèle háztartási berendezès mèrèsère?elsősorba klíma,pc.

[ Szerkesztve ]

(#11124) tomama


tomama
aktív tag

lejárt a szerkesztési idő,és most vettem észre,hogy rossz a link
erről lenne szó

(#11125) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv tápos kérdés.
Arra lennék kiváncsi hogy ha van egy kisfogyasztású itx konfigom pico psuval, akkor ha rakok mellé egy komolyabb vga-t azt meglehet-e hajtani egy külön tápegységről. Gtx 1060ra gondolok konkrétan ami 120W-ot kér. A pico psu összviss 160W (max 8a 12v ágon...). Találtam erősebb 150-200w 12V tápokat (laptop töltő,led táp) ha ezek végére fabrikálok egy 6pin pcie csatit akkor kitudom hajtani? Konkrétan egy 203W 12V xbox tápra gondoltam ami a 12V ágon 150W-ot tud. A kártya 120W-ot kér 12v ágon, amperre nem kell figyelni? Vagy egyéb más meglátás? :DD
(Nem nem veszek rendes tápot, nem az a lényeg most :DD) Tudásom egyenlőre kimerül a gimnazista fizika orákban. Feszültség x Áramerősség= P (W) :D

[ Szerkesztve ]

(#11126) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Udv!
Van egy Evga 1000 g3 am. Tudok valahogy rakni ra tobb vgat mint 5?
Csak 5 csati van rajta es csak 650et vesz falbol 5 kartyaval.

Koszonom!

(#11127) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Most hogy megszabadultam egy Vega GPU-tól és helyette 2 db csendes 1070 került szinte néma a gépem végre!
Na de adott egy öregecske Fsp Aurum AU-700 80+ gold!
Ha a teljesítmény 150w alá megy neki áll zötymörögni valószínűleg a ventije!
No ezzel mit tudok kezdeni? Remélem jó helyen járok!

Köszi előre is! :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11128) Kernel válasza Bossp (#11127) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, miből gondolod, vagy ha igen, akkor nem lehetne kérdés, mert kenés / csere.

De amúgy a PWM szokott ilyet okozni, mert amikor csökken a teljesítmény, csökken a kitöltési tényező, amire akusztikus zajokkal, rezonanciákkal reagálhatnak a tekercsek, trafó.

Parasztosan ezt nevezik úgy, hogy "coil whine", bár ez már tényleg röhejes szerintem, hogy minek kell angolul majomkodni, magyar fórumokon.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11129) Bossp válasza Kernel (#11128) üzenetére


Bossp
addikt

Én még mindig a Ventire gyanakszom. Ilyen hangos lehet a "Coil Whine"? eddig csak gpu-kon hallottam azok cska ciceregtek ez rendesen zörög :D. És ha az akkor lassan csere érett a táp vagy nem veszélyes? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11130) Kernel válasza Bossp (#11129) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt már te hallod pontosan, a fordulatszámot hagyományosan a hőmérséklet függvényében szokták szabályozni, az pedig egy lassabb változás, tehát a terhelés csökkenése után nem azonnal. Korszerűbb megoldásoknál nem tudom, nekem nem ez a fő profilom, vagyis nem látok olyan sokat belülről.

Az előfordulhat esetleg, hogy csökkenő terhelésnél kicsit változik a 12 V, emiatt kicsit változik a fordulat is.

Ha valahogy le lehet fogni / fékezni a ventilátort (persze, nem olyan brutál módon, hogy menet közben beakasztani egy filctollat, amitől letörhet a lapát), úgy a hang forrására is lehet következtetni.

Az biztos, hogy egy ventilátor miatt kár kidobni szerintem egy tápegységet, főleg amikor 1 csepp olaj árán megjavítom magamnak.

