Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) blakey válasza hackeeeee (#750) üzenetére


blakey
titán

Digi, Telekom, UPC már használ ipv6-ot, szerintem már mások is. Én konrétan lemondtam, mert zavart keltett.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#752) Kendek válasza blakey (#751) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Vidanet-nél még nincs (ez van nálunk), pedig az is a Telekom-é. A 6to4-et tudom egyszerűen aktiválni ha IPv6-ot szeretnék, de akkor az Android-os eszközöknél a DNS-névfeloldás iszonyatosan belassul. Így felejtős a klienseknél, de egyelőre nem is hiányzik.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#753) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Továbbították a technikai support és a fejlesztők felé a vpn server-es gondot, logokkal együtt, most várunk..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#754) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Elkészültem a szkriptjeimmel, amikről már írtam párszor. Még a leírás az vissza van, illetve az összefoglalóba is be akarom rakni őket. De ha valakit érdekel, akkor már most is nézegetheti őket. Entware vagy Ubuntu telepítés az alap (ez utóbbi elvileg RT1900ac-vel is kompatibilis), utána mehet a Transmission, OpenVPN és a MiniDLNA. Az NFS setup az különálló, az aktuális külső adathordózók megosztását állítja be. Támogatottak az USB-s eszközök és a memóriakártyák is. Ext4 fájlrendszer az alap (formázás SRM-ben), de lehet csak egy kisebb partíció is. Viszont alapból ez a partíció lesz beállítva torrentre, illetve ezt figyeli a médiaszerver is.
Mindegyik megoldás laikusoknak készült, amennyire csak lehet hülyebiztosra és önműködőre, a változó körülményeket is figyelembe véve. Az OpenVPN optimális biztonságra van beállítva (lényegesen jobb mint a gyári konfig), az automatikusan generált tanúsítványokon és kulcsokon felül a mindenkori admin jelszó szükséges a csatlakozáshoz (Android-ra kliensnek ezt javaslom).

<-ƘƘ->

(#755) hackeeeee válasza Kendek (#754) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönjük! :)

Ez nem jó a VPN-hez? Én ezt használtam korábban is. Még most is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#756) Kendek válasza hackeeeee (#755) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elvileg igen, az a hivatalos kliens. Csak múltkorában mikor a 2.4-es átállás volt (anno Merlin-nél), akkor kénytelen voltam váltani mivel nem volt még kompatibilis vele. Viszont maradtam is a másiknál, mert az szimpatikusabb kicsit. :)

<-ƘƘ->

(#757) hackeeeee válasza Kendek (#756) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én még használtam ezt a 87U-val, csak elég sok frissítés volt egymás után.

Véleményem szubjektív...

(#758) Kendek válasza hackeeeee (#757) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És amúgy kipróbálod a szkriptjeimet? :)
Az OpenVPN-hez kelleni fog tűzfal beállítás is, de ahhoz jó az a kép is ami jelenleg van az összefoglalóban. Illetve persze kapcsolódni csakis külső hálózatból lehet, szóval egy mobilnet is kell hozzá ha otthon vagy.

<-ƘƘ->

(#759) hackeeeee válasza Kendek (#758) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, mert nem vagyok otthon, és ma már nem is nagyon leszek. :) Meg most nem is akarom piszkálni a router-t, mert ugye az ügyfélszolgálat felé ki van "engedve". :)

Véleményem szubjektív...

(#760) Kendek válasza hackeeeee (#759) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, tényleg. De nem baj, addig megírom a szöveget hozzá, a GitHub-os már majdnem kész. :)

<-ƘƘ->

(#761) gyugyo79 válasza Kendek (#754) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát hatalmas király vagy, hogy ezeket megírtad. Én nem telepítettem de átfutottam őket és látom, hogy még a swap mérete is választható és mindenre gondoltál ...
Én majd ha fel is rakom az csak az Ubuntu lesz, az Entware -t már nyomkodtam még a megvétel után azt gyorsan felraktam, hogy lássam milyen ha kell = kíváncsiság ki van elégítve.

Az Ubuntut -is csak akkor fogom majd ha nagyon unatkozom . Nálam pld. a swap fájl amit én hozzá adtam se volt használva még és a gyári is kb boot utántól áll Used -> 4 -en ... :)

Szóval én jelenleg tényleg nem terhelem agyon azzal amire használom, de szerencsére legalább az alap hálózatos funkciókba nálam még nem volt hiba.

