Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) I'am Dony válasza #72959488 (#249) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát nagyon köszi a segítséget, ezt meg is néztem, de nem vágom mi tévő legyek és hogyan. Elindítottam a Download St.-t és menne 0-24-ben, amiatt ugye automata tűzfalszabály lett:

Ezért az SRM-t nem tudom, hogyan tiltsam. Jól jön a Help, mert ez új nekem. :U
A tűzfalban hogyan állítható be amit írtál a WAN vagy LAN oldali tiltás?

[ Szerkesztve ]

(#252) #72959488 válasza I'am Dony (#251) üzenetére


#72959488
törölt tag

A kérdésem, hogy ezt a hivatkozást beírva csak az én gépemről a saját hálózatról mutat ide, vagy bárki aki ezt beírja ugyan úgy eléri a bejelentkező felületemet?

Ha ez egy publikus cím (donycime.synology.com vagy quickconnect.to/donyusere) akkor kívülről is elérhető lehet (amennyiben a tűzfal engedi).
Ha ez egy privát cím (192.168.x.x 10.x.x.x vagy 172.16.x.x akkor az csak a belső hálózatról (LAN/WLAN) elérhető címet mutatja.

Hogyan tudom letiltani a külső elérést? Nem engedélyeztem sehol.

Mivel csak a torrent portjára van definiciód hogy átengedje, így életbe lép a tiltó szabály.
A böngészőből való elérése a management oldalnak (SRM) jelenleg tiltva van.
"Amennyiben az IPv4 WAN-SRM forgalom nem felel meg egyetlen szabálynak sem" tilt.

Amennyiben ez a kérdésed.

(#253) I'am Dony válasza #72959488 (#252) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi ment pm.

(#254) blakey


blakey
titán

Na, kora du. megyek (remélem) a reggel megrendelt 1900AC-ért, remélem hozza az elvártakat, egy AC56U helyére lépne, jobb wifire számítok, ha másban is netán jobb lesz akkor az csak hab a tortán. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#255) I'am Dony válasza blakey (#254) üzenetére


I'am Dony
őstag

Gratula és üdv a körben. Ha belaktad jöhetne egy vélemény.

(#256) blakey válasza I'am Dony (#255) üzenetére


blakey
titán

Bekonfiguráltam, ez a rendszer volt rajta:

Most épp frissítek. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#257) Mate válasza blakey (#256) üzenetére


Mate
nagyúr

Fogsz még utánna :) update 4 a legfrissebb.

(#258) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Én most tartok haza egy RT2600ac-vel :)

kicsit durva volt, hogy mikor átvettem a terméket, egy másikat épp visszahozott egy vásárló az üzletbe, mert az nem hozta a várt wifi lefedettséget.

Igyekszem észben tartani, hogy majd központi helyre tegyem a lakásban. Elsőre arra leszek kíváncsi, hogy az AC68U/AC88U után, milyen lefedettséget fog tudni ugyanonnan ahol azok voltak?
(A 88U hatótavon belül is eldobálta pár másodpercre a klienseket a március körüli FW-vel 5Ghz-en, így az visszáru lett.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#259) blakey válasza Mate (#257) üzenetére


blakey
titán

Igen, megvolt.
Első benyomás, hogy nem sokkal jobb a lefedettség, de azért érezhető a javulás, leginkább sebességben, stabilításban. A GUI-t szokni kell egy routerhez képest túl OS feeling, de nem rossz, egyelőre tetszik. Egyébként a tápkábel lehetne hosszabb is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#260) Kendek válasza MrCsiT (#258) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Vissza lehet vinni ilyen probléma okán, na de mit fog helyette használni, olyat ami modern is de WiFi-ben erősebb?
A Synology-nál legalább szabadon lehet állítani a régiót, így a 2,4 GHz-es adóteljesítményt feljebb lehet kicsit tornázni. Na de ezzel is az a baj, hogy emiatt elállítódnak az 5 GHz csatornái, na meg a kliensek ugyanolyan gyengék maradnak.

