Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) trlala


trlala
aktív tag

Ha az srm webes felületéről resetelek, az hard, vagy soft resetnek felel meg?

(#2002) Sefter válasza trlala (#2001) üzenetére


Sefter
veterán

soft (kb mintha újraindítod a windowst..)

Psn ID: sefter_hun

(#2003) trlala válasza Sefter (#2002) üzenetére


trlala
aktív tag

köszi
:)
sejtettem
Valahol olvastam, hogy a cucc alján lévő tűvel nyomható reset gombot 10 sec-ig kell nyomni. Így van?

(#2004) Sefter válasza trlala (#2003) üzenetére


Sefter
veterán

igen

Psn ID: sefter_hun

(#2005) trlala válasza Sefter (#2004) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi mindenkinek, a hard reset segített. Most állíthatok be mindent
:)

(#2006) trlala válasza trlala (#2005) üzenetére


trlala
aktív tag

A reset után nem látja a külső hdd-t. A laptopom szépen olvassa, minden rajt is van, de a 2600 nem látja. SD kártyát bedugtam, azt látja.
Szerintetek miért nem látja?

(#2007) Kendek válasza trlala (#2006) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint úgy nem látja, hogy update előtt még oké volt, és azóta nem bántottad? Ha a Vezérlőpult -> Tároló -> Tárhely alatt nézed, akkor ott nem is listázza? Ha igen, akkor újra kell formázni az SRM-ben, ha nem, akkor először is próbáld meg a másik, 2.0-ás USB portban is.

<-ƘƘ->

(#2008) trlala válasza Kendek (#2007) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi
A másik porton látja.

(#2009) trlala


trlala
aktív tag

Vennék 2-4 terás külső hdd-t hozzá. Szerintetek melyik típus bírja a folyamatos üzemet?

(#2010) Kendek válasza trlala (#2009) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem pl. sima 2,5"-es Seagate BarraCuda ST2000LM015 van rádugva. Már 476 napja megy, egyelőre nem mutatja semmilyen hiba jelét (kopp-kopp). Persze rendszeresen lemásolom róla az adatokat.
De ha aggódsz, akkor vásárolhatsz kifejezetten folyamatos üzemre tervezett típust is.
Nálam mondjuk az volt a lényeg, hogy az állandó parkolgatást (vagyis a fej rámpára való kilökését) és a motor leállogatását kiiktassam. Hozzátartozik, hogy részemről 3,5"-es HDD szóba sem jöhetne.

<-ƘƘ->

(#2011) MrCsiT


MrCsiT
addikt

..megpróbálok rájönni a megoldásra. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#2012) I2oli


I2oli
tag

felkerült a weboldalukra az mr2200ac is, vagy már korábban is ott volt csak nem vettem észre? :F

egy helyen már megtaláltam hogy árulják, 48k huf

(#2013) trlala válasza I2oli (#2012) üzenetére


trlala
aktív tag

Ma került fel. Küldtek róla emailt is, mert regeltem náluk.

(#2014) Kendek válasza trlala (#2013) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, nekem is jött email, és rákeresve már több helyen is listázzák mint rendelhető termék.
Egyelőre még csak a szkriptjeimet frissítettem (elvileg minden kompatibilis), de hamarosan az összefoglalóba is bekerül az MR2200ac. :)

<-ƘƘ->

(#2015) Sefter


Sefter
veterán

Számomra zsákutca az mr2200ac..azt értem, hogy wifire hegyezett cucc, de a 4 lan portot azért meghagyhatták volna.. :(

Psn ID: sefter_hun

(#2016) Kendek válasza Sefter (#2015) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem zsákutca, inkább egy mellékvágány. Az egyértelmű, hogy nem az RT2600ac utódjának szánták, hanem ez egy újabb kategória.