[ Szerkesztve ]

(#762) Kendek válasza gyugyo79 (#761) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Próbáltam egyébként tényleg mindenre gondolni, hogy egyszerű, biztonságos és hatékony legyen a működés. :)
SWAP az leginkább a Transmission-höz kell, letöltésnél azért fel tud gyűlni benne némi adat. De az 1 GiB-ot (amekkorát a DS is beállít) kicsit túlzónak érzem én is (a fele sem volt kihasználva nálam sem sosem), ezért is lett választható a méret, 512 GiB alapértelmezett értékkel.
Persze azért azt is hozzá kell tenni, hogy mindez azoknak jó akik NAS-ként is gondolnak a routerre, mint én.

<-ƘƘ->

(#763) SonicVersus válasza #72959488 (#29) üzenetére


SonicVersus
tag

Sziasztok!

Nekem egy RT1900ac-m van és sajnos dobálja a WIFIT :( . Már megpróbáltam (szertinem) mindent, de nem lett jobb.

Pontosabban csak egy macbookpronál csinálja, nem is a dobálja a pontos kifejezés. Inkább nagyon nehezen csatlakozik, míg más eszköznél ez nem jeletnkezik. Ahogy kinyitom a mac-et látszik,h csatlakozik egyből a wifi-hez ,de hosszú s-ig "gondolkodik" nem oszt ki neki IP-t , IP cím lekérése megy.

Roppant idegesítő tud lenni. Illetve az előző routeremhez (TP-Link Archer C7) képest nem "ér el" a házban a jel olyan jól.

Lehet én vagyok láma és nem állítok be valamit jól ,de már nem tudok mire gondolni.

Aki tud megoldást vagy találkozott már hasonlóval kérem ne tartsa magában :)

Köszönöm előre is!

(#764) Sefter válasza SonicVersus (#763) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem volt ilyen. Valaki említette itt a topikban, hogy ha 100-as vagy nagyobb csatornát állít akkor dobálja. Amióta fixre lőttem (36-ra), azóta nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#765) SonicVersus válasza Sefter (#764) üzenetére


SonicVersus
tag

5GHz-n és 2.4GHz-n is automatikus jelenleg, kipróbálom befixálva. Köszi!

(#766) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Frissítettem az összefoglalót is, hasznos kiegészítőkként beleraktam a készített shell szkriptjeimet is. Csak némi magyarázatot írtam, hogy melyik mi és miért jó, ha valakit érdekel, akkor a telepítés menete ott a linkelt GitHub oldalon.
Ezenkívül újradizájnoltam az elválasztó képeket is, hogy szebbek és némileg magasabb felbontásúak legyenek.
Persze ha valakinek lenne még ötlete, akkor jelezze nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#767) hackeeeee válasza Kendek (#766) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem így rendben van. :)

Én most megvárom mit mondanak a VPN SSl témára, aztán ha sikerül rendbe tenniük, vagy lesz megoldás, akkor Én annál maradok.

Véleményem szubjektív...

(#768) Kendek válasza hackeeeee (#767) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak a VPN Plus csomagos hibára. Pár dolgot jelentettem már, de hasonlóakra nem kaptam kielégítő válaszokat. Az pl. különösen tetszik, hogy a vezetékes hálózatból lassú volt az USB-s eszközök írása (ami hasonlatos a jelenlegi bug-hoz), egy csomót témáztunk róla, aztán a vége az lett, hogy ez ilyen, el kell fogadni. Most meg már jó, valamikor mégiscsak bekerült egy javítás rá. De az sem smafu, hogy de örülnek annak amit jelentettem, tök jó, köszönik a mérnökök, de sajnos nem tudják megígérni, hogy valaha is változtatnak a nem túl optimális viselkedésen. :DDD

<-ƘƘ->

(#769) hackeeeee válasza Kendek (#768) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak majd rá. :)

Közben már kaptam elégedettségi mail-t is, de közben lényegében még nem is kontaktoltam a technikussal, csak írt, hogy figyelik a helyzetet. :)

Véleményem szubjektív...

(#770) I'am Dony válasza Kendek (#766) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nagyon szuper lett! Köszi a fáradozást, nagy segítség lett. :K

(#771) sunpower válasza Kendek (#766) üzenetére


sunpower
tag

Én is köszönöm a fáradozásodat! :R
Aki nem profi a témában annak nagyon nagy segítség.

(#772) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, elvileg nem tapasztalták a hibát, esetleg teamviewer kellene. Viszont azt nagyjából esélytelen összehozni úgy, hogy ők GMT+8-ban vannak. :( Na meg úgy, hogy mikor Én reggel írok nekik így reggel, általában Ők másnap válaszolnak.

