Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) chakany válasza tornas (#11700) üzenetére


chakany
tag

Ahha... Azt hiszem, értem mire célzol :D :R

(#11702) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,
Adott egy Seasonic Focus+ Gold 650W tápegység:

Ha a videókartyat nem egy pcie kabellel(6+2) kötöm össze hanem 1-1 ilyen kábellel próbálnám a gput bekötni a gép nem indul el.

Ebből 2 a tápba és a fix fej megy a gpu tápcstiba a mellék ágas meg csak lóg a levegőbe(nem ér semmihez)
Ha csak egy ilyen kábel megy a táp és a gpu 2 tápcsatiba akkor megy a gép... (vagyis lehet a tápba bedugva egy másik ilyen pcie kábel ami nincs hardverbe bekötve akkor is elindul) Illetve mindkét kabellel megy ha csak az egyik van bekötve a gpuba.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#11703) korcsi válasza AsakuraDave (#11702) üzenetére


korcsi
veterán

A nem indul azt a tápra vagy a gépre kell érteni?
Amikor betettem a második vezetéket csomót szenvedtem mire képet adott a gép, de azóta hibátlan.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11704) AsakuraDave válasza korcsi (#11703) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Semmi se kapcsol be. Ha 2x1 pcie kábel van tápba+gpuba akkor semmi nem kapcsol be. Ha 2x1 pcie kábel van tápba de csak az egyik van bedugva gpuba akkor elindul és természetesen mindkét kábelt kipróbáltam magába táp+gpuba bekapcsol.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#11705) korcsi válasza AsakuraDave (#11704) üzenetére


korcsi
veterán

El se indul a táp?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11706) AsakuraDave válasza korcsi (#11705) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nem, semmi

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#11707) Csokilama


Csokilama
tag

Sziasztok!

Adott egy Corsair SF750w platinum táp és ASUS RTX 3080 TUF.
Beleakadtam egy ilyen képbe, ahol azt tanácsolják, hogy 2 külön tápkábellel kösse be az ember.

SF750 750w single rail. Jól gondolom, hogy esetemben egy darab 8+8pin kábellel vígan elvan a kártya ?

(#11708) korcsi válasza Csokilama (#11707) üzenetére


korcsi
veterán

A mellékelt ábra szerint nem. A kártya fogyasztását tekintve szintén nem. Jól jön az a plusz vezeték.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11709) MasterDeeJay válasza Csokilama (#11707) üzenetére

Single railnél totál mindegy. A vezetékek is túl vannak biztosítva. Ha van lehetőség rá akkor rakd külön kábelre.
A tápodon AWG16-es kábelek vannak. A 6 pinesen és a 8 pinesen is 3 pár ér van. Kb 9-10A-t elvisz egy pár szóval 30A terhelhetősége van a 3 párnak. És az 360w. Plusz a kártya vehet fel 75w-ot max a pcie slotból is. Elméletben 435w-t visz egy kábel+pcie. Viszont a gyenge pont a csatlakozó lenne, de ugye az eleve duplázva van. Szóval ez a 6-8-12 ezernyi pines baromság nem a kábelek miatt van hanem a csatlakozók miatt, meg persze a kártyán belül sem mindegy mennyi ágon vezetik a panelen azt a sokszáz wattot.
Viszont ha olyan fos módon adják meg a TDP-t mint a prociknál akkor esélyes hogy kevés az az egy kábel.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11710) Csokilama válasza MasterDeeJay (#11709) üzenetére


Csokilama
tag

Köszönöm a részletes választ!
Én is erre gondotóltam, hogy inkább ajánlás a sokféle táp miatt.
Olyan 360w környékén zabál összesen a kártya.
ITX házban nem igazán férnék a 2 kábellel.

