Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) .tnm


.tnm
addikt

39-en vagyunk, így :)
és ha jól számolom, akkor 189. méretben

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4702) Eyesis válasza szentvik (#4698) üzenetére


Eyesis
őstag

köszi a tippet :) dolcsiban nem vártaqm tovább :) Jelentkeztem is :)
Remélem lesz elég időm játszani :)

Eyesis

(#4703) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagy a csönd a játékról manapság. Jöhetne már valami :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4704) Diopapa válasza Szőrös  (#4700) üzenetére


Diopapa
addikt

Volt pár hónapja egy topik az RSI-n, ahol egy öntudatos angol backer arra panaszkodott, hogy milyen dolog, hogy euroban lehet fizetni, de fontban nem. 5 percen belül leugatták, hogy kussolj, mielőtt elveszik a dolláros fizetési lehetőséget.. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4705) KO2


KO2
aktív tag

A játék honlapján már olvastam az elhalálozás működéséről, ( [link] ) szerintem nagyon jó lesz. Van esetleg valahol valamiféle információ a többszemélyes hajókról is? Nem igazán tudom elképzelni, hogy pl mit fog csinálni a "másodpilóta" azon kívül hogy ül és unatkozik. Vagy a lövegeket irányító emberek ha nincs harc. visszateleportálhatnak majd a saját hajójukba ? Ha valaki olvasott már erről ossza meg velem a linket vagy világosítson fel :).

(#4706) Szőrös  válasza KO2 (#4705) üzenetére


Szőrös 
veterán

A másodpilóta foglalkozhat a hajó működését befolyásoló berendezésekkel.
Energia ellátás , pajzsok meg minden ilyesmi. Harc közben nem baj ha ezt nem a pilótának kell mókolnia.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4707) .tnm válasza KO2 (#4705) üzenetére


.tnm
addikt

mit fog csinálni a hajón a kapitány, vagy az egyszemélyes hajókon a "mindenes" mikor épp nem harcol. beállítod a vektorod, gyorsítasz és vársz, amíg el nem jön az a pont amikor lassítanod kell.

de nem sok ilyen szakasz lesz, hiszen maguk a csillagrendszerek (vagyis azoknak a hasznos része, azaz ahova érdemes ellátogatni) relatív kicsi lesz a csillagrendszerek között meg úgy is ugrálni kell majd, ami gyors.

landolás után pedig a legénység gondolom ugyanúgy üzletel, pakol,mintha egyedül lenne a saját hajóján.

(sztem.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4708) KO2


KO2
aktív tag

Közben találtam kis információt erről ( innen: )

...
"The second way for your friends to help out is by “dropping in” on your ship. This only works if it’s a multi person vehicle like the RSI Constellation. In this scenario they don’t need to be in your system, they just will drop in inside your ship and will be able to move around in first person, climbing into a turret to man it, or jumping in you P52 to fly it in combat while you fly the main ship (or they could fly your main ship and you pilot the fighter)"
...

Tehát bármikor "beleteleportálhatok" a többszemélyes hajókba ha segíteni kell ( ha jól értelmezem ).

(#4709) Eyesis


Eyesis
őstag

Kipróbáltam a Hangárt. Hát azt hittem erős gépem van, de ez kicsit megfektette :) (i5 2500K 4GHz-n pörgetve nVidia GTX 560 Ti 8GB DDR3 RAM SSD) Very High-on nagyon durvan szaggatott, mármint mosódott, Highon végülis lehetett használni, de nem volt meggyőző, mármint ha FPS-ezni akarok, akkor ez igen akadozós.
Lőni nem tudtam a löveggel, csak beülni.. A hologrammal nem tudtam menüt váltani. Végül mikor felmentem a létrán, megállt az alkalmazás.
Tudom, ez még nagyon korai alpha :)
Egész király az űrhajóm :)

Eyesis

(#4710) Djuree válasza Eyesis (#4709) üzenetére


Djuree
félisten

az lényegében egy techdemónak fogható fel, mindig toldozgatják foldozgatják, a játék nem ilyen lesz, akkor 26 évig tartana megcsinálni. :K meg alig futna rendesen vkinél...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4711) KO2


KO2
aktív tag

A lövegre elöbb fel kell szerelni egy ágyút, amit a hologrammal tudsz megtenni. Én is csak ma próbáltam ki először, azt hiszem a talán a TAB megnyomása után tudtam egérrel variálni benne, leszereltem egy ágyút a hajóról, feltettem az álványra majd, talán ki is kellett kapcsoljam a hologrammot hogy érvényesüljön a módosítás, utána tudtam csak használni, ha jól emlékszem.

