Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) i4s válasza hackeeeee (#1628) üzenetére


i4s
tag

Koszonom, szerintem ez lesz az.

(#1652) i4s válasza Sanya (#1627) üzenetére


i4s
tag

Koszonom, kiprobalom egy masik kabellel mint utolso lehetoseg.

(#1653) #24536576


#24536576
törölt tag

Sziasztok! Vásároltam egy Synology RT1900ac routert, amihez csatlakoztattam egy külső merevlemezt. Tudnátok segíteni, hogy Apple TVvel, hogy tudnám elérni azokat a fájlokat?

Előre is köszönöm.

(#1654) Kendek válasza #24536576 (#1653) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem ismerem az Apple TV-t, de a router tud többféle fájlmegosztást, SMB, AFP, FTP (Vezérlőpult -> Fájlszolgáltatások) és NFS (összefoglalóban van hozzá link) is szóba jöhet, valamint persze a Médiaszerver is telepíthető csomagból (Csomagkezelési központ). A legjobb átviteli teljesítményt az NFS és az FTP nyújtja, noha utóbbi inkább távoli eléréshez használatos. A médiaszerver szeret leállni indexeléskor, de a MiniDLNA is belőhető helyette, és az szerintem teljesen jó.

<-ƘƘ->

(#1655) #24536576 válasza Kendek (#1654) üzenetére


#24536576
törölt tag

Akkor van pár módszer. Beleolvastam az összefoglalóba, illetve a linkre is ránéztem... Elég bonyolultnak tűnik. Mókolás nélkül nem megoldható?

(#1656) Kendek válasza #24536576 (#1655) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell mókolni, amit támogat az Apple TV és megfelel az igényeknek, azt aktiválod az SRM felületén és kész.

<-ƘƘ->

(#1657) #24536576 válasza Kendek (#1656) üzenetére


#24536576
törölt tag

Valahogy sikerült megcsinálni, viszont csak az alap mappákat látja, a routerre rádugott merevlemezt nem... Mi lehet a probléma?

(#1658) Kendek válasza #24536576 (#1657) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a Médiaszervert aktiváltad, akkor a Vezérlőpult -> Tároló -> Médiaindexelés alatt tudod beállítani, hogy mely könyvtárakat indexelje. Sima fájlmegosztás esetén nincs indexelés, hanem simán csak listázza az adott könyvtárstruktúrát.

<-ƘƘ->

(#1659) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#1611) üzenetére


gyugyo79
addikt

Most hétvégén újra raktam a routert.

hackeeeee megnéztem és reset után amikor bejön a kezdő beállítás lehet az admint átírni másra és akkor lesz egy admin jogú felhasználó miután betölt a rendszer és az admin meg tiltva lesz, jelszó meg ugyan az lesz mind a 2-nek.

Nálam viszont a helyzet most a következő. Szépen állítottam mindent vissza és közbe néztem, hogy a NAT loopback jó e még és most a következő a helyzet.
Ha a NAS -on futó torrent port átirányítása aktív akkor vagy megy a NAT loopback vagy nem. Amikor nem megy akkor time out -ra fut.
WAN -ból 100 % elérhető ilyenkor is a NAS meg minden. Mint ahogy lokális ip -n át meghívva is.
Ha kiveszem a torrent portátirányítását akkor a NAT loopback is 100% -os lesz.

A torrentbe vissza vettem a globálos kapcsolat számot 100 -ra. Amitől nyilván még kérések jönnek amiket utána a kliens elutasít így nem 100 kapcsolat amit routolnia kell de ezt akkor is le kellene tudnia kezelni főleg, hogy, WAN -ból nem megy time outra a kérés ugyan akkor amikor a belső hálózatból dnsnevet használva meg igen ...
A NAS -t mint hiba forrást is kizárnám pont ez miatt...

Kicsit se vagyok boldog, főleg, hogy nem is nagyon olvasok hasonló hibát, ezért azt se tudom, hogy fogom a Synologyval leharcolni + ha meg is értik javítják e egyáltalán vagy az is lehet, hogy csak nálam van gubanc ...

[ Szerkesztve ]

(#1660) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, gariban a router múlthét közepe óta, várom a csodát. :) Meglátjuk mi lesz..

Véleményem szubjektív...

(#1661) Kendek válasza hackeeeee (#1660) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint elmondtad nekik szépen, hogy újraindulgat magától, és ők ezt a jelenséget most még bevizsgálják? Mert akkor túl sok jóra nem számítok, ilyenkor általában nem sikerül előidézni a problémát. ;]

<-ƘƘ->

(#1662) hackeeeee válasza Kendek (#1661) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nagykernek ment vissza eleve. Elküldtem a suppor-tal történt chat-ről a screenshot-ot nekik, hogy Ők mondták, hogyha nem oldódik meg a gondom, akkor küldjem vissza. Valszeg tudtam volna direktben is intézni, de, oda küldtem vissza, ahonnan jött.

