Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) gyugyo79 válasza Kendek (#150) üzenetére


gyugyo79
addikt

Köszönöm az infót.

(#152) twingo16v válasza Kendek (#150) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!

Sikerült összehozni tegnap, csak már nem volt időm írni.
A probléma az volt, hogy ha létrehoztam pl. egy twingo16v felhasználót, azzal nem tudtam a google chrome addonban (download station, az extentions-ból tölthető le, eddig is használtam a nas-hoz) bejelentkezni, mert kiírta, hogy "ennek a felhasználónak nincs jogosultsága hozzáférnia download stationhoz" holott azzal a felhasználóval telepítettem.

Ezután kijelentkeztem, majd se admin, se twingo16v felhasználóval nem engedett vissza az SRM.

Hardreset!

Csak admin felhasználó van beállítva, most "jó" minden.

Már csak a file stationból hiányzik nekem az ftp hozzáadás mint lehetőség.

Hol tudok jelezni a Synology nak, hogy esetleg tegyék bele.

Egyébként nagyon tetszik az eszköz, a wifi része 10x jobb, stabilabb, és erősebb, mint a Tplink 1043v3-nak.

[ Szerkesztve ]

(#153) Kendek válasza twingo16v (#152) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az elején én is külön rendszergazdai fiókkal próbálkoztam (ASUS után szokatlan volt, hogy nem lehet átnevezni), de magam is arra jutottam, hogy érdemesebb az alapértelmezett admin-t használni.

Nem biztos, hogy teljesen oda való a DS kérés, de akár nyithatsz is egy support ticket-et a routeren. Pár munkanapon belül reagálni szoktak rá. Én már küldtem be párat és mindig nagyon segítőkésznek bizonyultak (még mérnökökkel is cseverésztem TeamViewer-en keresztül). Attól függetlenül is, hogy bizonyos problémáimra nem lett megoldás. A tiedre sem biztos, hogy teljesen pozitív választ adnak, de egy próbát megérhet.

<-ƘƘ->

(#154) twingo16v válasza Kendek (#153) üzenetére


twingo16v
tag

Köszönöm!

Küldtem nekik.
Majd megírom mit válaszoltak.

(#155) twingo16v


twingo16v
tag

"Már csak a file stationból hiányzik nekem az ftp hozzáadás mint lehetőség."

Kaptam választ a Syno supporttól.

Azt írta, hogy FTP van az SRM-ben, és leírta, hogy hol/hogy tudom beállítani.

Csakhogy én nem ezt kérdeztem tőle, képet is küldtem a nas DSM file station alatt beállítható FTP kapcsolatról.
Nem értem mit nem értettek ebbe.

Meg egyszer leírtam neki szájbarágósan, és elküldtem neki a képeket is.

Remélem megértik.

(#156) Kendek válasza twingo16v (#155) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos megértik, de remélem, hogy nem ezeket a képeket küldted nekik, hanem az angol nyelvre állított változatukat. Mert ezek a kínaiak kicsit törik a magyart. :DDD

<-ƘƘ->

(#157) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Mi okozhatja azt, hogy időnként a LAN sebesség leesik 100 Mbps környékére (speedtest) egyébként pedig hozza a 910 Mbps körülit. Bekapcsolás után mindig rendben van egyébként. A másik, hogy szerettem volna eszközönként beállítani a használható min. és max. sávszélességet, de ahogy ezt a funkciót beállítom egyből visszaesik a LAN sebesség 100 Mbps körülire. Ha ilyenkor újra indítom az sem segít csak ha nem használom ezt a funkciót akkor áll vissza a rendes sebesség. A készülék estétől Du.-ig mindig ki van kapcsolva, a WAN-ba Digi 1000 utp megy, szolgáltatói eszköz nincsen, a 3db. LAN-ba pedig laptop, TV, erősítő van dugva. Csak a laptop gigabites, a többi 100as. Az SRM a legfrissebb, az eszköz 2 hetes RT1900AC, a kábelek Cat5e.

