Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) gyugyo79 válasza Brumi (#700) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én elsőre kikapcsoltam az intelligens csatlakozást, a 2.4GHz -est beállítottam 6 -os csatornára az 5GHz -est 48 -ra és azóta is ezen üzemel mind a 2 sose váltott át és teljesen stabilan működik is mindennel (szerencsére).

(#702) Brumi válasza gyugyo79 (#701) üzenetére


Brumi
senior tag

Én már mindennel próbálkoztam, de semmi sem hatott. A 2,4-est nem piszkáltam, csak az 5-öst. Most 100-as volt beállítva, de simán váltogatott más csatornákra. Ha ki- és bekapcsolom, akkor minden tökéletesen működik egy darabig.
Az intelligens csatlakozás sosem volt bekapcsolva, és előtte nagyon sokáig hibátlanul ment minden eszközzel.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#703) Kendek válasza Brumi (#702) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha váltogatja a fixre beállított 5 GHz-es DFS csatornát, akkor az azt jelenti, hogy zavaró jelet észlel. Ha ez a helyzet, akkor az megmagyarázza a kapcsolatok eldobását is. Hiszen ekkor nem biztos, hogy minden eszköz automatikusan vissza tud csatlakozni.

<-ƘƘ->

(#704) gyugyo79 válasza Brumi (#702) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ilyenkor a beállításoknál vissza áll automatikusra vagy 100 -on marad ?

(#705) Brumi válasza Kendek (#703) üzenetére


Brumi
senior tag

Akkor viszont túl sok dolgot nem tudok tenni... Társasházban lakom, megnéztem wifi analyzerrel és rettentő sok jelet tudok befogni... kb 2-3 hete kezdte ezt csinálni...

A beállításoknál 100-as csatornán marad, azt nem állítja el, és ha lehet, akkor vissza is áll erre, csak ezek szerint ez nem mindig sikerül.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#706) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy mennyire van rá igény, de írok mindenre egy-egy telepítő-beállítószkriptet. Feltételezem, hogy sokakat elrettent a parancssor használata, így az értelmezhetetlen parancsok másolgatása helyett inkább egyszerűbb, varázslós megoldásokat csinálok. Úgy, hogy lehetőleg minden működjön magától.
Entware, chroot-olt Ubuntu (csak RT2600ac-re), Transmission, OpenVPN és MiniDLNA szkripteket tervezgetek. Utóbbi háromnak persze az előbbi kettő valamelyike lenne az előfeltétele.
Lenne azért ezekre érdeklődő, vagy amúgy itt mindenkit hidegen hagynak az ilyesmik? :)

<-ƘƘ->

(#707) blakey válasza Brumi (#705) üzenetére


blakey
titán

48-as csatornán nem fogja dobálni, értem én, hogy a 100-as jobb de akkor is ez van és lesz. 48-ason nekem hibátlan.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#708) Brumi válasza blakey (#707) üzenetére


Brumi
senior tag

Ott is próbáltam és eldobta sajnos :(

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#709) Egon


Egon
nagyúr

Üdv urak!

Szemezek egy rt1900ac-vel, egy Asus AC56U-t váltana. Kérdésem lenne, hogy a wifi sebesség/lefedettség/minőség/terhelhetőség miképp alakul, az utóbbi routerrel összehasonlítva? Van valakinek hasonló tapasztalata?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#710) hackeeeee válasza Brumi (#708) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mui mimo van az 1900-ban? Ha van, akkor esetleg annak kikapcsolása?

Véleményem szubjektív...

(#711) Brumi válasza hackeeeee (#710) üzenetére


Brumi
senior tag

Na ebből egy szót sem értettem :) Esetleg kifejtenéd, mit kell megnéznem?

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#712) hackeeeee válasza Brumi (#711) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Közben néztem, hogy csak mimo-s. Tárgytalan. :)

Véleményem szubjektív...

(#713) MrCsiT válasza Kendek (#703) üzenetére


MrCsiT
addikt

Hát ne váltogassa! :DDD

Írjon be a cuki logba, hogy a csatorna túlterhelt, és performancia gondok lehetnek, de ne bírálja felül automatikusan a kézzel megadott értéket?!