(#11711) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Félpasszív tápegységet be lehet építeni állítva is, vagy mindenképeen ajánlott ventivel felfelé beépíteni?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#11712) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Tegnap véletlen letörtem egy kondit a PicoPSU-mról, itt a képen bekereteztem, hogy melyiket: [kép].
Kérdés, hogy hol kapok ilyet? Átnéztem hirtelen az általam ismert boltokat, de nem találtam egyező specifikációval rendelkezőt. Ha nincs pont ilyen, milyenre cserélhetem?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#11713) korcsi válasza LógaGéza (#11712) üzenetére


korcsi
veterán

Ha méret engedi 220u/10V És Low Esr legyen. Arról tennél fel képet, hogy letörve milyen a helye? Mert valószínűleg a felület szerelt helyre kell felforrasztani a hagyományos kialakítású kondenzátort.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11714) LógaGéza válasza korcsi (#11713) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerencsére forrasztani hozzáférek, nagyjából 8x8mm hely van a NYÁKon, de max hoszabb lábon hagyom - útban nem lesz: [kép]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#11715) need


need
addikt

Sziasztok..
Már pár napja figyelem a gépemet mint ha csörögne benne valami és főleg akkor ha játszom amikor nagyobb teljesítményt vesz fel a gép..
Ma leszedtem az oldalát és figyeltem kis terhelés után az vettem észre hogy a tápegység..
ez a tápot 2018 vettem még pedig a Rufusznál.. a típusa
EVGA SuperNOVA 750 BQ 80+ Bronze 750 W moduláris

Ha még nem járt le a garanciája akkor vissza viszem.. de ha igen akkor ki lehet cserélni benne a ventilátort..??

és jön a kérdés még hogy most egy kicsit csörög így használhatom e a gépet vagy inkább ne..?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11716) need


need
addikt

Közben beszéltem a szervízzel és van garanciám..de szuper.. ha kiszedem most akkor 4 hét múlva akár ki is lesz cserélve..
viszont találtam itt egy [videot] na most itt a jó ember mint ha kicsit megolajozná azt a nyomorult ventit.. én mondjuk kicserélném mert van itt egy bontatlan 12 ventim.

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11717) LógaGéza válasza need (#11716) üzenetére


LógaGéza
addikt

Meg tudod olajozni, egy csepp varrógépolaj megoldja a problémát - viszont tényleg egy csepp legyen.
Arra is gondolj, hogy ha leveszed a matricát, akkor ugrik a garancia... Ha lebontod róla a ragasztást, hogy rá tudd kötni a ventit, akkor is. Nem tudom mennyi garid van még, én ezt megfontolnám.
Valamint a venti típusa se mindegy.
Nagy bajt amúgy nem okoz, max a hangja irritáló - de ha abbamarad, azért nézz rá, hogy forog-e még a venti. :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#11718) subaruwrc válasza need (#11716) üzenetére


subaruwrc
félisten

Inkább garozd le
taknyolás után hamar ismét ugyanolyan lesz
hulladék csúszócsapágyas venti van benne
ideig óráig tudod " megjavítani " és csak elvész a garanciád
arról nem beszélve hogy egyáltalán nem biztos hogy hozzáférsz a ventilátor csapágyhoz
nekem nem egy alkalommal volt hogy leszedtem a matricát és pont egy nagy semmi volt alatta. roppantják már ezeket, nem lehet utólag kenni őket. maximum wd40-be áztatni de az meg tudjuk mennyire igényes végeredmény lesz

[ Szerkesztve ]

(#11719) need válasza subaruwrc (#11718) üzenetére


need
addikt

nyilván ez lenne a logikus de 1 hónapig meg ONE gép...? mert csere tápot nem adnak..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11720) subaruwrc válasza need (#11719) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha mákod van 1 hónap
de amilyen az evga hozzáállása mostanában
örülhetsz neki ha egyáltalán elintézik

(#11721) designREX


designREX
tag

Sziasztok!
Nemtudom, hogy ide kellene-e írnom, de nem találtam megfelelő topicot.
Adott egy HP Z240-es workstation amibe csak 400W-os a táp. Szeetnék beletenni egy RTX2060 vagy 70-es VGA-t aminek kevés a táp, de mivel 18 pines a táp így egy sima táp nem csatlakozatható bele. Ha veszek egy nagyobb tápo aminek a poweron kábelét bekötöm a belső tápra és egyszere kapcsolnak be és ki, majd erre kötöm a VGA-t az müködőképes? Nem tudom, hogy mennyire jó az elépzelésem. :)
Válaszokat előre is köszönöm.