[ Szerkesztve ]

(#158) Sefter válasza I'am Dony (#157) üzenetére


Sefter
veterán

Tudom, hogy mennie kéne, de nálam ugyan ez volt amig le nem cseréltem a kábelt cat6-ra...nem tetszett neki a fos minőségű 5e kábelem

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#159) Multibit válasza I'am Dony (#157) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem a QoS bármelyik SOHO routert megfektetheti. Nem tudom, hogy milyen vas kéne alá, hogy tempós legyen. Persze lehet x86 alapú bivaly routert is építeni, de az egyrészt itt OFF, másrészt, zabál, zajos, stb, stb.
Biztos, hogy kell a QoS? Több nagy sávszél igényű alkalmazásod van? Nálam csak a torrent van szabályozva (azt sem én korlátozom, hanem a Syno DSM). Mellette sem én, sem a család többi tagja még nem panaszkodott, hogy lassú, akadozó lenne bármi is (net: 500/200 Mbps, router: 2x1.33 GHz SoC, 512 RAM).

[ Szerkesztve ]

(#160) Sefter válasza Multibit (#159) üzenetére


Sefter
veterán

Nálam QoS nélkül is vissza állt 100 megabitre..vagy ezt ettől függetlenül írod?

Psn ID: sefter_hun

(#161) Multibit válasza Sefter (#160) üzenetére


Multibit
veterán

Én csak a QoS-re (és egyéb tűzfal okosító alkalmazásokra) gondoltam. Ha "csak úgy" visszaáll 100 Mbps-re, az már gond. Mondhatnám a QoS vas terhelő feature, nálad viszont hardveres (kábel) bug volt :)

(#162) Kendek válasza I'am Dony (#157) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az RT1900ac-n nem tudom, hogy pontosan hogyan megy a szabályzás beállítása (a Broadcom miatt lehet, hogy más elven működik), de nálam a forgalomvezérléshez meg kell határozni az internetkapcsolat sebességét. Ez fontos, mert utána ez lesz a plafon. Valamint ami érték be van állítva a klienseknek, nekik a belső hálózaton is az jelenti a maximális sebességet, nem csak az internet felé. Én pont ezért sem tudom ezt a funkciót kihasználni, mert különben a routerre kötött vinyót is halál lassan érném el.

<-ƘƘ->

(#163) I'am Dony válasza Sefter (#158) üzenetére


I'am Dony
őstag

És Multibit, Kendek

Köszi mindenkinek. A kábelcserét kipróbálom Cat6-ra, egyébként a hozzá kapott kábelt cseréltem, mert azzal is ez volt a gond.

A Qos nem is akartam használni ill. nem használom, de mivel volt ez a 100-ra leesik hiba, ezért gondoltam hátha az megoldja, de hogy egyértelmű legyen e nélkül is fennáll a probléma.

Azért is szeretném ha stabil lenne mert átadnám neki a BT-t 0-24-ben, viszont ha beesik 100-ra az gond.
A sebesség beállítást is kipróbálom külön beállítani először (Kendek)

Ja, amit még nem értek, hogy a naplózás/áttekintés/50utolsó napló részen több bejegyzés van idén január 01-el. Két hete vettem a routert és én bontottam ki, original csomagból. Biztosan nem üzemelt korábban. Ez segít valamit a hiba feltárásán?

A Download Station egyébként stabilan és jól működik? Persze nem 300 GB adattal és 100 torr. gondolom.
Ezek után már inkább megkérdezem előre, beüzemeljem-e erre.

:R

[ Szerkesztve ]

(#164) Kendek válasza I'am Dony (#163) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Olyan szempontból biztosan stabil a DS, hogy a SRM automatikusan állít be SWAP fájlt. Más kérdés, hogy RT2600ac-n észrevettem, hogy elsődlegesen a belső eMMC chip használódik (amely korlátozott írási mennyiséget visel el), illetve gigabites interneten keresztüli torrentezéshez azért kicsit gyenge ez a hardver. Bár előnye a folyamatos üzem és a minimális fogyasztás.
A naplózás dátumozásával azért lehet gond, mert bekapcsoláskor/újraindításkor amíg nem jut nethez időszinkronizálás céljából, addig az alapértelmezett kezdődátumot használja. Ezért van a napló végén az a sok 2017.01.01-es System started to boot up bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#165) I'am Dony válasza Kendek (#164) üzenetére


I'am Dony
őstag

Értem köszönöm! A napló rész logikus is. Szeretném megkérdezni, hogy mit javasolsz/javasoltok. Csináljak egy teljes resetet vissza gyári állapotra és telepítsem megint a legújabb SRM-t, - ha lehet ilyet ennél - vagy képmentéseket, naplóval együtt írjam meg a külföldi supportnak?

