Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#9051) AMD_ok válasza Serpiko (#9050) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nagyon szép történet :))

(#9052) gtamate2 válasza JSaN (#9049) üzenetére


gtamate2
veterán

És máris őstag, azért tud valamit :D

*Sn0w

(#9053) danih válasza gtamate2 (#9052) üzenetére


danih
addikt

A trükk az, hogy szakmai topikban kell spammelni, nem logouton - az instant őstagság titka :DDD

(#9054) jozsi252


jozsi252
veterán

Nemtudjátok szokott lenni karácsony elött még leárazás valami apropó miatt? mittomén Halloween vagy akár miatt? vagy a legközelebbi nagy leárazás karácsonykor lesz?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#9055) danih válasza jozsi252 (#9054) üzenetére


danih
addikt

Mindig van halloween leárazás, de akkor olyan játékokat várj amelyek beillenek a kontextusba, tehát zombis-horroros: Killing Floor, Left 4 Dead-ek, idén talán kis Dead Island kedvezmény is lehet...

(#9056) Wolverine válasza jozsi252 (#9054) üzenetére


Wolverine
félisten

Lesz valami Halloweenre időzítve kb. egy-két hétig, de utána csak a decemberi leárazás jön.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9057) jozsi252 válasza danih (#9055) üzenetére


jozsi252
veterán

Ja télleg, tavaly is ilyen zombisok voltak, sajnos Dead Island-ot megvettem de már nagyon nagyon megbántam. Left 4 dead 2 viszont nagyon jó csak már unalmas túl sok óra van benne. 3.ik részt nemtudjátok tervezik valamikorra?

(#9056) Wolverine

Utolsó héten volt a karácsonyi leárazás tavaly is nem?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#9058) JSaN válasza jozsi252 (#9057) üzenetére


JSaN
addikt

Igen, utolso 2 het.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#9059) TazLeacher válasza jozsi252 (#9057) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egészen pontosan 20-án kezdődött.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9060) jozsi252 válasza TazLeacher (#9059) üzenetére


jozsi252
veterán

:R az infókért

iPhone 13 Pro Max

(#9061) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Egyébként nem furcsa, hogy a Rage nincs még kint a Store-ban? A dobozos STEAM only, de a Store-ba nem rakják ki... :F Csak érdekesség, semmi extra.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9062) BigBlue69 válasza danih (#9055) üzenetére


BigBlue69
őstag

Akkor egy Dirt 3 simán belefér??:D Van a multi részbe valami zombi mód szerűség.:D

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#9063) HS 2142 válasza TazLeacher (#9061) üzenetére


HS 2142
őstag

Én sem értettem, amikor rákeresek csak a trailert dobja ki és rákattintás után kiírja, hogy a régiónkban nem elérhető... :DDD

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#9064) Serpiko válasza danih (#9053) üzenetére


Serpiko
addikt

Nem értem mi a különbség, ha szakmai topikban írók vagy logouton vagy melyikbe. Egy hozzászólás egy pont akaár melyik topikba írók vagy mi a fene ezt nem tudom, hogy működik. :U Csak számolja és a profilomban írja mennyit szoltam hozzá ezt látom. :B

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#9065) Wolverine válasza Serpiko (#9064) üzenetére


Wolverine
félisten

Szakmai topikban (Gamepod, Prohardver, IT Café vagy Mobilarena) egy hozzászólás 1-et ér; a Logouton 0,25-öt; a Hardveraprón 0,1-et. Már ha nem változtattak rajta az utóbbi időben.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9066) Serpiko válasza Wolverine (#9065) üzenetére


Serpiko
addikt

Hm. Köszönöm :R ezt nem is tudtam eddig, hogy mik vannak. :)

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#9067) chatran válasza TazLeacher (#9061) üzenetére


chatran
őstag

Korábban volt már róla szó, egy kolléga írta is, hogy a mi régiónkban nem elérhető a Steamen a Rage. Csak dobozosan lehet megvenni.

