Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) zolee001 válasza simongab (#10000) üzenetére


zolee001
őstag

A recovery particio nincs meg? (már ha W7-tel adták)
A Vaio gombbal avagy Assist gombbal inditva meg tudod nézni

(#10002) movax válasza simongab (#9998) üzenetére


movax
őstag

Ilyenkor a legjobb megoldás azokkal a driverekkel kezdeni, amelyekkel jött a gép, aztán lehet újítgatni. Tessék, innen.

(#10003) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Win10et tlepítettem a gépre és alul a tálcáról eltünt a Wireless Switch ikon, amin a Bluetooth-t is akitválni tudnám.Hogy tudom visszavarázsolni?2 napja bújom a netet, de semmi használható.

Előre is köszönöm

(#10004) onkelz


onkelz
aktív tag

pontosabban a smart network ikon tünt el

Enélkül nem is lehet sehogy a bluetooth-t működésre bírni?

(#10005) movax válasza onkelz (#10003) üzenetére


movax
őstag

Meg kell keresni a géped típusának megfelelő VAIO Smart Network nevű kis programot (például itt) és feltenni, Windows 10-es valszeg nincs, próbálkozni kell a win7-es vagy 8.1-es verziókkal.

(#10006) onkelz válasza movax (#10005) üzenetére


onkelz
aktív tag

Hát sajnos sem a Win7 sem 8.1 verziók nem működnek.Telepíteni is csak kompatibilitási móddal tudom, de restart után nem tölti be magát, start menüből nem indul el.

Vaio vpc yb3v1e típus a gép amúgy.

(#10007) zolee001 válasza onkelz (#10006) üzenetére


zolee001
őstag

A sony az különleges állatfaj (volt) ,a specifikus programok többsége függöségekben müködött pl a Sony Shared Library meglétéhez stb kötött és nem volt mindegy ezeknek az alkalmazásoknak a telepitési sorrendje
Nem tudom milyen oprendszer van rajta éppen de gondolom nem a gyári,a drivereket kell telepiteni és a Windows saját Wifi,BT felülete kezeli a kapcsolatokat mint bármi más pc-n
A Smart Network program csak egy szolgáltatás a Sony-tól és átveszi a Windowstól pl a Wifi kezelését

(#10008) ph2012


ph2012
senior tag

Van egy laptopunk: Sony Vaio SVF1532A1EW
Elvittem egy szervizbe, hogy új Kingston SSD-t rakjanak bele de nem tudták megcsinálni. Nem tudták rámásolni a régi rendszert és új Windows 10-et sem tudtak rátelepíteni. Szerintetek mi lehetett a gond?

(#10009) movax válasza ph2012 (#10008) üzenetére


movax
őstag

Lehet, hogy gépkocsiszervizbe vitted? :)
Egy régi hdd klónozása ssd-re nem olyan feladat, amit egy szervizben ne tudnának megcsinálni, hogy úgy fogalmazzak. Az emberek általában otthon szokták, legkényelmesebben a Macrium Reflect nevű kis ingyenes eszközzel.
Meg aztán, mi az, hogy nem tudtak windowsot telepíteni rá? Hacsak nincs valami hardveres hiba, ez lehetetlen.

(#10010) handrash


handrash
őstag

w 10 telepítése után maradt egy ismeretlen eszközöm:
ACPI\SNY5001\4&3BB360A&0
ötlet?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10011) zolee001 válasza handrash (#10010) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.sony.com/electronics/support/downloads/W0007814

(#10012) handrash válasza zolee001 (#10011) üzenetére


handrash
őstag

Köszönöm!
Bónusz kérdés; touchpad extra funkciói, pl. görgetés mitől fognak működni?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10013) handrash válasza handrash (#10012) üzenetére


handrash
őstag

Felraktam egy win7 drivert, így megy.
Van még valami amivel mókolni kéne?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10014) handrash


handrash
őstag

Srácok?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10015) movax válasza handrash (#10012) üzenetére


movax
őstag

Háromujjas gesztusvezérlés nem fog működni win10 alatt. A többihez nekem egy régebbi synaptics-drivert kellett felműtenem, csak úgy működött.

[ Szerkesztve ]

(#10016) handrash válasza movax (#10015) üzenetére


handrash
őstag

Köszi, ez megvolt.
A kérdésem az, hogy várható-e még valami amin ügyködni kell, hogy menjen?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10017) movax válasza handrash (#10016) üzenetére


movax
őstag

Hát meg kell nézni, hogy minden megy-e :) Ha nem, akkor segítünk.

