Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) gyugyo79 válasza Cypher7 (#1200) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én már tényleg csak a reset újra állítást tudom mint ötlet. Hátha valaki még mond okosat amire nem gondoltam.

(#1202) Cypher7 válasza gyugyo79 (#1201) üzenetére


Cypher7
tag

Még hátra van amit a kolléga javasolt a trafic controll-al, mert a beam foaming valóban be volt kapcsolva még a Wifi eszközökre. Most már semmilyen TC nincs, ha haza értem tesztelek egyet. Sajnos a kolléga által linkelt kép nem nyílik meg. :(

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1203) Kendek válasza Cypher7 (#1198) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha sebességteszt közben csekkolod SSH-n keresztül a top parancs segítségével a CPU-használatot, és azt látod, hogy az idle % szinte nulla (magas a sirq), akkor nem aktív a CTF (Cut-Through Forwarding). Mivel neked már viszonylag nagy sebességű internetkapcsolatod van, annak teljes kihasználásához az RT1900ac-n szükség van a CTF-re. A router pár funkciója, azok amelyek mélyebben is belelesnek az adatfolyamba, nem kompatibilisek a CTF-vel. Szóval ezeket nem célszerű használni.
Esetleg tényleg érdemes lenne egy gyári visszaállítást csinálni, majd az alap dolgok beállítása után jöhet egy sebességteszt. Akkor kiderülne, hogy valóban ezzel van-e a baj.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1204) Cypher7 válasza Kendek (#1203) üzenetére


Cypher7
tag

Tehát akkor jól értem, hogy a felsoroltak bármelyikének használata esetén drasztikus sebesség csökkenés lesz az eredmény?:

VPN
Ips
Qos
Beam foam

Más most hirtelen nem jut eszembe amit használtam volna a plusz funkciók közül.

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1205) Kendek válasza Cypher7 (#1204) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annyira azért nem vészes a helyzet. Pl. a VPN és a sima szülői felügyelet szerintem nem lassít.

<-ƘƘ->

(#1206) Cypher7 válasza Kendek (#1205) üzenetére


Cypher7
tag

Hát most minden funkciót kikapcsoltam, de még mindig ugyan az a helyzet. Most jön a factory reset. :(

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1207) Cypher7


Cypher7
tag

Na újra húztam a router-t, nem kapcsoltam be semmi mást csak a vpn szervert és most tökéletesen hozza a gigabites netet. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1208) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

Hogy lehet https, hez olyan tanúsítványt létrehozni, amit ha beimportálok a böngészőbe, akkor nem sikít, többé, hogy nem biztonságos?
Csináltam saját taúsítványt, de, be is importáltam a böngészőbe, de továbbra is "nem biztonságos" -nak látja.
Ha nem importálom be, akkor be sem tudok lépni, mint korábban.

Gyakorlati megoldás érdekelne, lépésről lépésre (ha lehet képekkel).

(#1209) Kendek válasza twingo16v (#1208) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Javaslom inkább egy általánosan érvényes Let's Encrypt tanúsítvány létrehozását és importálását. 90 napra adják az ingyeneset, és egyelőre csillagos tanúsítványokat nem lehet kérni. De ha csak arra kell, hogy az SRM-t elérd az interneten keresztül, akkor tökéletes megoldás (attól függetlenül, hogy inkább a VPN kapcsolat a javallottabb). Ebben a hozzászólásban leírtam a lépéseket, ez még most is remekül működik. :)

<-ƘƘ->

(#1210) kulu22


kulu22
aktív tag

Jött egy frissítés a VPN szerverhez, de képtelen vagyok feltelepíteni, nem reagál a gombra.

(#1211) Kendek válasza kulu22 (#1210) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem még csütörtök reggel 7:43-kor automatikus frissítette, minden rendben ment.

<-ƘƘ->

(#1212) gyugyo79 válasza kulu22 (#1210) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem felment gond nélkül (2600 -ra) . 1-2 napja és én manuálisan raktam fel mert ki van kapcsolva az automata frissítése.

