Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Hát Urak, erről lemondtam. Próbáltam amit lehetett, de nem megy a dolog. Ami mindig megakadt film, ez volt:

SiZE..........: 26,6 Gb
ViDEO CODEC...: AVC
FRAMERATE.....: 23.976 fps
BiTRATE.......: 24.2 Mbps
RESOLUTiON....: 1920 x 1080
AUDiO.........: English DTS-HD MA 7.1 @ 4 958 Kbps | Hungarian AC3 5.1 @ 640 Kbps

(#502) blakey válasza I'am Dony (#501) üzenetére


blakey
titán

Ezért használok NAS-t és külső lejátszókat, DLNA-nak meg Serviio van telepítve (ha valamelyik eszköz nem képes SMB/NFS-re) úgy egész tűrhető. Egyébként SMB vagy NFS az ideális hálózati lejátszáshoz (is).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#503) Kendek válasza I'am Dony (#501) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez már egy viszonylag komolyabb darab, mert már több mint 3 MiB/s adatmozgatás kell hozzá. Maga a WiFi kapcsolat belassulhat ez alá, de a vezetékes összeköttetés nem lehet szűk keresztmetszet. Előfordulhat, hogy ennyit bír a médiaszerver vagy a TV, nem tudom.
Ha tudsz akkor próbálj meg NFS vagy FTP kapcsolatot használni hozzá (a Samba nem optimális). Ha a készülék nem tudja ezeket, akkor csak egy közbeiktatott eszközzel fog menni. Nálam Rasbperry Pi 3 üzemel, annak ez a videó nem akadály. Plusz 8/10-bites HEVC is megy FullHD-ig, nem elborult bitrátával (pl. PSA kódolások).

<-ƘƘ->

(#504) blakey válasza Kendek (#503) üzenetére


blakey
titán

Mihez nem optimális a Samba? Nálam tökéletes, 20 éve azt használom és addig nem is használok NFS-t amig nincs gondom, 4K 180Mbps-ig próbáltam, tökéletesen ment a NAS-ról.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#505) Kendek válasza blakey (#504) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Samba nem natív megoldás, és eleve nagyobb az overhead-je. Az FTP az egyszerűbb, azzal és az NFS-sel nagyobb átviteli sebességet lehet elérni. Volt már rá példa, hogy nagy méretnél a Samba megakadt, viszont NFS-sel jó lett.

<-ƘƘ->

(#506) blakey válasza Kendek (#505) üzenetére


blakey
titán

Tökéletes az SMB, mint írtam 180Mbps-ig hibátlan, ennél nagyobb bitráta nem kell na meg ha 20-30 gép van a hálózatba akkor egyszerűbb az SMB. FTP is jó, de helyi hálózatban hülyeség, külső eléréshez azt használok. Szóval én kifejezetten ajánlom az SMB-t, tökéletes. NFS akadásra is volt példa és aki nem jártas benne annak nehezebb beállítani az összes eszközét NFS-re. macOS-t használok, Linuxot és még értenék is hozzá mégis tökéletesen elégedett vagyok az SMB-vel, bátran ajánlom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#507) lela válasza Kendek (#496) üzenetére


lela
aktív tag

Megjött a kábelem, rá is kötöttem a HDD-t, de írtad, hogy a routerrel érdemes formázni, de nekem ki van szürkülve az a menü. Az az igazság most olvasgatom, hogy SSH meg Putty, úgy látom ezt a linuxot csak nem tudom kikerülni. Szóval akkor hol is kezdjem?

Rádugva a winchestert kiírta, hogy visszaveszi usb 2.0 ra a 2.4ghz interferencia zavarok miatt. Én visszakapcsoltam USB 3.0 ra, remélem ezzel nem okozok sávszélesség csorbulást?

Amit megadtál progit csak elindítom és kész és csinálok egy config.ini filet abba pedig beírom amit megadtál, majd kitallóz start és kész?

