Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) Flam válasza Vidala (#4198) üzenetére


Flam
aktív tag

A parkolás igazából annyi, hogy hányszor áll be az olvasó fej "pihenőállásba" ezáltal energiatakarékosabb...
Értelemszerűen ez típusoknál, márkáknál változik általában 5-10 másodpercenként állnak a helyükre ha a vinyó éppen használaton kívül van.
Ahogy olvasgattam interneten egy winchester átlagos élettartama 300.000-600.000 parkolást bír.

Ha egy HDD parkolási száma rohamosan nő annak több oka is lehet, ahogy fentebb említették az alaplapi elektronika romolhat el, esetlegesen a merevlemez elektronikája, stb...

Azt mondják, hogy a parkolások számának a növekedése nem feltétlen jelent merevlemez hibát, ha lefuttatunk több ön-tesztet akkor azok többnyire nem is jeleznek hibát (mint pl. az enyémnél) ettől függetlenül ugye nem normális, hogy ilyen gyorsan nőnek az értékek.
Normál használat mellett kb fél éves HDD produkál olyan 30-40ezres értékeket.

Nálam leginkább ugye az a gond, hogy 1 hetes vinyó már hússzor akkora értékeket mutat mint egy 2 hónapos HDD...

@littlemamba

Ha jól emlékszem everestnek is ugyanaz a felépítése mint most az AIDA64-nek, a parkolások számát úgy tudod megnézni, hogy baloldalt a listában kiválasztod a Háttértárt, majd azon belül a S.M.A.R.T -ot és ott a 193 Load/Unload cycle count megnevezésű sorban megnézed az ADAT oszlopot. :)

(#4202) Vidala válasza Flam (#4201) üzenetére


Vidala
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ.

Eddig azt hittem (úgy tudtam), hogy csak ki/be kapcsoláskor áll parkolóállásba, de így már minden értehő. :R

CoVboy Forever!

(#4203) Flam válasza Vidala (#4202) üzenetére


Flam
aktív tag

Nincs mit, remélem túl nagy balgaságot nem írtam :)

(#4204) fotel válasza Zodicus (#4195) üzenetére


fotel
aktív tag

Szerinted nálam mitől lehet az írás (a szekvenciális kivételével) gyorsabb, mint az olvasás?

[ Szerkesztve ]

(#4205) littlemamba válasza Flam (#4201) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszönöm!

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#4206) spyduck válasza Vidala (#4200) üzenetére


spyduck
nagyúr

Péntek óta foglalkozok SONY gépekkel ;] Van is pár darabom olcsó, német beszerzésből ;)

(#4207) néha


néha
aktív tag

Sziszatok! van egy sony vaio laptopom, és frissiteni akartam a video kárty szoftverét, és töröltem a régit, az nvidia oldalárol le is szedtem egyet, de azt irja ki hogy nem kompatibilis a hardver! ilyen vidi karim van:nvidia geforce 8400M GT

Pls help vki, egy linket dobjatok már nekem honnan tudnék leszedni olyat ami müködik is
u.i. : win7 64bit-es oprendszer van a gépemen!

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#4208) thesound válasza néha (#4207) üzenetére


thesound
őstag

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/index.aspx?l=hu_HU

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4209) néha válasza thesound (#4208) üzenetére


néha
aktív tag

szia! nem jo a 64 bites verziora csak 32 esre! esetleg vhol máshol? a pontos tipusa a gépemnek:sony vaio vgn-ar41l

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#4210) thesound válasza néha (#4209) üzenetére


thesound
őstag

tényleg 32 bites van itt...

próbáld meg itt megnézni a gépen C:\Windows\Drivers (régebbi modellek vezérlõ programjait itt találja meg: C:\Drivers

vagy recovery lemezekkel visszállítás

vagy mail a supportnak

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4211) Vidala válasza spyduck (#4206) üzenetére


Vidala
senior tag

Csak nem "megtetszettek"? ;) Éppen egy héttel előztelek meg a beszerzéssel, de nem tudtam neki ellenállni.

Ezt a gépet éppen az én igényeimhez igazították. Na jó, egy picit erősebb GPU-t sem bántam volna (de akkor meg a hűtésre/zajra/melegedésre panaszkodnék szerintem), és egy LED-es LCD-t is el tudnék viselni. Ejj, az örök elégedetlenség. :)

CoVboy Forever!

(#4212) cer


cer
tag

Valaki tudna segíteni hol lehet Vaio laptopra törés garanciát kötni?

Egy kört bóklásztam már a neten, de kimondottan sony-ra nem találtam sehol.
Aki tudna ebben segíteni annak nagyon köszönném.

