Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) huri01 válasza huri01 (#200) üzenetére


huri01
csendes tag

Lemaradt 500-as digi net.

(#202) Tamarel válasza huri01 (#201) üzenetére


Tamarel
senior tag

Eddig ez ment a 1043-on?
Mindent tudni fog ez is, csak jobban. :)

(#203) i4s


i4s
tag

Tiszteletem mindenkinek.

Router cseren gondolkodom es a kiszemelt aldozat - a penztarcamon kivul - az RT2600.

Jelenlegi felallas:
Gigabites kapcsolat (kulfoldi szolgaltato)
Szolgaltato router - noname vacak brige-re kapcsolva -e mogott a kovetkezo eszkozok szorjak a netet.
Apple Airport Extreme AC
Apple Airport Express N ( powerline adapterrel csatlakozik az AE AC-hez)

Powerline adapter van, ellenben lassu.

Csatlakozo eszkozok:
2 Desktop - 1 wireless, 1 powerline adapter
3 laptop - wireless
4 telefon - wireless
1 Chromecast - wireless
1 Rpi - kabel - kozvetlen az AE Ac mogott.

Az osszes eszkoz kepes az 5 GHz-re.

A haz kb 300m2, 2 szintes es berelt, kabelezni nem lehet.

Az AE jol teljesit, ellenben a haz felso szintjen, illetve a tavolabbi pontokon mar jentosen gyengus a jel.

Kerdesem, hogy az RT2600 mennyivel nagyobb lefedettseget biztosit (ujabb, gyorsabb, erosebb stb). Az ar nem szempont, ellenben feleslegesen nem szeretnek penzt kidobni.

A cel fontossagi sorrendben
1. megbizhatosag es stabilitas
2. lefedettseg novelese.
3. sajat halozaton file-ok mozgatasa gyorsabban (jelenleg 3-9mb/s)
4. 1 router hasznalata - powerline kiiktatasa

A parom es en is gyakran dolgozunk otthonrol, nagymeretu fajlok kezlese alap. Gyakran, konferencia hivasok kozben (Skype for Business), tavoli gepek elerese, nagymeretu fajlok masolasa ceges halozatrol oda vissza es sok mas nyalanksag.

A valaszokat elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#204) Kendek válasza i4s (#203) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Apple termékét nem ismerem, de ha a behatárolt keretek közötti maximális teljesítménnyel üzemel, akkor a Synology sem fog többet nyújtani (különben nem lehetne kereskedelmi forgalomban kapni). Annyi előnye talán van, hogy az antennái szabadon mozgathatóak (vagy akár cserélhetőek is), így esetlegesen a MIMO kárára jobban lefedhető a lakás/ház.
Az 5 GHz-es jelet jelentősen csökkentik a falak, de a levegő páratartalma is negatív hatással van rá. A 2,4-es rádióval ilyen téren kicsit jobb a helyzet, de távolodva a sebesség akkor is jelentősen csökken.
Hogy mégis jobb lenne-e a helyzet a lefedettség kapcsán, az sajnos csak a gyakorlatban dőlhetne el. Annyi viszont biztos, hogy maga a router az igen megbízható és stabil.
Az elérhető átviteli teljesítmény is többtényezős, sajnos az általad említett 3-4 MB/s így önmagába nem mond semmit, nem összevethető (mi a közeg, protokoll és honnan hová másolsz?). Azt sem tudom megígérni, hogy ez az egyetlen router elégséges lehetne számodra.

<-ƘƘ->

(#205) i4s válasza Kendek (#204) üzenetére


i4s
tag

Koszonom a valaszt.

Oszinten, amitol egy kicsit tartok az az, amit mar elozoekben is emlitettetek az ASUS routerekkel kapcsolatban: "ha a behatárolt keretek közötti maximális teljesítménnyel üzemel, akkor a Synology sem fog többet nyújtan".

Hardver szempontjabol az AE AC Broadcom alapkora epul. Legalabbis a https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32158-apple-airport-extreme-80211ac-reviewed alapjan.