Most néztem az imént, megint 94 Mbps a LAN. :W Ez a működés nálam nagyon nem okés.

[ Szerkesztve ]

(#166) Kendek válasza I'am Dony (#165) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha úgy gondolod, hogy egy bug-ba futottál, akkor nyugodtan írhatsz a support-nak. Broadcom-nál biztosan a CTF gyorsítja a NAT-ot, de anélkül is kicsit jobb sebességnek kellene lennie.
Mindenesetre ha képet is csatolni szeretnél, akkor ne felejtsd el átállítani a nyelvet angolra, mert a kínai lakosság csekély hányada érti meg a magyart.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#167) I'am Dony válasza Kendek (#166) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi. Próbálok egy gyári visszaállítást még előtte.

Angolul írnék azt értik. Nyelvet hol állítsak? :U

[ Szerkesztve ]

(#168) Kendek válasza I'am Dony (#167) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A felület nyelvére gondoltam:
Vezérlőpult -> Rendszer -> Területi beállítások -> Kijelzési nyelv: English
vagy a felhasználónál
Opciók -> Kijelzési nyelv: English

<-ƘƘ->

(#169) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

van itt valaki aki esetleg játszott már a Synology SSL VPN-nel?
Beállítottam mindent és működik szépen saját domainnel, a "vpn.domainnév.com" alatt érhető el.
Viszont az a gondom, hogy http kéréseknél a címen a modemem admin felületének bejelentkező képernyője jön be, ami nagyon nem jó, hogy szabadon elérhető a világhálón...
Tehát "https://vpn.domainnév.com" alatt a VPN Plus bejelentkezőképernyője fogad, ami jó.
Viszont a "http://vpn.domainnév.com" a modem külső IP címére irányít 80-as porttal, ami így a modem admin felületét hozza be.
Mi lehet a gond? :R

(#170) Kendek válasza Stanley-B. (#169) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam napi használatban van az SSL VPN, de szerintem te a WebVPN-re gondolhatsz. Azt is próbálgattam már, sőt, a tanusítványkezelés miatt volt is egy bug reportom. De egyébként pont, hogy a körülményes tanusítványozás miatt nem használom.

<-ƘƘ->

(#171) Stanley-B. válasza Kendek (#170) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem, a webvpn le van tiltva nálam.

(#172) Kendek válasza Stanley-B. (#171) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor nem értem a problémádat. Bekapcsolod az SSL VPN-t, majd a klienssel csatlakozni tudsz (pl. Androidra). Ez felépít egy biztonságos, titkosított kapcsolatot, a belső hálózatodat is elérheted.

<-ƘƘ->

(#173) Stanley-B. válasza Kendek (#172) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ez tiszta, így használom én is, saját DDNS-sel (vpn.domainnév.com)
viszont ha ezt a címet beírom a böngészőbe https nélkül, akkor a modemem admin felülete jön be.
Világos, hogy klienssel használjuk az SSL VPN-t, de ennek ellenére nem akarom, hogy a világhálón szabadon elérhető legyen a modem admin felülete...

(#174) Kendek válasza Stanley-B. (#173) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annak akkor semmi köze a routerhez vagy a VPN-hez, a domain cím az IP-dre mutat. Az a modem saját problémája, hogy kiengedi magát a világhálóra.

<-ƘƘ->

(#175) Multibit válasza Stanley-B. (#173) üzenetére


Multibit
veterán

Melyik szolgáltatónál vagy? Van szolgáltatói eszközöd? Van saját routered? A routerekben általában engedélyezhető/tiltható a WAN felöli management. Nálad nincs ilyen beállítási lehetőség?

(#176) Stanley-B. válasza Multibit (#175) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Digi, a szolgáltatói eszköz egy Huawei HG8121H ONT, ehhez csatlakozik az rt2600ac.
Sajnos a huawei buta mint a föld, port forward-ön kívül kb semmit nem lehet állítani rajta.

(#177) Multibit válasza Stanley-B. (#176) üzenetére


Multibit
veterán

Az ONT-t bridge módba tetesd (ha még nem lenne abban)!

