Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

AC2600RT nél csatornákat állítgatok,

Ezek az értékek jónak számítanak?

Régió Kanda

2,4Ghz - 30dBm - 1000mW (csatorna:8)
5 Ghz - 29dBm - 794 mW (csatorna:153)

Köszi a segítséget! :R

(#1952) Tamarel válasza humigabi (#1948) üzenetére


Tamarel
senior tag

Intelligens wifi ki van kapcsolva, ugye?
2.4 és 5 Ghz között különbözik az ssid?

(#1953) Kendek válasza hkari (#1951) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az 5 GHz-nél 149-től fölfele hiába állítod be, nem fogják látni a hazai kliensek (illetve illegális). Csak azokat a csatornákat használd amiket Hungary-nél is enged.

<-ƘƘ->

(#1954) humigabi


humigabi
aktív tag

Most nyomtam egy rövid resetet, beállítottam újra mindkét sávot, 5GHz-en megy szépen, 2.4-re vagy nem csatlakozik, vagy ha igen rögtön leesik a jelerősség, és már vált is 5GHz-re. Telón látom a 2.4-et max erősséggel, de csak ennyi. Mi lett a 2.4-el?

humigabi

(#1955) Sanya válasza humigabi (#1954) üzenetére


Sanya
nagyúr

Usb3 vagy usb2 van? Az is bekavarhat.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1956) humigabi


humigabi
aktív tag

Tamarelnek és Sanyának!

Intelligens wifi kikapcsolva (sosem használtam), SSID teljesen más, USB3 visszaléptetve, és ennek ellenére a 2.4 GHz-n nem működik. Lehet totális reset kell?

humigabi

(#1957) Sanya válasza humigabi (#1956) üzenetére


Sanya
nagyúr

Egyelőre úgy tűnik igen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1958) humigabi válasza Sanya (#1957) üzenetére


humigabi
aktív tag

Akkor nincs más lehetőség. De legalább kiderülne, hogy mi okozta. Tegnap vagy tegnapelőtt volt egy áramszünet is, a tv-t egyszer már taccsra tette. Lehet, hogy ezt is?

humigabi

(#1959) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ez csak szerintem gáz? :Y
A Synology 3 külön antennával ugyanolyan vagy néha gyengébb jelet sugároz, mint a szolgáltató által biztosított ONT? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1960) felho001


felho001
tag

16-án jön egy update 1 az 1.2-es frissítéshez most írta a support a hibajegyemre szerintem akinek már fent van az fogja javítani a hibát nekem meg azért nem engedi feltenni :C

Felhő

(#1961) Sanya válasza felho001 (#1960) üzenetére


Sanya
nagyúr

mire hazaérek, akkor jó lesz :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1962) humigabi


humigabi
aktív tag

Reseteltem a routert (RT1900ac), mindent újra raktam, újra beállítottam, minden jól működik, csak a 2.4-en csinálja u.a. - nem működik. Csatlakozásig max a térerő, ha sikerül csatlakozni térerő leesik, váltás 5GHz-re. Még garis, szerintetek visszaküldjem, vagy várjam meg az új verziót?

humigabi

(#1963) Kendek válasza humigabi (#1962) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A leírt hibajelenség nem tűnik normális viselkedésnek, főleg ha még a stabilabb 1.1.7-es firmware-en vagy. Ha a jelenség jól reprodukálható többféle klienssel is, akkor írhatsz a support-nak az üggyel kapcsolatban, vagy garos cserét kérhetsz. Mondjuk előbbi esetben is valószínű, hogy a cserét javasolják, legalábbis én nem tudok ezzel kapcsolatos szoftveres hibáról.

<-ƘƘ->

(#1964) humigabi válasza Kendek (#1963) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Köszi az ötletet, én is így gondoltam, Közben, hogy mindent kipróbáljak, visszavettem az átviteli teljesítményt alacsonyra 2.4-en. Láss csodát, ott működik, kapcsolódnak a kliensek, marad a kapcsolat, igaz pár méteren belül. Közepesen és magas beállítási szinten azonnal jelentkezik a hiba, tehát valami a 2.4-es rádiófrekis áramkörrel történt. Szerintem egyszerűbb ha garanciálisan cserét kérek.

humigabi

(#1965) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ez így rendben van, ne foglalkozzak vele?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1966) Kendek válasza Dolphine (#1965) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nagyjából egyformán teljesítenek, ez normális. A routerek maximálisan olyan 30 dBm Tx-Power-t tudnak, ez 1 wattnak felel meg. 3 dBm-enként duplázódik a teljesítmény, és itthon a 2,4 GHz-nél 20 dBm EIRP a limit, ami 100 mW. A router 14 dBm-et állít be a nem szélső csatornákon (legalábbis a 2600-ason), ehhez jön hozzá az antennanyereség, amivel együtt kell beleférnie a törvény által meghatározott limitbe.
Alapbeállításokkal hiába néz ki egy router akárhogyan is, és hiába drága, le van szabályozva a teljesítmény. A Synology-val annyi szerencsénk van, hogy szabadon (vagyis saját felelősségre) átállítható az ország, és van aminél engedi a 30 dBm-et. A legjobb választás Canada és New Zealand, de ezeknél az 5 GHz-es csatornát érdemes 36 és 48 között lefixálni.

