Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) laspring válasza Kendek (#1700) üzenetére


laspring
tag

A Kodi NFS-es meghajtóról már betudja húzni a tartalmakat a saját Media Library-ébe igaz?
Ugye DNLA-n keresztül ez nem működik.
Így megfontolandó egy NFS-es telepítése a routerre...

(#1702) Kendek válasza laspring (#1701) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, de az SMB és akár az FTP is jó hozzá (ezek aktiválhatóak az SRM felületén is). Plusz normál fájlmegosztás esetén pl. a feliratokat is le tudja a videófájlok mellé tölteni a KODI.
De amúgy az NFS-t sem kell telepíteni, azt alapból tudja a router, csak nincs hozzá beállítófelület (ezen segít a szkript).

<-ƘƘ->

(#1703) laspring válasza Kendek (#1702) üzenetére


laspring
tag

Akkor az SRM felületen ne is keresgéljek NFS-sel kapcsolatosan semmit mert nem fogok találni?

(#1704) Kendek válasza laspring (#1703) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A routereknél hiányzik, csak NAS-on lehet az NFS-t bekapcsolni. De funkcionálisan benne van a rendszerben, és ha megfelelően be van állítva, akkor aktiválható.

<-ƘƘ->

(#1705) laspring válasza Kendek (#1704) üzenetére


laspring
tag

Sikerült az NFS aktiválása a scripted segítségével, köszönöm szépen! :)
Látja is a KODI, perfektül megy.
Még a DS alkalmazás nem tudom hogy seedel-e rendesen, mert kicsit haldoklik a tacker a napokban...

(#1706) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Tölthető az 1.1.7-6941-2-es frissítés. Mostanában kicsit lassabban érkeznek ezek a javítások, de szerintem ha kiadták az 1.2-es főverziót és vele együtt az MR2200ac Mesh routert, akkor helyre áll a rend.

<-ƘƘ->

(#1707) betyarr válasza Kendek (#1706) üzenetére


betyarr
veterán

biztos szép summa lesz egy ilyen mesh-es újdonság.

(#1708) trlala válasza Kendek (#1706) üzenetére


trlala
aktív tag

Nálam (2600) azt írja, hogy naprakészaz SRM.

(#1709) Kendek válasza trlala (#1708) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Miután már frissítettem, nálam is ezt írja. :)
Vagy nálad még Update 1-et mutat, és úgy nem talál elérhető frissítést?

(#1707) betyarr: Elvileg olcsóbbnak kell lennie mint a normál routereknek, hardveresen is gyengébb. Ha jól gondolom akkor ez inkább ilyen kiegészítő eszköz lesz, a Mesh lényege a lefedettség átmenet nélküli növelése.

<-ƘƘ->

(#1710) trlala válasza Kendek (#1709) üzenetére


trlala
aktív tag

Nálam még update 1 van

(#1711) Kendek válasza trlala (#1710) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem találtam róla semmi infót, arról sem, hogy esetleg visszavonták volna. Nálam még délelőtt rendben lejött és települt. Ugyanakkor a webes letöltési oldalon nincs kint, de azt nem tudom, hogy levették vagy még fel sem rakták. :F

<-ƘƘ->

(#1712) trlala válasza Kendek (#1711) üzenetére


trlala
aktív tag

Manuálisan is próbáltam, de amint írod nincs fenn a letöltőközpontban. Lehet, hogy hiba van benne, hamarosan jön az update 3.

(#1713) betyarr válasza Kendek (#1709) üzenetére


betyarr
veterán

én a mesh miatt gyanítom,hogy nem lesz olcsó.de majd kiderül.

(#1714) Mate válasza trlala (#1712) üzenetére


Mate
nagyúr

Enyém se dobta még fel.

(#1715) Sanya


Sanya
nagyúr

Enyém sem dobta fel még.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1716) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Lehet ti már egyből az SRM 1.2-őt kapjátok. :DDD
Amúgy napközben is próbáltam rákeresni, hátha valahol téma volt még, de nem találtam semmit. De bizonyosan valami gebasz lehet vele (bár nálam minden oké), ezért szedhették le. A másik ötletem, hogy most már ezt is szakaszosan terítik, így nem mindenki ugyanakkor kapja meg. Bár ez azért eléggé valószínűtlen.