Meglátjuk, remélem nem fognak vele tökölni, hanem, mivel már egyeztettem a support-tal, alapból ment tovább. Ha Ők tesztelték volna, szerintem már rajta lenne a teszt ok plecsni, de még nincs, még.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1663) Kendek válasza hackeeeee (#1662) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor remélhetőleg akadékoskodás nélkül cserélik. De arra kíváncsi vagyok, hogy a cseremodell megoldja-e a problémádat. :)

<-ƘƘ->

(#1664) hackeeeee válasza Kendek (#1663) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, meglátjuk.. Most egy 840N van fent, az log szerint amióta fent van, nem indult újra egyszer sem.

Online Time:
5 day(s) 21:05:37

gyugyo79: Köszi, hogy megnézted. Akkor lényegében 2 admin van, ha a varázslóval hozok létre egy másik nevű felhasználót, admin joggal, és engedélyezem a simát. akkor így csináltam annó, köszi!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1665) #24536576 válasza Kendek (#1658) üzenetére


#24536576
törölt tag

Köszönöm, most SMBként látja az ATV, tegnap ment is akadásmentesen. Kis szépséghibája, hogy az alap mappákon(zene, videó, képek) belül jelenik meg a router.

(#1666) Sanya válasza hackeeeee (#1664) üzenetére


Sanya
nagyúr

RT1900AC: Üzemidő: 25 day 1 óra 51 perc 8 másodperc
valami volt azzal a routerrel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1667) hackeeeee válasza Sanya (#1666) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Korábban nekem is elment bő 1 hónapot, akkor indítottam újra.

Véleményem szubjektív...

(#1668) hackeeeee válasza hackeeeee (#1667) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most vett érdekes fordulatot a téma, mert szerintem a TP-Link routerem is újraindult.. Legalábbis, szerintem..

Mivel a System uptime-om csak 16 óra.. Innentől gyanús, hogy ez is rebootolt.. No mindegy, meglátjuk mi lesz a Syno-val. Aztán, szerintem leköltözök a szünetmentesről.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1669) Dolphine válasza hackeeeee (#1668) üzenetére


Dolphine
addikt

Szünetmentes bezavarhat a routernek? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1670) hackeeeee válasza Dolphine (#1669) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs más..

Mondjuk a szünetmentesen van egy elosztóm, abba van kötve minden más, TV, stb.. azon nem veszek észre semmit.. A router közvetlenül van a ups-ben. Most áttettem csak túlfeszvédős részérére, meglátjuk ott mi történik.. Egyszerűen nincs más ötletem..

Véleményem szubjektív...

(#1671) Dolphine válasza hackeeeee (#1670) üzenetére


Dolphine
addikt

Milyen szünetmentes ez?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1672) hackeeeee válasza Dolphine (#1671) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eaton Ellipse eco 500 vagy 650VA. Nem emlékszem már, de azt hiszem 650-es, mert minimális árkülönbség volt. Múltkor volt áramhálózat fejlesztésünk, az ONT és a syno router, a cisco HGW és egy switch ment róla vagy 5 órán keresztül.. Tuti, hogy nyűgös már benne az akku, de bírja még..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1673) Dolphine válasza hackeeeee (#1672) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem, köszönöm. :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1674) pala2


pala2
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit kell, és hogy beállítani annak érdekében, hogy áramszünet/kimaradás után automatikusan csatlakozzon az internethez az RT2600ac router.
Érdekes módon, néha csatlakozik, néha nem.
Ilyenkor be kell lépnem az admin felületre, ott az "Internet" fülön klikk a "Csatlakozás" gombra, és minden OK. (de ehhez otthon kell lennem, a belső hálózaton)
Azt gondolom, hogy valahol a beállításoknál kellene állítgatnom, valamilyen értékeket, de sajnos nem értek hozzá.
Szolgáltatóm a DIGI (1000/200 ??).
Köszönöm a segítséget!

Pala

pala

(#1675) #24536576


#24536576
törölt tag

Letöltöttem droidra a DS Get appot, azt írja, hogy bárhol használhatom... Nekem meg csak azon a hálózaton megy, amelyiken a router van. Akkor, hogy is van ez?

(#1676) Kendek válasza #24536576 (#1675) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem próbáltam még (mert gyári Transmission-t használok helyette), de ha a kapcsolat nem megy keresztül a Synology szerverein, akkor a tűzfal lehet egy akadályozó tényező, illetve ha NAT-olt a neted.

<-ƘƘ->

(#1677) #24536576 válasza Kendek (#1676) üzenetére


#24536576
törölt tag

Majd még próbálkozok akkor vele. Azt esetleg nem tudod, hogy a beépített torrent kliens tud e gyorsabban szedni? 5-6 MB/S, míg laptopon megy 30 MB/S fölött is.