<-ƘƘ->

(#1967) felho001


felho001
tag

tényleg kezd tele lenni a lábam között, hogy az %ghz-es wifi random eltünik és nem látható, vagy újra kell indítani a routert vagy csatorna váltások után újra látható lesz nagy nehezen a 2,4 meg olyan mint csiga az akácerdőben.

Felhő

(#1968) Dolphine válasza Kendek (#1966) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Akkor ez teljesen normális, megnyugodtam. :K
Most már értem, hogy miért mondják azt, hogy a WiFi nem 100%, de a vezeték az. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1969) MrCsiT válasza felho001 (#1967) üzenetére


MrCsiT
addikt

Kérdés: az admin nevű admint a setup legelején lecserélted valamire, vagy meghagytad? Ha jól emlékszem, voltak problémák korábban azoknál, akik saját nevet adtak meg.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1970) Tamarel


Tamarel
senior tag

1900-ra kézzel telepíthető az 1.2 update 1.

https://www.synology.com/hu-hu/support/download/RT1900ac#utilities

(#1971) Renwick válasza Tamarel (#1970) üzenetére


Renwick
őstag

Az eredeti 1.2-es buildre- próbáltam rátenni, de verziókonfliktus miatt (szerinte az Update 1 egy régebbi verzió) leállt a telepítés. :C

I see you blaming each other -- And I love you still

(#1972) Tamarel válasza Renwick (#1971) üzenetére


Tamarel
senior tag

Az update külön fájl... vajon azt is fel lehet tenni kézzel?
Egyből jött a 2-es is.

https://www.synology.com/hu-hu/releaseNote/RT1900ac
https://archive.synology.com/download/SRM/criticalupdate/update_pack/7742-2/

[ Szerkesztve ]

(#1973) Sanya válasza Tamarel (#1972) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem most ment fel magától. Majd meglátjuk mit javult

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1974) betyarr


betyarr
veterán

nem tudok távolról csatlakozni a routerhez és értesítést sem küldött,hogy valami hálózati szakadás lenne.mi lehet ez?nálatok rendben van?

(#1975) Renwick válasza Tamarel (#1972) üzenetére


Renwick
őstag

Az Update 2 már felment magától, öröm és boldogság. :))

I see you blaming each other -- And I love you still

(#1976) Tamarel válasza betyarr (#1974) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nincs rendben, a dns nem oldható fel, vagyis szerverprobléma.

(#1977) betyarr válasza Tamarel (#1976) üzenetére


betyarr
veterán

köszi,akkor megnyugodtam,hogy nem egyedi probléma :R

(#1978) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nem csak az SRM 1.2 Update 1 lett elérhető, hanem frissítették a csomagokat is a csomagkezelési központban. Plusz, úgy tűnik, hogy az Intrusion Prevention helyett kaptunk egy Threat Prevention nevű megoldást. Kb. ugyanannak tűnik, viszont úgy néz ki, hogy ennek jobb a teljesítménye. Legalábbis a 200/20-as netemet szépen visszahozza, míg azelőtt 30-50 Mbps felett már nem volt érdemes bekapcsolni. :)

<-ƘƘ->

(#1979) betyarr válasza Kendek (#1978) üzenetére


betyarr
veterán

remélem ennek a frissítésnek már nincsenek nyűgjei :K

(#1980) felho001


felho001
tag

Azt esetleg tudja valaki hogy miként lehet konfigurálni az 5Ghz-1 vagy 2 hálozatot? vagy az csak akkor lehet működésre bírni ha a smart connect be van kapcsolva? a 802.11r-t érdemes bepipálni?

Felhő

(#1981) Kendek válasza felho001 (#1980) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pontosan mire gondolsz? Van az Intelligens csatlakozás, külön a fő és a vendéghálóra, aminél egyben lehet beállítani az 5 és a 2.4 GHz-et. Ha ezt kikapcsolod, akkor külön állíthatóak. De csak úgy van kettő 5 GHz-es hálózatod, hogy ott van pluszban a vendég.
Úgy vettem észre, hogy ha a 802.11r be van kapcsolva, akkor az intelligens csatlakozás esetén hamarabb váltogat. De amúgy gondolom ez inkább Mesh hálózat esetén lényegesebb, mikor ide-oda mászkálsz otthon. Problémát mondjuk nem okoz ha bekapcsolod, én is így tettem. :)

<-ƘƘ->

(#1982) felho001 válasza Kendek (#1981) üzenetére


felho001
tag

erre gondoltam:

