Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1050) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát azért belső hálós. De olyan amit nem használsz. Pld.: 192.168.255.0.
Mert mint írtam nem tudom, hogy nálam az utolsó frissítés vagy az miatt javult meg mert a VPN sebesség tesztek (ugye a fel irány alá sose ment be ezért úgy voltam vele csinálok pár mérést) miatt beállítottam. nem csak telepítettem és akkor néztem, hogy ez nem biztos, hogy jó a DIGI PPOE által átjárónak használt 10.0.0.1 miatt. De igazából ezt is csak tipp aztán lehet valami más az oka de nálam most jól működik.(és remélem így is marad) de azt tudd, hogy a NAS jobb szervernek amúgy .

[ Szerkesztve ]

(#1052) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1051) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ott ki szoktam választani, hogy alapból belső hálót használjon. Asszem van ott olyan jelölési lehetőség.

Nekem a frissítés után is ugyan olyan szh@r volt, mint előtte.. 100-150Mbps WAN oldalon, max.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1053) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1052) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az lehet DE az ott szereplő alapértelmezettet még ha nincs is használva már a telepítéskor hozzá adja az útválasztási táblához és amíg fut az ott is van (Az OpenVPN -ét csak amikor az OpenVPN -t bekapcsoljuk ) . Szóval a Default az amíg a VPN Plus fut az bent van a táblában még akkor is ha nincs is rá beállítva semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1054) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1053) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őő.. Szerintem de, mert ha felraktam, annyi, h hozzáadtam a VPN felhasználót, és felcsatlakoztam, már vpn-en 192.168.x.y címet kapott.

Semmi mást nem csináltam, csak bepipáltam, hogy lokális hálózat használata, és hozzáadtam a felhasználót. Ha nem pipáltam ki a lokális hálót, akkor osztott ki 10.0.x.y ip-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1055) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1054) üzenetére


gyugyo79
addikt

Figyelj alapból választhatod a Default -ot és azt, hogy local network azért mert te a local network -t állítod be ő még a defaultot is hozzá adja (A router útválasztó táblájához nem a te gépedhez!!!). Igazából alapból amíg a VPN plus server fel sincs telepítve a local network -t tartalmazza a tábla amikor telepítjük a VPN plus -t akkor hozzá adja a default -ot.

Ez nem függ semmilyen beállítástól és te hiába nem is használnád és nem is használod ő hozzá adja amint elkezd futni. Ha le állítod akkor kiveszi ha elindítod vissza rakja azt az IP tartományt ami a default -nál van.

[ Szerkesztve ]

(#1056) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1055) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most akkor nincs összefüggésben azzal, hogy milyen IP-t kap VPN-en keresztül az eszköz?

Mert ha ez más, akkor ok, ha ez az, akkor pedig, működött..

VPN Plus server telepít, ok, SSL VPN engedélyezés, OK, SSL VPN beállításaiban, helyi háló használata, OK, felhasználó hozzáadása, ok. Így 192.168.x.y IP-t kapok VPN-en keresztül, mintha LAN-on belül lennék. Ha ez más, amit írsz, akkor oké... De, ez Nekem így ment mindig. Ha a helyi hálóhoz nem teszek pipát, akkor nincs 192.168.x.y IP VPN-en belül.

Ha ez alapból nem elég, hanem még manuálisan is szh@rakodni kell vele, akkor kennyék a hajukra.

Amúgy a probléma még mindig ott kezdődik, hogy ha csak feltelepítem a VPN Plus szervert, és SEMMIT sem engedélyezek benne, vagyis egyik VPN szolgáltatást sem, már akkor is megcsuklik a WAN.. Szal, még mindig nem magával az SSL VPN szolgáltatással van baj, hanem magával az alkalmazással, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1057) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1056) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne haragudj ennél jobban nem tudom leírni.
Nem is értem, hogy jön ide az eszköz meg, hogy milyen IP -t kap. A hiba akkor is fent áll amikor be sincs állítva semmi és engedélyezve sincs egyik VPN megoldás sem. A megoldásához sem kell egyiket se beállítani, ha egyáltalán az a megoldása. Ha átírtad amit mondtam kikapcsoltad és visszakapcsoltad a VPN plust a csomagkezelőben és nálad nem javult meg akkor nem az.