[ Szerkesztve ]

(#508) Kendek válasza lela (#507) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kattints rá az eszközre a listában, akkor kattinthatóvá válik a gomb is.
A nem megfelelően árnyékolt USB 3.0-ás eszközök (pl. HUB-ok) zavarhatják a 2,4 GHz-es WiFi-t, de jelen esetben nem kell ettől tartanod, szóval szükségtelen a 2.0-ra korlátozás.
A megadott exe valójában egy tömörített archívum, kicsomagolva kapsz több fájlt is. Az as_mp_Tool v0.3.ini-ben tudod átírni a mutatott értékeket (ez persze nem kötelező), az MPTool.exe-t kell indítanod és a 140509_A1_82_80.bin a használandó firmware.

<-ƘƘ->

(#509) Multibit válasza I'am Dony (#501) üzenetére


Multibit
veterán

Valamilyen muxolási, vagy kódolási jellegzetesség lehet, ami nem fekszik a tévédnek. Az általad beírt jellemzők nem elegendőek ennek megállapításához. Pl. ha ilyet látsz a mediainfoban: Muxing mode : Header stripping, vagy túl magas a Ref frames érték, akkor lehetnek gondok nem megfelelő lejátszó eszköz használata esetén.

(#510) Multibit válasza blakey (#506) üzenetére


Multibit
veterán

Kendeknek igaza van. Attól, hogy húsz éve nem futottál bele SMB problémába, még nem jelenti azt, hogy tökéletes (nem mernék ilyet kijelenteni semmivel kapcsolatban az informatikában). És igen, két Unix közé felesleges Windows-barát SMB-t erőltetni, még akkor is, ha Te egyszerűbbnek érzed a beállítását.

(#511) blakey válasza Multibit (#510) üzenetére


blakey
titán

Nem is azt mondtam, hogy nincs igaza, azt írtam, hogy ha tökéletesen fut valami akkor addig nem "zaklatom", ennyi, és tökéetesen fut. Mint írtam, SMB/NFS-t ajánlottam, de hibátlanul teszi a dolgát nálam az SMB, mindegy, hgy UNIX vagy bármi, nem kell ennyire leírni az SMB-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#512) Tamarel válasza blakey (#511) üzenetére


Tamarel
senior tag

Amíg NAS volt, NFS-t használtam, de a DLNA lejátszás miatt folyamatos szívás az újraindexelés.
Most a routeren emiatt csak SMB-t használok.

(#513) I'am Dony válasza Multibit (#509) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szia! Igen én is arra jutottam, hogy a TV lejátszójának akadhat gondja bizonyos tartalmakkal. Tervben is volt egy külsős lejátszó, de előtte tettem egy próbát. Jó lett volna még egy + eszköz nélkül megoldani, meg kényelmes is lett volna. Egyébként egészen jó minőséget produkál a beépített lejátszó, -amíg megy :DD

(#514) blakey válasza Tamarel (#512) üzenetére


blakey
titán

DLNA-hoz kipróbáltam néhány szervert, a buta tv-ből az UMS tudod csak olyat varázsolni ami mindent vitt, igaz transzkódolással, a legjobban használható szerver a Serviio viszont ha az eszközökön elérhető a Plex akkor az többnyire a legegyszerűbb és legjobb megoldás ha nincs szükség egyéb dolgokra, telepíted a kliens app-ot és kész. NFS-t csak azért nem használol, mert minden hibátlanul működik és addig minek bolygassam ha nincs semmi gond. A routereken lévő DLNA szervert sajnos nem minden eszköz szereti.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#515) I'am Dony válasza Kendek (#503) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi az infót. Igen sajnos szükséges lesz egy külsős lejátszó.

(#516) sunpower válasza Kendek (#493) üzenetére


sunpower
tag

A régi Asus routeren nem volt feltelepítve entware, hanem a Shibby-féle Tomato-ba beépített Transmissiont használtam. A formázás Intruder fórumtárs leírása alapján lett elvégezve, ha jól emlékszem 3 partíció kellett.

Arra jutottam, hogy a vinyón lévő adat egy részét megmentem, de leformázom az egészet és akkor 0-ról lehet kezdeni a dolgot (így talán nem bonyolódok bele egy nekem kínai történetbe és kevesebbet nyaggatok bárkit is).
Kérdés:
1. Ha formázom a külső HDD-t, akkor hány partíciót csináljak és mekkorát? (swap?)
2. Ha megvan a formázás, akkor is fel kell telepíteni ideiglenesen a DS-t a swap létrehozása miatt?
3. Az összefoglalóban van egy leírás az entware és a transmission telepítésére, azt tudom alkalmazni?

