Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Castiel55


Castiel55
újonc

Sziasztok,

Egy RT1900ac és egy DIGINET 1000 tulajdonosa vagyok. Lassú volt az internetem, ezért beszéltem a digivel, hogy jöjjenek ki és javítsanak raja, mondták, hogy 2500 a kiszállás, ha nem náluk van a hiba. Gondoltam, hogy akkor nem is a pénz miatt, de ülök még rajta egy kicsit és próbálgatom hátha jobb lesz. Ekkor vettem meg a Synology rutert és nyílván nem emiatt, de új laptopot is várásoltam (i7-6700HQ/16GB ram/SSD) így a hardveri követelménynek is biztosan teljesen eleget téve. Majd kijöttek és tökéletes 800Mbit/s fölötti letöltést mértek nálam modemen, ruteren keresztül is megnézték, úgy már csak 280 körüli volt.

A kérdésem az lenne, hogy mit tudok csinálni a ruteremmel, hogy ne ilyen szar sebbességet hozzon, mert ez több mint bosszantó, hogy 1000es nettel wifin/kábelen is max 260-300 at tudok belőle kisajtolni. Ha én kötöm a modemhez akkor 600 jön Kaspersky vírusírtó nélkül, azzal meg csak 260. Ruterről kábellel meg bárhogy nézem ki be, 300nál nem jött még több.

Kérlek javasoljatok vmi SRM beállítást (legfrissebb van raja), illetve egy vírusírtót vagy K beállítását, ha tudtok.

Előre is nagyon köszönöm, nagy segítség lenne.

Üdv.:
Castiel

(#1452) gyugyo79 válasza Castiel55 (#1451) üzenetére


gyugyo79
addikt

A VPN Plust felraktad ? Mert az okozhatja pld.

https://itcafe.hu/tema/synology_routerek/hsz_1058-1058.html

[ Szerkesztve ]

(#1453) Kendek válasza Castiel55 (#1451) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az RT1900ac-ben Broadcom chip található, és ez a ~300 Mbps-os plafon valószínűleg amiatt lehet, mert nem aktív a CTF. Vagyis nincs gyorsítva a NAT, és a CPU meg önmagában csak ennyit tud.

<-ƘƘ->

(#1454) eszakas válasza Kendek (#1453) üzenetére


eszakas
senior tag

Esetleg ezzel azt akarod sugallni hogy a RT1900ac ruter csak ennyit tud?

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1455) Castiel55


Castiel55
újonc

Nem raktam fel a VPN-t. Mit tudok tenni, hogy ez változzon, mert gondolom van megoldás, hiszen sok screenshotot láttam itt ezen a fórumon is, akik rt1900ac vel 800 körüli sebességet mértek és több mint erősnek gondolnám, hogyha egy 45ezres gigabites wifin 1300at papíron nyújtó ruter 300ra lenne képes, mert akkor drága papírnehezék kategóriába csapna át és nem ezt gondolnám a synologyrol. Ezt a topicot olvasva, jóval jobban értetek a témához nálam, nagyon megköszönném és még egy pofa sörre is meghívnám budapesten aki ezt megtudja nekem oldani :D Köszi

(#1456) Kendek válasza eszakas (#1454) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Dehogyis! Az a tapasztalat, hogy Cut-Through Forwarding (CTF) nélkül, ami a Broadcom zárt szoftveres megoldása a NAT gyorsítására, ennyit tud kipréselni magából a CPU. Lehet csekkolni a top paranccsal SSH-n keresztül. A router alapvető funkciói is kikapcsolják, pl. a szülői felügyelet vagy a forgalomvezérlés.

(#1455) Castiel55: Találgatások helyett a legegyszerűbb ha először is reset-eled a routert, és az internetkapcsolat felépítéséhez szükséges alapvető beállítások után is tesztelsz egyet. Ha ott jó, akkor valami egyéb beállítás eredményezi a lassulást (ami szerintem a NAT-gyorsítás megszűnése).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1457) eszakas válasza Kendek (#1456) üzenetére


eszakas
senior tag

Értem.

Földi halandó számára ez hogy hozzáférhető?
Csak SSH-n keresztül megy?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1458) Kendek válasza eszakas (#1457) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a shadowandy fazon is tudta tesztelni a WAN-LAN sebességet, CTF-vel és anélkül. Nem tudom, hogy a webes felületen van-e hozzá indikátor vagy kapcsoló, de ő is azt írja, hogy a forgalomvezérlés bekapcsolása kiiktatja a CTF-et.

