Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) betyarr válasza blakey (#900) üzenetére


betyarr
veterán

én is a compkert néztem először,de aztán megláttam a pcland-et ingyen szállítással: [link].

de ez is 2 év gar lesz,csak még nem tudnak róla (egyesek) :K válaszoltam a vásárlás előtti mail-re.nem hiszem,hogy visszakoznának,mert akkor sajnos visszaküldöm nekik és legyenek vele boldogok.veszem máshol ;]

(#902) betyarr


betyarr
veterán

feltoltam a vpn plus servert,beállítottam az ssl vpn-t,mértem sebességet és egyelőre úgy néz ki,hogy jön,ahogy a csövön kifér.vagyis,nekem nem okoz sebességcsökkenést a VPS :C

(#903) Mate válasza betyarr (#899) üzenetére


Mate
nagyúr

Minden 1 éves szürke. Hivatalos forgalmazó 2 évet ad rá+ regisztrációs kártyát a fórumhoz.

Például tőlük érdemes venni. 46.300 ft, vagyis 605 Ft-al drágább

Lehet utólag megadják majd neked a két évet, viszont az tuti bolti gari lesz, nem gyártói.

[ Szerkesztve ]

(#904) Sefter válasza betyarr (#902) üzenetére


Sefter
veterán

Neked is gigabites neted van? Mert 500 megabitig nem volt gond ezzel...

Psn ID: sefter_hun

(#905) Kendek válasza Mate (#903) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk az a regisztrációs kártya nem nagy érvágás. Az ottani fórum sem ér többet mint ez a topik. Az egy adminisztrátor meg moderátor akik ritkán írogatnak a routeres témákhoz is, nem nagyon állnak közelebb a megoldáshoz ha valami gond van.

<-ƘƘ->

(#906) hackeeeee válasza gyugyo79 (#886) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Közben ránéztem már erre, ez sem jó, mert itt ~500Mbit-et mérek max, sőt, IE-ben ~250-et.. ha meg speedtest-en mérek dunaújvárosra akkor pedig ~900Mbps.. Mondjuk érdekes, mert ha explorer-ben mérek dunaújvárosra, akkor csak ~500Mbps, firefox-ban pedig ~900...

Szerintem elengedem a témát, ha nem válaszolok gondolom lezárják a ticket-et,nincs kedvem ezzel tovább vergődni.. Sem időm, sem energiám nincs erre már.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#907) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok

van egy RT1900ac routerem több eszközzel használom, köztük egy macbook-al is.
Azt vettem észre, hogy a macbook alvásból való felébresztést követően kb 5-10mp mulva elkezdi keresni a wifit 10-20mp-ig keresi. A router ott van mellette és a közelben nem sok wifi router van, családi ház.
Nem tudom, hogy a router fw vagya macbook frissítés hozott most valami ujdonásgot.
Ti találkoztatok már ilyennel? akár 5 akár 2,5 ghz - en van a wifi

(#908) hackeeeee válasza betyarr (#902) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Digi?

Plusz simán benne van, hogy a 2600-asnál okoz gondot, az 1900-nál nem.

Nekem ha nicns felrakva, jelenleg 700-800 között ingázik a speedtest dunaújvárosra, ha felrakom, 500, max 600, van olyan szerver, amire 200.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#909) blakey válasza amulet (#907) üzenetére


blakey
titán

Melyik rendszer van a gépeden? Ha csak a macbookal ilyen akkor a rendszer a hiba forrása, nálam még nem volt ilyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#910) amulet válasza blakey (#909) üzenetére


amulet
senior tag

High sierra

(#911) betyarr válasza Mate (#903) üzenetére


betyarr
veterán

ha rendesen ellátják a garis ügyintézést 2 éven keresztül,akkor mindegy.majd kiderül.de inkább ne legyen rá szükség :N

Sefter: valamiért úgy rémlett,hogy max 300 megabit körül teljesít.egyébként 500-as netem van.

hackeeeee: aha digi 500.nekem 1900-as routerem van és hozza a maxot (540mbit).amúgy nagyban függ a szervertől is hogy mennyit mérsz.sőt!a böngészőtől is.a régi flash alapú speedtest.net mérővel tudom csak kimérni ezt a maxot.az újfajtával sokszor a dunaújvárosi szerveren is sokkal kevesebbet mérek.és a ping is sokszorosa a flash alapú spedtest.net-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#912) hackeeeee válasza betyarr (#911) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az előző VPN plus verzióval 200Mbps körül volt, mióta frissült, azóta jobb a helyzet, de valszeg Nálad is lenne gond..

