Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) sunpower válasza Kendek (#549) üzenetére


sunpower
tag

Igen, arra.
A Te leírásod alapján tettem fel az entware-t és a Transmissiont is (fórum összefoglalóban).
Akkor azt majd kikeresem, de most resetelnem kell, mert belépni sem tudok.
Portot akartam nyitni a Tm-nak és ott elkezdett szarakodni. Gondoltam hogy újraindítom és magához tér. Nem így lett.
Az is furcsa volt a Tm-ban, hogy ha új letöltést dobtam be, akkor tökéletesen ment (letölt, majd seed-be áll), de ha bemásoltam a megfelelő könyvtárba a seedelendő adatot, majd elindítottam a torrent fájlt, akkor hibát írt ki. Ilyenkor ellenőriznie kéne, ha megtalálja hozzá a letöltött adatot, nem?

Kezdem elölről az egészet..... Nem baj, ismétlés a tudás anyja.

(#552) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Ha valakit ez érdekel de a hírlevél ki van kapcsolva.

Synology
Christmas Countdown

(#553) I'am Dony válasza Kendek (#550) üzenetére


I'am Dony
őstag

És ehhez még hozzátartozik, hogy jelenleg a DSM-ből sem lehet létrehozni a Let's Encrypt tanúsítványt, mert bugos a DSM ezen a téren. Mindent végig csináltam ahogy kell, majd mindig ez az üzenet: "Nem sikerült, jelentkezzen be ismét a DSM-be és próbálja újra." Pont tegnap tárgyaltuk ki ezt a Syno NAS topikban. Fél napig szenvedtem vele, mire jött egy topiklakó aki elárulta, hogy nem is fog menni a dolog.

Így engem saját részről nagyon érdekelne majd legalább az 1900AC-ra egy tanúsítvány létrehozása, mert e nélkül nem igazán tetszik.

(#554) gyugyo79 válasza I'am Dony (#553) üzenetére


gyugyo79
addikt

Na jó de akinek szintén nem ment nem írta a Synologynak se ... Én a helyedre a NAS -ról írnék nekik, max rálépnek és lehet javítják is. Mert azt is megnézheted, hogy azért mert nála meg nálad behülyült volt sok ember akinek meg sikerült az újat vásárlók közül szóval nem csak azoknak megy akiknek már csak megújítja.
Ezeknek az eszközök árának egy kis részében éppen ezt a supportot fizeted ki, akkor élj is vele szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#555) I'am Dony válasza gyugyo79 (#554) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, így van. Jelezni fogom nekik, de várnom kell pár napot, mivel a DSM-re lévő 3-as frissítés hibás a 4-es pedig - ami ezt javítja - a mi régiónkban még nem érhető el. Na ha jelen formában jelzem nekik, úgyis azzal kezdik, hogy frissítsek.

[ Szerkesztve ]

(#556) gyugyo79 válasza I'am Dony (#555) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az enyémre a visszavonás után 2 nappal kiadták a jót (918+). Nem is tudtam, hogy nem mindre jött még ki. Mostanába ez a frissítés nem jön össze nekik az előző is vissza lett vonva jól meg is szívatták azokat akik akkor roszkor resetelték a NAS-t mert akkor 4 napig csak a downgrade után tudták felrakni a kint lévő verziót.

[ Szerkesztve ]

(#557) I'am Dony válasza gyugyo79 (#556) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ja és a legdurvább, hogy az új SRM ami az 1900AC ra most jött ki szintén óriási hibát rejt. Konkrétan a felrakása után a LAN1 en nem oszt ki IP-t!! Valamit reszeltek a kettős WAN on csak rosszul sült el.

[ Szerkesztve ]

(#558) Sefter válasza I'am Dony (#557) üzenetére


Sefter
veterán

köszi, hogy szólsz!
De jó, hogy nem tettem fel tegnap..

