Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Sefter válasza Dolphine (#1800) üzenetére


Sefter
veterán

Mire gondolsz:F wifi legyen bekapcsolva..:)

Psn ID: sefter_hun

(#1802) Dolphine válasza Sefter (#1801) üzenetére


Dolphine
addikt

A működési módra gondoltam.
Három lehetőség van:
Vezeték nélküli router - erre állítottam
Vezeték nélküli AP - ezt kizártam
Vezeték nélküli kliens - ezt kizártam

Amit viszont még nem tudok, azaz internetkapcsolat kezelése.
Itt is három opció van:
Automatikus - gondolom ez akkor kell, hogyha dinamikus IP van, amit a szolgáltató folyamatosan változtat. Esetemben ez kellene, miután a szolgáltatói eszköz betárcsázott.
PPPoE - gondolom ez akkor kell, hogyha a Syno tárcsáz
Kézi - gondolom ez akkor kell, hogyha statikus IP címem van
Jól gondolkodom?
A belső hálózattól ezektől független, igaz?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1803) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Pont tegnap, vagy tegnap előtt néztem a router-t, és ~22 nap üzemidő volt a router-ben, és nincsnek error bejegyzések sem a logban.

Véleményem szubjektív...

(#1804) Kendek válasza hackeeeee (#1803) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor sikeresen megtaláltad a hiba forrását. :)
Max ha gondolod akkor írd meg a supportnak is, hátha lehet javítani.

<-ƘƘ->

(#1805) Dolphine válasza Dolphine (#1802) üzenetére


Dolphine
addikt

Na, a Sagemcom és a Syno alapértelmezett IP címe ugyanaz. :F
A Sagemcomot fogom variálni 192.168.0.1-re, ha lehet. Remélem lehet, még odáig nem jutottam el.
Az előző kérdéseim még mindig adottak! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1806) hackeeeee válasza Kendek (#1804) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most, hogy mondod, tényleg..Megírom nekik, hogy cserélve volt a router, de a csere router-rel is fennállt a hiba, és, hogy mit tettünk.

Hátha esetleg rá tudnak jönni, hogy nem-e náluk van mégis valami gond a pppoe kezeléssel.

Véleményem szubjektív...

(#1807) hackeeeee válasza hackeeeee (#1806) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meg is tettem. Nyitottam egy új ticket-et az új router-hez, leírtam a tapasztalatok, utalva az előző hibajegyre.

Véleményem szubjektív...

(#1808) RM1


RM1
aktív tag

Sziasztok! Rendeltem egy RT1900-t, a héten valószínűleg meg is jön. Inviteles ZTE router-modemre lenne kötve. Esetleg van valakinek tapasztalata, mit kell állítani az Inviteles egységen, hogy tudjam használni a VPN-t?

(#1809) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Megérkezett ma a RT2600ac routerem :) Nagyon elégedett vagyok így elsőre, csak a Wifi erőssége picit csalódás. A Régi TPlinkemnek erősebb volt a 2,4 Ghz sávja. Ezen lehet valahogy erősíteni egy picit még?

A kerben sajnos már nem igazán működik. Régiókkal érdemes játszani kicsit?

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#1810) rsf válasza hkari (#1809) üzenetére


rsf
senior tag

Én New Zealand-ra raktam a régiót! :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1811) hkari válasza rsf (#1810) üzenetére


hkari
őstag

Köszi :R Meg is jött az ereje :)

(#1812) Kendek válasza RM1 (#1808) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint mire gondolsz, milyen VPN-ről van szó? Hol akarod és szervert vagy klienst szeretnél beállítani?

<-ƘƘ->

(#1813) RM1 válasza Kendek (#1812) üzenetére


RM1
aktív tag

Olvastam, hogy van saját VPN szolgáltatása, ami külön megvásárolható. Arra használnám, hogy az otthoni hálózatba be tudjak lépni távolról. Ezen kívül előfordul, hogy a munkahelyi hálózatra kell belépnem, de az eddig sem volt probléma.

(#1814) Kendek válasza RM1 (#1813) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Syno routerein mindenféle VPN szerver elérhető, amiről te beszélsz az a saját SSL VPN-jük. De alapvetően az sem fizetős, csak extra igények mellett. Én mondjuk az OpenVPN-t favorizálom, abban kicsit jobban bízok (az összefoglalóban van hozzá telepítő, az SRM-ben elavult verza érhető el).
Hozzá kell tenni, hogy ezek nem valami nagy teljesítményű megoldások (gyenge hozzá a hardver), ha gyakran mozgatnál nagyobb fájlokat, akkor az SFTP (vagy az FTPS) jobb választás.
Alapvetően minden szervernek egy saját portra van szüksége, amin keresztül kívülről elérhető. Ha kettős NAT-olást tervezel, akkor a ZTE-eszközön át kell irányítani a portot.

