Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) BP71


BP71
tag

Sziasztok!

Ha valaki bill+egér kombóval játszik kérem segítsen.
Felszálltam az Olisaron és nem tudok mozogni. Ha a w gombot nyomom, akkor a bal oldali panelra fókuszál. Már próbáltam mindenféle gombokat nyomni, de nem találom a megfelelőt.
Nincs valami aktuális leírás a kiosztásról?

Köszönöm.

(#37552) Nathan Boggs válasza BP71 (#37551) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Van a játék menüjében egy átfogó ábra is, meg táblázatban lebontva is.

Amúgy nekem azt olyankor csinálta - hogy a műszerfalra nézett - amikor a free lookkal (alt) elkezdtem körbenézelődni és úgy engedtem el az altot, hogy az egyik kijelzőre néztem, ekkor arra ránagyított, majd a wasd gombokkal ezek között ugrált. Úgy tudsz belőle kijönni - ha ez a hiba -, hogy altot lenyomva előre nézel, amerre a hajó haladna, majd elengeded az altot.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#37553) bladex73


bladex73
aktív tag

Egy ki segítséget kérnék. Valószínűleg én vagyok a láma. Kipróbáltam a űrben repkedést, és sebességgel kapcsolatos problémáim vannak. A szimulátorban semmi gond nem volt. Nulláról gyorsult az adott hajó maximális sebességére stb. Mikor felszálltam volt egy 50 es sebesség korlát ameddig fel tudtam gyorsulni, ez még nem gond aztán megnyomtam a V gombot ha jól emlékszem, és akkor elszabadult a pokol.:) olyan sebességekre gyorsultam még azután is, hogy megérkeztem valahova, hogy túlszaladtam nagyon csúnyán. Nem tudtam harcolni mert nem a hajó normál max sebessége volt a legmagasabb érték hanem valami baromi nagy érték. Valamit biztos rosszul csinálok, de nem tudom mivel lehet visszaállítani a normál sebességet.

(#37554) Menthirist válasza bladex73 (#37553) üzenetére


Menthirist
veterán

A játékban már 3 féle sebesség van, ami között v-vel lehet váltogatni:
1: precíziós, pl leszálláshoz: 0-50
2: normál, pl harchoz: 0-végsebesség
3: cruise, pl relatív nagy távokhoz: 0-sokezer

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#37555) SkyS1gn válasza bladex73 (#37553) üzenetére


SkyS1gn
félisten

V-vel váltasz 3 mód között, van a Presicison amivel felszállsz max 50 (meg érdemes leszállni is azzal), van a Space Combat Manouvering mód amihez te vagy szokva, meg van a SuperCruise amiről te beszélsz, szinte egyenesen lehet csak vele de gyorsan repülni.

Ha lassítaszt lefele, ha gyorsítasz felfelé váltasz V-vel, de lent sebességed alatt látod is hogy mibe váltasz legközelebb.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#37556) Szőrös  válasza bladex73 (#37553) üzenetére


Szőrös 
veterán

A V bötü lett a sebesség módok közötti váltás, aminek 3 fokozata van. Egyszer van az 50es határ a finomabb manőverezéshez ( fel/le szállás), van a normál mód és van a cirkáló ( na ez az amikor baromira felgyorsul a ladik). Szerintem vagy többször nyomtad meg a V-t vagy nagyon rátenyereltél és egyből a cirkáló módra váltott a ladik azért volt az eszement sebesség.
Lényeg, hogy ezt nyomkodd de csak finoman. ;)

szerk: nah látom többen is nagyon segítőkészen voltunk :D

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#37557) Menthirist


Menthirist
veterán

Ezt nem is láttam, Bar Citizen 2
8:35-nél beszél a jövőbeli, kiadás utáni finanszírozási tervekről.

"tervek szerint ha kijön a játék, csak limitált mennyiségű UEC-et lehet időközönként venni (hetente vagy havonta, majd kiderül), és game package-eket, külön digitális hajókat nem. Aztán ha mégsem lenne elég fenntartani a szervereket, akkor majd közösen kitaláljuk hogy mi legyen"

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#37558) Nathan Boggs válasza SkyS1gn (#37555) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

"Ha lassítaszt lefele, ha gyorsítasz felfelé váltasz V-vel, de lent sebességed alatt látod is hogy mibe váltasz legközelebb."

Majdnem, de nem teljesen pontos.

A sebesség mellett van már egy tolóerő kar is 0-100-ig számozva (ok, csak azt írja ki, hogy épp mennyin áll).

A lényeg, hogy a precízből bárhol nyomod meg a V-t, scm módba vált, a cruise módból szintén bárhol nyomod meg a V-t, scm-be vált.