Alapjaban veve egy jo router, atom stabil, gyors (relative) ellenben a limitaltan konfiguralhato, illetve csak apple routerkkel lehet wireless extended halozatot letrehozni.

A haz mint emlitettem 2 szintes, az AE a foldszinten van elhelyzeve a fo folyoson, kb 1 meterre a kivulrol erkezo optikai kabel es az ahhoz csatlakozo szolgaltatoi router mellett. Sajnos innen nem mozdithato, mivel a tulaj kifejezetten utalja a lathato vezetekeket, barhol a hazban.
Ez nagyjabol 2/3-1/3 reszben osztja meg a lefedettseget. A routerhez kozlebb eso dolgozo szobaban, 2 fal mogott, kivallo a jelerosseg, a wireless halozaton akar 13-14 mb/s masolasi sebesseg is elerheto. 2 gep, megosztott mappak kozott.
Az AE-en egy usb-hub-on 3 kulso meghajto van csatlakoztatva, HFS file rendszer hasznaltaval hasonlokepp teljesit file-ok masolasanal, ebbol a szobabol.
A foldszint legtavolabbi pontjan az etkezoben 3 fal mogott - kb 20m tavolsagra, a fentebb emlitett masolasi sebesseg 9-10mb/s re csokken mindket esetben( gep-gep ill a csatlakoztatott meghajtok)
A felso szinten, a dolgozoszobaban 3 fal mogott, nagyjabol 3-5m tavolsagban 4.5.-7mb/s kozott valtakozik a sebesseg.
A felso szint legtavolabbi pontjan, ami az etkezo felett van, 4 fal magott a jelerosseg jelentosen csokken.
A telefonok gyakran nem is talalnak jelet igy atvaltanak 3G-re. Miutan ez a haloszobai resz, igy kevesbe erdekes, elleneben nyilvan jo lenne ha itt is lenne kielegito WIFI jel.
Protokol szempontjabol SMB-90% AFP-10% a hasznalati arany.

A router extrai kozul a VPN erdekelne a tobbi kevesbe.

Meg gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

(#206) twingo16v válasza i4s (#205) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!
Nekem egy 63m² es panellakásba 2x jobb térerőt nyújt a Syno rt1900ac, mint az előtte lévő Tp-link 1043.
Azt még hozzá tenném, hogy az antennáit kicseréltem 9dBi-re.

(#207) maxxxboy válasza twingo16v (#206) üzenetére


maxxxboy
tag

És vettél észre valami pozitív változást az új antennákkal?
Tesztelted a gyáriakkal is előtte? Valóban megéri lecserélni őket? :R

(#208) Kendek válasza maxxxboy (#207) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem 7 dBi-sek vannak talonban, fent is voltak egy jó darabig, végeztem jó pár mérést is de nem vettem észre túl sok különbséget (a Syno gyári értéke 2,4 és 5 GHz-re megadva 4,5/3,6 dBi). Minél nagyobb a nyereség, annál jobban fókuszált a jel, így inkább csak sík területre szánva érdemes cserélni. De az a helyzet, hogy öszvér megoldásban (2,4 és 5 GHz egyben) nincs igazán sokkal hatékonyabb antenna, főleg nem 5 GHz-re.

<-ƘƘ->

(#209) maxxxboy válasza Kendek (#208) üzenetére


maxxxboy
tag

Köszi a tapasztalatod megosztását! :R Valamiért van egy olyan érzésem, hogy elég jól ki lettek találva ezek a gyári synology antennák. És lehet pl az 5GHz látná a kárát ha kicsit javulna mondjuk a 2.4GHz egy másik antennával... :U

[ Szerkesztve ]

(#210) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

erősen gondolkodom egy ilyen router vásárlásán (synology rt1900ac).lenne néhány kérdésem:

