Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) Brawn1


Brawn1
csendes tag

Valamint az miért van, hogy amikor kilépek a Mafia 2 játékból, utána szürke lesz a képernyő? Olyan, mintha az egész képernyő háttérbe kerülne, egyedül az egérkurzornak van rendes fénye. Állandóan egy Ctrl+Alt+Del-t kell nyomnom ahhoz, hogy visszatérjen a rendes fényerő.

(#3852) Dotcom


Dotcom
aktív tag

Én a minap láttam a MM-ban egymás mellett az F12z és F13Z sorozatú gépeket, és elképedtem, ezek aztán gépek a javából, gyönyörűek voltak mindketten, az F12 touchpad mellett végigfutó bőrborítása nagyon állat, míg sajna ez az F13-on kimaradt, de annak viszont árnyalatnyival szebb s színe. Nade a képük, világbajnok, nem tükröződik annyira, mint az E sorozat, és gyönyörűek a színek, a kontraszt és a betekintési szögük is állat, boldog lehet aki ilyet birtokol.
Bármelyiket gondolkodás nélkül elfogadnám, viszont ezek után nézve a többi sony gép (E széria) már nem tettszett annyira, pedig azok se rosszak :D

[ Szerkesztve ]

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#3853) CyberPunk666 válasza Brawn1 (#3851) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

gta4 optimalizálatlan sz@r

Nekem eb2z1e/bq van és vígan játszom f1 2010-el, már több szezont lenyomtam high beállításon!!!

a maffia 2 pedig valószínűleg azért nem működik rendesen, mert nem eredeti, és a crack nem tökéletes, vagy a windowsod van szétküldve már.

[ Szerkesztve ]

(#3854) Brawn1 válasza CyberPunk666 (#3853) üzenetére


Brawn1
csendes tag

Én a SKIDROW-s verziót használom a Mafia 2-höz.
Az F1 2010 is jól működött, de múltkor a 21 körösre beállított monzai GP-n az utolsó kör kezdett el akadozni, nekem is high beállításom volt.
F1 2010-ből a Razor911-es verziót nyomom.
Te talán eredeti játékkal játszol?
Ja, és annyit hozzátennék még, hogy vettem egy XBOX 360 kontrollert, ezzel használom a játékokat. Nem akartam kinyírni a billentyűzetet és kényelmesebb is így.
A Windows meg tuti nincs szétküldve.

(#3855) Drughi válasza Brawn1 (#3854) üzenetére


Drughi
addikt

Ez warez.

(#3856) CyberPunk666 válasza Brawn1 (#3854) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Vannak eredeti játékaim, nem is kevés. Nem állítom, hogy mindent megveszek, de igyekszem a nekem nagyon tetsző játékokat megvenni.

Ez warez szal ne részletezzük itt a dolgokat. Ha 21 kör után kezdett szaggatni az nem a gép hibája, hanem valószínűleg valami elindult a háttérben, víruskereső frissítés vagy valami hasonló..

(#3857) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok

Erősen gondolkozok egy Y sorozatos noti beszerzésén. Igazából arra szeretnék választ kapni, hogy kb. mire elég a kiszemelt modellben lévő Core i3 1.2Ghz-s processzor, 4GB rammal? (itthon csak az U5400-as procival láttam ezt a gépet, ezért külföldről rendelném)

Főleg fejlesztésre használnám, PHP meg PERL, tehát webszervernek futnia kell, meg ha sürgősen kell esetleg valamit kijavítanom Photoshopban akkor fontos hogy elinduljon az is.
Persze az se hátrány ha 720p filmeket lejátszik. :)
Szerintetek, ezek reális elvárások ezzel a géppel kapcsolatban?
Jelenleg egy 1.4Ghz-s Pentium M processzoros notit nyúzok 512Mb rammal, otthon pedig egy 3.2Ghz-s Pentium 4, egymagos 32 bites gépet használok 3Gb rammal és egy Geforce 6600Gt VGA kártyával.
Ezek valamelyikével össze lehet teljesítményében hasonlítani?

Olvastam teszteket a neten erről a notiról, de megoszlanak róla a vélemények. Azért is néztem be ide, hátha több infóhoz jutok.