<-ƘƘ->

(#2017) Sefter válasza Kendek (#2016) üzenetére


Sefter
veterán

Pedig annak az utódja jöhetne mesh funkcióval, lecsapnék rá (emberi áron).. :B

Psn ID: sefter_hun

(#2018) Kendek válasza Sefter (#2017) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na de hát az SRM 1.2-vel bekerült a Mesh hálózatok támogatása az RT2600ac-be.
A Wi-Fi Connect -> Wi-Fi-pont alatt tudsz hozzáadni másik routert. És minden bizonnyal ezért is élesítettek be háttér hálózatokat:

bwlan1 IEEE 802.11ac ESSID:"SynologyRouter_Hidden722ec8IWUE"
Mode:Master Frequency:5.5 GHz Access Point: 16:11:32:72:2E:CC
Bit Rate:1.7333 Gb/s Tx-Power:25 dBm

bwlan0 IEEE 802.11ng ESSID:"SynologyRouter_Hidden722ec8IWUE"
Mode:Master Frequency:2.462 GHz Access Point: 16:11:32:72:2E:CB
Bit Rate:800 Mb/s Tx-Power:14 dBm

Az MR2200ac az háromsávos, így érdemes abból szétszórni hozzá. :)

<-ƘƘ->

(#2019) Sefter válasza Kendek (#2018) üzenetére


Sefter
veterán

1900-am van egyelőre... :B

Psn ID: sefter_hun

(#2020) humigabi válasza Sefter (#2019) üzenetére


humigabi
aktív tag

jó neked, az enyém tegnap kimúlt, holnap jön érte a futár

humigabi

(#2021) trlala válasza humigabi (#2020) üzenetére


trlala
aktív tag

Mi lett a baja?

(#2022) trlala


trlala
aktív tag

A 2600 3.0-ás portjára csatlakoztatott WD Passport HDD-t lecsatlakoztatja. Most azt nem tudom, hogy a vinyó szarakodik, vagy a 2600.

[ Szerkesztve ]

(#2023) Kendek válasza trlala (#2022) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez csak úgy fog kiderülni ha egy másik USB 3.0-ás adattárolóval is teszteled. Mindenesetre én nem vettem észre semmi problémát ezzel kapcsolatban a saját vinyóm esetén (mondjuk az 1.2-es frissítés miatt).

Frissítettem az összefoglaló elejét, most már meg lehet csodálni az MR2200ac-t is, és elolvasható, hogy hardveresen mit tartalmaz.

<-ƘƘ->

(#2024) Sefter válasza Kendek (#2023) üzenetére


Sefter
veterán

Az MR2200AC elméleti wifi sebessége lassabb, mint az RT1900AC-nek.. :F
2x433 vs 3x433
Ráadásul a MESH funkciót megkapta az RT2600AC is...akkor tényleg nem értem mitől jobb ez, mint egy bármilyen AP (harmad áron)?

Psn ID: sefter_hun

(#2025) Tamarel válasza Sefter (#1988) üzenetére


Tamarel
senior tag

Eddig jó és stabil a wifi.
Threat Prevention max 3 gigát foglal a tárhelyen és újraindítás után jóval lassabban tér magához minden funkció. Amíg nem tettem fel, egyértelmű volt, hogy jobb és gyorsabb lett a rendszer.

(#2026) humigabi válasza trlala (#2021) üzenetére


humigabi
aktív tag

A 2.4-es sávon csak alacsony átviteli teljesítményen volt jel, aztán tegnapelőtt este ezt írta ki: "„Nem sikerült (pgsql) rendszer belső szolgáltatás indítása. A Synology támogatószolgálathoz forduljon segítségért”

Nem tudom mi történt, de nem működött.