<-ƘƘ->

(#1459) gyugyo79 válasza Kendek (#1458) üzenetére


gyugyo79
addikt

De ez nem a NAT (ha jól tudom) ez "egyfajta gyorsítás" a csomagok megkerülnek protokollokat. Az ok, hogy esetleg ez nem kapcsolható, de azért leírhatná a Synology, hogy akkor ez hol kapcsolódik be meg ki.

Viszont most ezt félre téve azért én úgy gondolom ha a HW NAT megvan és gondolom a 1900 -nál is ott a kapcsoló a Hálózat-Helyi Hálózat -> Haladó résznél és az nem kapcsolódik ki (pipa bent marad ami amúgy a 2600 -on simán bent van amikor már nincs HW NAT akkor is :/ ).
Akkor ezért ennél a sebességnél többet kéne tudnia ha csak maga a CTF nem megy. Tehát ha extra szűrésen/vizsgálaton stb mennek át a csomagok akkor ok de amúgy nem kéne, hogy ennyit elvegyen a CTF nem megléte önmagában.

Az más kérdés, hogy akkor hol a határ ami megy egyáltalán CTF nélkül de még HW NAT -al , egyáltalán van e ilyen. Persze, ha switch és a router részt nem szedem külön és a router részen nézem az egészet szigorúan.

Már csak az általad linkelt mérést nézve is :
Wired (CTF Disabled) 324/566
De ez már szerintem HW NAT nélküli is és inkább az hiányzik

[ Szerkesztve ]

(#1460) Kendek válasza gyugyo79 (#1459) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Broadcomnál a Flow Accelerator (FA) az igazi, hardveres megoldás, de kompatibilitás szempontjából jobban kötött mint a CTF (ami pusztán szoftver). Az RT1900ac viszont nem is tudja az FA-t. A régi routerem (RT-AC87U) tudta, és használtam is kábelnettel. Ott volt kapcsoló hozzá, legalábbis engedélyezni lehetett, de adott funkciók mellett nem volt aktív. A többiek tapasztalata alapján DIGI-s nettel olyan ~300Mbps a max, és ott még kicsit erősebb is a proci.
A NAT kapcsolója Syno-n egyébként nem a hardveres gyorsítást kapcsolja, hanem magát a NAT-ot.

<-ƘƘ->

(#1461) blakey válasza eszakas (#1454) üzenetére


blakey
titán

1900ac-n a CTF-et be tudod kapcsolni és meglesz a sebesség.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1462) gyugyo79 válasza Kendek (#1460) üzenetére


gyugyo79
addikt

NAT nélkül "nincs net" (cím fordítás) ipv4 ezért azt kapcsolni egy routeren elég fura lenne nem? Akkor az a kapcsoló ott a helyi hálózatból nem fordítja vissza a címeket ha kikapcsoljuk szóval "NAT-loopback/NAT reflection/NAT hairpining / NAT on a stick" vagy mit tudom én hogy hívják éppen ?
Amikor állítottam be a routert akkor megnéztem a netes leírást meg a pdf -et de nem rémlik semmi róla. Csak én nem vettem észre és leírják, hogy mire szolgál ?
/ vagy ki kell próbálni nem találgatni /

[ Szerkesztve ]

(#1463) Semin válasza blakey (#1461) üzenetére


Semin
senior tag

meggyőzően hangzik az érvelésetek, engem az érdekelne hol lehet csekkolni aktív e a dolog, és nem hol lehet bekapcsolni?

(#1464) Kendek válasza gyugyo79 (#1462) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én direkt kipróbáltam anno, és átkapcsolva szimplán nem volt net. Ha a gyorsítást lehetne vele kilőni (külön proci van hozzá a 2600-ban), akkor gondolom azt csak oda írták volna. Mondjuk egy routeren a NAT kiiktatásának én sem tudom, hogy mi értelme.

<-ƘƘ->

(#1465) blakey válasza Semin (#1463) üzenetére


blakey
titán

Hálózati központ/Helyi hálózat/Általános/Haladó beállítások, itt tudod megnézni, hogy be van-e kapcsolva a NAT.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1466) gyugyo79 válasza Semin (#1463) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem most az a tippem, hogy sehol mert amiről azt hittem, hogy az se az :). Ráadásul nekem rémlik itt a fórumon valaki aki pont a miért lassú témával szívott és már minden ki volt kapcsolva nála és nem volt jó. Utána resetelte a routert beállította netet és jó lett a sebesség...

