Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Pacee87 válasza Kendek (#1350) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszönöm szépen a választ. Még egy olyan kérdés, hogy IP kamerát tud kezelni a rendszer? Ha jól láttam a NAS-oknál van ilyen lehetőség.

(#1352) Kendek válasza Pacee87 (#1351) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a Surveillance Station-re gondolsz, akkor az a csomag nem érhető el a routerek SRM rendszerére. De gondolom az IP kameráknak van saját szoftveres megoldásuk is.

<-ƘƘ->

(#1353) Ati9500


Ati9500
senior tag

Sziasztok,
Van egy Synology rt 2600 routerem.. ra van kotve egy kulso hdd (samu). Torrent letoltesre hasznalom. Azt vettem eszre ha aramkimaradas van lehal az egesz letolto resz, azaz ha uj dolgot inditok letoltesnek akkot folyamatosan ujraindul a router. Csak az segit ha ujra formazom a hddt, utana megint jo lesz, de ha ismet aramszunet lesz akkor megint meghal :)
Ötlet? Rossz lehet mar a hdd?

(#1354) gyugyo79 válasza Ati9500 (#1353) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vegyél egy szünetmentest arról még a legkisebbről is órákat elmegy ez a kombináció.
Ha nem szabályosan állítod le bárminél behalhat a fájlrendszer főleg ha közbe írva is van.
Ha ilyen sűrűn van áramszünet idővel tényleg rossz lesz mindened mert semminek sem tesz ez jót.

[ Szerkesztve ]

(#1355) Ati9500 válasza gyugyo79 (#1354) üzenetére


Ati9500
senior tag

Szia,
Koszi az infot, ha a router ujrainditja magat akkor is lehal a vinyo. Pl rendszer frissitesnel is ezt csinalta.. meg az utemezett ujrainditasnal is.

[ Szerkesztve ]

(#1356) Kendek válasza Ati9500 (#1355) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Milyen fájlrendszert használsz a vinyón? A naplózó ext4 az esetek nagy részében átvészel egy váratlan leállást. Ugyanakkor nem biztos, hogy itt van a probléma, mert pl. szabályos újraindításnál leállnak a processzek, minden adat kiíródik és lecsatolódik a fájlrendszer. A legközelebbi alkalomkor formázás helyett célszerűbb lenne csekkolni a fájlrendszert (fsck). Valamint a S.M.A.R.T értékekre is érdemes lenne ránézni, esetleg egy gyors önteszt sem árthat (az kizárja a hardveres hibát).

<-ƘƘ->

(#1357) Ati9500 válasza Kendek (#1356) üzenetére


Ati9500
senior tag

Koszi,

Ontesztet hol lehet csinalni?

(#1358) Kendek válasza Ati9500 (#1357) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

S.M.A.R.T értékeket csekkolni és öntesztet végezni egyszerűbb PC-n, valamilyen grafikus progival (pl. Hard Disk Sentinel). Általában ezek egyből jelzik is ha valami probléma van a vinyóval.

<-ƘƘ->

(#1359) Ati9500 válasza Kendek (#1358) üzenetére


Ati9500
senior tag

Hat, erdekes, a winyo 100 %-os

(#1360) Ati9500 válasza Kendek (#1358) üzenetére


Ati9500
senior tag

Na majd kiprobalom egy ssd-vel, van egy kulso 256 gb-os hatha

(#1361) Ati9500 válasza Kendek (#1358) üzenetére


Ati9500
senior tag

Neked csak siman az usbrol kap feszilultseget vagy kulon van a vinyonak táp?

(#1362) Kendek válasza Ati9500 (#1360) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy fsck nem árt ha újra előjön a probléma, akkor kiderülhet, hogy sérült-e a fájlrendszer. De lehet gyanakodni az adapterre is amivel rákötöd a vinyót a routerre (nem szereti az összes vezérlőt a Linux). Olyan sok dolog nem tudja csak úgy összeomlasztani a rendszert, hogy magától újrainduljon a router. Ráadásul pl. kernelpánik esetén sem szokta újraindítani magát a Linux. Szóval fura.

(#1361) Ati9500: Nekem csak USB 3.0-ról táplálkozik, de modern, 2,5"-es vinyóm van. Persze amúgy gyanús lehet a tápellátási elégtelenség is.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1363) Ati9500 válasza Kendek (#1362) üzenetére


Ati9500
senior tag

Egy 6 eves 1tb samu portable usb3-as vinyo ...

