Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) I'am Dony válasza Kendek (#349) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ezaz!!! :) :R

(#352) I'am Dony


I'am Dony
őstag

A Syno oldalán találtam egy dolgot amit kipróbáltam: ez a QuickConnent ID -vel történő elérés.
Létrehoztam, minden működik. Elérem a NAS-t (DS118) mobilról is mindent látok.
Szeretném a véleményedet kérni ezzel kapcsolatban biztonság terén. A folyamat lefutása közben írta, hogy a gyári routerek alapesetben nem tiltják ezt a fajta kommunkációt. Megnéztem az RT1900 AC setupját, de semmi változást nem látok benne. A tűzfalban sem találtam "automatán" létrejött engedélyt, így nem igazán tudom, hogy milyen portokon zajlik a kommunkáció. Ezért kérdezlek.

(#353) Tamarel válasza I'am Dony (#352) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ha a QuickConnect-nél engedélyeztem a Synology szerverein keresztüli elérést, akkor portnyitás nélkül is működik. Lassabb és elvileg belenézhetnek az adataidba, de működik.

Megoldás:
- QC kikapcsolása
- portnyitás
- alkalmazásban "https://dnscím:port" módon csatlakozás

[ Szerkesztve ]

(#354) Kendek válasza I'am Dony (#352) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem ismerem (nincs NAS-om), de ha van teljes titkosítás, vagyis a bejelentkezéshez és a többi adatcseréhez is, akkor oké.
Én a magam részéről a VPN-t preferálom, a Synology SSL VPN megoldása nagyon jó. Mobilon egy bökés az egész, és már csatlakozik is. Ami program interneten keresztüli kommunikációra is jó (pl. DS router, DS file, FTP, stb.), az működik a helyi címmel is (192.168.1.1, a NAS-é nyilván más), viszont így teljes titkosítás alatt. Plusz böngészőből is ugyanúgy elérhető az SRM vagy a DSM felülete, mint otthon.
Mióta VPN-t használok, még csak feltörési próbálkozás jeleit sem láttam (sajátomon kívül még más IP-t nem blokkolt a router, és a napló is patyolat). Minden más funkció külső elérése teljesen tiltva van nálam.

<-ƘƘ->

(#355) I'am Dony válasza Tamarel (#353) üzenetére


I'am Dony
őstag

és Kendek

Köszönöm szépen a gyors válaszaitokat. Marad így akkor a Quick Connenct-el. Hibátlanul, gyorsan működik és titkosított a forgalom is.

(#356) i4s válasza lela (#324) üzenetére


i4s
tag

Egyébként ez az összevont 2.4-5ghz wifi hogyan működik?

Eloszor hagytam a 2600-at a Smart connection-on, de ket nap utan kikapcsoltam es most kulon van 2.4 es 5Ghz.
Elmeletileg a scheme alatt tudod allitani, hogy jelerosseg orientalt vagy teljesitmeny/telitettseg kiegyenlito beallitast akarsz hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#357) blakey válasza i4s (#356) üzenetére


blakey
titán

A Smart connection pont az amit elsőre kikapcsolok, soha nem jutott eszembe, hogy használjam.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#358) lela


lela
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Már megrendeltem a routert a pc landtől, az Asust visszaküldtem.

Mondjuk ez a smart connect nem tudom miért nem jó? Feleslegesen minek két hálózatot nyitni és folyamatosan kapcsolgatni kézzel köztük, ha ez jól tud működni, persze ha tényleg jól tud működni....

[ Szerkesztve ]

(#359) blakey válasza lela (#358) üzenetére


blakey
titán

Nem kell semmit sem kapcsolgatni, miért is kéne? Nagyjából ua. a hatótáv, egyik sávszélességre kapcsolodsz és kész. A két frekid amúgy is meglesz csak rejtve marad és 1 SSID alatt lesz elérhető. Engem zavar ha nem én döntőm el, hogy fixen melyiket szeretném használni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#360) lela válasza blakey (#359) üzenetére


lela
aktív tag

A gond az hogy ha már két fal van az 5ghz elég gyengusz, a 2,4 még akkor is jó lehet.. Ez a régi routerrel is így volt, kíváncsi leszek ezzel milyen lesz. Gondolom csak nem viccből találták ki ezt, az már máskérdés, hogy a gyakorlatban ez mennyire működik.