[ Szerkesztve ]

(#1058) Kendek válasza hackeeeee (#1056) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A VPN Plus Server csomag által alapértelmezetten beállított alhálózat ütközik a DIGI-ssel. Elvileg itt a probléma, ezt kellene átírnod. Fél perc az egész, és ha ez tényleg javít rajta, akkor érdemes megírni a Syno support-nak is. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1059) hackeeeee válasza Kendek (#1058) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A digi-é a 10.0.0.x, ez rémlik, csak az nem kerek, hogyha elvileg módosítom alhálózatéra, akkor miért maradna a vpn plus szerver 10.0.0.x-en. No de segáz.

Ha hazaérek, megnézem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1060) Kendek válasza hackeeeee (#1059) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez nem csak az SSL VPN által használt alapértelmezett alhálózat, a PPTP, L2TP és az SSTP esetén is érvényes. Attól, hogy az SSL VPN-t aktiválod egy eltérő beállítással, még a táblában ugyanúgy ott marad a 10.0.0.0/24, ami ugyanaz mint a DIGI-é. Sőt, ha egyáltalán nincs aktiválva semmilyen VPN szerver, akkor is ütköznek ezek. Tehát érthető, hogy mindegy, hogy mit csinálsz az SSL-nél. :)

<-ƘƘ->

(#1061) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1059) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert te nem módosítod amikor beállítod hanem kiválasztod a képen is látható első sort ami a te otthoni IP címed.
Szerintem le kéne kérdezniük van e a hálózaton használva a 10.0.0.0/x és akkor pld.: 10.0.0.1/24 (vagy ugye egy olyan ami nincs) kéne használniuk de ez csak tipp, hogy itt valami nem jól fut le.

Mert pont az utolsó frissítés után néztem nálam ezt és még így is elsőre elég furcsa dolgokat csinált. Viszont mérni már csak akkor mértem, hogy milyen amikor tesztnél alacsony volt egy érték és ellenőrizni akartam a fel irányt és akkor néztem, hogy jé jó a le is. Ami változás volt tehát a nem jó álapothoz képes az az volt, hogy a router frissítve lett SRM 1.1.6-6931 Update 2 -re meg ezt át írtam ...

[ Szerkesztve ]

(#1062) Tamarel válasza gyugyo79 (#1061) üzenetére


Tamarel
senior tag

10.0.0.0/x és akkor pld.: 10.0.0.1/24 (vagy ugye egy olyan ami nincs)

Csak a teljesség kedvéért: a /24 miatt a 10.0.0.x az mind ugyanaz.
Nálam a digi pedig /22-es, tehát a teljes 10.0.0.x, 10.0.1.x, 10.0.2.x és 10.0.3.x átfedésben lenne vele.

(#1063) gyugyo79 válasza Tamarel (#1062) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen előrébb akart menni az az 1 :)

[ Szerkesztve ]

(#1065) Tamarel válasza gyugyo79 (#1063) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ok. :)

Remélhetőleg ez a probléma forrása és akkor ez is megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#1066) hackeeeee válasza Kendek (#1058) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, úgy néz ki bejött, igazatok volt. Ez a megoldás.

Erre írtam át, ugyan így .255.0-ra, de ugyan úgy local network-re használom.

Ezt meg is írom nekik, hogy úgy néz ki, hogy ez a megoldás.. Köszi!