(#4213) deakgyuri válasza cer (#4212) üzenetére


deakgyuri
tag

Hivatalosan a vásárlás után Magyarországon sehol. :O

Ha nem vásárláskor veszel kiterjesztett garanciát / sony center / akkor nincs lehetőség garanciahosszabbításra.

Magyar virtus :O

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4214) Flam válasza deakgyuri (#4213) üzenetére


Flam
aktív tag

szép... pedig gondoltam rá én is, hogy veszek aztán összetöröm és kicseréltetem az egészet egybe a szervizelgetés helyett, mert már a tököm tele van ezzel a géppel...

Parkolási értékek 3033-nál járnak 1 hét alatt... ráadásul a gép is egyre hangosabb...

[ Szerkesztve ]

(#4215) deakgyuri válasza Flam (#4214) üzenetére


deakgyuri
tag

Aha, hogy érted azt, hogy hangosabb?

Ventillátor, ODD, HDD ?

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4216) Flam válasza deakgyuri (#4215) üzenetére


Flam
aktív tag

Ventilátorok is valamivel hangosabbak, HDD is, illetve hallok benne valami statikus zajt megint amit nem tudok eldönteni, hogy ventilátor zaj vagy valami kondi...folytonos monoton a készülék jack dugói környékén és attól picit balra.

(#4217) Mellizom


Mellizom
tag

Megvan a gép EB3S1E :C :C :C

Frissítettem mindent amit lehetett. Közben felmerült egy két kérdés.
A Vaio szoftverek között van olyan ami teljesen felesleges és sok erőforrást használ?
Egyébként én úgy veszem észre ezek meg sem kottyannak neki...
Nekem előtelepített windowsom volt. Van valami lehetőség hogy mégis particionáljak, utólag?
Aztán meg mi ez a Office Starter?
Eddig nagyon megvagyok elégedve.
Azt viszont tök cikinek tartom, hogy nem kaptam hozzá még egy cipzáros bőrtokot sem...

Üdv

(#4218) CyberPunk666 válasza Flam (#4216) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

nem tudok jobbat, mint használd szarrá a gépet a két ünnep között... nyúzd a winyót folyamatos használattal, meg a procit/videokártyát is, aztán ha kell, jöjjön ki most minden hiba...

(#4219) Flam válasza Mellizom (#4217) üzenetére


Flam
aktív tag

Office starter az korlátozott tudású office csomag, nekem amióta új vinyóm van eltűnt róla :D
Partition magic, EASEUS Partition Master, stb... :)

(#4220) Flam válasza CyberPunk666 (#4218) üzenetére


Flam
aktív tag

Hja ezen vagyok. nemsokára letelik az 1 hetes teszt hálózatról, utána jön aksiról egy hét.
3184 mostani állás. Rohadt random. Úgy tűnik mintha alvó állapot közben nőne a legtöbbet.

(#4221) thesound válasza Mellizom (#4217) üzenetére


thesound
őstag

partíciók létrehozása: a win7 start menü keresőjébe beírod partíció létrehozása --> előjön a lemezkezelő --> a lemezt ábrázoló "kép"-en kötet zsugorítása --> követed az infókat (no para, ha valami nem stimmel össze lehet fűzni ismét...) (elvileg adtak magyar használati utasítást, abban benne van)

VAIO programok: hát a video és zene kategorziálók ehetnek sokat, én spec. nem töröltem egy szoftvert sem, hanem kikapcsoltam ami nem kellett nekem. Ami szerintem hasznos és tuti kell: VAIO Care, VAIO Control Center, VAIO Update, VAIO recovery center (persze az alappdolgokat nem említem, mint alps pointing (a tapipad)...stb.). Én a többit kikapcsoltam, hogy ne induljanak automatikusan, de ha kellenek, ott vannak... (nyilván egyénfüggő, kinek mire van szüksége...)

Office starter: (igen nekem is eltűnt a vinyócserekor) valami office próbaverzió....