<-ƘƘ->

(#261) I'am Dony


I'am Dony
őstag

:W :W :W

Az előbb belefagyott az SRM a tűzfal és Download St. állításába, ezért a ki-be kapcsolóval kellett újraindítanom az RT1900-at, amelyre egy 1 TB USB külső tároló volt/van kötve. Újraindult, a külső tárolót és az adatait látja, azok elérhetőek, lejátszhatóak, azonban a DS menüjéből eltűnt minden letöltés, így vissza sem tudom tölteni. Van rá módszer, hogy visszavarázsoljam a már egyszer letöltött anyagokat a DS-be, hogy seedelhessem tovább?

[ Szerkesztve ]

(#262) Kendek válasza I'am Dony (#261) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a beállított letöltési könyvtárban ott figyelnek a már letöltött cuccok, akkor csak add hozzá DS-ben újból a torrent fájlokat (vagy magnet linkeket). Ilyenkor csekkolja a meglévő fájlokat, és utána elkezdi seedelni őket (ha úgy van beállítva).

<-ƘƘ->

(#263) I'am Dony válasza Kendek (#262) üzenetére


I'am Dony
őstag

Huúú, Nagyon Köszönöm!

Még abban kérnék segítséget, hogy a figyelt mappában lévő "torrent" file-ok után a " .loaded" jelzés látható. Szóval ezekről lenne szó v. a sima " .torrent végűekről"? :R

(#264) Kendek válasza I'am Dony (#263) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom így van jelezve, hogy egyszer már be lettek ezek töltve. Neked .torrent végződésű fájlokat kell betallóznod.

<-ƘƘ->

(#265) I'am Dony válasza Kendek (#264) üzenetére


I'am Dony
őstag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#266) sd6


sd6
tag

Sziasztok,

Gondolkodom én is egy synology routeren, Asus RT-AC56U-t váltana, mert nem frissül és vagy rossz a firmware hozzá. 500-as digi netem van.
Ami érdekelne, hogy ctf mellett van-e nat loopback?
Lehet-e úgy tiltani mindenféle játékot adott időszakokra, hogy normál net (http/https) legyen?
Adblock van benne?
Letöltős, nas funkciók nem érdekelnek, arra van nas.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#267) Kendek válasza sd6 (#266) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

CTF az csak az RT1900ac modellnél van, az újabb RT2600ac már Qualcomm-os (külön processzormagokat használ hálózati gyorsításhoz). A SRM webes felületén nem látok a NAT Loopback-hez kapcsolót, de RT2600ac-vel nekem úgy tűnik, hogy rendben működik. Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy CTF-vel mi a helyzet, talán majd valaki más akinek a Broadcom-os modellje van, leteszteli neked. Annyi biztos, hogy gyorsítás nélkül az 500 megás netet nem lehetne teljes mértékben kihasználni.
A szülői felügyelet alatt sok mindent lehet tiltani, itt egy kép róla. Ebben benne vannak a játékok és a reklámok is. Ugyanakkor ez utóbbit ennél jobban nem lehet kontrollálni. Az időszakot így lehet beállítani.
Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a szülői felügyelet aktiválása mennyire befolyásolja a CTF működését (úgy mint pl. a forgalomvezérlés). Ilyen szempontból az RT2600ac mindenképpen jobb választás.

<-ƘƘ->

(#268) betyarr válasza Kendek (#267) üzenetére


betyarr
veterán

a ctf a custom fw-t jelentené?

(#269) Kendek válasza betyarr (#268) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, a CTF az a Cut Through Forwarding rövidítése, ami a Broadcom saját zárt forráskódú kernelszintű szoftveres megoldása NAT gyorsításhoz. Van nekik olyan chip-jük is ami tud rendes hardveres gyorsítást, annak Flow Accelerator a neve. De ez utóbbi igen kötött, szinte semmivel sem kompatibilis.

