Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) rsf válasza Tamarel (#1748) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi mindenkinek.Majd kiderül akkor
Van külön Nasom.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1752) Tamarel válasza Renwick (#1750) üzenetére


Tamarel
senior tag

Leginkább úgy, hogy:
- kézzel állítasz be egy olyan csatornát, ami mellett van még 3, ahova ki tudja terjeszteni. Pl 36 (-40-44-48). Csatornák listája
- ac only-ra állítod (a-n és n-en nincs 80 Mhz szélesség)

Ez azt is jelenti, hogy logikailag el kell különítened az ac és a régebbi eszközöket. Előbbiek gyorsak lesznek és energiatakarékosabbak is, az utóbbiak maradnak 2.4 Ghz-n.

[ Szerkesztve ]

(#1753) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, amióta nincs PPPOE, azóta úgy néz ki minden oké, azóta nincs újraindulgatás...(kopkopkop).

Egy újraindítás volt a frissítés miatt, de akkor is volt benne már ~7 nap, most is itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1754) MrCsiT válasza hackeeeee (#1753) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nálam - panel környezetben - a Digi PPPOE-vel semmilyen újraindulgatási gondom nincs, így erősen töprengve olvastam, amikor írtad, hogy nálad már a 2. 2600ac eszközpéldány indulgat újra. :F

Hogy lehet, hogy nincs PPPOE? Szolgáltatót váltottál, vagy mi történt?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1755) hackeeeee válasza MrCsiT (#1754) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vissza tetettem az ONT-t router módba. Azóta nincs gond.. És, érdekes, mert kettőből 2 router produkálta ugyan azt a hibát.. ergo nem a router hibája, szerintem.

Véleményem szubjektív...

(#1756) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Kacsingatok új router felé és gondoltam esetleg ilyet vennék ... az újabb modell felé hajlok értelem szerűen (S. RT2600AC), de nem tudom hogy a számomra fontos dolgokat tudja-e:

Jelenleg egy ASUS RT-AC87U routerem van Merin FW-el ... pár apróság miatt igazából elégedett vagyok a routerrel, így csak akkor váltanék, ha tényleg tudja ezeket a S. RT2600AC is.

1. Jelenlegi routerem atomstabil .. szünetmentes van rajta így simán vannak 100+ napos uptime-ok ...

2. háromszintes családiház (pince/garázs-fsz-tetőtér) + 2. generációnak egy kisház hozzáépítve a főépülethez kb 900nm telekkel ... a tetőtérben van elhelyezve a router, ott is magasan, így a lehedettség több mint elégséges és a "térerő" is megfelelő nekem ... volt, hogy kint az utcán kb 100m-re még fogta a telefonom a wifi jelét ... igaz, akkor majdnem ráláttam az ablakon keresztül a routerre ...

3. otthoni felhasználásra kell, de sok eszköz kiszolgálása szükséges: 3 okosTV, NAS, asztali PC, 4 laptop, 2 tablet 3 telefon + ugye a vendéghálozat miatt a vendégek eszközei és vegyesen 2,4 és 5Ghz-es eszközökkel ... mindez digi 1000-es nettel
Ezek közül csak az asztali gép és a NAS csatlakozik kábelen!

A legfontosabb az 1es pont, mivel itthonról dolgozunk távoli eléréssel a cégnek, így a router miatti kimaradások és újraindulgatások nem engedhetőek meg!

Szóval, mennyire felel meg ezeknek a követelményeknek?

Esetleg van-e erről teszt valahol? közel 1800 hsz-t nem akarnék végignyálazni ... :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1757) hackeeeee válasza Ano (#1756) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mint már mondtam, úgy néz ki, hogy a nálam tapaszható újraindulásokat nem a router hibája okozta, ráadásul úgy, hogy 2-ből 2 router csinálta.. Plusz a Digis üfsz-es illető említette, hogy hasonló hiba másoknál is akad, más routerrel is, randomszerűen..

Véleményem szubjektív...

(#1758) Kendek válasza Ano (#1756) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elvileg teljesen stabil a router (nálam egyszer sem indult újra csak úgy magától), amiről tudunk, hogy a DIGI-s FTTH kapcsolatnál időnkét újraindulgathat. Viszont állítólag ez más routereket is érint, illetve kiküszöbölhető.
A sugárzási teljesítmény a többi mai routeréhez hasonló, maxra állítva kb. ugyanaz mint amit a 87U is tud gyári szoftverrel. A 2,4 GHz az feljebb pumpálható a régió átállításával (ez szabadon megtehető), esetlegesen az 5 GHz kárára (elállítódnak a csatornák).
Az eszközöket nagyszerűen kiszolgálja a 2600-as, többet elbír mint az ASUS, kisebb irodákba is ajánlott.