Az scm-ből viszont attól függ, hogy hova, hogy ha a tolóerő 0-50 között van, akkor precízbe, ha 51-100 között, akkor cruise módba.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#37559) KO2 válasza Menthirist (#37557) üzenetére


KO2
aktív tag

Ez nekem így teljesen oké. Örülök, hogy így gondolja Chris.

Én még azt is el tudnám képzelni ha lenne egy Donate to servers gomb amiért semmit se kapnál cserébe, csak ha adakozós kedvedben vagy legyen lehetőséged, mert szereted a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#37560) BP71 válasza Nathan Boggs (#37552) üzenetére


BP71
tag

Láttam az ábrát, de az olvashatatlan. Próbáltam az alt visszaállítását, már előre néz és végre gázt is tudok adni, de az egeret a forduláshoz továbbra sem használja.

(#37561) Szőrös  válasza KO2 (#37559) üzenetére


Szőrös 
veterán

Yepp ahogy most is van "take my money" asszem, ez akár maradhatna is.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#37562) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#37548) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Kérdésre valaki?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#37563) KO2 válasza SkyS1gn (#37562) üzenetére


KO2
aktív tag

Nem tudom. Én csak ránézni tudok a bal alt gombbal (lenyomva tartom és elhuzom az egeret a kijelző irányába vagy ilyesmi) , majd ugyenezzel vissza előre.

[ Szerkesztve ]

(#37564) Nathan Boggs válasza BP71 (#37560) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Elképzelhető, hogy be van kapcsolva a kurzor a játékban, bal alt+space kapcsolja ki-be. Az is lehet hogy bug. De amikor elemelkedsz a talajtól, egy pár másodpercig tart, ameddig kikapcsolja a számítógép vezérlést és a kezedbe adja. Kb 1-2 mp-ig. (De érzésre 3 óráig)

(#37562) Cris99: Nekem az egérgörgő zoomol, vagy a kijelzőkre pont BP71-nek írtam, hogy az altot (freelook) lenyomva ránézek a kijelzőre és felengeded az altot, akkor rámegy és wasd-vel tudsz közöttük lépkedni.

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#37565) Menthirist válasza KO2 (#37559) üzenetére


Menthirist
veterán

Nah jah, de ugye itt említette is, hogy a game package-ben nem csak az aurora vagy egyéb starter csomagok vannak, hanem pl hornet játékcsomagot is vehetsz. Nem gondolom hogy minden most kapható hajó kapható lesz (bár lehet), de biztos hogy nem csak a starter game package-ek lesznek megvehetőek, hanem drágábbak is.

Kérdés hogy mi lesz az ajándékozással. Az lenne leginkább a jó, ha a game package utolsó hajóját nem lehetne elajándékozni, mert akkor ezzel gyakorlatilag megakadályoznák azt hogy az ember némi felárral digitális hajót vegyen, hogy a saját flottáját gyarapítsa. Bár belegondolva, ez így lenne logikus, ha már kiveszik a sima game package nélküli hajók vásárlását. Szóval ezzel nem lenne semmi bajom, mégha megengedőbb is annál mint amit eredetileg hittem hogy lesz (limited UEC + starter csomag).

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#37566) SkyS1gn válasza Nathan Boggs (#37564) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez lesz az szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#37567) bladex73


bladex73
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Így már tiszta.:)

(#37568) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Instances are full, LOL!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#37569) KO2 válasza SkyS1gn (#37568) üzenetére


KO2
aktív tag

Jut eszembe a server full ról.

Join a server / 'Server full'-bug
There is a known bug, that you cannot join Port Olisar, after you got the 'Server full' message once.
If this happens while you're at the main menu, go to your hangar and select 'Port Olisar' in the elevator.
If this happens while you're at the hangar, go back to the main menu and select 'Universe' and then 'Port Olisar'.

Ezt kijavíthatnák :) Nincs kedvem újraindítani, vagy a hangárt betölteni minden server full után.

[ Szerkesztve ]

(#37570) vaakuum válasza BP71 (#37560) üzenetére


vaakuum
addikt

Én minden játékot azzal kezdek, hogy órákat ülök a setupban, és próbálom kitalálni, mit mire állítsak át, hogy nekem kényelmes, logikus legyen meg kézre eső legyen a kiosztás, így lövésem sincs, mi defaultban mi az ALT, meg a többi...
Nem valami user.cfg tolta el a beállításaidat véleltlenül? Valahogy ki is lehet resetelni a beállításokat vissza gyárira, aztán akkor onnan kellene elindulni, hogy átnézed, melyik gomb micsoda akar lenni.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#37571) SkyS1gn válasza KO2 (#37569) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Rádásul sokszor hangárból visszajövet nincs is univerzumnál P Olisar...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#37572) bladex73


bladex73
aktív tag

Én bementem körülnézni egy állomásra, még a fegyvert sem vettem elő erre jött valami géppisztolyos arc, és lelőtt minden ok nélkül. Gondolom erre élvez... Gondolta milyen ász vagyok lelőttem egy fegyvertelen játékost. Én naiv azt hittem ha nincs nálam fegyver, nem támadok meg senkit akkor körül tudok nézni. Tévedtem.:)