(#1678) Kendek válasza #24536576 (#1677) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annyit nem tud egy ilyen router (mert gyenge hozzá a hardver), nálam 2600ac-n olyan 18-20 MB/s-a max, de ez külön Transmission-el (ami az összefoglalóban is szerepel). Viszont nyilvánvaló előnye neki, hogy a folyamatos futás az biztosítva van, alacsony fogyasztás mellett.

<-ƘƘ->

(#1679) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Most a következő hibába futottam bele. Mióta újra raktam a routert a WAN irányból nem érem el a műholdvevőm webes felületét ha autentikációi kell ha az megvolt akkor amíg megvan a session a böngészőben működik az elérése.
Bővebben (A port és az IP csak minta ... ) :
Az ip címe 192.168.1.5 a webes felület portja 88888.
A routerbe van egy port átirányítás szabály, hogy a 88888 az a 192.168.1.5 -re menjen meg a tűzfalba van egy, hogy bárhonnan bármilyen port az engedve van a 192.168.1.5 ip 88888 portjára.
A szabályok legvége meg az hogy amire nincs szabály az legyen tiltva.

Ha így el akarom érni a műholdvevőt akkor time out -ra fut az egész. Ha a tűzfalszabályoknál átrakom a végét, hogy amire nincs szabály azt engedje akkor bejön az oldal és be tudok lépni. Ha beléptem akkor vissza rakhatom, hogy amire nincs szabály az legyen tiltva egész addig amíg be nem zárom a böngészőt csak a tabot amibe a műholdvevőbe léptem tehát megvan a bejelentkezés (sessionbe) addig újra elérem ...

Mindezek mellet egy nem webes felület másik porton simán elérhető a műholdvevőn amin szintén van authentikáció . A NAS webes felülete szintén elérhető.

Valaki valami okosat tud rá ?
Erről is nyitottam már a Synologynál hibajegyet de hátha valaki mond innen egy jó tippet.

[ Szerkesztve ]

(#1680) Kendek válasza gyugyo79 (#1679) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

88888-as port nem lehet, mert csak 65535-ig lehet megadni. Gondolom 8888 akarna lenni, és akkor végül is így állítottad be a tűzfalat, valamint így a portátirányítást, igaz? Mikor timeout-ra fut, akkor is látod a tűzfal találati értékét nőni? Esetleg előfordulhat, hogy authentikáláshoz más portot is használ. Hiszen azt mondod, hogy egyébként megfelelően működik az átirányítás, mert utána meg jó.

<-ƘƘ->

(#1681) gyugyo79 válasza Kendek (#1680) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen csak írtam egy számot nem 88888 a valós. Meg nem is 8888 :)
Igen így állítottam be.

Azt is kipróbáltam, hogy a tűzfalon a célport = összes a 192.168.1.5 -re.
Ha az IPv4WAN - LAN tilton van akkor time out.

Nem nő találatok száma se ilyenkor se akkor amikor átrakom az IPv4WAN - LAN -t engedélyez -re. Pedig akkor is kéne ...

(#1682) Kendek válasza gyugyo79 (#1681) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem nő a találatok száma, akkor valahogy nem érzékeli azt a forgalmat amit kellene. Mindenesetre nekem még nem volt vele bajom, szóval ha minden beállítás oké, akkor sok ötletem nincs. Bár amúgy én ezeket általában OpenVPN-nen keresztül szoktam elérni.

<-ƘƘ->

(#1683) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Sziasztok!
Synology RT1900ac routerem van, és egy Huawei E3372 USB modemet (most vetttem, nem mobilszolgáltatótól) dugtam bele, Telenor SIM kártyával. Felismeri a modemet, de a profile beállításoknál nem tudom "apply"-zni, így nem tud csatlakozni a mobil hálózathoz. Tud valaki segíteni ebben?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#1684) Hohocali válasza Hohocali (#1683) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Fejlemények vannak...
Win10 alá felinstalláltam a rajta levő programot (play online), és abban a beállításoknál beállítottam pár paramétert. Visszadugtam a routerbe, és most működik.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#1685) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#1681) üzenetére


gyugyo79
addikt

Külön hibajegyet írtam ennek meg a NAT loopback -es anomáliámnak. Eddig azzal küzdöttem velük mire tegnap elismerték, hogy mégiscsak a router nem csinál valamit jól és átadták a fejlesztőknek.
Erre ma lezárták ezt is, hogy azzal van összefüggésbe ez is.
Nagyon remélem jutnak valamire ...

(#1686) hackeeeee válasza hackeeeee (#1672) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update:

Elvileg csere router érkezik. Legalábbis ha jól értelmeztem. Hétfőn kiderül.

Update2: Amióta nem akkuról megy, a tp-link sem indult újra.. ~13 napja megy.

