Hirdetés

2020. február 26., szerda

Gyorskeresés

(#3251) kape

kape
(csendes tag)

Emberek!

EB1E1E !
Nektek is kiszokta írni a jobb alsó sarokban sárga háromszögben felkiáltó jellel, hogy "nem fut az Intel RST szolgáltatás."? Ismerős vkinek?
Mert nekem hetente többször is, aztán újra indítással megszűnik...

(#3252) berger05

berger05
(csendes tag)

Sziasztok!

Sajna anyagi okok miatt eladósorba kerül az alig használt Sony Vaio EB1S0E gépem.
Ha valakit estleg érdekel az jelezhet nekem pü-ben.(i3,500 GB,ati5470,angol bill.,garis)

(#3253) LeeFH válasza xray_ (#3250) üzenetére

LeeFH
(csendes tag)

Helló,
VPCF11M1E/H

(#3254) fotel válasza LeeFH (#3253) üzenetére

fotel
(aktív tag)

Csak érdekességképp: Z11X9E

[ Szerkesztve ]

(#3255) VANESSZA1 válasza fotel (#3254) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

VPCE1B1S1E/WI
3DMark 67456 pont... :R :R

Precision M7710- Quad Core i7, 48GB RAM, 17,3" UHD, W7170M, 2TB Force MP510+ 2TB FireCuda 510+ 1TB X600

(#3256) fotel válasza VANESSZA1 (#3255) üzenetére

fotel
(aktív tag)

Melyik 3D mark? :)

(#3257) VANESSZA1 válasza fotel (#3256) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

3dmark-Vantage :)

Precision M7710- Quad Core i7, 48GB RAM, 17,3" UHD, W7170M, 2TB Force MP510+ 2TB FireCuda 510+ 1TB X600

(#3258) #31273216

(törölt tag)

Sziasztok!
Van egy VGN-CS21S-em, amin a média gombsor egyre gyakrabban villog. Ilyenkor az érintés érzékelő fénye futófényként cikázik jobbra-balra és "természetesen" ilyenkor nem működik. A gép is mintha lassabban működne, amikor ezt csinálja. Más CS-felhasználó is tapasztalt hasonló jelenséget? Hogy lehet ezt kiküszöbölni? Vagy együtt kell élni ezzel a hibával?

(#3259) xray_ válasza LeeFH (#3253) üzenetére

xray_
(csendes tag)

Köszi!

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#3260) olpe válasza Brawn1 (#3190) üzenetére

olpe
(csendes tag)

Sziasztok,

Nekem nem búg a hangszóró, hanem inkább ciripelős hangot ad és amikor kihúzom a tápot megszűnik. Írtam a supportnak, akik szintén hasonló válasszal küldtek el,mint a 3042-es hozzászólásban, csak nekem azt ajánlották vegyek egy földhurok megszüntető készüléket.
Nekem VPCEB1J8E van. Akinek hasonló, nem tapasztal véletlenül ilyen hangot, ha hangszóró van rákötve?
Még egy dolog. Ha rákapcsolok egy monitort vagy HDMI-n keresztül nézem a Tv-n, akkor nincs rajta ez a zavaró hang

(#3261) oszy válasza olpe (#3260) üzenetére

oszy
(addikt)

Én eddig még nem figyeltem föl erre, de majd meghallgatom :) Nekem is ilyen Vaio-m van. De sztem szégyen a Sonyra nézve, h 1 ilyen egyszerű tápot ad. Gondolok itt a dugóra és a földhurok nélküli vezetékre. Haverom vett egy olcsó Acer-t, és ahhoz normális vezetéket adtak!!!

ÚJ MX-3 - Légegér ELADÓ!

(#3262) olpe válasza oszy (#3261) üzenetére

olpe
(csendes tag)

köszönöm, ha meghallgatod. :)
Előtte Fs szériás Vaio-m volt, aminek az adapterével kipróbálva nem adta ezt a hangot, viszont ez a táp ugyanezt a hangot adta a régi gépen is.
Szóval biztos táp hiba, de a supportot nagyon nem zavarta a dolog. Ilyen árkategóriában, már nem kellene hogy ez hiba legyen, ilyen földhurkos dolgon spórolni :((

(#3263) oszy válasza olpe (#3260) üzenetére

oszy
(addikt)

olpe! én nem hallom. de még tesztelem más körülmények között is.

más:
a power management-ben ugye ki lehet választani, h meddig töltse föl az aksit. én általában tápról használom. hány %-ot érdemes beállítani? közben megválaszolom magamnak. Ha tápról megy akkor 50%-ra érdemes állítani! :DD

még annyit, h kinek milyen program indul el alapból a gyáriak közül (msconfig)?