(#178) Kendek válasza Stanley-B. (#176) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az biztos, hogy az SSL VPN-nek semmi köze ehhez. Ezt úgy kell elképzelni mint az OpenVPN-t, csak technikailag annál kicsit egyszerűbb. Csakis egy klienssel való hitelesítés és csatlakozás után tudod elérni a belső hálózatodat, ezáltal a modemedet is (nálam ez 192.168.100.1), valamint a vezetékes hálózatodon keresztül tudsz internetezni. Tulajdonképp ez a két dolog a lényege.
Hogy a publikus külső IP címeden keresztül (DDNS) elérjed a SRM felületét, azt a Vezérlőpult -> Rendszer -> SRM beállítások alatt a Külső hozzáférés engedélyezése a(z) SRM rendszerhez pipálásával tudod szabályozni. Teljesen függetlenül a VPN-től. Mert ha SSL VPN segítségével csatlakozva vagy a belső hálózatodhoz, akkor tudod használni a 192.168.1.1-es belső címet is. Egyébként ez az ajánlott is, a VPN kapcsolaton kívüli bárminemű külső hozzáférést erősen javasolt tiltani.

<-ƘƘ->

(#179) Stanley-B. válasza Kendek (#178) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nálam le van tiltva az opció, mert ahogy írtad is, úgyis van VPN, mást engedélyezni pedig felesleges kockázatvállalás.
De persze igazad van, valóban nem SSL VPN specifikus a dolog, csak azért gondoltam először azt, mert:
1. azóta van a probléma mióta beállítottam az SSL VPN-t
2. https lekérés esetén bejött az SSL VPN bejelentkező felülete, sima http viszont totál máshova vezetett

(#177) Multibit: most átkértem bridge módba, megoldotta a problémát :R :R

(#180) I'am Dony válasza Sefter (#158) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi még egyszer!

Csináltam egy teljes visszaállítást és csak az Update 1-et tettem fel (Version: 1.1.5-6542-1 2017.09.30.) ill. kicseréltem a kábelt Cat6-ra, ahogyan javasoltad. Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik siker van :))
Ha így marad felteszem az utolsó frissítést is. :R

[ Szerkesztve ]

(#181) twingo16v válasza Kendek (#156) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!

Kaptam választ a supporttól.

I would like to pass this on as a feature request of our development. However, I can not tell you if and when, this function is installed because I have no influence on the development.
We always try to improve the system and meet the requirements and wishes of our customers.

Tehát talán lesz ftp egyszer a file stationban. ;]

(#182) Sefter válasza I'am Dony (#180) üzenetére


Sefter
veterán

Nincs mit!

Psn ID: sefter_hun

(#183) Kendek válasza twingo16v (#181) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hasonló választ kaptam a SWAP bug-ra, és azóta sem korrigálták. Illetve ott még annyival több volt, hogy kifejezetten örültek neki, hogy szóltam róla. De hát ígérni semmit nem tudnak...

<-ƘƘ->

(#184) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Most akkor végül is, az ismert hibákat figyelembe véve, egy gigabites hálózathoz, ahol wifis, csak 5Ghz-en kommunikáló kliensek vannak és a wifi hatótávja az egyik legfontosabb kérdés, tudjátok jó szívvel ajánlani a Syno 2600AC-t, vagy inkább egy Asus RT-AC88U legyen a befutó? :F

Talán ez fura kérdés a Syno router topicban, de az itt olvasottak elbizonytalanítottak, hogy érdemes-e megvenni a Syno routerét. (a csökkent lansebességtől amit visszább olvastam itt, konkrétan égnek állt a hajam. :Y )

Ami biztosan mellette szól, az az - Asus-hoz képest - jóval gyakoribb, rendszeres "FW" frissítés: tudom, hogy ebben jó a Synology, mert van egy NAS-om tőlük, de épp ez vezet az ellenponthoz is: NAS funkciókra nem igazán kellene nekem ez az eszköz, link aggregation-t meg nem tud.. így kb. csak a Wan-to-lan képesség és az 5Ghz-es wifi hatótáv és stabilitás a két meghatározó tényező a választásban.
Kicsit az Asus felé húzok, mert korábban és most is Asus routerem volt/van, csak szeretnék valami kicsit jobbra cserélni.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#185) Multibit válasza MrCsiT (#184) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs ilyen routerem, tehát tapasztalattal más fog szolgálni, de...

csak 5Ghz-en kommunikáló kliensek vannak és a wifi hatótávja az egyik legfontosabb kérdés
Ugye érzed, hogy jókora ellentmondás feszül az idézett mondatban. Ha valakinek valóban a hatótáv az elsődleges szempont, akkor legjobb megoldás a kábel ( ;] ), azután pedig a 2.4 GHz-es wifi.