(#4712) szentvik válasza Eyesis (#4709) üzenetére


szentvik
tag

Messze még a kiadás...addig sztem majd mindenkinek kell gépet épiteni/bőviteni :))

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#4713) Diopapa válasza szentvik (#4712) üzenetére


Diopapa
addikt

Én az i5-öt tuti nem dobom ki, nem látom, hogy kazalnyi pénz ráköltése nélkül hogyan kapnék szignifikánsan nagyobb teljesítményt.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4714) babuttila válasza Eyesis (#4709) üzenetére


babuttila
csendes tag

Nekem A10 6800K procim van, 8GB 2133Mhz Vengeancek és egy 7790 Hd radeonnal elég jól muzsikál alatta bár vannak optimalizálási problémái Fullon de ezt ugyis megoldják majd. Egyébként nekem is ez előtt egy GTX 560 SOC-m volt az 1000mhz es gyári edition de megváltam tőle gondjaim voltak vele valószinű gyári hibásat fogtam ki mert többet volt a szervízben mint a gépemben :W

star-citizen.hu

(#4715) Diopapa


Diopapa
addikt

Ninja Wingman's Hangar (ep. 55)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4716) szentvik


szentvik
tag

Minden reggel amikor megyek melóba, eljövök egy hirdetés előtt ami vmi új kocsit reklámoz és nagy betűkkel azzal kezd, hogy: Business Class. Aztán csodálkozva látom, hogy alatta egy autó szerepel, nem pedig egy hangár...ahogy az elvárható lenne :DDD

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#4717) GypsFulvus2 válasza szentvik (#4716) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nevetségesen kispolgári... :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#4718) Diopapa


Diopapa
addikt

Ha valakinek megvan az új Jump Point, megtenné, hogy feldobja valahová?

1-2 bónusz artwork :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4719) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#4720) KaiotEch válasza Diopapa (#4718) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hudegyónézkihe! :C

(#4721) .tnm válasza Malibutomi (#4719) üzenetére


.tnm
addikt

:R

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4722) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nem tudjátok be lehet valahogy rakni W7-be animációt háttérnek?
Ezt beraknám: [link] (videó)

(#4723) Diopapa válasza Malibutomi (#4719) üzenetére


Diopapa
addikt

Köszfőnök! :R

szerk: Alapból nem tudja mint a Vista, de körbenéznek.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4724) KO2


KO2
aktív tag

Dreamsence Activatort kell letöltened, ez bekapcsolja a Windows 7 ben ezt a beállítást.
Ezek után .mpg és .wma fájlokra jobb gombot nyomva beadja a "set as background" opciót.

Kipróbáltam a videóddal, nekem működik ( átkonvertáltam wma ba egy ingyenes konverterrel )
Habár a videó fehér részeinél nehezen olvasható az ikonok szövege, de szerintem be lehet kapcsolni a szöveg árnyékolást és akkor jó lesz, továbbá a felbontásom miatt kinyújtotta a videót és csak a felét láttam. De ez már részletkérdés.

(#4725) Malibutomi válasza KO2 (#4724) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

:R

(#4726) Diopapa válasza Malibutomi (#4725) üzenetére


Diopapa
addikt

Közben megtaláltam én is :)

Dreamscene aktivátor (rendszergazdaként kell futtatni)
https://dl.dropboxusercontent.com/u/8118137/StarCitizen/Tomi/DreamScene%20Activator.zip

Meg átkonvertáltam a videót WMV-be, az eredeti felbontásban és bitrátával:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/8118137/StarCitizen/Tomi/connie.wmv

Ha több videókártya van a gépedben, nem fog menni sajna :(

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4727) KO2


KO2
aktív tag

mpg be konvertáltam nem wma ba, elnézést :)

(#4728) KO2


KO2
aktív tag

sajnos a laptopom már nem lesz elég a játékhoz :(
(Mobility Radeon HD 5870 1GB, SSD, 8GB ram , I7 720-QM

Hangár modul LOW beállítás:

1920x1080 17-20 fps
1600x900 20-25 fps
1366x768 27-30 fps
ennél lejjeb meg nem akarok menni.