Köszi előre is!

(#517) Kendek válasza sunpower (#516) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elég egyetlen partíció, a formázást az SRM felületén hajtsd végre.
A DS nem szükséges egyáltalán ha nem akarod felrakni, a SWAP fájlt létre lehet hozni manuálisan is:

dd if=/dev/zero of=/volumeUSB1/usbshare/swapfile bs=1M count=1024
chmod 0600 /volumeUSB1/usbshare/swapfile
mkswap /volumeUSB1/usbshare/swapfile

Ez így 1 GiB méretű lesz, az aktiválása a következő paranccsal történik:

swapon -p 1000 /volumeUSB1/usbshare/swapfile

Az összefoglalóban a leírás az oké, nyugodtan használhatod. De jelen esetben akkor az indítószkriptbe bele kell még írni a SWAP fájl bekapcsolását is.

<-ƘƘ->

(#518) sunpower válasza Kendek (#517) üzenetére


sunpower
tag

Oké, köszi, csak jussak el odáig. :B
Ahogy haladok, inkább kérdezek lépésenként.
(Eddig még értem)

[ Szerkesztve ]

(#519) caris1


caris1
tag

Használ valaki telekomos IPTV-t, úgy hogy a set-top-box a Synology routerre van kötve?
Ha igen, akkor milyen beállítások kellenek ebben az ablakban, hogy rendesen működjön?
Egyáltalán működik?
(A rotuerem a telekom routere mögé van kötve DMZ-ben, routerként konfigurálva.)

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#520) MrCsiT válasza I'am Dony (#497) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szedd le a plex.tv (talán) oldaláról a legújabb Synology-ra való plex csomagot.
Telepítsd fel a 118-ra, és próbáld ki azzal.

A Synology NAS topicban a plex szóra rákeresve páran leírtuk a konfigurálását.
A lényeg, hogy az appon belül meg kell adnod a TV IP-jét, hogy az azonosítás nélkül csatlakozhasson a plex-hez, illetve a NAS-on főkönyvtárban kell egy mappa, ahová a filmeket rakod.
Érdekesség, hogy a DLNA-t ki lehet a plex-ben kapcsolni, és akkor is menni fog a filmlejátszás(ne kérdezd, hogy oldja meg a szoftver..)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#521) blakey válasza MrCsiT (#520) üzenetére


blakey
titán

A Plex-ben a DLNA az a külső, egyéb nem Plex lejátszáshoz biztosítja az elérés, tehát ha nem Plex-el akarod indítani a lejátszást hanem egy beápített DLNA klienssel akkor a Plex DLNA-járól fog menni és az elég gyengusz, tehát a Plex szerver és Plex kliens nem a Plex DLNA-t használja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#522) Sefter válasza caris1 (#519) üzenetére


Sefter
veterán

Ne úgy használd...
Iptv maradjon az telekomos ONT-ba, a netet tedd csak a routeredbe.. Kérni kell, hogy állítsák az ONT-t passtrought módba.

Psn ID: sefter_hun

(#523) sunpower válasza Kendek (#517) üzenetére


sunpower
tag

Végre sikerült leszedni mindent és le tudtam formázni a HDD-t.
Ext4, teljes méretű partíció.
Próbálom feltenni az .spk kiterjesztésű Transmission csomagot, de nagyon nem akarja.
Stimmel a partíció neve és a könyvtár is, de mindig azt mondja a telepítés végén, hogy nincs ilyen könyvtár (és kiírja hogy nem sikerült a telepítés).
Azért próbálom ezt, mert talán egyszerűbb és így már "csak" a swap fájlt kell beállítani.
Közben az sikerült. (Nem értem miért, mert volume1-nek neveztem el, de a leírásodban más néven van, de így is létrehozta.)
Mivel elég kínai a dolog, muszáj reprodukálhatónak lenni, ha valami összeborul, akkor ne kelljen nyaggatnom senkit.

