Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Belőttem a MiniDLNA médiaszervert is a chroot-olt Ubuntu-mon (de Entware-ből is elérhető). Sokkal jobb mint a gyári, külön telepíthető csomagos megoldás. Lényegesen stabilabb, indexelés közben nem crash-el ha egy kliensen tallózom a tartalmat. Az összes változtatást azonnal lereagálja, NFS-sen keresztüli módosításokat is. Újraindítás után megmarad az adatbázis, és nincs szükség az egész gyűjtemény újbóli indexelésére.
A lejátszás nálam teljesen folyamatos és stabil, még jó nagy bitrátájú videofájlokkal is. A 8200-as porton pedig figyel egy jó kis webes státusz oldal. :)

<-ƘƘ->

(#652) hackeeeee válasza Kendek (#650) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És ez minden másra is igaz? Pl. a transmission-höz sem kell port átirányítás, csak elég a tűzfalon kiengedni? :)

Vagy ez csak ezekre a szolgáltatásokra igaz?

Jaa, lényegében ezt megválaszoltad most számomra. Viszont, pl. a transmission-höz csak portot nyitottam, nem volt hozzáadva tűzfalhoz, és forward teszt szerint nyitva volt a port. Vagy ez így normális?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#653) DarkChild


DarkChild
senior tag

A mobilom nem látja az 5G-s WiFit, ha a router 100-as fölötti csatornát használ. :(
Szerintetek manuálisan melyik csatornát kellene beállítanom? Nem igazán vagyok ezzel képben... Van erre valamilyen szoftver, ami megmondja, hogy melyik lenne a legideálisabb csatornaszám 100 alatt?

(#654) gyugyo79 válasza DarkChild (#653) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pld.: 48 igaz, hogy "gyengébb" mint a 100 de nekem az a tapasztalatom, hogy a "régebbi" eszközök is szeretik.

(#655) hackeeeee válasza DarkChild (#653) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én 36-ot használok, van olyan eszközöm ami 44-en már vacakolt (Note4), pedig 87U-val jó volt, szintén 80MHz mellett. Itt 20/40/80-ra van állítva.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#656) DarkChild válasza hackeeeee (#655) üzenetére


DarkChild
senior tag

Köszi mindkettőtöknek - kipróbálom én is akkor a felsorolt csatornákat.

(#657) Kendek válasza hackeeeee (#652) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ami szolgáltatás a router rendszerén fut, ahhoz nem kell portátirányítás. Ilyenkor ha ki akarsz nyitni a tűzfalon egy portot, akkor a cél IP-címe az az SRM.
Ha valamely szolgáltatás egy, a helyi hálózaton keresztül csatlakozó kliens rendszerén fut, akkor ahhoz kell portátirányítás. Mert a bejövő forgalmat át kell irányítani hozzá. Ha engedélyezve van a UPnP, akkor a kliens ezt az átirányítást be tudja saját magának állítani. Viszont ekkor még a kommunikációt blokkolhatja a tűzfal. Adott esetben nem csak a router tűzfala, de a kliens rendszerének a tűzfala is.
A Synology routeren a tűzfal alapértelmezetten aktív az SRM felé (fehér lista), a kliensek felé viszont nem (fekete lista). Magyarul, a csatlakozó eszközöket nem védi semmiféle tűzfal, csak a sajátjuk, ha van. Ekkor a routeren elég csak egy portátirányítás. Ahhoz, hogy mindent védjen a Syno tűzfala, azt külön be kell kapcsolni. Ekkor fehér, vagyis megengedő szabálylistát lehet készíteni, minden más az alapból tiltva lesz.

