Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Kendek válasza sunpower (#1300) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1. Github oldalon Clone or downlod gomb ->Download ZIP.

2. Az entware könyvtár átmásolható az új vinyóra cp -a vagy rsync -a parancsokkal. Plus a telepítőszkripttel simán újra is telepítheted. Kikapcsolod a routert, kicseréled a HDD-t, majd bekapcsolás (és formázás) után mehet az install.

3. Ezekkel a parancsokkal lehet az Entware-t frissíteni:

opkg update
opkg upgrade

Ha az Ubuntu is érdekel, akkor ott az apt-upgrade rövidített parancs használható.

<-ƘƘ->

(#1302) trlala válasza Kendek (#1301) üzenetére


trlala
aktív tag

Tudom láma kérdés:
mi az az Entware?
Ma jön a 2600
:)

(#1303) Enter65 válasza trlala (#1302) üzenetére


Enter65
senior tag

Idézet az összefoglaloból: ;]
Entware környezet

Az&nbsp;Entware&nbsp;egyfajta külső szoftvertároló, melyet a hozzá tartozó csomagkezelővel lehet használni. Számtalan, rendszeresen frissített alkalmazás érhető el általa, és az egyik előnye, hogy jól beépül a router rendszerébe.

[ Szerkesztve ]

(#1304) trlala válasza Enter65 (#1303) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi.
:)
Most legalább tudom, hogy van összefoglaló is.

(#1305) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, kollégámnál is összeállt a rendszer. voltak rigolyák, de beállt. 2 komolyabb gond volt..

Nála ugye más IPcím tartomány van használatban, nem az alapértelmezett, így át kellett írni az IP-t., plusz ezen kívül 100-tól kezdte a DHCP ipcímek kiosztását. Namármost, amikor csak a router IPcímét és a kezdő DHCP ip-t átírta, akkor onnantól elérhetetlenné vált a router, Fix ip használatával is, semmiféleképp sem lehetett elérni.

Ezek után, mivel 2.1-es IP-t használ a routerhez, néztük, hogy a vendég DHCP ip tartománya is 2.x, így azt is módosítani kellett, plusz a DHCP tartományt sem kellett módosítani, így lett jó.

Ezen felül ami érdekes, hogy USB2-es portban nem volt hajlandó működni a printserver, csak 3.0-ban.

Véleményem szubjektív...

(#1306) blakey válasza hackeeeee (#1305) üzenetére


blakey
titán

Ezek amúgy alap dolgok és igen ha átírod az IP-t akkor a vendéghálózatét is át kell írni, nekem is 2.x az IP-m :)
A DHCP nem baj, hogy 100-tól van, legalább 2-99 között fix IP-ket tudsz kiosztani, garantáltan nem lesz ütközés. Én is DHCP-re egy kisebb tartományt használok.
Namármost, amikor csak a router IPcímét és a kezdő DHCP ip-t átírta, akkor onnantól elérhetetlenné vált a router, - ha átírod a router IP-címét akkor ugye újraindul a router és ilyenkor a gépen is frissíteni az IP-t különben nel lesz elérhető vagy http://router.synology.com:8000/webman/index.cgi használod, ez IP-től függetlenül elérhető, persze a kliens gépnek is az alhálózaton kell lennie.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1307) hackeeeee válasza blakey (#1306) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Auto-n volt az ipcímkiosztás, és újra lett indíva a gép, és akkor sem ment, semmiféle módon nem volt elérhető.

A printserver rész normális, hogy csak USB3-on hajlandó látni a nyomtatót?

Véleményem szubjektív...

(#1308) blakey válasza hackeeeee (#1307) üzenetére


blakey
titán

A printserver rész normális, hogy csak USB3-on hajlandó látni a nyomtatót? - sajnos nem tudom, 1900-am van és nem használom nyomtatószervernek a routert, wifis nyomtatóm van így nem kell neki USB. Elviekben mennie kéne az USB2-n is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1309) hackeeeee válasza blakey (#1308) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, bocsi. :R

Néztünk kompatibilitási listát, szerepel rajta a használt nyomtató, kipróbálta kolléga több kábellel is, semmi. Érzékeli, hogy rá van kötve valami, de semmi.. USB3-as porton azonnal működött.

Véleményem szubjektív...

(#1310) Kendek válasza hackeeeee (#1309) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem látom benne én sem a rációt, ráadásul egy nyomtatóhoz tökre felesleges is az USB 3.0-s sebesség (gondolom a vezetéke is csak 2.0). Érdemes lenne még egyszer megpróbálni a másik USB dugaszt, meg esetleg más eszközzel is (hátha hibás), mert így feleslegesen foglalja a csatlakozót, ami pedig pont jobb lenne egy külső adathordozóhoz.

