Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) hackeeeee válasza Kendek (#1250) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott van.. És ez hu-hu. Csak ugyan úgy angolul.

Ez már reggel is megvolt, vagyis ugyan ezt akartam bemásolni, csak reggel már itt volt. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1252) hackeeeee válasza hackeeeee (#1251) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Épp nézem, a DHCPV6-hoz létrehozott egy ilyet, ez normális? A szám folyamatosan nő:

Plusz, chrome alatt, véletlenszerűen, logout-kor:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1253) Tamarel válasza hackeeeee (#1252) üzenetére


Tamarel
senior tag

A tűzfal szabály nálam is megjelent és kikapcsolás után kézzel kellett kitörölni.

Valami nem kerek még a router-ben, tesztelés közben furcsa belassulásokat tapasztaltam.
Inkább kikapcsoltam teljesen (egyelőre).

(#1254) hackeeeee válasza Tamarel (#1253) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És attól még ugyan úgy működik minden?

Oké, Én is töröltem, megy. Ma reggel valami közel 4000 volt a mellette lévő szám.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1255) Tamarel válasza hackeeeee (#1254) üzenetére


Tamarel
senior tag

Az a szabály a dhcpv6 bekapcsolásakor jött létre.

Amúgy az a fura, hogy helyi hálózat esetén a stateless opció a belső link local címek + dhcp gateway-t kellene jelentsen, ehelyett a digi által kiosztott tartomány is megjelenik az eszközökön (persze az rfc szerint mehet együtt a kettő, de nem tudom kikapcsolni külön). Onnantól meg már van lejárati idő, menedzselési hibára lehetőség és hasonlók.

Teljesen kikapcsolt ipv6-tal (wan és lan) ugyanúgy van link local address és nem is bolondul meg a belső másolás.

[ Szerkesztve ]

(#1256) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1252) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én azt nem értem minek a wan irányból ezeknek a tűzfalon portot kinyitó hülyeségeiknek ez még a smb portok kinyitásánál is hajmeresztőbb.Így meg hogy all ...

(#1257) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1256) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez egy jó kérdés.. Most már Én is kitöröltem, de valami közel 3000 felett volt a szám, amit számol.. Tegnap az ipv6 kinyitása után pár perccel már 700 volt..

Tamarel: Alapból érdekesen működik az egész.. Pl. ha újraindítom a router-t, akkor a gép újraindításáig nincs IPV6.. Valszeg az általad említett probléma miatt. Bár ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1258) betyarr


betyarr
veterán

érdekes...nincs engedélyezve az ipv6,ennek ellenére azt írja a router,hogy van ipv6 kapcsolat.az imént pl kaptam egy hibaüzenetet a routertől emailben,hogy az adott ipv6 címnek nem sikerült regisztrálnia a ddns szerveren.hogy lehet lekapcsolódni az ipv6-ról,hogy ne legyenek ilyen hibaüzenetek?

(#1259) hackeeeee válasza betyarr (#1258) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ez a kezdetek óta így van, sőt, az Asus router-emmel is így volt. Mondjuk nem volt hibaüzenet. Minden helyen le van tiltva? Kb. 3 vagy 4 hely van ahol le kell tilatni.

Véleményem szubjektív...

(#1260) Tamarel válasza betyarr (#1258) üzenetére


Tamarel
senior tag

Lease lejáratáig vagy router újraindításig megjegyzi...

A wan-on bekapcsolással nyitja a tűzfalszabályt és a szolgáltatóra hagyatkozik. Utána a lan-on csak ezt engedi továbbadni, vagyis se helyi dhcpv6 szerver, se nat (se duplicate address probléma).
Kipróbálom mi történik a wan be + tűzfalszabály kitöröl + lan full stateless esetben.

[ Szerkesztve ]

(#1261) betyarr válasza hackeeeee (#1259) üzenetére


betyarr
veterán

aha,ahol látok ipv6-ot,ott mindenütt tiltottam.

Tamarel: már volt vagy 2-3 újraindítás,de még mindig élő kapcsolatot mutat az ipv6-ra.

(#1262) hackeeeee válasza betyarr (#1261) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van az internet, és a helyi hálózat menüpontban is, mindenhol érdemes tiltani.

Szerintem amúgy Én is tiltani fogom, mert eléggé katyvaszos a használat, még mindig.

Hozzáteszem, WAN2-nél van auto beállítás, és ott azonnal megy minden..

Tamarel: Nekem most úgy van most, hogy ugyan úgy DHCPV6-PD, kitöröltem a szabályt, és működik. LOG-ot nem néztem, hogy van-e hiba.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1263) betyarr válasza hackeeeee (#1262) üzenetére


betyarr
veterán

mindkét helyen ki van véve a pipa és mégis működő ipv6-ot ír.sztem ez valami sw-es bug lesz.lehet írok nekik,hogy nézzenek rá.