Most megint csináltam egy speedtest-et:

Kikapcsolt, és bekapcsolt VPN SSL szerver. Ha újra engedélyezem, ugyan így megcsuklik.

De, most szórakoztam vele egy kicsit, és függ attól, hogy melyik szerverre mérek. Ha Dunaújvárosra mérek, ott bekapcsolt VPN SSL-lel is ~700Mbps körül mérek, bár ha kikapcsolom, akkor stagnál ~900-ra.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#773) Kendek válasza hackeeeee (#772) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A TeamViewer-t azt én is csak egy nemzeti ünnepes napon tudtam összehozni. Úgy, hogy reggel nyolckor készen vártam, hogy belépjenek. Sajnos egyéb, későbbi időpontban tényleg esélytelen a dolog. :(

<-ƘƘ->

(#774) Kendek válasza hackeeeee (#755) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Közben leteszteltem az OpenVPN Connect klienst is, és sajnos nem működik a használt TLS cipher-rel. Az OpenVPN for Android és az OpenVPN Client Free az oké. Hibát ugyan nem ad, de a szerver logjából kiderül:

TLS error: The server has no TLS ciphersuites in common with the client. Your --tls-cipher setting might be too restrictive.

Így lenne a jó, ezt írja a többinél:

Control Channel: TLSv1.2, cipher TLSv1/SSLv3 ECDHE-ECDSA-AES256-GCM-SHA384, 384 bit EC, curve: secp384r1

<-ƘƘ->

(#775) hackeeeee válasza Kendek (#774) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm..

Mondjuk Én SSL-t használok még, nem TLS-t, még a VPN SSL-nél is. De így akkor tudjuk, hogy nem megy vele, köszi, hgoy megnézted! :R

Szerintem NÁLam az lesz, hogy lezáratom a hibajegyet, és marad a NAS-on az OpenVPN, és ennyi.. Mert tényleg a teamviewer-t kb. esélytelen lesz összehozni. :(

Véleményem szubjektív...

(#776) Kendek válasza hackeeeee (#775) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én azért próbáltam modern és biztonságos, de optimális teljesítményt nyújtó beállításokat összehozni. Sajnos ez a baj a Synology megoldásával, most már kicsit elavult, és ugye nem nagyon fogják már frissíteni.

<-ƘƘ->

(#777) sirály69 válasza hackeeeee (#772) üzenetére


sirály69
őstag

Speedtest-nél mindíg telnor szervert használom, így van viszonyítási alapom...
Csak javaslom, hogy mindig Budapesti szerverrel tesztelda sebességet!

Szerver Hosting Debrecenben

(#778) Tamarel válasza Kendek (#776) üzenetére


Tamarel
senior tag

Most én is openvpn-t használok, kikapcsolt keepalive-al (a default 10 másodperc egy vicc).
Állandóan csatlakozva van, így messze ez a legnagyobb fogyasztó a telefonom.

Vajon a Synology VPN vagy L2TP kevesebbet fogyasztana?

(#779) hackeeeee válasza sirály69 (#777) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

BP Vodafone, vagy Dunaújváros.

Direkt azonosra mértem mindig, tesztre így ideális.

Véleményem szubjektív...

(#780) Kendek válasza Tamarel (#778) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az SSL VPN-t esetleg érdemes lehet kipróbálnod, az azért elég biztonságosnak és jó teljesítményű megoldásnak tűnik. De ha állandóan aktív, akkor valószínűleg ennek a használatát is meg fogja érezni a teló akkuja. Én mondjuk csak viszonylag rövidebb időkre szoktam kapcsolódni, habár mikor órákat voltam csatlakozva akkor nekem is feltűnt, hogy bizony előbb elfogynak a százalékok.

<-ƘƘ->

(#781) gyugyo79 válasza Tamarel (#778) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Synology VPN az krumpli burgonya szerintem hisz akkor is + 1 program fut persze minimális eltérés biztos van mint ahogy 2 open kliens se 100% egyforma. Míg az L2TP -t beállítod a rendszerbe és kész. Én simán használom Otthonra windowsról is mert kényelmesebb mint az OpenVPN.
Annak ellenére, hogy azért annak a kliense is fent van és van ahova azt használom meg van ahonnan otthonra is inkább azt használom :)

[ Szerkesztve ]

(#782) Tamarel válasza Kendek (#780) üzenetére


Tamarel
senior tag

Finomhangolom már egy ideje, úgy tűnik a kódolás erőssége (AES 128) és a keepalive számít a legtöbbet (nincs). Wifin simán megvan a 4-5 óra kijelzőidő két nap alatt, mobilneten / sokat mozogva épp nem bírja ki a két napot.
Talán az L2TP-nek van esélye jobbnak lenni.