<-ƘƘ->

(#1311) hackeeeee válasza Kendek (#1310) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na ezaz.. De usb2-n nem volt hajlandó működni.

Próbálkozott vele bő 1 órát, végén unalmában tette át usb3-ba, és azzal pöccre elindult, és működött.

Véleményem szubjektív...

(#1312) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nyomtam egy kijelentkezést Chrome alatt.. Nem indult újra, nem jelentkezett be másik böngésző...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1313) blakey válasza hackeeeee (#1312) üzenetére


blakey
titán

Ilyen előfordul, nyomsz egy OK-t és rendben lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1314) trlala


trlala
aktív tag

Na megjött a 2600. Hasít rendesen.
:)
1 gondom akadt: win7 nem akar wifire csatlakozni, csak kábelen kommunikál. Androidos telefon gond nélkül csatlakozik.

(#1315) blakey válasza trlala (#1314) üzenetére


blakey
titán

A csatornát állítsd első körben 2,4 GHz esetén 1-11 közé, 5GHz esetén 36-48 közé, ha így csatlakozik akkor utána próbálkozhatsz, hogy hol és miért van a határ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1316) hackeeeee válasza blakey (#1313) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha ott hagyom, akkor is kijelentkezik. Ami érdekesebb, hogy Firefox alatt egyszer sem csinált ilyet.

Véleményem szubjektív...

(#1317) trlala válasza blakey (#1315) üzenetére


trlala
aktív tag

A csatornánál csak automatikus opció van, nem enged változtatni. Az aktuális 12/48.

(#1319) blakey válasza trlala (#1317) üzenetére


blakey
titán

De engedi, hogy próbálod? Milyen firmware-en? Nem router amelyiken nincs manuális csatornaállítás. Be van kapcsolva az intelligens csatlakozás? A laptop 2,4 GHz-en csatlakozik? A 12-es csatornát szinte biztos, hogy nem szereti, a 48-assal nem lehet gond. De a jövőre való tekintettel állítsd fix csatornára valamint olvass bele a topikba, mert sok hasznos infót fogsz találni, pl. hatótáv növelése, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1320) trlala válasza blakey (#1319) üzenetére


trlala
aktív tag

:)
Köszi, hogy foglalkozol velem. Kicsit kutakodok még.
Mondjuk az is furcsa, hogy a laptop 2,4 GHz-en csatlakozik, pedig elvileg az 5-öt is tudja.

(#1321) Kendek válasza trlala (#1320) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az intelligens csatlakozást azt kapcsold ki, és utána be tudsz állítani mindent kézzel. 2,4-nél annyi korlátozás van, hogy ha csatorna szélességre 40 MHz-et állítasz be, akkor nem engedi a manuális csatornaválasztást. Ezért célszerűbb inkább 20/40-en hagyni. A nagyobb átviteli sebességre amúgy is ott az 5 GHz.

<-ƘƘ->

(#1322) trlala válasza Kendek (#1321) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi!
Alakul.

(#1323) trlala


trlala
aktív tag

Most a VPN-nél akadtam el.
SSL VPN-t használnám. Ha engedélyezem a Web VPN-t, tanusítványt kéne importáln. Honnan? És hogyan?

(#1324) Kendek válasza trlala (#1323) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az SSL VPN használatához nincs szükség a WebVPN engedélyezésére, és tanúsítvánnyal sem kell - feltétlenül - foglalkozni. Mindenesetre ha rákattintasz, akkor megnyitja a Vezérlőpult -> Szolgáltatások -> Tanúsítvány-t, ahol hozhatsz létre saját aláírású tanúsítványt, illetve importálhatsz is egy harmadik féltől származót (pl. Let's Encrypt).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1325) gyugyo79 válasza Kendek (#1324) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam amíg nem importáltam be a tanúsítvány addig nem tudta meghívni a szolgáltatást, hogy aktiválja.
Végig kellet a leírás szerint csinálni az egészet. Szóval nem a böngésző önalárít tanúsítvánnyal való meghívása volt az ahol leakadt hanem utána is kellet.

trlala ott a leírás amikor csinálod, hogy hogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#1326) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1325) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én sem használok tanúsítványt, és megy minden gond nélkül az SSL VPN.

Véleményem szubjektív...

(#1327) Kendek válasza gyugyo79 (#1325) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint SSL VPN-hez, ha pl. Android kliensből akarsz csak csatlakozni, akkor nem kell tanúsítvány. Windows alatt lehet, hogy igényli, mert ott a böngészőből megy a bejelentkezés és csatlakozás.