(#361) betyarr


betyarr
veterán

aki tplink 1043nd-ről váltott 1900-as syno-ra,az mit tapasztal wifi jelerősség terén?erőseb vagy gyengébb a syno?

(#362) Kendek válasza betyarr (#361) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én RT-AC87U-ról (Broadcom) váltottam RT2600ac-re (Qualcomm), és nem igazán tapasztaltam különbséget. Elvileg ezeknél meg van a régióra meghatározott maximális sugárzási teljesítmény. Hivatalosan annál erősebb jelet nem küldhetnek (különben nem lehetnének kereskedelmi forgalomban), esetleg csak gyengíteni lehet rajta. Ilyen tekintetben jellemzően inkább visszafejlődtek a routerek, régebben több lehetőség volt a TX Power növelésére. Az SRM-ben nem véletlenül van ez a figyelmeztetés sem. Az ország átállítása kihat a használható csatornákra és az adóteljesítményre.

<-ƘƘ->

(#363) maxxxboy válasza betyarr (#361) üzenetére


maxxxboy
tag

Szia! Én 1043nd-ről váltottam RT2600ac-re. Jelenleg még egy 10 emeletes panelben lakom a 6. emeleten. A régi tp link wifi jelét vette a telefonom a ház előtt is, igaz használhatatlan volt. A Synoét ott már nem veszi most, ellenben az egész lakásban mindenhol fényévekkel jobb a vétel, a sokszoros sebességről nem is beszélve. :K

[ Szerkesztve ]

(#364) betyarr válasza maxxxboy (#363) üzenetére


betyarr
veterán

és Kendek: köszi a válaszokat.

csak azért kérdem egyébként,mert épp ma tapasztaltam,hogy a fiam szobájában (3 tégla fal) már épp csak akkora a jel,hogy már sokszor használhatatlan.hátha a syno-nak jobb lenne.bár,ha nem,akkor meg veszek egy jelerősítőt.

(#365) twingo16v válasza betyarr (#361) üzenetére


twingo16v
tag

Én 1043v3-ról (Lede volt rajta) váltottam rt1900-ra, és a wifi térereje, és adatátviteli sebessége is sokkak jobb.
10 emeletes panelban lakom, a második emeleten.
Nekem a hálószoba van a legmesszebb a routertől.
A 1043-as 70-80dBi -t tudott, a Syno 48-55-öt.
Mondjuk én nem a gyári antennákkal használom, hanem 8dBi-s ekkel, de a 1043-ast is ezzekkel az antennákkal használtam.

[ Szerkesztve ]

(#366) blakey válasza lela (#360) üzenetére


blakey
titán

2 téglafalon keresztül jó nálam az 5GHz, számomra hülyeség ez a smartconnect, nem tetszik.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#367) Multibit válasza lela (#360) üzenetére


Multibit
veterán

A gond az hogy ha már két fal van az 5ghz elég gyengusz
Jó, persze. Mihez képest gyengusz? Igaz nem Synology, de két falon túl ilyen "gyengusz" is lehet ;)

(#368) Kendek válasza Multibit (#367) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a falon is múlik. Nem mindegy, hogy gipszkarton vagy vasbeton. A linkelt képeden látható sebesség a 867 Mbps-os 2x2 AC kapcsolat gyakorlati legteteje (nálam is ennyi). :)

<-ƘƘ->

(#369) Multibit válasza Kendek (#368) üzenetére


Multibit
veterán

Nem mindegy, hogy gipszkarton vagy vasbeton
:K

(#370) kano


kano
nagyúr

Próbálta már valaki USB-s LTE modemmel, hogy milyen sebességet tudnak?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#371) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Na csak kipróbáltam a DDNS-t is az eléréshez a Qucik Connect helyett. (Syno 1900 és DS118 van.)
Külső gépről böngészőből be is jön az SRM felülete be tudok lépni.
Szeretném a routeren keresztül az ott megadott DDNS címmel elérni a DSM felületét is, de sehogy nem tudom jól beállítani. A felületnek az 58000 portszámot adtam.