(#3858) MikÁsz


MikÁsz
csendes tag

Helló!
Nem régen vásároltam egy új sony vaio laptopot (VPCEB2Z1E)
Alapból egy sima windows7 home volt rajta .....
ami nem nagyon jött be az egy partició miatt sem és a túl sok felrakott progi miatt.... (64 bites volt)
Most telepítettem rá egy Windows7 ultimat-t 64 bitest minden stimmel a géppel.... egyetlen hiba van vele és nem tudok rájönni mi történhetett v mit nem csináltam jól. (macafee vírusírtót használok mert alapból is az volt fent és ezt ajánlották, de ezzel két tűzfal van fent, csak egyik aktív ez is probléma lehet? )
A gép normálisan működik de egy idő után 10 másodpercre akadni kezd a hang az egér (szaggat) és ha zenét hallgatok , játszok , filmet nézek akkor a hangot erősen húzza .... 10 másodperc után elmúlik majd egy fél perc, perc múlva ismét kezdődik elölről .
ha újra indítom a gépet akkor egy időre megszűnik majd ismét fent áll a probléma.
Kérem segítsetek !
üdv : Miki

(#3859) fotel válasza MikÁsz (#3858) üzenetére


fotel
aktív tag

Ez szoftver és nem vaio probléma. Egyébként imádom azokat, akik a gyári, működő rendszert alapból ledúrják és utána panaszkodnak. Vehettél volna a home-hoz anytime upgrade kulcsot és akkor nem kellett volna telepítened semmit.

(#3860) MikÁsz válasza fotel (#3859) üzenetére


MikÁsz
csendes tag

Köszi :) arra én is rájöttem h szoftveres probléma van azért kérdeztem a vírusirtót hátha azzal van összefüggésben.... (de nem tudom pontosan)
Sztem vmi 32/64 bites driverrel lehet gond:)
azért telepítettem újra a rendszert mert eredeti ultimate windows-om van és azt vhogy jobban kedvelem hidd el nem egyszer csináltam már:)
Csak annyi a különbség az Asus, Toshiba, és a Vaio között h az első két laptopra a windows alapból ráhúz minden drivert a vaio-hoz pedig le kell tölteni majd feltelepíteni :)
Tegnap leszedtem a vírusírtót eddig nem keletkezett galiba még ...... :) kíváncsi leszek egy napos használat után alakul-e vmi probléma :)

(#3861) szpali válasza Eduscho (#3689) üzenetére


szpali
addikt

ez nem teljesen igaz
én egy TechNet-es W7 All-In-One telepítőről húztam fel a VAIO-ra egy szűz OS-t és a hátoldalán lévő Product Key-t használtam a telepítéskor, majd miután felállt az OS, a telefonos aktiválást választottam és a visszaigazoló kód bepötyögését követően gond nélkül aktivált lett. :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3862) szpali válasza thesound (#3692) üzenetére


szpali
addikt

nekem is kattan néha (ugyan ez a típus)
én gondolkozom egy 120-160GB-os SSD beszerzésén, ez a WD meg átköltözik majd egy 2,5"eSATA házba

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3863) szpali válasza mandria (#3717) üzenetére


szpali
addikt

én is bluetooth-on keresztül használok modemnek egy SE T715-öst és azt tapasztaltam h. kábelen gyorsabb a net. BT-on csak max 2MB/s

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3864) Dotcom


Dotcom
aktív tag

Review Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#3865) fotel válasza MikÁsz (#3860) üzenetére


fotel
aktív tag

A privátot kiegészítve: arra nincs lehetőség, hogy a gyári W7-et helyreállítsd és az ultimate kulcsodat felhasználva átvarázsold?

(#3866) MikÁsz válasza fotel (#3865) üzenetére


MikÁsz
csendes tag

Erre már én is gondoltam.... :)
körbe kérdezgettem aztán mindenki egy driverre szoftverre gyanakszik tegnap pl több órán keresztül ment a gép és (lekopogom) de semmi baj nem volt vele :)
sztem két szoftver v progi bezavarja egymást ha továbbra is fent áll a hiba akkor újra rakom és egyessével húzom rá a drivereket szoftvereket :)
köszönöm a segítségeteket ! ;)

(#3867) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!

Lehet hogy most nagyon nagy hülyeséget kérdezek,de telepítettem egy frissítést (Remote play with playstation3) és nem tiszta hogy mire tudom használni.annyit értek hogy párosítom a vaio-m a ps3-mal és távolról interneten keresztül be tudok lépni a ps menüjébe.de mire jó ez nekem? vagy talán játszhatnék rajta neten keresztül? Bocs ha hülyeséget kérdezek de nem világos amiket olvastam róla! a gépem:VPCF11M1E

(#3868) Osiris válasza rossitibi (#3867) üzenetére


Osiris
őstag

Ez valami PS3-as feature, valamikor volt róla szó a ps3 topikban, ott keresd a választ szerintem. Sajnos már nem emlékszem mire is jó ez a cucc. :))

(#3869) rossitibi válasza Osiris (#3868) üzenetére


rossitibi
tag

Köszi a gyors választ! Megpróbálom!

