Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Semin


Semin
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom a tapasztalatom az RT1900AC+SDHC kombó teljesítményéről.

Fel akartam számolni a külső merevlemezt a Routeren, ezért az SD foglalat adta a legkézenfekvőbb megoldást.
Választásom egy Kingston modellre esett (olv:90MB/s írás:80 MB/s)
3 hónap volt a tesztidőszak erről tudok nyilatkozni.
(Net: Digi100/50)

Hát az a helyzet, hogy a letöltési sebesség pl torrent esetében tragikus, egyéb esetekben szimplán lassú.
(800-900 KB/s ritkán 1MB de iszonyat instabil.)
Rendszeresen visszaesik az írási sebesség, már egy egyszerű másolásnál is.

Amint visszatettem az 1TB WD-t 8,5MB fix. nincs ingadozás, nincs dropp.

Konklúzió: Hiába a gyors SD/SDHC a foglalatot nem erre tervezték.

(#1402) Kendek válasza Semin (#1401) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pár éve már én is próbálkoztam egy pendrive-val (még az előző routeremen), és akkor rájöttem én is, hogy ezek bizony használhatatlanok erre a célra. Egy SSD még oké, sőt itt a legjobb egy TLC chipekkel szerelt, amiben van SLC-cache. Mert akkor az SLC-gyorsítótár erejéig (3 GiB+) kellően gyors marad úgy is, hogy nincs TRIM. De most már én is áttértem inkább egy folyamatosan pörgő vinyóra.

<-ƘƘ->

(#1403) Semin válasza Kendek (#1402) üzenetére


Semin
senior tag

Egy offline kérdés hátha valaki otthon van a témában

A külső Winchester fogyasztása többszöröse egy SD/Pendrive kombónak.
Nem gáz ez a Routerre nézve?

(#1404) Kendek válasza Semin (#1403) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha USB portról táplált 2,5" vinyóra gondolsz, akkor a router tápja kellően erős hozzá. Maga az USB csati pedig csak annyit ad le amennyit el is bír, így kárt nem lehet tenni az elektronikában. Legrosszabb esetben fel sem tud pörögni a vinyó. Olyankor vagy külső tápra van szükség, vagy pedig ha van egy második USB port is a routeren, akkor egy megfelelő kábellel azt is be lehet fogni.

<-ƘƘ->

(#1405) Tamarel válasza Tamarel (#1390) üzenetére


Tamarel
senior tag

Már ennyitől is szétesnek a webes szolgáltatások...
Ipv4 nat miatt a router a forrás és valamilyen homályos-de-biztos-nagyon-okos okból ipv6-on (is) próbál válaszolni. :F

A dual stack esetén ez mindig probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1406) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Amióta nincs smart wan, nincs tele hülyeségekkel a log, plusz, ami még jobb, hogy nem száll el a T-s modem.. Bár a 2. nem biztos, hogy összefügg ezzel, de bármi megtörténhet.

Véleményem szubjektív...

(#1407) AMD Power


AMD Power
titán

Tetves Tp-link 192.168.1.1 oldala nektek sem jon be? Nem tudom a routert beallitani. Tegnap a Digi leallas ota a router is hulye. Kabelen mar van net legalabb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1408) hackeeeee válasza AMD Power (#1407) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Izé, ez, hogy jött ide?

Véleményem szubjektív...

(#1409) Enter65 válasza hackeeeee (#1408) üzenetére


Enter65
senior tag

Csak elirás lehetett... :U

Amúgy sikerült az IPv6-ot beüzemelni?

[ Szerkesztve ]

(#1410) hackeeeee válasza Enter65 (#1409) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most újra ki kellene próbálnom, hogy kilőttem a Smart wan-t, mert ugye az is csinált érdekességeket. De akkoriban ráhagytam, mert elég érdekes dolgok voltak, vagyis volt hiba.. Pontosan már nem emlékszem, hogy micsoda, visszakeresve szerintem írtam is, de már nem tudom pontosan.. Azóta nem próbálkoztam.