<-ƘƘ->

(#658) hackeeeee válasza Kendek (#657) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, így már világos, köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#659) blakey válasza DarkChild (#653) üzenetére


blakey
titán

36-48 közötti csatonákkal nem lesz gond, 52 felettiekel is illetve 100-tól sajnos elég sok eszköznek még gondja lehet, akár új tv-knél is ami elég vicces de ez van, többször leírtam, mert másoknál is hasonló jelenségek vannak, illetve van akinek csatlakozik majd nóbontja a kapcsolatot.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#660) Kendek válasza DarkChild (#653) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk ilyen esetben valószínűleg az a probléma, hogy a teló eredetileg nem EU régióba szánt modell. Vagyis lehet, hogy a router a 100-as csatornán sugároz, de az a telónak tiltott, mert pl. az USA-ból származik és a 149-estől fölfele várná a jelet. Ezen mondjuk valószínűleg szoftveresen lehet segíteni a telefon oldalán.

<-ƘƘ->

(#661) htw


htw
tag

Telefonról és tabról szeretném használni az rt1900-at torrenthez Digi 500/200-zal az usb csatlakozóján keresztül. A letöltésem 2-5Mbps. Ezt nem lehet feljebb tornászni?
Usb-n csak ennyit tud? Digi 1000 még tudok rajta javítani?

(#662) DarkChild válasza Kendek (#660) üzenetére


DarkChild
senior tag

blakey & Kendek:
Köszi. Vadiúj Xiaomi Mi A1-es telóról van szó, ráadásul EU-s változat. De ha 100 fölött van a csatorna, nem lát semmit 5G-ből :U
Na mindegy, átállítottam 48-ra, azzal most OK.

(#663) DarkChild válasza htw (#661) üzenetére


DarkChild
senior tag

Én is Digi1000-el használom. Sajnos nálam sem túl gyors, de hát ez van - ez az 1.0GHz-s dual core-os proci csak ennyit tud (pontosabban csak ennyit enged neki a szoftver, hogy a többi feladatnak is maradjon számítási kapacitás).
Nálam egyébként 8 megabájt / mp a maximális letöltési sebesség a Download Stationben, attól függetlenül, hogy mennyi task fut egyszerre. Ennyi fér ki a csövön :U

[ Szerkesztve ]

(#664) Sefter válasza DarkChild (#663) üzenetére


Sefter
veterán

Nem a vas fogja vissza, nekem az 1000-es Telekom netet kiszolgálja...

Psn ID: sefter_hun

(#665) I'am Dony válasza DarkChild (#663) üzenetére


I'am Dony
őstag

Valami gond lehet ott. Nálam 30 simán folyamatosan megvan.

(#666) DarkChild válasza I'am Dony (#665) üzenetére


DarkChild
senior tag

1900ac-n?
Hmmm... hát nem tudom. Már csináltam egy factory resetet is a napokban és előtte-utána is max. 8 MB/sec-et tudott a Download Station. Igaz, a peerek számát levettem 100-ról 25-re, de ahogy mondtam, több fájl esetén az összesített sebesség sem nagyon lépi át a 8 megát :(
Az USB-s merevlemez is 3.0-án üzemel, nem engedtem neki, hogy 2.0-ra visszaléptesse...
Szóval nem is sejtem, nálam miért lehet lassabb.

(#667) DarkChild válasza I'am Dony (#665) üzenetére


DarkChild
senior tag

Az lehetséges, hogy azért lassabb, mert nem állítottam be port átirányítást...?

[ Szerkesztve ]

(#668) I'am Dony válasza DarkChild (#666) üzenetére


I'am Dony
őstag

Akkor tedd fel vissza 110 v 120ra. Ami a routeren fut dolog ahhoz nem kell átirányítás, elég a tűzfalban engedélyezni. Nálam minden alapból tiltva van és külön szabályban engedélyezem amit kell. Nem tudom ez számít-e, de az is lehet. Ha a fizikai gombbal indítod újra akkor is lassulhat a sebesség valamitől, ezért ha kell az SRM ből legyen a restart indítva. Ja és nálam egyszerre 1 van engedélyezve. Így a le 30 körüli, a fel meg tök változó, de 9 fölé nem igen szalad.

