Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) rsf válasza rsf (#1139) üzenetére


rsf
senior tag

Megkaptam ma a Routert de még nem üzemeltem be. :)
Majd a hétvégén.
Látom, hogy sűrűn jönnek frissítések, de mennyire macerás frissíteni? Beállítások megmaradnak?
Vagy az újra konfigolás ajánlott minden frissítés után?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1152) Kendek válasza rsf (#1151) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Menetrendszerűen havonta érkeznek a frissítések, illetve ha éppen hangos az internet valamilyen frissen felfedezett, a routereket is érintő biztonsági hibától, akkor ezekhez soron kívüli javítást is ki szoktak adni.
Főverzió frissítés, ami funkcionális fejlesztéseket is tartalmaz, csak ritkábban érkezik, maximum párhavonta, párszor egy évben. Ezek azok a verziók amelyek önállón is letölthetőek (1.1.6 a mostani legfrissebb).
Jellemzően semelyik frissítés sem igényli a router teljes gyári visszaállítását, de minden esetben szükség van az SRM újraindítására. Ilyenkor maximum tíz perce esik ki a router a használatból. De akár automatikusan ütemezett is lehet a frissítések keresése és telepítése, és értesítést (pl. e-mail, SMS) is küldhet róla.

<-ƘƘ->

(#1153) rsf válasza Kendek (#1152) üzenetére


rsf
senior tag

A frissítést megtalálja és menűből lehet elvégezni, vagy PC kell hozzá?(Letöltés és betallózás)
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1154) Kendek válasza rsf (#1153) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A frissítések letöltése az SRM-en keresztül, gombnyomással történik. Nem szükséges külön leszedni és betallózni semmit. De amint megnézted a vezérlőpult ezen részét, máris világossá válik. :)

<-ƘƘ->

(#1155) Enter65


Enter65
senior tag

Sikerült a gordiuszi csomót megoldani. :C A probléma az ott kezdődött, hogy amikor beüzemeltem a router-t az összes eszközt csatlakoztattam hozzá, így mikor elindult a telepítője, az összes eszközön is elindult, de csak egy gépen mentem végig rajta, a többin kilőttem. Ez nagy valószínűséggel a Windows tűzfalát átállította, és csak a bejövő oldal volt beállítva, a kimenőnél kihagyott pár alkalmazást ami eddig ott volt, illetve tiltott párat. :W Most hogy meg lett szerkesztve, illetve hozzá lett adva a Windowsban az új szabály, rendben megy minden.

Még a távoli elérésekben kell valamit szerkezgetni, de remélem az is hamar rendbe jön.

(#1156) rsf


rsf
senior tag

Feléledt a router, de
Nem értem, hogy miért nem tudok a helyi hálónak 192.168-as ip-t adni?
Ha ezt állítom be akkor szól, hogy ütközés lesz és hiába okézom le a 10.0.... -val indul el.
Annyit találtam, hogy az Internet fülön van egy DNS kiszolgálók manuális konfigurálása és ott van egy alternatív DNS kiszolgáló mező amin 192.168.1.254-et látok.
Ezt nem tudom honnan szedte gondolom ez miatt gondolja, hogy ütközés van..
Már nyomtam neki egy hw resetet is, hogy hátha én állítottam el vmit, de nem...
Az SRM a legújabb van rajta.
Mit rontottam el?
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1157) blakey válasza rsf (#1156) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg nem veszed figyelembe a vendéghálózatot. Bár nem teljesen értem, hogy mi nem sikerül. Alapból 192.168.x.x a router IP-címe és ezt bármikor át lehet állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1158) Kendek válasza rsf (#1156) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ütközhet pl. az internetszolgáltató által biztosított modem-router eszközzel, ha az nincs bridge módba állítva. Ekkor a Syno WAN címnek kapja a 192.168.1.X-et a másik router DHCP kiszolgálójától, és kettős NAT-olás esete lép fel.
Ha ez a helyzet nálad, akkor a legoptimálisabb megoldás az, ha átállíttatod bridge módba a szolgáltatói eszközt.