Psn ID: sefter_hun

(#559) Kendek válasza I'am Dony (#553) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1. Lépés, hogy kell egy saját publikus IP és hozzá DDNS. Ezt nem részletezném, csak jelzem mint lényeges előfeltételek.
2. PC-n a böngészőben nyissuk meg az sslforfree.com oldalt.
3. Írjuk be a címünket amihez a tanúsítványt szeretnénk és kattintsunk a Create Free SSL Certificate gombra.
4. Válasszuk a középső, Manual Verification lehetőséget, majd töltsük le az igazolófájlt.
5. A letöltött igazolófájlt juttassuk el a routerre kötött külső adathordozóra, az egyszerűség kedvéért helyezzük el a gyökerében létrehozott ACME könyvtárban. Aztán SSH-n belépve helyezzük el azt a routeren futó webszerveren:

mkdir -p /usr/syno/synoman/.well-known/acme-challenge
cp /volumeUSB1/usbshare/ACME/* /usr/syno/synoman/.well-known/acme-challenge

6. Engedélyezzünk az SRM-hez történő külső hozzáférést, és irányítsuk át a 80-as portot a 8000-esre.
7. Kattintsunk a Download SSL Certificate gombra, ha minden jól ment, akkor pedig a Download All SSL Certificate Files-ra.
8. Csomagoljuk ki a letöltött fájlokat, és importáláshoz tallózzuk be őket.

Ha minden jól ment, akkor érvényes tanúsítvánnyal rendelkezünk 90 napig. A lejártakor újra kell csinálni ezt a procedúrát. Leírni sokáig tartott, megcsinálni egy perc az egész. :)
Ne felejtsük el a végén inaktiválni a létrehozott portátirányítási szabályt, illetve törölhetjük az igazolófájlt is.

rm -rf /usr/syno/synoman/.well-known

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#560) B@ldrick válasza I'am Dony (#557) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Ma reggel feltettem az 1.1.6-ot aztán eltűnt a wan kapcsolatom, a wifi rádiót meg állandóan kikapcsolta. Reboot után jó lett minden.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#561) I'am Dony válasza Kendek (#559) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi Uram!
Ez gyorsan ment:)
Benned teljesen megbízom és mivel ez nekem most tanulási folyamat lesz csak ezért kérdezek vissza, hogy a leírt sorokat 1-1ben másolhatom is?

(#562) I'am Dony válasza B@ldrick (#560) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi az infót!

(#563) Kendek válasza I'am Dony (#561) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt a három parancsot egészen nyugodtan (persze a csatolási pontot azért ellenőrizd, hogy stimmel-e). De ne feledd, csak root felhasználóval bejelentkezve működnek. :)
Maga a módszer szerintem így a legegyszerűbb, ehhez kell a legkevesebb dolog. Viszont az sslforfree.com oldalban muszáj megbízni. De nem írtak rosszakat róla.
Ha megvan a tanúsítvány, akkor utána rögtön már mobilnetről nézve is oké a címünk. Viszont ehhez még nekem hiányzik a csillagozási lehetőség. De talán majd nemsokára...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#564) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, lehet, hogy RT2600AC lesz.

Véleményem szubjektív...

(#565) Kendek válasza sunpower (#551) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor érdemes beírni a /usr/local/etc/rc.d/entware.sh fájlba, hogy így nézzen ki. Szóval mielőtt elindulnának az Entware-es dolgok, aktiválja a külső SWAP fájlt. Így a legoptimálisabb. :)
A Transmission-os kérdésben igazad van, normál esetben ha már létezik az adott adat, akkor csak ellenőrzi a tartalmat és folytatja tovább a letöltést/seedelést. További információk nélkül nehéz megmondani, hogy hol a hiba. Nálam mindenesetre jól működik a dolog.

<-ƘƘ->

(#566) hackeeeee válasza hackeeeee (#564) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, úton az RT2600AC. Kíváncsian várom, hogy milyen lesz, főként az AC87U után.

Szoftver frissítés után ennek is javasolt visszaállítást csinálni, vagy felesleges?

Véleményem szubjektív...

(#567) Kendek válasza hackeeeee (#566) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Első használatkor egészen nyugodtan, már csak a próba kedvéért is. :)
De egyébként én is csak párszor csináltam visszaállítást, azt is csak régebben, a legelején. Viszont a felület is olyan, hogy könnyedén be lehet állítani mindent kézzel, nincs szükség közben arra, hogy ötször újra legyen indítva a router. Azt de utáltam az ASUS-ban...

<-ƘƘ->

(#568) hackeeeee válasza Kendek (#567) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okés, akkor valszeg először kap netet, lefrissítem, aztán kap egy reset-gombos resetet.

Ez a dualwan módszer használható, jól megy? Van egy T-s netem is itthon, lehet, hogy akkor belekötöm azt is, ha már tud ilyet.

Más, nézegettem ezt a VPN Plus-t, olvastam, hogy alapból 1 felhasználós ingyenes, utána fizetni kell. Alapból Nekem 2 felhasználó kellene. 1 felhasználó ha jól sejtem egyszerre csak egyszer jelentkezhet be, igaz? Csak ezért nem fizetnék, akkor inkább olyan accot csinálok, amit ismerősömnek oda tudok adni, és Ő is tudja használni. Ritkán kell, de van olyan, hogy Ő is másol a NAS-ra.