1. úgy látom,hogy sok ddns-t támogat.a kérdés az,hogy ezek közül mennyi ingyenes van?a synology ddns ingyenes?örökre,vagy csak egy bizonyos ideig?csak a listában felsoroltakat lehet használni,vagy egyénileg választottakat is kezel automatikusan?
2. távoli vpn belépéshez kell egy pl. openvpn fiókot létrehozni?
3. jelenleg egy tplink 1043nd v2 van.nagyon stabil router,ezt váltaná,mert sokkal biztonságosabb. a tplinket kb. 4 év alatt talán ha 4-5 alkalommal kellett újraindítani,mert nem akart a wifihez csatlakozni a telefonom.van ennyire üzembiztos?

köszi a válaszokat! :R

(#211) Kendek válasza betyarr (#210) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1. Nagyon sok DDNS szolgáltató támogatott, igen, de java részét nem ismerem. Viszont az biztos, hogy többnél is elérhető a költségmentes szolgáltatás. Az alapértelmezett a synology.me, az teljesen ingyenes. Olyan előtagot tudsz választani hozzá amely nem foglalt. Az regisztrálódik a routeredhez, és amíg az fut, addig biztosan nem lesz vele több dolgod.

2. VPN-hez nem kell semmilyen fiók. Csak be kell állítani, majd egy kliensprogrammal lehet csatlakozni.

3. A Synology termékei elégge megbizhatóak és stabilak. De rendszerint minimum havonta érkeznek frissítések, melyeket célszerű alkalmazni. Ilyenkor viszont automatikusan újraindítja magát a router.

<-ƘƘ->

(#212) betyarr válasza Kendek (#211) üzenetére


betyarr
veterán

2. VPN-hez nem kell semmilyen fiók. Csak be kell állítani, majd egy kliensprogrammal lehet csatlakozni.

hahh,kliens mindenképp kell?böngészőn keresztül nem megy?ha nincs böngészős lehetőség,akkor van ennek a kliensnek portable verziója vajon?

[ Szerkesztve ]

(#213) I'am Dony válasza Kendek (#211) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az 1. hez lenne kérdésem, ha segítenél.
Mivel már stabil lett a Syno1900 így én is kihasználnám teljes körűen. Néztem a Syno oldalát és regisztráltam is, de ez a synology.me nem tiszta nekem. Elég ezt az SRM felületén beállítani v. a honlapon szükséges? Ha utóbbi akkor hol, mert találtam.

(#214) Kendek válasza betyarr (#212) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Te OpenVPN-t említettél, de elég hatékony a Synology SSL VPN-je is (én ezt használom). A WebVPN-t lehet böngészőn keresztül, kliens nélkül is használni. De az eléggé beszűkíti a lehetőségeket, illetve a certifikáció miatt körülményes külső hálózatról csatlakozni.
Gyakorlatilag két dologra jó a VPN. Egyrészt interneten keresztül elérheted vele a belső hálózatodat, másrészt átirányíthatod az internetforgalmadat az otthoni neteden keresztül, így annak a publikus IP címe látszódik a külvilág felé.
Az SSL VPN-hez tudsz letölteni kliensprogramot Windowsra, Mac-ra, Ubuntura, valamint Androidra.

<-ƘƘ->

(#215) Kendek válasza I'am Dony (#213) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Simán csak elnavigálsz az SRM-ben a Hálózati központ -> Internet -> QuickConnect & DDNS fül alá, majd a DDNS alatt rákattintasz a Hozzáadás gombra. Beírod a gazdanevet (ez lesz a címben az előtag), majd a Csatlakozás ellenőrzése gomb segítségével ellenőrzöd, hogy foglalt-e már. Ha nem, akkor leokézhatod és életbe lép a változtatás.

<-ƘƘ->

(#216) huri01 válasza Tamarel (#202) üzenetére


huri01
csendes tag

Igen minden!

:C :)) :C Máig Megjött a picike, most ismerkedünk. :C :)) :C

Itt az első kérdésem:
Az Entware kell a transsmission-hoz?
Második:
Transsmission settings.json hova fog települni?

(#217) I'am Dony válasza Kendek (#215) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi szépen!

