Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) hackeeeee válasza Sanya (#1600) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Találtam ilyet, ezt kikapcsoltam:

Bár nem értem, hogyha nem használom, miért kavarna, de, meglátjuk. Ezt most még megvárom.

De ezzel a failover event-tel kapcsolatban találtam pár bejegyzést a syno oldalán.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1602) felho001 válasza hackeeeee (#1601) üzenetére


felho001
tag

Biztos nézted már de a controll panelen nincs beállítva hogy bizonyos időközönként újra induljon a router? mert nálam be van minden vasárnapra hajnali 4:30 ra. de máskor nem is indul újra.

Felhő

(#1603) hackeeeee válasza felho001 (#1602) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Természetesen ki van kapcsolva az auto újraindítás, és nem is azonos időközönként indul újra, hanem véletlenszerűen. Van amikor két nap után, most pl. majdnem 1 hét volt.

Véleményem szubjektív...

(#1604) hackeeeee válasza hackeeeee (#1603) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem jött be, újra indult megint.. Ebből FR lesz.. Aztán majd meglátjuk..

És, sanszosan ez a hiba forrása:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1605) hackeeeee válasza hackeeeee (#1604) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Írtam a support-nak, plusz most kipróbálom, hogy kikapcsolom a DoS védelmet, és leállítottam a vpn plus szervert, más ötletem már sajnos nincs.

Véleményem szubjektív...

(#1606) Kendek válasza hackeeeee (#1604) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam is szokott időnként ilyen warning-ot írni (viszont nekem sima kábelnetem van és nem PPPoE), de tudomásom szerint még sosem indult újra csak úgy magától a routerem.
A support majd jól ránéz, bár ha a logokban nem ír semmi konkrétat, akkor kérdéses, hogy mit tudnak megállapítani.

<-ƘƘ->

(#1607) hackeeeee válasza Kendek (#1606) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most küldtem el nekik az auth key-t és az ssh portot, és az admin pass-t. Meglátjuk mit látnak, vagy mit nem.

Ha ők sem fognak látni semmit, akkor lesz egy hard reset, ha az sem oldja meg, akkor megy garira. Jobb ötletem sajnos nincs.

Amúgy pont most értem haza, ma hajnalban volt egy reboot.

Véleményem szubjektív...

(#1608) hackeeeee válasza Kendek (#1606) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hátha csak ennyi, de sajna nem hiszem.. Sanszos, hogy ebből RMA lesz, hacsak nem a hardreset megoldja.

Ezt a választ kaptam:

We have set the NTP server to the " pool.ntp.org".

Please observe for a while and see if the problem still exists.

1. Due to the log, we can see the device didn't run the proper shutdown procedure.

If the problem still exists, please reset the router and see if it can fix.(10 second reset)

https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/SRM/tutorial/General/What_s_the_difference_between_Soft_Reset_and_Hard_Reset

2. If reset the router cannot fix the issue, we assume the device might be defective.

Please contact your local reseller for RMA service to get a replacement unit.

Hope this helps your situation. Thank you for your consideration and cooperation.

Please feel free to contact us again if further assistance is required. Thank you and have a nice day.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1609) Kendek válasza hackeeeee (#1608) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tehát akkor lényegében ha a gyári visszaállítás nem segít, akkor csere. Kíváncsi vagyok, hogy ha visszaküldöd, akkor azonnal cserélik-e, vagy majd még jól bevizsgálják és esetleg szerintük majd jó lesz a router. Persze ennyi infóból ugyanúgy lehet szoftveres mint hardveres probléma is. És csak az utóbbin segíthet a csere.

<-ƘƘ->

(#1610) hackeeeee válasza Kendek (#1609) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát igen.. Meglátjuk. Ezért reménykedem, hogy "rosszabb" esetben a hard reset megoldja. De hátha tényleg ez az ntp volt a bugos... Hátha..

Véleményem szubjektív...

(#1611) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Nálam mostanában a NAT Loopback nem megy random és nagyon idegesítő mert timeout -ra futnak a csatlakozások és van, olyan alkalmazásom ami 3 ilyen sikertelen csatlakozás után újra bekéri a címet és az autentikációt ...
Ráadásul elég megfoghatatlan mert olyan 85% működik és van amikor elsőre nem de második próbára már igen. Viszont van az is amikor jó egy percig nem megy, és nem csak egy eszköz nem elérhető ilyenkor hanem egyik se a belső hálózatból (Műholdvevő,NAS). Míg eközben mobil netről egyből jól beirányítja a kapcsolatot.
Amint lesz egy hétvégém amikor jobban ráérek nekem is rá kell szánnom magam egy resetre.