(#3870) #31468032


#31468032
törölt tag

Szevasztok!
Kellene egy kis segítség. Újra raktam a a VPCEB2M1E/WI.EE2 gépemet de nem kaptam hozzá driver cd-t ezért nem nagyon tudom hogy milyen driverek kellenek hozzá. Az alaplapot és a videokarit már felraktam de a ethernet vezérlőmmel valami ne okés. Nem ismeri fel a gép ezért nincs netem. Megköszönném ha megmondanátok hogy milyen drivert töltsek le hozzá

(#3871) CyberPunk666 válasza #31468032 (#3870) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ide le tudnám írni a válaszokat, de mivel neked is annyi eszed van, hogy amint megveszed a gyári leirtásával kezded, annyit mondok olvass vissza... százszor le van írva.

ráadásul ezek szerint a recovery particiót is leirtottad, ehhez pedig fogadd őszinte gratulációmat...

Azt nem értem, ezekre miért nem a művelet előtt gondoltok?
Én a egy gépen újrateszem a windows, akkor a drivereket még a telepítés előtt leszedem....

[ Szerkesztve ]

(#3872) deakgyuri válasza CyberPunk666 (#3871) üzenetére


deakgyuri
tag

:K

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3873) fotel válasza #31468032 (#3870) üzenetére


fotel
aktív tag

Rendelj recovery lemezt, azon rajta van minden. Kb 50€, tanulópénz.

Egyébként pedig a sony weboldal adhat támpontot leginkább.

(#3874) Marci93


Marci93
tag

valaki meg tudja mondani, hogy a sony milyen időközönként újítja a termékpalettáját?
Esetleg tavasszal várható valami frissítés?
S ha igen, mekkora újítások szoktak történni?

(#3875) CyberPunk666 válasza Marci93 (#3874) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

nézd meg a honlapján az eb1s1e - eb2z1e - eb3s1e gépeket.

kb ez egy háromnegyed év, és ekkora hatalmasak a változások...

(#3876) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Ma este a Vaio Update feltett új ATI driver-t, javult a képminőség.

(#3877) Osiris válasza Solar_Wind (#3876) üzenetére


Osiris
őstag

Én is épp ennek jöttem örülni! :C
Remélem most már minden hdmi porton lesz 24p-s képfrissítési lehetőségem is. Sajnos most nem vagyok a tévém közelében, hogy kipróbáljam, de ki fogom nemsokára. :K

(#3878) thesound


thesound
őstag

Graphics Driver (ATI) 8.723.8.2
Fix: Screen may be corrupted after suspend/resume.

229 MB de elég lassan jön...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#3879) CyberPunk666 válasza Solar_Wind (#3876) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Miben látod a képminőség javulását? Érezhető javulást hoz ez a driver?

sajnos valami miatt nagyon lassan jön nekem és több, mint 200 mega :/

(#3880) CyberPunk666 válasza thesound (#3878) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

azért remélem nem csak ennyit hoz.
btw nekem semmi problémám nem volt a suspendel...

(#3881) thesound válasza rossitibi (#3867) üzenetére


thesound
őstag

http://www.sonyinsider.com/2010/06/18/remote-play-software-with-ps3/

a gépeden keresztül játszahtsz a ps3-addal, magyarul bill., egér...stb.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#3882) Osiris válasza CyberPunk666 (#3879) üzenetére


Osiris
őstag

win élmény index 6.2-ről 6.7-re nőtt nálam és nfs hotpursuit +2fps-el lett gyorsabb kb.. na jó lehet, hogy csak +1.5fps. :DD
És mintha fényesebb lenne a kép a laptopon picit jobb kontraszttal.. talán.

(#3883) CyberPunk666 válasza Osiris (#3882) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

nekem eleve 6.7 viszont kezd idegesíteni, hogy 3 szor szakad meg, és ebből egyszer folytatta kétszer újrakezdte a letöltést... lehet várni kéne néhány napot amikor kisebb lesz a szerver terhelése... ráadásul éjjelre itt hagyni sem lehet, mert baszik magától folytatni...

(#3884) thesound válasza CyberPunk666 (#3883) üzenetére


thesound
őstag

egyszer nekem is megszakadt... folytattam és folytatta 60mb-ról majd meghülyült a folyamatjelző csík és felugrott 120mb-ra.... most a folyamatjelző csik szerint egy másodperc van hátra már vagy 10 perce, de ha magát a file-t nézem növekszik.... (lassan a végére ér) :N

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#3885) szdavid


szdavid
tag

Nekem (ATI 5470) a teljesítményadatoknál az alábbi változás volt:
a videókártya 5,1 ről 5,0-ra csökkent, míg a játékra szolgáló teljesítmény 5,4-ről 6,2-re nőtt!
Érdekes....

(#3886) earny


earny
tag

Nekem ennyi lett: (EB2Z1E)
Sajnos előtte nem néztem meg mennyi volt.
Videokártya ATI Mobility Radeon HD 5650 6,7
Játékra szolgáló videokártya 2743 MB - teljes elérhető grafikus memória 6,7

(#3887) CyberPunk666 válasza earny (#3886) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem előtte 6.7 volt mind2, és most 6.6 lett...

