Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Mate válasza lela (#299) üzenetére


Mate
nagyúr

Nyomtatót múlthéten próbáltam egy gyors teszt erejéig. Probléma nélkül ment.

(#302) Sefter válasza lela (#299) üzenetére


Sefter
veterán

én csak az 1900-ról tudok nyilatkozni.
wifin kapcsolódik hozzá a samsung nyomtatóm, tökéletesen működik.

Psn ID: sefter_hun

(#303) blakey válasza Sefter (#302) üzenetére


blakey
titán

Az nem ugyanaz, a routeren lévő printer szerverre kiváncsi, azt én nem próbáltam, nekem is wifin lóg a nyomtató, előző routereim esetében is ugyanez volt, soha nem volt gondom.

(#304) Mate
Olyankor jön jól a nyomtatóba épített szerver.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#304) Mate válasza blakey (#303) üzenetére


Mate
nagyúr

Én viszont sima samu nyomtatót próbáltam, ami csak usb-n tud kommunikálni.

(#305) Sefter válasza blakey (#303) üzenetére


Sefter
veterán

akkor félre értettem... :B

Psn ID: sefter_hun

(#306) betyarr


betyarr
veterán

Ezt az ssl vpn klienst nem lehet valahogy portable-ra varázsolni?

(#307) Kendek válasza betyarr (#306) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem ezzel ugyanaz a probléma mint az OpenVPN klienssel, vagyis, hogy rendszerszintű változtatások (driver) is kellenek a működéséhez.

<-ƘƘ->

(#308) lela válasza Mate (#301) üzenetére


lela
aktív tag

Jó de hogy működik? Fel kell telepíteni egy programot a windowsba, vagy egyszerűen rádugom a nyomatót és a windowsba látom mint hálózati nyomtatót? Maga a router egyébként látszik a hálózaton mint egy gép? És a rádugott meghajtó HDD tartalma is hasonlóan, ha rámegyek a routerre és azon belül ott vannak a megosztott mappák, vagy az egész meghajtó?

[ Szerkesztve ]

(#309) blakey válasza lela (#308) üzenetére


blakey
titán

Igen, látszik mint egy gép és sokminden beállítható, a felülete olyan mint a NAS-oknál, a nyomtatót is fel lehet venni a routeren és akkor ő osztja tovább.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#310) lela válasza blakey (#309) üzenetére


lela
aktív tag

Esetleg egy pár screenshootot tehetne be valaki hogyan is néz ki a windowsba és esetleg magába a router menüjébe... Illetve akkor ha rádugod a routerre az hogyan tudja működtetni? Értem ezalatt hogy automatikusan felteszi hozzá a drivert? Mivel a nyomtató gyártók nem adnak ki drivert a synology routerre...
Arra is kíváncsi lennék hogyan néz ki a windowsba egy megosztott meghajtó/mappa..

(#311) blakey válasza lela (#310) üzenetére


blakey
titán

Nem Windowst használok, illetve nem is úgy használom ahogy te szeretnéd, tehát nekem bár megjelenik a router a hálózatban de nincs rádugva semmi valamint a nyomtatót simán megosztom a wifi hálózaton és a gépeken telepítem a megfelelő drivert mivel eleve hálózati nyomtatóm van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#312) Mate válasza lela (#310) üzenetére


Mate
nagyúr

Drivert windows tette fel. Gyakorlatilag olyan, mintha közvetlen pc-re kötnéd a nyomtatót usb-n keresztül.
HDD-meg gondolom ugyan úgy megy, mint syno nassal. Windows intézőben ugyan úgy jeleníti meg, mintha helyi meghatjó, mappa lenne.

[ Szerkesztve ]

(#313) Kendek válasza lela (#310) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A router tud pl. Samba, FTP és NFS megosztást is, szóval ezeken keresztül érheted el a ráaggatott merevlemez tartalmát.
Nekem ugyan nincs nyomtatóm, de alapvetően így néz ki a beállítófelület: kép1, kép2.

