Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Pint válasza szdavid (#3893) üzenetére


Pint
csendes tag

VPCZ1 - s szériát használok, 256GB SSD

Halk, gyors...és QUAD.

Sokat dob a sebességen, kérdés, hogy mire akarod használni....

Reality is a state of mind

(#3902) fotel válasza Pint (#3901) üzenetére


fotel
aktív tag

Szerintem a kérdést, hogy mire akarod használni el is hagyhatod. Nekem is Z van és szélvészgyors. Mindenben. Windows boot kb 15-20mp.

(#3903) VANESSZA1 válasza fotel (#3902) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Amennyibe kerül az SSD annyit nem ér.
Aki teheti kivár.
Ha jönnek az 500GB-se akkor érdemes cserélni.
Most ha cserélsz, akkor kell még egy háttértár, és mindig húzod magaddal a külső vinyót.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3904) (Bundás) válasza VANESSZA1 (#3903) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nagyon jól áll neked ez a haj, melyik fodrászhoz jársz?

(#3905) Solar_Wind válasza VANESSZA1 (#3903) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Én HDD-nél is húzom, szóval :)
Jó az az SSD.

(#3906) VANESSZA1 válasza (Bundás) (#3904) üzenetére


VANESSZA1
őstag

miért?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3907) Dotcom válasza VANESSZA1 (#3903) üzenetére


Dotcom
aktív tag

500 GB egy notira sok, amúgy meg kevés, meg azért már nem ott tartunk hogy fontos adattömegeket tetűlassú megbízhatatlan notivinyón tárolgassunk, arra NAS kell, amit bárhonnan elérhet az ember, és jóval biztonságosabban tárolja az adatokat RAID-ben.
Innentől elég egy notira az SSD kapacitása, nem beszélve arról, hogy sebességben semmilyen egyéb hardverkomponens cseréje nem tudja hozni azt a látványos gyorsulást.
És most egy 120 GB-is Intel X25-M már 60 ezer körül megvehető ami azért már elég kell legyen.

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#3908) hoolio010


hoolio010
csendes tag

Hi

A segitsegeteket szeretnem kerni.
Laptopom: Sony Vaio VPCF12M0E/B
[link]

A Medal of Honor 2010 max 21 FPS-el megy, ez normalis, vagy valami nem stimmel?

Azert kerdem mert I7-es proci van benne es egy gigas Nvidia video kari.

Valaszotokat koszonom.

[ Szerkesztve ]

Sony Vaio VPCF12M0E/B

(#3909) Osiris válasza hoolio010 (#3908) üzenetére


Osiris
őstag

A vga-d kb ennyit tud, főleg ha a natív fullhd felbontáson megy. Ezzel összehasonlíthatsz egy 3dmark eredményt, ha kíváncsi vagy hozza e amit hoznia kell.

(#3910) Osiris


Osiris
őstag

Újabb "kellemes" meglepetés ért a hétvége folyamán: Miután az asztali gépemtől végleg búcsút vettem, rá került a sor, hogy a vaio-n írjak meg bizonyos dl-dvd-ket. Viszont azt tapasztalom, hogy ez a remek optirac drive imgburn-el 50%-os arányban gyárt frizbiket a nem túl olcsó dl-dvdkből.. Az írás egész folyamatán végig leesik az optirac device buffer tartalma 5%-körülira vagy még lejebb, majd 1mp belül megint felugrik 99%-ra, és ez egészen a rétegváltásig így megy, de ott végleg feladja, így az írás felénél kukázza a dvd-t.
Sajnos eddig nem találtam megoldást erre problémára. Ráadásul az imgburn beállításai miatt fontos ezt az író programot használnom (eddig sosem volt gondom vele..) Ha esetleg tudtok megoldást, szóljatok!
Másik dolog: létezik olyan külső, e-satán keresztül csatlakoztatható rack, amibe 5'25-ös dvd írót lehet dokkolni? (van egy bevált lg írom, azt szeretném ilyen módon a laptophoz kötni) :F

[ Szerkesztve ]