(#1364) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Üdv. RT1900ac-nál mit állítsak, hogy full letöltés mellett is lehessen netezni, lassan jönnek be az oldalak. 87U-nál nem volt ilyen.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1365) trlala


trlala
aktív tag

Egy (jó minőségű) SD kártyára tettem a rendszer adatbázist. Jó helye van ott, vagy inkább HDD-n legyen. Bírja a sok írás-olvasás műveletet?

(#1366) Kendek válasza B@ldrick (#1364) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Attól függ, mit jelent az a full letöltés? Ha nincs semmilyen QoS, akkor a teljes sávszélességet lefoglalhatja a letöltési folyamat. Asus-nál ilyen szempontból kicsit jobb az Adaptive QoS, Synology-nál a forgalomvezérlés jóval egyszerűbben van megoldva. Ha engem kérdezel, szerintem eléggé használhatatlan is.
Általában a torrentezés szokott problémát okozni, célszerű ilyenkor a kliensben beállítani a sebességkorlátozást. Ha hagysz valamennyi garantált sávszélességet az egyéb feladatokra, akkor nem lassul be a weboldalak betöltése.

(#1365) trlala: Alapesetben olyan sok adatot nem ír rá az SRM. Ha semmi extrát nem használsz (pl. Intrusion Prevention, torrent...), akkor szerintem nem gáz az SD kártya sem.

<-ƘƘ->

(#1367) B@ldrick válasza Kendek (#1366) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Nem használtam se asusnál se itt a forgalomvezérlést. Akkor marad a kliens korlát, köszi.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1368) eszakas válasza Kendek (#1366) üzenetére


eszakas
senior tag

Miért? Az Intrusion Prevention-nak nem jó az SD kártya?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1369) Kendek válasza eszakas (#1368) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De jó egy darabig (amíg bírja a sok írást), feltéve ha megelégszel a teljesen belassult internettel (az SD kártya lassú, akkor is ha a leggyorsabbat teszed bele).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1370) eszakas válasza Kendek (#1369) üzenetére


eszakas
senior tag

Akkor mi legyen? Pendrive?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1371) gyugyo79 válasza eszakas (#1370) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az se jobb mint az SD kártya, igazából ezeket a folyamatos írás gyorsabban tudja megölni szóval nem rossz a célra, csak lehet időnként cserélni kell. Persze, ha csak erre van használva akkor lehet pár kártyát vagy pendrivot lehet cserélni mire pld. egy hdd árát kiadják és ha másra úgyse lenne használva luxus is odarakni csak ezért egyet.
Én is pld egy SD-t raktam swap nak ha behal majd cserélem ámbár amennyit azt használja így, hogy semmi + alkalmazást nem futtatok lehet felesleges is.

(#1372) Kendek válasza eszakas (#1370) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pendrive-ból van gyorsabb is, igen, az ilyen USB-s SSD-k. De amik az SD kártyákkal vannak egy árban, azok nem sokkal jobbak. De nyugodtan próbáld ki, aztán meglátod, hogy jó lesz-e neked. Maga az Intrusion Prevention is nagyon visszafogja a netet, 30-50 Mbps felett már nem érdemes használni. Sokaknak már gigabites van, amit belassítana a tizedére.

<-ƘƘ->

(#1373) trlala válasza Kendek (#1366) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi. Az sd-n csak az adatbázis van, a letöltés, stb külső HDD-n vannak.

(#1374) Ati9500 válasza Kendek (#1362) üzenetére


Ati9500
senior tag

Szia,

Köszönöm a segítséget.
Abban tudsz segíteni hogy az USB 3.0 visszaléptetést muszáj bekapcsolni? Nálad hogyan üzemel?

(#1375) Kendek válasza Ati9500 (#1374) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam USB 3.0 üzemmódban megy, tehát nem aktív a visszaléptetés (ami 2.0-ás kapcsolat lenne). Olyan eszközöknél zavarhat be a 3.0 amiknél nincs jó árnyékolás. Jellemzően ilyenek pl. a HUB-ok. Amíg nem zavar be a 2,4 GHz-es Wi-Fi-be (teljesen ki is kapcsolhat miatta), addig nincs szükség butításra.

<-ƘƘ->

(#1376) Ati9500 válasza Kendek (#1375) üzenetére


Ati9500
senior tag

Rendben, köszönöm..

Va valami extra beállítás ami szükséges pl torrent letöltés esetén?

Jelenleg fent van a media szerver progi, abban található video mappa van beállítva a torent letöltésre, illetve ugye ez van megosztva kifelé a tvnek, apple tv-nek..