(#9068) danih válasza Wolverine (#9065) üzenetére


danih
addikt

Köszi, pont most akartam utánanézni hogy vajon a gamepodos hsz is 1.0-nek számít-e - és igen!

(#9069) #65675776 válasza Wolverine (#9065) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosítsunk. A fórum három részre van osztva tartalmilag: szakmai, közösségi, apró. Nem az határozza meg, hogy melyik oldal alól írunk, hanem, hogy melyik témacsoportban. A szakmai témakörök a következők:

PROHARDVER! - hardver fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
IT café - infotech fórumok
GAMEPOD.hu - játék fórumok

Közösségi:
LOGOUT.hu - közösségi fórumok

Ennél mondjuk a Logout megtévesztő, az ide tartozó csoportok közül csak a Szakmai LOGOUT és az Off-topic LOGOUT az, ami a Logout-tal jött, a többi már régebben megvan.

Az Apró meg egyértelmű, a fórumlistáknál nem is jelenik meg (egészen pontosan rejtve vannak).

Ami miatt nem pontos a meghatározásod az az, hogy bármelyik oldal alól elérhető a fórum. És sokan vannak, akik inkább Logout alól fórumoznak, mert az ottani layout jobban tetszik nekik. Az alapján, ahogy Te leírtad, nekik egyetlen hsz-uk sem érne többet 0,25-nál. (Ráadásul ugye a fórumlista is más sorrendben jelenik meg minden portál alól.)

Akciókról: elméletileg lesz valami Hálaadáskor is, legalábbis szokott lenni.

Rage-ről: nem lepne meg ha a mostani blama után nem is kerülne fel rá...

[ Szerkesztve ]

(#9070) danih válasza #65675776 (#9069) üzenetére


danih
addikt

Nem csodálom hogy sokan a logout skinje alól fórumoznak, én is ehhez szoktam hozzá, a legnyugisabb színskálával ez rendelkezik...

(#9071) Youri válasza danih (#9070) üzenetére


Youri
veterán

Logouttal az a baj, hogy balra zárt, míg a többi középre 1080p-ben zavaró

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#9072) danih válasza Youri (#9071) üzenetére


danih
addikt

LOL ezt eddig észre se vettem :DDD

(#9073) #65675776 válasza danih (#9070) üzenetére


#65675776
törölt tag

Logout alatt, értelmes fényerővel (azaz a világos színek nem égetik ki az ember szemét) a linkek nagyon el tudnak tűnni a a háttérben (ahogy PH! és Gamepod alatt is). Ezért voltak sokkal jobbak a kék linkek, de ugye a sok változásra képtelen júzer nyomására visszakerült a vörös. Pedig valami ritka idióta párosítás a háttér színével.

(#9074) Winner_hun válasza #65675776 (#9069) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor pontosítsunk tovább.

Az Apró meg egyértelmű, a fórumlistáknál nem is jelenik meg - az Állásbörze megjelenik és az ott keletkezett hozzászólások hirdetési hozzászólásnak, szóval 0,1-nek számítanak. Így DeFranco is megkapja kérdésére a választ

A közösséginél a Logoszféra hozzászólásai 0-t érnek, mintha nem is lenne, nincs beleszámolva az összesítettbe.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9075) BandiHUN válasza #65675776 (#9073) üzenetére


BandiHUN
veterán

Az mitől van,hogy a PH alól nem jelennek meg fent a friss cikkek?
Más alól látszik,de engem a PH témák érdekelnek,a gamepod béna és szembántó,a mobilarena túl ződ' és rohadtul nem érdekelnek a mobilok,logout balra zárt...
Meghát ős ph-sként az alapskint szoktam meg,nem is lenne gond,ha nem hiányoznának fent az új írások.Igaz balról kint a lista,de ott nincs is sok minden,gondolom csak az új címlaposok jelennek meg,és semmi leírás,kép.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#9076) #65675776 válasza Winner_hun (#9074) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Állásbörzében nem voltam biztos, a Logoszféra meg nem is jutott eszembe. Köszönöm a pontosítást.