Valami grátisz volt hozzá nem? Láttam most pendriveokat osztogatnak, mikor én vettem egér volt a grátisz :)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4222) Flam válasza thesound (#4221) üzenetére


Flam
aktív tag

én sem kaptam semmi ajándékot november közepén. Vagyis DE!!! Egy szar vinyót, szar alaplappal (feltehetőleg). :D

(#4223) earny válasza earny (#4173) üzenetére


earny
tag

Ööö most 165. Jót nézek én? o.O

(#4224) Mellizom válasza thesound (#4221) üzenetére


Mellizom
tag

Kösz az infókat, a szoftvereket majd átnézegetem. Még nem mindegyikről tudom, hogy mit csinál :)
Megtaláltam hol kell csinálni a dolgot, de azt számolta ki hogy csak 220GB-ra vághatom le minimum a C-t, írta, hogy töredezettség mentesítsek akkor kisebbre is letudja talán. Szóval most azt csinálom... (én olyan 100GB.ra gondoltam)

Tényleg semmit, még pendrive-ot sem :DDD

(#4225) Flam válasza earny (#4223) üzenetére


Flam
aktív tag

193 Load/Unload Cycle Count
ezt kell nézni :) Amúgy minden további nélkül előfordulhat, hogy jót nézel. :)

(#4226) earny válasza Flam (#4225) üzenetére


earny
tag

Azért nem értettem, mert csökkenő értéket mutat.

De most megnéztem megint és most már tényleg nem értek semmit :DD
Szal a táblázatban 165 van (ami régebben 168 volt)
Alatta a grafikonon viszont 105579.
Most akkor melyiket kell nézni?

(#4227) szdavid


szdavid
tag

Kíváncsiságból én is megnéztem:

ID Attribútum leírása Küszöb Érték Legrosszabb Adat Állapot
C1 Load/Unload Cycle Count 0 99 99 12549 Rendben: Mindig rendben

Ez az érték 8 hónap után.
De hamarosan úgy is SSD-t kap :)

(#4228) Flam válasza earny (#4226) üzenetére


Flam
aktív tag

Grafikon a lényeg! :)

(#4229) CyberPunk666 válasza Mellizom (#4224) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

külső programot használj. a Belsővel nem fogja rendesen, bármelyik újabb verziójú particionáló program alkalmas erre a célra. Az ajándékot pedig nem a helyszínen kapod a géphez és nem is ott adnak felvilágosítást, hanem a sony promóciós oldalán kell megnézned, hogy jogosult vagy-e.

http://www.sony.hu/hub/ajanlatok/

itt a vaio roadshow a mostani aktuális és jelenleg az F sorozat mellé jár fényképező gép.

[ Szerkesztve ]

(#4230) earny válasza Flam (#4228) üzenetére


earny
tag

Ahha!
Akkor 105579-ről 105619-re emelkedés 12 óra alatt sok egy két hónapos gépnél?

(#4231) Flam válasza earny (#4230) üzenetére


Flam
aktív tag

Hogy ha a vinyó is két hónapos akkor igen.
szerk.: Bár ha jól emlékszem deakgyuri írta, hogy van a közelében egy teszt vaio és kb 3 hónaposan volt 90-100ezer körül az érték.
Keress vissza a hozzászólások közt, ha minden igaz linkelte a screenshotot.

[ Szerkesztve ]

(#4232) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Boldog Karácsonyt minden VAIO tulajnak!

(#4233) deakgyuri válasza Flam (#4231) üzenetére


deakgyuri
tag

Pontosan,

A gép egyébként "extrém" használatnak van kitéve, tehát napi 30-50 újraindítás is befigyel, bekapcsológombbal való kikapcsolás a windows futása közben, szóval egy tesztgép.

A gép 2010 Szeptember 3. napján került hozzánk a gép, szóval akkor lett telepítve.

A HDD Sentinel telepítve 2010 Október 19
A kezdőérték: 76977

2010-10-23 -> 77892
2010-10-28 -> 79627
2010-11-03 -> 80897
2010-11-09 -> 83117
2010-11-12 -> 84006
2010-11-18 -> 85612
2010-11-29 -> 88918
2010-12-03 -> 89562
2010-12-08 -> 92390
2010-12-14 -> 94595
2010-12-20 -> 98874
2010-12-24 -> 103666

A HDD sentinel szerint a Power On Time: 25 nap 4 óra

De a bekapcsolások száma pedig 1790 :Y

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4234) thesound


thesound
őstag

Boldog Karácsonyt minden PH!-snak! :)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4235) fotel válasza earny (#4230) üzenetére


fotel
aktív tag

Power management nem lehet ennek az oka?

Pl ha 15 perc után kikapcsol a vinyód, akkor 12 óra alatt ez nem is sok, ha párszor ott hagytad.

(#4236) néha válasza fotel (#4235) üzenetére


néha
aktív tag

Sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy sony vaiohoz honnan tudok leszedni friss videokártya drivert? mert egyszerüen amit az nvidi oldaláról szedek le az nem jó, mert azt irja hogy nem kompatibilis a hardverrel!