(#186) Kendek válasza MrCsiT (#184) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hatótávban egyformák, sőt, manapság mindegyik router kb. ugyanúgy teljesít. Maximum jobb antennákkal lehet kicsit javítani a helyzeten, de a sugázási teljesítmény hivatalosan nem növelhető (ez nagyjából mindegy is, mert a kliensek ugyanúgy gyengék maradnának). Az ASUS is lezárta a lehetőséget a routereiben.
A gigabites LAN sebessége kiváló az RT2600ac-nál is, nincs semmi lassulás. Ez az USB 3.0-ás portra kötött adathordozókat érinti csak (írásnál magas sirq %), de az internetes és a kliensek közötti sebességet nem befolyásolja.
Én a magam részéről ASUS-ról váltottam (RT-AC87U), és egyáltalán nem bántam meg, sőt. Hacsak nincs szükséged a dupla mennyiségű LAN csatira, akkor szerintem kérdés nélkül a Syno a javasoltabb. :)

<-ƘƘ->

(#187) Tamarel


Tamarel
senior tag

Pont ma nyitottam egy hibajegyet, hogy az 1900as a fixre beállított 64-es csatornáról egy idő után átáll a 48-ra (a beállításokban továbbra is a 64 látszik).
Lehet a szabványban rögzített radarjel miatt (ami csak a 36-48at nem érinti), de az csak 30 percre kötelez és 80 Mhz esetén sem az egészre, csak részlegesre (20-ra vagy 40-re csökkentés a tartományon belül). Log-ban persze az egésznek semmi nyoma.

Sajnos a 36-on egy hulladék UPC szórja izomból a jelet és még a csatornakiterjesztési-szabványt se képes követni, ezzel időszakos akadásokat okozva nálam. Minden eszközön észrevehető, leginkább a laptopok Intel 7260-án (soha nem tudtak normális meghajtóprogramot írni...).
Vagy beállok 36-ra mellé interferálni (mint legkisebb rossz) vagy elkerülöm az alsó 4 csatornát.

Korábban Asus volt nekem is, azt is megakasztotta a UPC, viszont ott eleve csak a 36-40-44-48-as csatorna választható. Cserébe nem csak 4-5 dolgot lehet beállítani a wifi részleteinél.
Az automatikus frissítés a Syno mellett szól, de nem látom hogy gyakrabban jönne új verzió.

[ Szerkesztve ]

(#188) MrCsiT válasza Multibit (#185) üzenetére


MrCsiT
addikt

Te vagy az egyik legnagyobb tudású PH-s tag, akitől valaha bármit is olvastam ( :R ), de ( :DDD )

HA be tudnám kábelezni, nem tettem volna fel ezt a kérdést.
HA tudnék cuki 2,4Ghz-et jól használni, szintén nem tettem volna fel ezt a kérdést, azonban a
- 2 db 5GHz-es AC-s wifi van a paneles környezetemben(amiből az egyik az enyém) és a
- 20 db 2,4Ghz-es eszköz van, pláne mióta a kiváló UPC tolja a upc-free szemetet, ami működésében egy vicc (a szomszédnak van, ki tudtam próbálni nála, de olyan "sávszél" állt rendelkezésre, hogy a 15 évvel ezelőtti routerem is jobb volt nála szerintem, de legalább stabil se volt, és a google.hu betöltése már meghaladta a képességeit)

opciókból inkább az 5Ghz-et favorizálom - főként, hogy minden eszközöm tudja az 5Ghz-et - hovatovább letiltottam a routeremen a 2,4Ghz-es wifit, így legalább azon biztosan nem akarnak majd bejutni a routerbe.