(#783) hackeeeee válasza Kendek (#776) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jah, sajnos igen. Bár, pl. Nekem még ez is bőven elég, hogy a nas-ra rá tudjak nézni kintről, plusz ha egyszer a helyére kerül a kamera, akkor azt is el tudjam érni. Nekem erre kell csak.

Ma azt válaszolta a support, hogy utána néznek, hogy teamvewer nélkül tudnak-e kezdeni valamit. Megírtam nekik, hogyha nem megy, max zárják le a hibajegyet, és válaszolok az e-mail-re, ha tudok fix időpontot mondani.

A NAS-on így használom:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#784) Tamarel válasza hackeeeee (#783) üzenetére


Tamarel
senior tag

Pár tapasztalat.

- TCP vagy UDP: előbbi stabilabb és nyílt wifi / tűzfalon átmenés szempontjából előnyösebb, utóbbi talán egy picit gyorsabb
- Titkosítás: csak AES, minimum 128, telefon már így se gyors viszont ha számítógép is csatlakozik akkor a router / nas már ettől is kifekszik
- Hitelesítés: minimum SHA2 (= SHA-224, SHA-256, SHA-384, SHA-512, SHA-512/224, SHA-512/256)
- Tömörítés: adatforgalomtól függ, de 90+%-ban felesleges és káros (pl. ha fájlmásolás vagy https megy át rajta)

(#785) hackeeeee válasza Tamarel (#784) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez ennyit tud, így jónak is tűnik használat mellett.

A tömörítés megszokásból maradt ott, de nincs is hasonló folyamat. csak "benézés".

Véleményem szubjektív...

(#786) levior válasza Kendek (#754) üzenetére


levior
csendes tag

Én kezdő vagyok e témában, de sikerült megcsinálnom a scriptekkel az entwaret, a transmissiont, minidlna-t és az openvpn-t. A fontos cél az, hogy VPN-ben működjön a torrent kliens. Lenne egy pár kérdésem. Van a routerhez ugyebár 1 VPN licensz. Az most szükséges ide?
A router SRM-jében deaktiválnom kell a VPN plus servert / download stationt?
A windowsra szuksegem van vlmilyen VPN kliensre?
Azt sem bánnám ha vlki hajlandó lenne megnézni teamvieweren keresztül a dolgokat.

(#787) gyugyo79 válasza levior (#786) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem annyit pontosíts, hogy ha nem úgy van ahogy most érthető, hogy tényleg a VPN -en belül futtatnád a torrentet?
Vagy esetleg csak haza VPN -eznél és a kezelő felületét használnád már azon keresztül (Talán pont Kendek is így használja)
A Licenc az csak ha a Synologys VPN -t akarnád használni és csak azt amihez kell akkor kellhet ha az 1 nem elég.

A windowsra szuksegem van vlmilyen VPN kliensre? -> igen de persze arra amiről nem otthonról akarod elérni. Az otthonira nem.
Alapvetően amit most felraktál egy szerver amihez csatlakozni kell egy klienssel ezért is fontos az első pontosítása.
A router SRM-jében deaktiválnom kell a VPN plus servert / download stationt? ->
Ha azokat használnád amiket felraktál akkor természetesen törölheted az említett programokat, hisz ezek lesznek többek közt kiváltva akkor persze sőt szerintem törölheted is. Max ha kell mégis majd vissza teszed.

[ Szerkesztve ]

(#788) Kendek válasza levior (#786) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az OpenVPN szerver csak arra jó, hogy az internet felől elérhesd a Transmission WebUI-ját, de ettől még nem fog VPN-nen keresztül futni a torrentes adatcsere (ha erre gondoltál). De amúgy a hivatalos blocklist az aktív és naponta frissül (már ha ilyesmi miatt aggódsz), ezt beállítottam.
Semmiféle licenc nem szükséges, a Synology-tól teljesen független megoldások ezek.
A VPN Plus Server csomagot azt lehetőleg inaktiváld, igen. A Download Station az nem ütközik semmivel.
Ha interneten keresztül kapcsolódni akarsz az otthoni belső hálózatodhoz OpenVPN segítségével, akkor igen, szükséged lesz egy kompatibilis kliens programra is. Abba kell importálnod a kapott synology.ovpn fájlt is.