[ Szerkesztve ]

(#1467) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#1466) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megkerestem. Itt jutott el oda, hogy már mindent kikapcsolt és nem volt jó ezért újra állította 0 ról a routert.

Utána meg kb minden beállítás változtatás után mérni kell egyet és akkor lehet kiderül, hogy mikor kapcsolja le a "gyorsítást"

[ Szerkesztve ]

(#1468) Semin válasza blakey (#1465) üzenetére


Semin
senior tag

Köszönöm, ha hazaértem csekkolom :R

Nekem AC wifin 30Mb fölé nem akar menni a letöltés speedtest mérésnél, de Steam-ről
8 MB/s (100MB digi) töltöm a játékot :F
Nah ez a kettő nemigazán passzol...

[ Szerkesztve ]

(#1469) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Nektek sem jegyzi meg a router a főmenüben az ikonok sorrendjét?
Sorbarendezem ahogy nekem jó, de ha frissítek egyet a böngészőben akkor újra visszaáll az alap elrendezésre... baromi idegesítő

(#1470) Kendek válasza Stanley-B. (#1469) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez mindig is így volt, mikor vettem a routert, én is próbálkoztam vele. Max az asztalon tudsz kicsit rendezgetni, de ott is csak korlátozottan.

<-ƘƘ->

(#1471) Stanley-B. válasza Kendek (#1470) üzenetére


Stanley-B.
őstag

igazán helyrehozhatná ezt a Synology, ha már DSM-en megmarad a sorrend, SRM-en is megmaradhatna... :U

(#1472) Kendek válasza Stanley-B. (#1471) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A DSM 5.2-ben is megmaradt anno a sorrend? Mivel az SRM annak az öröksége, lényegében arra épül.

<-ƘƘ->

(#1473) Castiel55


Castiel55
újonc

Köszönöm mindenkinek a választ. Nat be volt kapcsolva, de restartoltam a rutert, valamelyik beállítás lesz a ludas, ami elég zavaró, nehéz lesz rájönni, hogy melyik. Most 916 Mbites letöltést mértem kábelen, ami teljesen kielégítő, de wifin csak 330 jön amit nem értek :/ láttam ilyen 5-600as screenshotokat wifin és ez lenne a fontos, mert laptoppal wifin használom csak, nem is megoldható kábellel tartósan és a 300/600 között lényeges a különbség. Lehet a wifi kártyámon kellene állítani, friss win telepítés új gép (Intel Dual Band W AC 8260) A feltöltés mindig mindenhol príma (200) Erre ötlet? Illetve milyen vírusírtót használtok, mert a kaspersky nagyon fogja a sebbességet.

Király a topic és ti is ;)

(#1474) Multibit válasza Castiel55 (#1473) üzenetére


Multibit
veterán

Azzal a 8260-as klienssel nem lesz 600 Mbps letöltésed. Minimum 3x3:3 MIMO-s kliens kellene. De, mivel wifi-ről van szó, nincs garancia semmire. A full duplex hiánya szintén belerondít a szép wifi-s elképzelésedbe.

(#1475) Tamarel válasza Multibit (#1474) üzenetére


Tamarel
senior tag

Közelre 400-440 körül tudhat egy 2x2-es is. Mondjuk nem árt, ha nem intel.

[ Szerkesztve ]

(#1476) Castiel55


Castiel55
újonc

iPad Air 2-őn 430-at mértem. Köszönöm a segítséget. Marad ez a 300 körüli és igyekszem hamar megoldani, hogy kábelen tudjam használni nagyrészt. Csak zavaró ez a sok paraszt vakítás mint pl az AC-s wifikártyák az elméleti sebességükkel ami gyakorlatban köszönő viszonyban sincs.

Másik kérdés, gondolkodom egy NAS-ban gondolom a legjobb ha veszzek egy belépő kategóriás synologyt és enthernettel kötve a ruterre használom?!

(#1477) Kendek válasza Castiel55 (#1476) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy teljesen belépőkategóriás NAS-t azért jórészt ki tud váltani egy RT2600ac is. Szóval ha router mellett NAS is szeretnél (mert igényli), akkor szerintem egy kicsit komolyabb modellben érdemes gondolkodni.
Amúgy én egy ilyen 2x2 AC-vel olyan 45-55 MiB/s átviteli sebességet tudtam elérni. De azért ez ingadozik, nem hozza annyira stabilan mint egy gigabites vezetékes kapcsolat.