Véleményem szubjektív...

(#569) Kendek válasza hackeeeee (#568) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Smart WAN a neve, és bár nem próbáltam, de az biztos, hogy a 87U-nál (arra elég sokan panaszkodtak ahogy olvastam) többet tud és használhatóbb is.
Az SSL VPN-nél egy felhasználóra van ingyenes licenc, igen, de az egyszerre többször is bejelentkezhet (illetve külön kell tiltani). Szóval az egyetlen hátrány az csak annyi, hogy ugyanazt a felhasználónevet és jelszót kell megadnod mint amit te is használsz. Ugyanakkor ez az ASUS-nál sem lehetett másként, szóval hátrányba nem kerülsz emiatt.

<-ƘƘ->

(#570) hackeeeee válasza Kendek (#569) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm!

Hát, akkor max majd kipróbálom, hogy, hogy mint működik. :R

Az Asus-nál tudtam hozzáadni több felhasználót, egészen pontosan ott megvolt a 2, ezért nem volt gond. :) De akkor megy azonossal, majd csinálok egy közöst.

Ó, szuper. Hát, kíváncsian várom, nagyon kíváncsi vagyok erre az SRM rendszerre, és magára a router-re is.

De lehet, hogy kezdésnek meghagyom még a sima open vpn-t, aztán következőre majd váltok.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#571) Kendek válasza hackeeeee (#570) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne érts félre, teljesen jó és használható az OpenVPN is. Eleinte én is ahhoz ragaszkodtam, azért is írtam bele az összefoglalóba. Tényleg csak annyi hátránya van, hogy amíg a Merlin-be folyamatosan pumpálta bele a legújabb funkciókat és fejlesztéseket, addig itt máig maradt a 2.3.11-es verza. Bár ha valaki nagyon akarja, akkor Entware-ből (vagy pl. chroot-olt Ubuntu-ból) beizzítható a 2.4.3 is. De az kicsit macerás.

<-ƘƘ->

(#572) allein


allein
addikt

Sziasztok. Céges NAS-on szeretnék külső elérést, elvileg a kollégám aki már nem dolgozik nálunk beállította a VPN elérést, amit nem tudom, hogyan kell leellenőrizni. Router egy AC 2600, NAS pedig DS916+, él már a DDNS és a quickconnect is. Ahhoz, hogy elérjem kívülről nem VPN-en keresztül hanem webes felületen linkkel, routeren belül hova kell beírnom a portot?

Szerk: az rendben van, hogy port továbbítás, de milyen protokoll?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#573) sunpower válasza Kendek (#565) üzenetére


sunpower
tag

Köszönöm, bele fogom tenni. :R
Lehet hogy valamit nagyon elkapáltam, mert egy újraindítás után nem állt fel a rendszer, a routeren csak egy db narancs power LED világít és ennyi.
Remélem hogy egy resettel meg tudom gyógyítani. Hazáig még elmorzsolok egy pár imát.

(#574) Kendek válasza allein (#572) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

VPN kapcsolattal nem direkt a NAS elérést állítod be, hanem a belső hálózathoz férsz hozzá. Hogy ezzel kapcsolatban mit állított, azt az SRM felületén a VPN Plus Server-t megnyitva tudod csekkolni.
Ha nem VPN-t szeretnél, akkor a portátirányítást a Hálózati központ -> Port átirányítás alatt kell beállítani (lenyitható listából választhatsz előre konfiguráltakból is), ha szükséges, akkor pedig a tűzfal szabályait a Hálózati központ -> Biztonság -> Tűzfal alatt tudod szerkeszteni. Konkrétumok nélkül ennél pontosabbat nehéz mondani.

<-ƘƘ->

(#575) Kendek válasza sunpower (#573) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az biztos, hogy óvatosan kell bánni a root jogosultságú SSH parancsokkal, mert egy rossz kóddal akár fél pillanat alatt is nullázható az eMMC tároló. Akkor pedig tégla lesz a routerből.

<-ƘƘ->

(#576) hackeeeee válasza Kendek (#571) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem nem, dehogy értettem félre. :) Meglátjuk majd, kezdésnek szerintem marad majd, aztán lehet később váltok.

Véleményem szubjektív...