<-ƘƘ->

(#1328) gyugyo79 válasza Kendek (#1327) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bocsánat mert nem jól írtam, szóval igen a web VPN -hez kellet. Nekem nem is ön aláírt van.
Na most megnéztem nekem a Synology SSL VPN -hez kellet a tanúsítvány tárolóhoz hozzá adnom a tanúsítvány. Ami LE -s.

[ Szerkesztve ]

(#1329) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#1328) üzenetére


gyugyo79
addikt

Értelmes nyelven amúgy ez nincs ?

(#1330) MrCsiT válasza gyugyo79 (#1329) üzenetére


MrCsiT
addikt

minden apróságon fennakadni?! :DDD :DDD :Y

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1331) trlala


trlala
aktív tag

Az SRM jobb felső sarkában pörög a konvertálás.
:)
Mit konvertál, mivé és hova tesz? Én nem akarom, hogy konvertáljon.

(#1332) Kendek válasza trlala (#1331) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg egy képet lőhetnél róla, hogy lássuk miről is van szó. Nálam legalábbis még ilyesmi ikon nem jött elő az SRM-ben. Maximum a médiaszerverre tudok gondolni, azt tud hangot átkódolni.

<-ƘƘ->

(#1333) trlala válasza Kendek (#1332) üzenetére


trlala
aktív tag


Előzőleg egy csomó fotót feltöltöttem a hálózati meghajtóra. Azokkal csinál valamit?

(#1334) hackeeeee válasza trlala (#1333) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

*fejvakarás

Valami szinkront nem állítottál be? Drive, Onedrive, stb.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1335) gyugyo79 válasza trlala (#1333) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ilyet a NAS -on akkor csinál ha a media szervernél be van kapcsolva a kis felbontású képek az eredeti helyet vagy mi. Szerintem a routeren is futóba is van ilyen, de biztosra nem tudom mert nekem nincs fent.
Ilyenkor azokat a kis képeket csinálja meg. Mondjuk ott még sok minden tud ilyet de azok a routerre azt hiszem nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#1336) Kendek válasza trlala (#1333) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez tuti, hogy a Vezérlőpult -> Tároló -> Médiaindexelésnél beállított tartalom, és igen, valószínűleg a miniatűröket generálja a képekhez. Ha pl. a TV-n csak videókat szeretnél nézni a médiaszerveren keresztül, akkor fényképet és zenét ne indexeltess.

<-ƘƘ->

(#1337) trlala


trlala
aktív tag

Köszi mindenkinek, szerintem is a rengeteg fotómat indexeli.

(#1338) trlala


trlala
aktív tag

Belőttem az SSL vpn-t. Lehetséges, hogy fogja sebességet?
A vpn kliens nem fog bezavarni, ha a laptopommal más hálózathoz csatlakozok?

(#1339) trlala


trlala
aktív tag

:)
Tudom, hogy tele a hócipőtök velem...
Elindítom a Cloudot, de egyből leáll. Miért?
Köszi

(#1340) Kendek válasza trlala (#1338) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A VPN Plus Server csomag alapértelmezett 10.0.0.0/24-es alhálózati beállítása ütközik a DIGI-s tartománnyal, és ha így van nálad, akkor igen, visszafoghatja a sebességet mert kb. megszűnik a hardveres NAT-gyorsítás. Viszont a VPN kliens nem zavar be, sőt, csakis másik hálózathoz csatlakozva van értelme a használatának.

<-ƘƘ->

(#1341) trlala válasza Kendek (#1340) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi! Lassan minden működik. Még a felhővel van gondom. A tevékenységnél hiába indítom el, az állapot leállított marad. Egy pillanatra sem indul el.

(#1342) Kendek válasza trlala (#1341) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most csekkoltam, és nálam sem akar működni ez a Cloud Station Server. Vélhetően valamilyen bug van, esetleg inkompatibilitás lépett fel az újabb SRM verzióval. Érdemes lehet jelenteni a támogatóközponton keresztül a Synology-nak, akkor jó eséllyel majd el fogják hárítani a problémát.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1343) trlala válasza Kendek (#1342) üzenetére


trlala
aktív tag

Kösz, tegnap jelentettem, várom a reakciót. Ha jön valami, beszámolok.