<-ƘƘ->

(#1759) Ano válasza Kendek (#1758) üzenetére


Ano
őstag

"a DIGI-s FTTH kapcsolatnál időnkét újraindulgathat. Viszont állítólag ez más routereket is érint, illetve kiküszöbölhető."

Lassan két éve van nálunk a digi FTTH-val és mivel az ASUS még egyszer sem indult újra magától, így kijelenthetem, hogy nálunk ilyen probléma nincs, holott több FW is volt már fent a routeren ...

Köszömöm a válaszokat ... ezek szerint jobban járok ha esetleg lecserélem, mintha maradnék a jelenlegi ASUS-nál ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1760) trlala


trlala
aktív tag

Router csere volt 1900-ra. Van egy gép amin sql szerver fut, amit egy kliensnek kell elérni. Eddig a gagyi pár ezer ft-os tplinkkel nem volt gond, most a kliens vagy eléri a szervert, vagy nem. Ha fél óra után csatlakozik, utána már stabil. Mi lehet a gond szerintetek?

(#1761) hackeeeee válasza Ano (#1759) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amióta az ONT router módban megy, majd DMZ-be van téve a mögötte lévő router, nincs problémám.

Véleményem szubjektív...

(#1762) Ano válasza hackeeeee (#1761) üzenetére


Ano
őstag

Nálam "kábelmodem" módban megy ... azaz a netet a digis ezköz csiholja az itthoni router számára ...

Akkor a Synology esetén ez probléma lehet?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1763) Sefter válasza Ano (#1762) üzenetére


Sefter
veterán

Nálam ez nem probléma (1900ac és Telekom optikai net).

Psn ID: sefter_hun

(#1764) hackeeeee válasza Ano (#1762) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom..

Amikor nem volt ONT, semmi gondom nem volt, ment a PPPOE gond nélkül. Amióta megvan az ONT, véletlenszerű reboot-jaim voltak, ha a router tárcsázott be. Most nem a router tárcsáz be, intézi az ONT, most minden oké, azóta. Most jelenleg ~12 napnál jár a router.

Véleményem szubjektív...

(#1765) felho001 válasza hackeeeee (#1764) üzenetére


felho001
tag

Nálam semmi ilyen gond nincs a synology (2600) PPPOE tárcsáz be telekom opticai kábel. De ez nem zárja ki, hogy más szolgáltatóknál ne lenne probléma.

Felhő

(#1766) hackeeeee válasza felho001 (#1765) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valszeg a zte ontvel van baja a rozternek, vagy nem tudom.. elvileg nem egyedi est.

Véleményem szubjektív...

(#1767) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok
Bekötötték a T-sek a 300-as netet és mellé az ipTV-t + kaptam egy sagemcom fast 5655v2 HGW-t.
Csak sajnos alapból IP ütközés van a Syno routeremmel. Ha meg a Sagem csodán átállítom az ip-t 192.168.0.1-re akkor nem enged belépni a webes felületre!!!
Ezen a T-s fickó is csodálkozott. Ha ráküldött egy factory resetet akkor meg vissza állt az eredeti állapotba és ilyenkor be is lehet lépni.
Az az érdekes hogy 2.1-re nem engedi átállítani magát..
Így marad az, hogy a synot állítom át 2.1-es tartományba, de igy az összes eszközömet is át kell majd állítanom.
Ezt nem nagyon szeretném..
Jelenleg működik a rendszer a STB a sagemcom-on van a többi eszköz a synon, csak a syno 10.xxxxx ip-t oszt az ütközés miatt igy nem mennek a port forwardok és nem érek el kintről semmit.
Lenne vmi jó megoldás a problémámra, hogy ne kelljen minden eszközömet átálligatni?
Köszönöm előre is.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1768) hackeeeee válasza rsf (#1767) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Először Én is a syno-t írtam át, akkor volt kavar, mert ha jól sejtem, akkor a DHCP szerver IP-jét nem igazítja hozzá az ip-hez, és ezért volt gond, majd átírtam az ONT ip-jét (digis) onnantól rendben lett.

Engem nem zavart volna hogyha más a lan ip.

Hát, ha nem tudod a T-s eszköz IP-jét módosítani, akkor semmi..

Véleményem szubjektív...

(#1769) rsf válasza hackeeeee (#1768) üzenetére


rsf
senior tag

Át lehet, csak utána nem lehet belépni.. :W
2x is megpróbáltuk a T-s szerelővel..
A syno meg az ütközés miatt kikapcsolta a wifit a ledek meg alapból ki voltak kapcsolva.
Azt hittem, hogy meghalt...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1770) hackeeeee válasza rsf (#1769) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha fix ip-k vannak kiosztva DHCP-bel, azt még so egyszerű módosítani a Syno-n belül, lehet, hogy ezt az utat választanám.

