Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) blakey válasza twingo16v (#1099) üzenetére


blakey
titán

Ausztráliában a 2,4GHz erős, 200mW, az 5GHz gyengébb, 50mW (36-64).
(#1100) Kendek
Kanadáról olvastam ilyeneket, de nekem a Tomato-nál valamiért a Szaúd-Srábia volt a jó, de most nem találom azt a beszélgetést. De keresem, hátha.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1102) Kendek válasza twingo16v (#1099) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez sem rossz, igazából ugyanaz mint Kanada:

iwlist wlan0 txpower # 2,4 GHz
Current Tx-Power:28 dBm (630 mW) # AU

iwlist wlan1 txpower # 5 GHz
Current Tx-Power:29 dBm (794 mW) # AU

A csatornatartomány egyezik Indiáéval.
Beállítani a Vezérlőpult -> Rendszer -> Területi beállítások -> Ország alatt tudod, a sugárzási teljesítményt pedig a már megadott parancsok mutatják meg. :)

(#1101) blakey: Bake, én csak magasabb csatornákkal néztem (149), így az 5 GHz az baromi erős.
A 36-os:

Current Tx-Power:24 dBm (251 mW)

A 100-as pl. csak:

Current Tx-Power:20 dBm (100 mW)

Jobban ki kell ezt tesztelni. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1103) betyarr


betyarr
veterán

ettől az erős wifitől nem lehet agyrákot kapni?

(#1104) twingo16v válasza twingo16v (#1099) üzenetére


twingo16v
tag

És ugyan ezt ha Kanadára teszem.

Milyen paranccsal kell lecsekkolni, hogy a valós értéket mutassa?

(#1105) blakey válasza Kendek (#1102) üzenetére


blakey
titán

Akkor itt firmware és készülékfüggő is lehet, Ausztráliára találtam adatot:
AUSTRALIA (AU), CHRISTMAS ISLAND (CX) and KIRIBATI (KI):
Max TX Power 2.4GHz = 200mW (23dBm)
Max TX Power 5GHz = 50mW (17.00dBm) (ch.36-64), 63mW (18.00dBm) (ch.100-165)
Number of 80MHz channels = 5

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1106) Kendek válasza twingo16v (#1104) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

iwlist wlan0 txpower a 2,4 GHz és iwlist wlan1 txpower az 5 GHz. De utóbbi nagyban függ attól is, hogy melyik csatorna van használatban. Ahogy nézem csak a legmagasabbakra (149+) állít be olyan óriási értékeket, de azokat idehaza nem lehet használni.
100 és 112 között ahogy nézem eddig mindegyik gyengébb mint a hazai.

Sőt, Kanadánál pl.

9-es csatorna:
Current Tx-Power:28 dBm (630 mW)
11-es csatorna:
Current Tx-Power:22 dBm (158 mW)

Most olvastam, hogy a tartomány széleinél csökkentett a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1107) Kendek válasza blakey (#1105) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Leteszteltem a gyakorlatban is a kanadai 9-es csatornát, aminél jó magas a TX power. Ott, ahol a magyarral semmit sem lehet már kezdeni, az indiai ~10 Mbps-ot tud letöltésre, a kanadai viszont ~25-öt, feltöltésre pedig 6-7-et.
Az 5 GHz eddig mindegyiknél gyengébb a 149-es csatorna alatti tartományban. De talán ez kevésbé zavaró, hiszen egyébként is jobban csillapítja a környezet.

<-ƘƘ->

(#1108) hackeeeee válasza Kendek (#1107) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy, attól még azonos csatornán simán lehet interferencia, hiába erősebb az adási teljesítmény bizonyos csatornán, bizonyos régióval.

Én ezt még régen itt végig játszottam 2.4-en.. Amikor valami combos router volt a szomszédban, tök mindegy volt, hogy mit csináltam, milyen csatornát, és régiót állítottam be... Egy bizonyos szoba lényegében döglött volt, abban a szobában épp, hogy lehetett netezni.

Sőt, ez most is megvan még, 2.4Ghz-n.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1109) kacsa7 válasza Kendek (#1106) üzenetére


kacsa7
őstag

Érdekesen hangzik :) Így már teljesen érthető mi történt. Hol lehet csekkolni, ssh-n?

(#1110) Kendek válasza kacsa7 (#1109) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A parancsot SSH-n keresztül lehet kiadni, igen. A kimenetből pedig láthatod, hogy épp mi van beállítva. Érdemes amúgy tesztelni, mert még 2,4 GHz-nél sem mindegy a használt csatorna.