Vidi kártyám tipusa:8400m gt

Légyszi segitsetek mert egszerüen nem találok!

u.i. : win7 32bit verzio van a gépem(most tettem fel 1napja)

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#4237) Zodicus


Zodicus
senior tag

Boldog karácsonyt Minden Vaio tulajnak (is)!

(#4238) thesound válasza néha (#4236) üzenetére


thesound
őstag

le tudod szedni a 32bites verziót: http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/info/info.aspx?l=hu_HU&url=VAIO/Updates/EP0000185336.exe&m=VGN-AR41L&ip=EP0000185336.htm

vagy az eredeti drivereket: http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/info/info.aspx?l=hu_HU&url=Vaio/Original/AR4_Drivers.zip&m=VGN-AR41L&ip=Preinstalled_Drivers.htm

vagy recovery lemezekkel visszaállítod a gépet...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4239) Zodicus


Zodicus
senior tag

Üdv!

Tudja valaki, hogy honnan lehet letölteni web kamera driver-ét? Support oldalon nincs...

(#4240) Zagaran


Zagaran
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Nem régiben hozzám került egy SONY VAIO VGN-FE31H sérült kijelzővel. (Más hibája nincs a gépnek, még egy karc sincs a házon, monitorra kötve is tökéletes minden szempontból.)
Esetleg valakinek ötlete vagy tipje, merre érdemes körbe kérdezni kijelző cserével kapcsolatban? Személyes tapasztalat kellene, hogy nagyjából tisztán lássak az árral kapcsolatban, hogy van-e értelme egyáltalán kicseréltetni.

Első ránézésre is a szívemhez nőtt a notebook még így betegen is ezért megpróbálom helyre pofozni a kicsikét. :)

+3630-329-56-99

(#4241) Flam válasza Zodicus (#4239) üzenetére


Flam
aktív tag

Nekem sincs, de nekem valahogy automatice felismeri.

@Zagaran:

HRP Szerviz Kft.-t hozza a support oldal mint hivatalos szerviz. Budapesti cég, egy próbát megér, hátha tudnak rendelni alkatrészt...
Esetleg E-Bay-t tudom javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#4242) God_ot válasza néha (#4236) üzenetére


God_ot
tag

Hi,

Start - Minden Program - Vaio Update (auto kidobja a lehetséges frissítéseket)
vagy www.vaio-link.com

UI: Nehogy benyomd a Recovery-t emiatt!!!! attól még nem lesz update, csak visszaáll a gyári beállítás, de mindenben...

Boldog Karácsonyt! :-)

Válasz erre:
Sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy sony vaiohoz honnan tudok leszedni friss videokártya drivert? mert egyszerüen amit az nvidi oldaláról szedek le az nem jó, mert azt irja hogy nem kompatibilis a hardverrel!
Vidi kártyám tipusa:8400m gt
Légyszi segitsetek mert egszerüen nem találok!
u.i. : win7 32bit verzio van a gépem(most tettem fel 1napja)

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#4243) God_ot válasza Zodicus (#4239) üzenetére


God_ot
tag

Hi,

Webcamera driver auto rajta van a VAIO-n, nincs update hozzá és kölön nem lehet letölteni. Ha törölted sajna csak recovery, illetve lesz nemsokára egy full driver csomag aminek ez is része lesz, hogy mikor az passz...

Válasz erre:
Üdv!
Tudja valaki, hogy honnan lehet letölteni web kamera driver-ét? Support oldalon nincs...

God_ot

(#4244) God_ot válasza Zagaran (#4240) üzenetére


God_ot
tag

Hi,

ha olcsón akarod megúszni vegyél egy nem működő VAIOt ebay-en vagy valami hasonló oldalon(persze olyant aminek az LCD-je ép) és a szomszéd józsikával nekiestek ketten (nem kell csak egy kapalács és egy ütvefúró :-D )

a bonyolultabb (költségesebb) verzió:

- regisztrálod a gépet a nevedre(1db email vagy telefon a supportnak és egy vásárlást igazoló dokumentum)
- felveszik a gépet javításra (szállítás és diagnózis ára a tiéd)
- adnak egy árajánlatot ha elfogadod megjavítják, ha nem akkor visszakapod ahogy bement

3. verzió:
keresel egy szervízt (nincs hivatalos VAIO szervíz MO-on), de van pár használható szervíz akik értelmes áron megjavítják

Válasz erre:
A segítségeteket szeretném kérni.
Nem régiben hozzám került egy SONY VAIO VGN-FE31H sérült kijelzővel. (Más hibája nincs a gépnek, még egy karc sincs a házon, monitorra kötve is tökéletes minden szempontból.)