<-ƘƘ->

(#1717) Dolphine válasza Kendek (#1716) üzenetére


Dolphine
addikt

Pedig nem elképzelhetetlen a szakaszosság.
Nekem igaz csak Syno NAS-om van még, de ott is előfordult, hogy nem egyszerre kapta meg mindenki a frissítést. Volt olyan, hogy hetek teltek el!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1718) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Synology Fórum (nem a magyar ;) )
Az első hozzászólás után 99.99% hogy vissza vonták.

(#1719) Kendek válasza gyugyo79 (#1718) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, bár kb. semmi plusz infót nem írtak ott sem. :)

<-ƘƘ->

(#1720) gyugyo79 válasza Kendek (#1719) üzenetére


gyugyo79
addikt

Aki kezdte az egészet az látta letölthetőbe de mire frissített volna már nem tudta leszedni. Szóval nem azért nincs még ott azoknál akiknél nem jelent meg mert szakaszosan adják ki :)
Meg attól még itt már kint szokott lenni, hogy a routeren nem elérhető még.

[ Szerkesztve ]

(#1721) Kendek válasza gyugyo79 (#1720) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk ez logikus, szóval várhatjuk azt a korai Update 3-at. :)

<-ƘƘ->

(#1722) slipo


slipo
csendes tag

Nekem jelezte, telepítettem is, semmi gondom egyelőre, és az oldalukon is ott van:

https://www.synology.com/hu-hu/releaseNote/RT2600ac

Version: 1.1.7-6941-2 (2018-08-20)

(#1723) slipo válasza slipo (#1722) üzenetére


slipo
csendes tag

bár ez csak a release note, amit küldtem, de ha visszavonták, fura, hogy ez maradt...

(#1724) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, a csere router is újraindulgat nálam, és, most nem szünetmentesről megy.

12 óra az üzemidő, tegnap reggel óta elvileg megy, gyakorlatban mégsem. Kezdem feladni..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1725) hackeeeee válasza hackeeeee (#1724) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A failover/failback trigger hibaüzenetet sem tudom eltüntetni logból.. Nem tudom, mi okozza.. Most 3 reboot-ból egynél bedobta.. recover ipv4, switch ipv4..

Ami érdekes, hogy reboot után is bedob belőle kettőt, utána meg, van, hogy bedob szintén kettőt, majd system boot up.. Nem értem egyszerűen.. kezd elegem lenni ebből.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1726) Sanya válasza hackeeeee (#1725) üzenetére


Sanya
nagyúr

a synology fórumon nem írtak erre semmit?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1727) hackeeeee válasza Sanya (#1726) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem.

Kokettáltam a support-tal, akkor annyi volt, hogyha fennáll a hiba, küldjem RMA-ra a router-t, elküldtem, kaptam egy újat, ez is ugyan ezt csinálja.

Bár szerintem a failback/failover nem függ össze a reboot-tal, mert szerintem azt észrevették volna. Mert ugye ez a smart wan-hoz kapcsolódik, elvileg.

Most még azon agyalok, hogy lehet, hogy visszakapcsoltatom a Digi-vel a modemet router módba, és beteszem mögé DMZ-be a router-t, megnézni, hogy úgy mi lesz a helyzet.. Jobb ötletem már nem nagyon van..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1728) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1727) üzenetére


gyugyo79
addikt

A legrosszabb az, hogy méltatlanul alja módon van megcsinálva a dátum kezelése, mert még ha szabályosan indítjuk újra is tök hülyeséget ír amíg nincs meg a ntp szinkron amihez meg kell az internet.

A minimum lenne szerintem, hogy megnézze mikori az utolsó log bejegyzés és annál régebbi dátumot nem használhatna és feltételezhetné, hogy nem is telt el 1 év. Mi több a legjobban akkor lenne követhető ha inkább az után rakná pár másodperccel amíg nem tudja lefrissíteni a rendeset.

A failover ráadásul nálam 100% rossz dátumon is van (van 2019 -es is) mert az akkor jön amikor még nincs meg a PPoE kapcsolat újra indulás után. Csak egy tipp utána olvassa csak fel, hogy nem is kell mert csak 1 WAN van ezért nincs failback amire átálhatna ....

Mert ha simán bontódik / létrejön a kapcsolat utána menet közben sose kerül be ez a logba nálam.