[ Szerkesztve ]

(#524) Kendek válasza sunpower (#523) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Remélem, hogy nem keverted össze a /volume1 csatolási ponttal, mert az a belső eMMC tároló egyik partíciója és nem a külső vinyó (/volumeUSB1/usbshare). A csatolási pont nem függ össze az elnevezéssel. Azért csekkold, /dev/sdr az USB-s eszköz, sda a belső chip:

mount | grep " /volume"

Az spk csomagot sosem próbáltam, így ahhoz nem nagyon tudok hozzászólni. Én amit tudtam azt pár, szimpla másolós parancsba leírtam. Ugyanakkor a settings.json fájlt ott kézzel kell módosítani, különben problémás lenne akár csak a webes felület használata is.

<-ƘƘ->

(#525) gyugyo79 válasza sunpower (#523) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az nagyon nem jó, ha úgy, hogy nem tudod mit csinálsz még + ba átírsz ilyeneket másra.
Ha úgy van ahogy írtad létrehoztál még egy swap fájlt a belső tárra ráadásul 1 GB helyet is elfoglal onnan. Ezzel elég nagy galibákat is okozhatsz, főleg ha egy törlés parancsot adsz ki rossz könyvtárra. Pedig ha tényleg a volume1-re csináltattad a swap fájlt akkor az jön majd egy swapoff után.

A jövőbe egy tipp. Az ssh -n ha jobb egérgombot nyomsz bemásolja ami a vágólapon van. Ha olyan ír neked valamit akiben bízol azt másold ki és ott meg egy jobb kattintással bemásolódik.
Ha nem bízol meg 100% a forrásba akkor meg szánd rá az időt egy kis google-ra a legtöbb parancsot megtalálod és legalább tudod mit csinálsz, tudsz mérlegelni lehet látod is ha valaminek nem lesz jó a vége ha lefuttatod.

(#526) sunpower válasza Kendek (#524) üzenetére


sunpower
tag

Na igen, ebbe keveredtem bele. Alapból formázás után a külső HDD-t usbshare1-nek nevezi el a rendszer. Nekem ez igen megtévesztő volt.
Most átneveztem teljesen másra.
Így már kezd (talán) derengeni, hogy a fizikai eszközök és a csatolási pontok miként különülnek el.

gyugyo79

Guglizok ezerrel hidd el, hogy legalább a konyhakész parancsokat megértsem hogy mit miért, de nem mindig jön össze.
Kicsit betojtam, hogy a belső tárolóra sikerült swap-ot létrehoznom, de a kép alapján nem. Ugye jól látom?

A másolós megoldást ismerem és persze aki itt segít abban megbízom, mert többet tud mint én.
(Ez az elnevezés meg a csatolási pont rendesen megkavart.)

(#527) Kendek válasza sunpower (#526) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tudom, hogy elég hülyén néznek ki az összefoglalóban is azok a másolós, de egyébként ránézésre értelmezhetetlen parancsok. De rosszabb lenne ha azt mondanám, hogy itt van hogyan kell kinéznie és állj neki paranccsorban szövegszerkesztővel. Viszont az eszembe jutott, hogy ami olyan parancs, annak a végeredményét majd linkelni fogom pastebinre, hogy látni lehessen, hogy mégis miről van szó. :)

<-ƘƘ->

(#528) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Nekem szerencsére 99% jó ahogy van a router ezért kevésbé olvasok utána dolgoknak a NAS on ott van minden erre nem nagyon kell semmi +. De elsőre nagyon egy régi dsm re hajaz az rsm. Ott a DS által is használt TM is használható volt simán mint TM, lehetett a webes felületet meg a TM klienst is használni. A 6 os DSM től szünt ez a lehetőség meg. Ha ez így van akkor elég DS t telepíteni és a json ba engedélyezni a csatlakozást. Meg a swap prioritást beállítani.

Mondjuk szerintem aki most vág bele és nem ragaszkodik a TM hez a megszokás miatt az messze jobban jár Synologys rendszeren a DS használatával, főleg ha az RSM et oda fejlesztik ahol a DSM már most tart. Mert ott a DS alatt futó TM beállításait teljesen lemásolva se hozza ugyan azt a teljesítmenyt a külön telepített. Még ha az okára rendes magyarázat nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#529) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#528) üzenetére


gyugyo79
addikt

Rsm =srm csak a telefonom valamiért úgy nem szerette és nem szúrtam ki.