[ Szerkesztve ]

ÚJ MX-3 - Légegér ELADÓ!

(#3264) Brawn1

Brawn1
(csendes tag)

Sziasztok! Van egy olyan gondom, hogy amikor gépelek szöveget, akkor sokszor a sor végén vagy a közepén elugrik a kurzor a szöveg elejére. Valamit biztosan megnyomhattam, ami ezt okozza, de nem tudom, mivel lehet ezt a funkciót kikapcsolni. VAIO EB1S1E-m van. Köszi a segítséget előre is!

(#3265) oszy válasza Brawn1 (#3264) üzenetére

oszy
(addikt)

Jéééé, ez nálam is elő szokott ferdülni :) én eddig azt gondoltam csak én bénázok :DD

ÚJ MX-3 - Légegér ELADÓ!

(#3266) Brawn1 válasza oszy (#3265) üzenetére

Brawn1
(csendes tag)

Igen, és asszem a régi gépemen is előfordult ilyesmi, akkor azt asszem az Insert vagy valami hasonló gomb megnyomásával tudtam kiiktatni. De most ezzel a gombbal ez nem szűnik meg. Aki tudja, melyik funkció ez, és mely gombbal lehet megszüntetni, írja meg, mert nagyon idegesítő. Köszi.

(#3267) balazs98

balazs98
(csendes tag)

Sziasztok! a segítségetekre lenne szükségem. Lenne egy Sony Vaio FE21B típusú laptop. Állítólag nem jó rajta a billentyűzet. Kérdésem az, hogy érdemes-e megvenni ezt a fajta típust, illetve ha elviekben nézzük, másik típusú laptopból, ami nem sony, azzal a billenytűzettel működhet a gép?
várom válaszotokat!
üdv . : Balázs

(#3268) 90Quiet válasza Brawn1 (#3266) üzenetére

90Quiet
(tag)

Lehet ostobaság, de ne vedd sértésnek :B Az nem lehet, hogy gépelés közben a tenyered, vagy csuklód hozzáér a tapipadhoz, így valahova belekattintasz a dokumentumba és ott folytatod az írást? :U

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#3269) scafusia

scafusia
(csendes tag)

Hali mindenkinek.
Egy kis segítséget kérnék. Sony Vaio VGN SZ1XP laptopom van ( kaptam) nagyon elégedett vgyok vele. Egy ideje elkezdett zugni a hutöventillátor. Mi a teendö ilyenkor. Hogy kell szétszedni hogy hozzáférhessek a ventillátorhoz. Várom a szakik válaszát. Elöre is köszönöm.
Üdv Sca

(#3270) #31273216 válasza scafusia (#3269) üzenetére

(törölt tag)

Na, ilyen nálunk is előjött pár héttel a vásárlás után. Amikor rákezd a ventillátor akkor hangosabb mint új korában volt. Így sem zavaró azért, csak furcsa volt, hogy felerősödött a hangja.

(#3271) xedos válasza scafusia (#3269) üzenetére

xedos
(addikt)

Youtubeon van szétszedési videó róla.
Alulról kell kiszedni a csavarokat, ekkor lejön a billentyűzet előtti rész és a billentyűzet...

4 tabla Tibi csokiért vihető OSX kompatibilis DLINK USB WIFI (DWA-140)

(#3272) Tyren válasza scafusia (#3269) üzenetére

Tyren
(aktív tag)

Hello!

Nekem is ilyen baja volt. Nem tudom, hogy neked milyen zúgás jön belőle, de van egy erős gyanúm, hogy valószínűleg csapágyas lett a ventillátor. A működését nem tudom mennyire befolyásolhatja, nekem vagy fél-egy évig ment úgy, hogy néha elkezdett zúgni, de a vége felé már egyre gyakrabban. A legrosszabb esetben megszorul a venti és akkor baj van, de nem tudom, hogy ennek mekkora az esélye.
Nekem egy szervízben csinálták meg. A noti nagyon szemét módon van összerakva, ezért a ventillátor cseréje 5 órájába tellett a srácnak. Szóval otthon megpróbálni csak megfelelő előképzettség/gyakorlat esetén ajánlanám. Néhol elég komplikált rögzítési módok vannak benne. Mondjuk, ha van youtube segédlet, akkor az könnyíthet a dolgon.
Azt nem tudom, hogy a ventillátort lehet-e javítani.
Remélem tudtam segíteni.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#3273) aram01

aram01
(nagyúr)

sziasztok
szerintetek egy Sony Vaio VPCCW1S1E/W noti játékra mennyire jó?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3274) Eduscho

Eduscho
(csendes tag)

Megjött végre az új drágaszág :C

olyan amilyenre vágytam, megalkuvások nélkül:

EB, i5-450, 4GB, ATI 5650, 15"1080p, fehér, 320GB(úgyis SSD lesz helyette)
726£+30£ számolj csak :B

UK beszerzés lett, mert itthon
1) nincs választék
2) nem konfigurálható semmi
3) SONY-akciókból (pl. free BR-Writer 140£ értékben :K ) semmi nem ér el a fogyasztókig
4) szóval ó'csóbb így
5) sogoréknál nincs angol keyboard (hamár UK-ból nem lehet magyar)

Akit érdekel annak (most már saját tapasztalatból) jó szívvel merek ajánlani lebonyolítót pü-ben.