<-ƘƘ->

(#314) lela válasza Kendek (#313) üzenetére


lela
aktív tag

Egyre több videót nézek meg és egyre inkább úgy érzem, hogy a két napja vásárolt Asus routerem ami szintén nem kevés pénz volt, mégis kidobott pénz. Ez a router tényleg túl szárnyalja az eddig látott összes eszközt, már ami a konfigurálást illeti.

A nyomtatónál akkor tehát úgy van hogy rádugom a nyomtatót a routerre az felismeri, utána megosztom, és a windowson hol találom meg ? A hálózati nyomtatóknál, vagy ahol keresek nyomtatót és eszközöket ott felhozza? Kiválasztom és telepíti a windows hozzá az illesztőprogramot és kész is?

(#315) blakey válasza lela (#314) üzenetére


blakey
titán

Ha felteszel az Asusra egy Tomato firmware-t nagyon sok dolgod megoldódik, nem tudom mit szenvedsz a gyári rendszeren. Az AC56U-n Tomato-t használtam illetve LTS-t, azok úgy működtek ahogy kell.
A Synology kezelőfelülete olyan mint a NASoké, tehát ha azt ismered akkor ez nem lesz újdonság, bár routerhez képest az lesz, de könnyű a beállítása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#316) lela válasza blakey (#315) üzenetére


lela
aktív tag

Persze lehet hogy megoldódik, de a garancia az ugrik ugye, más részt akkor sem fogom elérni azt a sebességet és szoftverezettséget amit a synology tud. A synology -ra megtudták oldani hogy ne kelljen customfirmwaret venni ? Az asust meg megveszem és egyből buheráljam , azért nem egy TP link ára volt ez sem...

(#317) blakey válasza lela (#316) üzenetére


blakey
titán

Dehogy ugrik a garancia, bármikor visszatehető nyom nélkül az eredeti firmware, mintha semmi sem történt volna.
Az Asust nem kell buherálni csak pont akkor vetted amikor az Asus épp nyom valami újdonságot amit egyelőre nem tud teljesen megoldani, ezért érdemes most CFW-t feltenni. Nehogy azt hidd, hogy a Synonál is minden egyből működött. Szóval és azt mondom, tedd fel valamelyik CFW-t és nem lesz gondod, hidd el, én csak azért cseréltem, mert hajtott a kiváncsiság illetve kellett a külső antenna, de ennyi, megbízhatóságban, tudásban bőven jól teljesített. Persze, ha nem akarsz vele foglalkozni akkor vissza is viheted.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#318) i4s


i4s
tag

Gyors kerdes a 2600-assal kapcsolatban ( biztos lesz meg par)

NetworkCenter/Wireless allatt a Smart Connect bekapcsolva gondolom ezert nem mutat semmit az advanced options allatt.
Ellenben ha kikapcsolom a smart connected (tehat kulon 2.4 es kulon 5 ghz) akkor sem enged az advanced menube lepni... ez igy normalis?

(#319) i4s válasza i4s (#318) üzenetére


i4s
tag

Nem hiszem el.... a rohadek bongoeszoje (Safari) hibasan renderelte az oldalt, igy az advanced menu nem mukodott..... Firefox-allatt tokeletes...

[ Szerkesztve ]

(#320) blakey válasza i4s (#319) üzenetére


blakey
titán

Már írni akartam, hogy böngészőben nem árt a cache ürítése, mindegyik böngésző bele tud hülyülni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#321) lela válasza blakey (#317) üzenetére


lela
aktív tag

A topicján is csak a Tomatoval működött egy valakinek, az összes többi firmwarrel szar. Már döntöttem, visszaküldöm és ráduplázok a synora. Gyorsabb is és többet is tud!