Véleményem szubjektív...

(#1411) eszakas válasza AMD Power (#1407) üzenetére


eszakas
senior tag

Reszeteld a rútert utána konfiguráld.
Nem egyedi eset.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1412) Enter65 válasza hackeeeee (#1410) üzenetére


Enter65
senior tag

Majd kiváncsi vagyok a végére. Én hagytam az egészet, majd ha rendberakják a szolgáltatói oldalt, megprobálom ismét.

(#1413) AMD Power válasza hackeeeee (#1408) üzenetére


AMD Power
titán

Sorry!! Nem ide akartam!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1414) MrCsiT válasza AMD Power (#1413) üzenetére


MrCsiT
addikt

dehogy nem: tudat alatt Te is tudod már, hogy a Tplink helyett venned kell egy Synology routert! :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1415) hackeeeee válasza Enter65 (#1412) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Majd ha lesz időm, ki fogom próbálni még egyszer, hátha.. alapból működött ha jól emlékszem, de pl. a reboot után csak akkor kapott a gép ipv6-os címet, ha a gépet is újra indítottam, meg ilyesmi.

Véleményem szubjektív...

(#1416) i4s


i4s
tag

Kerdesem lenne ismet.

Szituacio:
Jelenleg egy late 2009-es C2Duos iMac szolgal home server-kent 6 kulso HD-vel csatlakoztatva. File megosztas, fotok es filmek tarolasa/elerese celjabol. Az oszes HD HFS+ formatumu.
Miert az iMac? Gyakorlatilag, ott allt az asztal mellett egy eve hasznalatlanul, gondoltam beuzemelem.
Ellenben energia fogyasztas szempontjabol nem igazan gazdasagos... sot... nagyon nem.

Ezt elkerulendo:

Opcio 1:
Kossem a kulso HD-ket egy usb hub-on keresztul az RT2600-ra. Elmeletileg kezeli a HFS+ file rendszert.

Opcio 2:
Vegyek egy NAS-t (DS218 nezegetem) viszont a file megosztason kivul mast nem hasznalok.
4K. realtime trascoding nem szempont a tv alapbol tudja.

Velemenyeteket elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#1417) Kendek válasza i4s (#1416) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Teljesen jó az RT2600ac ehhez, és így lenne a leggazdaságosabb. Nálam is így van megoldva, számomra egy külön NAS az felesleges lenne. Ugyanakkor az USB 3.0-ás HUB-okkal általában az gond, hogy nem jó az árnyékolásuk. Próbálkoztam anno én is vele, de mellette gyakorlatilag teljesen lehalt a 2,4 GHz-es Wi-Fi. Illetve mikor bebugyoláltam alaposan alufóliába, akkor jó lett. Csak igen hülyén nézett úgy ki. :DDD
Ezért szerintem célszerűbb lenne egyetlen, 2,5"-es vinyóban gondolkozni, időnkénti mentéssel. Lehetőleg natív, ext4 fájlrendszert használva.

<-ƘƘ->

(#1418) i4s válasza Kendek (#1417) üzenetére


i4s
tag

Koszonom!

Az USB -3-as problemarol mar olvastam par helyen, igy arra gondoltam, hogy marad az USB2.
Mar csak azt kene kitalalnom, hogy mikent mentek le kb 5 TB adatot es hova, hogy EXT4-re formazhassam a HD-ket. :)

(#1419) Kendek válasza i4s (#1418) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Támogatott a HFS+, de valószínűleg az ext4-gyel a legjobb a teljesítmény. Ugyanakkor ha amúgy is 2.0-ás USB kapcsolatban gondolkodsz, akkor talán ez kevésbé számít. Hat merevlemez persze akkor is túlzásnak tűnik kicsit, de extra táppal gondolom nem probléma.

<-ƘƘ->

(#1420) i4s válasza Kendek (#1419) üzenetére


i4s
tag

Koszonom!