@gyugyo79: Neked is!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1067) gyugyo79 válasza Kendek (#1047) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kész a két VPN mérés:
Ubuntu Chroot - OpenVPN
Entware - OpenVPN

Egyéb infó.:
A Chroot első generált konfigurációjával volt valami bibi. A TLS kulccsal volt baja de generáltattam újat és azzal jó volt utána. Kimásoltam a logot, hogy majd megnézem de véletlenül bezártam ezért nem tudok neked se többet írni :/

hackeeeee
Örülök akkor, hogy csak ennyi meg akkor most már tudjuk ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#1068) Kendek válasza gyugyo79 (#1067) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszi, hogy csekkoltad ezt is. Sajnos akkor ezek szerint ez így sem tartozik a leggyorsabb megoldások közé.
Nálam mondjuk továbbra is kicsit magasabb értéket hoz. De nagy jelentősége nincs, mert ez mindenhogyan elég gyér eredmény ha a sebesség is tényező.

<-ƘƘ->

(#1069) htw


htw
tag

Sziasztok,
Lenne valakniek ötlete?


Egyik napról a másikra nem működika ds get. Nem tudok hozzáadni semmit.
A ds file minden további nélkül megy.
Mi lehet a baj?

(#1070) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1067) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát úgy néz ki ennyi.. Meg is írtam a supportnak, azt mondták, hogy figyelni fognak erre..

Véleményem szubjektív...

(#1071) kulu22


kulu22
aktív tag

Sziasztok!
Csatlakoztam egy 2600-assal. Ha valakinek érdekes, a mall.hu-n vettem, regkártya és 2 éves Synology garanciajegy van hozzá.

(#1072) sunpower


sunpower
tag

Van esetleg Entware alá olyan alkalmazás ami monitorozza a WAN-on áthaladó összes forgalmat? (Olyasmire gondolok, mint a Tomato fw-ben van. Napi, heti, havi.... összesített forgalom.)

(#1073) gyugyo79 válasza sunpower (#1072) üzenetére


gyugyo79
addikt

Még nem használtam de a Forgalom vezérlésnél a forgalmi statisztikák rögzítése az ezt is rögzíti nem?
(nem feltétlen tőled kérdezem ha úgy kérdezed, hogy még nincs routered és csak az érdekel, hogy lehet e ilyet)
Mert szerintem ilyen van alapból.

[ Szerkesztve ]

(#1074) sunpower válasza gyugyo79 (#1073) üzenetére


sunpower
tag

Van egy 2600-am. :)
Kendek erőteljes támogatása mellett fel is mentek rá egyéb cuccok, de ez egy kicsit hiányzik.
A régi routeren már megszoktam, mert hasznos.

A forgalomvezérlésnél csak a pc-t tudom kiválasztani ami kábelen csatlakozik.
A routerre kötött hdd-ről megy a forgalom nagy része, ezért érdekelne.

(#1075) gyugyo79 válasza sunpower (#1074) üzenetére


gyugyo79
addikt

Na akkor okosabb lettem és ki se kellet ezt próbálnom , köszi. :)
Én nem használom a routert ilyenekre ezért nálam nincs SRM -> WAN forgalom így a hiánya ott a figyelés résznél fel sem tűnt . Amúgy 99.9% hogy van mert kb ugyan azok vannak lefordítva . De itt meg tudod nézegetni mik vannak.

(#1076) sunpower válasza gyugyo79 (#1075) üzenetére


sunpower
tag

Köszi a listát.
Egy darabig el fog tartani mire átnyálazom.
(Egy nagy részéről lövésem sincs hogy mi az, de gugli a barátod...)

(#1077) gyugyo79 válasza sunpower (#1076) üzenetére


gyugyo79
addikt

A collectd és az a mod kell hozzá még ami érdekel szerintem meg valami ami az infókat szépen jeleníti meg neked (ez lesz a nehezebb). Szerintem várj még kicsit hátha kapsz kész megoldást arra amit szeretnél :)

(#1078) twingo16v válasza htw (#1069) üzenetére


twingo16v
tag

Töröld le, majd rakd fel újra a download stationt.
Ha nem oldódik meg, akkor úgy állítsd be, hogy a ds get https porton (8001 az alapértelmezett) csatlakozzon a DS -hez.