Ha a hangárban ilyen alacson, akkor az első robbanásnál már csak 3 másodpercenként váltakozó képernyőkímélőnek lesz jó a játék. :S

Szerencsére az otthoni jól bírja, de a munkahelyen nem fogok tudni játszani ezzel :/

(#4729) Eyesis válasza KO2 (#4728) üzenetére


Eyesis
őstag

még bízhatsz benne, hogy addig kicsit optimalizálnak a grafikán, és több lehetőséged lesz állítani, hogy mi mennyire legyen fényűző :)
Na meg az sem kizárt, hogy addig más notebookod lesz :)

Eyesis

(#4730) KO2


KO2
aktív tag

Sajnos nem valószínű, annak ellenére hogy nem tudok sok pénzt félretenni, vagy jót veszek vagy semmit. A jelenlegi laptopomra is nagyon sokáig gyűjtöttem anno, és meg is érte.

2010 tavaszán vettem és most 2014 ben is vígan játszom BF4 et rajta.

De most más dolgokra kell gyűjtenem ( pl lakás... ) így a laptopcsere nem jöhet szóba ( pedig most meg tudnám venni az Asus G750 esekből valamegyik erősebb konfigurációt de nem szabad... nem !!...NEM :O :W

A játékon meg hiába csiszolnak, amennyit javul majd az FPS annyit romlik is az effektek bekerülésével.
Hisz itt a hangárban minden csak áll és van, nem pedig lő, robban és repül :) jó az álvánnyal lehet lőni, de az még nem teljes szóval nem számít. :)

[ Szerkesztve ]

(#4731) KO2


KO2
aktív tag

LIBERUM ARBITRIUM tagjaihoz szólnék :)

Mit szólnátok egy február 10 hétfő este 8:00 órai chateléshez a játék honlapján a LIBERUM ARBITRIUM chatjében ?

itt: chat

(#4732) Habugi válasza KO2 (#4730) üzenetére


Habugi
addikt

Azt azért ne felejtsd el hogy a hangár televan rakva fölöslegesen felhúzott effektekkel momentán.
Arról nem beszélve hogy hacsak a készítők nem kívánják texúrákkal/poligonokkal beteríteni a végtelent (ebben az esetben érdekesen alakulhatna a játék megjelenése.. ;] ) odakint egy valamilyen szinten static háttér előtt fogunk repülni, ami azért hírből sem hasonlítható egy hangárhoz vga terhelés szemszögéből. Fel lehet még hozni a fényforrások számát, melyek mind osztják a vga-nak az egymásra vetülő árnyékokat, tükröződéseket és egyebeket, ami megint csak nem hasonlítható még egy két csillaggal rendelkező rendszer terheléséhez sem. Maximum azt tudom elképzelni, hogy egy bitangul megpakolt aszteroida őv esetleg üt majd akkora gyomorszájast a vga-nak mint most a hangár. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#4733) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Biztos hogy sokkal-sokkal optimalizáltabb lesz, és most túlzás nélkül dupla fps-t lehet várni.

(#4734) szentvik válasza Malibutomi (#4733) üzenetére


szentvik
tag

Hát ha ez teljesülni fog lesz 50 fps-em, Very High-on, Full HD-n :C
Na jó, el tudnám viselni ;]

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#4735) Malibutomi válasza szentvik (#4734) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem 4770K+290X-el képes lemenni 37FPS-re very highon ha az egész hangárt és a hajót látom.