(#3911) szpali válasza Osiris (#3910) üzenetére


szpali
addikt

USB-s házban van sok ilyen, eSATA-sról házról még nem hallottam, de pont ma olvastam egy hasonló termékről.
Igaz ez nem ház, de legalább eSATA... :F

http://ipon.hu/webshop/product/delock_61511_usb_esata___ide_sata_atalakito/35798

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3912) thesound válasza Osiris (#3910) üzenetére


thesound
őstag

Ötletem a megoldásra nincs, de nálam ugyanez az író (EB2Z1E/BQ) az előretelepített Roxio Easy Media Creator-ral hibátlanul megírt már jópár dl-s Verbatim lemezt. (közben zene, net, letöltés)

A furcsa, hogy néha meg jól megírja ahogy írod... esetleg van összefüggés, hogy sok kis file-os dvd-t ront el vagy "egy" nagy file-t írsz fel és az meg működik? (a belső vinyóról írod ki a cuccot?)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#3913) Osiris válasza szpali (#3911) üzenetére


Osiris
őstag

Pont ilyet kerestem, THX! :R

(#3914) Osiris válasza thesound (#3912) üzenetére


Osiris
őstag

dl-dvd-re kizárólag disk image-ekből írok, változó, hogy honnan: vagy belső hdd-ről, vagy külsőről, de e-sata-ra kötött külsőről (vagyis nem lassú usb-s ről).
Még az is lehet, hogy csak az imgburn-t nem szereti.. bár emlékszem, hogy mikor az emergency diskeket írtam ki 3db sl dvd-re, azok közül is elrontott egyet még az elején, pedig az nem imgburn volt.. sajnos ezek még nem elég egyértelműen írhatók egy dolog számlájára, úgyhogy majd írok még vele. Most készülök venni egy adag maxell dvd+r dl lemezt, eddig meg ricoh dvd+r dl-eket rontott (amikkel az asztali lg írónak nem volt semmi baja eddig).
Illetve ami igazán furcsa, az az, hogy nem az író program buffere ürül ki, hanem az író hardveres buffere és, hogy nem a lemezek visszaolvasásakor rossz a lemez, hanem megáll rétegváltáskor az írás egy ilyen üzenettel (alias imgburn):
I/O Error!

Device [0:1:0] Optirac BD ROM BC-5500H 1.70 (F (ATAPI)

ScsiStatus: 0x02
Interpretation: Check Condition

CDB: 2A 00 00 1D 3C 60 00 00 20 00
Interpretation: Write (10) - Sectors: 1916000 - 1916031

Sense Area: 70 00 03 00 00 00 00 0A 00 00 00 00 0C 00 00 00 00 00
Interpretation: Write Error

.. :F ..lehet ez még bármi..

(#3915) fotel válasza VANESSZA1 (#3903) üzenetére


fotel
aktív tag

Fordítva, aki megteheti, megveszi.

Teljesen más világ, sokkal jobb az egész gép reakcióideje.

(#3916) fotel válasza Osiris (#3914) üzenetére


fotel
aktív tag

thinkPad-el jártam ugyanígy, kicserélték az írót, de a TDK elmezt utána sem szerette. Én meg hagytam a francba.

(#3917) #07256320


#07256320
törölt tag

Sziasztok!

Van egy VGN-FW31ZJ-m, amely másfél éves. Tök jó minden rajta, szerintem még mindig brutál a gép, blue-ray író, satöbbi.

Eddig az akksi is bírta legalább a 2 órát folyamatos használatban, de most hirtelenjében kb. 20 perc használat után már jelezte a töltés igényét. Ritkán használom akksiról, és azért ez a gép egy vagyon ahhoz hogy másfél év után akksi csere.

Vagy ez teljesen elfogadható? Mi a véleményetek, légyszi írjátok meg. (gép még garis, de olvasom hogy az akksira csak fél év...haha...ez azért gáz)
Mennyi lehet egy új?

Köszi a válaszokat/segítséget előre is. :((

(#3918) deakgyuri válasza #07256320 (#3917) üzenetére


deakgyuri
tag

Hi

Sajnos előfordul, hogy így elhullik egy akku.