(#530) Kendek válasza gyugyo79 (#528) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az SRM az konkrétan az 5.2-re épül, ezért sem lehet a DSM-re készült friss, de architekturálisan kompatibilis ARM csomagokat futtatni. Teljesítmény szempontjából közrejátszhat az is ha a bináris nem használja ki rendesen a hardvert. Pl. az Entware az csak Soft-float, ezért is használok inkább chroot-olt Ubuntu-t. Mondjuk az sem tökéletes, de ugyanaz az optimalizálás mint a rendszerfájloknál (ami nem csoda ha Debian alapú). Persze egyéb, speckó dolgok is lehetnek a DS-nél ha mégis jobb teljesítményt nyújt.

<-ƘƘ->

(#531) sunpower válasza Kendek (#530) üzenetére


sunpower
tag

Nincs bajom az ilyen parancsokkal, mindegy hogy néznek ki, de rá szoktam keresni, hogy mit csinálnak. Legalább valami halvány segédfogalmam legyen róla.

gyugyo79

Régebben nekem is volt egy 111-es nas-om, de először ott is fel kellett hekkelni a tm-et (már nem tudom hogyan). Majd egyszercsak megjelent a telepíthető elemek között és akkor nem kellett vele gatyázni.
Azért szeretném feltenni a tm-et, mert sok éve használom (nas, Asus router) és soha semmi bajom nem volt vele. Egyszerű, átlátható, van hozzá Remote GUI......

Kendek

Nálam az egyéb rendszer felrakása nem igazán jön szóba, tökéletes az alap, csak ezt a tm-et akarom rá feltenni, más kívánságom nincs.
Reggel még félig kómásan próbálkoztam, a swap-ot létre is hozta a külső HDD-n, de a bekapcsolási parancsra valami jogosultsági problémát írt ki. Este belinkelem a képet otthonról.

(#532) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ma elérhetővé vált az év végi, főverzió frissítés (1.1.5 -> 1.1.6). Ez azt is jelenti, hogy külön le is tölthető, valamint, hogy frissítés után egyes, a rendszerpartíciót érintő manuális változtatások elvesznek. Gondolok itt az Entware, NFS, SWAP fájl és egyéb dolgok beállítására. Ezek működését ilyenkor le kell ellenőrizni, és szükség esetén javításokat kell eszközölni.
Látható funkcionális frissítés a 2,4 GHz-es WiFi csatornaszélességének fix 40 MHz-re történő beállíthatósága. Viszont ekkor csak automatikus csatornaválasztás érhető el. A másik, hogy a VPN Plus csomagból telepíthetővé vált egy új, béta verzió.

<-ƘƘ->

(#533) sunpower válasza sunpower (#531) üzenetére


sunpower
tag

Tehát a swap-ot létrehozta, de a bekapcsolásra ezt dobja:

Ilyesmit ír ki akkor is amikor az entware-t akarja leszedni a netről.

[ Szerkesztve ]

(#534) gyugyo79 válasza sunpower (#533) üzenetére


gyugyo79
addikt

ezt nem így kell ?
swapon /volumeUSB1/usbshare/swapfile -p 1000

Pontosabban én így csináltam és tuti működött:
Csak én nem 1 GB -osat meg egyel kiljebb raktam. Igazából azt néztem, hogy az én használatom mellet olyan keveset van használva, hogy át is térek egy SD kártyára azt se vágja tönkre de csak nem a belső részt amortizálja ...
dd if=/dev/zero of=/volumeUSB1/swapfile bs=1M count=512

chmod 600 /volumeUSB1/swapfile

mkswap /volumeUSB1/swapfile

swapon /volumeUSB1/swapfile -p 1000

[ Szerkesztve ]

(#535) Kendek válasza sunpower (#533) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mit ad vissza az

echo $USER

parancsra? Ha nem root-ot, akkor nem root felhasználóval vagy bejelentkezve. Csak a root felhasználónak van root jogosultsága. Magyarul ha pl. admin-t adtál meg (admin@192.168.1.1), akkor írd át root-ra (root@192.168.1.1).