<-ƘƘ->

(#1815) RM1 válasza Kendek (#1814) üzenetére


RM1
aktív tag

Igen, a Syno saját VPN szolgáltatására gondoltam, de utánanézek az OpenVPN-nek is, köszi a tippet. Alapvetően a lehető legegyszerűbb kivitelezhetőség miatt gondoltam az ő szolgáltatásukra. Távoli asztal, kisebb fájlműveletek, esetleg a kamerák képét nézném meg.
Összekapcsolásnál olvastam még bridge módról, de még nem ástam bele magam az Inviteles eszköz beállításaiba, főleg ezért is kérdeztem, hátha valaki járt már hasonló cipőben. Jelenleg a szolgáltatás mellé kapott eszköz adja az IP-t, viszont az rá van csatlakoztatva egy gigás switch-re, és így a többi eszköz már nagy sebességű belső hálózaton van. Ezt váltaná ki a Synology, és persze ezzel együtt az extra szolgáltatások is kellenének, most a gyári beállításokkal megy a kapott eszköz. (A belső switch továbbra is kellene a PoE miatt, de az a Syno egyik LAN portjára lenne csatlakoztatva.

(#1816) hackeeeee válasza hackeeeee (#1807) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na ettől féltem.. Leírtam nekik, hogy ez volt a probléma, ezt cisnáltam, és most nincs gond.. Erre most adjak távoli hozzáférést.. De mégis minek?! Nem értem.. na mindegy.

Véleményem szubjektív...

(#1817) Sanya válasza hackeeeee (#1816) üzenetére


Sanya
nagyúr

Automata írta. Ennyi

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1818) Kuutio


Kuutio
újonc

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Rt2600ac-val kapcsolatban. Nem olyan régen hallottam a "Fing" nevű appról (ez elérhető IOS-re, Androidra is), ami a wifi hálózatban tud scannelni. Ráengedtem itthon, és érdekes képet láttam:
Tudja esetleg valaki, hogy mik ezek a portok: 5010, 5011, és mire használja a router? Másnál is nyitva vannak?

(#1819) betyarr


betyarr
veterán

WTF???illetve,hiába van telepítve a kliens,mindig azt kéri hogy telepítsem,mert nincs telepítve/engedélyezve.nem értem én ezt :(

(#1820) Tamarel válasza Kuutio (#1818) üzenetére


Tamarel
senior tag

Mint a NAS-oknál, az SRM-nek is van két szolgáltatási portja, az egyik a titkosítatlan a másik a titkosított. Ha jól emlékszem alapból nem érhetőek el az internet felől.

DS file, DS get (DS mobile), stb használja.

Alapértelmezetten 5000 és 5001, amit javasolt megváltoztatni.

betyarr:
Csak kérdésre tudok válaszolni.

WTF, avagy WednesdayThursdayFriday?
Wednesday :DDD

(Talán picit bővebb információval kezd a következő kérdést, hol mi merre minek. Köszi.)

[ Szerkesztve ]

(#1821) hackeeeee válasza Sanya (#1817) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jó, csak.. gondoltam talán tudunk kommunikálni, hogy "jajjdejó" vagy valami.. de így.. inkább nem is válaszolok, mert felesleges..

Véleményem szubjektív...

(#1822) RM1


RM1
aktív tag

Közben megjött az RT1900, sikerült is beállítani a lényegesebb paramétereket, a VPN beállításával volt csak kisebb probléma, de azt is sikerült megoldani.
IPS / IDS aktív valakinél? Nálam fél óra után felment 10-re a load, így jobbnak láttam lekapcsolni, a rendszer terhelése drámaian megnőtt. A proci terhelés önmagában nem volt túl magas, de gondolom a végrehajtott IO műveletek miatt gyakorlatilag használhatatlan lett a rendszer. Jelenleg egy Class 10 memóriakártyát csatlakoztattam, de nemzetközi fórumokon olvastam, hogy egy külső SSD-vel kezelhető a helyzet.

(#1823) Kendek válasza RM1 (#1822) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tök mindegy mit kötsz rá, az Intrusion Prevention akkor is belassítja. Max 50 Mbps-ig talán használható, de akkor is inkább csak a 2600-ason. Az ötlet maga jó, de amúgy nem a Synology-é a szoftveres megoldás, és a routerek túl gyengék hozzá.