(#322) blakey válasza lela (#321) üzenetére


blakey
titán

Oké, amúgy ha elég az AC68U teljesítménye akkor az 1900-as Syno is elég lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#323) Kendek válasza blakey (#322) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha az árkülönbözet nem jelent problémát, akkor én viszont inkább az RT2600ac-t javasolnám. Hosszútávon szerintem az már jobban megéri. :)

<-ƘƘ->

(#324) lela válasza Kendek (#323) üzenetére


lela
aktív tag

Egyértelműen 2600 lesz! Amúgy is akartam venni egy 718+ NAS-t a későbbiekben, de így ezzel a routerrel félárban lehetőségem lesz belekóstolni, hogyan is működik stb. Lehet hogy ezzel a 2600-asal nem is lesz szükségem NAS-ra, mert elég gyors lesz számomra a streamelés, filemegosztás, felhőszolgáltatás, letöltés. Persze a NAS-ra több alkalmazást is lehet telepíteni, gondolom gyorsabb is, de majd kiderül a 2600 mire lesz elég.
Egyébként ez az összevont 2.4-5ghz wifi hogyan működik? Honnan tudja a router hogy a mobilomnak most éppen melyik a gyorsabb frekvencia? Folyamatosan kapcsolgatja és figyeli az adatforgalmat?

[ Szerkesztve ]

(#325) Kendek válasza lela (#324) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem használom ezt az intelligens csatlakozás lehetőséget, de feltételezem, hogy több tényező befolyásolja a működését. Először is nem mindegy, hogy az adott eszköz tud-e 5 GHz-en kommunikálni, aztán pedig függ a kliensek számától és azok adatforgalmazásától, plusz a távolságtól. Meg gondolom ha sok a zavaró jel az adott frekvenciasávon, akkor inkább a másikra vált.

<-ƘƘ->

(#326) blakey válasza Kendek (#323) üzenetére


blakey
titán

Nyilván, de ugye a különbözet sem csekély, de valóban ha megvan rá az igény, a pénz akkor nem kérdés, nekem pl. nem sok értelme lenne mivel van NAS-om, azt egyetlen router sem tudna helyettesíteni, teljesítménye még bőven elegendő annak a 25 eszköznek ami használok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#327) blakey válasza lela (#324) üzenetére


blakey
titán

Azért csak részben lesz képed arról, hogy mit tud egy NAS, a NAS-om 8GB RAM-ig bővíthető, most 4GB van benne, elképzelheted, hogy az 512MB mire lesz elég. Persze routerhez képest jó lesz, a felülete is inkább a NAS-okéhoz hasonlít, tehát ebből a szempontból jó úton jársz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#328) lela válasza Kendek (#325) üzenetére


lela
aktív tag

Itt elsősorban mobileszközre telefonra, tabletre gondolok, mint fő kiaknázási lehetőség. Mivel mozgok a lakásban, velem is sokszor előfordul hogy mikor melyik wifihez kell kapcsolódnom, ami kényelmetlen és jobb lenne ha megoldaná ezt magától.
Más: Hogyan működik a torrent letöltés és hogyan működik ? Gondolok itt arra hogy a filokat valamilyen klienssel megnyitva ami windows alatt fut rátegyem a routerre és onnantól ő vegye át a letöltést... Jelenleg Utorrentet használok, tehát ehhez hasonlóan, csak az utorrenthez hasonló kliens adná át a letöltést a routernek és onnantól ő kezelné.
Mert ugye ha megosztom a routerre kötött meghajtót, arra az utorrent akár le is töltheti a fileokat, de ha kikapcsolom a PC-t akkor ugye nem fut és nincs ami vezérelje a letöltést.
Elég egyszerűen írtam le a helyzetet, de így legalább érthető, hogy mire lennék kíváncsi

(#329) Mate válasza lela (#328) üzenetére


Mate
nagyúr

Én bőngésző bővítményt használok hozzá. Torrentnél jobb klikk és kész. Gépre nem kerül a cucc soha. (csak 100 torrentet tud egyszerre megjeleníteni a bővítmény)