humigabi

(#2027) Kendek válasza Sefter (#2024) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Van egyszer az IPQ4019 SoC, ez adja ugye a CPU-t, de integrálja a Wi-Fi-t is. A linkelt leírás szerint ez így 2x2-es, max 80 MHz csatornaszélességgel, vagyis 2 x 433 Mbps 5 GHz-en, viszont az elméleti max sebesség az 1.733 Gbps. Agyaltam rajta, de a matek nekem nem jön ki ennél a chipnél.
Viszont e mellett van egy külön 5 GHz-es chip is, a QCA9886. Ez nagyjából ugyanazt tudja, vagyis 867 Mbps, két antennával. Összességében tehát van 4 x 433 Mbps AC-vel, ami legyen 1733 Mbps, és kizárásos alapon marad 2 x 200 Mbps a 2,4 GHz-es N-es kapcsolatnak. Így kapjuk meg kerekítve a 2200-at, és így már gyorsabb mint az 1900-as. Vagyis elvileg AC-ben erősebb, a 2,4 GHz-es rész viszont gyengébb (de ott amúgy sincs MU-MIMO, és kevés kliensnek van két antennánál többje).
Ugyanakkor ez egy Mesh router, ha hozzácsapjuk az RT2600ac-hez, akkor lehet, hogy az extra Wi-Fi-t kiosztja fixen a routerek közti kommunikációhoz. Ebben nem vagyok biztos, nincs róla infóm.

<-ƘƘ->

(#2028) Renwick válasza Kendek (#2027) üzenetére


Renwick
őstag

Ugyanakkor ez egy Mesh router, ha hozzácsapjuk az RT2600ac-hez, akkor lehet, hogy az extra Wi-Fi-t kiosztja fixen a routerek közti kommunikációhoz. Ebben nem vagyok biztos, nincs róla infóm.

Valószínűleg ez a helyzet:

I see you blaming each other -- And I love you still

(#2029) trlala


trlala
aktív tag

:)
Azért vannak még hiányosságok:
A wifi le van tiltva, de a ledjei szép zöldek.

(#2030) Tamarel válasza trlala (#2029) üzenetére


Tamarel
senior tag

A Threat Prevention magában a formalmat nem akadályozza, de a router semmi másra nem képes közben. 1 db Download Master feladattól úgy kifeküdt, hogy se kábelen se wifin nem adott netet...

[ Szerkesztve ]

(#2031) Sanya


Sanya
nagyúr

Ez a safe access eddig elég jónak tűnik.
Beállítottam a philips android tv-nek, hogy a reklámok blokkolva legyenek, a youtube appból kitöröltem a cace-t és az adatokat majd nincsenek reklámok youtube alatt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2032) Kendek válasza Sanya (#2031) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ja-ja, a reklámblokkoló tényleg működik. Bár ez már évek óta oké, ugyanígy ment azelőtt a szülői felügyelet alatt beállítva is. :)

<-ƘƘ->

(#2033) Sanya válasza Kendek (#2032) üzenetére


Sanya
nagyúr

elhamarkodott volt az öröm: most újra megjelentek a reklámok a youtube-ban a tv-n.
Második felvonás következik.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2034) humigabi


humigabi
aktív tag

Sziasztok!

Akinek 1900-as routere van és 1.2-es van rajta, írja meg, mik az eddigi tapasztalatai.

Köszi! :R

humigabi

(#2035) Dolphine válasza humigabi (#2034) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem még mindig az 1.7 van fenn és azt írja, hogy naprakész. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2036) Sefter válasza Dolphine (#2035) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem is, lehet, hogy nem véletlen.. :)

Psn ID: sefter_hun

(#2037) Sanya válasza humigabi (#2034) üzenetére


Sanya
nagyúr

Wpa3 nincs, mesh nincs, safe access van, de semmi leírás, esetleg adblock bővíthetőség. Szóval max hibajavítás amit mi kaptunk.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2038) Menotti válasza humigabi (#1962) üzenetére


Menotti
aktív tag

Most vettem egy használt Rt1900ac-t.Srm 1.1.7,1.2 verzióval is ugyanúgy viselkedik mint a tied.
(Térerő max.(2,4),ha kapcsolódok leesik alacsonyra...

Nagyon bizok benne,hogy mégis csak szoftveres lesz a probléma..

(#2039) Dolphine válasza Sanya (#2037) üzenetére


Dolphine
addikt

safe access és adblock bővíthetőség ez hol található? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2040) Menotti válasza Menotti (#2038) üzenetére


Menotti
aktív tag

Viszont ha a vezeték nélküli mód csak N,akkor nem esik le a térerő...