<-ƘƘ->

(#1824) RM1 válasza Kendek (#1823) üzenetére


RM1
aktív tag

60-as netem van, de végülis lényegtelen akkor, köszi az infót. Mellesleg így utólag nekem is leesett, hogy a munkahelyemen erre használt céleszközök is jellemzően egy komolyabb autó árát teszik ki, így talán túl optimista voltam, hiába "csak" otthoni forgalmat szolgál ki.

(#1825) RM1


RM1
aktív tag

Synology SSL VPN-t használ valaki? Olyan problémám van, hogy bizonyos hálózatokon azt jelzi, hogy a VPN szolgáltatás aktív, de valójában nem működik (Mac OS kliens).

(#1826) I2oli válasza RM1 (#1825) üzenetére


I2oli
tag

Szia,

Én használom (vagyis inkább beállítottam), de ritka, hogy kell.

Androidos appal szépen felcsatlakozik és meg is kapja az ottani public ipt, belső hálót is elérem.

Viszont W10-en a böngészőben az ssl vpn nem akar csatlakozni sosem, csak csatlakozás három pötty és semmi nem történik. De mivel ott a web vpn, kivezettem rá direkt linkbe azt a pár dolgot amit el akarok érni és az bőven elég, nem bajlódtam többet a másikkal.

(#1827) RM1 válasza I2oli (#1826) üzenetére


RM1
aktív tag

Lehet a port, vagy a protokoll nincs támogatva, nálunk pl. munkahelyi hálózaton nem lehet VPN-en kapcsolódni sehova, mert maga az üzenetcsomag típusa is tiltva van. Ami fura, hogy van ahol azt írja sikerült, közben meg nem, és múltkor a router címének gépelésekor derült ki.
WebVPN-t én is néztem, oda csak weboldalakat lehet kitenni?

(#1828) humigabi


humigabi
aktív tag

Sziasztok!

Tavaly karácsony óta én is egy elégedett RT1900ac használója vagyok, Kábeles netet használunk, de most kedvezményes Telenor korlátlan mobilnethez jutottam, ami lényegesen gyorsabb mint a kábeles, ráadásul 600m-re vagyunk az adótól, tehát adott a kiváló jelminőség és erősség. Egy Huawei E3372-153 stick van a routerben, két botantennával. A gondom az - amiben talán lesz valakinek ötlete - hogy böngészésre tökéletesen működik, de ha torrent megy, vagy streamelünk valamilyen videót, lecsökken nullára a sebesség, adatfolyam leáll, miközben az internet-smartwan beállításoknál a 3G/4G interfészre meghibásodást jelez (lépjen az interfész prioritása fülre) ott pedig azt írja szó szerint: "Átjárót nem sikerült pingelni" átjáró 10.64.64.164.
3G/4G beállításnál "Kapcsolódva van" kiírás, jelminőség és erősség tökéletes. Lecsatlakozás-csatlakozás elvégzése után adatfolyam megindul és kis idő után kezdődik elölről az egész. De hangsúlyozom, csak nagy adatfolyam esetén. Találkoztatok már ilyen hibával? Addig nem akarom a kábeles netet lemondani, míg nem lesz tökéletes a működése. Mert így nem jó, az biztos.

humigabi

(#1829) Dolphine válasza humigabi (#1828) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Lehet, hogy hülyeség, de nem lehet, hogy a Telenor mobilnet nem engedélyezi a torrentet, illetve a video streaminget? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1830) gyugyo79 válasza humigabi (#1828) üzenetére


gyugyo79
addikt

Gondolom direktbe egy gépbe dugva próbáltad és ott jó.
Ha igen akkor ezen kb a Synology tud csak segíteni szerintem maximum.

(#1831) humigabi


humigabi
aktív tag

Hali!

Igen, ezt az előbb lehagytam, hogy egy laptopban is kipróbáltuk, abban gond nélkül végigment a letöltés, semmi akadás-szakadás, hiba nem volt. Tehát a Telenor nem korlátozott semmit. Néztem a router beállításait, de nincs 3G/4G beállításaiban olyan, amivel ezt a hibát javítani lehetne. Nem tudom, mi lehet a megoldás!

humigabi

(#1832) felho001


felho001
tag

sziasztok megjelent ez a verzió Version: 1.2-7742 de miért nem jelenik meg a routerben is mint elérhető frissítés?