(#577) allein válasza Kendek (#574) üzenetére


allein
addikt

Nem gond a VPN, mert egy wines laptop amin be van állítva a VPN, otthonról is elérhető a céges NAS. Tehát maradhat a VPN, viszont a másik kollégám akinek kellene segítenem elérni otthonról a céges NAS-t, MacBookon dolgozik.

Megvan, public portot használva és a DDNS domaint, elérhető kívülről.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#578) Kendek válasza allein (#577) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És neki jó a DSM felülete? Mert amúgy van még pl. FTP is ha csak fájlokat akar elérni. Ezeknek külön porszámuk van, szóval külön beállítást igényelnek.
Először is a portátirányítást kell beállítani (természetesen a NAS IP-jével), aztán ha szükséges (mert tiltva van minden), akkor a tűzfalat is (szintén a NAS IP címét megadva).

<-ƘƘ->

(#579) hackeeeee válasza Kendek (#571) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még 1 felmerülő kérdés? Itt a mui-mimo működik rendesen, vagy itt is kapcsolható?

Az AC87U-nál úgy néz ki, az okozta az agymenést, azóta mióta kikapcsoltam úgy néz ki minden klappol, nem dobálja le az eszközöket 5GHz-n.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#580) allein válasza Kendek (#578) üzenetére


allein
addikt

Be van állítva az automatikus mentés is, amit magamnak is meg akarok csinálni :K azért a VPN mert abban az esetben amennyiben kívülről csatlakozunk, állítólag biztonságosabb. Nem értek hozzá :N

Sajátomra évek óta ddns címmel csatlakozom :K de gondolom más egy céges NAS.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#581) Kendek válasza hackeeeee (#579) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez egy Wave 2-es router, normálisan kell mennie a MU-MIMO-nak. Ugyanakkor sok kliens ezzel nem kompatibilis, éppen ezért is ez a funkció kapcsolható a WiFi haladó beállításainál. Sőt, a vendéghálózat az ebből a szempontból külön konfigurálható.
Nálam mondjuk be van kapcsolva, és nincs az mint 87U-n, hogy emiatt egyes eszközökön alacsonyabbra állítódna be a kapcsolati sebesség. A stabilitással sincs probléma.

<-ƘƘ->

(#582) hackeeeee válasza Kendek (#581) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az még nem is gond, ha nem kompatibilis vele, csak mondjuk ne legyen gond, hogyha mondjuk tudja az eszköz az 5GHz-t, akkor esetlegesen ennek engedélyezése miatt ki kelljen kapcsolni. Persze, előfordulhat.

Ő, elvileg a guest network nem fog kelleni, legalábbis, Én nem szoktam használni.

Véleményem szubjektív...

(#583) Kendek válasza hackeeeee (#582) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A vendéghálózat arra jó, hogy ha jönnek vendégek netezni, akkor tudsz adni nekik egy egyszerű jelszót, amivel hozzáférhetnek csak az internethez (mivel itt ténylegesen működnek a kapcsolók). Még a klienseket is el lehet szeparálni egymástól. Jó, belátom ennek inkább közterületen van jelentősége, otthon kevésbé.

<-ƘƘ->

(#584) hackeeeee válasza Kendek (#583) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah így gondolom Én is, bár ettől függetlenül lehet befogom, bár, akik jönnek hozzánk, nekik megadom a normál pass-t is, mert nincsnek Nálunk olyan túl sűrűn. Már akik neteznek. :)

Véleményem szubjektív...

(#585) DarkChild


DarkChild
senior tag

Üdv! Segítsetek nekem légyszi a döntésben :) Két Synology készülék között vacillálok (router vagy NAS). Leírom, milyen feltételeknek kellene teljesülni, aztán a két lehetőséget :)

Tehát, torrent mindenképpen menne rajta, de csak minimális mennyiségben (kb. 10-20 fájl legfeljebb). Általában nem töltök nagy fájlokat, 8 GB-os MKV a maximum, bazinagy BDrip-ek meghagyom másoknak :) Ezeket a fájlokat aztán egy Androidos médialejátszó felé kéne továbbítani, preferáltan WiFi-n, de végső soron LAN-on is megoldható. Egyedül használnám, így max. 2-3 készüléket (laptop, mobil, media player) kellene kiszolgálnia és azokat sem egyszerre.