Nekem az újjal is megy flash nélkül, vagy dunaújvárosra, vagy budapest (vodafone)-ra szoktam mérni, úgy nincs gond.

Ami tuti, hogy valami nem kerek a vpn plus serverrel, de Nekem már nincs ötletem, mit írjak a supportnak..

Véleményem szubjektív...

(#913) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ha valaki véletlen használná, vagy esetleg eztán szeretné, akkor jelzem, hogy frissítettem az OpenVPN telepítőszkriptemet (2.0-ás verza). :)
Még biztonságosabbra és optimalizáltabbra állítja be a szervert, de két főbb és látható változtatást emelnék ki:
- Eztán nem csak egy, hanem egyenesen kettő .ovpn fájl generálódik. Az egyikkel a teljes forgalom átirányítódik a VPN kapcsolaton keresztül, míg a másik esetén az internetes forgalom az nem.
Utóbbi optimálisabb ha csak az otthoni belső hálózatunkat szeretnénk elérni, beleértve a 192.168.*.* címeket és a többi VPN klienst a 10.*.*.* privát IP-ken. Ilyenkor az egyéb, internetes forgalmat nem lassítja a VPN kapcsolat.
Ütköző IP-tartomány esetén fontos, hogy a VPN megkerülése helyi hálózatokhoz opció legyen inaktiválva a kliensben. A 192.168.1.* ugyebár igencsak elterjedt a routereknél.
- A szimpla telepítésen felül bekerült egy új lehetőség, aminek segítségével új tanúsítványokat, kulcsokat és konfigurációs fájlokat lehet generáltatni a már meglévők lecserélése végett. Ez természetesen főleg biztonsági okokból lehet lényeges. Esetlegesen kompromittálódott VPN kapcsolatunkat lehet újra biztonságossá tenni vele. Ilyenkor új .ovpn fájlok generálódnak a kliensekhez.

<-ƘƘ->

(#914) twingo16v válasza amulet (#907) üzenetére


twingo16v
tag

Nekem is ezt csinálja két iphone is.
Androidos tablettel, és telefonnal nincs ilyen gond.
Már beállítottam fix csatornákat a routerben, és adtam fix ip-t is a telefonoknak, de nem javult a helyzet.
Ha hazaérek, a telón bekapcsolt wifivel, van, hogy csak akkor kapcsolódik ha felébresztem a kijelzőt.

A hiba jelentkezik Tp-link routerrel is.

Tehát ez nem router, hanem ios, és macOS hiba lesz.
Írj hibajelentést az Apple-nek.

(#915) blakey válasza twingo16v (#914) üzenetére


blakey
titán

Tehát ez nem router, hanem ios, és macOS hiba lesz.
Írj hibajelentést az Apple-nek.

Ezzel a gondom, hogy nekem iPaden és macOS-sen sem jelentkezett, iPad-et eladtam, már nem tudom ellenőrízni, de 10.3.3-as rendszer volt, macOS-en meg minden jó wifi szempontjából. Nem használtok véletlenül fura karaktereket a jelszónál?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#916) betyarr


betyarr
veterán

ha belépési jelszót szeretnék változtatni,akkor azt itt kell?

(#917) hackeeeee válasza betyarr (#916) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen.

Véleményem szubjektív...

(#918) betyarr válasza hackeeeee (#917) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!
csak azért akarok biztosra menni,mert mintha lett volna valaki itt,aki megváltoztatta,aztán nem tudott belépni többet.

(#919) hackeeeee válasza betyarr (#918) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ugye 2 fiókom van, az admin fiók jelszavát is itt írtam után, és a sajátomat is, utána be tudtam lépni.

Véleményem szubjektív...