(#534) gyugyo79: Teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#536) sunpower válasza gyugyo79 (#534) üzenetére


sunpower
tag

Nem tudom, én bemásoltam Kendek által írt sort.
Kipróbáltam azt is amit Te írtál és arra is ugyanazt dobja.

Kendek

Így már nem írt ki hibaüzenetet.
Ezt nem tudtam, azt hittem az admin meg a root ugyanolyan jogokat élvez.
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#537) gyugyo79 válasza Kendek (#535) üzenetére


gyugyo79
addikt

Na megint okosabb lettem, nálam az admin tiltva lett (SRM felület) ezért belépni se engedte amikor első ssh nekifutásom volt , az adminnak használt felhasználónak meg nem is adott ssh -hoz jogot (/sbin/nologin) ezért ahogy beléptem kilépett a putty ezek szerint ha az admin engedélyezve van azt beengedi ssh -n.

[ Szerkesztve ]

(#538) caris1


caris1
tag

Version: 1.1.6-6931

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#539) sunpower válasza Kendek (#535) üzenetére


sunpower
tag

Így már működik a dolog, köszönöm szépen mindkettőtöknek.

Még pár kérdés aztán nyugiban leszek egy ideig :R :

1. Imitáltam egy áramszünetet újraindítással. Ha megkérlek, akkor bele tudnád tenni valami indító részbe, hogy az USB-s HDD-n levő swap file prioritása automatikusan 1000 legyen? (A Transmission szépen elindul)
2. Beállítottam egy port forwardot hogy aktív legyek, de azt mondja hogy a port zárva van. Mit kéne még állítanom?
3. Van-e valami olyan opció, hogy ha ki akarom kapcsolni a routert, akkor le tudjam állítani? Csak újraindítást találtam.

Köszi előre is!

(#540) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Agyalok, hogy lecserélném az AC87U-t. A rigolyái miatt gondolkodom rajta, hogy váltok, és nézegettem az RT1900-at. Igaz, kisebb, mint az Asus, de talán elég lenne.

Hogy teljesít a Broadcom chip ebben a verzióban? 1000Mb-s digi netre tenném.

Ami fontos lenne a stabil wifi, 2.4 és 5GHz-n. Nincs már túl sok 2.4GHz-s eszköz, de van jó pár.

DSM-et már régóta használok, ezért tetszett meg a Router-ük is. Bár nem mindennap nézegetjük a menüt, de ettől függetlenül is.

Az OpenVPN ami fontos, hdd nem menne rá, van nas. :)

Nincs túl nagy terület, ~70nm, de, a 2.4 telítve van eléggé. Szal, ez miatt is fontos lenne, hogy megbízhatóan, stabilan működjön.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#541) Kendek válasza sunpower (#539) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1. Nem értem a kérdésedet. A prioritás állítását aktiváláskor célszerű megadni, szóval annak a parancsába írd be.
2. Ha a router saját rendszerén fut a Transmission, akkor nem kell portátirányítás, csak egy tűzfalszabály. Cél IP az SRM, a célport pedig legyen az amit megadtál a settings.json fájlban.
3. Több parancs is van leállításra; poweroff, shutdown -h now, halt ... De csak kézzel tudsz áramtalanítani.

<-ƘƘ->

(#542) Kendek válasza hackeeeee (#540) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

CTF van ugyanúgy mint az RT-AC87U-ban, az FA (Flow Accelerator) nem támogatott. 1000-es DIGI-vel nagyon hasonló sebességértékeket lehet elérni.
Az OpenVPN helyett érdemesebb fontolóra venni az SSL VPN-t. A Synology kicsit elhanyagolja az előbbit, viszont a saját megoldása nagyon jó. Ettől függetlenül ha csekkolod az összefoglalót, akkor ott leírtam a beállítását.
Véleményem szerint gyárilag kb. ugyanazt a területet lehet lefedni mindkettő routerrel. De, hogy mennyire stabil, arról nem igazán van tapasztalatom. Viszont az RT2600ac az már Qualcomm-os, és az én volt 87U-mhoz képest lényegesen stabilabb.