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#4245) God_ot válasza néha (#4236) üzenetére


God_ot
tag

Kiegésszítés (és sorry, elsiklottam a végén az UI-on :-) megesik néha)

Ha a géped nem támogatja a Win7 Upgrade-et (ergó nem támogatja a Win7-et) akkó bukta, nem írtad be a modeltipust de 99% hogy ez lesz a probléta
csekkold le a szupport oldalon a specifikációit a gépnek

de ha még támogatja is, akkor sem 100%, hogy minden driver meglesz a géphez. Merthogy minden gép drivere kifejezetten arra az OS-re lett csinálva, ami benne van alapból. (ez nem vonatkozik a Win Starter verziókra)

Erre a problémára is! megoldás lehet a full driver csomag, ami már úton van valahol Japán és MO közt, dehát Isten barmai lassan őrülnek, oh vagyis malmai őrölnek:-)

Sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy sony vaiohoz honnan tudok leszedni friss videokártya drivert? mert egyszerüen amit az nvidi oldaláról szedek le az nem jó, mert azt irja hogy nem kompatibilis a hardverrel!
Vidi kártyám tipusa:8400m gt
Légyszi segitsetek mert egszerüen nem találok!
u.i. : win7 32bit verzio van a gépem(most tettem fel 1napja)

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#4246) néha válasza God_ot (#4245) üzenetére


néha
aktív tag

Szia! elméletileg is azthiszem win7 volt rajta, most is van rajta vidi kari driver, csak régebbi és szerintem ez lehet a baja a gépnek, mert vmi nem okés vele!

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#4247) néha válasza thesound (#4238) üzenetére


néha
aktív tag

Szia! na ezt sikerült feltelepiteni, de ez friss driver vagy ez is régebbi?

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#4248) MikÁsz


MikÁsz
csendes tag

Helló:)
(már egyszer volt ilyen bejegyzésem de nem tudtam rájönni mi lehet a hiba )
Olvasgatva a kommenteket szeretnék tőletek kérdezni egy-két dolgot.
Mikor megvettem a sony vaio laptopomat kb egy másfél hónapja.
(eddig nem volt ilyen márkájú laposom) aztán mivel igen lassú volt a rendszert töröltem és felraktam a tesóm eredeti ultimatet win 7-ét.
Nem is volt semmi probléma, minden ment rendben drivereket pontosan feltettem ahogyan kérték annyi bibivel h a vaio gomb némitásként szolgál nem annak aminek kellene .....
Teltek a napok és raktam fel játékot a gépre egy idő után olyan összezörrenés keletkezett,
h a gépen játék közben a hang elkezdett szaggatni a kép, video akadozva ment kb 5-10 másodpercig aztán elmúlt, viszont perces ismétléssel újra előjött (gép újra indítással ezt helyre tudtam hozni viszont utána is kb 2-3 óra egyhuzamos gépezés utána előjön a hiba...)
Próbáltam újra telepíteni a gépet és másképp felrakosgatni a drivereket de úgyan ez a hiba jelenik meg ... sajnos nem tudom helyre állítani az eredeti állapotra a gépet mert amatőr módon töröltem a recovery partíciót (nem volt még ilyen nekem nem tudtam mire szolgál)
Ezt helyre lehet hozni vhogyan ? v mindenképp fizetni kell érte a supportnál ???
Előre is köszönöm válaszokat és bocsi a kellemetlenségért :)
További szép estét mindenkinek!
üdv : Miki

(#4249) thesound válasza néha (#4247) üzenetére


thesound
őstag

Sztem régebbi.... VAIO-knál úgy működik, hogy a gyári drivert általában nem támogatják (legalábbis vga-nál tuti), csak amit "megbuherálnak/tesztelnek/testreszabnak" és sony-éktől töltöd le. Pl. ATI kártyáknál legutóbb kb. fél év késéssel adták ki a vga drivert a gyárihoz képest. (pl. megint van újabb ATI driver egy hónapja... majd lesz valamikor VAIO-s belőle). Előnye, hogy így biztosra mennek, hátránya, hogy van már újabb, ami pl. adott esetben hordoz vagy nem hordoz szignifikáns változást...

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4250) MikÁsz


MikÁsz
csendes tag

Nekem is olyan vaio-m van mint ami neked ki van írva a komment alatt :D
VPCEB2Z1E típusú .... :)
arra már rájöttem h driver problémája van :)
viszont nem tudok rájönni h mivel lehet a gond ... ezek szerint a vga driver okoz ilyen káoszt a rendszerben ?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.