Az új ára € 238,02 szállítással.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3919) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok megint :)

Van baj... Adott egy EB2M1E, és halott a rendszer. Nincsen hozzá biztonsági mentés, de szükséges az újratelepítés.

Ezt hogyan tehetném meg? A noti alján ugye ott a serial, de nincs telepítőlemez. Honnan tudom meg, hogy az a serial milyen hash-t tartalmazó .iso-hoz tartozik? Egy 64bites Home Edition van fent, azt hiszem.

És mi a teendő, ha egyáltalán sikerült a reinstall? Milyen Vaio szoftvereket kellene visszatennem? Olvastam itt, hogy ezek nélkül akksi is meghalhat, meg használhatatlan lesz a gép. Ez szerintem badarság, de ha nem akkor javítsatok ki. A 600as Merci se lesz lassabb, ha kiveszed a motort, és beleraksz egy ugyanolyat, vadiújan. És az ablaktörlő elektornikája se megy tönkre :)

Előre is köszönöm, ha valaki megszán a válaszával :)

Ábel

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3920) hoffman_ válasza hoffman_ (#3919) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hozzáteszem, hogy ez a post megvan :)

Inkább az lenne a kérdés - hacsak nincs valami fontos, amivel kiegészítenétek a fentit! - hogy hogyan keressek a serial-hoz rendszert. Meg tudom nézni a telepített verzió crc/iso és sha1 számát valahogy?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3921) deakgyuri válasza hoffman_ (#3920) üzenetére


deakgyuri
tag

Adatmentés
- A "Rescue Data" menüpont segítségével elmetheti az adatokat egy külső meghajtóra vagy CD/DVD lemezre

- Bizonyosodjon meg róla, hogy a VAIO csatlakoztatva van az elektromos hálózathoz.
- Kapcsolja be a készüléket és még a VAIO logo megjelenése előtt nyomja le néhányszor az F10-es billentyűt.
- Az "Edit Boot Options" ablak megjelenésekor nyomja le az "Enter" billentyűt.
- Várjon "VAIO Recovery Tools" ablak betöltésére.
- A "Rescue Data" menüpont segítségével elmetheti az adatokat egy külső meghajtóra vagy CD/DVD lemezre.
- Kattontson a "Rescuse Data" menüpontra majd a "Start" gombra a jobb alsó sarokban.
- Kattintson a "Next" gombra
- Válassza a "Custom data rescue" lehetőséget, majd kattintson a "Next" gombra.
- Válassza ki, a mentés módját, majd kattintson a "Next" gombra:
- - a, Hard Disk Drive - Külső winchester, pen drive
- - - Válassza ki a felsorolásból, hogy hová szeretné menteni az adatokat
- - - Kattintson a "Next" gombra, majd adja meg a könyvtár nevét, ahová az adatokat szeretné menteni majd kattintson a "Next" gombra.
- - - Válassza ki, hogy mely meghajtóról szeretné menteni az adatokat, majd kattintson a "Next" gombra.
- - - Válassza ki, hogy mely könyvtárat/kat szeretné menteni, majd kattintson a "Next" gombra.
- - - A folyamat indításához kattintson a "Start" gombra.

- - b, BlueRay, DVD, CD - Optikai lemez
- - - Kattintson a tovább gombra, majd adja meg a könyvtár nevét, ahová az adatokat szeretné menteni majd kattintson a "Next" gombra.
- - - Válassza ki, hogy mely meghajtóról szeretné menteni az adatokat, majd kattintson a "Next" gombra.
- - - Válassza ki, hogy mely könyvtárat/kat szeretné menteni, majd kattintson a "Next" gombra. /A képernyő jobb oldalán láthatja, hogy mennyi lemez szükséges a mentéshez./
- - - Válassza ki, hogy milyen lemezre szeretne menteni, majd kattintson a "Next" gombra.
- - - A folyamat indításához kattintson a "Start" gombra.

- A folyamat során ajánlott mindig annyi adatot kiválasztani, hogy 1 lemeznyi legyen az adatmennyiség.
- A folyamat igény szerint többször elindítható.