(#1377) Kendek válasza Ati9500 (#1376) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Torrentezés esetén a SWAP beállítása javallott. A Download Station ugyan hoz létre a külső vinyón egy extra SWAP fájlt, de annak kisebb a prioritása mint a belső eMMC-n találhatónak. Érdemes lehet vagy azt átírni, vagy pedig egy saját fájlt beüzemelni, minimum 1000-es prioritással.
Én egyébként gyári Transmission-t és MiniDLNA-t használok. Előbbit gondolom te is ismered, számomra előnyösebb mint a DS. Utóbbi pedig nálam sokkal stabilabb mint a Syno-s médiaszerver (ha indexelés közben tallózom egy klienseszközről, akkor gyakran összeomlik és bezáródik a folyamata).

<-ƘƘ->

(#1378) trlala


trlala
aktív tag

Megjött a válasz a Cloud Station problémára:
"Cloud Station Server is started now. The issue was, that the user home service wasn't activated. I activated it and now it's running."

(#1379) Kendek válasza trlala (#1378) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ma jött hozzá frissítés, gondolom akkor abban már javítva is lett a probléma. :)

<-ƘƘ->

(#1380) trlala


trlala
aktív tag

Belülről szépen megy az ftp, de kintről nem érem el a routerre dugott hdd-t. TotalCommander ftp klienst használok:
[kép]
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1381) Kendek válasza trlala (#1380) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk megfogja a tűzfal, az automata blokkolás, vagy lehetsz NAT mögött is. Portok nyitva, mást elérsz kívülről?

<-ƘƘ->

(#1382) trlala válasza Kendek (#1381) üzenetére


trlala
aktív tag

Más ftp tárhelyet elérek. Amiket soroltál, az mind ok.

[ Szerkesztve ]

(#1383) Kendek válasza trlala (#1382) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor mennie kellene. A 20 és 21-es portoknak kell alapból nyitva lenniük, így a publikus IP címeden keresztül a kliens elérheti a szervert. A próbálkozást is könnyen ellenőrizheted, mert a tűzfal beállítófelületén a Találat alatt számolja.
Amúgy nem más FTP tárhelyre gondoltam, hanem arra, hogy a router egyéb szolgáltatását eléred-e kívülről (pl. az SRM-et)?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1384) trlala válasza Kendek (#1383) üzenetére


trlala
aktív tag

Azt sem érem el. Illetve a mult héten quick connecttel elértem, de ma az sem ment.

(#1385) Kendek válasza trlala (#1384) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor felesleges az FTP-vel foglalkozni, mert nem azzal van a baj. Az első gondolatom az, hogy Carrier-grade NAT alatt vagy. Csekkold, hogy a Hálózati központ -> Állapot alatt kiírt IPv4-es cím az egyezik-e azzal amit itt mutat. Ha nem, akkor közvetlenül nem érhető el kívülről a routered.

<-ƘƘ->

(#1386) trlala válasza Kendek (#1385) üzenetére


trlala
aktív tag

Igazad van, nem egyezik a kettő. Az egyik 94-gyel kezdődik, a másik 100-zal.

(#1387) Kendek válasza trlala (#1386) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az internetszolgáltatód telefonos ügyfélszolgálatán keresztül tudod jelezni a problémát. Nyugodtan mondd meg nekik, hogy otthoni szervered van és a külső eléréshez saját publikus IP-címre van szükséged. A nagyobb szolgáltatóknál ez nem szokott problémát jelenteni, és azonnal, ingyenesen átállítják a kapcsolatodat.

<-ƘƘ->

(#1388) trlala válasza Kendek (#1387) üzenetére


trlala
aktív tag

:R
Köszönöm szépen.

(#1389) trlala


trlala
aktív tag

Tegnap beállíttattam a szolgáltatóval a publikus ip-t. Most elérem kívülről az srm-et is, ftp is ok. Bejelentkeztem a synology webhelyére, a ddns hostnév alatt piros pötty van, pedig ezzel értem el az srm-et. :)
Valami mégsem ok. A VPN-t mondjuk nem tudtam még beüzemelni

(#1390) Tamarel


Tamarel
senior tag

IPv6, újra

Valamiért teljesen ki szeretnék írtani a NAT-ot (pedig több esetben is van haszna), így az ipv6 esetén egyszerűen nincs lekódolva.