Lorenzo9: Konkrétan mi is hiányzik? MA egyébként pont ugyan úgy viselkedik, mint a PH!, csak a fórumlistában más a sorrend, és a színvilág más. Ha a fejlécben levő cikkleírásokra gondolsz, akkor az Fórum alól sehol sem látszik, mindenhol csak a három utolsó szerepel a Legfrissebb anyagok alatt, illetve Logout alatt még az sem.

[ Szerkesztve ]

(#9077) DeFranco válasza BandiHUN (#9075) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gondolom azért, hogy ne ragadj a fórumon, hanem menj vissza a címlapra (legyen az ottani hirdetéseknek is letöltése) hiszen ott van ilyen vegyes felvágott...

Nekem sem tetszik egyébként, ezért vagyok a logouton jellemzően de ott meg a szakmai topicokat nem tudom úgy figyelemmel követni.

Amúgy is minden út a logoutra vezet, mert ha kattintasz egy személyes bejegyzésre, akkor természetesen átvisz a LO portálra, szakmai topicra váltva viszont nem visz vissza a PH-ra, maradsz a LO berkein belül.

[ Szerkesztve ]

(#9078) BandiHUN válasza DeFranco (#9077) üzenetére


BandiHUN
veterán

no ezért nyitok mindig új lapon...
de elég gáz,hogy az embernek ott kell hagyni a fórumot,érdekes a mobilarena felületen ott van fent a cikkes doboz...de csak azon.Hardverapróra menve is megjelenik,igaz ott nem legfölül,hanem az alapgombsor alatt.
Lehetne legalább választhtó a beállításokban,ki kéri,a mai világban már ígyis nem ritka a full hd monitor,aki akarja,ugyan használhatná a ph-t úgy,hogy ne 1024-re legyen összerakva,és függőlegesen sem von el sokat a dobozka.
Elég ódivatú a PH minden előnye ellenére...de ebbe ne menjünk bele.Szerintem a mai világban nem földöntúli dolog pl.egy link az aláírásban,hogy ne copyzgatni kelljen... :U

erre gondolok,ami legfölül van doboz

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#9079) #65675776 válasza BandiHUN (#9078) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, hogy arra gondolsz? Nekem speciel nem hiányzik.

Az aláírásban meg inkább ne legyen link, nem arra van, nem az az alapvető funkciója, hogy hirdessen rajta az ember.

[ Szerkesztve ]

(#9080) Wolverine válasza #65675776 (#9069) üzenetére


Wolverine
félisten

Hja, ha valaki ezt úgy értette, hogy az adott portál alól fórumozva érnek a megadott súlyoknak megfelelő hozzászólást a kommentjei, annak régen rossz :U

Layoutok... mindenki a PH-val kezd, de a szerintem legjobb - a régi IT.News színe - már nem érhető el, ezért "ha már ló nincs..." alapon a Gamepod alól nézek mindent.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9081) #65675776 válasza Wolverine (#9080) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább pontosan fogalmazzunk, akkor minimalizáljuk a félreértés lehetőségét (kizárni nem lehet). Főleg, hogy akik nem annyira ismeri a fórum működését, nem is igazán fogja tudni elkülöníteni a témacsoportokat és a portálokat. Valljuk meg, nem sok olyan lapcsoport van az országban, amelyiknek egy közös fóruma van. Szóval nem megszokott dolog.

Hogy kinek melyik tetszik a legjobban, az egyéni ízlés kérdése. Nekem pl a Gamepod túl sötét. És bár nem mobilról fórumozok, hiányoznak a felület egyes elemei, pl a Home/End gombok.