<-ƘƘ->

(#1478) gyugyo79 válasza Kendek (#1477) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam Broadcom BCM4352HMB (Ezt utólag vettem a laptopba a másikba egy ilyenen gondolkodom mert ezzel a gigabit elérhető : BCM94360HMB AW-CB160H tesztekre van leírás az antena elhelyezésre is.)

Ez úgy hogy a család le lett tiltva a teszt idejére a wifiről (meg lekapcsolódtam minden más eszközzel is) és a router mellet volt a laptop... :)
Mindenapos használatba a routerel egy szobába olyan 50-60 közt van.
A gigás háló nálam (NAS-Switch közt 2 gigás háló van LAG -al) 100-110 közt van a gép és a NAS közti másolgatás.

[ Szerkesztve ]

(#1479) slipo válasza Kendek (#1477) üzenetére


slipo
csendes tag

Én pont azért vettem a rt2600ac-t, hogy egy külső hdd-t rákötve torrent+dlna legyen, erre használtam régebben nas-t is. kb. 20 torrent megy folyamatosan (tudom, nem sok), de eddig az égvilágon semmi problémám nem volt az eszközzel, közben ment a dlna, wifi eszközök, kábelen gép.

Erre bőven elég nas helyett, persze ennél biztos sokkal komolyabb dolgokat ki tudna szolgálni egy nas. Kinek mire kell :)

(#1480) Multibit válasza gyugyo79 (#1478) üzenetére


Multibit
veterán

Jó kis kártya! Nekem az MHF4 csatlakozó vette el a kedvemet. Nem akarok fordító kábelt használni :N

(#1481) Semin válasza slipo (#1479) üzenetére


Semin
senior tag

Én már futtattam tartósan 70+ torrentet is, és azt is megette, nem éreztem semmit lassúnak
(1900AC)

[ Szerkesztve ]

(#1482) Tamarel válasza Multibit (#1480) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nekem meg a 7 Wattos fogyasztás (kb bármelyik 3x3). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1483) gyugyo79 válasza Tamarel (#1482) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Broadcom BCM4352HMB 2x2 "csak" ...
A 3x3 ha veszek is egy Asus ROG ba kerülne ahol a fogyasztás különbség kb lényegtelen ahogy azt használom... ;)

Multibit
eBay en adják hozzá a 3 antennát ( IPEX4 ) is és még úgy is 10 alatt volt amikor néztem (a BCM94360HMB).
A BCM4352HMB et 6000 alatt tudtam megvenni. De ahhoz nem adtak antennát :)

Nyílván aki nem dolgozik hálózaton nagy fájlokkal egy meglévőt pláne cserélni teljesen felesleges ...

[ Szerkesztve ]

(#1484) Multibit válasza gyugyo79 (#1483) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem is BCM4352HMB van a laposomban, ahhoz nem kellett antenna, csak a kártyát cseréltem. A BCM4352HMB kártyán U.FL csatlakozók vannak, ahogy a laptopom gyári antennakábelein is.
Nem szívesen kapnám szét a Levono fedelét az új antennák beépítése miatt. Ha nagyon hajt a kíváncsiság és veszek egy 3x3-as UniFit a jelenlegi 2x2-es mellé, akkor majd elgondolkodom, de inkább egy 3x3-as USB-s adaptert vennék valószínűleg.
Ja, nagy fájlokkal is dolgozom hálózaton, de ilyenkor nálam a lapos kábelre van lógatva - mindig :K

[ Szerkesztve ]

(#1485) #95590400 válasza Multibit (#1484) üzenetére


#95590400
törölt tag

láttam ebay-en mindenféle pár cm-es fordítókábeleket (U.FL / mhf4, apa-anya), azok nem működőképesek?

[ Szerkesztve ]

(#1486) Multibit válasza #95590400 (#1485) üzenetére


Multibit
veterán

#1480
Amúgy csak a technikai érdeklődés hajt ez ügyben, nem a szükségszerűség.

(#1487) #95590400 válasza Multibit (#1486) üzenetére


#95590400
törölt tag

láttam igen, azért kérdeztem, hogy van vele esetleg negatív tapasztalatod vagy olvastál róla valami negatívat valahol?
nekem is csak így lenne megoldható a laposban, ha 3 antennás ac minipcie kártyát szeretnék.
nekem sem sok nagy fájlt kell mozgatnom házon belül, szóval engem is max a wifipenis hajt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1488) trlala


trlala
aktív tag

Beüzemeltem a VPN szervert. L2TP. 2 kliens csatlakozik hozzá, egyik win7 munkahelyen, a másik win 10 itthon. Látnom kéne a munkahelyit, de nem látom. A szerveren látszik, hogy csatlakozva van. Vannak megosztott könyvtárak is. Mit rontottam el?