Ez a fejezet bemutatja, hogyan hozzon létre a Synology Router által biztosított Wi-Fi-hálózatokat. Három különböző típusú Wi-Fi-hálózatot hozhat létre: 2,4 GHz, 5 GHz (5 GHz-1 háromsávos megoldás esetén) és 5 GHz-2.
• 2,4 GHz: A legtöbb vezeték nélküli eszköz 2,4 GHz-es Wi-Fi-hálózatot használ. Ennek a típusnak általában jobb a jellefedettsége, mint az 5 GHz-es Wi-Fi-hálózatoknak. Ugyanakkor nagyobb a valószínűsége annak is, hogy interferencia fordul elő, mivel a legtöbb vezeték nélküli eszköz ezen a frekvencián alakítja ki a kapcsolatot.
5 GHz (5 GHz-1 háromsávos megoldás esetén): A legtöbb vezeték nélküli eszköz nem ezt a vezeték nélküli frekvenciát használja, ezért kevesebb az esély az interferenciára. Emellett azonban az 5 GHz-es Wi- Fi hálózatoknak szűkebb a jellefedettsége, mint a 2,4 GHz-es Wi-Fi hálózatoknak, a jel erősségét pedig a közelben lévő akadályok is csökkenthetik.
5 GHz-2: A háromsávos típusok ezt a megoldást jelenítik meg.

Felhő

(#1983) Kendek válasza felho001 (#1982) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az MR2200ac-re utalnak itt, mert az háromsávos.

<-ƘƘ->

(#1984) felho001 válasza Kendek (#1983) üzenetére


felho001
tag

értem köszike.

Felhő

(#1985) Tamarel válasza Kendek (#1978) üzenetére


Tamarel
senior tag

Jó munkát végeztek, 1900-on Threat Prevention mellett is 500/200 a sebesség és nem is érződik az ellenőrzése. Bár a felületen kicsit lassan nyílik meg a statisztika és a beállítás, ez legyen a legkisebb gond.

(#1986) Sefter válasza Tamarel (#1985) üzenetére


Sefter
veterán

javították az 1.2 hibáit/nem észleltél hibát ?

Psn ID: sefter_hun

(#1987) Tamarel válasza Sefter (#1986) üzenetére


Tamarel
senior tag

Eddig terhelés alatt omlott össze, ezt egy éjjel alatt nem lehet kitesztelni.

(#1988) Sefter válasza Tamarel (#1987) üzenetére


Sefter
veterán

köszi, akkor még kivárok.. :B

Psn ID: sefter_hun

(#1989) trlala


trlala
aktív tag

Megadta magát a 2600. :(
Tegnap este egyik pillanatról a másikra nincs Internet. Gondoltam a szolgáltató, mivel volt már olyan máskor is.
Reggel még mindig semmi, kiiktat a 2600, van internet. Reseteltem a 2600-at, újra konfig, de semmi.
:(
Mondjuk annyi haszna volt a resetnek, hogy legalább az 1.2 offline felment.
sokra megyek vele...

(#1990) Kendek válasza trlala (#1989) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tegnap este nekem is elment a net, de kiderült, hogy DNS probléma. Beadtam neki manuálisan a 8.8.8.8-at és jó is lett. :)

<-ƘƘ->

(#1991) Sefter válasza trlala (#1989) üzenetére


Sefter
veterán

frissítés után halt meg?
Próbáltad a javító csomaggal is?

Psn ID: sefter_hun

(#1992) trlala válasza Sefter (#1991) üzenetére


trlala
aktív tag

frissítés előtt halt meg
Érdekes, hogy nem tudtam offline frissíteni eddig mert valami hálózati hibára panaszkodott. Most, hogy a hiba miatt reseteltem, a frissítés felment, de internet nem lett.

(#1993) Sefter válasza trlala (#1992) üzenetére


Sefter
veterán

javító csomagot próbáltad?

Psn ID: sefter_hun

(#1994) trlala válasza Sefter (#1993) üzenetére


trlala
aktív tag

:)
azt nem, mert el kellett mennem melózni.
Lehet tudni mit javít?

(#1995) trlala válasza trlala (#1994) üzenetére


trlala
aktív tag

Nem találom a javítócsomagot....

(#1996) trlala válasza trlala (#1995) üzenetére


trlala
aktív tag

A 7742 release okt. 15-i kiadás, azt tettem fel. Lehet, hogy ez már javított?

(#1997) Sefter válasza trlala (#1996) üzenetére


Sefter
veterán

Rt1900-ra 7742-2 a legújabb, október 16.-ai
RT2600-ra 7742-1

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#1998) humigabi


humigabi
aktív tag

Az én 1900-on még mindig az 1.1.7 a "naprakész verzió"

humigabi

(#1999) Sefter válasza humigabi (#1998) üzenetére


Sefter
veterán

Lehet, hogy nem véletlenül blokkolják a frissítést róla...az tűnik jelenleg a legstabilabbnak..

Psn ID: sefter_hun

(#2000) humigabi válasza Sefter (#1999) üzenetére


humigabi
aktív tag

Lehet, mert a letöltő és a médiacsomag viszont automatikusan frissült rajta. Kár hogy a 2.4-en csak alacsony átviteli teljesítményen működik. Vissza kell küldenem gariban.

humigabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.