[ Szerkesztve ]

(#669) gyugyo79 válasza DarkChild (#667) üzenetére


gyugyo79
addikt

De erre is igaz ami pld.: (#657) Kendek által lett írva. Ha a WAN->SRM tiltva van akkor ugyan átirányítás nem kell de a tűzfalon nyitni kell a portot. Mert alapból Tilt van. Átirányítás azért nem kell mert alap esetben a WAN (internet) irányból mindent a SRM (router) kap.

[ Szerkesztve ]

(#670) hackeeeee válasza gyugyo79 (#669) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amennyiben a routeren fut a kliens, abban az esetben elég a tűzfalhoz hozzáadni.

Véleményem szubjektív...

(#671) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Meg is érkezett a várva várt első frissítés az 1.1.6-os firmware-hez. Egy hét kellett hozzá, de most már működni fog újra az 1-es LAN port. :)

<-ƘƘ->

(#672) hackeeeee válasza Kendek (#671) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó köszi. :)

Ezzel, és a béta vpn plus szerverrel már majdnem jó a nat, bár 1Gbps helyett csak 500Mbps-t tudok mérni, de a 200-hoz képest már egész jó.

Telepítés előtt:

Telepítés után:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#673) DarkChild válasza I'am Dony (#668) üzenetére


DarkChild
senior tag

Arra gondoltam még, hogy az vajon befolyásolhatja-e a sebességet, hogy a rákötött USB-s vinyó NTFS fájlrendszerű (nem pedig Linuxos fájlrendszer)...?
Bár nem hiszem, mert LAN-on 30MB/s körüli sebességgel lehet másolni rá.

(#674) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az normális, hogy 40Mhz-s 2.4GHz wifi mellett csak automatikus csatornakiosztás lehetséges?

Véleményem szubjektív...

(#675) Kendek válasza DarkChild (#673) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az NTFS kezelése valamelyest lassabb, tekintve, hogy az nem egy natív fájlrendszer.

(#674) hackeeeee: Volt már róla szó, pont a mostani, 1.1.6-os frissítéssel került be a 40 MHz-es csatornaszélesség kiválasztásának a lehetősége, amely mellett egyelőre csak automatikus csatornaválasztás lehetséges. Hogy miért van ez a megkötés az nem teljesen világos. De egyelőre ilyen.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#676) hackeeeee válasza Kendek (#675) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, akkor okés. Sorry, nem kerestem vissza. :R

Hasonló a helyzet ugye a 80MHz-s oldallal is, hogy abból is csak 80+80 van, de csak 80 nincs az 5GHz-nél.

Véleményem szubjektív...

(#677) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Most, hogy újraindítottam párszor a routert, egyszer 5 GHz-re a 36-os csatornát választotta magának automatikusan. A TV-t is babrálva, kiderült, hogy ugyan látja ezt a csatornát, de nem képes rá csatlakozni. Vissza-átállítva a 100-asra egyből jó lett...

A MiniDLNA-at lecseréltem a Gerbera médiaszerverre. Ezt egy kicsit jobban lehet állítgatni, de a lényeg, hogy a klienseken listázott könyvtárakat lehet szerkeszteni, illetve indexelésnél (amely egyébként is gyorsabb) nem szed le a netről képeket (nincs art cache). Így most sallangmentes, van a Könyvtárak, meg alatta a felvett könyvtárak, és ennyi. :)

<-ƘƘ->

(#678) hackeeeee válasza Kendek (#677) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem az itthoni eszközök közül semmi sem látja 4x csatorna felett az 5GHz-t. Felső kategóriás teló sem. Sőt, ha 20/40/80/160MHz van beállítva, akkor sem.

Sőt, a Note 4 pl. a 87U-val simán ment 44-es csatornán, most, ezzel a router-rel látja, fel is csatlakozik, viszont lényegében nem netezik rajta.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#679) blakey válasza Kendek (#677) üzenetére


blakey
titán

Most, hogy újraindítottam párszor a routert, egyszer 5 GHz-re a 36-os csatornát választotta magának automatikusan. A TV-t is babrálva, kiderült, hogy ugyan látja ezt a csatornát, de nem képes rá csatlakozni. Vissza-átállítva a 100-asra egyből jó lett...
Örülj neki, a 1,5 hete vett tabletem nem látja a 100-as csatornát.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#680) hackeeeee válasza blakey (#679) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Note 8-cal próbáltam, az sem, előtte S7E volt, az sem ment 4x felett.