Még fut a HDD backup-om.
Van már VAIO-m, erre számitottam. ;)

[ Szerkesztve ]

Viva la gagyi !

(#3275) zandrs válasza Eduscho (#3274) üzenetére

zandrs
(csendes tag)

Gratula!

:)

Ps:
azért ezt a Sonynak elküldeném, hogy vannak akik SZERETNÉNEK vásárolni
csakht pl itt. nem hagyják....
tanulságos lenne ha elolvasnák.

(#3276) deakgyuri válasza zandrs (#3275) üzenetére

deakgyuri
(tag)

Nem igazán változna a helyzet, sajnos. :O

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#3277) kezdő válasza Eduscho (#3274) üzenetére

kezdő
(senior tag)

Nagyon jó áron vetted!

Elég elkeserítő a hazai Sony hozzáállása a notikhoz.

Amúgy a garancia, hogy van neked? Csak Angliában érvényesíthető vagy világgarancia vonatkozik rá?

(#3278) Eduscho válasza kezdő (#3277) üzenetére

Eduscho
(csendes tag)

Ez szerintem EU gari. Csak sohase kelljen. ;)

Viva la gagyi !

(#3279) kezdő válasza Eduscho (#3278) üzenetére

kezdő
(senior tag)

Hmm, legyen igazad.
Én tuti nem mernék kintről ilyen értékben vásárolni amíg 100%-ig nem vagyok biztos abban, hogy az itthoni (finoman szólva nem UK színvonalú) garanciáztatás gördülékenyen megy.
Viszont épp ma nézegettem a HP és a Sony oldalát.
Már-már felháborító, hogy magadnak válogathatod össze a hardvereket, ajándékot is kapsz, ingyen kiszállítják és mindezt jóval olcsóbban mint az itthoni fix konfigurációk ára. :W
(nem mellékesen a fizetés színvonala is más...)

Mindegy nem panaszkodunk, Magyarország kis ország és így szeretjük! :)

(#3280) Eduscho válasza kezdő (#3279) üzenetére

Eduscho
(csendes tag)

Nekem is meredeknek tünt az elején az egész, de hát egyszer élünk :D

Igazad van, ez a virtus, aki itt megél az bárhol helyt tud állni! :C

Viva la gagyi !

(#3281) fotel válasza kezdő (#3279) üzenetére

fotel
(aktív tag)

Én kíváncsiságból (és mert nagy melegben kattog a palmrest:) ) felhívtam az itthoni központi telefonszámot és a Németországban vásárolt vaio-ért is küldenek futárt plusz futárral vissza is hozzák az általam megadott címre. Szóval az EU gari az rendes gari.

(#3282) kezdő válasza fotel (#3281) üzenetére

kezdő
(senior tag)

Kösz az infot!

Így már érdemes elgondolkodni egy külföldi beszerzésen. :)

(#3283) Eduscho válasza fotel (#3281) üzenetére

Eduscho
(csendes tag)

Köszi, ezzel engem is megnyugtattál.

Bitang fürge a kis gép.
Ez az i5 (nekem -450, 2,4GHz) proci nem gondoltam, hogy ennyire alázza a Core2 P8700-et.
Mintha minden sokkal agilisabban reagálna. Játszadozni még nem volt időm.

Viva la gagyi !

(#3284) VANESSZA1

VANESSZA1
(őstag)

Melyik driver kell az Fn billentyűk működéséhez?

(#3285) deakgyuri válasza kezdő (#3277) üzenetére

deakgyuri
(tag)

Kontinens garancia.

Az európán belül eladott VAIO-k bármely európai országban garanciálisak csak a garanciaidőben lehetnek eltérések országonként.

(#3286) Solar_Wind

Solar_Wind
(senior tag)

Sziasztok,

A helyreállítási lemezekhez hány DVD kell? EB2Z1E/BQ típus.

Köszönöm!

(#3287) VANESSZA1 válasza Solar_Wind (#3286) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

kettő DVD az E szériánál..

(#3288) Solar_Wind válasza VANESSZA1 (#3287) üzenetére

Solar_Wind
(senior tag)

Köszönöm!