(#11722) need


need
addikt

Köszönöm szépem mindenkinek a segítséget... :R :R

meg mondom őszintén nem tudom hogy mit tegyek... :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11723) apaka1956


apaka1956
csendes tag

Sziasztok! Olyan gondom van, egy Chieftec CFT-750-14CS táp -össze cseréltem a kábeleket egy Chieftec APS--850CB kábeleivel( tök egyformák) :W Hogy tudnám vissza cserélni nem tudom melyik hova tartozik. Előre is köszönöm :R

(#11724) jenei0330


jenei0330
tag

Sziasztok, ma vettem 1 gigabyte gtx 1080 g1-et, ami 8 pin táp csatlakozót igényel. Nekem azonban 1 6 pin vga csatim van a tápomon. Orvosolható-e a probléma 6 pin- 8 pin átalakítóval? A táp 1 seasonic ss 600 http://www.ascendtech.us/seasonic-ss-600ht-600w-power-supply_i_pwrsplscss600ht.aspx

(#11725) need válasza need (#11722) üzenetére


need
addikt

Sziasztok
Majd nagyon érdekes dologgal találkoztam.. vagyis senki nem tud rá magyarázatot adni.
Megfogadtam a tanácsokat és kiszedtem az EVGA Supernovat és vissza viszem.
Ma kaptam egy havaromtol egy
Chieftec Navitas 1250 W 80+ Gold moduláris tápot.
Mindent szépen összeraktam ahogy kell. De a Bootolásig jutott el a dolog.
Szóltam a srácnak elkezdtük tematikusan végig vizsgálni. Hozott táp tesztert az is jó mutatot. Leguzgáltunk újra mindent.róla ramokat kiszedtük és semmi. Bootolás után leállt az egész tápegység.
Ti találkoztatok már ilyennel?
Létezik olyan hogy egy táp nem kompatibilis az alaplappal?? Asus Prime 470 pro.
Kíváncsiságból visszatértünk a régi tápot amit csörög zörög.. minden gond nélkül elindult vele a gép..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11726) korcsi válasza need (#11725) üzenetére


korcsi
veterán

Házon lévő kapcsolóval indítod?
Húzd le az alaplapról a lapcsolót, és egy csavarhuzóval add be az indító kontaktust. Ha nem segít, szedd ki alalapot házból, rakd össze mininum konfigurációba asztalon, hátha lesz tapasztalat.

Kicsit félre mentem, azt hittem az előző táppal is ez volt a baj.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11727) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Van egy super flower leadex III 850W -os tápom ilyen hátulról:

2 kérdésem lenne:

-Van egy asrock X570-es lapom, na most ebbe ugye bele megy a 24 pin és egy 8 pin-es a CPU-nak, de van még egy 4 pin-es is az mehet táp 8 pin-es csatiról és csak(fele pin) azaz 4 pin megy a lapba gondolom.

A másik,

-Van egy 3X8 pines vga kártyám na most a kábelek olyanok, hogy 8 pin egyik vége megy a tápba, a másik 2x8 pin vége pedig a VGA-ba és akkor gondolom a másik kábel VGA felé már csak az egyik 8 pines csati megy? Szóval 2 VGA kábel elég a videókártyához!?

Remélem érthető volt... :U

Köszönöm

(#11728) need válasza need (#11725) üzenetére


need
addikt

Holnap hozok egy másik tápot ami berakod a gépbe na és mi lesz hogyha azon sem fog elindulni a gép akkor hol keressem a hibát????

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11729) subaruwrc válasza sittes79 (#11727) üzenetére


subaruwrc
félisten

igen jó a 4 pinbe a fél 8 pines és igen elég 2 kábel összesen 3 csatlakozó a kártyához.

(#11730) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Bennetek van az utolsó reményem, nem gondoltam, hogy problémám lesz egy táppal, de sajnos megtörtént.
Adott egy Dell Vostro 3670 típusú egybegép, amiben tápot szeretnék cserélni egy izmosabb VGA beépítése ürügyén.
Vettem egy Cooler Master 500W Elite V3 tápot (MPW-5001-ACABN1-EU), nem a legcombosabb, de elégnek kell lennie hozzá.
A csatlakozók természetesen nem stimmelnek, és hiába dugom rá az új tápot a gép nem indul el. A nagy fekete alaplapi csati vége pont rámegy, a proci tápját is rátudom dugni a másik 8 pines kábelre, de sajnos nem működik.
Próbáltam minden lehetséges variációt, de sajnos semmi. Kell hozzá esetleg valami speciális átalakító? Kerestem a neten, de nem találtam semmi ide passzoló problémát.