(#1213) kulu22 válasza gyugyo79 (#1212) üzenetére


kulu22
aktív tag

Kösz mindenkinek. Végül megoldódott, IE alatt nem, Edge alatt reagál a gomb.

(#1214) twingo16v válasza Kendek (#1209) üzenetére


twingo16v
tag

Köszi, nagyon jó a leírás!
Hol lehet 90 napnál hosszabb (pl 2 év, vagy több) tanúsítványt létrehozni?

Tulajdonképpen nem az SRM eléréséhez kell, hanem van a melóhelyemen egy Syno NAS, DSM 5.2-vel, amit kívülről ha http-n szeretnénk elérni, akkor nem tölt be az oldal (a port nyitva van), https-el, betölt, de a főnökömnek nem tetszik, hogy sikít a böngésző, hogy nem biztonságos, és néha így sem tud belépni.

(#1215) Kendek válasza twingo16v (#1214) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Let's Encrypt nem ad ki 90 napnál hosszabb érvényességű tanúsítványokat. Ez azt jelenti, hogy két-három havonta kell egyet újítani, végigmenve újra a linkelt leírás lépésein. Ha erre nincs lehetőség, akkor az automatikus megújítás lehet a kulcs. Erre is van megoldás, itt van hozzá egy leírás.
Tudom, hogy a saját aláírású tanúsítványokhoz képest macerás a Let's Encrypt összehozása. De mint tapasztaltad is, előbbiek elfogadása kliensoldalon problémás.
De amúgy ha az adatbiztonság is egy fontos cél (mint általában céges környezetben), akkor inkább egy VPN kapcsolat beüzemelése lenne a nyerő.

<-ƘƘ->

(#1216) twingo16v válasza Kendek (#1215) üzenetére


twingo16v
tag

Akkor ha jól értelmezem a leírást [link] ehhez is kell a Lets Encrypt, de ezzel tudom autómatán frissíteni?
Gondolom jó lehet a Syno NAS-ra is?

(#1217) Kendek válasza twingo16v (#1216) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez is Let's Encrypt, csak a körítés más, ahogyan a domain hitelesítés végbemegy. A leírás RT1900ac és RT2600ac routerekhez van, ahogyan a címében is jelzi a szerzője. Ha kifejezetten csak a NAS-hoz kell a tanúsítvány, akkor célszerűbb egy arra szabott módszert alkalmazni. A 6-os verziójától már beépített Let's Encrypt támogatással rendelkezik a DSM.

<-ƘƘ->

(#1218) gyugyo79 válasza Kendek (#1215) üzenetére


gyugyo79
addikt

Meg hát ha a főnöknek nem tetszik akkor még mindig lehet venni is tanúsítványt és akkor csak pénz kérdése, hogy milyen időközönként kell venni másikat.

(#1219) twingo16v válasza Kendek (#1217) üzenetére


twingo16v
tag

Megcsináltam!

Meglátjuk 2 hónap múlva, hogy frissül e magától.

Másik kérdésem, hogy van e Midnight Commander Syno routerre?

(#1220) Kendek válasza twingo16v (#1219) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy csinált-e bárki is hozzá kompatibilis .spk csomagot, de Entware-ből vagy chroot-olt Ubuntu-n telepíthető. Én főleg ez utóbbi megoldást használom, a környezet egyszerű beállításához lehet használni a szkriptemet. Viszont ekkor minimum egy SD kártyára szükség van.

<-ƘƘ->

(#1221) twingo16v válasza Kendek (#1220) üzenetére


twingo16v
tag

Köszönöm!
Akkor még gondolkodom rajta.

(#1222) betyarr


betyarr
veterán

valakinek sikerült már beállítani az ipv6-ot a routeren?
én próbálkoztam,de aztán kikapcsoltam,mert a tesztoldal először látta,aztán meg nem :F ki is kapcsoltam a routerben az ipv6-ot,de a router még mindig mutatja,hogy van élő ipv6 kapcsolat :F ez hogy lehet?