(#330) Kendek válasza lela (#328) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Alapvetően az SRM felületén éred el a Download Station-t, és azzal tudsz letölteni a routerre kötött adathordozóra. Jómagam inkább gyári Transmission-t és annak a webes felületét használom. Lényegében fut egy daemon a router rendszerén ami intézi az adatcserét. Ugyanúgy mint PC-n a µTorrent, csak itt a felületet a böngészőből éred el.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#331) allein


allein
addikt

Sziasztok. Beüzemeltem a mai napon a monstrumot :Y RT2600ac :R van egy Synology NAS is, próbálok rájönni hova kell beírnom a portot amivel elérem a NAS-t webes felületen, tudtok ebben segíteni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#332) blakey válasza allein (#331) üzenetére


blakey
titán

Hálózati központ/Port átirányítás
Fix IP-t is a Hálózati központban kell kiosztani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#333) allein válasza blakey (#332) üzenetére


allein
addikt

Akkor jól csináltam, mégsem tudok csatlakozni belső hálózaton a NAS-ra :N Hálózati központ. dhcp foglalásnál beírtam a MAC címet, a fix ip-t és a gazdanevet (ide annyit írtam, hogy "Nas").

Port átirányítás névhez mi kell beírni, protokoll?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#334) blakey válasza allein (#333) üzenetére


blakey
titán

Meg is kapta a NAS az IP-t? Ha igen akkor böngészőből IP-cím alaján már el kell érned, semmi extra nem kell hozzá.
Port átirányítás nem kell belső eléréshez, csak ha hálózaton kívül akarod elérni, valamint letöltés, stb miatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#335) allein válasza blakey (#334) üzenetére


allein
addikt

FIX ip a hálózati lejátszás miatt kellene, van itthon két médialejátszóm amihez kell a NAS fix ip cím.

Valami nincs rendben mert a NAS nem csatlakozik a hálózatra, nem látom a routerben :(

Minden eszköz csatlakozik, iPAd, Iphone, laptop, TV-k, médialejátszók. NAS nem csatlakozik. Van két switchem, nem tudom enne köze van-e. NAS közvetlenül a routerbe csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#336) blakey válasza allein (#335) üzenetére


blakey
titán

Nekem is hasonlóan vannak csatlakoztatva az eszközök, indítsd újra az eszközöket, switch nem lehet gond, nekem is van, a FIX IP kell és működnie kéne, nálam is fix ip-k vannak kiosztva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#337) allein válasza blakey (#336) üzenetére


allein
addikt

Szerintem jó lesz. Valamiért a NAS a régi fix IP-vel próbált csatlakozni a mostani routerre, 192.168.0....., most már 192.168.1... lett. Synology assistant segítségével át tudtam írni a NAS-on az IP-t, ezután majd hozzáadom a dhcp listában, jónak kell lennie.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#338) allein válasza allein (#337) üzenetére


allein
addikt

Port átirányításánál semmit nem kellett hozzáadnom, automatikusan minden hozzá lett adva :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#339) blakey válasza allein (#338) üzenetére


blakey
titán

Ha bekapcsolod a Upnp-t akkor igen, de pl, FTP esetében jó ha tovvábítva van a port.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#340) allein válasza blakey (#339) üzenetére


allein
addikt

Ezt hol ellenőrzöm le? Amúgy nem szoktam csatlakotni ftpn-n egyáltalán :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#341) blakey válasza allein (#340) üzenetére


blakey
titán

A Upnp-t? Hálózati központ/Helyi hálózat/Általános, ott kell görgetni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#342) allein válasza blakey (#341) üzenetére


allein
addikt

Nem azt, az ftp-t

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#343) blakey válasza allein (#342) üzenetére


blakey
titán

FTP-t a NAS-on állítottam be és a Port továbbításnál engedélyeztem a routeren a kommunikációt ki/be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#344) I'am Dony