Készítettem néhány képet, a fehér csatlakozók a Dell tápé, a fekete az új Cooler Master-é.

Van rá valami ötletetek, hogy hogyan tudnám az új tápot bekötni?

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

(#11731) sittes79 válasza subaruwrc (#11729) üzenetére


sittes79
addikt

oh köszi akkor meg nyugodtam, hogy jól gondoltam... :R

(#11732) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

Akarok ventit cserelni egy regebbi tapban (350w FSP 60hnn(85)). Megvettem a p12 ventit hozza, de nem biztos hogy forrasztani fogom. Arra gondoltam, hogy raduom a p12-t az alaplapra, es behuzom fix fordulatra (mondjuk 30%) es igy menne tovabb, a gyarit kiszerelnem es nem a tap vezerelne. Ilyenkor elindulna a tap? Vagy van benne ilyen vedelem, hogy ha nincs ellenallas, akkor nem indul el? Regen egy olcso rapon, 10x eve csinaltam hasonlot, csak az 8-as ventivel volt. Az mukodott.
A gepben i5 6400 lesz, 3 ssd es kb ennyi, semmi vga es sokat fogyaszto dolog, hogy tulmelegedne.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#11733) tasiadam válasza Lala6 (#11730) üzenetére


tasiadam
veterán

Igen:
https://www.aliexpress.com/item/32889724097.html

Vagy csinaltatsz egy kabelt Dealer95-el, hogy ugyaz ezeket az ereket bekoti. Ahogy nezem, maga a power csatlakozo ugyan az, mint egy sima 8 pines CPU.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#11734) korcsi válasza tasiadam (#11732) üzenetére


korcsi
veterán

Elindul a táp, ha nincs rá dugva a ventilátor akkor is, csak fenn állhat a veszélye, hogy valamilyen oknál fogva kap egy hosszútávú erős terhelést és elmelegszik, mivel nincs szabályozva.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11735) tasiadam válasza korcsi (#11734) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor inkább a forrasztás? Most p12 van az 550es tápomban, és alig pörög, nem is jön ki belőle meleg kb, ha játszom akkor sem igazán. Olyan fordulatr akarom belőni, ahol még elviselhető, de azért nagy az airflow. De jogos, ez fennáll. Ha lesz forrasztó, akkor direktbe rákötöm.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#11736) Castiel10


Castiel10
csendes tag

2013ban gyartott tápot szabad még venni? cm v700w 80+ gold modularról lenne szó,és ha igen kb mennyit érhet?

(#11737) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, van 1 tápegységem, ami HP ProLiant Ml110 Gen 6-ba való. 24 tűs, Delta által gyártott. (Dps300ab-50 rev A a delta típusszáma) Erre a tápra lehet normál atx lapot is kötni vagy ennél is variáltak a tűkiosztással, mint pl a Z-s workstationöknél?

[ Szerkesztve ]

(#11738) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Sziasztok, üdv mindenkinek.
Jövő tavasszal szeretnék venni egy rtx 3060 ti, vagy egy 3070-es vga-t, két tápom van, igaz nem újak, de tökéletesen működnek, nem voltak sokat használva.
EVGA SuperNOVA 850 B2 850W Bronze (110-B2-0850-V2)
Seasonic Platinum 860W (SS-860XP)
A kérdésem az lenne, hogy mindkét táp még alkalmas a biztonságos használathoz, a fennt említett videokártyákhoz?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#11739) subaruwrc válasza g@norbert (#11738) üzenetére


subaruwrc
félisten

bőven jó mindkettő
de inkább a platinumot a kettő közül
b2 evga-k nem olyan fude acélosak.

(#11740) g@norbert válasza subaruwrc (#11739) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszod, akkor az evga szerinted teljesen felejtős?
Terhelés szempontjából egy alacsony fogyasztású cpu mellé lesz, tuning kizárva sajnos, és csak 2 vinyó, 1 ssd, és a vga lenne ranta.
Igaz, még nem tudom milyen kártyát fogok venni, de szerintem max egy 3060ti lesz, az árakat tekintve, de várok a vásárlással még egy pár hónapot, amíg lemegy ez a nem lehet semmit kapni csak horror áron pszichózis :DD
Csak azért kérdezem, mert szinte nem is volt használva, tartalék tápnak vettem meg a 10 év garancia miatt.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#11741) Werkly


Werkly
őstag

A Seasonic Focus Plus Gold 750 modular táp tud 3X8 önálló tápolást adni a VGA-nak? Köszi!