(#1223) Tamarel válasza betyarr (#1222) üzenetére


Tamarel
senior tag

Igen.
Három helyen állítottam:
- Internet / Kapcsolat, ipv6 beállítás gomb (DHCPv6-PD)
- Internet / IPv6-alagút (kikapcsolva)
- Helyi hálózat / IPv6 (DHCPv6 állapotnélküli mód, az előtag a szolgáltatótól jön)

Synology dns-be is bejegyzésre kerül, néha a vpn ezen a címen érkezik be (a vpn beállításainál nincs engedélyezve az ipv6, így belül mindig ipv4-et oszt).

[ Szerkesztve ]

(#1224) betyarr válasza Tamarel (#1223) üzenetére


betyarr
veterán

hahh,köszi!ebben nem voltam biztos: DHCPv6-PD.mindenáron 6 in 4-et akartam erőltetni.

(#1225) Enter65 válasza betyarr (#1222) üzenetére


Enter65
senior tag

Nálam is ez van, de azt mondták(szolgáltatónál szervizes), hogy ne eröltessem mert csak problémáim lesznek vele. Így én hagytam is.

(#1226) betyarr válasza Enter65 (#1225) üzenetére


betyarr
veterán

hmmm,milyen problémák? :o

(#1227) Enter65 válasza betyarr (#1226) üzenetére


Enter65
senior tag

Össze akad a modem, az IPTV-nél is ez szokta okozni a gondokat. De nem szeretném terhelni ezt a forumot, néz inkább be a saját topikjukba (UPC, Telekom, DIGI), ott is rákérdezhetsz. Nekem a sogorom a T-nél dolgozik, szervizesként.

(#1228) Tamarel válasza Enter65 (#1227) üzenetére


Tamarel
senior tag

Pont most jött ipv6-os hibajavítás.

Version: 1.1.6-6931-3
(2018-02-27)
Fixed Issues
Fixed an issue where SRM might fail to access the Internet using PPPoE with IPv6.
Fixed an issue where an IPv6 connection might not be established properly with PPPoE.
Fixed an issue where Parental Control might not work properly upon SRM startup.
Fixed an issue where Web-Filter rules might not work properly when edited for multiple devices.
Fixed an issue regarding password security.

Security Updates
Fixed a security vulnerability regarding DHCP (CVE-2017-3144).
Fixed a security vulnerability regarding 7zip (CVE-2017-17969).

Amúgy nyilván nem az ipv6 hibája, hanem a szoftveré, amit nem sikerült megfelelően megírni...

(#1229) betyarr válasza Tamarel (#1228) üzenetére


betyarr
veterán

Amúgy nyilván nem az ipv6 hibája, hanem a szoftveré, amit nem sikerült megfelelően megírni...

ezt sejtettem,mert már olvastam olyat,hogy simán megy pöpecül az ipv6 több júzernek is.

(#1230) Enter65 válasza Tamarel (#1228) üzenetére


Enter65
senior tag

Nem csak a router a problémás itt, hanem a szolgáltató is. Amugy köszönöm, akkor frissitem a rendszert! :R

(#1231) hackeeeee válasza Tamarel (#1228) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Talán végre tényleg működik a pppoe IPV6.. Hamarosan ki is próbálom.

Végre! Simán működik DHCPV6-PD-vel! Legalább most már tudom, hogy nem Én bénéztam annó.. Ideje volt megoldani. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1232) hackeeeee válasza hackeeeee (#1231) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, eddig működött. :DDD

Jó, a WAN 2-re nem szabad beállítani, legalábbis automatikusra biztosan nem, mert akkor a wan1-en nem megy az IPV6. Ha a wan2-n letiltásra kerül, onnantól tökéletesen működik.

Update2: Mégsem. Reboot-oltam a router-t, és nincs IPV6..

Update:3: Gép újraindítás után jó lett. Oké.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1233) hackeeeee válasza hackeeeee (#1232) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó, és így a wan2-n is működik. A lényeg annyi, hogy bármilyen ipv6 beállítás módosítás után gép újraindítás kell. Bár lehet, hogy protokoll letiltás, engedélyezés is elég, ezt nem tudom. De a lényeg, hogy működik.