Amúgy az én hibámon azóta is dolgoznak, nyomoznak. A NAS -on van egy Virtuális gépük teljes hozzáféréssel, hogy tudjanak bármit tesztelni dolgozni.
Szánalmas néha amit írnak, csak engem nem tudnak hülyére venni.

(#1729) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1728) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ne is mond.. Nekem is vannak 2019-es dátumok.. Csak nem értem, hogy vajon mitől indul újra..

Most lehet megpróbálok annyit, hogy visszatetetem a modemet router módba, és megnézem, úgy vajon csinálja-e.. És beteszem a router-t DMZ-be.

Véleményem szubjektív...

(#1730) hackeeeee válasza hackeeeee (#1729) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megvolt az ONT átállítása, megy a teszt DMZ-ben.

Véleményem szubjektív...

(#1731) Dolphine


Dolphine
addikt

Az utóbbi néhány posztot olvasva kezdek elbizonytalanodni Syno routerrel kapcsolatban. Hamarosan költözés miatt aktuális lenne, viszont ez így eléggé hervasztó. :F
Én is úgy tervezem, hogy szolgáltatói eszköz (T-Home) és a Syno router intéz mindent, de egyre jobban kezdek elbizonytalanodni. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1732) Kendek válasza Dolphine (#1731) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kétségtelen, hogy a Syno routerei sem hibátlanok, de szerintem még mindig jobb a helyzet mint általánosságban a többi konzumer eszköznél. Egyelőre a mennyiség sem megy a minőség rovására. :)

<-ƘƘ->

(#1733) hackeeeee válasza Dolphine (#1731) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nézd, amíg FTTB-s netem volt, semmi gondom nem volt.. amióta FTTH van, azóta jött elő ez a bug.. Mondjuk ezzel egyedül vagyok itt, bár beszélgetve a digis ügyfélszolgálatossal, maga a hiba nem egyedi, hogy valami gebasz van az ONT-Router közötti kapcsolattal, ahol FTTH-s szolgáltatás van.

Most megy a teszt, meglátjuk lesz-e a reboot, ha lesz, akkor végleg feladtam..

Véleményem szubjektív...

(#1734) betyarr válasza hackeeeee (#1733) üzenetére


betyarr
veterán

bahh,eddig annyira vártam,hogy nálunk is ftth legyen.most már kevésbé...nem túl rózsás így a jövő.nem szeretnék én is egy ilyenbe belefutni :(

(#1735) hackeeeee válasza betyarr (#1734) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, kiderül, hogy most mi a gond, ha így a router mód megoldja, akkor ez fél siker..

Kollégámnál FTTB van, azóta is szépen megy.. Nálam azóta csak a gond van, és innentől, hogy 3-ból 3 router-nél csúsztam ebbe bele, erősen gyanús, hogy nem a router "hibája".

Véleményem szubjektív...

(#1736) Dolphine válasza hackeeeee (#1733) üzenetére


Dolphine
addikt

Először is fel kellett oldanom a rövidítéseket, mert ezek nekem újak voltak :F
Nekem T-Home szolgáltatóm van, ott ha minden igaz, akkor FTTH lesz. Aggódjak? :F

Ha jól értem, akkor az FTTH optikai kábelen érkezek, közvetlen az ONT eszközbe.

Kendek
Neked is köszönöm a választ! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1737) hackeeeee válasza Dolphine (#1736) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fiber to the building - lényegében a házben kihelyezett ONT-be jön az otpika, majd onnan a lakásba utp kábelen
Fiber to the house - a lakásba jön be az optikai kábel, és azon van az ont.

Hát, passz.. Nem tudom, hogy ez most mennyire véletlenszerű gond.

Véleményem szubjektív...

(#1738) Dolphine válasza hackeeeee (#1737) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1739) felho001


felho001
tag

Sziasztok nekem még az SRM 1.1.7-6941 Update 1 (Release notes) van fent és azt mondja a router hogy nincs frissebb változat de elvileg van update 2 nem?

Felhő

(#1740) hackeeeee válasza felho001 (#1739) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg volt, de már nincs.

Véleményem szubjektív...

(#1741) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

SRM Version: 1.1.7-6941-3

(2018-08-29)

Fixed issues

Fixed an issue where SRM might not access the Internet properly when both IPTV and PPPoE relay have been enabled.