(#1612) Dolphine válasza gyugyo79 (#1611) üzenetére


Dolphine
addikt

Az utóbbi hozzászólásokat olvasva kezd egy kicsit elmenni a kedvem a Syno routerektől, pedig terveztem ilyet venni. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1613) hackeeeee válasza Dolphine (#1612) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most így kicsit Én is kiábrándultam, de a vicc az egészben, hogy egyszerűen nincs mit venni..

Az Asus-okról is olvasok hideget, meleget.. Tp-link-nél ugye a szoftveres oldal az, ami elég gáz, még mindig. Annó ezért sem Tp-link-et vettem a 87U helyett.

Persze hibák bárhol jöhetnek, akár hardveres, akár szoftveres.. Én most figyelni fogom, pont úgyis hétfő van, meglátjuk.. Hátha csak ennyi volt.

Ugye főverzió frissítés volt 2 frissítéssel ezelőtt, ha jól emlékszem, ott becsúszhatott valami gixer, ami van akinél előjön, van akinél nem.

Véleményem szubjektív...

(#1614) gyugyo79 válasza Dolphine (#1612) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az a baj, hogy én számolgattam de a következő lépés az a MikroTik Router + ubiWifi lett volna de az meg olyan 130k -nál állt volna meg (gigabit net miatt) és otthonra már ez is karcolta lécet de azt sokalltam volna főleg, hogy persze ennél az messze jobb de kb az otthonra minek kategória nekem (mármint a jelentős plusz tudás/lehetőség).
Ez kb amúgy tökéletes lenne nekem ha ezt nem csinálná pedig én még 0 + szolgáltatását használom így viszont elégé fusztrál engem is :/

[ Szerkesztve ]

(#1615) laspring


laspring
tag

Sziasztok!
Egy RT1900AC routerem van.
Rézportján van egy okostv meg egy asztali pc.
Asztali PC-n fut nekem egy DNLA szerver (Twonky Server)
Mióta lecseréltem a T-s Cisco routert erre a Synology routerre, azóta a tv nem látja a pc-n a dlna szervert.
Erről vajon a router tehet?

[ Szerkesztve ]

(#1616) Kendek válasza laspring (#1615) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha csak a routert cserélted és azóta nem oké, akkor gyanús lehet, igen. Nálam mondjuk oké a routerről futtatva, és úgy is, hogy vezetéken összekötött notin fut a MiniDLNA.
A T-s router az teljesen el lett távolítva a hálózatból, vagy csak utánakötötted a Synology-t (merthogy esetleg az a modem is)? Szóval a TV mint kliens és a PC mint szerver is a Syno-ba van bedugva?

<-ƘƘ->

(#1617) Dolphine válasza gyugyo79 (#1614) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is hackeeeee
Az igazság az, hogy most egy szolgáltatói router/modem van, de ősszel költözünk, ott nagyobb sávszélesség + Syno routerre gondoltam. Remélem, hogy addig helyrejönnek a szoftveres dolgok. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1618) Dr.FantastiK válasza hackeeeee (#1613) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

inkabb meghagytad volna a 87U -t ,, nallam tokeletes megy ! :))

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1619) hackeeeee válasza Dr.FantastiK (#1618) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wan oldalban kicsit többet hoz a Syno, cserébe nem akar elolvadni, ami nem egy hátrány. :)

Havernál szépen dolgozik, de jóval lazább netkapcsolattal.

Véleményem szubjektív...

(#1620) laspring válasza Kendek (#1616) üzenetére


laspring
tag

>>>>Szóval a TV mint kliens és a PC mint szerver is a Syno-ba van bedugva?

Így-így! T-s router az előző lakásban volt, az már nincs!

(#1621) Kendek válasza laspring (#1620) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nézted más klienssel is? Pl. Androidos telóra ha felrakod a VLC-t, akkor az is látja a médiaszervert. Nálam van, hogy a TV nem mindig találja elsőre. De ott csekkolhatod a sima fájlmegosztást is, hogy megy-e.

<-ƘƘ->

(#1622) hackeeeee válasza hackeeeee (#1610) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, ezt csinálták:

Viszont érdekes, mert szolgáltatások alatt az NTP ugyan úgy ki van kapcsolva.

Véleményem szubjektív...

(#1623) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1622) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez a Vezérlőpult- Rendszer- Területi beállítások -nál van.Te szerintem a ntp szolgáltatásra néztél rá.

[ Szerkesztve ]

(#1624) Kendek válasza hackeeeee (#1622) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A pool.ntp.org az a hálózati időkiszolgáló, és arra jó, hogy azzal szinkronizálja be a rendszeridőt a router. A szolgáltatások alatt pedig a routeren tudsz beizzítani egy időkiszolgáló szervert, és akkor a kapcsolódó kliensek be tudják hozzá szinkronizálni magukat. Több ilyen szolgáltatás is van ahol kliensként és szerverként is tud működni az SRM.

<-ƘƘ->

(#1625) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1623) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igaz, köszi!