(#1079) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg tegnap járt volna le a noip-s ddns-em. Megcsináltam a hosszabbítást, amikor jött a mail, erre ma fogadott 2 mail, az alábbi üzenettel: (a 2 üzenet között ~40 perc eltérés volt)

A rendszernek nem sikerült a(z) xxxxxxxxxx IP-cím regisztrálása ide: xxxxxx.i234.me a(z) Synology DDNS-szerveren. A jelentés szerint az ok a következő: [A csatlakozás nem sikerült. Nem lehet a kiszolgáló IP címét feloldani.].

Üdvözlettel:
Synology Router Manager

Ami 2 dolog miatt is érdekes, mégpedig, az egyik, hogy nem használok Synology DDNS-t, a quickconnect ki van kapcsolva, mivel noip-t használok, a másik, hogy már nagyon nem az volt az IP címem, ami a mail-ben volt, hanem más.

Arra gondoltam, hogy talán a 2. wan ip-je lehet talán ez, mert ugye azt nem látom. De akkor sem értem, hogy miért akart syno ddns-re regisztrálni, amikor a quickconnect le van tiltva.

Logban ennek az egésznek nyoma sincs..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1080) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

A Synology támogatás annak ellenére, hogy elvileg lezárattam a hibajegyet vagy 3 hete, tegnap mégis küldött egy képet, a VPN Plus Server beállításának módosításáról - ami ahhoz kell, hogy ne legyen digis gigás netnél letöltési sebesség drop - amiről itt már írtatok korábban, de ez a hivatalos megoldás:

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1081) hackeeeee válasza MrCsiT (#1080) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, ezt Én küldtem el Nekik a múltkor. :DDD

Vicces azért, hogy használják, és rájöttek, hogy tényleg ez a gond.. :)

Múltkor beszéltünk erről, Kendekkel és gyugyo fórumtárssal. Ők mondták, hogy valszeg ez lehet a megoldás. Majd mikor Nálam jó lett, elküldtem Nekik, hogy ez a megoldás megoldotta a problémát.. Ezek szerint tényleg.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1082) betyarr válasza hackeeeee (#1081) üzenetére


betyarr
veterán

kérjél a megoldásra jogdíjat tőlük! :DDD

(#1083) hackeeeee válasza betyarr (#1082) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, csak számomra még mindig az a nagy kérdőjel, hogy, azon rugóztunk heteken keresztül, hogy melyik oldalon mérjek sebességet, hogy ott is vajon lassul-e...

Véleményem szubjektív...

(#1084) betyarr válasza hackeeeee (#1083) üzenetére


betyarr
veterán

nos,igen.valahol érthető is,mert pl. én ezzel az új speedtest.net-es mérőkével sosem tudom kimérni a maximumot,míg a flash alapúval igen.sőt!még az sem mindegy,hogy melyik böngészőt használja az ember.és innentől kezdve mehet az egymásra mutogatás.bár,az is igaz,hogy azért a synonál is fektethetnének nagyobb hangsúlyt arra,ha azt veszik észre,hogy többeknél is jelentkezik ugyanaz a hiba,akkor lehet náluk van gebasz.akkor meg kellene oldani,nem csak széttárni a kezüket.

mindazonáltal én eddig elégedett vagyok magával a routerrel :K

más,mindenkinek:

kicsit szórakoztam a ddns beállításokkal és arra lettem figyelmes,hogy egy-egy beállítás mentését követően a router törli a netszolgáltatótól kapott felhasználónév/jelszó párost.admin jelenik meg,mintha alaphelyzetbe állt volna.miért lehet ez?

(#1085) Tamarel válasza betyarr (#1084) üzenetére


Tamarel
senior tag

Szerintem fektetnek, csak aki nem jut át a level 1-2 support-on, annak még nincs rendesen bekategorizálva a jegye, nem látta mérnök, stb. Ilyenkor nincs is mi alapján más hibájához hasonlítani.
Látod, lezárt jegyre is kommunikáltak azonos témában.