<-ƘƘ->

(#270) Endless


Endless
aktív tag

Most tesztelgetek egy 1900ac routert és nem igazán vagyok megelégedve vele. Macbookom ami ugyan abban a helységben van mint a router működik vele rendesen, bár ha alvó módba teszem utána néha 1 perc míg a wifire csatlakozik. Az IPhone telefonokon rendszeresen nem talàl netet, igaz a wifiről nem dobja le. Szobatársam Asus notiján szintén az van mint amit a telefonokon tapasztalunk...
Mit lehetne csinálni ez ellen?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#271) blakey válasza Endless (#270) üzenetére


blakey
titán

Megfelelő Wifi csatornát kéne választani, 2,4 GHz esetén a legtöbb eszköz-1-11 között szereti, 5GHz esetén meg 100 alatt illetve arra is érdemes figyelni, hogy van amelyik eszköz a DFU csatornákat sem szereti. 2 nap után nagyon elégedett vagyok az 1900ac-vel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#272) betyarr válasza Kendek (#269) üzenetére


betyarr
veterán

de alapból teljesen tökéletes ez a router (1900-as) az 1000-es nethez?legalábbis nekem az rémlik,hogy maximálisan kitudja szolgálni.csak ez a ctf most megzavart...

(#273) blakey válasza betyarr (#272) üzenetére


blakey
titán

Igen, tökéletesen kihajtja az 1000-es netet, mindenhol ez olvasható, CTF (NAT) van benne és jól végzi a dolgát, a szülői felügyelet sem zavarja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#274) i4s


i4s
tag

No, lassuk a medvet. :)
Megrendeltem az RT2600-at. Elmeletileg jovo kedden erkezik.

Talaltam jo osszehasonlitastokat az Apple AE AC-vel ami vegul meggyozott.
Remelem hasonlo tapasztalatokkal szolgalhatok hamarosan!

https://9to5mac.com/2017/02/28/synology-rt2600ac-router-airport-extreme-replacement-top-15-features-video/

https://www.macobserver.com/tips/synology-rt2600ac-apple-airport-extreme-replacement/

[ Szerkesztve ]

(#275) sd6 válasza Kendek (#267) üzenetére


sd6
tag

Szia,

Köszönöm a választ! A korlátozást csak eszközönként lehet beállítani, vagy csoportra is, mint pl tomatonál:
tomatonál

[ Szerkesztve ]

(#276) Kendek válasza sd6 (#275) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Különböző tiltólistákat lehet kreálni, egyszerre csoportosan csak az alapértelmezett beállítások érvényesülnek. Az egyedi szabályokhoz egyenként kell az eszközöket állítani.
A félreértések elkerülése végett azt még megjegyezném, hogy szerintem a webes szűrőket nem lehet időzíteni, hanem az az internet elérhetőségére vonatkozik.

<-ƘƘ->

(#277) blakey válasza sd6 (#275) üzenetére


blakey
titán

Tomatoról jöttem át MAC cím alapján hasonlóan beállítod a korlátozásokat valamint Egyedi Webes szűrőt hozol létre és mindegyiknél bekapcsolod, tehát eszközönként, nincsenek csoportok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#278) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

RT1900ac-n a legutolsó frissítés óta (SRM 1.1.5-6542 Update 4) azt tapasztalom, hogy az iphone-ok (5S)
kiírják, hogy nincs internet kapcsolat.
Ez főleg Viber beszélgetés közben figyelhető meg.
Ha a párom ugyanilyen telójáról beszélek, akkor is.
Ha a router közvetlen közelében vagyok akkor is.
Más is tapasztalt hasonló hibát?

(#279) blakey válasza twingo16v (#278) üzenetére


blakey
titán

Hányas Wifi csatornán van a router? Suzerintem az lesz a gon, hogy olyan csatornán van amit nem szeret a telefon, állítsd fix csatornára,5GHz-en 36-48 közé, 2,4 GHz-en 1-11 közé.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#280) twingo16v válasza blakey (#279) üzenetére


twingo16v
tag

Nem tudom fixre állítani, mert panelban lakom, és boldog-boldogtalan szórja (ordíttatja) a wifit, minden csatornán.

Van olyan, akit nem is tudom, hogy ki, "inferno" az ssid-je, és néhol jobb a jelszintje, mint az én routeremnek.
Valami Zyx cucc, annyit látok.

És már a Téjék, is olyan cuccokat telepítenek ami tud 5GHz-t, és az is egyre telítettebb.

