Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Kendek válasza blakey (#1500) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem vannak elfekvőben 7 dBi-s, kétsávos antennáim a routerhez. Azt hittem, hogy jobb lesz ezekkel mint a gyáriakkal, de lényegében elhanyagolható különbséget mértem. Határozottan nem éri meg az árát ha cserélni szeretnéd.

<-ƘƘ->

(#1502) Tamarel


Tamarel
senior tag

Néhány teljesítményt javító beállítás:
- Hálózati központ / Internet / Haladó: IPv6 letiltása
(így az internet felől csak IPv4 válasz tud érkezni, google cuccok észrevehetően gyorsultak)

- Vezérlőpult / Tároló / Tárhely / Speciális beállítások / Írás gyorsítótár támogatás: Késleltetett allokáció engedélyezése EXT4 esetén bekapcsolása
(NAS-on ez az alapértelmezett, de az SRM is elég stabil hozzá)

- Vezérlőpult / Fájlszolgáltatások / Windows fájlszolgáltatás / Speciális beállítások: Opportunistic Locking letiltása
(NAS-sal ellentétben itt nem működik jól, cifs-nél a távoli kéréseket nem utasítja vissza)

[ Szerkesztve ]

(#1503) blakey válasza Kendek (#1501) üzenetére


blakey
titán

:R
Valami hasonlóra gondoltam de reménykedtem, hogy azért érezhetőbb a javulás. Akkor ejtem a témát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1504) blakey


blakey
titán

Mivel itt volt néhány Asus AC87U tulaj ezért itt kérdezném, lehetőségem lenne árában cserélni az RT1990AC-t egy AC87U-ra, megéri? Nincs különösebb gondom, de ha pl. stabilításban jobb vagy Wifi-ben akkor talán meglépném. Elégedett vagyok az 1900AC-val.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1505) Kendek válasza blakey (#1504) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem jobban jársz ha maradsz a Syno-nál. A 87U az 5 GHz-ben akart volna erős lenni (4x4 MU-MIMO), de a Quantenna alrendszer inkább a gyengesége lett a routernek.

<-ƘƘ->

(#1506) blakey válasza Kendek (#1505) üzenetére


blakey
titán

Oké, most is sejtettem, hogy így lesz. :)
Teljesen jól működik, stabil, teszi a dolgát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1507) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Úgy tűnik, hogy tényleg azért nem jött mostanában SRM frissítés, mert egy nagyobb dobásra készülnek a Syno-nál. Érkezik egy új router, az MR2200AC. Az MR az a Mesh Router rövidítése, ami ugye erre utal. Kíváncsi vagyok, hogy milyen hardverrel szerelik, a 4.4-es Linux kernel valami frissebb megoldást sejtet. Ez ugye a chip gyártóján múlik, pl. az RT2600ac esetén a Qualcomm a 3.4-es kernelre épít.

<-ƘƘ->

(#1508) twingo16v válasza Kendek (#1507) üzenetére


twingo16v
tag

Remélem lesz belőle másik változat, mert se falra szerelhetőség, se antenna csatlakozók, és csak két lan, és egy usb3 csati van rajta.
Bár én is kíváncsi lennék mivel fog többet tudni a rajta futó SRM.

(#1509) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Ilyen mi a helyzet? Lényegében csak telót váltottam. A szolgáltatás elvileg fut, csak frissült párszor mostanság.

Viszont, fut a szerver, engedélyek rendben. Csak telefont váltottam, a régivel ment.

Semmi, Én voltam a bamba. Működik, bocsi. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1510) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Az idei Synology Solution Exhibition témája:

Networking
Set up intelligent mesh Wi-Fi
Hassle-free setup according to different needs, flexible Wi-Fi coverage, and centralized management of all devices

Synology Router Manager 1.2
SRM 1.2 comes with complete parental control and an intrusion prevention system, optimizing performance and keeping the connection safer.

Kíváncsi vagyok, hogy az az új intrusion prevention system mennyire lesz optimalizálva. A mostani, béta státuszú csomagos megoldás motorja sem az övék, de ugye szinte teljesen használhatatlan.

<-ƘƘ->

(#1511) blackdemon30


blackdemon30
csendes újonc

Udv.
Tudna-e valaki nekem segiteni?