[ Szerkesztve ]

(#9082) ollie válasza TazLeacher (#9061) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itthon csak dobozosan fogják árulni, Steam-en direkt nem. Valszeg a Skyrim-mel is ez a helyzet.

(#9048) SenorGrande: az Universe Sandbox inkább szimuláció, mint játék.

[ Szerkesztve ]

***

(#9083) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Most biztos olyat kérdezek, amit illene tudni, vagy visszaolvasás segítene, de én mégis megkérdezem.
Duke Nukem DVD lemezével érkezett hozzám a steam, aztán egy darabig mellőztem, mert a DN nem dobott fel annyira, a Crysis2 meg Origin.
Nemrég újra kezdtem a Duke-t, és ma nem tudtam ellenállni Fable3 -nak, most csorog le, elég lassan (1-1,7MB, 40Mbit, tehát 5MB sávszélességnél)

Kérdéseim:
* A steam-től kaptam ugyan levelet, de az valami számla szerű. Kódot nem fogok kapni hogy játszhassam, tehát amit játékindításnál be kell írni, vagy ilyesmit? Vagy nem kell kód online fizetés/letöltésnél?
* Mi van ha megúnom a játékot és a helytakarékosság miatt letörlöm, vagy netalán újra kell húzni a wint. Hogyan tudom ismét telepíteni? Mentsem el a steam könyvtárában lévő Fable3 mappákat? Kétlem hogy ez jó megoldás. Szóval hogyan tudok telepítő DVD-t csinálni az onlájn letöltött cuccból?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#9084) #65675776 válasza VGYke (#9083) üzenetére


#65675776
törölt tag

-Nem kell kód. Ha mégis kellene, akkor azt a Steam kiírja neked. De megtalálod a játéknál is: [link]

-Bármikor újra le tudod tölteni. De nem kell, elég a Steam mappáját olyan helyre rakni, ahonnan újratelepítéskor nem törlöd. OS újratelepítés után csak el kell indítanod a Steam-et, felrakja magának a Steam Service-t, aztán már játszhatsz is. Persze a mentésfájlok elveszhetnek, ha a játék azokat a Documents-ben tárolja.

[ Szerkesztve ]

(#9085) Wolverine válasza VGYke (#9083) üzenetére


Wolverine
félisten

1. A kód - ha szükséges - a Steam-accountodon belül a játékkönyvtáradban nézhető meg a jobb oldali menüben.
2. Ha nem a Windows-rendszerpartíción van a Steam, akkor nem kell újratelepíteni egy rendszer-újrahúzáskor sem. Ha egy játékot újratelepítenél, akkor ismét letöltheted a Steamről; de emlékeim szerint archiválhatod is a szükséges fájlokat... (ne kérdezd, hogyan, nem szoktam ilyesmit csinálni)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9086) VGYke válasza Wolverine (#9085) üzenetére


VGYke
addikt

daa-raa, Wolverine, köszönöm a gyors választ!
de emlékeim szerint archiválhatod is a szükséges fájlokat...
Na ezen módszer érdekelne, megpróbálok guglizni. (Az a baj, kicsi beszél angol :O )

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#9087) Wolverine válasza VGYke (#9086) üzenetére


Wolverine
félisten

Steam elindít, játékra jobbklikk; a menüben a "Játékfájlok biztonsági mentése" menüpontra klikk.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9088) #65675776 válasza VGYke (#9086) üzenetére


#65675776
törölt tag

Steam-ben Steam -> Backup and Restore Games...