Leírná valaki, szájbarágósan hogyan tudom beállítani?
Másik kérdés, hogy otthoni belső hálón a router mögött lévő NAS-nak van-e értelme működtetni a tűzfalát?
:R

(#372) Kendek válasza I'am Dony (#371) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A NAS tűzfalát nyugodtan letilthatod, ugyanaz fut a routeren is.
A múltkori tesztem alapján akkor a következőket kell tenned:
Hálózati központ -> Port átirányítás -> Létrehozás, nézzen ki így (a NAS IP címével). Amúgy a DSM alapból ez lenne (más IP címek és elég a TCP).
Hálózati központ -> Biztonság -> Tűzfal -> Létrehozás. Cél IP -> Különleges IP, írd be a NAS címét. A célport pedig legyen egyedi. Leokézva így kell kinéznie.
Ha véletlen belőnéd az SSL VPN-t, akkor minderre semmi szükség nem lenne. Csatlakozás után a NAS-t a helyi hálózati IP címével (192.168.1.XY) elérnéd a böngészőből. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#373) I'am Dony válasza Kendek (#372) üzenetére


I'am Dony
őstag

Néztem az ssl vpn is. Meg úgy a vpn általában. Valóban nagyon jó dolog köszi hogy felhívtad a figyelmet rá. Viszont én a Download Station miatt nem akarom hogy vpn keresztül fusson minden forgalom itthonról ki a netre. Az viszont jó lenne ha mobilról ahogy írod "haza tudnék làtogatni" de ez nem tudom külön működne-e ill. hogyan.

(#374) Kendek válasza I'am Dony (#373) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem teljesen értem a problémádat. Maga a router a VPN szerver, ahhoz tudnak csatlakozni a kliensek. Hacsak a routert nem csatlakoztatod valamely más VPN szerverhez (klienst csinálva belőle, Hálózati központ -> Internet -> Kapcsolat -> VPN beállítások), akkor semmi forgalom nem megy keresztül VPN-nen.
Ha pl. a telóddal csatlakozol a routerhez VPN-nen keresztül, akkor mikor azon netezel, átmehet a forgalom az otthoni neteden. De ez is csak esetleges, vagy engedélyezve van, vagy nem. Ha úgy van beállítva, akkor hozzáférhetsz a belső hálózatodhoz, de mellette VPN-től függetlenül éred el az internetet. A különbséget könnyen tesztelheted, egy IP csekkoló oldal segítségével rögtön kiderül, hogy mi van. Ha átmegy a forgalom, akkor az otthoni neted külső IP-jét kapod vissza, ha nem, akkor pedig a mobilnetedhez tartozót.

<-ƘƘ->

(#375) I'am Dony válasza Kendek (#374) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az előzőhöz még: megcsináltam minden szuper. Nagyon szépen köszönöm!! (ezt is)

Akkor ez az info nálam félre ment. Azt gondoltam, hogy ha ezt (VPN) használom akkor minden forgalom a Syno szerverein folyik keresztül, de ha nem akkor már próbálom is. Én ugye csak saját kliensről szeretném elérni az otthoni dolgokat.

Synology SSL VPN Client ill. VPN Plus Server közül mindkettő szükséges vagy nem?

(#376) kano válasza kano (#370) üzenetére


kano
nagyúr

Bp-en valakinek volna egy ac2600-as routere aki ráérne egy kis tesztre? Kíváncsi lennék, hogy mit tud egy Asus ac56u mellett kihozni egy Huawei E3276-os modemből (LTE sebesség)? Ráérne valaki ezt megnézni?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#377) Kendek válasza I'am Dony (#375) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kb. ezek az optimális beállítások a routeren, hozzá a csomagkezelési központból a VPN Plus Server-t kell feltenni. Ha mellé bepipálod a Split tunneling-et is, akkor alapból csak a 192.168.1-es alhálózatot éred el. Vagyis az SRM és a DSM felületét is.
Az Androidos telóra a Synology VPN Plus-t kell telepíteni. Abban beírod a DDNS címedet, a felhasználóneved és jelszavad, aztán már mehet is a csatlakozás. :)