HA elégedett lennék a mostani, Asus RT-AC68U routerem 5Ghz-es hatótávjával, szintén nem írogatnék ide, de mivel sikerült majdnem egyszerre routert és mobilt is cserélnem, így annak ellenére, hogy nem tudom, hogy a Note 4 vs Note 5 wifi modul vagy az N66U vs AC68U wifi távja a felelős-e a problémámban, de az tény, hogy 2 helyiséggel arrébb már jártam úgy, hogy az 5Ghz-es wifit eldobta a teló, és ezen a helyzeten szeretnék javítani.
A telót fix hogy nem cserélem le, mert a kiváló Samsung a Note 7-et eltüzelte, a Note 8-ra tett, kijelzőnek nevezett hajlított szeméten meg nem lehet úgy normális tartalom fogyasztást (akár netezés, akár játékok) folytatni, hogy vagy egy link vagy egy vezérlőgomb ne esne a hajlított részre ami használhatóság szempontjából egy vicc, így jelenleg nincs jobb eszköz a Note vonalon sem, mint a Note 5.

Elképzelhető, hogy egy jelerősítő is segítene a helyzeten, de nem szeretnék újabb eszközt árammal etetni ha az elkerülhető.

A helyzetet súlyosbítja, hogy pl. az AC88U-ról is, de még a mostani, legújabb Broadcom chipsetes AC86U-ról is olvastam olyan tesztet, ami szerint az AC68U erősebb jelet adott azonos hatótávra, márpedig nekem éppen hogy ennél jobb kellene.

Szóval köszönöm a tanácsot ( :K :N ) de nem vagyok sokkal előrébb vele. xD

Kendek, Tamarel: Köszönöm az infókat. :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#189) MrCsiT válasza MrCsiT (#188) üzenetére


MrCsiT
addikt

..arról nem is beszélve, hogy az Asus nem remekel a frissítésekkel: köztudott, hogy az elrontott NAT-olási hibára (amitől letérdeltek 100 Mbps környékére pl. a digis netek egy-egy Asus router FW frissítése után) is fél évet kellett várni (az AC68U-ra 11.10-n voltak hajlandók kiadni egy újabb FW-t, de addigra már megkérdeztem az ügyfélszolgálatot, hogy szerintük ez rendben van-e? )

Van egy Syno NAS-om, és a mostani Asus AC68U-val sajnos elő-előfordult már(az új FW-t ma fogom feltenni, meglátom, lesz-e javulás) az, hogy a MediaServerről DLNA-n nézett film közben elhullott a NAS a hálózatról, és 5mp múlva került vissza a TV-re. Gondolnám, hogy egyedi a dolog, de épp Syno+AC68U párosával ugyanezt a hibát riportolták neten, ez a másik ok, ami váltásra sarkall.Ezt kivéve az AC68U is egy kiváló eszköz, más gondom nincs vele.

Kérdésem, hogy akinek pl. 2600AC van, és esetleg Syno NAS mellette, tapasztalta-e a fenti DLNA hibát, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#190) Kendek válasza MrCsiT (#188) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az 5 GHz-es rádiótól ne várj csodát, a falak, de még a levegő páratartalma is eléggé csillapítja a jelet. Nem azt mondom, hogy csak helyiségen belül használható, de egy nagyobb lakást sem biztos, hogy jól lefed. Annyi előnye mondjuk van, hogy a szomszédok kevésbé zavarják egymást.
Az viszont tény, hogy hatóságilag maximalizálva van a sugárzási teljesítmény (5 GHz-nél még a csatorna sem mindegy), gyárilag annál többet semelyik kereskedelmi forgalomban kapható router sem tud. Pár éve még nem volt ekkora a szigor, így előfordulhat, hogy egy régebbi router erősebb jelet tud sugározni, de ez is inkább a 2,4 GHz-es sávra jellemző.
Az RT2600ac sem éppen az erősebb rádiója miatt ajánlott, hanem mert technikailag kiforrottabb (wave 2), modernebb és stabilabb.