Nem véletlen: aki kézzel állítja be, nyilván azért teszi, mert az automata móddal valami gondja van: nálam pl. az LG TV 5Ghz-en a 48-as csatornára képes csatlakozni, a fölötte lévőkre úgy tűnik a tesztjeim alapján, hogy nem.
Innentől lehet 70%-al jobb pl. a 100-as csatorna elérhetősége, nekem akkor sem felel meg.
Ezek után, igencsak morcos lennék, ha szanaszét mászna mindenféle visszajelzés nélkül a beállításom?! Legközelebb mit állít el magától? Az IP tartományt?
Na ne már. :N

A 0. pont egy router esetén, hogy legyen stabil. Ha - akármilyen jó szándékúan is - magától elkezdi a rendszer eltekergetni a beállításait amit megadtam, az számomra nem stabil, mert nem menedzselhető normálisan.

Csak egyszer vegyem észre, hogy ilyen történik, azonnal support ticket lesz belőle, hogy mégis minek a kézi beállítás, ha felül tud bírálni az SRM?!

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#714) gyugyo79 válasza MrCsiT (#713) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt én is pont így látom, én a VPN előtt is értetlenül állok. Ott volt a "sima" változat aminek csak a futása nem lassította be a netet (amikor néztem) amit kivettek és egybe vonták az egészet ami így kicsit se vállalható otthonra annak akinek rendesebb internete van, ráadásul nem mellesleg pont a fizetős szolgáltatásokat építenének erre .. Mert az ok, hogy valószínűleg az akinek nincs 200-300 + os nete az nem veszi ezt észre de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#715) Kendek válasza MrCsiT (#713) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Félre érted. Az 5 GHz-es sávon a DFS-nek (Dynamic Frequency Selection) nem az a lényege, hogy a csatorna túlterheltsége miatt váltson egy kevésbé használtra, hanem, hogy a router ne zavarjon be az egyéb jelekbe. Minden más ami nem WiFi az elsőbbséget élvez, legyen az radar vagy bármi egyéb.

<-ƘƘ->

(#716) DarkChild


DarkChild
senior tag

Tudna valaki tippet adni nekem, hogy vajon miért nem tudom elérni a "Csomagkezelési központot"? Amióta megvan a router, kizárólag azt a hibaüzenetet kapom, hogy a "Synology szerver foglalt. Próbálja újra később". Még egyszer sem tudtam belépni, ami kellett, azt a weboldalról töltöttem le és manuálisan telepítettem :F

Másik: hol lehet a DNS IP címeket átállítani a SRM-ben? Szeretném a Google DNS címeket használni, de nem találom hol kell beírni :U (Több helyen is láttam DNS cím megadási lehetőséget, de nem tudom melyik lehet.)

Előre is köszönet :R

[ Szerkesztve ]

(#717) blakey válasza DarkChild (#716) üzenetére


blakey
titán

hol lehet a DNS IP címeket átállítani a SRM-ben?
Hálózati közpönt/Internet/DNS kiszolgáló manuális konfigurálása.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#718) DarkChild válasza blakey (#717) üzenetére


DarkChild
senior tag

Köszi.

És akkor még egy kérdés - ha már így benne vagyok :B
Az adminisztrációs felületet HTTPS-re állítottam, de ugye ilyenkor sír a böngésző, hogy nincs hitelesítés, nem biztonságos a kapcsolat. Hogyan lehet ilyen hitelesítő tanúsítványt létrehozni? Azt utána importálni kellene a böngészőbe?
Van erre valami step-by-step tutorial, mert gondolom ez már nem 1-2 kattintás :U
Újfent köszönet a tippekért.

(#719) Kendek válasza DarkChild (#718) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#720) hackeeeee válasza Kendek (#719) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ehhez elvileg a let's encrypt is elég. Bár a fene tudja. :)

Véleményem szubjektív...