(#1264) hackeeeee válasza betyarr (#1263) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát az nagyon nem jó. :\

Érdemes lesz, bár szerintem megint összekavartak valamit elég rendesen. Azt tudom,, hogy WAN oldalon letiltotta az előző szoftver, a LAN oldalban nem vagyok biztos, mert az IPV6 címet mindig írta a gép, ha volt IPV6, ha nem.. Este ha hazaérek, megpróbálom letiltani, megnézem mi lesz.

Véleményem szubjektív...

(#1265) betyarr válasza hackeeeee (#1264) üzenetére


betyarr
veterán

ok,köszi!majd írj! :R

(#1266) Tamarel válasza hackeeeee (#1264) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ha fe80-al kezdődik, akkor link local. Csak akkor tűnik el, ha a hálózati adapteren letiltod az ipv6-ot.

(#1267) hackeeeee válasza Tamarel (#1266) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, ezt nem tudtam. :R

Véleményem szubjektív...

(#1268) Tamarel válasza Tamarel (#1260) üzenetére


Tamarel
senior tag

Látszólag ugyanaz, a kliensekhez eljut a digis ipv6 cím előtag. Szóval kuka, kikacsoltam az egészet.

(#1269) hackeeeee válasza Tamarel (#1268) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szintén, Én is kikapcsoltam...

Napló központ áttekintés menüpont alatt nincs semmi hibás bejegyzés.

Véleményem szubjektív...

(#1270) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Esetleg hallottatok olyanról, hogy megoldható-e valahogy, hogy egy 2600ac-hoz nem külső USB-s hdd-t/pendrive-ot kötnék logok mentéséhez, hanem - ha már egyszer hálózati eszköz a router - egy NAS-on létrehozott megosztást szeretnék hozzá csatolni. Ha összejönne, oda tudnám menteni pl. az intrusion prevention logjait.

Egyelőre nem találtam megoldást erre, holott nehezen tudom elképzelni, hogy épp erre ne gondoltak volna az SRM készítői? :F A gigabites hálózati sebesség pedig csak elég kellene, hogy legyen neki, vagy tévednék? (USB-n bizonyosan lassabb bármi amit rádugok.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1271) gyugyo79 válasza MrCsiT (#1270) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én a sima log jait átküldtem a NAS ra azokat amik a napló központba vannak. A Nas napló közponjához kellet bővíteni a csomag kezelőböl és a fogadást beállítani.
Az IPrev. et fel se raktam nem tudom oda rakja e a logokat.
De a swichem is oda küldi pld. ami nem is synology szóval működik azzal ami ezt a "szabványt" kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#1272) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#1271) üzenetére


gyugyo79
addikt

De a mount is működik parncs sorból persze ha úgy lehet csak.

(#1273) MrCsiT válasza gyugyo79 (#1271) üzenetére


MrCsiT
addikt

A Napló központ/Tárolási célhely archívumok számára pontnál hogyan tudok egy megosztott mappát megadni, milyen szintaxist használjak? :F
Próbáltam a //IP/megosztásnév formát, de azt kaptam vissza, hogy az nem megfelelő, és csatlakoztassak tárolóeszközt. :U

Webes felületen használható megoldást keresnék.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1274) gyugyo79 válasza MrCsiT (#1273) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az úgy nem működik, a routeren futó napló központ tudja elküldeni a NAS -on futónak. A napló küldés és fogadás részt kell kitölteni. Ami a routeren bekerül oda azt át is küldi. A szűrésnél állítható, hogy mit azt nem tudom , hogy az InstPrev bekerül e oda.

[ Szerkesztve ]

(#1275) eszakas


eszakas
senior tag

Milyen adathordozót érdemes a rúterra csatlakoztatni? Memóriakártyát vagy pendrivot? Csak a csomagok és a naplók tárolására szeretném használni.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1276) Kendek válasza eszakas (#1275) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csomagokat nem tudsz rá telepíteni, de ilyen esetben praktikusabb lehet egy gyorsabb SD kártyát használni.

<-ƘƘ->

(#1277) mattbalance


mattbalance
csendes tag

Hello.Azutàn érdeklődnék h tableten eltudom vhogy érni az SRM webes felületét? Mert safaribol próbàlnàm megnyitni, de mindig a router apphoz irànyít😒

(#1278) betyarr válasza mattbalance (#1277) üzenetére


betyarr
veterán

persze,azt kellene hozzá feldobni az áruházból.

(#1279) Kendek válasza mattbalance (#1277) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha átállítod a user agent-et asztalira, akkor behozza a normál webes felületet. Annyi, hogy az SRM-hez egy viszonylag nagyobb kijelző kell (minimum 8"), mert ez az ablakos megoldás kisebb felületnél nem illeszkedik jól, kilóg a tartalom és ezáltal kezelhetetlen.