De ezt betudom annak, hogy nyüstölöm a windowst...

(#3888) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Nekem maradt minden a régiben.
VPCEB2M1E:
Élményindex: 5,0
Videokártya: 5,0
Játékra szolgáló videokártya: 6,2

Ennyi volt minden előtte is.

(#3889) Osiris válasza CyberPunk666 (#3887) üzenetére


Osiris
őstag

Hibahatáron van az még. Gondolom nálam meg előtte volt valami driver "elhasználódás" miatt pár tizeddel kevesebb az élmény index.
Viszont végre megvan a 24p a samsung tévém pc bemenetén, amit nagyon hiányoltam, most próbáltam ki. :C

[ Szerkesztve ]

(#3890) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Én nem mértem számokat, egyszerűen a javulás a jobb kontraszton és az élesebb képen érhető tetten.

(#3891) #02988288


#02988288
törölt tag

Hali tömeg!

vettem egy vaio VPCY2 -es laptopot.. :D
És hun , illetve hogy tudnék mindenről bíztonsági mentééses DVD-t kíírni? pl ha HDD beszarna, akkor vissza tudjam tölteni eredeti, újkori állapotot?!?!? :U

(#3892) earny válasza #02988288 (#3891) üzenetére


earny
tag

VAIO Recovery Center a cucc neve.
Ezzel tucc backupot csinálni, meg abból visszatölteni a rendszert.

Vagy kikapcsolt állapotban nyomd meg az Assist gombot.

(#3893) szdavid


szdavid
tag

Sziasztok!

Használ valaki SSD-t a vaio-ba?
Nekem egy VPCEB1E1E-m van, szerintem elég sokat dobna a sebességen, mert a gyári 5400RPM-es hdd elég lassúcska....
Az alábbiakon gondolkodom:
Intel X-25M 80Gb
Crucial C300 64Gb

Ha valaki esetleg már használ ssd-t és megosztaná a tapasztalatait, azt megköszönném.
Előre is köszi.
Üdv.

(#3894) #02988288 válasza earny (#3892) üzenetére


#02988288
törölt tag

ezer köszönet... :R

elvileg 3 DVD-t csinál??

(#3895) #02988288 válasza earny (#3892) üzenetére


#02988288
törölt tag

ezer köszönet... :R

elvileg 3 DVD-t csinál??

(#3896) #02988288


#02988288
törölt tag

Egy kis infó. segítség ha valaki vodafone stick-es mobil internet telepítene fel és nem találja meg a program az eszközt, akkor javaslom a wi-fi kikapcsolását, illetve a mobil internet újratelepítését, és használatát..:o)
utánna már nem vesznek össze..:o))

(#3897) ro_bert17 válasza szdavid (#3893) üzenetére


ro_bert17
őstag

Milyen tapasztalatok érdekelnek? A vaiod és az ssd párosítása kapcsán? Valószínű ugyan olyan eredmény lesz, mint egy noti+ssd párosa.
SSD topic?
Olvasnivaló I.?
Olvasnivaló II.?
Egyébként az os.-en, annak használatán biztos sokat dobna. És általában mindkét konkrét típust dícsérik, bár a lényeg, hogy hdd helyett ssd legyen.

[ Szerkesztve ]

(#3898) earny válasza #02988288 (#3895) üzenetére


earny
tag

Nekem az EB2Z1E 3 -at csinált.

(De ki az akinek nincs otthon talonban egy 25-ös cake? Drágának nem drága, enni nem kér, viszont bármikor kellhet) :U

(#3899) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Sony Vaio vpceb1z1e típusú laptop (core i5 - 430, 4 GB Ram, 500 GB Hdd, Ati 5650 1 GB, 1920x1080 kijelző), ami eladóvá vált. Teljesen újszerű állapotú. Külföldről származik (itthon nem is kapható). Viszont se garancialevél, se számla. A kérdésem, hogy sorozatszám alapján (vagy akárhogy) kideríthető e hogy mennyi garancia van rá, egyáltalán a gyártói garancia vonatkozik e rá garanciajegy nélkül? Szerintetek mennyiért lehet eladni?

(#3900) deakgyuri válasza RedCat (#3899) üzenetére


deakgyuri
tag

Hi

Hívd a supportot vagy írj emailt a sorozatszámmal, a vásárlás dátumával, névvel telefonszámmal, e-mail címmel és kérd a regisztrációt.
Ezután meglesz a garanciaidő vége.
Ha eladtad akkor írjatok adásvételit amiben leírjátok a garanciaidő végét is.
Az új tulajnak mondd el, hogy csörögjön a supportnak a fenti adatokkal vagy küldjön mailt az adásvételivel és regisztrálja át saját névre.

Röviden ennyi a garos kérdés.

Az összegben sajna nem tudok segíteni.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.