(#721) hackeeeee válasza blakey (#717) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk ugye ez kicsit azért fura, mert ahol ott van, hogy dns, azt le lehet nyitni, és ott csak automatikus lehetőség van, ehhez képest az oldal alján meg be lehet írni kézzel, ha cserélni akarod. Kicsit logikátlan a felépítés.

Pontos menüpontot nem tudok írni bocsi, nincs előttem a router.

Véleményem szubjektív...

(#722) Kendek válasza hackeeeee (#720) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, de ez pont az. :)

<-ƘƘ->

(#723) hackeeeee válasza Kendek (#722) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogyjah. Én ezt annó nasnál kattintós megoldással könnyebb volt. :)

Véleményem szubjektív...

(#724) DarkChild válasza Kendek (#719) üzenetére


DarkChild
senior tag

Köszi!

Windowson vagyok, Linux nincs, ezért Putty-val próbáltam SSH-n át elérni a routert - nem sok sikerrel.
Sem az "mkdir" sem a "cp" parancsokat nem engedi használni... Permission denied - pedig adminként jelentkeztem be.
Mit lehetne még tenni...? :U

(#725) Kendek válasza DarkChild (#724) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A felhasználónév az root legyen és ne admin. Csak a root felhasználónak van root jogosultsága. A jelszó az ugyanaz.

<-ƘƘ->

(#726) hackeeeee válasza Kendek (#725) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őő.. Nekem is csak adminnal megy, root-tal nem.

Véleményem szubjektív...

(#727) gyugyo79 válasza hackeeeee (#726) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csak rootal lehet bármit, sok mindent lehet admin -al. Belépni meg csak az admin - admin jelszó vagy root - admin jelszó párossal lehet. Más admin jogú felhasználónak nincs joga belépni se és ezekkel autentikáció után kidob.
A root - admin jelszó használatához az admin user le lehet tiltva az SRM felületén.

Nekem se volt ez elsőre egyértelmű csak google segített :)

Utána megnéztem a /etc/passwd fájlt és megértettem mindent. (Ebbe lehet amúgy más adminnak használt felhasználónak is utána már jogot adni de alapból nincs)

[ Szerkesztve ]

(#728) Kendek válasza gyugyo79 (#727) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne tiltsátok le az admin felhasználót, azt használom az OpenVPN-nes autentikációhoz is. :D
Nemsokára kész az összes telepítő-beállítószkriptem amikkel baromi egyszerűen lehet majd Entware és Ubuntu chroot környezetet készíteni. Hozzájuk pedig lesz közös Transmission, MiniDLNA és OpenVPN teleptő. És persze ne felejtsük el az NFS-t sem. Mindegyik magától fog működni, automatikusan, és nem kell hozzá érteni. :)
Amúgy majd fölnyomom ezeket GitHub-ra.

<-ƘƘ->

(#729) hackeeeee válasza Kendek (#728) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs letiltva már, akkor sem ment.

A múltkori monitorozást is csak az admin user-rel tudtam megcsinálni.

gyugyo79: Igen arra már rájöttem, hogy kidob, viszont a root-hoz nem tudtam rájönni a pass-ra.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#730) DarkChild válasza Kendek (#725) üzenetére


DarkChild
senior tag

Köszi, így már be tudtam lépni. Viszont kívülről sajnos nem érhető el a router, hiába működik a synology.me átirányítás, valahol elakad a kérés :( (Port átirányítást is belőttem a SRM-ben.)
Gyanítom, hogy a Digis ZTE ONT a ludas - fogalmam sincs azon mit kellene beállítani, hogy a router kívülről is látható legyen :(((

(#731) gyugyo79 válasza Kendek (#728) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én eddig semmi hátrányát nem láttam az admin letiltásának. Ne bosszants, hogy ennek is van valami hátulütője. Egy ilyen routeren amit nem csak hozzá értők használnak ráadásul sokan nem csak routerként csodás lenne ha a amúgy default admin ne lenne tiltható.

Vagy csak a szkripthez kell ezért írtad ?