Ha beállna, megszorulna, akkor persze túlmelegedne a táp, de ez nem jellemző szerintem. Vagy akkor már el sem indulna, ami feltűnik bekapcsoláskor.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11131) Bossp válasza Kernel (#11130) üzenetére


Bossp
addikt

nem egyből. ezért is gyanakszom a ventire. olyan fél egy perces folyamat teljesítmény változás után. :) ha lesz időm szétkapom kipucolomés kap egy ksi WD 40-et ha az elég. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11132) Gabor1092


Gabor1092
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott az alábbi konfig:

ASUS M5A97 Pro alaplap
AMD FX-6100
Nvidia Geforce GTX 650 OC
Samsung HD103SJ HDD
WD20EARX HDD
Kingston HyperX 8 GB RAM
illetve egy Blu ray olvasó

Van egy Enermax modu 82+ 525 W tápegységem, most raktam össze ezt a gépet, azt csinálja hogy a Samsung winchestert valamiért nem érzékeli, csak akkor ha az az egyetlen ami rá van dugva a tápra. Ha csak az van tökéletesen működik, viszont ahogy rádugom a másik HDD-t a Samsungot nem érzékeli, gondolom kevés neki a táp. A kérdésem az lenne, hogy egy Chieftec CFT-560-A12C elég lenne ennek a konfignak? Vagy még ennél is nagyobb táp kellene? Vagy esetleg tudnátok ajánlani egy olyat ami elbírná, ha lehetséges modulárisat, és nem horror áron. Köszönöm szépen a választ.

(#11133) subaruwrc válasza Gabor1092 (#11132) üzenetére


subaruwrc
félisten

5v-ba bele kéne mérni hogy meg van-e rendesen.
Ha nincs akkor javasolt a táp csere ( chifi oké lesz ) másik esetben tovább kéne nézelődni. Vinyo akkor is felpörög mikor a másik hdd be van kötve ?

(#11134) Gabor1092 válasza subaruwrc (#11133) üzenetére


Gabor1092
tag

Nem hallom, de a másik HDD-t észleli a gép, csak a Samsungot nem

(#11135) Kernel válasza Gabor1092 (#11134) üzenetére


Kernel
nagyúr

Némelyik HDD érzékeny a feszültség kisebb csökkenésére, lehet próbálkozni a kábelen a közelebbi csatlakozóra tenni, vagy külön kábelen menjen, ha megoldható.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11136) Gabor1092 válasza Kernel (#11135) üzenetére


Gabor1092
tag

Megoldható a külön kábel, majd ma kipróbálom azt is. A másik kérdés hogy az enermax táp elbírja ezt a konfigot? Bár gondolom hogy elbírja, mert ha a Samsung helyett egy 500 GB-os seagate-et rakok be, akkor mindent rádugva is érzékeli.

(#11137) subaruwrc válasza Gabor1092 (#11136) üzenetére


subaruwrc
félisten

kacagva elbírja.

(#11138) Gabor1092 válasza subaruwrc (#11137) üzenetére


Gabor1092
tag

Na az a helyzet, hogy külön raktam be neki egy kábelt, az se akarta életre kelteni, gondoltam megpróbálom egy külső HDD tartóval, azzal működött, viszont beraktam egy másik HDD-t szintén új kábellel, azzal tökéletesen működik. Én feladtam, ez bekerül a másik gépbe, ahova az 500 GB-osat szántam volna.
Köszönöm a segítséget.

(#11139) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Az mitol lehet hogy a tap a hdd-t bizonyos esetekbe eldobja.
pl. utazas utan hiaba dugdosom a kabelt jobbra balra egyszeruen nem lat belole semmit a gep. Arra lettem figyelmes mintha extra erzekeny lenne arra mennyire van megtekeredve meghajolva a kabel. Olyankor ha bekapcsolom a gepet akkor a hdd is mukodik

:F

esetleg egy molex-sata atalakitot nezzek majd?

(#11140) Kernel válasza detroitrw (#11139) üzenetére


Kernel
nagyúr

Minden átalakító csak újabb hibaforrás, illetve ellenállás, ezért ha már molex van, akkor célszerűbb azt megcsinálni rendesen.