(#11742) Smiley


Smiley
őstag

Hali,
Tudom hogy nemjo topic... elore is sorry, de talan ez all a legkozelebb hozza, es hatha van itt olyan aki ert hozza.
Van egy 15 eves powerbook-om, es 2-3 evvel ezelott a gyari keves ciklusos akkumlatora annyira lemerult, hogy mar nem kezdi el tolteni. Amugy kb 200 ciklus lehetett benne.
Ismertek olyat aki ezt jo minosegben meg tudna nekem javitani? Tudom lehetne venni utangyartottat, de az ugyis szar lesz... mar csak az a gagyi elektronika miatt is.

Elore is koszi!

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#11743) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Fogalmam sincs, hol tegyem fel ezt a kérdést, ezért most itt próbálkozok. Valószínűleg nem tápos a problémám, de ha elektronikai, akkor itt lehet olyan, aki felismeri ezt a hangot.

A gépem furcsa hangot ad ki, amikor 100%-on terhelődik a Ryzen 2700-as procim. Olyan a hangja, mint egy nyikorgó talicskának, de nagyon halkan, csak akkor lehet hallani, amikor teljes csend van, de akkor elég zavaró. Annyira sikerült már leszűkítenem a zajforrást, hogy nem ventilátor csinálja, és a CPU környékéről származik. Csináltam egy videót, amiben csiptetős mikrofonnal kerestem a forrást. Jelenleg a hőcsövekre gyanakszom leginkább.

A jelenség csak akkor jön elő, amikor a proci 100%-on megy. Ilyenkor a VGA nem csinál semmit, 30 fok körül van, a proci pedig 50 fok körül. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet, és hogyan lehetne megszüntetni? :O

(#11744) korcsi válasza kelna91 (#11743) üzenetére


korcsi
veterán

Coil whine?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11745) kelna91 válasza korcsi (#11744) üzenetére


kelna91
senior tag

Nem tudom, nekem nem annak tűnik.

(#11746) kelna91 válasza korcsi (#11744) üzenetére


kelna91
senior tag

Valószínűleg mégiscsak Igazad van. Kiderült, hogy a fülem megtévesztett, és mégsem a CPU környékéről jön a hang, hanem a PSU-ból. De nem a ventilátor csinálja, mert semmit sem változik a hang, hogyha megállítom a ventit. Szóval ez sima coil whine lesz. A kérdés már csak az, hogy tudok-e vele valamit csinálni? Ez egy BQ! Straight Power 11 550W, tutira jobbat nem nagyon látok a piacon, hasonlóból másikat venni meg lutri.

Arra gondoltam, ha nagyobb teljesítményűt teszek bele, az megoldás lehetne? Akkor jön a hang, ha sokat fogyaszt a CPU, szóval hátha számít az aktuális teljesítmény/max. teljesítmény arány.

(#11747) Tubi2 válasza kelna91 (#11746) üzenetére


Tubi2
senior tag

Ha beraksz ugyanebből egy nagyobb teljesítményűt, lehet, hogy pont ilyen lesz benne a zenélő alkatrész típusa és ugyanígy hallani fogod.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#11748) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Sziasztok!

Tudtok valakit Albertirsa, Pilis vonzáskörzetében, aki vállal "apróbb" műszerészmunká(ka)t?
(Tápban venticsere, kondicsere.)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#11749) kelna91 válasza Tubi2 (#11747) üzenetére


kelna91
senior tag

Akkor mit ajánlasz?

(#11750) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák nem biztos, hogy jó helyre írom, de a másik 2 tápos topicban nem érzem, hogy odavaló lenne. Abban kérnék segítséget, hogy vettem egy FSP Fortron HYDRO PRO 500W tápot, viszont a 2x4pin-es CPU betápjának az egyik ágán a műanyag csati rossz helyen van, nem passzol bele a lapba, csak ha megforgatom, úgy meg a "karom" nem fogja. Ha jól láttam a leírásában ezek mind sima 12V-os ground kábelek, így esetleg a pinjei megfordíthatóak?! Köszönöm előre is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.