Kulon taprol mukodik az usb hub, illetve 3 kulso meghajtonak sajat tapja is van.
Mielott megvasaroltam a 2600-at, az AirPort Extreme is hasonloan volt konfiguralva aminek usb 2.0 portja volt ha jol emlekszem.

Kiprobalom eloszor HFS+ al aztan tesztelem a teljesitmenyt egy szabad kulso meghajtoval ami mar EXT4-re van formazva.

[ Szerkesztve ]

(#1421) trlala


trlala
aktív tag

Az SRM visszavette az usb3-at 2re a szokásos árnyékolási probléma miatt. Most árnyékoltam az usb kábelt, magától visszaállítja háromra, vagy manuálisan kell? Mondjuk nem is találom, hogy hol állíthatnám. :)

(#1422) Kendek válasza trlala (#1421) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem azért állítja át 2.0-ra az USB-t mert konkrétan interferenciát érzékel. Úgy van programozva, hogy először automatikusan leszabályozza és figyelmeztet róla. Tehát vissza sem fog állítódni magától, neked kell manuálisan átkapcsolnod.
Hálózati központ -> Kábel nélküli -> USB 3.0 eszközök visszaléptetése...

<-ƘƘ->

(#1423) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Most tudatosult bennem, hogy van új Entware tároló.
A telepítőszkriptemben át is váltottam rá, viszont a routeren teljes újratelepítést igényel. Szóval azoknak akik Entware-t használnak, javasolnám, hogy a szolgáltatásokat leállítván (services_control.sh) távolítsák el azt (entware_install.sh -> 3-as pont), majd egyből telepítsék is újra. Ha van SWAP fájl, akkor azt utána deaktiválni kell (a router újraindítása is oké), aztán le is lehet törölni a régi, átnevezett Entware könyvtárat (entware_krikszkraksz).

<-ƘƘ->

(#1424) felho001


felho001
tag

Sziasztok van egy RT 2600ac routerem amit már egy jó ideje használok, telekom optikai net van 1000 Mbps-es kábelen hozza is wifin olyan 400 Mbps-500 Mbpsközött mértem attol függ milyen eszközzel mérten 5Ghz-es csatornán. Mostanában viszont a letöltési teszt eredménye wifin olyan 30 Mbps-100 Mbps között ingadozik. Van esetleg valakinek ötlete mi lehet a probléma? Köszi

Felhő

(#1425) hackeeeee válasza felho001 (#1424) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Melyik szerverre mérsz? Én vodafone budapest-re szoktam, mert az legalább jó.

Wifin Én ~600Mbps körül tudok kihozni max, általában.

Kábel:

Mobil:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1426) felho001 válasza hackeeeee (#1425) üzenetére


felho001
tag

Magyar Telekomra szoktam felmenni kábelen hozza mindig az 1000-et wifin van gondom néha mostanában

Felhő

(#1427) hackeeeee válasza felho001 (#1426) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Módosíts csatornát.

Véleményem szubjektív...

(#1428) felho001 válasza hackeeeee (#1427) üzenetére


felho001
tag

Az már megvolt direkt megnéztem hogy milyen wifik vannak a környéken azok milyen csatornán mennek és ebből mennyi 5Ghz-es. nem segített. De ma már volt olyan hogy mértem 457Mbps sebességet :C

Felhő

(#1429) sunpower válasza Kendek (#1423) üzenetére


sunpower
tag

Furcsálltam is hogy nem jön frissítés a TM-re, miután kiderült hogy van vele egy kis baj.
Már újra is telepítettem, úgy néz ki hogy minden oké.
Gondolom jó pár ember nevében is köszönöm. :R