<-ƘƘ->

(#1111) kacsa7 válasza Kendek (#1110) üzenetére


kacsa7
őstag

wlan0 no transmit-power information.
wlan1 no transmit-power information.

Ilyenkor mi a helyzet? RT1900ac

(#1112) Kendek válasza kacsa7 (#1111) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az

iwconfig wlan0
iwconfig wlan1

parancsok is írják a dBm értéket, a Tx-Power:-nál. Ha RT1900ac-nál mégsem jelzi, akkor valószínűleg a Broadcom miatt. De nekem úgy rémlik, hogy ott sem volt ezzel gond.

<-ƘƘ->

(#1113) twingo16v válasza Kendek (#1112) üzenetére


twingo16v
tag

Rt1900-nál root-tal kell belépni ssh-n, csak akkor mutatja a

iwconfig wlan0
iwconfig wlan1

parancsok beadása után a tényleges eredményeket.

(#1114) rsf


rsf
senior tag

Én new zealand-on használom a routeremet. Annó azt ajánlották.
Igaz nem synology, mert még nem vettem meg mert nem sürgős.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1115) blakey


blakey
titán

Maximum TX power per country
Nem tudom mennyire teljes, de némi infót azért ad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1116) hackeeeee válasza blakey (#1115) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez kiindulásnak jó, csak ugye sok olyan eszköz van, ami pont ezért a magasabb csatornákra nem tud csatlakozni.

Véleményem szubjektív...

(#1117) blakey válasza hackeeeee (#1116) üzenetére


blakey
titán

Ez így van, de itt látható, hogy pl. Kendek miért mért a magasabb csatonák esetében olyan nagy értékeket, Kanada pl. maxiumon tolja, de nézf meg az osztrákokat milyen "gyengén tolják". Azt kell figyelembevenni ami nekünk jó, nekem Kanada is jó, tegnap kipróbáltam, brutál erős ezzel is a 2,4GHz, tehát ezzel is lehet számolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1118) Kendek válasza blakey (#1117) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Innen letölthető a Linux Wi-Fi regulatory adatbázisa, az teljesebb képet ad.
Én végigpróbáltam egy csomót amik biztatóak voltak. De egyet se találtam aminél 100 és 112 között ne csak 20 dBm lenne a maximum. Miközben a hazaira 27-et állít be. Hiába van a listában akár 30 dBm-es is, azoknál is csak 20 a megengedett.
Viszont ha marad a HU országkód, akkor a legoptimálisabb csatorna az a 11-es. Az alacsonyabbakra 15 dBm-et állít, de e fölött meg 19-et. A 11-est pedig elvileg minden eszköz látja.

Azt megtaláltam, hogy az SRM a /usr/syno/etc.defaults/wifi/country_code fájlban szereplő értékeket adja át a Wi-Fi firmware-jének. Qualcomm esetén a legjobb tudomásom szerint nincs olyan használható kód amely feloldana minden korlátozást, de Broadcom-nál ott a #a érték. Ha valakinek kedve van RT1900ac-vel megpróbálni, akkor leírom a lépéseket. Problémát nem nagyon lehet vele okozni. Nem biztos, hogy működik, de én anno ASUS routernél használtam ezt a lehetőséget.

<-ƘƘ->

(#1119) blakey válasza Kendek (#1118) üzenetére


blakey
titán

Viszont ha marad a HU országkód, akkor a legoptimálisabb csatorna az a 11-es. - igen, ezt én is tapasztaltam, HU-n mindig 11-est használok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1120) Tamarel válasza MrCsiT (#1080) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ez a megoldás nem tökéletes, mert a 172.0.0.0 nem privát tartomány.

Ezek azok:
10.0.0.0/8 = 10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0/12 = 172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0/16 = 192.168.0.0 - 192.168.255.255

(#1121) hackeeeee válasza Tamarel (#1120) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én így csináltam, ahogy Kendek javasolta.

Véleményem szubjektív...

(#1122) Kendek válasza hackeeeee (#1121) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Konkrétan nem én javasoltam, csak csináltam róla egy képet. :)
Bármely alhálózat jó amelyik a privát tartományokba esik és nem ütközik mással. De amúgy szerintem inkább a 10-es alatt kellene maradnia a Syno-nak, csak kellene hozzá némi ellenőrzés is. Ha a PPPoE miatt foglalt már a legelső lehetőség, akkor lehetne léptetni.