(#218) Kendek válasza huri01 (#216) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Volt aki csinált a régebbi verziójából csomagot, de igen, Entware-ből telepíthető az aktuális változata. Ez utóbbi esetén a /opt/etc/transmission könyvtár alatt fogod találni a settings.json fájlt.

<-ƘƘ->

(#219) sunpower válasza Kendek (#218) üzenetére


sunpower
tag

(#220) Kendek válasza sunpower (#219) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, köszi, ez valószínűleg telepíthető is. :)

<-ƘƘ->

(#221) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Netes RT2600ac teszt hozzászólói még márciusban arra panaszkodtak, hogy a szülői felügyelet nem működik a termékben - gondolom, beállítás ellenére sem szűrt, de nem volt bővebben kifejtve - és az 5Ghz-es wifi instabilitásáról is írtak akkoriban..

A jelenlegi legújabb FW-vel az RT2600ac-n használja valaki a szülői felügyelet funkciót, és rá tud cáfolni a fenti régebbi tapasztalatokra? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#222) MrCsiT válasza MrCsiT (#221) üzenetére


MrCsiT
addikt

Még valami:

Nem értem, ha egyszer a weboldalon ezt olvasom:

"Az Intrusion Detection rendszer elemzi a hálózati forgalmat, és naplóba rögzít az összes behatolási próbálkozást, így Ön a teljesítményre gyakorolt negatív hatás nélkül finomhangolhatja a tűzfalbeállításokat."

akkor miért írja ezt minden felhasználó (épp itt ezt angolul : )
" tested the Intrusion Prevention package but performance got too big of a hit so I stopped using it. If memory serves download speed got down from 100Mbit to around 40 or 30."

Ebben az esetben, erősen kétlem, hogy a felhasználói tapasztalatok hazudnak. De ha nem ők, akkor meg a gyártó. Ha meg már a főoldalon leírtak sem igazak, felmerül a kérdés: mi még az, ami nem lesz rendben? :F

Nem paranoid vagyok, hanem csalódott. "Marketing mindenek felett", na de kérem szépen..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#223) Kendek válasza MrCsiT (#221) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én használom a szülői felügyeletet, nálam blokkol rendesen. De azóta egyébként fejlesztettek is rajta, mert most már meg lehet adni alapértelmezett szabályt is (pl. hogy alapból minden csatlakozott eszköznél szűrje a kártékony szoftvereket, veszélyes anyagokat vagy akár a reklámokat).
Az 5 GHz-es WiFi-vel sincs különösebb probléma, nálam legalábbis instabilitásnak nyoma sincs.

Amúgy a routereknél azért általános, hogy a kezdeti időszakban előfordulnak hibák, viszont idővel azért javulni szokott a helyzet. Ehhez képest a Synology-val nem is volt túl sok probléma.

(#222) MrCsiT: Az Intrusion Prevention-nek két funkciója van, tud csak detektálni és naplózni, meg tudja aktívan szűrni is a forgalmat (eldobja a nem kívánt csomagokat). Az előbbinek lényegesen kevesebb az erőforrás igénye, viszont nagyjából értelmetlen (azért is írja, hogy a kapott adatok alapján majd te beállíthatod a tűzfalat).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#224) sunpower válasza Kendek (#220) üzenetére


sunpower
tag

Ezt a csomagot érdemes telepíteni (egyszerűbb), vagy entware és utána a Transmissiont? SRM verzióváltásnál (frissítésnél) működni fog az első vagy/és második fajta telepítés?

(#225) Kendek válasza sunpower (#224) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kétféle frissítés van. A gyakoribb (ami havonta jön) az Debian telepítőcsomagokat használ, és csak felülíródnak a cserélendő fájlok. Ritkábban viszont jön egy nagy frissítés is, ezeket lehet letölteni. Akkor lehet probléma mikor ez utóbbiak települnek, mert egyrészt képfájlt használnak és csak bizonyos beállítófájlok maradnak meg (a fájlrendszerben végzett egyéb módosítások elvesznek), másrészt az spk csomagok kompatibilitása is megtörhet.
Ami biztos, hogy az spk csomag telepítése kényelmesebb és a rendszer nagyobb frissítéseinél sem feltétlenül adják be a kulcsot. Az Entware viszont sokoldalúbb, naprakészebben tarthatóak a vele telepített programok, ugyanakkor bizonyos időközönként pár fájlt vissza kell állítani a rendszer nagyobb frissítésekor. De ez úgyis feltűnik mikor nem éred el a Transmission webes felületét.