<-ƘƘ->

(#378) I'am Dony válasza Kendek (#377) üzenetére


I'am Dony
őstag

:)) :)) :R :R :C

(#379) I'am Dony válasza Kendek (#377) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát ezt marha jó, hogy ajánlottad. Nagy ÁSZ vagy! :K

Beállítottam, tényleg nagyon egyszerű a használata - főleg, hogy leírtad :DD Maradok ennél, nem megyek vissza a Qucik Connect-re. Külön jó, hogy ugyanazokat a címeket tudom használni belső hálón és kívülről is. Amiket a képen javasoltál a portszám változtatástól eltekintve úgy hagytam.
A beállító menüben csak a Synology VPN alatt lévő SSL VPN-t aktiváltam a Web VPN-t nem, ill. a Standard VPN menüben sem engedélyeztem semmit. Maradhat így?

(#380) Kendek válasza I'am Dony (#379) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Örülök, hogy tetszik. :)
A Web VPN elég körülményes a certifikáció miatt. A Standard VPN alatt az OpenVPN lenne egy jó alternatívája az SSL VPN-nek, de valamelyest bonyolultabb a használata (lásd összefoglaló), illetve kicsit elhanyagolja a Synology (nincsenek implementálva a legújabb funkciók). Persze ha gondolod játszhatsz ezekkel is, de amúgy így már oké.

<-ƘƘ->

(#381) twingo16v válasza Kendek (#380) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!
Ha már ilyen segítőkészen elmagyaráztad, leírtad, hogy hogy kell\érdemes beállítani a vpn-t, én is beállítom a napokban.
Win10-re milyen klienst kell feltenni, és, hogyan kell vele csatlakozni az otthoni routerhez?
Amit szeretnék:
Munkahelyemen lévő géppel (win10} csatlakoznék az otthoni hálózathoz, a routerre csatlakoztatott ssd-n lévő letöltött filmeket szeretném átmásolni a szintén otthoni hálózaton lévő mediabox-ra.
Illetve az otthoni fájlok elérése.

(#382) blakey válasza twingo16v (#381) üzenetére


blakey
titán

A VPN akkor jön jól ha külső eszközzel a belső hálózatodról szeretnél tevékenykedni, egyéb esetben ha elég csak a Router beállító felülete akkor a Quickconnect is elég. Nálam 25 eszköz van a hálón de nem éri meg a VPN-t is bekapcsolnom, a NAS-t elérem FTP-n, más gépet még véletlenül sem szeretnék elérni, legalábbis egyelőre.
Ahhoz amit szeretnél valóban jól jöhet a VPN.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#383) Kendek válasza twingo16v (#381) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Innen le tudod tölteni a telepítőt (Synology SSL VPN Client). Munkahelyi gépen viszont macerás lehet ha nem te vagy a rendszergazda, vagy a főnöke. Illetve sok helyen eleve korlátozott az internetkapcsolat.
Az alkalmazás használata nem hiszem, hogy sokkal bonyolultabb lenne mint a mobilos megoldásé. Szerintem elindítván elég egyértelmű lesz (de még nem próbáltam). DDNS cím (esetleg portszámmal), felhasználónév és jelszó kell.
Sikeres csatlakozás után elvileg olyan lesz mintha otthon lógnál WiFi-n. Szóval a többit úgy intézheted ahogy szoktad. Habár azt vedd figyelembe, hogy másolásnál korlátozó tényező lehet az internetkapcsolat sávszélessége, illetve a titkosítás miatt a router hardvere. Nagy adatmennyiségnél érdemes úgy intézni, hogy ne kliensoldalról fusson a másolás (értsd, ne Total Commander-ben próbálkozz pl. FTP-vel, hanem utasítást adj a szerveroldali proginak).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#384) twingo16v válasza Kendek (#383) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!
Köszönöm a segítséget, működik.