(#4736) Szőrös  válasza szentvik (#4734) üzenetére


Szőrös 
veterán

Tekintve hogy eddig szinte semmiféle optimalizáció nem volt ( gyk ez a nyers CE3 engine ) biztos hogy várható fps emelkedés.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4737) szentvik válasza Malibutomi (#4735) üzenetére


szentvik
tag

Nekem most 20-25 között motoszkál (FX-6300 + HD7950). De High már nagyon simán viszi szerencsére most is (40-60 közt).
Bár én régi laptopomon csomó autóversenyt toltam (nemtom Trackmania mond-e bárkinek valamit) 20 FPS alatt...szóval én bármit elviselek és megszokok ha kell :DDD

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#4738) Eyesis válasza KO2 (#4731) üzenetére


Eyesis
őstag

Részemről oké :)

Eyesis

(#4739) Amaro_hu válasza KO2 (#4731) üzenetére


Amaro_hu
csendes tag

Ha addig gép elé érek, ok. Nem lehetett volna ezt vasárnap estére datálni? Péntek-szombat este kihullik, az ok, de hétfő este azért elég durva ;)

[ Szerkesztve ]

(#4740) Eyesis válasza Amaro_hu (#4739) üzenetére


Eyesis
őstag

Hányan vagyunk Budapestről? Esetleg összeröffenhetnénk egy sörre valahol. Mondjuk a Bálnában a Jónás sörözőben?
Esetleg készülhetünk is rá kicsit :) Mondjuk minden résztvevő egy területről, egy űrhajóról, vagy bármiről, ami a játékkal kapcsolatos, készülhetne egy kis mini előadással :)

Eyesis

(#4741) KO2


KO2
aktív tag

A dátum és az időpont is teljesen átszabható, én csak kezdeményezni próbáltam egy "élő" társalgást. Nekem a Vasárnap is megfelel, eleinte nyilván nem leszünk sokan, de valahol el kell kezdeni. Hátha mire elindul a játék nem csak egy csapat idegen leszünk egy név alatt. ( Már legalábbis én mint új tag nem ismerek még senkit :) )

(#4742) KO2 válasza Eyesis (#4740) üzenetére


KO2
aktív tag

Az ötlet jó, én még várnék vele kicsit, szerintme először érjük el a neten lévő összeröffenést, és ha ott sikerül elérni hogy egy időpontban megjelenjen egy csapat akkor megbeszélhetjük ezt is. ( szerintem )

[ Szerkesztve ]

(#4743) Zyrius válasza KO2 (#4742) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Egyetértek és támogatom :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#4744) GypsFulvus2 válasza KO2 (#4731) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hétköznap én 21:00-21:30 között érek haza az edzésből, szóval ez nekem sajnos túl korai időpont.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#4745) .tnm válasza KO2 (#4742) üzenetére


.tnm
addikt

nekem csak az a problémám, hogy a mi a "célja" ennek a közös chat-elésnek. itt a topik is csak akkor pörög, ha épp van valami. mindenki, aki tud beköszön, majd 10 perc múlva lelép mindenki?
sörözés közben legalább ott van a söröd (meg a következő :) ), meg párbeszédeket folytatsz, amik ott tartanak (meg ugye ha már egyszer eljöttél, akkor csak maradsz egy picit, amíg lesz valami, de még itt is kérdéses, hogy miről tudnánk beszélgetni a játék jelenlegi állapotában, valszeg más játékokról/témákról)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4746) ng0ofy válasza .tnm (#4745) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Később lesz értelme, amikor a játékban is on-line leszünk, addig maximum próba, hogy miként működik. Ahogy látom, még van rajta mit fejleszteni.

(#4747) .tnm válasza ng0ofy (#4746) üzenetére


.tnm
addikt

úgy értettem, hogy konkrétan ennek a hétfőinek mi lenne az értelme, nem a közös chat-nek általában. persze később már lesz. de írtam is, hogy a játék jelenlegi állapotában nem tudom miről lehetne beszélgetni.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4748) vagabor


vagabor
aktív tag

Akkor meg is van a megoldas, szervezni kell egy kozos kocsmazast.. :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#4749) Apokalipsy1


Apokalipsy1
tag

Pedig lenne miről beszélni, például a lábujgombárol. :DDD

(#4750) ng0ofy válasza .tnm (#4747) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ennek semmi, mint írtam: próba. Max. ennyi. Beszélgetni lehet róla, hogy ki-hogyan tudja megoldani, hogy fusson a gépén majd a játék. Én pl. kilátástalan helyzetben lennék, ha nyár előtt jönne a dogfight modul :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.