<-ƘƘ->

(#226) Tamarel válasza Kendek (#192) üzenetére


Tamarel
senior tag

Így van, a Synology mérnökök simán a Broadcom firmware-t használják, nem tudják pontosan miért úgy működik ahogy és nem is tudják befolyásolni.

(#227) #72959488


#72959488
törölt tag

Ha valakinek van gigabitet net, amin rt1900ac lóg, akkor megosztaná mennyi letöltést tud elérni?
végig gurigáztam már minden lehetőséget, digi is járt nálam, ők direktben 700Mbps+t mértek, nekem viszont routeren keresztül sehogy se sikerült feltornáznom 300 fölé.

Keresem a megoldást miért. Ha kozvetlen kötöm a gépet akkor 680Mbps, ha a routeren keresztül akkor 290.
(ZTE ONT, PPPoE)
a router wireless router módban, pár NAT, CTF, nincs IDS

Valahol azt találtam hogy nézzem meg hogy fullduplex-é a kapcsolat, ami a ledekből (narancs/zold) nem látszik, cserébe a logokban sem. (illetve ahol lennie kéne ott hülyeseg latszik)

Router> dmesg |grep eth0
[ 0.000000] Kernel command line: console=ttyS0,115200 ip=off maxcpus=2 mem=240M initrd= root=/dev/mmcblk0p5 rootdelay=0 rw syno_hw_version=RT1900acv10 netif_num=2 syno_mac_address_mapping=eth0,eth1,wlan0,wlan1 wireless_num=2 rcutree.rcu_cpu_stall_suppress=1 syno_disable_usb3=0 flash_size=1
[ 0.000000] Synology MAC address Mapping: eth0,eth1,wlan0,wlan1
[ 6.080000] bcmiproc-gmac0 bcmiproc-gmac0: eth0: mixed HW and IP checksum settings.
[ 6.080000] eth0: Broadcom BCM5302x 10/100/1000 Mbps Ethernet Controller 6.30.40 (TOB) (r)
>[ 26.420000] init: dhcp-client (eth0) main process (4254) terminated with status 15
>[ 36.870000] init: dhcp-client (eth0) main process (4586) terminated with status 15
>[ 8112.640000] init: dhcp-client (eth0) main process (6988) terminated with status 15

Router> ethtool eth0
Settings for eth0:
Supported ports: [ TP ]
Supported link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full
100baseT/Half 100baseT/Full
Supported pause frame use: No
Supports auto-negotiation: Yes
Advertised link modes: Not reported
Advertised pause frame use: No
Advertised auto-negotiation: Yes
Speed: 10Mb/s
Duplex: Full
Port: Twisted Pair
PHYAD: 30
Transceiver: internal
Auto-negotiation: on
MDI-X: Unknown

Valakinek ötlete hogy hogyan lehet elovarazsolni a tenlyeges adatokat a broadcom-ból?

(#228) Sefter válasza #72959488 (#227) üzenetére


Sefter
veterán

Szia!

Nálam gigabites net van (telekom) rt1900-al.
Kábelen 800felett van a letöltés, a feltöltés meg 3-400 között.
Semmi extrát nem állítottam, csak a wifis részen másztam bele..
Tolj egy resetet és nézd meg úgy router mögül.
Az ont passtrought módban van?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#229) #72959488 válasza Sefter (#228) üzenetére


#72959488
törölt tag

Köszi Sefter...

Az ONTn nincs management interface ami nyitva lenne, sok mindent nem tudok megnezni.
(hacsak nincs hozza valami magic mint régen a command line utility a telekomos DSL360R-ekhez)
PPPoE-vel mukodik.
Full reset hamarosan.