(#920) amulet válasza blakey (#915) üzenetére


amulet
senior tag

Nekem telőn, ipaden, sőt még winfos gépen is jó, csak a macbook-on van hogy ébresztésnél keresi a wifit.
a jelszóban van minden, még kukac is 🙂 kipróbálom majd más jelszóval

(#921) blakey válasza amulet (#920) üzenetére


blakey
titán

Ezért írtam, hogy a géped körül kell keresni a hibát vagy tenyleg nem szeret valamilyen karaktert.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#922) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Tényleg, jut eszembe, akinek RT1900ac-je van, azt talán érdekelheti, hogy két verzió létezik belőle. A

cat /proc/sys/kernel/syno_hw_version

parancs megmondja a tutit. A v10 az nyilván az eredeti, 1.0-ás hardver, a v20 pedig az újabb, 2.0-ás lehet. Azt nem tudom, hogy pontosan mi a különbség, de külön bootloader tartozik hozzájuk.

<-ƘƘ->

(#923) twingo16v válasza blakey (#921) üzenetére


twingo16v
tag

Már nincs a jelszóban sem semmi különös.
Már próbáltam nyolc darab 8-al is.
A 10.3.3-al nem volt gond nekem sem, csak mióta ez a 11-es fos van a telefonon, azóta van a hiba.

(#924) blakey válasza twingo16v (#923) üzenetére


blakey
titán

Akkor nem router hiba. iOS 11-et 3 napig teszteltem még megjelenéskor , ment vissza a 10.3.3. macOS-nél nem tapasztalok wifi hibát, nem macbookom van, szóval nem hinném, hogy szoftveresen általánosan gond lenne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#925) Mate válasza Kendek (#905) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem sokat ér. Azért írtam csak, mert aki adja, az úgy tudom garantáltan hivatalos forgalmazású.

Ha jól tudom Digicity, lejatszo.hu, oazis, icentre, istyle mind hivatalos forgalmazók.

(#911) betyarr: Ha nem lesz rá szükség, akkor mindegy. Ha viszont gond lesz, bár normális bolt, de lehetnek gondok. Fürödtem már be bolti garanciával.

(#926) gyugyo79 válasza Mate (#925) üzenetére


gyugyo79
addikt

https://www.synology.com/hu-hu/wheretobuy/Hungary
Itt fel van sorolva mindenki. Aztán csak halkan megjegyzem, hogy nekem az Ingram is cserélt már 30 napra Synology NAS -t szállítási idők nélkül ...
Persze én se vennék pár ezer forinttal olcsóbban máshol max az amúgy is 1 év garis alsó kategóriát és azt is csak olyantól akikről tudom, hogy max bebukják de kicserélik ha baj van (De ez meg már nem Synology téma :) ).

[ Szerkesztve ]

(#927) betyarr


betyarr
veterán

ti már állítottatok be emailes értesítést?hiába kapcsolódik össze a gmailes fiókommal,ha rákattintok az alkalmazz fülre,folyton azt írja ki,hogy jelentkezzek be a gmail fiókba.tény,ha végig vittem az engedélyezést a gmail fiókban,utána csak egy fehér oldal jön be,hogy csatlakozás...és ennyi.

(#928) hackeeeee válasza betyarr (#927) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem be van állítva, teszt mail ki is megy.

Véleményem szubjektív...

(#929) Kendek válasza betyarr (#927) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, ez alap. Nekem már rengeteg értesítést küldött emailben. Így egyből tudom pl. ha elérhetetlenné válik a router (áramszünet vagy az internet elmegy), vagy ha sikeresen blokkoltam az IP címemet (eléggé érzékenyre van állítva). Meg persze szól ha kész a forgalmi jelentés, stb., szóval igen csak hasznos funkció ez.

<-ƘƘ->

(#930) betyarr


betyarr
veterán

ennyit képes csinálni:

amúgy elvileg összekötődött a gmaillel,meg az üdvözlő szöveg is megjött.de az üzeneteknél nem engedi leokézni,mondván jelentkezzek be a gmail szolgáltatásba :U

(#931) betyarr válasza betyarr (#930) üzenetére


betyarr
veterán

vicces.ha egyéni smtp kiszolgálót választok és úgy állítom be a gmail smtp adatait,akkor elfogadja és engedi elmenteni az srm.viszont engedélyezni kell a gmailben a kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférését,mert különben nem kapom meg az üzeneteket.
nektek is ilyen nehezen ment?vagy csak én vagyok kivételes helyzetben ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#932) hackeeeee válasza betyarr (#931) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őőő.. Nem. Kérte, hogy hozzáférhessen a google fiókban a Syno, engedélyeztem, és ennyi.