(#1430) allein


allein
addikt

Sziasztok. Sajnos nem emlékszem milyen jelszót állítottam be a router belépéshez. Melyik gombot és mennyi ideig kell nyomni ahhoz, hogy reset történjen?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1431) gyugyo79 válasza allein (#1430) üzenetére


gyugyo79
addikt

De arra emlékszel, hogy ezt már kérdezted, utána Kendek válaszolt és te meg is köszönted?
allein (#1127) -> (#1128) Kendek
A Synology Router visszaállítása
Ha elfelejtette a rendszergazdai jelszót/a Wi-Fi-jelszavát, illetve, ha a Synology Router elérhetetlenné válik, az
alsó burkolaton található RESET gomb megnyomásával javíthat a helyzeten.
1
Egy ceruza vagy golyóstoll segítségével nyomja be, majd tartsa benyomva a RESET
gombot.
2
Nyomja be, majd tartsa benyomva a RESET gombot négy vagy tíz másodpercig:

Négy másodperc (szoftveres visszaállítás)
: A rendszer egyező jogosultságokkal állítja vissza az
admin
és a rendszergazdai fiókok jelszavát. A többi felhasználó bejelentkezési adatai nem módosulnak. A rendszer
egyes beállításokat (tűzfal, DHCP-szolgáltatások, Wi-Fi, szülői felügyelet és forgalomvezérlés) is visszaállít,
majd elindítja az SRM telepítés varázslóját. ....
:)

[ Szerkesztve ]

(#1432) allein válasza gyugyo79 (#1431) üzenetére


allein
addikt

Igen, emlékszem. Próbáltam rákeresni de nem találtam meg a hozzászólást :N 4 mp. esetében a beállított wifi is elveszett :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1433) gyugyo79 válasza allein (#1432) üzenetére


gyugyo79
addikt

De ezt is írják:
"A rendszer
egyes beállításokat (tűzfal, DHCP-szolgáltatások, Wi-Fi, szülői felügyelet és forgalomvezérlés) is visszaállít,"

(#1434) allein válasza gyugyo79 (#1433) üzenetére


allein
addikt

Jogos, köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1435) DarkChild


DarkChild
senior tag

Szerintetek mi okozhatja azt, hogy a router rendszeresen felébreszti hibernált állapotából a rá kötött merevlemezt, olyan időpontokban is, amikor nem is kellene.
Alábbi képen egy log részlet. A legtöbb időpont stimmel - valamilyen általam kezdeményezett elérési kísérlet miatt ébresztette fel a HDD-t. Ellenben van egy rendszeresen visszatérő ébresztés, ami percre pontosan történik meg, 12:35-kor (piros nyíllal jelölve). És nem tudok rájönni, hogy mi miatt kelti fel a vinyót ebben az időpontban - többnyire nem vagyok itthon ilyenkor, így nem próbálok rá csatlakozni, semmilyen esemény (frissítés, biztonsági ellenőrzés) nem fut le ilyenkor, a rendszeradatbázist nem a vinyóra állítottam, hanem SD-kártyára... szóval lövésem nincs, mi próbálja elérni a HDD-t ilyenkor.
Van valakinek ötlete?

(#1436) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, visszakapcsoltam a dual wan-t, mert helyretették a T-s netet.. Érdekes, hogy még mindig megvan, hogy olyan IP-t ír, amit fogalmam sincs honnan szed. :DDD Nem értem, na mindegy.

Véleményem szubjektív...

(#1437) trlala


trlala
aktív tag

Nem tudom elérni kívülről ddns-sel böngészőből a routert. A quick connect gond nélkül ok. A szolgáltatómnál kértem publikus ip-t, akkor ment is. Lehet, hogy újra privatizáltak? Próbálom http-n és https-sel is, a 8000-es ill. 8001-es porton.

(#1438) Kendek válasza trlala (#1437) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akármi is lehet, ha hazaérsz megnézed. :)
Ha privatizáltak, akkor az a WAN IP-d alapján gyorsan kiderül.