Felhő

(#1833) lupus_l válasza felho001 (#1832) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Valószínű, mert elég leterheltek a szerverek. Nálam jelenleg QuickConnet-en keresztül rettentő lassú a router/NAS elérése, közvetlen IP-n keresztül normális a sebesség.

Ha most szeretnéd frissíteni, a https://www.synology.com/en-us/support/download/ oldalról töltsd le az 1.2-es firmware-t és manuálisan böngészd be a a Control Panel - System-be.

Újdonságok: https://www.synology.com/hu-hu/srm

(#1834) Renwick válasza lupus_l (#1833) üzenetére


Renwick
őstag

Csak lassan a testtel, egyelőre a Cloud Station Server és a VPN Plus Server publikus verziói nem kompatibilisek az SRM1.2-vel, frissítés után ez a két szolgáltatás/app ezért nem használható.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#1835) felho001 válasza lupus_l (#1833) üzenetére


felho001
tag

Manuálisan nem megy fel azt mondja hogy nincs hálózat pedig van. Én a CS-t csak a nason használom a router az csak routernek van használva és Vpn fut még rajta.

Felhő

(#1836) gyugyo79


gyugyo79
addikt

A
Added support for enabling/disabling AMDPU.
az vajon
Added support for enabling/disabling AMPDU akart lenni ? :)

Én jól megvárom, hogy teszteljék mások :)

[ Szerkesztve ]

(#1837) Kendek válasza gyugyo79 (#1836) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Letöltöttem, de egyelőre még én sem raktam fel. Igaz csak azért mert most még nem érek rá vele foglalkozni, de hamarosan sort kerítek erre is. Amúgy töltöttek bele jócskán dolgokat, mert 178-ról 235 MiB-ra nőtt a .pat fájl mérete. :)

<-ƘƘ->

(#1838) gyugyo79 válasza Kendek (#1837) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát pont ezért vannak fenntartásaim , mert így elsőre túl sok mindent raktak bele. Amik igazából így elsőre nem rosszak ha jól működik minden ...

(#1839) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Én fel is raktam a legfrisebb firmware-t, és észre is vettem egy furcsaságot.

Felbukkant egy új Wifi jel, és el sem tudok képzelni mi az.

Itt egy kép róla: [link]

Mivel nincs a közelünkben semmi, ezért biztos hogy én sugárzom, de mi lehet ez?

(#1840) lupus_l válasza hkari (#1839) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Guest wifit próbáld meg bekapcsolni, majd ki. Szerintem az lehet.

(#1841) hkari válasza lupus_l (#1840) üzenetére


hkari
őstag

Kipróbáltam de sajnos nem oldotta meg. Screenshotból lemaradt, de 5Ghz és 2,4Ghz-en is tolja ezt. Érdekes nem tudom mi lehet ez.

(#1842) Kendek válasza hkari (#1841) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elképzelhető, hogy a Mesh-sel függ össze, elvileg ahhoz kell egy extra háttércsatorna a routerek közötti kommunikációhoz.

<-ƘƘ->

(#1843) Sanya válasza hkari (#1841) üzenetére


Sanya
nagyúr

1900 vagy 2600?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1844) hkari válasza Kendek (#1842) üzenetére


hkari
őstag

Lehetséges :)

Sanya: 2600

(#1845) Sanya válasza hkari (#1844) üzenetére


Sanya
nagyúr

Elvileg a 2600 is megkapja a mesh-t. Lehet emiatt nyílt meg a rejtett AP. 1900 nem fogja megkapni, tehát nálam ilyen nem lesz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1846) MrCsiT válasza betyarr (#1819) üzenetére


MrCsiT
addikt

A megosztott kép miféle kliensről beszél? Mit telepítettél, milyen windows verzió alá? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1847) felho001


felho001
tag

Nálam a manuális frissítés ezt a hibát dobja. Pedig van hálózat.

Felhő

(#1848) Kendek válasza felho001 (#1847) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most frissítettem én is, nálam minden rendben volt. Megjegyezte a beállításokat, de azért nyomattam egy reset-et, és beállítom nulláról. Annyi mindent látok itt újdonságot, hogy szerintem érdemes tiszta lappal indulni. :)

<-ƘƘ->

(#1849) felho001 válasza Kendek (#1848) üzenetére


felho001
tag

De én nem frissítettem mert nem tudok.... :((

Felhő

(#1850) hkari válasza Kendek (#1848) üzenetére


hkari
őstag

A feléről azt sem tudom, hogy micsoda :U

Lehet eddig is volt ilyen, de 2,4Ghz wifi beállításánál mit jelent a extended NSS?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.