Véleményem szubjektív...

(#1687) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Most volt egy közeli villámcsapás (ház melletti oszlop a szomszéd szerint), egy csattanást hallottam nagyon közelről, router mellett ültem és a routeren a 3 (gépem bedugva), 4 lan port nem működik már, minden más igen. Létezhet hogy túlfez indukálódott és kicsinálta, mert szerintem nem jött be se az áram se a koaxon. Biztosító?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1688) Kendek válasza B@ldrick (#1687) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Közeli villámcsapásnál elképzelhető indukciós hatás, ami közvetlen vezetékes összeköttetés nélkül is károsan hathat az ilyen kényes elektromos eszközökre. De legalábbis eléggé valószínű, hogy köze van hozzá, ha egyszer pont utána észlelted, hogy gond van. Hogy a biztosító fizet-e ilyen esetben az azon is múlik, hogy milyen szerződés lett kötve.
Mindenesetre ha eddig még nem próbáltad, akkor áramtalanítsd az eszközeidet egy öt percre, és utána csekkold, hogy még mindig fennáll-e a probléma.

<-ƘƘ->

(#1689) B@ldrick válasza Kendek (#1688) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Megvolt, nem ég a ledjük ha bedugom a gépet (csak indításnál villan sárgán). A csatt a szobában volt érzésre. A 4-esbe egy hosszabb, a feltételezett becsapáshoz kicsit közelebb futó lan kábel volt bedugva. És ha gariztatnám? Szétszedni még nem akarom, hogy belenézzek.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1690) Kendek válasza B@ldrick (#1689) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor biztos a LAN kábelben indukálódhatott némi túlfesz, és annak volt káros hatása. Ha más eszközt nem érint, akkor szerintem megpróbálhatod a gariztatást, legalábbis sok vesztenivalód nics.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1691) hackeeeee válasza hackeeeee (#1686) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, megérkezett, csererouter-t kaptam. Este visszakerül a helyére.

Véleményem szubjektív...

(#1692) Sanya válasza hackeeeee (#1691) üzenetére


Sanya
nagyúr

A napi újraindítós scriptet ne felejtsd el!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1693) hackeeeee válasza Sanya (#1692) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hogy micsodát?

Amúgy, amióta a tp-link sem akkuról megy, egyszer sem indult újra..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1694) laspring


laspring
tag

Sziasztok!
Miért nem tudok putty-val csatlakozni a routerhez? Még logon előtt kiírja, hogy network error - connection refused.
Pingelni tudom a routert...

(#1695) Kendek válasza laspring (#1694) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk először is csekkold, hogy be van-e pipálva az engedélyezése az SRM-ben...

<-ƘƘ->

(#1696) laspring válasza Kendek (#1695) üzenetére


laspring
tag

Igen mostmár sikerül a csatlakozás, köszönöm!
Mostmár csak nem enged be. Én a routerben letiltottam az admint és saját usert hoztam létre. Azzal nem enged be. Jól sejtem, hogy engedélyeznem kell az admint és akkor root-ként fog beengedni?

(#1697) Kendek válasza laspring (#1696) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, a root felhasználóval tudsz root jogokkal bejelentkezni, de ehhez az admin jelszavát kell megadni.

<-ƘƘ->

(#1698) laspring válasza Kendek (#1697) üzenetére


laspring
tag

Időközben kipróbáltam a Synology saját Download Station és Médiaszerver alkalmazását.
Első blikkre működnek ahogy elvárható. Letölteni tudok, okostévé látja a médiaszervert és letudom játszani a tartalmakat. AndroidTV-s kütyü KODI-val szintén.
Mezei user számára milyen előnyökkel járhat az alternatív alkalmazások használata (pl transmission, miniDLNA, Plex szerver) amik a téma összefoglalóban találhatók? Vagy ez így nagyon általános kérdés? :)

(#1699) Sanya válasza laspring (#1698) üzenetére


Sanya
nagyúr

Semmivel nem tudnak többet egy átlagos felhasználónak.

Transmission: a download station is egy transmission, csak kapott egy sint és pár egyéb extrát. Androidos és aplle alkalmazása is van (ds get). Eléggé testreszabható, és gyors.
Minidlna: mediaserver kb ugyanazt tudja.
Plex: nem csak dlna hanem külön program kell neki, hogy lejátszd a tartalmat, pl okostv, de szép posztereket tölt le a netről a filmekhez, sorozatokhoz, sokan szeretik. Én nem használom, helyette a gyári ds videót, persze nem a routeren hanem a nason.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1700) Kendek válasza laspring (#1698) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Teljesen jó a Download Station és a Médiaszerver is, sőt, ezek beépülnek az SRM felületébe. :)
A többi az inkább haladó felhasználóknak szól, pl. én a KODI-hoz NFS-t használok.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.