<-ƘƘ->

(#1281) mattbalance


mattbalance
csendes tag

10.5 iPad pro nast azt elerem safaribol ott nincs gond de a routert nem

(#1282) Kendek válasza mattbalance (#1281) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint mondtam, mobilon nem skálázódik jól a felület, ezért ha azt érzékeli, akkor átirányít az app-hoz. Ha átállítod a user agent értékét asztalira, akkor behozza a normál webes felületet. Nekem Android alatt Opera böngészővel teljesen jól működik.

<-ƘƘ->

(#1283) hackeeeee válasza Kendek (#1279) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezt mobilon próbáltam (note8) és nem lehet rendesen mobilról használni, böngészőből.. Sem chrome, sem pedig sima beépített böngészőben.

Véleményem szubjektív...

(#1284) Tamarel válasza hackeeeee (#1283) üzenetére


Tamarel
senior tag

Firefox-al kicsit macerásabb, többször újra kell tölteni, de működik.
Leginkább a virtuális billentyűzet ablak-átméretezése miatt.

(#1285) Kendek válasza hackeeeee (#1283) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kicsi képernyőkre lett kitalálva az SRM felülete (mert mindenáron illeszkedni akar), de egy 10,5" kijelzőn azért már jól kezelhető. Sajnos amit csináltak app-ot az nagyon fapados, így adott esetben szükség lehet a normál webes felület elérésére is. De mobiltelefonon akkor is felejtős, minimum egy nagyobb tablet kell.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1286) mattbalance


mattbalance
csendes tag

nezd el nekem h benazok, de hol talalom ezt az user agent.😁😁

[ Szerkesztve ]

(#1287) trlala


trlala
aktív tag

Szerintetek egy RT2600 + WD My Passport páros ki tud szolgálni egy TV-t 4K-s tartalommal?

(#1288) Kendek válasza mattbalance (#1286) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincs iPad-em vagy egyéb Apple termékem, és Safari böngészőt sem használok. A lényeg az, hogy asztali (desktop) felületet kell behozni mikor a 192.168.1.1-es címre mész. Ugyanaz a szitu mint mikor mondjuk a prohardver.hu-t nézed és az átvált az m előtagos címre, és vele együtt a mobil felületre (ami kicsi, tapicskolós képernyőkre van szabva).

(#1287) trlala: Médiaszerveren keresztül (amit a TV támogat) simán mennek a nagyobb bitrátájú 4K HDR videók is, akár vezeték nélküli kapcsolaton keresztül is (főleg 5 GHz AC-n). Kodi-val pedig oké az NFS, az FTP, vagy esetleg a Samba (ez kevésbé javallott).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1289) blakey válasza trlala (#1287) üzenetére


blakey
titán

Kiszolgálja, SMB, NFS, FTP mindegy, menni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1290) mattbalance


mattbalance
csendes tag

az a baj h azt hozza be h router telepítése befejezodott ds router inditasa es igy eselyem sincs feluletet valtoztatni

(#1291) Kendek válasza mattbalance (#1290) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, pontosan ugyanez van nálam is ha átváltok mobilnézetre. Csináltam róla egy kis videót is. Ha megnézed, akkor láthatod, hogy a böngészőben egy sima kapcsolóval át lehet váltani a felületet. De Safari-ban sajnos nem tudom, hogy mit kell állítani hozzá.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1292) mattbalance


mattbalance
csendes tag

rendben es nagyon koszonom a segitseget 🙂

(#1293) trlala


trlala
aktív tag

2600 mellé szeretnék médialejátszót. Szerintetek Apple TV, vagy Himedia Q10 pro?

(#1294) blakey válasza trlala (#1293) üzenetére


blakey
titán

Apple TV, de van médialejátszós topik. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1295) trlala válasza blakey (#1294) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi! Bocsi, hogy itt kérdezem, de nem találom: létezik apple tv topik?

(#1296) hackeeeee válasza trlala (#1295) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A linkelt topic-ba tartozik maga az apple tv is.

@blakey: Hopp, so sorry, ez el is kerülte a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1297) blakey válasza trlala (#1295) üzenetére


blakey
titán

Van Apple TV topik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1298) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kollégám is beszáll egy RT2600-al. Ő Tplink 2600-as router-ről vált. Kíváncsi leszek a véleményére.

Véleményem szubjektív...

(#1299) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

RT2600-zal használja valaki a Printserver funckiót?

Véleményem szubjektív...

(#1300) sunpower


sunpower
tag

Kendek, elsősorban Tőled kérdeznék, de ha más is tud segíteni, szívesen fogadom.
(RT2600, Entware)

1. Hogyan lehet elmenteni fájlként a szkripteket amiket írtál? (Úgy értem ha eltűnik a webes tárhelyről és esetleg sok idő múlva újra kell húzni a routert.)

2. Mi a helyzet akkor, ha külső HDD-t cserél az ember (mondjuk nagyobbra)? Először Entware leszed, majd az új HDD-n feltesz? És mi van akkor ha a régi tönkremegy és amiatt kell cserélni?

3. Ha kijön egy új verzió a Transmission-ból, akkor hogyan megy a frissítés (Entware alatt)?

Köszönöm előre is!

sun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.