<-ƘƘ->

(#543) hackeeeee válasza Kendek (#542) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem elég lenne a gyári FW. AC87U-nál inkább az aktualizálás és hibajavítások miatt fontosabb ugye a CTW. Számomra.

Ez miatt bizonytalanodtam el egy kicsit a broadcom miatt.

Nézegettem Linksys-t is, AC1900-as vonalban, de akkor lehet érdemesebb volna fentebb menni. De, akkor már ott az RT2600, ahogy Te is említed.

Visszább nem nagyon lépnék. Persze, ha 1900-as lesz, akkor a sebesség lassabb lehet, hardveresen lehetőség szerint már nem mennék visszább, ha nem muszáj.

Akkor még marad a gondolkodó státusz, és később lehet inkább RT2600. Tetszik ez a vonal, számomra maga a felület felhasználóbarát, plusz a nagy testvérnél a hardware is elég combos.

Véleményem szubjektív...

(#544) Kendek válasza hackeeeee (#543) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem számít annyira az anyagi különbözet, akkor egyértelműen az RT2600ac az ajánlottabb. Firmware az csak a gyári Synology van, nem is lehet másban gondolkodni. Bár ez olyan, hogy az SRM mellett eszébe sem jut senkinek, hogy bármi másra kéne váltani. :)

<-ƘƘ->

(#545) twingo16v válasza Kendek (#542) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!
Írtam Neked PÜ-t!

(#546) blakey válasza hackeeeee (#540) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nagyon jól teljesít, nálam, 100 nm-en stabil a wifi minden sarokban. A wifi valószínűleg nem lesz erősebb az előzőhöz képest viszont minőségi, értsd úgy, hogy jól osztja a jelet. A legtávolabbi ponton is megvan a 35 Mbps ami nem olyan rossz. Ha van keret a nagyobbra és szükség is van rá akkor nem kérdés, hogy azt kell megvenni, nekem elég volt az 1900-as és nem bántam meg, arra amire kell elég, kiszolgálja a 25 készüléket ami rajta "lóg". A felület meg elsőre, a routerek világában furcsa de nagyon kellemes így routert konfigurálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#547) sunpower válasza Kendek (#541) üzenetére


sunpower
tag

Úgy értem, hogy ha elindul a router (áramszünet után), akkor automatikusan állítsa be, hogy a HDD-n lévő swap fájlt használja (magasabb prioritás). Úgy mint induláskor a TM.

Most újraindítottam a routert, de képtelen kapcsolódni. Gépet is újraindítottam, hátha. Látszólag minden LED oké, csak nem tudok bejelentkezni a 192.168.1.1-en. :F
Reseteljem?

(#548) hackeeeee válasza Kendek (#544) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, azért számít, ~20k az ~20k akkor is. Nagyjából annyi lenne a különbözet.

@blakey: Köszönöm!

Véleményem szubjektív...

(#549) Kendek válasza sunpower (#547) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint a külső SWAP fájl automatikus aktiválására gondolsz? Most akkor végül is hogyan indul nálad a Transmission, melyiket használod? Mert ha az Entware-es megoldást, akkor simán bele lehet írni annak az indítószkriptjébe is.

<-ƘƘ->

(#550) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nem nagyon volt szó még a tanúsítványokról, de én már régebben foglalkoztam a kérdéssel. Múltkorában a WebVPN miatt merültem bele, munkahelyre jó lenne mert vállalti gépen vannak tiltott oldalak.
Népszerű és ingyenes megoldásnak számít egy Let's Encrypt tanúsítvány igénylése. Két gond van ezzel; az egyik, hogy a DSM-től eltérően az SRM-ben nincs automatikus varázsló hozzá, a másik pedig, hogy jelenleg még nem lehet wildcard (csillagos) tanúsítványokat kérni.
Az első probléma legyőzésében tudnék útmutatást adni ha van rá érdeklődés. A legnagyobb kihívást az ACME challenge jelenti, melynek lényege, hogy bizonyítanunk kell, hogy a DDNS címünk az a sajátunk. De igazából egy kis SSH és portátirányítással könnyedén teljesíthető.
A második probléma megoldódni látszik jövő januárban. Ez esszenciális a WebVPN működéséhez, mert random előtagokat generál.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.