Próbálom kitalálni hol lehet a bibi, mert pont azért vettem végül ezt a vasat mert még Kendek és caris1 is megerősített benne hogy ez lesz a tuti választás a "majdani" gigabitre ami most jött el.

esetleg nálatok hogy néz ki az ethtool kimenete? csak nálam mutat baromságokat, vagy akár az is lehet hogy kapcsolatban lehet a problémámmal...

[ Szerkesztve ]

(#230) Sefter válasza #72959488 (#229) üzenetére


Sefter
veterán

Holnap délelőtt megnézem neked, most nem vagyok a közelében :)

Psn ID: sefter_hun

(#231) #72959488 válasza Sefter (#230) üzenetére


#72959488
törölt tag

Nem sürgős, de mindazonáltal köszönöm.

(#232) Kendek válasza #72959488 (#227) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a sebesség kb. az amit CTF nélkül tud kitolni magából a hardver.
Ami eszembe jutott ezzel kapcsolatban az az, hogy a régi, szintén Broadcom-os RT-AC87U routerem topikjában is nagyon hasonlóra panaszkodnak többen is. Ott az lett a megoldás, hogy áttértek egy korábbi gyári firmware-re. Nem lennék meglepődve rajta ha a Broadcom vezérlőszoftverébe került volna hiba. Amire meg több gyártó is frissíthetett.
De azért ellenőrizd azt is, hogy nincs-e bekapcsolva az Intrusion Prevention, mert az eléggé meg tudja fogni a routert.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#233) #72959488 válasza #72959488 (#231) üzenetére


#72959488
törölt tag

/var/log/messages-ben van az egyetlen dolog amit találtam és ez nem tunik jonak (tobbek között ez sem).
et1 Link up 0HD (-> half duplex w WAN porton ?!)

A kábel és az ONT biztos jó sebesség+duplexitási szempontból

Jan 1 01:00:12 Router kernel: [ 32.330000] bcm_robo_enable_switch OTP: offset 0x0f = 0x800
Jan 1 01:00:12 Router kernel: [ 32.330000] bcm_robo_enable_switch Northstar Family chip
Jan 1 01:00:12 Router kernel: [ 32.340000] bcm_robo_enable_switch Setting Jumbo enable for all ports
Jan 1 01:00:12 Router kernel: [ 32.350000] bcm_robo_enable_switch Setting switch max frame size to 10240
Jan 1 01:00:13 Router kernel: [ 33.460000]
Jan 1 01:00:13 Router kernel: [ 33.460000] etc_up ==== Unit:1 UP
Jan 1 01:00:13 Router synonetd: net_route_table_handler.c:70 Get IP from /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth1 fail
Jan 1 01:00:13 Router kernel: [ 33.470000]
Jan 1 01:00:13 Router kernel: [ 33.470000] etc_down ==== Unit:1 DOWN
Jan 1 01:00:13 Router kernel: [ 33.860000]
Jan 1 01:00:13 Router kernel: [ 33.860000] etc_up ==== Unit:1 UP
Jan 1 01:00:14 Router interface-catcher: lbr0 (inet 10.0.0.1 netmask 255.255.255.0 ) is added
Jan 1 01:00:14 Router kernel: [ 34.190000] et1 Link Down
Jan 1 01:00:14 Router kernel: [ 34.200000]
Jan 1 01:00:14 Router kernel: [ 34.200000] etc_down ==== Unit:1 DOWN
Jan 1 01:00:14 Router kernel: [ 34.210000] et1 Link Up: 0HD
Jan 1 01:00:14 Router kernel: [ 34.220000]
Jan 1 01:00:14 Router kernel: [ 34.220000] etc_up ==== Unit:1 UP
Jan 1 01:00:14 Router kernel: [ 34.280000] pppoe-pthrough: disabled

Hazaérek megcsinalom azt a resetet azt hiszem, csak azt nem értem ezt hogy sikerült elérni (kizárólag az SRM-ben szoktam túrkálni)...

(#234) twingo16v válasza #72959488 (#231) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!
Az ONT bridge módban van, vagy pppoe betárcsázást ő csinálja?