DHCPV6 állapotnélküli mód, Google DNS IPV6 címmel beállítva a Digi-hez. Minden más lehetőségnél IPV6 engedélyezve, PPPOE-nél DHCPv6-PD mód engedélyezve. Így úgy néz ki minden oké.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1234) Enter65 válasza hackeeeee (#1233) üzenetére


Enter65
senior tag

A DIGI IPv6-ja nem megy, hogy a google-jét használod, vagy azt állitottad be?

(#1235) hackeeeee válasza Enter65 (#1234) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gyorsabb a Google, számomra. A kezdetek óta Google DNS-t használok.

Véleményem szubjektív...

(#1236) rsf


rsf
senior tag

Azt meg lehet csinálni a routerral, hogy egy eszközön ne legyen net, de a viber müködjön?
Szóval minden tiltva legyen, de a netes hívás működjön.
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1237) hackeeeee válasza rsf (#1236) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem ehhez már inkább proxy kell.. Főként ha esetlegesen 80-as portot használ.

Mert ugye a komplett netet elvileg le tudod tiltani, de magát csak a viber szolgáltatást nem tudod engedni.. Vagy max weblapon keresztül..

De ez most csak egy gyors gondolatmenet, és lehet rosszul gondolom

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1238) hackeeeee válasza hackeeeee (#1237) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azóta megint nemmegy az IPV6..

Véleményem szubjektív...

(#1239) rsf válasza hackeeeee (#1237) üzenetére


rsf
senior tag

Ha lehetne olyat hogy:
tiltólista: minden
kivétel: viber
Akkor működne.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1240) hackeeeee válasza rsf (#1239) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam csak ugye szerintem más elvileg működik az alkalmazás, és máson a pc-re telepített változat. Szerintem.

Véleményem szubjektív...

(#1241) Tamarel válasza hackeeeee (#1238) üzenetére


Tamarel
senior tag

Hogy teszteled?

http://test-ipv6.com/?

(#1242) hackeeeee válasza Tamarel (#1241) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, de most módosítottam a beállításokon, elvileg így már jónak kellene maradnia.

Véleményem szubjektív...

(#1243) Mate


Mate
nagyúr

Version: 1.1.6-6931-3

Fixed Issues
Fixed an issue where SRM might fail to access the Internet using PPPoE with IPv6.
Fixed an issue where an IPv6 connection might not be established properly with PPPoE.
Fixed an issue where Parental Control might not work properly upon SRM startup.
Fixed an issue where Web-Filter rules might not work properly when edited for multiple devices.
Fixed an issue regarding password security.

Security Updates
Fixed a security vulnerability regarding DHCP (CVE-2017-3144).
Fixed a security vulnerability regarding 7zip (CVE-2017-17969).

[ Szerkesztve ]

(#1244) hackeeeee válasza Mate (#1243) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vótmá. :) Pont az ipv6 témát feszegettem, de talán most már tényleg jó..

Véleményem szubjektív...

(#1245) Mate válasza hackeeeee (#1244) üzenetére


Mate
nagyúr

Most látom :D

Azt hittem most tolták ki, mert hivatalos oldalon még nincs fent.

(#1246) hackeeeee válasza Mate (#1245) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem hajnalban jött a mail a routertől, hogy van új verzió. :) Router-ben rányomtam az újdonságokra, úgy megnyitotta a syno oldalát, a listával.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1247) Mate válasza hackeeeee (#1246) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem nem szólt a router, csak frissítettem a nas-t és gondoltam meglesem mi a helyzet routerrel.

Újdonságok listájánál se láttam :)

Mindegy, a lényeg, hogy kijött és remélhetőleg javult az ipv6.

(#1248) Kendek válasza Mate (#1247) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A magyar oldalra nem rakták ki, de pl. en-global az oké.

<-ƘƘ->

(#1249) hackeeeee válasza Mate (#1247) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Újdonságok gomb elvitt az oldalra.. :)

Véleményem szubjektív...

(#1250) Kendek válasza hackeeeee (#1249) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha magyar nyelvű felületen kattintasz rá, akkor a hu-hu oldal jelenik meg, amit még nem frissítettek. Mate is ezt linkelte.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.