Amikor a helpdesk x pontba szedett kérdései nem működnek és/vagy szakmailag nem érti miről van szó, akkor érdemes egyből logikailag levezetni és mérnököt kérni. Akár a főnökét is, ha nem enged.
Persze csak ha nagyon biztos vagy a dologban.

[ Szerkesztve ]

(#1086) betyarr


betyarr
veterán

azon morfondíroztam,hogy ezeknek a ddns szolgáltatóknak,mármint annak,hogy regisztrál náluk valaki,van-e valamilyen biztonsági kockázata?

illetve,egy up erre:

kicsit szórakoztam a ddns beállításokkal és arra lettem figyelmes,hogy egy-egy beállítás mentését követően a router törli a netszolgáltatótól kapott felhasználónév/jelszó párost.admin jelenik meg,mintha alaphelyzetbe állt volna.miért lehet ez?

(#1087) hackeeeee válasza betyarr (#1086) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem tapasztaltam ilyet.

De amúgy melyikre gondolsz, a felhasználóra, vagy a ddns felhasználónév, jelszó párosra?

Véleményem szubjektív...

(#1088) Kendek válasza betyarr (#1086) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A fix domain névnek lehet egyfajta biztonsági kockázata. Illetve ha gyenge, vagy más szolgáltatással közös jelszót használsz, akkor az komoly probléma lehet. Általánosságban viszont nem kell a DDNS-től tartani, de esetleg javasoltabb lehet a gyári, Synology-s megoldást használni. Annál egyébként sincs kényelmesebb.

<-ƘƘ->

(#1089) betyarr válasza hackeeeee (#1087) üzenetére


betyarr
veterán

arra,amit a digi-től kaptam.lényegében visszaáll néha a syno az alapértelmezett admin-ra és nemtudom milyen jelszóra és úgy kell bepötyögni utána,hogy megint tudjak csatlakozni.

Kendek:

köszi!
végül is ja,sok mindent nem tudnak kezdeni a dinamikus ip címemmel,ha esetleg feltörik a ddns szolgáltató szerverét.a jelszó meg persze nem ugyanaz.

(#1090) hackeeeee válasza betyarr (#1089) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah mármint a pppoe? Én nem tapasztaltam ilyet.

Én akkor beírtam, amikor megvettem a router-t, azóta az van benne.

Véleményem szubjektív...

(#1091) betyarr válasza hackeeeee (#1090) üzenetére


betyarr
veterán

hmm,asszem rájöttem.a lastpass kavarhat be,mert megjegyeztettem vele az router belépési adatait és mindenáron azt akarja a pppoe-nél is alkalmazni.

(#1092) kacsa7


kacsa7
őstag

Vásároltam egy RT1900AC routert. Elsőre óriási csalódás volt a wifi jelerősség, hiába volt magasra téve. Gyakorlatilag bármelyik korábban használt routeremet alulmúlta, a filléres tp-linktől a komolyabb Asus/Zyxel routerekig. A routerrel 1 térben sebesség terén minden jó volt, de ahogy elkezdtem távolodni, drasztikusan csökkent. Ahol másik router tudott 30mbit-et, ott a Synology tudott 2-15Mbit-et...
Olvasgattam, melyik országban mik a megengedett átviteli teljesítmények, és valahol írták, hogy kb. Indiában a legnagyobb. Átállítottam az országot Magyarországról Indiára, áramtalanítottam a routert, majd újraindítottam és azóta teljesen megtáltosodott. Gyakorlatilag majdnem olyan sebességet tudok távoli helyeken, mint előtte az Asus router tomatoval, határra emelt wifi jelerősséggel.
Szóval ha valaki hasonló problémával küzd, ez megoldás lehet.