<-ƘƘ->

(#1159) rsf válasza Kendek (#1158) üzenetére


rsf
senior tag

Ezt látom:
[/ L]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1160) rsf válasza rsf (#1159) üzenetére


rsf
senior tag

Megnézem ezt a bridge módot, de eddig hogy működött jól az előző két routeremmel azt nem tudom...
Kellett nekem okos router.. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1161) Kendek válasza rsf (#1159) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mit mutat a Hálózati központ -> Állapot alatt? Nem lehet, hogy ez van nálad is?

<-ƘƘ->

(#1162) rsf válasza Kendek (#1161) üzenetére


rsf
senior tag

Most értem haza..
Ott minden rendben!
A szolgáltatói modem úgy van beállítva már 5éve, hogy a PPPOE kapcsolatot átengedje így az a routerben van beállítva. Jelenleg is a T-Home-os felhasználói név/jelszó az RT1900-ben van beállítva.
Erre mondtad a bridge módot?
Kutakodnom kell, hogy be tudjak lépni a modembe..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1163) rsf válasza rsf (#1162) üzenetére


rsf
senior tag

Itt lesz a baj.. Eddig mindig dd-wrt-t használtam.
Start IP...1.10 és max 50 users.
Itt meg 128 a vége és lehet hogy összeér a két tartomány.
Mondjuk azt nem értem, hogy a syno miért látja a szolgáltató routerét mikor az PPPOE pass-through módban van? És a Syno az 1-es portjára van dugva.

A képen látható 192.168.1.254-et is feldobja a Syno átjáróként??
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1164) rsf


rsf
senior tag

Annyi még, hogy a szolgáltatói modem/router LAN1-ére van kötve a saját routerem a LAN2-meg közvetlenül jön az asztali gépem mögé ahol 2db ethernet port van.
A Lan2-t nem használom, csak ha baj van a routerrel, mert arról nem látom a belső hálót és az csak 100Mbites.
Ezért látszódik a fenti képen a két eszköz, mert a kép készítésekor a PC a Lan2-re volt dugva.

Az a baj, hogy nem tudom elfogadtatni sehogy..
Szóval mik a javaslatok?
Állítsam el a modemben a DHCP tartományt?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1165) blakey válasza rsf (#1164) üzenetére


blakey
titán

192.168.x.1, az x helyére írj masik számot, ne 1-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1166) rsf válasza blakey (#1165) üzenetére


rsf
senior tag

Nem jó.. :(
Valahonnan előszedi a 192.168.1.254-et.. A Wan port hibás szerinte..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1167) blakey válasza rsf (#1166) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet, hogy vezetéknélküli AP módot kéne választanod és nem Router módot, ha a T-s eszközt nem tudod Bridge módba tenni?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1168) rsf válasza rsf (#1166) üzenetére


rsf
senior tag

Na egy újraindítással sikerült kiverni a fejéből a 192.168.1.254-et.
Így már átállt 5.1-re. Ezután már meg tudtam változtatni az Ip címét 1.1-re.
A többi csak most jön. :)
Köszi.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1169) rsf válasza blakey (#1167) üzenetére


rsf
senior tag

Lehet hogy az lesz, de egyenlőre működik...
De úgy látom az eszköz igényli az újra indítgatásokat..
A DHCP foglalást sem akarja bevenni máshogy, vagy van vmi gyorsabb megoldás erre?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1170) AlfiBB


AlfiBB
újonc

Sziasztok! exFAT fájlrendszerű hdd-t tud kezelni usb-n az rt2600-as?

(#1171) Kendek válasza rsf (#1169) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A DHCP-foglalás beállításának érvényesüléséhez alapvetően az kell, hogy a kliens egyszer lekapcsolódjon. Visszakapcsolódásnál pedig már az új, fix címét kapja. Tudtommal ez más routereknél is így van, emiatt nem szokás eldobni a kapcsolatot.