(#1344) jukare


jukare
újonc

Bátorkodom a saját problémámmal előhozakodni, hátha valaki már találkozott ennek megoldásával. Vásároltam egy új routert (syn rt1900ac), mely kiszolgál többek között egy DS216j nas-t is. Amennyiben a nas ds-t használom az ncore kivételével letölti bármely erre szakosodott oldal kiválasztott torrent fájlját. Ellenben, ha a router ds-t (egy usb-re töltöttem le a torrentet, mivel nincs beépített tárolója) választom, akkor már gond nélkül letölti az ncore torrentet is. A kérdésem: mely beállítás oldja fel - feltételezem - a routerben ezt a problémát, hogy ne zárja ki a nas letöltő programját az ncore esetében. A válaszokat előre is köszönöm.

(#1345) Kendek válasza jukare (#1344) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem teljesen egyforma a két Download Station, mert a routeren az 5.2-es DSM-re (SRM) igazított 3.5-ös verzió fut, a NAS-on pedig a 6.0-ra való 3.8.7. Ugyanakkor mind a kettő pontosan ugyanazt a 2.84-es Transmission daemon-t használja a torrentes adatcseréhez. Ezt a trackerek sem igazán szokták tiltani.
Pontosan mit tapasztalsz a NAS-on, mit jelent az, hogy az nCore-ról szerzett torrentet nem tölti le? Esetleg ír ki bármi olyat ami utalhat az okára?

<-ƘƘ->

(#1346) jukare válasza jukare (#1344) üzenetére


jukare
újonc

Nos, addig kutakodtam, míg egy másik fórumon, egy 2015 decemberi hozzászólásban olvastam egy tippet, amely megoldotta a problémát. Amennyiben valaki úgy járna, mint én, akkor a Vezérlőpult / Hálózat / Általános részben a "DNS kiszolgáló manuális konfigurálása" négyzetből vegye ki a pipát, és láss csodát működni fog. :)

[ Szerkesztve ]

(#1347) gyugyo79 válasza jukare (#1346) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az 1900 -ason ott van pipa? Vagy a NAS -on ? Mondjuk a NAS -on van a vezérlőpultba.
De milyen DNS -ek voltak oda írva amikkel nem volt így jó? Vagy nem volt kitöltve csak ki volt pipálva ?
Én mindig mindent egy google- egy szolgáltató saját DNS -el használok ahol nem speciális saját DNS van használva a router utáni eszközöknél (pld NAS) meg egyszer a router egyszer meg a google -t állítom be. Itthon a routerembe meg a NAS -ba is ezek vannak be állítva. A NAS on jól kitöltve száz százalék, hogy működik az nC a DS-el. Viszont ha ott nem jó a DNS szerver címek vannak akkor persze, hogy nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1348) jukare válasza gyugyo79 (#1347) üzenetére


jukare
újonc

A nas vezérlőfelületén van jelölőnégyzete a DNS beállításnak. A korábbi beállítást nem én választottam, és fel se tudom idézni, hogy mióta lehetett bejelölve, ha tippelnem kellene gyári beállítású értékek szerepeltek.
Az általam olvasott hozzászólás szerint a NAS-on dinamikusan kéri le a DNS szerverek nevét, és valamiért rossz címet kapott meg, erre visszavezethetően nem tudta feloldani az ncore-os tracker címét. Ennek köszönhetően kivettem a beállítást, és működni kezdett.

(#1349) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy mik a hosszabb távú tapasztalatok az RT2600ac-vel kapcsolatban?
Nekem egy ASUS RT-N66U-t váltana, amit Tomato szoftverrel használok, DLNA, fájlszerver, DDNS, FTP, torrent, WoL stb., szóval igazi mindenesként szolgál nálam (mostanság sajnos egyre többször adódnak problémák...) és az utódnak ezeket kéne stabilan tudnia. Van aki N66-ról váltott egyébként?
Köszi előre is!

Paci

Szerk: Ki mekkora HDD-vel és milyen fájlrendszerrel használja a gépet? Terveimben szerepelne valami ilyesmi a jelenlegi 2TB-os Samsung mellé.

[ Szerkesztve ]

(#1350) Kendek válasza Pacee87 (#1349) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezekre mind oké. Max érdemes kiegészíteni az SRM-et, pl. a MiniDLNA és a gyári Transmission jobb választás lehet annál mint amit a Synology nyújt. Amúgy a router megjelenésekor már eléggé stabil volt a szoftvere (általában ugye nem ez szokott lenni a helyzet). Azért időközben voltak kisebb-nagyobb problémák, de más gyártókkal összevetve még így is nagyon jó a helyzet.
Nekem is egy 2 TB-os BarraCuda lóg rajta, és természetesen ext4 fájlrendszer az optimális hozzá. De szerintem a 6 TB-os külső vinyóval is oké, feltéve ha az USB 3.0-ás vezérlője az Linux barát.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.