(#10018) handrash válasza movax (#10017) üzenetére


handrash
őstag

Oké! :)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10019) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Gép bekapcsolásakor három rövid sípoló hangot ad ki és nem indul be, a kijelzőn sem jelenik meg semmi. Hibás memória modul lehet az oka? Ennek cseréje orvosolja a problémát? :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#10020) zolee001 válasza Zsombe (#10019) üzenetére


zolee001
őstag

3 beeps Base 64 KB memory failure
Próbáld meg de inkább bios/alaplap hiba

(#10021) Zsombe válasza zolee001 (#10020) üzenetére


Zsombe
senior tag

Az a fura, mert kb. 1 éve áll a gép, anno semmi baja nem volt, most bekapcsoltam és ez fogadott. Alap lapon cseréltem elemet, hátha segít, de nem.
Vajon ez mitől lehet?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#10022) zolee001 válasza Zsombe (#10021) üzenetére


zolee001
őstag

Sajnos ezt nem tudhatom,valami szerviz tudja ha egyáltalán rentálbilis

(#10023) Pyttawrx válasza Zsombe (#10021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Esetleg a ramokat vedd ki majd csak az egyiket be stb. BIOS reset? Régi a téma, de hátha. Vagy már lett megoldás?

(#10024) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Van egy VPCEB3L1E gép, tettem bele egy 8GB 1600MHz modult, de se kép se hang még a VAIO logo sem jön be vele. Nem kéne működnie a ramnak alacsonyabb frekin? A ram másik laposban megy, szóval az tuti jó.

The Truth is out there...

(#10025) Pyttawrx válasza Lackooo84 (#10024) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Valószínüleg 1 slot 4gb-ot kezel max, mert összesen 8gb, amit kezel a gép.
Meg írd már le a ram típust, mi benne volt eredetileg, illetve amit vettél bele

(#10026) stevered99


stevered99
friss újonc

Üdv..sziasztok..tanácsot kérek szépen.....van most egy idősebb de jó karban levő VPCEH1S1E Sony Vaio-m modell PCG-71811M gépem . Egy barátom javasolta, hogy az optikai meghajtót vetessem ki, annak a helyére tetessem a jelenlegi 650Gb incsit és annak a helyére meg egy SSD pont elférne...Mit tanácsoltok ?????? elöre is köszi a válaszokat.. :W

(#10027) Pyttawrx válasza stevered99 (#10026) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Teljesene jó a tanács, így gyosíthatod, viszonylag kevés pénzből. Csak nem a kingston A400-ast vedd bele. :)

(#10028) Lackooo84 válasza Pyttawrx (#10025) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezt akartam beletenni:

Ilyen van benne 2db.:

The Truth is out there...

(#10029) Pyttawrx válasza Lackooo84 (#10028) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az lesz itt a gond, hogy neked 2x4gb kell nem 1x8gb

(#10030) Lackooo84 válasza Pyttawrx (#10029) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Köszi, hát akkor marad így. :D

The Truth is out there...

(#10031) gy.selmi


gy.selmi
csendes tag

Ha még valaki látogatja a topikot és tudna nekem segíteni:
Van egy VGN-FW21Z laptopom. Őslelet, már a 11-et is betöltötte, de hibátlanul megy Win7-tel, nincs szívem lecserélni.
Viszont képtelen vagyok rábírni a WiFi Direct használatára, hogy a TV-re kiterjeszthessem. A hálókártya (Intel WiFi Link 5100 AGN) driverére nem találok a jelenleginél (2012) újabb frissítést, a VAIO Smart Network, a Wireless Display Driver is "új".
Nem tudom, hogy érhetném el, hogy a Smart Network-ben megjelenjen a Wifi Direct.

[ Szerkesztve ]

(#10032) zolee001 válasza gy.selmi (#10031) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.sony.com/electronics/support/downloads/W0007296
Erre keresgélj a kártyádhoz megfelelö drivert avagy 3rd party szoftvert

(Az Intel+MS féle "wireless display" technologia rövid életü volt,mindkét cég megszüntette és letegadja)

(#10033) gy.selmi válasza zolee001 (#10032) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Innen szedtem le, de ha megszakadok, sem akar működni. De azért köszönöm a gyors választ.