- Ha a folyamat nem vihető véghez vagy nem is indítható el, akkor az adatok lementésére a következő lehetősége van:
- - A merevlemezt a készülékbõl szakszerûen el kell távolítani.
- - Az adatmentést el lehet végezni az eltávolított winchesteren
- - Adatmentés után a merevlemezt vissza kell helyezni a készülékbe.

- Amennyiben a folyamat során nem történik fizikai sérülés a készüléken (törött/elhajlott alkatrészek) akkor ez nem befolyásolja a VAIO garanciáját.

Rendszervisszaállítás
Fontos: A folyamat visszaállítja a készüléke szoftvereit a gyári alapbeállításokra.Továbbá töröl minden személyes adatot, beállítást.Mindenképpen készítsen biztonsági mentést egy külső eszközre a fontos adatairól.

- A rejtett partícióról való helyreállítás lépései:
- - Bizonyosodjon meg róla, hogy a VAIO csatlakoztatva van az elektromos hálózathoz.
- - Kapcsolja be a készüléket és még a VAIO logo megjelenése előtt nyomja le néhányszor az F10-es billentyűt.
- - Az "Edit Boot Options" ablak megjelenésekor nyomja le az "Enter" billentyűt.
- - Várjon "VAIO Recovery Tools" ablak betöltésére.
- - Itt 2 menü közül kell választania:
- - - a, Restore Complete System (ajánlott)
- - - b, Restore C: drive
- - A megjelenő képernyőn el kell fogadni a Felhasználási feltételeket.
- - A következő néhány ablakban a "Next" gombra kell kattintania
- - Ezután megjelenik a "Start Recovery" gomb.
- - Indítsa el a folyamatot.

- A folyamat általában 1-2 óra alatt befelyeződik.
- Amint a folyamat befejeződött meg kell adnia a felhasználói adatokat.

Így minden szoftver és driver fel fog települni, visszaáll minden a gyári állpotba.

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3922) hoffman_ válasza deakgyuri (#3921) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nincs adatmentés, és nincs is rá lehetőségem. Képzled azt, hogy egy vírus szétküldte a rendszert, és teljes reinstall kell, úgy hogy nem volt adatmentés. Senki nem csinált így reinstallt? Nekem csak a a fent említett rendszer hash-re kéne válasz.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3923) fotel válasza hoffman_ (#3922) üzenetére


fotel
aktív tag

Indítsd a notit az assist gombbal, akkor a rejtett particióról felébred a legjobb barátod.

(#3924) fotel válasza hoffman_ (#3922) üzenetére


fotel
aktív tag

A serail a gép aljáról jó, majd telepítés után aktiválod.

(#3925) hoffman_ válasza fotel (#3923) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt azért megpróbálom, de leszögezném, hogy az a rendszer, ami készenkapva jött a Vaio-val, számomra egy rakat hulladék volt, és most, hogy úgy is muszáj, összeraknám a saját számíze szerint, normálisan. Nem kelleneke nekem a Vaio programok, csak amik elengedhetetlenek a működéshez + a hardveres gombokhoz valóak.

Erről a bizonyos rejtett partíciórol lehet csak a tiszta, szűz windows-t telepíteni?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3926) fotel válasza hoffman_ (#3925) üzenetére


fotel
aktív tag

A gyári állapotot állítja helyre.

(#3927) deakgyuri válasza hoffman_ (#3925) üzenetére


deakgyuri
tag

Tiszta telepítést nem tudsz csinálni a partícióról.

Ha saját lemezről telepítesz, akkor tarts meg a rejtett partíciót, mert ha törlöd, akkor 60 Eur a Supporttól.

Én azt csinálnám, hogy feltolom a gyárit, ami nem kell azt meg leírtani és kész.

A tiszta telepítésnél sok program működése nem 100-as.