[ Szerkesztve ]

(#37573) BlackDevil válasza SkyS1gn (#37571) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Ezt már én is észrevettem. Azt hittem csak én voltam noob. :DDD
Kb 50 próbálkozásból 3x jutottam be olisar-ba....
Többi esetben: (persze a betöltést ami kb 15perc ezeknél is meg kell várni)
- exe leállt
- code 0
- code 7
- code 8
- code 9
- server full

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#37574) Menthirist válasza bladex73 (#37572) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem feltétlen erre élvez, de lehet x óra játék után gondolta most épp lő valakire. Ez ilyen, én sem arra élvezek hogy másokra lövöldözök, de zokszó nélkül lőttem már le másokat, akiket láttam, mondván játszatok!!!

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#37575) Yllgrim válasza BlackDevil (#37573) üzenetére


Yllgrim
őstag

Egy SSD segit a toltesi idon, nalam 2 perc a Launch-tol mire felkelek az allomason.

2x probaltam most, eloszor elszallt a kliens, masodjara bejutottam, lekertem egy Hornetet, repkedtem vele picit, megneztem egy Tali-t kozelrol (50m-re lebegtem tole, szep ladik) aztan elmentem az allomasra ahol a fegyverek vannak, most eloszor mentem be, korbejartam, felvettem egy fegyot, 3 tarat beletoltam a Hornetembe, semmi hatas de valahol odacsaphattam az oldalat igy visszavittem Port Olisar-ba, leraktam es kilogoltam az allomas belsejeben.

Jo kis jatek lesz ez, most a VGA a leggyengebb pontja az egesznek, utana olvasok a CF-nek mennyire bajos, mert ugy nez ki 2017 elott nem jon egyik gyartotol sem semmi uj generacios HBM2-es moka, igy meg darabos neha.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#37576) Malibutomi válasza Yllgrim (#37575) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En most akarok venni meg egy SSD-t, emiatt hogy rategyem a jatekot, meg arra mentsem a videokat, mert HDD-rol marha lassan tolt be, szerintem sokszor azart nem jutok be.
Illetve nem most, hanem majd unnepek utan.

(#37577) Menthirist válasza Malibutomi (#37576) üzenetére


Menthirist
veterán

Hát az látod lehet... Mondjuk amikor legutóbb néztem, akkor még sokkal jobban igényelte az ssd-t mint kicsit utána (mivel egy időben marhára szeretett 150-200 megával is textúrát streamelni fel a háttértárról, ez később normalizálódott). De tény hogy nálam SSD-n van, és tény hogy a legtöbb esetben gond nélkül bejutok. Ha épp nem, kilépek az appból és újra elindítom (a launcherből nem lépek ki)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#37578) PoeDameron válasza Szőrös  (#37537) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

UEE állampolgárként jogaim vannak, nem vontathatsz csak úgy össze-vissza büntetlenül az ismert rendszerekben, mert jönnek a cutlass blue-k és igazoltatnak és mehetsz a böribe! :P

(#37579) Nathan Boggs válasza bladex73 (#37572) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Az egy FPS állomás, aki oda belép, az vállalja, hogy harcolni fog. Kell is, mert jelenleg még nincs törvény, így ha nem lövöd le a másikat, könnyen lehet, hogy ő lő le téged.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#37580) BP71 válasza vaakuum (#37570) üzenetére


BP71
tag

Az Elite-ben én is átállítottam már mindent, de itt még nem állítottam be semmit, jelenleg próbálgatom a játékot.
Még azt sem tudom mit lehet csinálni a repkedésen kívül. Az egyik állomáson csak jönni menni lehet, a másikon meg repkedni az állomás körül?
Találtam egy menüt, (F9), ahol lehetne valami küldetést vállalni, de csak a lista jelenik meg.

(#37581) Viper26


Viper26
nagyúr

2.0 most mindenkinek elérhető?
Vagy majd idővel?

iPhone 14 | FR955

(#37582) laci_8519 válasza Viper26 (#37581) üzenetére


laci_8519
tag

Igen, mindenkinek elérhető.

(#37583) BP71 válasza Viper26 (#37581) üzenetére


BP71
tag

Szerintem mindenkinek.