(#9089) Niczo válasza VGYke (#9086) üzenetére


Niczo
senior tag

Jobbklikk a játékra és "Játékfájlok biztonsági mentése" menüpont alatt tudod megtenni.
Elkéstem. Nem baj duplán leírva magyarul tuti megtalálod ;)

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#9090) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Kis extra dolog:ékezetes könyvtárat választva hibás lesz a mentés!
Vagyis nem hibás,csak nem lesz mellette a kibontáshoz szükséges exe,stb...vagyis használhatatlan lesz.
És elvileg,bár rég próbáltam,de annó úgy volt,a biztonsági mentés tartalmazza a gém helyét,vagyis lehet,hogy a steam áthelyezése után nem fog működni!
Plusz ugye a játék mentéseit,configot,savegame a mentés nem fogja tartalamazni,csak a "nyers" játékot!
Adott esetben,ha szükséges,ezeket külön meg kell keresni a játék könyvtárában,vagy a Dokumentumok(My Documents) alatt!
Viszont ha csak helyszükséglet miatt van egy játék mentve és letörölve,akkor a steamból törlés ezeket nem bántja.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#9091) Serpiko


Serpiko
addikt

Napi ajánlat: Space Siege

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#9092) hoolla


hoolla
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam ugyan az első hsz.-t de azért megkérdem. Megoldható mégis valahogy a játékok életrekeltése internet nélkül, ha az 1 hsz-ban leirt megoldás, vagyis a pár röpke percig való interneten lévő állítgatás sem kivitelezhető? Elköltöztem és még nincs internet, és lenne néhány órám játszani, ezen a héten, de így nem tudok. Persze nem halok bele, ha nem megy, de azért jó volna, mert megvettem a Portal 2-t a suli gépein, és már bizsereg rá a tenyerem. :)

Előre is köszönöm!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#9093) ollie válasza hoolla (#9092) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Internet nélkül akarod telepíteni a Portal 2-t? Azt nem lehet. De ha már fel van telepítve, és el volt indítva az adott gépen (aktiválva), és nem változott semmi egyéb, akkor el lehet indítani, feltéve, hogy nem telt el fél év az utolsó online indítás után.

***

(#9094) hoolla válasza ollie (#9093) üzenetére


hoolla
aktív tag

Már telepítve van, mert még az előző lakásban telepítettem rengeteg játékot, csak nem állítottam be hogy offline is elindítható legyen a steam. Ezért egy kicsit idiótának is érzem magam, mert azért telepítettem előre egy rakat játékot, mert tudtam, hogy költözök, de ezt a beállítást, egyszerűen elfelejtettem. És most hasznavehetetlen minden. :) A virágboltos játékokról már ezer éve leszoktam így nincs semmim csak az aknakereső :)

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#9095) ollie válasza hoolla (#9094) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, ha már próbáltad és nem megy, akkor nem is fog internet nélkül, legalábbis legálisan nem. Nem legális megoldást meg nem javaslok egy Valve játék esetében, mert régebben voltak csúnya account letiltások e miatt.

***

(#9096) hoolla válasza ollie (#9095) üzenetére


hoolla
aktív tag

Neeem az illegális nem érdekel annyira nem fontos. Aszittem, van valami config átírás, ami nem számít illegálisnak, de így inkább marad a türelem. Pár hét és lesz net.

Köszönöm szépen a választ!

Üdv!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#9097) PhoenixK válasza hoolla (#9096) üzenetére


PhoenixK
őstag

Esetleg próbálj meg keresni egy nyílt wifit, egy USB-s vevő meg csak akad valakinek a közelben pár percre...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#9098) hoolla válasza PhoenixK (#9097) üzenetére


hoolla
aktív tag

Sajna ezt már próbáltam és rá kellett jönnöm hogy nem túl nyíltak errefelé az emberek. :)
Azért köszönöm!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#9099) PhoenixK válasza hoolla (#9098) üzenetére


PhoenixK
őstag

Végső esetben egy felcsatlakozás mobilnettel, majd hirtelen offline mód?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#9100) KubanitoS válasza PhoenixK (#9099) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez nem is rossz ötlet. Csatlakoztasd a telefonod a gépedhez, majd a telefon internet szolgáltatását használva lépj fel Steamre, majd egyből offline módra.

Erre nem is gondoltam, de észben fogom tartani, ha hasonló szituációba kerülök. :)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.