<-ƘƘ->

(#1123) hackeeeee válasza Kendek (#1122) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, jah.. Akkor sorry, Én csak így átírtam, így jó lett.

Nem tudom, hogy most akkor alapjában véve ez most így jó, vagy nem. Ha nem, akkor kérnék egy javaslatot, hogy mire lenne javasolt módosítani. :)

Mert ez a rész most így egy kicsit magas.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1124) Tamarel válasza hackeeeee (#1123) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ha nem privát tartományt használsz, akkor azokat a publikus címeket nem fogod elérni az interneten.
A router teljesítménye ettől még jó lesz.

A 192.168.255.0 privát, tehát minden rendben.
A 172.0.0.0-át át kellene írni 172.16.0.0-ára.

[ Szerkesztve ]

(#1125) hackeeeee válasza Tamarel (#1124) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, értem, köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#1126) hackeeeee válasza hackeeeee (#1079) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ma is kaptam egy ilyen mail-t a router-től...

Mondjuk most gondolkozva, lehet rájöttem, ugye most csináltam 2-3 újraindítást, és lehet, hogy az utolsó előtti ip-t szerette volna még beregisztrálni a rendszer, csak nem ment neki.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1127) allein


allein
addikt

Sziasztok. Elfelejtettem a jelszót a loginhoz, vagy inkább azt mondanám nem mentette el a böngésző, marad a reset?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1128) Kendek válasza allein (#1127) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A RESET gombot kell ilyenkor is nyomni, de csak négy másodpercig. A STATUS LED-en látod mikor oké, és akkor felengedheted. Ez így nem állítja vissza az egész rendszert, kifejezetten csak az elfelejtett jelszavak esetét hivatott megoldani.

<-ƘƘ->

(#1129) allein válasza Kendek (#1128) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1130) rsf


rsf
senior tag

Na megrendeltem az RT1900AC-t!
Mysoft, raktáron, de csak egy hét múlva fog megérkezni.. :W

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1131) Kendek válasza rsf (#1130) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Érdemesebb inkább hivatalos partnertől vásárolni, akár kicsit drágábban is, de két év garanciával. Ezekhez jár még pluszban termékregisztrációs kártya is. Bár az igaz, hogy túl sok előnye nincsen neki.

<-ƘƘ->

(#1132) rsf válasza Kendek (#1131) üzenetére


rsf
senior tag

Nem tudtam, hogy azok nem hivatalosak.. :W

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1133) DarkChild válasza rsf (#1132) üzenetére


DarkChild
senior tag

Oázisnál van raktáron :U

(#1134) blakey válasza DarkChild (#1133) üzenetére


blakey
titán

Rufusznál is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1135) twingo16v válasza rsf (#1132) üzenetére


twingo16v
tag

Ha nem fizetted ki, akkor mond le, és vedd meg hivatalos viszont eladónál.

(#1136) rsf válasza twingo16v (#1135) üzenetére


rsf
senior tag

Néztem a honlapjukat, ott nem lehet lemondani, de majd holnap telón lemondom.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1137) rsf válasza twingo16v (#1135) üzenetére


rsf
senior tag

Sikerült lemondanom telefonon és küldtek is a lemondásról emailt.
Megrendeltem a Rufusznál, de semmi email-t nem kaptam még a regisztrációról sem...

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1138) blakey válasza rsf (#1137) üzenetére


blakey
titán

Regisztrációról lehet, hogy nem fogsz kapni viszont a rendelésekről igen, és rendes gyári garit adnak (reg kártya is van de semmi értelme), én is tőlük vettem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1139) rsf válasza blakey (#1138) üzenetére


rsf
senior tag

Megjött a visszaigazolás kb.2 óra múlva.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1140) Enter65


Enter65
senior tag

Üdv!

Én is csatlakoznék egy RT1900-al. Idáig meg vagyok elégedve vele, most, hogy a VPN dolog is rendbe lett rakva. :))

Viszont ezt az Entvare listát be lehet majd rakni az összefoglalóba? :R
Másik, a Putty-os témáról is pár mondatott, hogy hogyan és miként, mert lesznek majd erre vonatkozóan is a jövőben kérdések, és nem mindenkinek a barátja a Google.... :( :R

[ Szerkesztve ]

(#1141) Kendek válasza Enter65 (#1140) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszöntelek a klubban! :)
Pontosan milyen listára gondolsz az Entware-rel kapcsolatban? Az összefoglalóba beraktam a linket amivel egyszerűen telepíteni lehet.
A PuTTY az SSH-hoz kell (terminál emulátor), de annak a linkje is ott van. Max egy képet még beszúrok arról, hogy a felhasználónevet és az IP címet hova kell írni.