(#2041) Mate


Mate
nagyúr

Kb. 1 hete be van kapcsolva RT2600ac-n a Threat Prevention. Jól megcsinálták, most már 1000-es netet is kihajtja (korábban 250-300-at bírt).

Elég sok riasztás van, de többségénél nem jövök rá, hogy mi. Alacsony kockázatú sok van, minden szir-szar küldözgetni akarja pl. az infókat. Például andorid ügyebár.

Viszont a magas kockázatúakra nem jövök rá, hogy mi lehet. Pl. ma, mikor itthon se voltunk egyik andoridos tv összehozott fél óra alatt 111 magas kockázatút . "ET POLICY IRC Channel JOIN on non-standard port" Kell ezzel foglalkozni? Vagy csak túl érzékeny és mondjuk frissítést keresett csak?

(#2042) Kendek válasza Dolphine (#2039) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincs adblock bővíthetőség, a webszűrő alatt lehet bepipálni a reklámokat mint blokkolandó kategória. Nem olyan hatékony, kb. annyit ér mint pl. az Androidos Opera alatt a reklámblokkoló. Viszonyításképp, 1.7 alatt még 148 URL volt reklámnak kategorizálva.

<-ƘƘ->

(#2043) Kendek válasza Mate (#2041) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Threat Prevention mindenfélét tud érzékelni, pl. akkor is szól ha frissítem az Ubuntu-t (ez nyilván ártalmatlan). Amit nem dob el, az nem olyan vészes, amit meg igen, az valószínűleg káros is lehetne, és pont ez a lényege neki, hogy ezeket megfogja. Nyilván annyit tudsz csinálni, hogy hagyod hadd dolgozzon, a TV-t csak nem dobod ki.
Egyébként nekem az a bajom a Threat Prevention-nel, hogy amíg más komolyabb nem fut mellette, addig tényleg jó teljesítménnyel üzemel, de ha mondjuk torrentezni is akarok, akkor az már sok neki. Főleg, hogy nagyon sok SWAP-ot használ, és a töltögetéssel együtt már nem bírja a vinyó sem.

<-ƘƘ->

(#2044) Mate válasza Kendek (#2043) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam csak az fut rajta, úgyhogy így jó.

Pro mennyivel tud többet? Frissebbek a csomagok?

(#2045) humigabi válasza Menotti (#2040) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ez érdekes. Frissítetted már? :Y

humigabi

(#2046) humigabi válasza Sefter (#2036) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ezek szerint még mindig nem tökéletes az új verzió :DD

humigabi

(#2047) Chrys_


Chrys_
addikt

Gondolkodom RT2600AC router vásárlásán. Ez akkor tudja már a MESH-t és a WPA3-t az új firmware-rel? De nem SSH-n keresztüli aktiválásra gondolok, hanem rendes webes felületen keresztülire.

(#2048) Kendek válasza Mate (#2044) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, de gondolom valamivel csak többet ad mint az ingyenes verza. Mindenesetre szerintem elég az is amit ez utóbbi nyújt, és rendszeresen frissül.

<-ƘƘ->

(#2049) Kendek válasza Chrys_ (#2047) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, az RT2600ac tudja a WPA3-at és a MESH-t is. Ez utóbbihoz persze kell még plusz router, ha szükség van rá, akkor érdemes az új MR2200ac-t társítani jozzá.

<-ƘƘ->

(#2050) Chrys_ válasza Kendek (#2049) üzenetére


Chrys_
addikt

Az AP router lenne a 2600-s, a másodlagos router az MR. Ez utóbbihoz csak egy NAS lenne kábelen csatlakoztatva, amihez elég az 1 ethernet interface, és ugye bővítené a wifi lefedettséget. Két nem MESH képes ASUS RT-AC66U routert akarok kiváltani (AP + Repeater), mert mostanában valami baj van a lokális nettel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.