Vaio Care -> Battery Care -> 50% hogy megy

Funkciógombok -> 50% hogy megy

Megosztás más eszközökkel (DLNA, Bluetooth, PS3) -> 50% hogy megy

De a te döntésed. :R

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3928) szpali válasza deakgyuri (#3927) üzenetére


szpali
addikt

jól értem, hogy ha nem bántom a visszaállító partíciót, akkor saját lemezes telepítés után is működni fog az ASSIST gomb OFF állapotban?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3929) deakgyuri válasza szpali (#3928) üzenetére


deakgyuri
tag

Tökéletesen helytálló, de azért javaslom, hogy készítsd el a visszaállító lemezeket, hogy biztosra menj.
Ha megvannak a lemezek, akkor elvileg a partíció is törölhető, mert a lemez annak "másolata"

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3930) szpali válasza deakgyuri (#3929) üzenetére


szpali
addikt

azok már a vásárlás után meg el lettek készítve, viszont valami bibi lehet velük, mert amikor egy teszt HDD-re szerettem volna telepíteni akkor a betöltés után azt a hibaüzit kaptam h. nem található visszaállító partíció :S

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3931) deakgyuri válasza szpali (#3930) üzenetére


deakgyuri
tag

Teszt HDD?

Hivatalosan csak az eredeti hardverkiépítésre hajlandó felmenni!

Az én infóm, hogyha a HDD méret eltér vagy más gyártó már akkor sem megy fel,

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3932) szpali válasza deakgyuri (#3931) üzenetére


szpali
addikt

akkor az lehetett a hiba, mert ez csak egy 100-as hitachi volt még az előző laposomból...

ezek szerint ha (végre eljutok anyagilag oda) SSD-t veszek, arra sem fog átvándololni?

esetleg az járható út, hogy a recovery partíciót és a C meghajtót együtt átklónozom egy SSD-re?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3933) deakgyuri válasza szpali (#3932) üzenetére


deakgyuri
tag

Igen, az lehet érdekesség.

Az SSD-vel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert azzal még nincs tapasztalatom.

Ami általánosságban történik, hogy SSD-re átállás után a fentebb említett gondokkal találkozom. - hiányzó szoftverek, nem működő funkciók.

Meg lehet próbálni, de szerintem nem fog menni.Sajnos sokszor nagyon meg van kötve az ember keze, ha VAIO-ja van.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3934) hoffman_ válasza deakgyuri (#3927) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hű öcsém, ki lehetne kergetni engem ezzel a Vaio-fícsörrel a világból is :D Mi az, hogy nem tudom konfigolni a saját gépem? Persze lehet ezt is, csak 3x bonyolultabb, mint egy nem Vaio-t...

Akkor még pár kérdés :B A rejtett partíció az teljesen független mindentől? Tehát az gyárilag tartalmazza a rendszert és a drivereket/programokat, függetlenül attól, hogy csináltam-e biztonsági mentést, vagy sem? Nem a saját gépem, tehát nem tudom észlelni a problémákat 0-24-ben, de a legújabb info az, hogy 2 napja lett csinálva egy auto Vaio update, és azóta nincsenek fagyások. Kíváncsi vagyok meddig bírja így. Nekem sose lesz Vaiom :DDD

Tehát akkor összegezve. Ha mégse lenne 100-as a rendszer így update után, akkor csak Assist gomb, és újrarak mindent, és jobb lesz, mint újkorában? Persze az adataim lementve előtte valahova. Jaj igen, még valami. Emelett a gyári rejtett partíció feature mellett lehet csinálni 2 partíciót? Vagy ne piszkáljak bele? Kéne egy a rendszernek, és egy az adatoknak, a rejtett mellett is.

Előre is köszi,

Ábel

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3935) deakgyuri válasza hoffman_ (#3934) üzenetére


deakgyuri
tag

Hát a fícsör az fícsör...

A gép egyébként szabadon konfigurálható és telepíthető DE
- Ha probléma van akkor az első dolog, hogy a gyári oprendszert kéri a support
- Sok funkciót csak szoftverekkel támogat a gép /hangerő, fényerő, battery care, funkciógombok.../
- Az eredeti telepítésre nem lehet feltolni az ATI drivereket, hibaüzenettel megáll...

A kérdéseidre:

A partíció elvileg független,rejtett illetve saját fájlrendszert használ.