(#3289) tnoise válasza Solar_Wind (#3288) üzenetére

tnoise
(csendes tag)

nekem 4 kellett hozzá
EB1S1E

(#3290) Kis Joe

Kis Joe
(aktív tag)

Sziasztok!
Van egy VGN-AR51M típusú vaio egyik ismerősömnek. Gyárilag vista-val került piacra. Arra remekül megvannak a driverek. Fel lett rakva rá a Windows 7 és ezen nem működik a beépített webkamera. Gép felismeri, driver felkerül rendesen, a gyári program is, de amikor a programját elindítom akkor azt írja ki egy hibaüzenet ablakban hogy nincs jel vagy más program használja a kamerát. A gyártó oldalán nem találtam Windows 7 támogatást.
Valaki tud segíteni?
Köszi előre is a válaszokat. :R
Üdv

[ Szerkesztve ]

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#3291) MichaelSD

MichaelSD
(őstag)

Kérdés a szakikhoz:

Van egy Sony Vaio VGN CR42Z és megázott szegénykém. A képernyő alján befolyt a víz és fehéres foltok jelentek meg a képernyőn.

Ilyenkor display csere vagy mi a teendő? Egyáltalán menthető a képernyő?

Garancia sajnos nincs rá.

Köszönöm a segítséget.

(#3292) gezus01

gezus01
(csendes tag)

Sziasztok!
Most hívtam a szegedi sony Centert és azt mondta,hogy már egyáltalán nincs se az VPC-EB1E1E se a VPC-EB1J8E WI v modellből. És rendelni se lehet. Létezik ez? Igazából fél éve erre vártam...és most lenne meg rá a pénz. ÜDv MG

(#3293) norange

norange
(csendes tag)

sziasztok

sony vaio laptopba monitor tisztítás közben befolyt a tisztítószer. a kép elment, vagyis nagyon halványan látszik valami. mi lehet a baj és mennyibe kerülne a javítás, valamint mennyi idő alatt tudná valaki megcsinálni?

ajánlott szervizt, szerelőt keresek

köszi

(#3294) Mellizom

Mellizom
(tag)

Sziasztok!

Karácsony környékén tervezem a Vaio beszerzését!
Az EB sorozat felé kacsingatok. VPCEB2Z1E/BQ v. VPCEB1E1E/WI
PC-met szeretném leváltani egy ilyenre de azért hurcolni is jó lenne...
Ahogy látom ez a legnagyobb hátrányuk sajnos :(
Karácsonyig remélem felfedeznek egy uj energiaforrást :C mert ez az üzemidő vicc.
Várom az ötleteket, hozzászolásokat, jövendöléseket.
(F sorozat sajna már nem fér bele)

Üdv

(#3295) deakgyuri válasza MichaelSD (#3291) üzenetére

deakgyuri
(tag)

Minimum LCD csere.
A SONY-n keresztül olyan 800 EUR a javítása.

(#3296) deakgyuri válasza norange (#3293) üzenetére

deakgyuri
(tag)

A SONY-n keresztül olyan 800 EUR a javítása.
Az árban a szállítás+dignosztika+alkatrész+javítás+szállítás benne foglaltatik.

(#3297) norange válasza deakgyuri (#3296) üzenetére

norange
(csendes tag)

szia

:((
köszönöm szépen, ezt az infót ma én is megkaptam a Sonytól

(#3298) deakgyuri válasza norange (#3297) üzenetére

deakgyuri
(tag)

Szia

Bármely lapopot javító szervíz képes kicserélni az LCD kijelzőt, az nem is drága.
Akkor kezdődik a baj, amikor az adott kijelzőt be kell szerezni, az nem lesz olcsó!
13.3" kijelző (már 500 € )
De láttam drágábbat is.

(#3299) norange válasza deakgyuri (#3298) üzenetére

norange
(csendes tag)

Köszönöm, ezért kutatok itt. Tavasszal a GPS-emen is kijelzőt kellett cserélni, márkaszervizben és egyéb szervizekben 25-30 lett volna, aztán itt találtam valakit, aki 11-ért megcsinálta. Igaz akkor sem ment elsőre, volt vagy két hét mire előkerült az 'ember'.
Elromlott az acer laptopom-é is, de azt 40-ért cserélték volna, pedig xvga volt az is. Gondoltam, hogy a Sony drágább lesz, de 800 euró... ennyiért nem hiszem, hogy valaki megcsináltatja amikor az új ára ennyi.
köszi azért a segítőkészséged!

(#3300) MichaelSD válasza deakgyuri (#3296) üzenetére

MichaelSD
(őstag)

Köszönöm a választ!

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.