(#732) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#731) üzenetére


gyugyo79
addikt

Így is ugye kitaláltam, hogy ilyen apróságokra nekem elég lesz egy SD kártya és rendeltem is egy 8 GB -osat, erre belefutottam valamelyik nap ebbe . Most amíg megjön reménykedhetek, hogy nálam nem okoz hasonlót. Nem azért mert nem tudnám megoldani akkor egy usb stickel hanem mert tudom, hogy bosszantana.

[ Szerkesztve ]

(#733) hackeeeee válasza DarkChild (#730) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bridge módba nem lehet tenni az ONT-ot?

Véleményem szubjektív...

(#734) Kendek válasza gyugyo79 (#731) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ugye én külső OpenVPN szervert futtatok, mivel önmagában a VPN Plus Server csomag deaktiválja a NAT-gyorsítást. De aki nem ért hozzá, annak igen macerás lehet a beüzemelése. Ezért csinálok rá telepítőszkriptet amit csak futtatni kell és magától megold mindent.
Na és itt kerül a képbe az admin felhasználó, mert arra gondoltam, hogy célszerű lenne az ő jelszavát egyeztetni a VPN-nes bejelentkezésnél (hogy ne csak tanúsítványalapú legyen). Azt akkor az SRM-ben utólag módosítani is lehet.

<-ƘƘ->

(#735) hackeeeee válasza Kendek (#698) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fejlemény.

Most kaptam választ az ügyben.

Azt kérik, hogy engedélyezzem az SSH-t, és adjak admin felhasználót, hogy ránézzenek a router-re, és szedjek le minden cuccot róla, ami privát lehet.

Most elküldtem a múltkori eredménykeket, megkérdeztem, hogy így is kell-e, ha igen, akkor megcsinálom, ha nem akkor lehet ennyi is elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#736) hackeeeee válasza hackeeeee (#735) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update, úgy néz ki magától is megcsuklik a hwnat. Most, hogy bő 1 hét üzemidő van a router-ben, csak ~300Mbps körül tudok mérni, hiába csinálok bármit. Hamarosan megnézem reboot után.

Jam, reboot után helyreállt. :) Bár, tény, h ebben az időben volt több vpn szerver telepítés próbálkozás is, lehet attól sokallt be. Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#737) Kendek válasza hackeeeee (#736) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ilyenkor mindig nézd a top-ot, akkor látszik, hogy a routerrel van-e a probléma vagy az internetszolgáltatással.
Én egyébként kábelneten nem tudom reprodukálni a problémát. 200/20-as kapcsolatom lett most, de a VPN Plus csomag aktiválása nem okoz nagyobb prociterhelést, a sirq bőven 1% alatt marad. Gondolom összefügghet a PPPoE kapcsolattal.

<-ƘƘ->

(#738) hackeeeee válasza Kendek (#737) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csináltam reconnect-et, az kevés volt, majd reboot-oltam, utána jó lett.

Hát, ugye Nekem is 250-300Mbps körül mér, ha van vpn plus csomag. Sanszos. Simán benne van, hogy a digi-vel van összefüggésben.

Véleményem szubjektív...

(#739) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Megjött az SD és gondoltam kipróbálom milyen sebességre képes smb -n át. Még be se kapcsoltam a routeren ezt a HDD -vel ami rajta volt leginkább a használatom melletti swap használatot néztem csak.
Erre amikor bekapcsoltam feldobta nekem, hogy csinálna hozzá tűzfal szabályt ! Na mondom ez szép mert LAN - > SRM enged/tilt nem is rémlett a tűzfal beállításoknál és mint utána láttam nincs is. Ez simán csinált egy tűzfal szabályt amivel az internet irányból kinyitotta a portokat a routerre...
Komolyan mondom ezek a dolgok méltatlanok egy ilyen cégtől. Mert értem én, hogy vannak olyanok akik szeretnek veszélyesen élni és ezt így használnák, de azok küzdjenek meg ezért, mert így ezzel viszont egy halom ehhez nem értőt vernek csúnyán át és sodornak felelőtlenül veszélybe szerintem.