Opció 1 (low budget megoldás): Synology RT1900ac router, amire rákötnék egy mobil vinyót. Arra mehetnének az adatok, amiket aztán az eszközöknek szétosztana. A médialejátszónak WiFi-n nyomná a kontentet, de a laptopnak LAN-on. Az legfontosabb kérdés az lenne, hogy torrent kliens mennyire fogná meg a vasat - képes lenne-e amellett a többi feladat ellátására (a médialejátszót kiszolgálni)? Az nem érdekel, ha a letöltési sebesség nem eget rengető, mint írtam, nem töltök nagy fájlokat, ki tudom várni, amíg lejön :)

Opció 2 (drágább megoldás): Synology DS218play NAS. Ez az opció majdnem háromszor annyimba kerülne, mert vinyót is + gigabites switchet is vennem kellene (a WiFi-t meg továbbra is a DIGI-s ONT biztosítaná). Nyilván ez lenne az ultimate választás, de az az igazság, hogy attól tartok, nem lenne eléggé kihasználva a drága hardver. A nap nagy részében tétlen lenne a készülék, csak este kellene a media playert kiszolgálnia, meg mellette persze futna a Download Station. De a többi funkciójára nem igazán van szükségem. (Talán még a DS Note feature izgatott fel picit, de arról meg azt olvasom, elég sz*r az Androidos kliense és nekem az lenne a lényeg.)

Bocs, hogy kissé hosszú lett. Leegyszerűsítve: elég lenne-e a fentebb vázolt feladatok kiszolgálására a Syno router kapacitása is, vagy ez már meghaladná a képességeit és ezért célszerűbb volna inkább a NAS-t választani...? (Ja, és nem akarom "mókolni" a készüléket, teljesen a gyári rendszerrel használnám.)
Előre is köszi a segítő tanácsokat :R

(#586) Kendek válasza DarkChild (#585) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy elég jó köztes megoldás lenne az RT2600ac, ami még így is bőven olcsó a NAS-hoz képest. Torrentnél a működési idő java részét amúgy a feltöltési feladatok teszik ki. Nálam még sosem volt gond emiatt a médialejátszással, de a Transmission-t be lehet korlátozni, szóval emiatt nem kell aggódni. UPnP médiaszerver, NFS, FTP és Samba elérhető. Kodival optimális választás lehet az NFS, illetve ha annak a beüzemelését bonyolultnak találod, akkor az FTP.

<-ƘƘ->

(#587) blakey válasza DarkChild (#585) üzenetére


blakey
titán

Arra amire használnád megfelelő az 1900AC, simán menne az elvárt szolgáltatás, hasonló hardveren az ASUS-om nem vallott szégyent úgy, hogy akkor 20 eszközt kellett kiszolgálnia. Most az 1900AC-t nem használom letöltésre, de eddig semmilyen extra forgalom nem okozott gondot, 15 készüléket lát el, egyszerre egyidőben 10-12 készülékkel kommunikál.
Persze egy NAS-sal egyik router sem veszi fel a versenyt, szerintem vehetnél olcsóbban is NAS-t, skár a használtpiacon is körülnézhetsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#588) DarkChild


DarkChild
senior tag

Kendek & blakey:
Köszi. Alszom még egyet a döntésre. :)

[ Szerkesztve ]

(#589) Mate válasza DarkChild (#588) üzenetére


Mate
nagyúr

Esetleg nézz át xpenology topikba.

(#590) MrCsiT válasza I'am Dony (#557) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia,

2600ac-n ugyanez van, a lan1 elfelejtett működni a tegnap esti SRM update után.. :Y

Épp van folyamatban lévő ügyem a supporttal, úgy mellesleg erre is rákérdeztem, meglátom, mit mondanak.
Remélem, marha sürgősen javítják, mert ez ciki.
Lan2-vel már semmi gond.
Örülök azért, hogy ez nem egyedi hiba, mert így nem kell szervizeltetnem a routert. :DDD

A supporttal kapcsolatban:

Elsőre azt írták arra a hibámra, hogy a VPN Plus csomag futtatásakor jelentősen belassul a netem, hogy engedélyezzek support-ot az SRM-ben(ez eddig okés), és írjam meg az admin jelszavam email-ben(ez nagyon nem okés.). Erre azért visszakérdeztem, hogy ezt 2017-ben ugye nem gondolták komolyan, hogy majd egy akárhány hálózati eszközön átmenő, titkosítatlan emailben én megírom a routerem admin jelszavát?!
Válaszban már kaptam egy https quickconnect-es tárhelyet, ahová egy szövegfájlban a többi kért adattal együtt feltöltöttem, de ez milyen már, hogy a biztonságára az ügyfél figyeljen, a Syno-nak mindegy? :(