Az ONT és a router közötti kábelt cseréld ki CAT6-osra.

[ Szerkesztve ]

(#235) twingo16v válasza Kendek (#223) üzenetére


twingo16v
tag

Nekem az RT1900AC-n a szülői feügyeletben létrehozott szabályokat az utolsó frissítés után törölnöm kellett , és újra létre kellett hoznom, mert minden beállított eszközökön, full blokkolt mindent, még egy google.hu-t sem lehetett megnyitni.

Remélem ez nem lesz így minden update, vagy restart után?

(#236) #72959488 válasza twingo16v (#234) üzenetére


#72959488
törölt tag

Szia!

Router "tárcsáz".
Teljes repertoár megvolt cat5e, cat6 utp, cat6 ftp, saját és gyári bogyózású kábelek is, mért sebesség változatlan. Ugyanazon kábellel volt 680 és 280 interfésztől függően, nem a kábel a hibás.

(#237) i4s válasza twingo16v (#206) üzenetére


i4s
tag

Koszonom az informaciot.

(#238) MrCsiT válasza #72959488 (#236) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha vissza tudsz tenni korábbi FW-t, kipróbálnád légyszi, hogy mondjuk 2-vel régebbivel is ugyanezt a PPPOE WAN sebességproblémát tapasztalod-e?

Jól értem, hogy csak az RT1900ac az érintett? (gondolom, az RT2600ac nem. :F )

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#239) I'am Dony válasza #72959488 (#236) üzenetére


I'am Dony
őstag

Én nemrég végigjártam hasonlót csak nálam max 100 volt a down. Amikor belaktam az eszközt végigmentem az SRM menüben mindenhol. Kipróbáltam az eszközönkénti sávszélesség setupot majd visszavontam. Az SRM szerint okés is volt minden viszont a változás valójában nem lépett életbe, csak a kijelzés szerint. Én csináltam egy teljes visszaállítást, majd újra setup. Ami fontos lehet: az elején az admin maradjon admin, a frissítéseknél az elsőt válaszd (pipa). A CTF et mindenképpen engedélyezd ill. mivel standard szerint fut ne változtasd meg.A legutolsó update nálam stabil. A down 800-920 közötti, az up általában 210. Digi 1000, FTTB, utp a Synoba, ont nincsen. Én is cseréltem Cat6 ra a Syno és a laptop között.

[ Szerkesztve ]

(#240) #72959488


#72959488
törölt tag

Sziasztok,

Éjjel még nekiestem, és az application detection volt a ludas, ami végül kikapcsolta a CTF-et.

MrCsiT: Nem tudsz sajnos visszatenni régebbi firmware-t. :O
SRM 1.1.5-6542-4 -> SRM 1.1.3-6447
"Unable to perform SRM update because this SRM is an older version"
Valahova tárolja (boot loader?), hogy melyik volt a legutolsó verzió fenn és downgrade-et nem enged.
DSM-re volt régen hogy írd át valamelyik file-ban és utána engedi, de DSM6.1 után az sem mukodott. (ettől függetlenül ha valaki tudja a downgrade-et, hogy kell megcsinalni akkor megoszthatná)

I'am Dony: A CTF látszólag ki volt kapcsolva, az app detect újbóli bekapcsolása (CTF off), majd kikapcsolása (CTF on) hozta meg a kivánt eredményt. Az admin account bekapcsolva/tiltva nem hozott sebességromlást.

Kendek: Igen a CTF volt... Az Intrusion Prevention package nincs fenn, ahogy a CTF se volt -látszólag- bekapcsolva :)

Kalapácsot visszatettem a helyére és a blackfriday listámról is kihúztam az új routert.
Mindenkinek köszönöm :R

A routerből a speedtest (speedtest-cli.py) fals értékeket hoz, ezért marad a böngészős verzió.