(#10034) zolee001 válasza gy.selmi (#10033) üzenetére


zolee001
őstag

Media tartalmat szeretnél a tv-n nézni avagy a noti desktopját ?
Mediához a notit és a tv-t egy hálózatra kapcsolod és dlna-n mennie kell az intel féle wireless display halott és minkét eszköznek támogatnia kell(ene)

(#10035) gy.selmi válasza zolee001 (#10034) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

A noti desktopját. Képeket stb. simán meg tudom nézni a tv-n.
Van egy kis Asus transformerbook-om, 8.1 van rajta, az simán kirakható a tv-re. Nagyon jól jött, amikor még nem volt Spílerünk, a párom a spanyol meccseket így nézte neten a román Digisportról. Gondoltam, ha az a kis vacak tudja, akkor egy VAIO-nak nem lehet gond... Tévedni emberi dolog... (A tv egyébként támogatja, csak a kisöregem nem akarja az igazságot.)
Még egyszer köszönöm, tovább nem küzdök vele.

(#10036) zolee001 válasza gy.selmi (#10035) üzenetére


zolee001
őstag

Vaio Windows 7-Asus Windows 8,ennyi a trükk,ha upgradeled Windows 8 ra akkor talán menni fog (nekem az összes VAIO-m Windows 8 utáni upgradeknél tiltotta a wireless display techmologiát

(#10037) gy.selmi válasza zolee001 (#10036) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Köszönöm!!!

(#10038) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

A mai napig nem sikerült megoldanom ezt a problémát. Esetleg valaki most tudna megoldást?

(#10039) Pyttawrx válasza Eliot Anders (#10038) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amikor én így jártam, akkor driver probléma volt (fejjel-lefele volt). Amikor meg kikapcsolt, amikor hasznàltam volna, akkor kamerát kellett cserérjek.

(#10040) movax válasza Eliot Anders (#10038) üzenetére


movax
őstag

(#10041) zolee001


zolee001
őstag

Ha olvassa még ezt a topikot valaki
Recovery image van e esetleg valakinek a következökhöz
VPCZ2
SVE1111
TAP11
Köszönettel

(#10042) Eliot Anders válasza movax (#10040) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Köszönöm de nem értem, hogy miért kell driver? A kamera működik, csak azt nem értem, hogy miért akkor kapcsol be ha lehajtom a laptopot.

(#10043) movax válasza Eliot Anders (#10042) üzenetére


movax
őstag

Most nézem, hogy még csak külön driver sem kell hozzá, mert az általánossal megy, ami benne van a windowsban (nálam legalábbis, Vaio SVS15). Viszont van a Vaióknak egy csomó egyéb rendszerdrivere, ezek befolyásolhatnak egy csomó mindent: chipset, shared library, firmware extension parser, hotkey utility. Illetve megpróbálnám az eszközkezelőben törölni a webcamet, és hagynám, hogy a következő indulásnál a rendszer újra felismerje és installálja. Megnézném még szintén az eszközkezelőben az USB controllers alatt a dolgokat, esetleg újrainstallálni az ottani drivereket, amelyek a chipset-csomag részei, tehát azzal együtt jönnek. Ez lenne az egyik megközelítésem.

A másik az lenne, hogy szétnézel az energiagazdálkodási opciókban, főleg az USB selective suspend setting-ben kellene kikapcsolni mindkét opciót, a Power buttons and lid-ben, ott is a Lid close action-ben is szétnézni (nálam Sleepre van állítva mindkettő).

[ Szerkesztve ]

(#10044) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Sony vaio pro 13 SVP132A1CM notebookom van.
Egyszer csak elment a kijelzőm, fekete képernyős lett az egyik indításnál. Külső monitoron tökéletesen működik. Amikor a fedlapot kb.10x nyitom-csukom, akkor egyszer csak bevillan a windows képe pár másodpercig, de utána megint fekete. Más Sony notebooknál is előfordult?
Kijelző, vagy inverter, esetleg VGA lehet a hibás?
Elnézést, ha rossz helyre posztoltam.
Köszönöm előre is a tanácsokat. :R

(#10045) movax válasza thomasa (#10044) üzenetére


movax
őstag

Lehet, hogy csak a szalagkábel.

(#10046) zolee001 válasza thomasa (#10044) üzenetére


zolee001
őstag

contact hiba,ha spec szalsgkábel akkor nem lesz olcsó

(#10047) Pyttawrx válasza thomasa (#10044) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lcd vagy szalagkábel. Megnézném, hogy jol érinkezik.e

(#10048) movax válasza zolee001 (#10046) üzenetére


movax
őstag

Nem drága, pár dollárért beszerezhető, pl. ebayen.

(#10049) thomasa válasza movax (#10048) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszönöm szépen a gyors segítséget mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#10050) Flam


Flam
aktív tag

Sziasztok!

eb2z1e-hez ventilatort itthonrol merre erdemes keresnem? Google sajnos megannyi fals talalatot dob ki, feladtam a keresest. Ebay/ali oldalakon talaltam de jobban orulnek ha itthon gyorsabban meg lenne.

koszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.