(#37584) Volfram42


Volfram42
senior tag

Jó reggelt. Bele olvasgattam csak a hsz-ekbe. Láttam a sebességekről írtatok. Egyről nem olvastam.
Lényegében ez is egy külön fajta sebesség. A boost. Ha egyszer nyomod meg akkor jobban gyorsuls, akár fordulóban is. ha kettőször akkor az SCM-re pakol rá valamennyit. Ha eléred ezt a sebességet akkor nem is fogy már az ahhoz való üzemanyag.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#37585) Raulblanco válasza Volfram42 (#37584) üzenetére


Raulblanco
aktív tag

Én gladiussal nyomtam meg super cruisban, amíg nyomva tartottam addig visszalassult egy 10%-ot, miután elengedtem crashelt :)
De utána néztem is, hogy simán scm-ben is bugos, és reportolták is már.

[ Szerkesztve ]

(#37586) vaakuum


vaakuum
addikt

Port Olisarban mászkáltam vagy 5 percet, míg kifagyott, de fegyvert nem vesz elő, hiába nyomkodtam az 1, 2, 3 gombokat...és ezek nincsenek átbindelve semmire, ezek a gyári beállítások... :O
Lőőőni akarok :O :O :O

szerk: hát azt kell mondjam, elmehetnek a jóédes mamucikájukba... Code 9, meg all instance full...még jó, hogy akartam egy fél órácskát mászkálni ismerkedésként... ma sem lesz belőle semmi. :(

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#37587) Szőrös  válasza vaakuum (#37586) üzenetére


Szőrös 
veterán

Olisarban nem lehet fegyvert használni. Mondjuk teljesen logikus is, különben mészárszék lenne ott.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#37588) Yllgrim válasza Szőrös  (#37587) üzenetére


Yllgrim
őstag

:C Ez jo :)

Vakuum, menj ki Port Olisarbol repcsivel par km-ert es ott mar lehet lovoldozni a hajoval, azon belul DMZ az egesz :P Ha elreppensz masik alloomasokra es ott kiszalsz akkor lehet potyogtetni maroklofegyverrel is :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#37589) Volfram42


Volfram42
senior tag

Most már jobban átolvastam a hsz-eket, de megint csak felületesen. Space+alt a gyalogmódban engedi a kurzort. Hajón kétszer kell lenyomni az alt-ot.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#37590) macy válasza Volfram42 (#37589) üzenetére


macy
addikt

Hajón is engedi a space+alt-ot. Vagy a home-ot nyomod meg. Nézelődni a hajón lehet úgy ahogy írtad, hogy kétszer nyomod meg az alt-ot, vagy úgy hogy nyomva tartod.

(#37591) Volfram42 válasza macy (#37590) üzenetére


Volfram42
senior tag

Én csak most fedeztem fel ezeket, mert eddig a fejemet használtam. Ugye most sajnos ez kiesett egy ideig. Nagyon bosszantó, mert állandóan próbálok valamerre nézni tudat alatt is. Annyira megszoktam.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#37592) Yllgrim


Yllgrim
őstag

CR es a CIG sem reagalt meg semmit a 100m-ra, ugy nez ki akkor a holnap esti csinnadrattan lesz valami belole.
Kivancsi leszek miket mutatnak, TS buli?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#37593) Nathan Boggs válasza Yllgrim (#37592) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Fel kéne menni oda :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#37594) macy válasza Volfram42 (#37591) üzenetére


macy
addikt

Én még régebben próbáltam TrackIR-rel, de csak a fejem fordult, a sisak egyhelyben maradt, láttam belülről a sityak oldalát.

(#37595) Szőrös  válasza Yllgrim (#37592) üzenetére


Szőrös 
veterán

Részemről a buli meglesz mert holnap céges évzáró lesz esti ivászattal. :D
Majd csekkolom a fórumot, szóval számítok rátok, írogassatok ide is. :P

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#37596) bladex73


bladex73
aktív tag

Amúgy valamit észrevettem amit nem értek. A Constellation Andromeda új verziójánál alsó és felső ágyú miért nincs behúzva mint az előző verzióban? Látszik a két lemez ami szét van nyílva mint a réginél. Nekem szimpatikus volt, hogy szétnyílt, és kiment az ágyú amikor beültem. A másik kérdésem ha rakétával támadnak honnan lehet tudni melyik elhárítót kell kidobni?

[ Szerkesztve ]

(#37597) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Valami van mert pillanatok alatt betolt Port Olisar es 60-70 fps-em van

Ok mar elmult ;)

[ Szerkesztve ]

(#37598) Diopapa válasza Malibutomi (#37597) üzenetére


Diopapa
addikt

:DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#37599) vaakuum válasza bladex73 (#37596) üzenetére


vaakuum
addikt

Elvileg a rakétajelző, az a piros izé, ami villog meg csipog, mikor rakétáznak rád, az tartalmazza azt a jelzést, hogy milyen típusú rakétára riaszt... 1.3-ban legalább is így volt, a 2.0-val még nem bírtam repülni...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#37600) macy válasza bladex73 (#37596) üzenetére


macy
addikt

Szerintem nincs még kész a Connie, meg bugos is.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.