<-ƘƘ->

(#789) levior válasza gyugyo79 (#787) üzenetére


levior
csendes tag

En sem értem a kérdést. VPN mögül torrenteznék. Meg a biztonság és a rossz emberek miatt is kell. :) Eddig csak klasszikusan ment, de kértem a szolg.-tol publikus IP-t és át szeretnék állni. A Zidoo (Kodi alapú) mediaplayerrel kezdődött, be van kábelezve a ház és megtetszettek a belső hálózat előnyei, nem kell adathordozón hurcolászni a médiaanyagot, és a Kodi betallózz a dolgokat infokkal stb. Csak igy mindig futnia kell a PCnek, igy kezdődött az egész. Amig nincs NAS, addig igy szerettem vna kipróbalni. A routeren most van egy USB-s 1TB HDD, meg egy ext4-re formázott 8GB-s SD kártya amin elvileg az Entware és tsai vannak. A scripten nem valtoztattam, de ugy latom, hogy a kartyara kerultek.

[ Szerkesztve ]

(#790) levior


levior
csendes tag

Azelőtt szolg. belüli IP-n működött a kapcsolat, falusi csóri wifi-s, 24/3MBit. Az entware folder 564 megabájt.

[ Szerkesztve ]

(#791) I'am Dony válasza levior (#789) üzenetére


I'am Dony
őstag

Erre nem tudod használni. Ha ilyen igényed van akkor egy fizetős vpn szolgáltatót kell igénybe venned pl. Nord
Itt választhatsz több országban lévő központ közül amik dedikáltan ilyen szolgáltatásra és adatmennyiségre adnak lehetőséget. A sima -ha csak elbújnál- serverek is elérhetőek akár 2x címfordítással (otthon/Fin/Ru/nagyvilág), de ezeken nem fog futni a dolog az adatkorlát miatt.

[ Szerkesztve ]

(#792) levior válasza I'am Dony (#791) üzenetére


levior
csendes tag

Aha, köszönom, ez nem volt világos. Néztem én a NordVPN-t is konkrétan, 3 évre nem vészes összeg jön ki.

(#793) Kendek válasza levior (#789) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az entware/etc/minidlna.conf fájlban a media_dir= értékét át kell írnod, hogy ne az SD kártyát csekkolja. Plusz az entware/etc/transmission/settings.json fájlban is korrigálnod kell a beállított könyvtárakat.
Mindenekelőtt állítsd le őket:

/opt/etc/init.d/rc.unslung stop

aztán ha végeztél a módosításokkal, akkor indítsd újra a szolgáltatásokat:

/opt/etc/init.d/rc.unslung start

<-ƘƘ->

(#794) I'am Dony válasza levior (#792) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez így van nem vészes. Bár azon elgondolkodnék, hogy adott országban üzemelő adott szerveren keresztül folytatott folyamat a helyi szabályok szerint minek minősül... lsd Németo...

(#795) Kendek válasza I'am Dony (#794) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én azt nem értem, hogy itthon miért kell ezen aggódni, a hazai szabályzások eléggé kedvezőek (pl. a németországihoz képest).

<-ƘƘ->

(#796) gyugyo79 válasza levior (#792) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én azt mondom neked, hogy fontold meg ér e annyit és előbb használd VPN nélkül, ahhoz utána is tudsz kapcsolódni. Legalábbis a routerbe ott a lehetőség a felhasználó barát kapcsolódásnak. (Bár még nem próbáltam csak működik is ... :) )
Lehet az amúgy se acélos neted egy VPN használata (mert utána minden azon keresztül megy) még rontaná felhasználói élménybe a torrentnél meg semmit se hozna. Mert bár passzívba szerintem így is elmegy és olyan oldalt kell keresni ahol elég seedbe tartani a letöltött tartalmat. Erre meg ez a kis router tökéletes amúgy is.

(#795) Kendek
Én úgy értem, hogy belső hálós címeket oszt a falusi szolgáltató és így oldaná meg a publikusat.

[ Szerkesztve ]

(#798) levior válasza gyugyo79 (#796) üzenetére


levior
csendes tag

Oké, mindenkinek köszonom a tanácsokat.

(#799) levior válasza Kendek (#795) üzenetére


levior
csendes tag

Én modjuk felvidéki vagyok, de valószínű itt sem mások a törvények. Lehe hogy túlparáztam a dolgot. Nekem mondjuk más híján elég volt teamviewer-en keresztul is kapcsolódni, bár ahjhoz is be kell lennie kapcsolva a gépnek. (WOL-t sem tudtam sohsem beallitani)

(#800) gyugyo79 válasza levior (#799) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezzel a routerrel lesz WOL is (a mobil app -ról is akár). Ha a géped tudja a Hálózati eszközök Wake on Lan -ból meg tudod nézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.