Itt talaltam egy csomgaot amivel instalalni lehet a Rutorrent+Rtorrent-et. " https://github.com/Entware/Entware-ng/wiki/Using-Rtorrent "

Kapok egy hiba uzenetet, de nem ertem hogy miert vagy mi lehet a gond.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1513) Kendek válasza blackdemon30 (#1511) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Működik az normálisan, csak valamiért a router rendszerében levő pidof és killall parancsok nem látják az rtorrent folyamatát. Ami érdekes, mert eddig nem találkoztam hasonló problémával más programok kapcsán.
Ha még mindig telepítve van nálad az Ubuntu chroot környezet is, akkor a /opt/etc/init.d/S85rtorrent fájl szerkesztésével kikerülhető a probléma. Az utolsó sor elé szúrd be a következő két parancsot, hogy így nézzen ki:

alias pidof="chroot /ubuntu /bin/pidof"
alias killall="chroot /ubuntu /usr/bin/pkill"
. /opt/etc/init.d/rc.func

<-ƘƘ->

(#1514) blackdemon30 válasza Kendek (#1513) üzenetére


blackdemon30
csendes újonc

Hibauzenetet kapok.

" [ Directory '/opt/etc/init.d' does not exist ] "

(#1515) Kendek válasza blackdemon30 (#1514) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha Ubuntu chroot alatt (uroot) vagy, akkor a /mnt/HDD/entware/etc/init.d/S85rtorrent útvanolon találod a kérdéses fájlt.

<-ƘƘ->

(#1516) blackdemon30 válasza Kendek (#1515) üzenetére


blackdemon30
csendes újonc

Sikerult.

Most ha ralepek a " http:<device IP>:81/rutorrent " nem jon be semmi oldal :(

(#1517) Kendek válasza blackdemon30 (#1516) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a cím:

192.168.1.1:81/rutorrent

Ha fut az rtorrent és a bekonfigurált lighttpd, akkor be kell hoznia a webes felületet. Nálam legalábbis teljesen jól működött mikor próbáltam.

<-ƘƘ->

(#1518) blackdemon30 válasza Kendek (#1517) üzenetére


blackdemon30
csendes újonc

Nekem nem jon be semmi :(

(#1519) Kendek válasza blackdemon30 (#1518) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csak annyit csináltam, hogy kiadtam az opkg install rtorrent-easy-install parancsot, és simán megy, tudok letölteni is. Igaz, hogy failed-et jelez vissza a telepítő, de ez false. Viszont az S85rtorrent fájl szerkesztése után kell egy

opkg upgrade

parancs, hogy lefusson még egyszer a konfigurálás, plusz le kell állítani és újra kell indítani a szolgáltatásokat:

/opt/etc/init.d/rc.unslung stop
/opt/etc/init.d/rc.unslung start

<-ƘƘ->

(#1520) blackdemon30 válasza Kendek (#1519) üzenetére


blackdemon30
csendes újonc

Most az a gondom hogy mukodik az oldal, csak nem fogadja el a username meg a password-ot.

Hol tudom megnezni mi van bealitva, mert hiaba probalom azt amit en adtam meg, mert nem enged be velle. :(

(#1521) Kendek válasza blackdemon30 (#1520) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem akarod kiengedni a belső hálózatodról a WebUI-t (VPN), akkor szerintem a jelszavazás felesleges. Ha pedig mégis, akkor a https-t konfiguráld be (keress rá, nem tudom, hogy hogyan kell), mert a titkosítatlan kapcsolat nem túl biztonságos.
A felhasználónév és jelszó páros a /opt/etc/lighttpd/rutorrent_passwd fájlban van rögzítve. Úgy tűnik, hogy nem működik megfelelően, mert nem fogad el mindenféle jelszót akkor sem ha helyesen van megadva. A jelszókérést a /opt/etc/lighttpd/conf.d/99-rtorrent-fastcgi-scgi-auth.conf fájlban tudod kikapcsolni. A mod_auth sorát kommenteld ki majd indítsd újra a lighttpd-t.

<-ƘƘ->

(#1522) blackdemon30 válasza Kendek (#1521) üzenetére


blackdemon30
csendes újonc

Rendben ez megoldva. Hasznalom jelszo nelkul egyenlore.

Most mas dolgot fedeztem fol.

Mivel nem mukodik a Cloud Station Server, sokat kutattam mig ra talaltam erre:
" https://duru.go.ro/owncloud-through-lighttpd-entware-ng/ "
Amivel meg lehet oldani hogy Cloud-nak hasznaljuk a routert.

El is kesztem telepiteni de hibakat kapok. :(

(#1523) Kendek válasza blackdemon30 (#1522) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem csak akkor állj neki ha érted is a leírást, és nem csak másolod a parancsokat. Eleve a lighttpd miatt ütközhet az rtorrent webes felületének beállításával (van is rá ugye figyelmeztetés), vagyis szükség lehet módosításra. Amúgy ha érted, akkor az Ubuntu chroot-olt környezete alatt is megcsinálhatod. Viszont ezen én már nem fogok végigmenni, szóval segíteni nem tudok benne.

<-ƘƘ->

(#1524) twingo16v


twingo16v
tag

Jött frissítés az 1900AC-re!