Véleményem szubjektív...

(#933) betyarr válasza hackeeeee (#932) üzenetére


betyarr
veterán

akkor valami nem kerek ebben a történetben :O

(#934) hackeeeee válasza betyarr (#933) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk Én még az előző szoftverben állítottam be, lehet, hogy az újabb, mostani verzióban kavartak valamit.

Véleményem szubjektív...

(#935) betyarr válasza hackeeeee (#934) üzenetére


betyarr
veterán

érdekes a dolog...chrome-on keresztül nem ment,csak ahogy fentebb írtam.edge-en keresztül nem ment,csak úgy ahogy a chrome-on is.ie alól meg zokszó nélkül megcsinálta.
legszívesebben visszatérnék az ie-hez,ha nem tudnám,hogy már nem fejlesztik :W :W :W

(#936) hackeeeee válasza betyarr (#935) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

o/

So sorry, Én FF-en keresztül csináltam, de pl. annó a nas-ét azt hiszem Chrome alatt.

Véleményem szubjektív...

(#937) hackeeeee válasza betyarr (#935) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na szóval, említetted a VPN server-t, szóval,

Budapest - Vodafone szerver, nem flash alapú speedtest - 2. mérés (nincs VPN telepítve).

Budapest - Vodafone szerver, nem flash alapú speedtest - 2. mérés (VPN telepítve).

A flash alapúval ugyan ez a gond:

És, ezt a hibát nem tudják reprodukálni..Pedig semmi sem kell hozzá, csak fel kell telepíteni a VPN Plus szervert.. Még beállítani sem kell..

Update:

Úgy néz ki, hogy a béta verzióval hoaxoltak valamit, mert azzal most nagyjából jónak tűnik a nat.

Elkiabáltam, 2. mérés megint ~200Mbps. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#938) betyarr válasza hackeeeee (#937) üzenetére


betyarr
veterán

külföldi fórumokon nem találtál ilyen hibára utaló topikot?hirtelen rákerestem,de én nem láttam.bár,a nagyobbik testvér még biztos nem annyira elterjedt,mint az asusok meg társai :(

más.

remote desktopot hogy lehet belőni?vagy a béta server plus csomagban van benne és a nem bétában még nincs?

más.

egy rövid időre áramtalanítottam a routert,de kellett neki vagy 3-4-5 perc (nem mértem,de nagyon hosszúnak tűnt) mire "magához tért".nem akarom nagyon hasonlítgatni,de a tplink kb. 1 percen belül munkára kész volt.

[ Szerkesztve ]

(#939) betyarr válasza betyarr (#938) üzenetére


betyarr
veterán

úgy látszik ez tényleg csak valami bétában van: [link]
kérdés,hogy abban,amit a csomagkezelőből lehet telepíteni,vagy jelentkezni kell béta tesztelőnek?

[ Szerkesztve ]

(#940) hackeeeee válasza betyarr (#939) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fel lehet tenni a bétát a csomagkezelőből, ott van, de nekem azzal sem jó.. Mármint azokat a bétákat tudod alapból feltenni, ami ott elérhető.

Hát nézd, Én kb. ötször leírtam nekik, hogy mi a gondom, és nem sikerült megértenünk egymást. Vagyis, egyszer már majdnem úgy volt, hogy igen, de aztán mégsem.. Azóta is ott tartunk, hogy Ők nem tudták reprodukálni a hibát..

Én nem küzdök ezzel tovább. Nem egetrengetően fontos a vpn, de amire kell, arra van más alternatíva. Majd néha kipróbálom, hátha megoldják.

Oké, hogy jönnének teamviewer-en keresztül, hogy lássák, de azt nem tudom összehozni, hogy itt üljek akkor a gép előtt, amikor nekik jó..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#941) Kendek válasza betyarr (#939) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell jelentkezni tesztelőnek, a csomagkezelési központból szabadon telepíthető és használható a béta változat is.

(#940) hackeeeee: Ezért szenvedtem annyit a külön telepíthető OpenVPN-nel? Az sem kell? ;]
Pedig komolyan, sokkal hatékonyabb és biztonságosabb mint az ami a Synology gyári megoldásával lőhető be.