[ Szerkesztve ]

(#241) Kendek válasza #72959488 (#240) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ennyiből jobb az RT2600ac, mert a Qualcomm megoldása erőből megy ennek neki, vagyis van külön egy kétmagos hálózati gyorsító processzor. A CTF ehhez képest sokkal kevesebb funkciót támogat, ha komolyabban bele kell nézni az adatfolyamba akkor már vége.

<-ƘƘ->

(#242) I'am Dony válasza #72959488 (#240) üzenetére


I'am Dony
őstag

Downgrade: mikor nálam betelt a pohár a reset gombot nyomtam 10 sec így gyári alap helyzetbe állt vissza. Az új setup során a frissítési beállításoknál nem a legelsőt jelöltem ki hanem - emlékeim szerint - a középsőt, ìgy tudtam választani , hogy melyiket akarom feltenni. A reset előtt a 3. frissítés volt fenn, ekkor az volt a legfrisebb, az új setup alatt csak az 1. update-t tettem fel. Ha erre gondoltál....

[ Szerkesztve ]

(#243) Sefter válasza #72959488 (#240) üzenetére


Sefter
veterán

Ma is tanultam valamit :)

Psn ID: sefter_hun

(#244) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Hát ismét elakadtam. Most dugtam rá az AC1900RT-re egy külső vinyót amiről itthoni hálóban megosztanám a dolgokat. Az SRM-ben a "Vezérlőpult/Tároló/Tárhely" alatt látható is a külső eszköz és alul a három módszer a külső eszközök elérésére. Itt a középsőnél a "Böngésző" -nél látható a "http:// és a saját publius IP" címem. Ha ezt a címet, a gépemen beírom a böngészőbe, akkor a routerem belépő menüjére mutat, pedig ezt nagyon nem szeretném kifelé láthatóvá tenni.

A kérdésem, hogy ezt a hivatkozást beírva csak az én gépemről a saját hálózatról mutat ide, vagy bárki aki ezt beírja ugyan úgy eléri a bejelentkező felületemet?

Hogyan tudom letiltani a külső elérést? Nem engedélyeztem sehol.

[ Szerkesztve ]

(#245) Sefter válasza I'am Dony (#244) üzenetére


Sefter
veterán

Próbáld ki pl mobilról, hogy mit dob (mobilnetről, nem wifin..)

Psn ID: sefter_hun

(#246) I'am Dony válasza Sefter (#245) üzenetére


I'am Dony
őstag

Arról semmit, időtúllépés miatt megszakad.

(#247) #72959488 válasza Kendek (#241) üzenetére


#72959488
törölt tag

Ezzel maximálisan egyetértek, de az application detection azért koránt sem komolyabb belenézés. Az IDS már közelít. Ennyiért ennyi jár amivel nincs is probléma, nekem az RT2600ac nem képvisel annyival többet amire szükségem volna, ezért is maradtam a kisebbik testvérénél.

(#248) #72959488 válasza I'am Dony (#242) üzenetére


#72959488
törölt tag

Így van. Update 1-2-3-4-5...-on belül tudsz mozogni, csak a main releasek között nem visszamenőleg.

(#249) #72959488 válasza I'am Dony (#244) üzenetére


#72959488
törölt tag

A LAN interfészről elérhető lesz, amíg tűzfal szabállyal nem tiltod.
A WAN oldalról akkor lesz elérhető, ha a tűzfalban engedélyezed. Illetve szabály nélkül van egy kapcsoló az oldal alján: "If IPv4 WAN-to-SRM traffic matches no rules" Allow / Deny.

Tehát ha az SRM-re (is) vonatkozólag nincs szabály létrehozva, akkor az SRM hozzaferes engedelyezve vagy tiltva legyen.

... az én értelmezésemben.

(#250) #72959488 válasza #72959488 (#249) üzenetére


#72959488
törölt tag

Ha tuti biztosra akarsz menni akkor csinalni kell egy packet capture-t a WAN interface-en, rászűrni az IP-re amiről próbálod megnyitni és megnézni válaszol-e a router.
Ha nem, (=időtűllépés) akkor jó, ha igen (=betölt az SRM login/filebongeszo) akkor nemjó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.