(#1170) AlfiBB: Nem próbáltam, de alapvetően az még NAS-on is fizetős szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1172) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

Wake on lan-t használ valaki?
Szeretném az otthoni pc-t időnként bekapcsolni.
Hozzá is van adva a wake-on lan listához, de ha rányomok a villám szimbólumra, nem történik semmi.
Az alaplap bios-ába nem találtam wake-on lan -t, lehet ez a baj?

(#1173) rsf válasza Kendek (#1171) üzenetére


rsf
senior tag

A DHCP foglalásnál kétszer indítottam fizikailag újra a DVR-t de nem kapta meg a megszokott IP címet.
Aztán újraindítottam a Routert de akkor sem kapott új IP-t.
Ezután ismét újraindítottam a DVR-t na ez után már megkapta az új IP címet.
Érdekes ez a tegnapi probléma.
Nem értem, hogy miért lát a router egy PPPOE-WAN és egy WAN portot is. Ráadásul a kettő közé lehet állítani terhelés megosztást is.
De lehet, hogy azért, mert jelenleg a T-s modem is be van jelentkezve és a Syno is a PPPOE pass-through miatt. Ilyenkor 2 különböző publikus IP címem van..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1174) gyugyo79 válasza twingo16v (#1172) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én használom. Alaplap függő milyen állapotból kapcsol még be. Nem kifejezetten wake-on lan -t kell keresni inkább S1-2-3 -4 és hogy ezekből mi ébreszthet. Az lehet, hogy csak ha altatod fogod tudni ébreszteni és a Windowsba is be kell kapcsolni az adott eszközre ennek az engedélyét. (Nálam pld. ez egér-re ki van de a bill már ébresztheti meg a hálózati kártya is).

[ Szerkesztve ]

(#1175) gyugyo79 válasza rsf (#1173) üzenetére


gyugyo79
addikt

"Nem értem, hogy miért lát a router egy PPPOE-WAN és egy WAN portot is. Ráadásul a kettő közé lehet állítani terhelés megosztást is."

A lan 1 portot lehet 2 féle képen konfigurálni. Vagy WAN vagy LAN ha az Internet ->Másodlagos interfész (LAN1) -nél engedélyezted akkor nem mint LAN fog működni hanem mint egy másik WAN ami utána még állítható a smart wan résznél még jobban, hogy hogy kezelődjön....
Értelem szerűen ha neked egy internet be irányod van (Amit a wan portba-ba dugva használsz) akkor ezt ->Le van tiltva álapotba kell kapcsolnod és akkor úgy tudod, használni mint a többi switch interfészt.

[ Szerkesztve ]

(#1176) twingo16v válasza gyugyo79 (#1174) üzenetére


twingo16v
tag

Kösz a választ.
És windowsba (win10) hol kell belőni, hogy hálókártyára ébredjen a gép?

(#1177) gyugyo79 válasza twingo16v (#1176) üzenetére


gyugyo79
addikt

eszközkezelő (win gomb lenyomod és ezt beírod és enter)->hálózati kártyák-> kártyádat kiválasztod és a tulajdonságainál az energia gazdálkodás fülön van olyan, hogy az eszköz felébresztheti a gépet ...

[ Szerkesztve ]

(#1178) rsf válasza gyugyo79 (#1175) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi, megnézem majd.
Ezt a T-s modemet nem lehet lecserélni vmi értelmesebbre?
Ennek csak 100Mbitesek a Lan portjai.
Mondjuk kifele elég mert nincs akkora netem, a belső hálót meg a Syno szolgáltatja az meg Gigás..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1179) twingo16v válasza gyugyo79 (#1177) üzenetére


twingo16v
tag

Köszi, közben én is rájöttem.