"Nagy adatmennyiségnél érdemes úgy intézni, hogy ne kliensoldalról fusson a másolás (értsd, ne Total Commander-ben próbálkozz pl. FTP-vel, hanem utasítást adj a szerveroldali proginak)"

Ezt hogyan kell kivitelezni?

Tudnál egy gyakorlati példát leírni, esetleg képet mellékelni?

(#385) Kendek válasza twingo16v (#384) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Például ilyenkor lenne jó ha a File Station-ben fel lehetne venni FTP-t is, ugye pont ezt hiányoltad te is. Mert akkor abban kivitelezhető lenne a másolás, ami úgy a helyi hálózaton belül maradna. De ha kliensoldalról csinálod egy fájlkezelővel, akkor a neten keresztül átmegy az egész adat.

<-ƘƘ->

(#386) MrCsiT válasza Kendek (#377) üzenetére


MrCsiT
addikt

"a csomagkezelési központból a VPN Plus Server-t kell feltenni" - csak nálam jelent meg problémaként, hogy az 1Gbps-es (na jó, mondjuk 850-900Mbps tipikusan) internet letöltési sebesség azonnal kb. 300Mbps-re zuhant, amikor ezt a csomagot letöltöttem és elindítottam? :F
Kicsit drágának érzem letöltési sebesség oldaláról ezt a megoldást ha ez általános.
Az Általad megadott optimális beállítások ugyan nem voltak megadva, csak mint csomag indult el a VPN Plus Server.
Neked milyen sebességű interneted van?
Lehetséges, hogy a beállítások javítanak a lassulási helyzeten? (most nem tudom tesztelni.)

Leállítva visszaállt a normál sebesség.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#387) blakey válasza MrCsiT (#386) üzenetére


blakey
titán

A VPN tudtommal ezzel jár, egyelőre, de majd kijavítanak ha nem így lenne.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#388) Kendek válasza MrCsiT (#386) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálunk sajnos csak sima kábelnet érhető el, az is csak jövőre lesz max 200/20 Mbps. Nem tudtam erről a lassulásos problémáról, elvileg nem kellene jelentkeznie, főleg nem RT2600ac-vel. A csomag telepítése okozza, vagy csak az, hogy aktiválod az SSL VPN szolgáltatást?

<-ƘƘ->

(#389) Kendek válasza blakey (#387) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A VPN kapcsolat maga lassabb átviteli sebességet nyújt, főleg a titkosítás miatt. De az, hogy csak úgy fut a szerver és belassítja az egész netet, azt furcsállom.

<-ƘƘ->

(#390) blakey válasza Kendek (#389) üzenetére


blakey
titán

Ha nem tévedek akkor biztosít saját magának is sávszélességet, a mértékét nem tudom. Lehet, hogy nem csökken harmadára a sebesség de olvasni ilyenekről, legalábbis amikor a VPN-nel ismerkedtem, hogy sebességcsökkenéssel jár. Magyarul mindennek ára van.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#391) Kendek válasza blakey (#390) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Még ha ez így is lenne (elég nehéz elhinni, hogy egy ekkora nagy sávszélességet csak úgy fenntart magának üresjáratra a VPN szerver), miért nem jelentkezik alacsonyabb sávszélességnél? Mivel nálam nincs semmiféle lassulás.
Az tényleg más kérdés ha VPN szerverhez van csatlakozva a router, vagy, hogy rá csatlakoznak VPN szerverként. A VPN kapcsolaton keresztüli kommunikáció az lassabb mint a normál.

<-ƘƘ->

(#392) blakey válasza Kendek (#391) üzenetére


blakey
titán

Nem kéne ekkora csökkenésnek lennie, ezt írtam is. Nem tudom mitől függ, mert egyelőre nem érint a dolog, nekem elég az FTP elérés amive a NAS-t érem el, nincs szükségem belső hálózatba "dolgozni".
Már nem emlékszem, de lehet, hogy a VPN és a PPPoE nem "zseretik" egymást? Ezzel a PPPoE-vel elég sok gond szokott lenni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#393) Kendek válasza blakey (#392) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyelőre azt az információt kaptam (privátban), hogy csak a VPN Plus csomag telepítése már lassulást okoz. De ekkor még nem futhat semmiféle VPN szerver. Kíváncsian várom a további tesztelések eredményeit, addig szerintem kár ezen rágódni. :)
Mindenesetre ha tényleg teljesítménybeli problémákat okoz, akkor érdemes nyitni rá egy support ticket-et.