Véleményem szubjektív...

(#681) htw válasza htw (#661) üzenetére


htw
tag

Akkot tudnátok segíteni, hogy mit kéne átállítanom, hogy feljebb tornásszam a letöltési sebességem?

(#682) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Bake, bár nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy a VPN Plus Server csomag okozta ezt is, de most, hogy nem fut (csak önmagában a külső OpenVPN szerver), vezetékes összeköttetéssel is jóval magasabb az USB-s vinyó írási sebessége. Eddig ugye a sirq % lényegesen magasabb volt mint WiFi-vel, de így meg még marad is idle proci. Olyan 70-80 MiB/s-ot hoz, a max 30 helyett. :Y
Hihetetlen, pedig mit szenvedtem a support-tal is ez ügyben és nem lett megoldás. Kíváncsi lennék, hogy megfelelő WiFi kapcsolattal mit mutat a DIGI-s net. 4x4 80 MHz vagy 2x2 160 MHz majdnem elég is lenne. Bár a 300 Mbps-ot a 867 Mbps gyakorlati 400+-os sebessége túlszárnyalja.

<-ƘƘ->

(#683) hackeeeee válasza Kendek (#682) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Simán összefügghet akár a vpn plus szerverrel is, mert ugye ott is a hwnat csuklik meg.

Én a Note8-tal ~500Mbps-t tudok kicsikarni Wifin /40/60/80MHz-n.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#684) Kendek válasza hackeeeee (#683) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, nem tudom. Azóta teszteltem úgy is, hogy aktiváltam a VPN Plus Server csomagot, sőt, az SSL VPN-t is bekapcsoltam, de ezek mellett is maradt a 70-80 MiB/s írási sebesség és az alacsony sirq %. Szóval egyelőre úgy néz ki, hogy még sincs összefüggés, hanem valamelyik frissítésben jöhetett rá javítás (mert mondjuk frissítették a Qualcomm firmware-eket).
Ettől függetlenül viszont érdekes lenne nálatok is megnézni a top kimenetét mikor visszaesik a sebesség.

<-ƘƘ->

(#685) hackeeeee válasza Kendek (#684) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ugye USB-t nem használok rajta, így arról nem tudok nyilatkozni. A wan oldalt figyelem, de az megzuhan még mindig. :(

Véleményem szubjektív...

(#686) Kendek válasza hackeeeee (#685) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Úgy értem, hogy mikor aktívan teszteled a letöltési sebességet, akkor érdemes lenne megnézni SSH-n keresztül a top kimenetét (top -d 1). Figyelni a proci használatot, ilyesmi. Hátha kiderül valami...

<-ƘƘ->

(#687) hackeeeee válasza Kendek (#686) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogyjah.. Ilyenre sajna Nekem jelenleg nincs időm, munka van a 2 ünnep között. :( Talán januárban lesz.

Máshol amúgy nem lehet a hw használatot monitorozni?

Véleményem szubjektív...

(#688) Kendek válasza hackeeeee (#687) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint erre az öt percre gondolsz, amire nincs időd? ;]
Miért akarnál másik módszert? A top-nál nincs egyszerűbb...

<-ƘƘ->

(#689) hackeeeee válasza Kendek (#688) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Olyankor mi a helyzet, amikor puttyból megpróbálok bejelentkezni, beírom a felhasználónevet, jelszót, majd eltűnik a putty?

Véleményem szubjektív...

(#690) Kendek válasza hackeeeee (#689) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, nem nagyon használok Windowst és PuTTY-ot. De a lényeg, hogy a felhasználónév az root, a jelszó az az admin jelszava, az IP pedig 192.168.1.1.