Véleményem szubjektív...

(#1771) rsf válasza hackeeeee (#1770) üzenetére


rsf
senior tag

Vmi nem okés néha megakad a net.
A szolgáltató eszközének a logjában:
- Incorrect Modem credentials was provided at login from 192.168.1.65 Ezt kapja a Syno a Wan portján de nem PPPOE kapcsolat van beállítva neki.. Nem tudom milyen login van itt.
-The WAN DHCP client process has failed on Vlan 36 Ez meg két percenként bejön..
Ezt sem tudom, hogy mi lehet..
Vmi ötlet?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1772) hackeeeee válasza rsf (#1771) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valami hitelesítő adat baja van, a másik pedig valami internetes gond lehet.. Telekom, sagecom modemmel? Amennyiben igen, ha jól sejtem akkor a WAN DHCP error abban szerepel, ha igen, akkor szerintem jelentsd le hibára, hogy szakadozik a net, ilyen hibával.. Nem kell azt az oldalt feszegetni, hogy router van mögötte, csak mondani kell, hogy ilyen hibával van tele a modem..

Véleményem szubjektív...

(#1773) rsf válasza hackeeeee (#1772) üzenetére


rsf
senior tag

Bejelentettem.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1774) felho001 válasza rsf (#1769) üzenetére


felho001
tag

nekem is ez gond volt mivel T-s a netem de én a T modemet átírtam 192.168.10.254-re és megy rendesen el is lehet érni a syno ip pedig 192.168.1.1

Felhő

(#1775) rsf válasza felho001 (#1774) üzenetére


rsf
senior tag

A T-homes ONT hw resete után sikerült a PPPOE passtr. bekapcsolni. Az IP-t is beállítani benne a 0.1-es tartományba.
Minden működik úgy mint eddig, de!
Azt látom, hogy megint reklamál a Syno, hogy a WAN porton van egy 192.168.1.1-es átjáró ami meghibásodott mert nem tudja pingelni..????
De ilyen nem lehet, mert a T-s ONT már 192.168.0.1-en van.
A PPPOE WAN oldal rendesen működik.
Ez miért lehet és mit csináljak hogy ezt kiverjem a fejéből?
Újraindítás már csináltam párszor.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1776) Dolphine


Dolphine
addikt

Synology RT1900ac router és TP-Link TL-SG1005D switch berendelve! :DD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1777) felho001 válasza rsf (#1775) üzenetére


felho001
tag

Nálam így van beállítva:

Viszont amitől megörülök az az hogy random gondol egyet és eltűnik az 5Ghz-es hálózat ha belépek akkor megy a routeren de vagy módosítani kell valamit vagy újra indítani hogy újra lássák az eszközök. Másnál nem csinál ilyet a rendszer?

Felhő

(#1778) Dolphine


Dolphine
addikt

Máris egy kérdésem lenne.
Adott a megrendelt Syno router. Szeretném még az ONT megérkezése előtt beállítani (MAC, IP, stb.). Van erre lehetőség ONT nélkül vagy nincs? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1779) rsf válasza felho001 (#1777) üzenetére


rsf
senior tag

A WAN-nál lévő ip címet honnan szedi?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1780) MrCsiT válasza Dolphine (#1778) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szerintem bedugod, összekötöd a PC-vel és beállítod. Meglepne, ha nem lehetne. Annyi, hogy nyilván net nem lesz, de ez érthető.

IP tartománnyal küzdenek itt többen.
Ha megoldható, én eleve nem kérnék szolgáltatói routert - társasháznál megoldható - csak az UTP-t, amin bejön a net.
Ahol WAN IP-t szed valahonnan, ott elvileg automatikusan kell kapja a szolgáltatótól miután megvolt a bejelentkezés a megfelelő hitelesítő adatokkal. Ha végképp nem jutnék semmire, adnék a routernek egy resetet, és kezdeném elölről a beállítást.
Nálunk társasházban digi PPPOE van és egyáltalán semmilyen problémát nem tapasztaltam a 2600ac-val.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1781) rsf válasza MrCsiT (#1780) üzenetére


rsf
senior tag

A szolgáltatótól a pppoe wan kap ip-t Publikus ip-t..
A Wan oldalon meg sima belsős hálós ip van.. 192.168.1.1 pl..
Amit elvileg az ont- tól kap dhcp-n..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1782) felho001 válasza rsf (#1779) üzenetére


felho001
tag

Az külső IP cím lesz.

Felhő

(#1783) felho001 válasza rsf (#1779) üzenetére


felho001
tag

nem külső IP cím, nem tudom honnan szedi! De nekem a syno tárcsáz be nem a T router az csak modem módban van. Szerinted mi lehet? Az 5 Ghz wifi csatorna problémára nincs valami tipped?