Én meg már kíváncsi vagyok, hogy mikor jön új firmware frissítés. Elégge szokatlan, hogy ennyi idő után is még semmi. Lehet valami nagyobb jön? :)

<-ƘƘ->

(#1439) gyugyo79 válasza Kendek (#1438) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amúgy a routerre kiadták azt a DS frissítést amibe a TM lett javítva (Transmission 2.93 -ra lett frissítve a benne lévő TM)? A NAS -okra jelenleg ha jól láttam még mindig vissza van vonva és nem tudom a routernél is a vissza vonás miatt nem letölthető vagy ki se jött.
Nem lényeges mert nem használnám csak érdekel ha esetleg valaki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1440) trlala válasza Kendek (#1438) üzenetére


trlala
aktív tag

Szerintem az IP ok. 79.121 kezdetű. A pingre a ddns feloldása megtörténik, de válasz nem érkezik.

(#1441) gyugyo79 válasza trlala (#1440) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha WAN-SRM tilt -on van akkor kell egy icmp csomagokra vonatkozó szabály szerintem. Addig ha jó se válaszol a pingre.
Újraindítást próbáltad, utána se jó?

[ Szerkesztve ]

(#1442) trlala válasza gyugyo79 (#1441) üzenetére


trlala
aktív tag

"Ha WAN-SRM tilt -on van akkor kell egy icmp csomagokra vonatkozó szabály szerintem."
Nem találom. :)
Más:[kép]
A DS sem megy ma. Valami van a levegőben.

(#1443) gyugyo79 válasza trlala (#1442) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hálózati központ-> Biztonság -> tűzfal-> Alul van olyan :
ipv4/ipv6 wan-srm/wan-lan
Ha a IPv4 WAN-SRM le van tiltva nem válaszol enged tovább semmit amire nincs tűzfal szabály. Ami amúgy szerintem jó is.

[ Szerkesztve ]

(#1444) trlala válasza gyugyo79 (#1443) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi a választ. SRM-HTTP és SRM-HTTPS engedélyezve van a tűzfal szabályoknál.
Viszont találtam valamit:
Lastpass jelszómenedzsert használok és a beállításainál benne volt a tiltandó URL-ek között a synology.me végű URL. Azt nem tudom hogy került oda, mert én nem adtam hozzá az biztos.
No holnap ellenőrzöm.
Még egyszer köszi, hogy foglalkoztál velem.

[ Szerkesztve ]

(#1445) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

Adott egy RT1900-as router és mióta telepítettem nem tudok rámenni RDP-vel egy szerverre ami szintén ebben a hálózatban van. A 3389-es portot elvileg kinyitottam de ennek ellenére is működnie kellene, mivel belső hálón próbálok csatlakozni. Az előző TP-Link 1043-al nem volt ilyen bajom. Valaki esetleg tudja a megoldást?

Köszi,

(#1446) gyugyo79 válasza dane (#1445) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hogy próbálod, ip cím alapján vagy dns név ? Ha név alapján akkor nézd meg ip -vel is.

[ Szerkesztve ]

(#1447) dane válasza gyugyo79 (#1446) üzenetére


dane
senior tag

természetesen IP-vel, belső hálón... elképzelhető hogy a windows server 2008-on kell valamit módosítanom....

(#1448) gyugyo79 válasza dane (#1447) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert akkor a switch részen megy amibe papíron routernek nem sok beleszólása lehet max ha a szülői felügyelet vagy forgalom vezérlés részbe nincs erre hatással valami amit állítottál (elvileg nem szabadna) de azért néha tud cifra dolgokat a router....

(#1449) twingo16v válasza dane (#1445) üzenetére


twingo16v
tag

2008-as win szerveren nem 33089 a port amin hívni kell?

(#1450) dane válasza twingo16v (#1449) üzenetére


dane
senior tag

Megvan a hiba oka, valóban nem a router tehet róla. Amikor az új routert telepítettem a szerver az új kapcsolatot a nyilvános profilba tette és a tűzfal szinte mindent blokkol ami a nyilvánok tartományban van.
Beállítottam otthoni hálóztarta, minden meg is gyógyult. :)

Amúgy a router nagyon szuper eddig!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.