<-ƘƘ->

(#191) Multibit válasza MrCsiT (#188) üzenetére


Multibit
veterán

A végén kezdem. Igen, az AC68U az egyik legjobb wifi szórás tekintetében. Ha az sem tudja jól megoldani a feladatot, akkor fel kell készülni, hogy zsebbenyúlós lesz a művelet.
Nagyon sokszor olvasok hasonló gondokról, nagyon sokszor olvasom, hogy nem lehet kábelezni. Mindig lehet kábelezni, más kérdés, hogy a vele járó kényelmetlenségeket nem akarja felvállalni a felhasználó. Nem feltétlenül kell arra gondolni, hogy végig kell kábelezni a lakást, kilométeres vezetékekkel. De ha sok helyiséget kell ellátni gyors wifivel, legalább az AP-kat kábellel kéne a routerhez kapcsolni!
Én is panelben élek. Minden olyan eszközt, ami igényli a stabilitást és a nagy sebességet kábeleztem. Nyilván a telefonok, tabletek az éterből kapják/küldik a biteket. Viszont ez utóbbiaknak nincs szükségük nagy sebességre. Nálam is 5 GHz-es kliensek vannak (egyedül az én öreg telefonom miatt nincs még lekapcsolva a 2.4 GHz-es rádió). Azaz, ha néhány falon túl csökken a wifi sebessége, nem tragédia. Márpedig az 5 GHz-es wifi lassulni fog, ez biztos.
Nekem nincs nagy lakásom, egy 2x2 MIMO-s router 2x2 MIMO-s és MIMO nélküli wifi kliensekkel jól ellátja a feladatát. Igaz, sokat tettem érte. A router nagyjából a lakás közepén van, jól belőtt antennákkal. Nincs a közelében monitor, tévé és egyéb zavaró eszköz. Az elsődleges laposomba vettem egy AzureWave AW-CE123H kártyát, a - valamivel gyengébben teljesítő - Intel AC7260 ment a kis laposba. A csatornaszámokat is kísérletezés után lőttem be.
Tehát nem mindig a hatótávval van baj. Meg vagyok győződve róla, hogy az AC68U-nak nincs baj a hatótávjával. Nálad is a wifi átvitel legnagyobb problémája a környezet lehet. Ahogy írtam, ha másképp nem megy és mindenképpen gyors wifi kell, akkor AP-kat kell tenni a fontosabb helyiségekbe! Ezek lehetnek olcsóbb routerek, de akár Ubiquiti ufók is. Igen, sajnos ez már sokba fáj. Ha mindenképpen spórolni kell, lehet próbát tenni powerline adapterekkel (bár ezek közül is a drágább, okosabb eszközökkel nagyobb az esély a sikerre).

Elnézést kérek a Synology routerek tulajdonosaitól az offtopic értekezés miatt!

(#192) Kendek válasza Tamarel (#187) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

5 GHz-nél az automatikus csatornaváltás nem szokatlan, anélkül nem is lehet bizonyos csatornákat használni (idehaza 50-től fölfele). Jól tudod, hogy ez a DFS (Dynamic Frequency Selection) miatt van, és az egyéb jelek (pl. radar) zavarásának elkerülése a dolga.
Ez így nem biztos, hogy hibás működés, ráadásul ezt a Broadcom saját zárt kódja működteti. Ehhez igazából nem is biztos, hogy a Synology mérnökei hozzáférnek. Persze ettől függetlenül ha tényleges hibát tapasztalsz, akkor nekik kell jelenteni. :)

<-ƘƘ->

(#193) Kendek válasza MrCsiT (#189) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha ez segít valamelyest, akkor én a UPnP médiaszervert (DLNA) közvetlen az RT2600ac-ról futtatom. Ugyan nem ez az elsődleges (mert az az NFS megosztás RPI3-nak), de lejátszásbeli problémát még nem tapasztaltam. Ellenben az előző ASUS routeremen botrány volt a médiaszerver. Habár állítólag az IGMP proxy és snooping engedélyezése megoldja a szakadásos problémákat.
Egyébként RT-AC87U-val még webrádió-t sem lehetett normálisan hallgatni mert egyfolytában megszakadt, ha csak pillanatokra is (végtelen lejátszással azonnal újrakezdte). Ellenben Syno-val az is tökre stabil, akár egész nap is mehet, anélkül, hogy megszakadna.

<-ƘƘ->

(#194) Tamarel válasza Kendek (#192) üzenetére


Tamarel
senior tag

Reggel nyitottam, még nem válaszoltak.