@Kendek: Igaz, elnéztem, köszi! :R

Meglátjuk rendben lesz-e.

Véleményem szubjektív...

(#1626) i4s


i4s
tag

Erre tudna vki megoldast?

Marcius ota osszeseb 154 warning record keletkezett az alabbi-bol. Ezeket idonkent maualisan torlom.
A HD-t nem lett lecsatlakoztatva fizikalisan es a router folyamatosan aram alatt van.

"The external device [USB Disk 2] was not ejected properly. You should eject the device before unplugging it or turning it off."

Tobbszori google kereses nem jart hasznalhato eredmennyel.

HD: regebbi WD Passport, kulso tapegyseg nelkul a az RT2600-ra USB portjara csatlakoztatva.
FS:EXT4
Control Panel/Storage/Hibernation: kikapcsolva
Downgrade USB 3.0 to reduce interference: bekapcsolva.

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#1627) Sanya válasza i4s (#1626) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem választottad le rendesen. Ha nem volt ilyen, akkor általában rossz az usb3 kábel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1628) hackeeeee válasza Sanya (#1627) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy, ha esetleg leállós a vinyó, akkor nem szabályos l eállításként érzékeli azt, hogy lekapcsol a hdd.

Véleményem szubjektív...

(#1629) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Már kezdtem kicsit örülni, hogy nem indul újra a router.. Elkiabáltam, ma újraindult.. Szóval, jön az FR, aztán ha az sem, akkor megy RMA-ra. :(

Megvolt a HR, update 1 nélküli szoftverre állt vissza. Most frissítem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1630) hackeeeee válasza hackeeeee (#1629) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm.. Ugyan úgy lenne még 1 admin fiók, hogy ne az admint használjam mindig, DE, nem tudok admin jogosultságot adni a másik felhasználónak, viszont eddig 2 userem volt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1631) Kendek válasza hackeeeee (#1630) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha csak egyedül adminisztrálod a routert, akkor szerintem nem érdemes extra admin fiókot is használni.

<-ƘƘ->

(#1632) hackeeeee válasza Kendek (#1631) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem praktikusabb volt így, pont ezért is, hogy ha kellett külső hozzáférést adni, attól még a sajátom megvolt.

De ez nem válasz a kérdésre, hogy eddig meg lehetett csinálni, most miért nem lehet? :)

Véleményem szubjektív...

(#1633) Kendek válasza hackeeeee (#1632) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na jó, de akkor legalább azt írd le, hogy mit tapasztalsz mikor megpróbálod beállítani az admin jogot a pluszban hozzáadott felhasználónál. Mondjuk hiányzik, esetleg inaktív a kapcsoló ami azelőtt oké volt, vagy valami hibát ad mikor alkalmazod a változtatásokat?

<-ƘƘ->

(#1634) hackeeeee válasza Kendek (#1633) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmit sem, mert nem tudok admin jogot adni a felhasználónak. Nincs rá lehetőség.

Itt azt írják, hogy nem lehet. Pedig, amikor megvettem a router-t, akkor megcsináltam, és most nem lehet.

When you setup your Synology Router, the default and only admin account is ADMIN. If you do not change that name, then the only admin account is that one. If when you are setting it up, you change that initial name, that becomes the admin account and ADMIN stays but is deactivated. You can reactivate it if you want.

Ami biztos, hogy nem így csináltam.. Mert akkor meghagytam az admin-t, hozzáadtam egy másikat, és adtam neki admin jogosultságot..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1635) Kendek válasza hackeeeee (#1634) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, nekem is ez volt a gyanúm mikor most nézegettem, ezért is kérdeztem rá. Tehát akkor ezek szerint ezzel nem nagyon tudunk mit kezdeni. Illetve csak ha reseteled a routert, mert akkor egy plusz admin jogú felhasználót létre lehet hozni.

<-ƘƘ->

(#1636) hackeeeee válasza Kendek (#1635) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bár, most belegondolva, lehet az volt, hogy nem admin-t hoztam létre első indításkor korábban, hanem másikat, és utána adtam hozzá admin-t, és úgy ment, ahogy írják is. No mindegy, akkor marad 1. Vagyis 2, mert a vpn-hez is csináltam egy felhasználót.

Most marad a teszt, bő 1 héten belül kiderül, hogy megy-e a router RMA-ra, vagy sem.

Véleményem szubjektív...

(#1637) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1634) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem kevered a NAS -al? Én úgy emlékszek hogy ehhez csak simán felhasználót lehetett adni aminek jogokat lehetett (de nem állíthatóan, hogy az rendszergazda vagy felhasználó) adni dolgokhoz (SD/USB stb hozzáférés alkalmazások használata stb), de pld a router felülethez van alapból joga minden felhasználónak.
Az admint meg ha le is tiltom ssh -n úgyan úgy használható sőt csak az használható míg a router webes beállításaihoz már akkor nem lehet belépni vele.
Vagyis nekem a kezdetektől így működött de lehet előtte volt más milyen csak én azt nem láttam már.