Igen, a partíción fent van minden arról indítva a rendszer visszaáll a gyári állapotba, mint amikor először lett bekapcsolva.Így az összes frissítést le kell tölteni minden telepítés után mert ugye azok csak a windowsra lettek telepítve.

A folyamat elején kérdezi hogy "wish to keep the factory default C: drive size" akkor a NO lehetőségnél be lehet lőni, hogy mekkora legyen a "C:".Minimum 53GB kell hogy legyen, ha jól emlékszem.Ha ezt nem választod, akkor alapból 1 partíciót csinál.

Jó ötlet kreálni 1-et pluszban mivel a Recovery indításakor ki lehet választani, hogy "Restore C: drive" vagy "Restore Complete System".
Az előbbi a telepítés során csak a "C:"-t formázza, a többi érintetlen marad.
Az utóbbi meg ledúr mindent.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3936) CyberPunk666 válasza deakgyuri (#3935) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A winyocserét kibírja a vaio. fel lehet rá tenni az oprendszert és működni is fog. Az azonos típusus vaiokban is más winyok vannak... Enyémet pl alapból wd-vel kaptam, van aki nemcsak más típust hanem másik márkát kapott, illetve a külföldi oldalakon vannak konfigurálható gépek, és azokra nincs külön recovery, szal ezt nyugodtan lecserélheted és a lemezekről helyre tudod állítani. az mindent feltesz ami standard, és a többit meg letölti a vaio update.

(#3937) deakgyuri válasza CyberPunk666 (#3936) üzenetére


deakgyuri
tag

Lehetséges, hogy egy adott listában szereplő winyókat engedélyez...

A szabadon konfigurálható gépeknek más típusú rendszervisszaállító lemezcsomagja van vagyis az külön jelezve van rajtuk,

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3938) xedos válasza deakgyuri (#3937) üzenetére


xedos
addikt

Hát...
Volt pár VAIO-m. Semmi szívás nincs velük!
Simán fel lehet rá rakni bármilyen OEM oprendszert, amelynek típusa megegyezik a gyáriéval a gép alján szereplő seriallal. Erre megfelelő sorrendben feltelepíted a drivereket és szoftvereket.
Ezután tökéletessen műkődik a notid! Max a fényképkezelő és videó lejátszó szoftvereket nem tudod visszarakni, mert azok nem letölthetőek...

Egyedül a régebbi IBM Thinkpad T sorozatánál volt olyan, hogy nem evett meg bármilyen winyót!

(#3939) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Őszintén szólva ezt a testreszabom a vindózom, nem kell vaio a sok lom miatt hisztit én nem igazán értem. Ezeket a gyári szoftvereket nem lehet eltávolítani? Meg egyébként nem férnek el a vinyón? Vagy lassítanák ezeket az erőgépeket? Valami 3rd programmal nem lehet partícionálni, esetleg a w7-el akinek az van?
De amiért írok, sony szerviz tapasztalat:
[link]

(#3940) earny


earny
tag

Wazz
Nem lehet szanaszéjjel konfigolni a vaijót!
Jájde nágyon probléma
Akkor vegyen a tisztelt konfiguratőr egy noname cuccot freedossal, vagy ubunkó linuxxal és konfigoljon kedvére. Aztán majd megy a rinya az azonnali kérdésekben, hogy nem megy ez vagy az please help.
Nem értem miért baj az ha valami gyárilag meg van csinálva és működik is?
Miért kell azt szétbarmolni?
Nekem spec semmi bajom vele. Nem használom a gyári progik többségét mégis fenthagytam őket. Nem lassu tőle a win.

Én megszívtam egy albakomp notival. Mivel cseréltem a notit nem volt mivel letöltenem a drivereket. Freedossal valahogy nem értem el az albakomp ftpjét. Drivercd-n meg csak vistás cuccok voltak, nekem meg xp-m volt otthon. napokba telt mire be tudtam szerezni minden drivert és be tudtam állítani a wint megfelelően.
Ehhez képest vaio: bekapcsol, nyelv, név megad, automatice frissítés és kész.