Plusz, a Support a vizsgálathoz kéri az SSH engedélyezését. Írtam nekik korábban, hogy tartok tőle, hogy amint engedélyezem, rá akarnak majd ugrálni a routerre.. és.. tényleg: engedélyeztem, és 3p alatt 2 db IP-t tiltott örökre a routerem, a log szerint. (én nem használom az SSH-t semmire, tiltva van alapból.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#591) Kendek válasza MrCsiT (#590) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, mindkét routert érinti az 1-es LAN port hibája. Oda valamilyen bug folyamán nem oszt IP-t. Ugye ez a másodlagos WAN interfész, és annak a működéséhez éppen hozzányúltak ebben a legutóbbi frissítésben. Biztos, hogy dolgoznak már rajt, mert ez annyira általános probléma, hogy sokan jelenthették.

A support-os történethez azért hozzátartozik, hogy ők csak egy ideiglenes - de kellően bonyolult - admin jelszót kérnek, és elvileg SSH-hoz is leírják, hogy elég ha csak adott forrás IP-kre engedélyezed a portot (három darab, ami a Synology-é).
Ha minden egyéb külső elérés tiltva van, akkor még abban az esetben sem fér más hozzá a router-edhez ha véletlen ki is tudódik az ideiglenes jelszavad. Ráadásul szerintem azért mégiscsak jobb, hogy a Synology-nak nincs hátsó kapuja a router-hez, és nekik is kell hozzá a jelszó...
De amúgy pontosan, ezért is javallott csakis VPN-t használni. A többi szolgáltatás még ha biztonságosnak is mondott, azért nem szerencsés, hogy folyamatosan támadás alatt van a router. :)

<-ƘƘ->

(#592) I'am Dony válasza MrCsiT (#590) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát sajnálom és remélem mielőbb megoldódik a gondod. Ez a jelszókérés szép dolog bár szerintem csak smink... nem vagyok egy parás arc, de kizártnak tartom, hogy ne lenne benne nekik szóló backdoor. Ma e nélkül nem hiszem, hogy bármit forgalomba hoznának.

(#593) blakey válasza I'am Dony (#592) üzenetére


blakey
titán

Ilyenkor létre kell hozni egy másik jelszót, amikor tőlem kérték akkor így cselekedtem, nem estem kétségbe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#594) MrCsiT válasza Kendek (#591) üzenetére


MrCsiT
addikt

"és elvileg SSH-hoz is leírják, hogy elég ha csak adott forrás IP-kre engedélyezed a portot (három darab, ami a Synology-é)." - nekem nem írták sajnos, mert de akkor nyilván csak azokra engedélyeztem volna.

Tudod esetleg azokat az IP-ket? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#595) Kendek válasza MrCsiT (#594) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos már nem találtam meg a levelezésemben, és nem írtam fel őket. De anno én így állítottam be nekik, szóval esetleg rákérdezhetsz náluk.

<-ƘƘ->

(#596) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

DHCP foglalásban kitöltöttem az IP címet, a mac-et, és a nevet, majd amikor rányomok, hogy mentés, akkor azt írja, hogy ki kellene töltenem..

Oké, ha egyesével írom be, akkor tudom menteni.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#597) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, alapok megvannak, SSL VPN működik, most már. Barátkozás kezdődik. Eléggé fura ez a DSM kinézet egy routernél. Meglátjuk mit tud. :)

Véleményem szubjektív...

(#598) hackeeeee válasza MrCsiT (#434) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy néz ki, hogy ez a helyzet fennáll Nálam is, ha fut a SSL vpn, akkor csökken a sávszélesség..

Véleményem szubjektív...

(#599) Kendek válasza hackeeeee (#598) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elvileg sajnos nem az SSL VPN a felelős, hanem önmagában a VPN Plus Server csomag. De ugye az meg kell ha bármilyen VPN-t is szeretne az ember. Egyébként a stabil vagy a béta csomagot telepítetted?

<-ƘƘ->

(#600) hackeeeee válasza Kendek (#599) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Stabil.

De eléggé megcsuklott a wan oldal utána, hiába csináltam bármit, nem nagyon szeretett volna helyre állni. Reset kellett.

Ferakom gyors a bétát, megnézem azzal.

Sajnos a bévátal is ilyen.. :(

Hát, így számomra akkor most kiesik a VPN, ez így nem jó. :( Akkor nem lesz távoli elérés, vagy ki kell engednem a NAS-t netre, de azt nem nagyon szeretném.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.