[ Szerkesztve ]

(#1638) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1637) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem. Direkt csináltam scrshoot-ot a a fontosabbakról, és ott jól látszik, hogy 2 admin user-em volt:

Véleményem szubjektív...

(#1639) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1638) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megnéztem és tényleg, lehet csak 1 ilyen lehet, hogy az admin tiltható legyen ha ki van rakva a webes felület a netre.

Ráadásul most, hogy beléptem admin felhasználóval megnézni a lehetőségeket most jött meg egy nagy halom üzenet az értesítési sávba, szóval azt a másiknak nem is írja :)

[ Szerkesztve ]

(#1640) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1639) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt tudtam is. :) Pl. ha van app update, vagy rendszer update, vagy szinkron üzenet, azt csak annál a felhasználónál tünteti el, akit használsz, ez ugye így van a NAS-nál is.

Csak egyszerűen nem értem, hogyha ez eddig ment, akkor most miért nem. Bár valszeg szoftveer frissítéssel kapcsolhatták ki, jobb ötletem nincs.

Véleményem szubjektív...

(#1641) Sanya válasza hackeeeee (#1640) üzenetére


Sanya
nagyúr

No és a reboot?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1642) hackeeeee válasza Sanya (#1641) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Passz, most megkapta az FR-t, 1 hét alatt kiderül, hogy megoldotta-e, vagy sem, ha nem, akkor megy garira a router..

Véleményem szubjektív...

(#1643) hackeeeee válasza hackeeeee (#1642) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Újraindult.. Megy garira. :(

Véleményem szubjektív...

(#1644) hackeeeee válasza hackeeeee (#1643) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, viszont érdekesség.. A kollégámnak is ilyen router-e van, és úgy néz ki, hogy az övé is újraindulgat.. Eddig nem nagyon figyelte, most, hogy nálam felmerült ez, Ő is ránézett, küldte a logról a képet, és ott van nála is, hogy boot up..

Véleményem szubjektív...

(#1645) hackeeeee válasza hackeeeee (#1644) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mégsem, az pont a frissítés reboot-ja volt a log-ban, csak elég bután jött ki az idő. Sajnos gari lesz.. :(

Véleményem szubjektív...

(#1646) Kendek válasza hackeeeee (#1644) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Így viszont esélyes, hogy nem kifejezetten a te routered a hardveresen defektes. Könnyen lehet egy szoftveres hiba is, valamivel összefüggésben. Sajnos nehéz ezt így megfogni, főleg, hogy a tesztelés is rengeteg idő.
Azért persze kérdezz rá a kollégánál, hogy nála biztosítva van-e a router áramkimaradás ellen. Május óta nekem is van olyan ~15 indításom, de ezeket részben én csináltam, illetve az áramszünet. Ha neki mondjuk egy éve logol, akkor a napi önkéntelen újraindítás több száz bejegyzést jelent.

<-ƘƘ->

(#1647) hackeeeee válasza Kendek (#1646) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ami kellett, visszaállítottam, de semmi extra használat nincs, vagy egy SSL VPN alkalmazás, és IPV6 beállítva. De reset előtt nem volt már IPV6 sem, ergo nem is az okozza.

Nála nincs szerintem UPS a router előtt. Amit Én észrevettem, hogy az update1 előtti frissítés óta csinálja, és tök randomszerű. Semmi extra igénybevétel nincs, semmi sincs rákötve.

Már kezdem megszokni, hogy mindig csak szívok a felső kategóriás hálózati eszközökkel.. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1648) hackeeeee válasza hackeeeee (#1647) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elcsomagoltam.

Mondjuk agyalok rajta, hogy még kap egy resetet, mert az elmaradt, aztán jövőhéten útnak indul. Ez lett az alternatíva, legalább van. :)

Véleményem szubjektív...

(#1649) grafix


grafix
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni a DS Finder beállításához. Próbáltam magyar és külföldi fórumokon utánaolvasni, de valahogy sosem működött. Asus routerből fel tudom ébreszteni, de más okból szeretném a findert használni.
Hardware: Synology DS728+, Asus RT-68U, IOS és Androidos környezet.
Összeafoglalva azt szeretném, hogy mobilról fel lehessen ébreszteni távolról, nekem és néhány csaldtagnak. Quik ID van. Előre is köszönöm a segítséget.

(#1650) Kendek válasza grafix (#1649) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem ismerem ezt a DS Finder appot, de úgy látom, hogy nem kompatibilis a Synology routerekkel, vagyis az SRM-hez nem használható. Ha NAS-od van, akkor próbalkozz annak a topikjában.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.