<-ƘƘ->

(#394) caris1 válasza Kendek (#393) üzenetére


caris1
tag

120/10-es csomagomat nem lassította a feltelepített VPN Plus csomag (RT1900ac).

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#395) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Nálam is változatlan maradt a sebesség a VPN elindítása után. RT1900AC és Digi 1000, PPPoE
A beállítások a Kendek fórumtárs által megosztott kép alapján maradtak.

[ Szerkesztve ]

(#396) Kendek válasza I'am Dony (#395) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az én általam javasolt beállítások a legnagyobb biztonságot és a legjobb teljesítményt célozzák. De ezek is csak az aktív VPN kapcsolaton keresztüli kommunikációt befolyásolják. Viszont azt jó olvasni, hogy nálad, gigabites internettel nincs lassulás. :)

<-ƘƘ->

(#397) I'am Dony válasza Kendek (#396) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, minden szuper köszi még 1x.
Még annyi info ezzel kapcsolatban, hogy amikor az SRM felületére mutató portszámmal belépnék az SRM felületére, akkor nem azt adja be, hanem egy tájékozatást, hogy: a router beállítása stb.. befejeződött és a: DS router indítása. Az alkalmazás megnyílik minden okés vele, jól működik viszont úgymond az online felületet nem tudom elérni. Igazából mobilon nem is hiányzik csak nem tudom az okát.
Próbáltam olyan telóról is amin még nincs telepítve a DS Router app, ha ott rányomok az indítására, akkor átdob a Play Áruházba, hogy töltsem le, de az online felületet itt sem adja be. Mondom.. nem gond csak miért van ez? Ha van ötleted?

[ Szerkesztve ]

(#398) Kendek válasza I'am Dony (#397) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én nem írtam át az alapértelmezett portszámot (mert minek?), és a DS Router-ben csak a 192.168.1.1-es címet adtam meg. Ezzel így nem szokott problémám lenni. Max azzal, hogy ez az app kicsit korlátozott, jócskán elmarad az SRM felületétől. Viszont tény, hogy mobilon a webes felület gyakorlatilag használhatatlan. Nagyobb képernyős tabon viszont azzal sincs gond, távolról inkább azt szoktam használni.

<-ƘƘ->

(#399) twingo16v válasza Kendek (#385) üzenetére


twingo16v
tag

Igen, ha lenne a file stationban ftp, akkor nem lenne gond, de nincs, és nem is tudni, hogy lesz e, vagy, hogy mikor.
Nincs az SRM-re valami fájlkezelő (nem syno termékre gondolok) amibe van ftp, vagy midnight commander, stb?

(#400) Kendek válasza twingo16v (#399) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

MC és curlftpfs is elérhető pl. nálam, a chroot-olt Ubuntu alatt, de persze Entware-ből is telepíthetőek.
NFS csatolást viszont tudsz eszközölni alapból, SSH-n keresztül. Pl. nálam így néz ki a router saját megosztásával:

mkdir /volumeUSB1/usbshare/nfs
mount.nfs -o vers=4 192.168.1.1:/volumeUSB1/usbshare /volumeUSB1/usbshare/nfs

Az ilyen, parancssorból felcsatolt megosztások is jók. A File Station-ben ugyanúgy látszódnak az adott csatolási pont alatt, és tudsz rájuk/róluk másolni.
Az FTP nálam így mutat:

chroot /mnt/HDD/Ubuntu curlftpfs -o allow_other 192.168.1.1/HDD /mnt/HDD/ftp

Persze ezt könnyedén le lehet egyszerűsíteni alias-szal, a lényeg az, hogy legyen hozzá egy működő parancs.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.