<-ƘƘ->

(#691) hackeeeee válasza Kendek (#690) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

őő.. Hát, ez Nálam access denied.

Hozzáteszem, Én nem használom a saját admin fiókját a routernek, sajátot kreáltam indításkor.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#692) Kendek válasza hackeeeee (#691) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, akkor mindegy. Nem tudom, hogy mi lehet olyankor a root jelszó, ha egyáltalán van (root jogosultság nélkül nem lehet megnézni). De gondolom akkor világos, hogy az admin-on kívüli felhasználók nem teljes értékűek, így nem biztos, hogy célszerű letiltani.

<-ƘƘ->

(#693) hackeeeee válasza Kendek (#692) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megoldottam, admin fiókkal, módosítottam a jelszavát, és adminnal tudom nézni, szóval:

: Háát, nem tudom ki lehet-e ezt így mérni.. Alapból ha nincs vpn plus szerver, akkor speedtest mellett a kworker0:1 a legnagyobb cpu használó, ~2-5%-kal.

Felraktam, így bekerült egy ksoftirqd került be, de ez is ~10% körüli max terhelést ad. Eltávolítottam a vpn-t, így ez eltűnt, és helyre állt a wan.

Szal, szerintem nem függ össze a cpu terheléssel a lassulás.

Ebből a monitorozásból, hogy lehet kilépni? bezárom csak? Oké semmi. :)

Ő, nem Én tiltottam le, hanem a router maga.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#694) Kendek válasza hackeeeee (#693) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azaz. :)
De ne csak a folyamatokat nézd, hanem a felső sávban az idle és sirq értékeket is.

<-ƘƘ->

(#695) hackeeeee válasza Kendek (#694) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Korrigáltam. Ez így Neked valszeg többet elmond, mint Nekem. :)

VPN nélkül:

VPN Plus-szal:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#696) Kendek válasza hackeeeee (#695) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, köszi a tesztet, így már világos. :)
Tehát egyértelműen az a probléma, hogy szoftveresen megy a fő procin keresztül a forgalom. Olyan mint mikor Broadcom-nál nincs bekapcsolva a CTF. Azt mondjuk nem értem, hogy a nulla extra szolgáltatás miért kell, hogy ezt okozza.

<-ƘƘ->

(#697) hackeeeee válasza Kendek (#696) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahogy elnézem eléggé megtépázza a ramot is. Kétlem, hogy ennyi kellene neki, de persze bármi lehet.

Nincs mit, akkor legalább ezt is tudjuk. Meg is hagyom a képeket, hogyha esetleg válaszol a support, akkor ezt is meg tudom nekik mutatni.

Véleményem szubjektív...

(#698) Kendek válasza hackeeeee (#697) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, a support-nak is mindenképpen jelezd majd ezt a felfedezést, lényeges infó. Csak az a kérdés, hogy ez valamilyen kényszerű inkompatibilitás, vagy pedig bug. Mert nyilván sajnos csak az utóbbit lehet javítani.

<-ƘƘ->

(#699) hackeeeee válasza Kendek (#698) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, reméljük, hogy csak valami bug, mert ha nem, akkor lényegében, nagyobb sávszélességű wan mellett lényegében semmi értelme nincs a vpn plus-nak. :( Amennyiben lesz válasz, mindenképp jelzem ezt is, ezért nem nyitok új ticket-et.

Véleményem szubjektív...

(#700) Brumi


Brumi
senior tag

A router még mindig eldobálja az 5ghz-es wifit, pedig reménykedtem, hogy a két frissítés megoldja a problémát... ami érdekes, hogy akkor is váltogatja a csatornát, ha fixen be van állítva a 100-asra, csak van amikor átvált és működik, máskor se kép, se hang. Másnak is csinál ilyet?

És van, hogy csatlakozik is a wifire az eszköz, de kiírja, hogy nincs internet (a 2,4-esen van, ha átváltok rá).

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.