(#1180) twingo16v válasza gyugyo79 (#1177) üzenetére


twingo16v
tag

Az én Gigabyte (2010-es) alaplapom power management-jében csak S1, és S3 van.
Minden beállítási lehetőséget kipróbáltam, de továbbra sem tudom feléleszteni a gépet lan-on keresztül.
Ha ki van kapcsolva a gép a lan nem is linkel.
A routeren, és az alaplap lan csatlakozóján sem világít egy led sem.

Valakinel van még valami ötlete?

(#1181) betyarr válasza twingo16v (#1180) üzenetére


betyarr
veterán

akkor nem ébreszthető.az asus lapom is ilyen.

(#1182) rsf válasza gyugyo79 (#1175) üzenetére


rsf
senior tag

Így van most beállítva:

Lehet, hogy a másodlagos interfészt le kellene tiltani és akkor nem kavarna be a szolgáltatós modem-router?
Az alapértelmezett átjárót meg engedélyezni kellene az elsődlegesen?
Akkor itt meg nem lenne WAN interfész?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1183) gyugyo79 válasza twingo16v (#1180) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem az a tapasztalatom, hogy altatásból szinte minden ébreszthető de simán lehet, hogy a tied nem. Ötletem nincs az alaplapodnak kellene utána olvasni ha van kedved még időt ölni bele.

rsf
Így első ránézésre ebből többet nem fogsz kihozni ráadásul a második részt azt piszkálnod se kell amíg nincs 2 internetet előfizetésed amiket valahogy kezelni szeretnél, tehát azzal ahogy az első képen beállítottad a LAN1 -et és gondolom mobil internetet se használsz (és nem csak a képen inaktív) neked ezt a részt nem kell állítgatni. Itt minden a 2 vagy több internet kezelésére vonatkozik (második kép).

[ Szerkesztve ]

(#1184) rsf válasza gyugyo79 (#1183) üzenetére


rsf
senior tag

A 2. képen azt látom, hogy van 2 aktív interfészem.
Az 1 az a PPPOE kapcsolat miatt van ami a Syno routerben van beállítva. Látszódik is egy T-home-os átjáró.
A 2. aktív meg a T-Home-os modem/routerből jön.Mert ott is be van állítva egy PPPOE kapcsolat. Az ott beállított cím látszódik átjárónak .
A két kapcsolatnak 2 külső különböző IP címe is van. Ez régen is így volt!
Ami más, az az, hogy ez a router látja a 2. kapcsolatot amit eddig egyik routerem sem látott, ezért nem volt gondom eddig.
ÜDv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1185) twingo16v válasza gyugyo79 (#1183) üzenetére


twingo16v
tag

Megoldódott!

Fel kellett tenni a legújabb drivert a háló kártyához, mert valami őskövület volt rajta.

(#1186) #78121280


#78121280
törölt tag

Sziasztok!
Én is csatlakozom a klubbhoz egy RT2600 AC-vel. :DD

(#1187) Cypher7


Cypher7
tag

Sziasztok,

Ne haragudjatok, ha már volt róla szó kerestem itt, de a VPN subnet beállítás sajnos nem oldotta meg nekem a problémát. Szóval van nekem egy AC1900-as routerem és a mai nap be kötötte a digi a gigás netet, de nekem mégis valamiért a syno-n 250-el hajlandó csak jönni a 500-700Mbit helyett. Ha vissza raktam a régi tp-link routerem az röhögve hozta a sebességet. Szerintem is valami beállítási mizéria lehet, de egyelőre nem tudok rájönni a probléma okára. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Köszönöm és üdv!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1188) gyugyo79 válasza Cypher7 (#1187) üzenetére


gyugyo79
addikt

De ha leállítod a VPN Plus Server -t a csomagkezelőbe akkor jó?

A helyi hálózat általános fülön a NAT engedélyezve van a haladó résznél ?

Ha a VPN Plus Server kikapcsolva is rossz akkor nem az okozta.