Bocs, hogy kiakadtam. :P

(#3941) deakgyuri válasza xedos (#3938) üzenetére


deakgyuri
tag

Amit leírsz annak első fele az úgy tökéletes ahogy van. :R

A második résszel kötekednék egy kicsit: :D
- A fényerő, hangerő funkciógombok vezérlői a következők:
- Setting Utility Series
- Sony Shared Library
- VAIO Event Service
- VAIO Control Center

Elvileg ebben a sorrendben telepítve működésre lehet bírni őket.

A filmlejátszók közül néhány esetben valóban nem letölthetőek, de mostanság már szerepel a letöltési listában.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3942) deakgyuri válasza ro_bert17 (#3939) üzenetére


deakgyuri
tag

Vannak olyan szoftverek, amit nagyon le tudják húzni a gépet.
pl: kép-videó kereső és katalogizáló szoftverek -> Képesek órákon át 100%-on hajtani a procit és winyót.

Telepítéskor lehet partícionálni.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3943) ro_bert17 válasza deakgyuri (#3942) üzenetére


ro_bert17
őstag

Konkrétan milyen szoftverek ezek egyébként? Nekem 3 vaio van a közelemben, de egyiken sem tapasztaltam ilyet.

(#3944) szpali válasza ro_bert17 (#3943) üzenetére


szpali
addikt

nekem az első amit letakarítottam az a PMB volt (Picture Motion Browser talán a teljes neve)
a második a McAfee illetve a Norton Online Backup
végül hamar rájöttem a VAIO Gate feleslegességére is :)
nagyjából a gyári progik közül én csak a Corel WinDVD Playert használom a BlueRay támogatása miatt (azaz csak használtam, mert idő közben kicseréltem a BlueRay meghajtót egy LightScribe képes íróra, mert ezt a funkciót gyakrabban használom)

(még mindig VPCEB2Z1E)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3945) xedos


xedos
addikt

A mostani VAIO-kon pontossan nem tudom milyen progik vannak, de...
Mindig fel van telepítve egy csomó amit nem használsz.
Pl, másfajta víruskeresőt szeretnél, más tűzfal programot stb...
Sokszor felraknak 30-60napos próbaverziókat stb...
Sokkal gyorsabb egy olan gép, amin az van fent amit használsz! Sajnos az uninstallálások nem mindent szednek le -itt is ott is hagy némi szemetet :-(

deakgyuri:
Igen, van egy sorrend amit be kell tartani, egyébként nem fog valami rendben műkődni.
Ugyanakkor ha jól csinálod, akkor tutira rendben műkődik minden. Aki nem ért hozzá, az meg ne nyúljon hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3946) GoodNewZ


GoodNewZ
csendes tag

Helló ,a segitségeteket szeretném kérni. :P
Nemrég vásároltam meg egy Sony Vaio VGN-FZ21E modelt és feltelepitettem rá a windows 7-et ,minden drivert megtaláltam hozzá ,kivéve a chipset drivert ,ha valaki tudna segiteni nekem azt megköszönném .

(#3947) deakgyuri válasza ro_bert17 (#3943) üzenetére


deakgyuri
tag

Media Gallery, PMB, Vaio Analysis Manager, Vaio Content Sharing.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3948) deakgyuri válasza GoodNewZ (#3946) üzenetére


deakgyuri
tag

Hello,

Az összes elérhető driverITT van.

Ami nincs ott, annak beszerzése nehézkes lehet.

Milyen hardvernél jelez hibát az eszközkezelő?

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3949) ro_bert17 válasza deakgyuri (#3947) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezeket a szoftvereket nem is ismerem. Vagy csak nem tűntek fel. :DDD
(#3945) xedos: Természetesen én sem tartogattam 60 napos mcafee-t a gépen, amikor van pl. ingyenes, számomra megfelelőbb MSE. Stb, stb...
Szerintem némi szemét nem lassít le egy mostani notit.
(#3944) szpali:szervizzel cseréltetted az odd-t?

(#3950) szpali válasza ro_bert17 (#3949) üzenetére


szpali
addikt

nem

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.