Annyit látok, hogy a 2,4 az az 1-es, az 5GHz, az meg 149-es csatornán van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#281) Sefter válasza twingo16v (#280) üzenetére


Sefter
veterán

wifi analyzer-el nézz rá melyik csatornák telítettek..

Psn ID: sefter_hun

(#282) twingo16v válasza Sefter (#281) üzenetére


twingo16v
tag

Azt használom!
Az összes!
10 emeletes panel!

(#283) twingo16v


twingo16v
tag

Most 5GHz: 100-as, a 2,4GHz a 12 es csatornán van.

(#284) blakey válasza twingo16v (#280) üzenetére


blakey
titán

Pedig automatán nem lesz jó, tehát .a hiba nem a routerben van hanem az eszköz nem tudja kezelni azt a csatornát, tedd fix 48-ra illetve 2,4 GHz-en e kevésbé terheltre, nem lesz gondod.

(#283) twingo16v
Egyik sem jó, ezért írom, hogy tedd fixre.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#285) twingo16v válasza blakey (#284) üzenetére


twingo16v
tag

Oké!

Hazamegyek megnézem melyik csatorna terhelt a legkevésbé, és átállítom.

(#286) twingo16v válasza blakey (#284) üzenetére


twingo16v
tag

Átállítottam az 5GHz-et fix 48-ra, a 2,4GHz-t meg fix 8 ra, ez volt a legkevésbé használt.
Kíváncsian várom, így mi lesz a végkifejlet.

(#287) Endless válasza twingo16v (#286) üzenetére


Endless
aktív tag

Erre én is kíváncsi leszek mert nálam is gond van az Iphone telefonokkal, nem nagyon szereti a router...Macbookon nincs vele gond.

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#288) Sefter


Sefter
veterán

Nekem is 1900ac-m van, jelenleg a 3-as frissítés van fent.
Van itthon iphone 5, 6, 8, SE meg egy ipad mini. Nincs ilyen szakadásos problémánk.
Szóljatok mi lett a vége, addig nem rakom fel az update 4-et..

Psn ID: sefter_hun

(#289) blakey válasza twingo16v (#286) üzenetére


blakey
titán

17-20 eszköz lóg a routeren, lassan 1 hete van nálam az 1900ac, de egyiket sem dobja, fix IP-ket használok amióta routert használok, másik routerem sem dobálta a netet, de direkt kipróbáltam Auto állásban és bizony néhány eszköz nem szerette a kiválasztott csatornákat.

(#288) Sefter
A legfrissebbel sincs gond, stabil, ráadásul játék is megy wifin, elég erősen és eddig nem szóltak, hogy gond lenne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#290) twingo16v válasza Endless (#287) üzenetére


twingo16v
tag

"Átállítottam az 5GHz-et fix 48-ra, a 2,4GHz-t meg fix 8 ra, ez volt a legkevésbé használt."

Eddig jónak tűnik!

Tegnap volt egy 20, és egy 24 perces beszélgetésem viberen, nem volt szakadás!
Remélem így marad!

(#291) Tamarel válasza twingo16v (#290) üzenetére


Tamarel
senior tag

2.4-en a kisebb átfedés miatt érdemes megfontolni a 13-as csatornát.

5-ön 80Mhz szélességél jó ötlet a felső végére tenni a vezérlést (vagy oda ahol tud felfelé és lefelé is menni), feltéve, hogy nincs ott másik SSID. A szabvány szerint ha ütközés van, akkor dinamikusan mindenki visszavált kisebb szélességre (40 vagy 20). Így csökkenhet a sebességed, viszont elvileg stabilabb marad az átvitel.

(#292) blakey válasza Tamarel (#291) üzenetére


blakey
titán

2.4-en a kisebb átfedés miatt érdemes megfontolni a 13-as csatornát. - egy gond van vele, 11 feletti csatornákat nem minden eszköz szereti és dobni fogja, ezzel számolni kell. 5GHz-en hasonló a szitu, van olyan eszköz ami már az 52-es (DFU) csatornát sem szereti és automatikusan nem is tud csatlakozni vagy nem látja, sokat foglalkoztam a csatornák kiválasztásával, sokat olvastam, 2,4 GHz-en az 1-11 a legjobb, 5GHz-en 36-48, ezeken a csatornákon minden eszköz stabilan működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#293) Tamarel válasza blakey (#292) üzenetére


Tamarel
senior tag

2.4-en a kisebb átfedés miatt érdemes megfontolni a 13-as csatornát. - egy gond van vele, 11 feletti csatornákat nem minden eszköz szereti és dobni fogja, ezzel számolni kell.