[ Szerkesztve ]

(#1189) Cypher7 válasza gyugyo79 (#1188) üzenetére


Cypher7
tag

Nem, sajnos ugyan az a helyzet. :( A NAT természetesen engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1190) gyugyo79 válasza Cypher7 (#1189) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ami még okozhatja ha a forgalomvezérlést engedélyezted és a maximum értéknek rosszat adtál meg (vagy ő rosszat írt be magától ). De első körbe a kikapcsolása lenne a legjobb, hogy megtaláld az okot. Az Intr. P . -t nem telepítetted még gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#1191) Cypher7 válasza gyugyo79 (#1190) üzenetére


Cypher7
tag

De telepítve van, viszont le állítottam azt is, és nem változott semmi. A forgalomvezérlés volt az első amit kikapcsoltam, mert én is arra gyanakodtam először.

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1192) gyugyo79 válasza Cypher7 (#1191) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ellenőrizd végig , hogy ezek tényleg le vannak állítva (esetleg törölheted is a telepítetteket egyenlőre) / ki van kapcsolva és indítsd újra utána nézd meg, hogy tényleg ki van e kapcsolva stb. és utána teszt. (Én már jártam, úgy hogy a webes felületen mást adott vissza mint ahogy működött valójában :/ )
Ha nem javul meg csinálj egy képet a Helyi hálózat-> statikus útvonal -> ip útválasztási tábláról esetleg.
Meg nem tudom putty -t ismered ?

Csatlakozz ssh vagy telnet és lépj be mint root (az admin jelszót kell megadni)
a parancs az htop és látod a proci terhelést nézd meg 100% -on van e és esetleg mi terheli a teszt közben.

[ Szerkesztve ]

(#1193) Cypher7 válasza gyugyo79 (#1192) üzenetére


Cypher7
tag

Természetesen ismerem, bár annyira nem vagyok linux guru, de ha meg kapom a parancsokat akkor meg tudom oldani. :)

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1194) Cypher7 válasza Cypher7 (#1193) üzenetére


Cypher7
tag

Újraindítottam a routert, nem változott semmi, megnéztem a ssh-n amit mondtál teszt közben a kworker és ksoftirqd nevű kernel process ugrik fel mikor megy a letöltés teszt. A routing tábla meg így néz ki:

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1195) Cypher7 válasza gyugyo79 (#1192) üzenetére


Cypher7
tag

Válasz alább, csak ügyesen a saját postomra válaszoltam :)

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1196) Kendek válasza Cypher7 (#1194) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Be van kapcsolva a CTF? Ugye az az ami kikapcsol abban az esetben ha aktiválod a forgalomvezérlést. Viszont ha nincs CTF, akkor nincs NAT-gyorsítás sem, és 2-300 Mbps-nál nem lehet nagyobb átviteli sebességet elérni mert lekorlátozza a proci.

<-ƘƘ->

(#1197) gyugyo79 válasza Cypher7 (#1194) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az a 172.217.19.67 nem tudom mit keres ott azt ráadásul nekem a keresés a google tulajdonában lévő ip tartománynak adta (172.217.0.0/16).
Szerintem nem normális, hogy az ott van. Pláne ha már minden ki van kapcsolva ami +. Lehet egy reset kéne és 0 -ról neki állni. Igazából nekem sok ötletem már nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1198) Cypher7 válasza Kendek (#1196) üzenetére


Cypher7
tag

Köszönöm, de egy kicsit ezt ki tudnád nekem fejteni, hogy hol és hogyan tudom beállítani? Plusz a beam foaming is forgalomvezérlésnek számít? :) Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1199) gyugyo79 válasza Cypher7 (#1198) üzenetére


gyugyo79
addikt

A szülői felügyeletet kapcsold ki (Webes szűrő)! Az a 172.217.19.67 is...

[ Szerkesztve ]

(#1200) Cypher7 válasza gyugyo79 (#1199) üzenetére


Cypher7
tag

Nincs bekapcsolva. :(

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.