Fixed an issue where the status of Site-to-Site VPN might not display correctly on RT2600ac.

Fixed an issue where the web filter might not work properly.

Fixed an issue where DS-Lite might not work properly.

Közben kikerült az Update 2 újítási listája is, bár az nem nagyon volt elérhető.

SRM Version: 1.1.7-6941-2
(2018-08-20)

What's New

Added support for USB tethering from NOKIA 8.

Fixed Issues

Fixed an issue where IPv6 service on RT1900ac might fail to access the Internet when both IPv4 and IPv6 are set up manually.

Fixed an issue where IPv6 service might not work properly under certain conditions.

Fixed an issue where the primary WAN interface might fail to acquire a DHCP IP address in Japan.

Fixed an issue where the Whitelist function in Parental Control might fail to work properly.

Fixed an issue where IPv6 relay might not work properly.

Modified transmission power settings on RT2600ac according to feedback from Bundesnetzagentur in Germany.

Fixed an issue where NAT might not work properly shortly after Synology Router reboots.

Fixed an issuer where PPPoE Relay might fail to work on Wi-Fi devices after Synology Router reboots.

Fixed an issue where some websites might not display properly through certain 3G/LTE dongles.

Fixed an issue where SRM might fail to add new accounts in Control Panel.

Fixed an issue the Domain name function of DHCP server might fail to work properly.

Security Updates

Fixed multiple security vulnerabilities (Synology-SA-18:48).

Véleményem szubjektív...

(#1742) Kendek válasza hackeeeee (#1741) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Király, jó sokáig tartott nekik javítani az Update 2 hibáját, akármi is volt vele. Amúgy a -2 changelog-ja már 20-án kikerült (linkeltem is akkor), sőt, le se vették miután pár órán belül visszavonták a frissítést (tegnap is néztem és akkor is ott volt).

<-ƘƘ->

(#1743) hackeeeee válasza Kendek (#1742) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaa, akkor bocsi. Valamiért tök az maradt meg, hogy nem volt látható az oldalon sem, ergo teljesen eltűnt.

Véleményem szubjektív...

(#1744) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok.

RT1900ac -t mekkora net sebességig érdemes használni.
Sosem gondoltam volna, de ott van a ház elött a T-home optikája 2000Mb-ig..
Jelenleg 300Mb-ben gondolkodok jelenleg 30Mb van. :)
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1745) Sefter válasza rsf (#1744) üzenetére


Sefter
veterán

szia!
Nekem gigabit megy rajta gond nélkül..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#1746) Tamarel válasza Sefter (#1745) üzenetére


Tamarel
senior tag

Tedd hozzá: kábelen. :)

Ha sok a wifi-s eszköz, akkor kb 300 fölé felesleges is menned. Leginkább a wifi miatt (2x2 ac-vel számolva), de azért ha hdd is van rajta, oda tölt le és onnan osztja a hálózaton, akkor már a 8MB/s-es letöltési korlát is a határait feszegeti. Digi 500/200 és 400 Mbit fölé már csak kábellel tudok menni.

[ Szerkesztve ]

(#1747) rsf válasza Tamarel (#1746) üzenetére


rsf
senior tag

Van rajta pár dolog kábelen. Van egy 5 és egy 8 portos Gigabites switchem..
Wifin csak telefonok, + alkalom szerűen laptop, tablet.

Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1748) Tamarel válasza rsf (#1747) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ahogy Sefter is írta, gigabitet is simán viszi. Szerintem akkor hdd-t ne tervezz rádugni, nem maradna neki sok cpu.

[ Szerkesztve ]

(#1749) Sefter válasza Tamarel (#1746) üzenetére


Sefter
veterán

persze, hogy kábelen :B
nincs is olyan wifis eszközöm, ami 300-nál többet kihasználna...telefonok/tablet még annyit se..

Psn ID: sefter_hun

(#1750) Renwick


Renwick
őstag

Szevasztok!

Hogy lehet egy rt1900ac-t arra kényszeríteni, hogy az 5 GHz-es rádiója 80 MHz széles spektrumban maradjon? Valamiért ragaszkodik a 20 MHz-hez, csatorna sávszélnél meg nincs olyan beállítás, hogy fix. 80 MHz, csak 20/40/80...

Thx!

I see you blaming each other -- And I love you still

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.