<-ƘƘ->

(#1142) Enter65 válasza Kendek (#1141) üzenetére


Enter65
senior tag

Erre a linkre gondoltam.

(#1143) Kendek válasza Enter65 (#1142) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PuTTY-hoz segédlet gyanánt már raktam is be egy képet. :)
Az Entware szoftvertároló linkjét így közvetlen nem rakom be, de linkelve van a GitHub oldala amin keresztül oda lehet találni. Ennyiből amúgy az Ubuntu csomagszáma picit nagyobb, de egy laikusnak nem nagy segítség ha többezernyi csomagnevet elé tolunk. Pláne, hogy a legtöbb csomag önmagában nem képvisel egy teljes értékű szoftvert. Tehát így halmazban látva ezeket inkább zavaró, mint segítség.

<-ƘƘ->

(#1144) Enter65 válasza Kendek (#1143) üzenetére


Enter65
senior tag

Köszi! :R
Elméletileg fent van a minidlna, de a TV-m nem látja a Serviio-mat... :(
Átnéztem már mindent, de sajna semmi... Esetleg valami okosság? :F

(#1145) Kendek válasza Enter65 (#1144) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Serviio-t nem használom, de mi a baj a MiniDLNA-val? Egy sima médiaszerver elég a routernek, mert amúgy a hardver nem enged semmiféle átkódolást. A legoptimálisabb egyébként az ha sima fájlmegosztáson keresztül játszatod le a videókat.

<-ƘƘ->

(#1146) Enter65 válasza Kendek (#1145) üzenetére


Enter65
senior tag

Elméletileg ugye fel van rakva a gépemre a Serviio így ha a Tv-n forrást váltok elég csak rámennem a Serviio-ra és máris látom a filmeket, stb.... De most nem látok semmit, hiába van megosztva akár a mappa is a hálózattal, valamiért nem látja.

Bár ha jól rémlik a NAS-hoz van Serviio, de még nincsen olyanom... :(

[ Szerkesztve ]

(#1147) Kendek válasza Enter65 (#1146) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ahogy nézem ez a Serviio is egy sima, UPnP-kompatibilis médiaszerver. Mint ahogyan a MiniDLNA, úgy ez is megjelenik a TV-n mint választható forrás. Ha ki tudod választani de mégsem találsz benne semmit, akkor egyszerűen nem lett beindexelve tartalom. Ezt csakis a szerver oldalán tudod javítani, és a routernek semmi köze hozzá.
Egyébként az én szkriptemmel telepített MiniDLNA az automatikusan indexeli annak a partíciónak a teljes tartalmát amelyre az Entware/Ubuntu környezet telepítve lett. Szóval ha oda másolsz fel egy filmet, akkor azt megtalálod a TV-n keresztül tallózva.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1148) Enter65 válasza Kendek (#1147) üzenetére


Enter65
senior tag

Igen, csak a problema az az, hogy egy 2TB valamint egy 1TB van a gepben es arra vannak rakva az adatok, igy a gepem a media szerverem. Azt hogyan tudom beolvastatni? Azert lett a Serviio hasznalva mert konnyu kezelni, vannak kepek a filmek-sorozatokhoz, stb...

[ Szerkesztve ]

(#1149) betyarr válasza Kendek (#1147) üzenetére


betyarr
veterán

a serviio is automatikusan indexeli a beállított helyre kerülő új fájlokat (legalábbis be lehet rajta lőni).az viszont előfordulhat,hogy valamiért késleltetve jelenik meg a tv-n a serviio,mitöbb olyan is volt,hogy nem jelent meg egyáltalán.hogy miért azt nem tudom,pedig minden jól volt beállítva és sokáig ment is,de aztán meggondolta magát egy idő után.lehet valami bugzott/bugzik benne.

(#1150) Kendek válasza Enter65 (#1148) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt sajnos passzolom mert nem használom a Serviio-t, szóval nem is vágom a beállításait. Azt tudom javasolni, hogy keresd fel a saját topikját, ott bizonyára hozzáértőbb emberek vannak. :)
Amúgy ez így ebben a formában itt már offtopik.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.