Verzió: 1.1.7-6941

A kiadási jegyzék, itt olvasható

(#1525) Kendek válasza twingo16v (#1524) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszi, hogy szóltál, ezt gyorsan kiszúrtad. :)
Néztem délelőtt, akkor még nem volt elérhető.

<-ƘƘ->

(#1526) hackeeeee válasza twingo16v (#1524) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2600AC-re is elérhető.

Ha hazaérek felteszem. :)

Véleményem szubjektív...

(#1527) Kendek válasza hackeeeee (#1526) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Frankó, mert most már 40 MHz-es csatornaszélességnél is kiválasztható kézzel a 2,4 GHz-es csatorna. :)

<-ƘƘ->

(#1528) hackeeeee válasza Kendek (#1527) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaja, plusz ahogy néztem, még az ipv6-ot foltozták.

Véleményem szubjektív...

(#1529) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Használtok UPNP-t, vagy csak port forward?

Véleményem szubjektív...

(#1530) blakey válasza hackeeeee (#1529) üzenetére


blakey
titán

Én használom, nekem ez kényelmes, a sok port forwardba egyszer beleuntam, gyerek mindig jött, hogy nyitni kéne egyet. Lehet, hogy nem jó de akkor is kényelmes, évek óta így van. Ha csak 1-2 dologhoz kell akkor nem kell aktiválni.

Amúgy a syno-t eladtam.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1531) hackeeeee válasza blakey (#1530) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam nincs sok minden szerencsére, viszont ki semmit sem teszek, ami kell kintről, az VPN-nel érem el.

Xbox miatt gondolkodom rajta, hogy biztos meglegyen minden, bár elvileg open a NAT, de..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1532) blakey válasza hackeeeee (#1531) üzenetére


blakey
titán

Úgy tudom, hogy upnp esetén akkor aktív a port ha az adott kliens engedélyezi, pl. ha nem töltők le akkor nincs kommunikáció és nem is aktív a port, lehet, hogy félni kéne a upnp aktiválásától de őszintén szólva kényelmes, addig használom amig nincs semmi gondom, évek óta hibátlanul működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1533) hackeeeee válasza blakey (#1532) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát meg ugye SRM-nél, kell a belső szabály is hozzá, addig amúgy sem engedi ki.

A lényeg az lenne, hogy a NAS-t semmiképp sem szeretném kintről elérni.

Véleményem szubjektív...

(#1534) Kendek válasza hackeeeee (#1529) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam is be van kapcsolva, de igazából csak a PS-t látom, hogy állít be portátirányítást. Nagy veszélye nincsen neki, mert én a tűzfalon átkapcsoltam, hogy a WAN-LAN forgalom tiltva legyen. Ha nálad is így van és a tűzfalon nem engeded ki a NAS-t, akkor nem lesz elérhető. Ez ugyanolyan mint a router szolgáltatásai. Alapértelmezetten az összes port a routeré, és a tűzfal a kapu. Attól, hogy egy port a NAS-ra mutat, még a router vagy a NAS tűzfala megfoghatja.

(#1532) blakey: A portátirányításnak az lenne a lényege, hogy valamilyen szervert ki tudjál engedni a netre. Szóval egy letöltés ilyenkor az internet irányából jön, ehhez kell a portátirányítás. Viszont a letöltés csak akkor indítható, ha tudnak kommunikálni.
Amúgy akkor most mire cserélted le az RT1900ac-t? :)

<-ƘƘ->

(#1535) blakey válasza Kendek (#1534) üzenetére


blakey
titán

Most még nem cseréltem, N18U van Tomato-val amíg eldöntőm, hogy jó lesz-e az Ubiquiti AmpliFi nekem vagy sem, esetleg valami más.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1536) hackeeeee válasza Kendek (#1534) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs hozzáadva tűzfalban, direkt, csak a VPN. Plusz külön a forwardok a többinek.

Nas saját tűzfala tiltva van, mert így elég a router-é, abban viszont nyoma sincs a nashoz tartozó portoknak, pont ezért.

Viszont, tettem egy próbát az ipv6-tal, megint.. Beállításkor működött, az első újraindításig, azóta semmi.. mintha be sem lenne állítva.. Nem nagyon értem, hogy miért nem megy. DHCP-PD v6-ot adok neki, az Asus-nál is így ment, beállításkor megy, újraindítom a router-t, onnantól nyoma sincs az ipv6-nak.

Véleményem szubjektív...

(#1537) hackeeeee válasza hackeeeee (#1536) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update, úgy néz ki megoldódott.. Lehet, hogy Én voltam a bamba, hogy a "beállítás alapértelmezett átjáróként"hez nem tettem pipát.