I'am Dony
őstag

A Syno router mellé megérkezett a Syno DS118 is. Minden szuper, jól működik, csendes. Amit tudtam ill. kellett beállítottam. Szeretném kívülről is elérni, a DDNS megcsinálom, a port átirányítás és a fix ip is tiszta. Viszont valaki segíthetne rendet tenni fejben, mert az FTP HTTP HTTPS nem igazán értem. Valamint szeretnék egyedi portot választani az eléréshez és nem tudom hogy ehhez melyik szolgáltatást társítsam. Remélem érthetően kérdeztem😊

[ Szerkesztve ]

(#345) Multibit válasza I'am Dony (#344) üzenetére


Multibit
veterán

az FTP HTTP HTTPS nem igazán értem
FTP - fájlok másolására használt protokoll, jellemzően kliens-szerver kapcsolatban. A használt portokról érdemes tudni, hogy megkülönböztetünk control portot és adat portot: [link]
HTTP(S) - WEB-lapok tartalmának eléréséhez használt protokollok. A HTTPS a biztonságos változat. HTTP: 80-as port (alapértelmezetten), HTTPS: 443-as port (alapértelmezetten). Ha nem akarsz WEB-lapot üzemeltetni a NAS-on, nem kell nyitnod ezeket a portokat.

Valamint szeretnék egyedi portot választani az eléréshez és nem tudom hogy ehhez melyik szolgáltatást társítsam
Ezt nem értem :F

[ Szerkesztve ]

(#346) I'am Dony válasza Multibit (#345) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nagyon köszi!
Az utolsóhoz: az SRM tűzfalban be kell ugye állítanom, hogy wan-lan irányba engedje a kommunikációt a NAS belső fix ip-re egy adott porton. Az adott port kiválasztásánál az SRM-ben különböző portszámokat választhatok amelyek mellé gyárilag hozzá vannak rendelve szolgáltatások -ha jól mondom. Na ezek közül melyiket célszerű kijelölnöm a külső eléréshez? Vagy ne is itt hanem írjak be egy egyedi portszámot ami nem ütközik az előző listában szereplővel, pl: 47567?

[ Szerkesztve ]

(#347) Kendek válasza I'am Dony (#344) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha pl. el szeretnéd érni a világhálóról egyedi porton keresztül a NAS-odon futó FTP szervert, akkor először állítsd be rá a port átirányítást (pl. 36245), majd a tűzfalon is engedélyezd a hozzáférést az adott gépre. Nekem ilyen beállításokkal simán megy az ftp kapcsolat mobilnettel, az alábbi címen: ftp://<DDNS>:36245

<-ƘƘ->

(#348) I'am Dony válasza Kendek (#347) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi, kezd felszállni a köd.
Az FTP re van szükgségem akkor is ha nem akarok másolgatni adatokat az eszköz és nas között csak el kell érnem az otthoni dolgaimat?

(#349) Kendek válasza I'am Dony (#348) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Alapvetően VPN-re van szükség, amit a routeren allítasz be és azon keresztül eléred a belső hálózatodat. Mármint elérsz mindent, mintha csak otthon lennél. Ez a legbiztonságosabb és a legoptimálisabb megoldás. Ha az FTP-t állítod be, akkor csak azt éred el.

<-ƘƘ->

(#350) MrCsiT válasza lela (#316) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha előre gondolkodtál kicsit, és netes rendelés volt, akkor van 14 napod elállni indoklás nélkül.
Ha még benne vagy, vidd vissza és annyi.

Én is gariztatni fogok egy AC68U-t, de én az Asus FW miatt, ami buta.
Merlin FW-t próbálhatsz rajta, azt lehet flash-elni mint a gyárit oda-vissza, és talán tud nyomtatót, nem próbáltam.

A Syno 2600ac nálam is teljesen rendben üzemel. Magasabb wifi sebességet kapok mobil eszközökkel, mint a 2 hete ugyanitt nálam teszten lévő AC88U-val, szóval ez ilyen :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.