Felhő

(#1784) rsf válasza felho001 (#1783) üzenetére


rsf
senior tag

Hát ez az..
Nálam most az a baja, hogy 192.168.1.1 van ott de nem tudja pingelni ..
De még jó hogy nem tudja mert a szolgáltató egysége 192.168.0.1-en van. Mondjuk elötte 1.1- volt.
Nálam is a Syno tárcsáz be, minden működik rendesen.. Csak hibás WAN portot reklamál és nem tudom miért nem áll át a 0.1-re..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1785) Dolphine válasza MrCsiT (#1780) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Sajnos szolgáltatói egység nélkül nem fog menni, mivel családi házba jön a net.
A kérdés, hogy mit és hogyan csináljak?
A szolgáltató a T-Home lesz.
A szolgáltató tárcsázzon be, vagy a Syno? Ez az első kérdés. :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1786) Sanya válasza Dolphine (#1776) üzenetére


Sanya
nagyúr

Óvatosan azzal a switch-csel. Ugyanilyet vettem és teljesen megfeledkeztem róla!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1787) betyarr válasza Sanya (#1786) üzenetére


betyarr
veterán

és teljesen megfeledkeztem róla!

és ez jó vagy rossz?

(#1788) Dolphine válasza Sanya (#1786) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt kifejtenéd bővebben? :F
rsf
Tanácsodra lenne szükségem.
Most akkor IP cím alapján hogyan nézzen ki a történet?
Adott lesz majd egy T-Home ONT 1000Mbps és egy Syno RT1900ac.
Szeretném előre beállítani az eszközök IP címét MAC alapján.
Hogyan kezdjek neki? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1789) rsf válasza Dolphine (#1788) üzenetére


rsf
senior tag

Az IP cím foglalás most a kérdés?
Ha igen akkor azt érdemesebb online csinálni, mert látja az eszközöket és csak foglalsz nekik IP-t.
Ha van olyan eszköz aminek nincs neve vagy vmi nem egyszerű akkor át is lehet nevezni.
Offline meg a Mac címeket is be kell írnod..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1790) Dolphine válasza rsf (#1789) üzenetére


Dolphine
addikt

Részemről a MAC címek beírása is működik, annak sem vagyok ellene. Megvan az összes eszközöm MAC címe, így nincs gond azzal sem. :)
Igazság szerint az lenne a fő kérdés, hogy a Syno maradjon a 192.168.1.1 címen?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1791) Sanya válasza betyarr (#1787) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jó. Azóta teszi a dolgát.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1792) rsf válasza Dolphine (#1790) üzenetére


rsf
senior tag

Akkor jó..
Nekem azon a címen van.. Én is azt szeretem.. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1793) Dolphine válasza rsf (#1792) üzenetére


Dolphine
addikt

:)
A Syno és a T-Home ONT-nek egy tartományban kell lennie, vagy nem? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1794) rsf válasza Dolphine (#1793) üzenetére


rsf
senior tag

Nem. A syno nem engedi. Az eddigi routereim igy voltak .
A Saját osztott 192.168.1.1-1.50 ig a szolgáltatós meg 192.168.1.60-100-ig.
De a Syno szól, hogy a tartományok átfedik egymást ezért ő átáll másra. [link]
Ha ilyenkor nyomsz egy OK-ot akkor nekem a Syno átáll 10.0.4.1-re.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1795) Kendek válasza rsf (#1794) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Dehát nem OK gomb van ott, hanem egy kérdés. Ha Nem-et nyomsz, akkor nem vált át másik alhálózatra. Vagy én értek valamit félre? :F

<-ƘƘ->

(#1796) Sefter válasza Dolphine (#1793) üzenetére


Sefter
veterán

IPTV-d is lesz..?
Mert ha nem, akkor az ONT-ban kikapcsolhatod a DHCP-t, és a Synora azt állítasz amit akarsz..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#1797) rsf válasza Kendek (#1795) üzenetére


rsf
senior tag

Ha Nem-et nyomsz akkor nem csinál semmit. Olyan mintha vissza lépnél.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1798) Dolphine válasza Sefter (#1796) üzenetére


Dolphine
addikt

IPTV nem lesz, telefon lesz egyedül.
Akkor szerintem az lesz, hogy kikapcsolom majd a DHCP-t! :K
Jól gondolom, hogy így akkor az ONT fog betárcsázni csak, aztán itt véget is ér a történet számára?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1799) Sefter válasza Dolphine (#1798) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, így nyugodtan bízd a többit a synora.

Psn ID: sefter_hun

(#1800) Dolphine válasza Sefter (#1799) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Utolsó kérdésem: A router működési módja vezeték nélküli kell legyen, igaz?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.