(#938) betyarr: Az indulási sebesség az ilyen. Egy teljes Linux-rendszer van rajta, normál módon telepítve és nem képfájlból futtatva. Cserébe szinte csak rendszerfrissítéskor igényli az újraindítást.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#942) betyarr válasza Kendek (#941) üzenetére


betyarr
veterán

és próbáltad már a benne lévő remote desktopot?hiba nélkül működik?

Az indulási sebesség az ilyen. Egy teljes Linux-rendszer van rajta, normál módon telepítve és nem képfájlból futtatva. Cserébe szinte csak rendszerfrissítéskor igényli az újraindítást.

aha,erre nem is gondoltam :B

[ Szerkesztve ]

(#943) hackeeeee válasza Kendek (#941) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őszintén szólva Nekem a futtatókörnyezet rész kicsit magas, hogy ott mi, hogy van, így maradt a NAS-on lévő megoldás. :)

Véleményem szubjektív...

(#944) Kendek válasza betyarr (#942) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mikor megjelent a béta csomag, akkor felraktam és láttam benne ezt az új funkciót. Nézegettem de nem próbáltam, mivel nincs rá szükségem. De amúgy nem hangzik rosszul a lehetőség, csak otthonra nekem felesleges, mert pont, hogy a routerrel oldok meg mindent. :)
Viszont a forgalmi jelentést azt frankón belőttem, és az időzített generálás az nem működött. Vagyis kézzel tudtam jelentést készíttetni, de automatikusan nem jöttek létre akkor sem ha amúgy volt forgalom.
Valószínűleg azért egyéb hibák is vannak, így ha élesben szeretnéd használni, akkor érdemes várni vele.

<-ƘƘ->

(#945) Kendek válasza hackeeeee (#943) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tényleg nagyon egyszerű az egész, és ha valami nem kerek akkor segítek. :)
Ha csak OpenVPN kell, akkor akár egy 2 GB-os SD kártya is elég, SWAP nélkül. Az SRM-ben le lehet formázni ext4-re, ennyi az előfeltétel.
Az entware_install.sh vagy az ubuntu_install.sh automatikusan beállítja a környezetet, minimális interakciót igényel (indítás és SWAP kérdés). A külső ext4 partícióra kerül a lényeg, a router rendszerében csak egy indítófájl (a később telepített szolgáltatásokhoz) és egy szimlink (a fix elérési útvonalhoz) keletkezik (a telepítővel ezek a változtatások visszavonhatóak, a rendszerben nem marad szemét).
Az openvpn_install.sh már csak a külső eszközön létrehozott entware vagy ubuntu könyvtárba dolgozik, illetve mellette képződik három extra fájl; az openvpn.log (10.000-sor után automatikusan levágódik 2.000 az elejéből, így nem nő a végtelenségig) és a két .ovpn (ez kell a csatlakozáshoz). A szkript még a tűzfalat sem bolygatja, hanem az SRM-ben, átlátható módon két extra szabályt kell létrehozni (a szkript a sikeres lefutása után is írja ezt).

Ha kiszeretnéd próbálni, akkor javaslom az entware_install.sh használatát, SWAP fájl nélkül. Amennyiben nem jön be, akkor a services_control.sh segítségével leállíttatható az OpenVPN szerver és a Remove all modifications from the root filesystem opció kiválasztásával maradéktalanul visszavonódnak a változtatások. Utána pedig törölhető az entware könyvtár meg a tűzfal szabályok. A router újraindítására sincs szükség, a folyamat egyetlen szakaszában sem. :)

<-ƘƘ->

(#946) betyarr


betyarr
veterán

az opcióknál lévő email fiók hozzáadása mire jó?

(#947) Kendek válasza betyarr (#946) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A bejelentkezett felhasználó (jelen esetben az admin) e-mail címeit tudod ott beállítani.

<-ƘƘ->

(#948) betyarr válasza Kendek (#947) üzenetére


betyarr
veterán

és az mihez jó?

(#949) hackeeeee válasza betyarr (#948) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom ha futtatsz saját levelező szervert.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#950) gyugyo79 válasza betyarr (#948) üzenetére


gyugyo79
addikt

pld. bekapcsolod a 2 lépcsős azonosítást és annak működésében valami gebasz lép fel akkor azzal küldi a JollyJoker kódot (amit amúgy ki is lehet olvasni ssh -n)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.