(#1093) Kendek válasza kacsa7 (#1092) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos ez teljesen szokványos dolog a mai routereknél. Azelőtt nem voltak így leszabályozva, így az előző, sokkal olcsóbb és butább eszköz cseréjekor jön a meglepetés.
A Synology esetén legalább adott a régióállítás lehetősége, más routereknél általában még ennyi sincs. Üröm az örömben, hogy régióváltáskor az 5 GHz AC csatornakiosztás elállítódhat. Ennek eredményeképp pedig a hazai eszközök által érzékelt tartományon kívül eshetnek a használható csatornák.
Nálad most 20/40/80 MHz beállítás esetén mely csatornákat listázza? Itthon a 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 100, 104, 108 és 112-es csatornák vannak használatban. A többit általában nem kezelik a klienseszközök, hacsak nincsenek azok is megbabrálva.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1094) blakey válasza kacsa7 (#1092) üzenetére


blakey
titán

Nekem Szaúd-Arábia rémlik, Tomato is arra volt állítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1095) hackeeeee válasza Kendek (#1093) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Plusz ugye ne felejtsük el az osztott antennákat sem. A legtöbb router-nél manapság a 2.4GHz beépített antennáról megy, és a külső antennák 5GHz-sek. Pl. a syno-nál nem tudom, hogy ez, hogy van megoldva.

Véleményem szubjektív...

(#1096) kacsa7 válasza Kendek (#1093) üzenetére


kacsa7
őstag

Minden csatornát listáz amit írtál, plusz 149 153 157 161.

(#1097) Kendek válasza kacsa7 (#1096) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lecsekkoltam:

iwlist wlan0 txpower # 2,4 GHz
Current Tx-Power:16 dBm (39 mW) # HU
Current Tx-Power:22 dBm (158 mW) # IN

iwlist wlan1 txpower # 5 GHz
Current Tx-Power:25 dBm (316 mW) # HU
Current Tx-Power:20 dBm (100 mW) # IN

A 2,4 GHz-es jel a gyakorlatban is tényleg sokkal erősebb lett, ezt megerősíthetem én is. :)
Viszont az 5 GHz az gyengébb, és a gyakorlatban is lényegesen rövidebb volt a hatótávja mint a 2,4-nek.
Ugyanakkor optimális tartományban sugároz, a 12-es és 13-as csatornák vesznek csak el.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1098) blakey válasza Kendek (#1097) üzenetére


blakey
titán

Amikor Tomato-t használtam akkor sok olvasgatás után a Szaúd-Arábia lett a legkiegyensúlyozottabb és még volt valami. Nálam Szaúd-Arábia megoldott minden gondot, az 5GHz is erős, meg kéne keresnem azt ahol ez volt leírva. :F

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1099) twingo16v válasza Kendek (#1097) üzenetére


twingo16v
tag

iwlist wlan1 txpower # 5 GHz
wlan1 2 available transmit-powers :
0 dBm (1 mW)
25 dBm (255 mW)
Current Tx-Power:32 dBm (1496 mW)

iwlist wlan0 txpower # 2,4 GHz
wlan0 2 available transmit-powers :
0 dBm (1 mW)
25 dBm (255 mW)
Current Tx-Power:32 dBm (1496 mW)
...

Nekem ezt írja ha magyarra állítom, és ugyan ezt ha Ausztráliára.

Most akkor ez jó?

[ Szerkesztve ]

(#1100) Kendek válasza blakey (#1098) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tudok én is jobbat, Kanada:

iwlist wlan0 txpower # 2,4 GHz
Current Tx-Power:16 dBm (39 mW) # HU
Current Tx-Power:22 dBm (158 mW) # IN
Current Tx-Power:28 dBm (630 mW) # CA

iwlist wlan1 txpower # 5 GHz
Current Tx-Power:25 dBm (316 mW) # HU
Current Tx-Power:20 dBm (100 mW) # IN
Current Tx-Power:29 dBm (794 mW) # CA

Ráadásul ugyanazok a csatornák érhetőek el mint Indiában. :)
Szaúd-Arábiát is csekkoltam, de annak az értékei minden tekintetben megegyeznek a magyar régióéval. Még az elérhető csatornák is teljesen ugyanazok. Szerintem így semmi értelme arra váltani.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.