Kérdés, ez kitörölhető? Csak kivettem az engedélyeztől a pipát.

Update: Mégsemjó, router reboot után ugyan úgy nincs IPV6.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1538) Kendek válasza hackeeeee (#1537) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az a tűzfalszabály a DHCPv6 szerverhez tartozik, ha aktív, akkor ne töröld ki ezt a szabályt mert akkor szerintem nem fog működni az IPv6. De igazából nem tudom, nálam csak a 6to4 van beállítva, de az is csak a routerre (Transmission-ben látom, hogy kapcsolódnak), a helyi hálózatra nem engedek IPv6-ot mert tökre belassítja az Androidos eszközeimet (DNS probléma).

<-ƘƘ->

(#1539) hackeeeee válasza Kendek (#1538) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ami fura, hogy ugye így a találatnál folyamatosan nő a szám, nem értem miért.

Noh, most maradt a dhcp-pd v6, és kézzel megadtam neki a digi DNS kiszolgálóját. Így jó volt reboot után is.

Update2: Noh, a kézzel megadott dns szerver után úgy néz ki már nem csinálja ezt sem. Hm, no, talán csak jó lesz végre.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1540) Kendek válasza hackeeeee (#1539) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért nő a szám mert gondolom kell az IPv6 kommunikációhoz. Ha nem kellene hozzá, akkor a tűzfal szabályra sem lenne szükség.

<-ƘƘ->

(#1541) hackeeeee válasza Kendek (#1540) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most úgy néz ki, hogy nem nő, és talán működik is.

Mégsem, feladtam. :(

Kézzel át kell tennem IPV6-ra, utána megy, ha reboot után ipv4-en marad, akkor amíg nem rakom át kézzel, addig ipv4 marad, és nincs ipv6.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1542) Tamarel válasza Kendek (#1538) üzenetére


Tamarel
senior tag

Azt tudod, hogy az ipv6-ot preferáló szolgáltatások így lassabbak az eszközeidről?

Pl. ipv4 NAT-tal indul a kifelé a kapcsolat, szerver látja, hogy van v4 és v6 címed is, v6-on szeretne kommunikálni, timeout, visszatér a v4-hez, működik. Nem layer 4 probléma, hanem 7.

Google drive-ba szinkronizálok laptopról, ipv6 kiirtásával 4 percről 30 másodpercre csökkent az ellenőrzés ideje.

A legutolsó update nem hozott semmi v6 hibajavítást, csak új beállítási lehetőségeket.

(#1543) gyugyo79 válasza Tamarel (#1542) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elolvastad, szerintem. "helyi hálózatra nem...". Így nem fordulhat elő amit írsz. Szerintem így csak jó fej a IPv6 - on torrentezőkkel.

(#1544) Kendek válasza Tamarel (#1542) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az IPv6-os tesztoldalak a helyi hálózaton semmit nem látnak belőle, így feltételezem, hogy nincs emiatt lassulás. SSH-n belépve a router rendszerébe, a

wget -qO- v6.ifconfig.co

parancs visszaadja az IPv6-os címemet, de pl. a notimon viszont már semmit.

<-ƘƘ->

(#1545) Tamarel válasza gyugyo79 (#1543) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nem olvastam félre, pont amiatt fordul elő, mert a LAN-on nincs. Végigteszteltem minden variációt, le is írogattam ide korábban.

A NAT miatt a router ip-je a forrás és dns-ben szerepel a v4 és a v6 cím is.

(#1546) Kendek válasza Tamarel (#1545) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a routeren a google.hu-t pingelem, akkor ott is IPv6 címre megy. Viszont nem lassú az oldal megnyitása a klienseken. De tudni kell, hogy nálam nincs a szolgáltatónál natív IPv6, csak a 6to4 van beállítva.

<-ƘƘ->

(#1547) Tamarel válasza Kendek (#1546) üzenetére


Tamarel
senior tag

Digi-n dhcpv6-pd van.

(#1548) Ati9500


Ati9500
senior tag

Sziasztok,

Van egy synology rt2600-as routerem, van arra lehetőség hogy a routeren lévő vinyón megosztott mappákat lássam messziről? - telefonnal

(#1549) Kendek válasza Ati9500 (#1548) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, a DS File app a hivatalos megoldás. VPN kapcsolaton keresztül viszont megy az SMB, FTP és NFS is ha kifejezetten ezek biztonságos elérése lenne a cél.

<-ƘƘ->

(#1550) felho001


felho001
tag

Sziasztok csak nálam szarakodik az új frissítés óta a rc2600? Néha gondol egyet és nem elérhető az 5ghz es hálózat, de semmi hibát nem ír újra kell indítanom hogy újra lássák az eszközök. Másnál semmi hiba?

Felhő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.