A hüvelyek szét szoktak nyílni idővel a mozgatástól, de azt szépen össze lehet nyomogatni egy műszerész-csavarhúzóval, vagy valamilyen alkalmas eszközzel, hogy jó szorosan menjen rá a tűre.

Addig is nem szabad mozgatni áram alatt, mert így károsodhat is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11141) subaruwrc válasza detroitrw (#11139) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez inkább kontakthibának tűnik mintsem táp hibának.

(#11142) syberia válasza subaruwrc (#11141) üzenetére


syberia
veterán

Sziasztok, az ismerősöm tápegysége nagyon úgy tűnik megadta magát. Hibátlanul üzemelt nála pár hónapot, tegnap amikor áram alá helyezte a gépet, levágta a lakásban a kismegszakítót, utána nem indult a gépe. Az elosztó kapcsolójában vibrál kicsit a fény, bár régebben is ilyen volt. Mondtam hogy cserélje le egy túlfeszültségvédős darabra, bár olyanról még nem hallottam hogy ettől meghal a tápegység. A gépre másik táppal rápróbáltam, egyből indult. A hibásat gémkapoccsal sem tudtam indítani, az előbb próbáltam, hátha magához tér. :) Belül a nyákon nincs égésnyom, kondenzátorokon sem látható semmi rendellenes. Szerintetek is kuka?

https://howbad.info/

(#11143) subaruwrc válasza syberia (#11142) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát ha levágja az automatát akkor az nem jó jel
de jó eséllyel javítható.
kukába nem dobnám.

(#11144) detroitrw válasza subaruwrc (#11141) üzenetére


detroitrw
addikt

(#11140) Kernel
de az összes táp át kontakthibás lenne?
most amúgy hirtelen beindult ilyenkor az idő végezetéig megy, csak az utazás szokta megbolondítani

majd megnézem nincs e oxidálódva

(#11145) Kernel válasza detroitrw (#11144) üzenetére


Kernel
nagyúr

Így fórumon keresztül félrevezető is lehet egy hibaleírás, ez már nekem ismerős, amikor telefonon is mesélnek TV-hibákról, ami a valóságban egészen másképp jön ki, mint amire mondjuk elmondás alapján számítottam.

Olyan is van, hogy az áramtalanítás, kihűlés, kondenzátorok kapacitásvesztése miatt jelentkeznek problémák, ami melegen már nem.

Ráadásul ilyenből lehetnek később komoly károk is, amikor egyszer csak vége lesz a problémáknak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11146) syberia válasza subaruwrc (#11143) üzenetére


syberia
veterán

Nem tervezem kidobni, kérdés gazdaságosan javítható e.

https://howbad.info/

(#11147) subaruwrc válasza syberia (#11146) üzenetére


subaruwrc
félisten

attólfügg mi durrant el benne.
kívülről senki nem fogja megmondani.

(#11148) Kardee


Kardee
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Corsair RM550 moduláris tápom van(beszámításból), viszont hiányzik belőle pár kábel főleg a 6+2 PCI-E. Kérdésem az lenne hogy csak Corsair kábellel lehet pótolni vagy esetleg univerzális kábel is belemenne? Jelen esetbe néztem a Bitfenixnek van ilyen kábele.

(#11149) subaruwrc válasza Kardee (#11148) üzenetére


subaruwrc
félisten

Pcie általában univerzális.
De ha dobsz egy privátot alkudhatunk Corsair kabelekre.

(#11150) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy Seasonic Platinum Prime 1200W-ra kötnék 3db GTX 1080 Ti-t. A probléma, hogy 18 AWG kábelekkel van szerelve, ezért egy PCIe kábelről egy csatlakozó használható csak. Így az egyik VGA-nak már nem jut a gyártói előírás szerinti 2 külön PCIe kábel. Ha molex átalakítóval kötném be a harmadik kártyát, azzal elbírná a táp a terhelést? Kép a tervről:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.