Természetesen a szabályra nincs is szükség a belső hálózaton való használathoz ...

[ Szerkesztve ]

(#740) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, válaszolt a support, mindenképp kell nekik SSH, és admin login, hogy ránézzenek a routerre..

Kérik, hogy engedélyezzem a support menüpontot, ugye, és az ssh hozzáférést.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#741) Kendek válasza gyugyo79 (#739) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez egyébként tényleg gyökérség a Synology-tól. Amikor aktiválsz egy szolgáltatást, akkor annak minden funkcióját alapból kiengedné a netre. Egy laikus számára ez komoly biztonsági kockázat, hiszen miért gondolna bárki is rosszra, és csak leokézzák a felugró ablakot.

<-ƘƘ->

(#742) hackeeeee válasza Kendek (#741) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van.

Mondjuk most, hogy mondod, az NTP Nekem is ki van engedve belső tűzfallal.. Lyaly.

Véleményem szubjektív...

(#743) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, küldtem elérhetőséget a Syno supportnak, jelzem, ha lesz fejlemény a VPN Plus Server-rel kapcsolatban.

Véleményem szubjektív...

(#744) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függetlenül, hogy módosítottam az ssl vpn portját, a tűzfal beállítás jó így hozzá?

Vagy, a forrás porthoz be kell állítani azt, amit megadtam neki?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#745) Kendek válasza hackeeeee (#744) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Itt a cél IP-n és a célporton van a hangsúly. De ez utóbbit automatikusan átállítja mivel nem kézzel van beírva a portszám hanem a szolgáltatás van kiválasztva hozzá.

<-ƘƘ->

(#746) hackeeeee válasza Kendek (#745) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott ha jól sejtem a szolgáltatáshoz beállítottat nézi, amit kézzel megadtam neki az alkalmazásban.

Véleményem szubjektív...

(#747) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok.

Nem rég vettem a Synology rt1900ac rutert. Ezen szembesültem az IPV6 beállítási elemmel. Eddig ezzel nem nagyon kellett foglalkoznom mert a régi tplynket ez a dolog nem nagyon érdekelte:). Nincs valahol valami beállítási segéd ami segít a biztonság beállításban is. Mert ugye elindítani csak sikerül a földi halandónak de a biztonságossá tételhez azért jó volna segítség. Mert azt látom minden leírás után, hogy a tűzfalakat állítsuk be. Igen ám de mit állítsunk rajta?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#748) Kendek válasza eszakas (#747) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az IPv6-tal most is maximum csak abban az esetben kell foglalkoznod ha az internetszolgáltatód is támogatja (pl. DIGI). Egyéb esetben gyakorlatilag semmi hátrányod nem származik belőle ha most még csak IPv4-en vagy (sőt).
A tűzfal kapcsán sem kell túlkomplikálni a dolgot. Alapesetben teljesen üres, ami maximálisan biztonságos. Viszont ha van benne bejegyzés, akkor meg kell nézni, hogy mi mire vonatkozik. Ha a célportnál írt szolgáltatást nem használod, illetve csak helyi hálózaton belül, akkor azt a szabályt ajánlott deaktiválni. Ezt egyébként a mellette levő Szolgáltatások fülön egyértelműbben látod.

<-ƘƘ->

(#749) eszakas válasza Kendek (#748) üzenetére


eszakas
senior tag

Hét éppen DIGI-s vagyok éppen ezért kérdezem, ugyan is kapcsolódva van a ruter IPV6-on is. Sikerült magamtól összehozni az általam olvasott magyar nyelvű infó segítségével a működő kapcsolatot. Ez alapján frankó is volt minden. Csak kikapcsoltam mert a NAT nélküliség is megijesztett egy kicsit és még nem látom át a belső hálózat védelmét IPV6 alatt.:(

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#750) hackeeeee válasza Kendek (#748) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Nálam digivel sem működik. Vagyis, hol működik, hol nem. Nagyjából az első reconnect-ig megy, utána nincs ipv6.

Amúgy, Telekom-nál is van már IPV6, Nálunk legalábbis.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.