Saját szememmel utoljára 5 éve láttam ilyen eszközt...
Nálam a 2.4 is eleve csak tartaléknak van bekapcsolva, 13-on 20Mhz szélességgel. Egy eszköz csatlakozik rá néha, minden más beszéli az ac-t.

van olyan eszköz ami már az 52-es (DFU) csatornát sem szereti és automatikusan nem is tud csatlakozni vagy nem látja

Az pedig elég gáz, mert már az n-es szabvány is definiálta az összeset 10 éve. Az egy dolog, hogy ha router-be vagy ap-ba nem kódolják bele (egyszerűbb a jogi oldal), de a kliens nem válogathat.

(#294) blakey válasza Tamarel (#293) üzenetére


blakey
titán

Gáz vagy nem gáz, nézz át routeres topikokba, szerinted miért volt instabil a kapcsolat az iphone-okkal? Nem véletlenül írtam azt amit. Nem kell elhinni amit írok, de majd úgyis megtapasztalja mindenki saját magának, hogy mi a jó.
Egy eszköz csatlakozik rá néha, minden más beszéli az ac-t.- 1 eszköz vs 13 eszköz. :) Van különbség, én 13 eszköz alapján állítom azt amit.
5GHz-en nálam többnyire tv-k, tabletek, telefonok csatlakoznak, a tv-k közül van amelyik nem szereti a DFU csatornákat, neten is lehet olvasni róla illetve általában a 100 feletti csatornákat sem szereti minden eszköz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#295) Tamarel válasza blakey (#294) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ha twingo16v-ra gondolsz, nem kell véleményt formálnom, leírt mindent: [link]

13 eszközt kötni 2.4-re? Az szép.

(#296) blakey válasza Tamarel (#295) üzenetére


blakey
titán

Kb. 24 eszközöm van, ebből 13 2,4 GHz-en lóg, 6 vezetéken és 5 5GHz-en, persze ritka amikor egyszerre mind működésben van, de nagyon sok eszköz lóg a routeren, ez a mai világ, már minden sz@r netre vágyik.
twingo16v-nál a jelek szerint működik a fix csatlakozás, már írta, hogy jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#297) lela


lela
aktív tag

Most vettem egy RT68U-t de már vissza is küldöm, ha valaki meg tud erősíteni, hogy a printer server funkció megfelelően működik a synology rt2600ac-ben... Hihetetlen hogy a 20 ezres tp linkem tudta kezelni a nyomtatót, de a 40 ezres asus nem...

(#298) blakey válasza lela (#297) üzenetére


blakey
titán

Szerintem az Asus is tudja, legalábbis CFW-vel, biztos, Tomato, LTS, Merlin.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#299) lela válasza blakey (#298) üzenetére


lela
aktív tag

Hát a gyárival nem, megpróbálok feltenni majd egy CFW-t és meglátom.
Hiába tettem fel a hozzáadott szoftvert berakta a nyomtató drivert a nyomtatók közé de nem megy, pedig a router látja a nyomtatót.
Egyébként már bánom hogy nem a 2600 ast vettem, csak black fridayban megláttam az asust olcsón, olvastam róla két tesztet és megvettem. A synology egyébként meg tudja úgy osztani a rá kötött nyomtatót, vagy winchestert, hogy az úgy látszódjon a hálózaton mint egy gép által megosztott nyomtató, mert az lenne az igazi, nem ilyen különböző inkompatibilis szoftveres megoldásokkal kínlódni...

(#300) blakey válasza lela (#299) üzenetére


blakey
titán

Az AC68U az 1900ac-val van egy szinten, szoftveresen a syno egész jó, elsőre fura volt számomra az ilyen "desktop" szintű megjelenítés, de már megszoktam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.