(#1489) gyugyo79 válasza trlala (#1488) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hogy szeretnéd látni? A windows hálózati helyeknél pld feleslegesen várod, hogy megjelenjen.
VPN -n át nem fog. IP cím alapján tudod ilyenkor elérni a gépeket.
Az elejét a MS-től lopom
"1. Nyissa meg a Fájlkezelőt a tálcáról vagy a Start menüből, vagy nyomja meg a Windows billentyű + E billentyűkombinációt.
2. A bal oldali ablaktáblából válassza az Ez a gép lehetőséget. Ezután a Számítógép lapon jelölje be a Hálózati hely felvétele lehetőséget.
"
Itt tovább tovább és ott ahol meg tudod adni a hálózati címet ott: \\192.168.0.155\megosztott_mappa_neve

Ahol az ip az az ami a gép ip címe amit el szeretnél érni a megosztott mappa neve meg értelemszerűen a mappa neve :) ha van almappa stb azokat \ jelekel kell utána írni .
továb - tovább és kész.

(#1490) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok.
Ez milyen figyelmeztetés?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1491) Kendek válasza eszakas (#1490) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A képen gyűjtőnevek láthatóak, típus szerint ezek alá sorolják be az érzékelhető fenyegetéseket. Amit kijelöltél, az információ szivárgást jelent, de, hogy pontosan miket érzékelt ez alatt, azt csak akkor tudod meg ha részleteiben megnézed.

<-ƘƘ->

(#1492) eszakas válasza Kendek (#1491) üzenetére


eszakas
senior tag

Ezek most tőlem mennek kifelé?

Ez van beljebb a piros körben az én ip címemmel.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1493) Kendek válasza eszakas (#1492) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint láthatod, olyan IP címeket érzékelt, melyek valamilyen oknál fogva listázva lettek. A rossz hírnevűek pl. közösségi jelentés alapján is bekerülhettek.
Sok ilyet fog érzékelni, de túl nagy jelentőséget nem érdemes keríteni neki. Detektálás üzemmódban maximum annyit tudnál tenni, hogy ezeket az IP-ket tűzfalból leblokkolod. Viszont egy kis idő után úgyis megunnád. A jól beállított megelőzési mód (mindent bepipálsz és eldobásra állítasz) pedig teljesen megfogja a routert.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1494) eszakas válasza Kendek (#1493) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát eléggé leterheli az biztos, lehet hogy ki is kapcsolom :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1495) Kendek válasza eszakas (#1494) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annak idején én is játszottam vele, sőt, próbáltam komolyan venni és beparáztatott, hogy mennyi fenyegetés ér. De aztán rájöttem, hogy nem sok értelme van neki, és elég ha a szülői felügyelet alatt bepipálgatok pár dolgot. :)

<-ƘƘ->

(#1496) eszakas válasza Kendek (#1495) üzenetére


eszakas
senior tag

Értem.

Kikapcsoltam én is, ne idegesítsen :)
Igazából nem járok vészes oldalakon, remélem a többihez meg elég a sima tűzfal :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1497) mano42


mano42
aktív tag

Furcsa, hogy januartol semmi frissites... nem mintha hianyozna valami, csak megszoktam, hogy havi rendszeresseggel javitottak valamit...

(#1498) Kendek válasza mano42 (#1497) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A legutóbbi SRM frissítés február 27-én jött, de tényleg furcsa, hogy nem érkezett meg az utódja a szokásos időpontban. Mióta kapható a 2600-as, azóta nagyjából havi rendszerességgel érkeztek, sőt, ha volt valami komolyabb, akkor korábban is. Én abban reménykedem, hogy azért ez a csend, mert egy nagyobb dobásra készülnek, mint pl., hogy a hatos DSM-re helyezik át az SRM alapjait.

<-ƘƘ->

(#1499) mano42 válasza Kendek (#1498) üzenetére


mano42
aktív tag

Tenyleg, februar, elneztem. De akkor is :)

(#1500) blakey


blakey
titán

Megéri lecserélni az antennákat pl. 7dBi-sre?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.