Kábelen amúgy erős és stabil az 1900, DLNA lejátszás eddig hibamentes és az usb3-as merevlemezre a másolás átlagosan 55-60 MB/s volt (max 70-ig ment fel).

Laptopba már úton van a Broadcom BCM94352HMB.

[ Szerkesztve ]

(#195) Kendek válasza Tamarel (#194) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, abban biztos vagyok, hogy az RT2600ac-nél is a Qualcomm vezetékes hálózatának a szoftverével van valami gebasz, mert amúgy a WiFi az lényegesen optimalizáltabbnak tűnik (sokkal alacsonyabb procihasználat és magasabb sebesség) mikor az USB portra kötött tárolóeszközt kell írni. De erre a Syno szoftvermérnöke csak annyit tudott válaszolni (miután nálam sikeresen reprodukáltuk a problémát), hogy a WiFi extra optimalizált a kernelben, meg, hogy ez a trade-off dizájn. Csak az nem világos, hogy akkor a vezetékes oldala miért nem kaphat ugyanolyan jó optimalizálást. Mert azért kicsit vicces, hogy a 2x2-es AC majd' kétszer gyorsabb mint a gigabites vezeték.

<-ƘƘ->

(#196) MrCsiT válasza Multibit (#191) üzenetére


MrCsiT
addikt

ok, köszi az ötleteket.

Mobilhoz nem pálya a kábel. A többit átgondolom.

Ám mint írtam, a korábbi N66U+note 4 esetén nem volt ilyen gondom. Nyilván a routert teszem felelőssé, nem a mobilt. xD

a sok off-ért én is elnézést kérek.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#197) MrCsiT válasza Kendek (#193) üzenetére


MrCsiT
addikt

hogyan lehet vele webrádiót hallgatni? :F ..vagy arra gondolsz, hogy valami eszközön hallgattad, nem Syno csomag van rá. :N

értem én, hogy a teljesitmény maximált, de mégis, hardvertől függően, mondjuk úgy, énekelni lehet a különbséget a routerek között, nem véletlenül tesztelik azokat. A Broadcom is hardveresen javított és új csipet adott ki, mert a régebbi problémás tudott lenni épp 5Ghz-en.
Így azért jelentős eltérések lehetnek.
Itt köszönöm meg egyúttal a leírt tapasztalatokat.

Kicsit még töprenghetek azt hiszem, mi lesz a nyerő megoldás nálam.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#198) Kendek válasza MrCsiT (#197) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Úgy értem, hogy WiFi-n keresztül a notin hallgatom a zenét. Azt hittem, hogy talán a webrádióval van a probléma (állítottam puffer méretet is, próbálkoztam mindennel), de miután váltottam Syno-ra, egyből megszűnt a szakadozás.

<-ƘƘ->

(#199) Mate


Mate
nagyúr

Van új update (update 4):

Fixed a security vulnerability regarding File Station.
Fixed an issue where Site-to-Site VPN might not work properly.
Fixed an issue where SRM might fail to get IP address from DHCP server upon startup.
Fixed an issue where firewall rules might not display properly after an SRM update.
Minor bug fixes.

(#200) huri01


huri01
csendes tag

Beszállok én is a RT1900ac-sek táborába, pár nap és itt van :C :C :C egy TP-LINK TL-WR1043ND :R fog kiváltani, torrent, dlna, ftp, webes elérés mindenképpen futni fog rajta. Tapasztalatok hasonló „minimum” felhasználásra?
Hálózat:
USB 3.0 HDD (ORICO 3588US3-V1-BK 5GBPS)+(WD Red NAS Hard Drive 1GB)

5-8 wlan eszköz
2-5 LAN eszköz
2 wifi tv
2 lan tv
5 mini pc
kb. 10-50 torrent havonta ( 300MB-8GB/torr)

Általánosságban miket várhatok:
HDD írás olvasás?
torrent Max. Le/fel sebesség?
wifi Max eszköz infó?

Sok sok kérdés: (türelem) :Y :R :W
Webes elérés kicsit még homályos, erre még nem volt szükség nem kellet távolról elérnem az adatokat. Ehhez kellene sok sok segítség (türelem).

Látatlanban kérdezem teransmission alap, vagy megoldható?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.