Nézzük szintenként:
- WAN: engedélyeztem, tűzfalszabályt kitöröltem, kívülről van v4 és v6-os címem is, router szolgáltatásai elérhetőek mindkét módon
- LAN: nincs engedélyezve, belül csak helyi címek vannak, v6-on az eszközeim nem tudnak kifelé kommunikálni (hiányzik hozzá a NAT)

Eddig jó, nincs teljesítmény-probléma (lévén v4-en megy minden kifelé).

Ha bekapcsolnám a LAN-on, akkor a szoláltató adna dhcpv6 címet az eszközeimnek, vagyis látszana mikor online, milyen hardver és tűzfal-szabályokkal kellene védeni a kezdeti bejövő forgalomtól.
Mint már korábban teszteltük, több szolgáltatás sincs dual stack-ra felkészítve, így mindenféle érdekességet lehetne tapasztalni (belassulás, beragadó ipv6 cím). Gyanúsan CTF se tudja.

Tehát marad csak a WAN-on.

[ Szerkesztve ]

(#1391) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes a log..

Hogy ez miért érdekes?

Ezért:

Ezmi?!?!

A LAN 2-n egy switch van, a Switch-en 3 eszköz, és mindhárom eszköznek van DHCP foglalás kiosztva, és egyik sem kap 0.12-es ip-t. Ami még érdekesebb, hogy fent, az IP között van amikor netes IP szerepel 255.255.0.0 maszkkal..

Amit nem értek, hogy netes ip, és más maszk hogy kerül oda? A dual wan miatt nincs lan 1-es portom, de ennek ehhez szerintem semmi köze..

Jelenleg egy wifin lógó teló kapja meg ezt az IP-t. De a netes IP a LAN 2-n még mindig megmagyarázhatatlan jelenség, számomra.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1392) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1391) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az a switch ip címe nem? Nem menedzselhető ?

[ Szerkesztve ]

(#1393) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1392) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudok róla.. Egy sima 8 portos gigabites tp-link swtich.

És, az 50 bejegyzésből 2 vagy 3 ilyen an..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1394) gyugyo79 válasza hackeeeee (#1393) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor kezd el pingetni és kapcsolgasd le az eszközöket amikor nem jön válasz akkor megvan a bűnös lehet szűkíteni.

(#1395) hackeeeee válasza gyugyo79 (#1394) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De alapból mitől lehetne 163-as ip DHCP-n keresztül, amikor 1.x és 0.x az IP tartomány a dual wan miatt?

Aha, na várjunk.. Ugye a Cisco HGW ip-je 0.1.. És ott van.. Megvan.. De nem értem, hogy mit keres ez a Syno logjában?!

És a Cisco HGW-be kötött Settopbox LAN ipje.. Vagyis, nem.. Ez a Cisco HGW-ben a router IP-je, mert ugye DMZ-be van téve.

Na oké, most szüntetem meg a dualwan-t. Mert ez csak kavar..

Mert azt akkor sem értem, hogy hogy kaphat netes ip-t egy belső hálón lévő gép.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1396) vernux


vernux
tag

Heló! Router vásárlásán gondolkodom, 2 opció lenne. Synology RT1900ac Router vagy ASUS RT-AC66U B1 AC1750 Router. Tömb házban lakok, szóval nagyon sok router/wifi van ( azt olvastam hogy a Synology nem szereti ezt). Kérdésem a Synologyról még az lenne, hogy az USB portot lehet osztani? 1 külső vinyó és a nyomtató menne rá (ha lehet).

(#1397) Kendek válasza vernux (#1396) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Két USB port van a routeren, a vinyót célszerűbb a 3.0-ba dugni. Ha ennél többre van szükség, akkor már egy HUB-ot kell beiktatni. Bár annak lehetnek hátrányai.
A sok konkurens Wi-Fi jel sosem jelent jót a vezeték nélküli kapcsolatra nézve. Ilyenkor általában az 5 GHz-es sáv használata lényegesen előnyösebb lehet.

<-ƘƘ->

(#1398) hackeeeee válasza hackeeeee (#1395) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És tényleg a dual wan-ra írt hülyeségeket a LOG.. Ergo, a LAN2 abban az esetben WAN2 akart lenni, szerintem.. Szép.

Véleményem szubjektív...

(#1399) Tamarel válasza Kendek (#1397) üzenetére


Tamarel
senior tag

Az 1900-on 1 darab usb 3.0 van.

(#1400) Kendek válasza Tamarel (#1399) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, igazad van, tényleg. :B
Akkor ott csak egy HUB tud több csatlakozót varázsolni. :)

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.