Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) #81556480 válasza movax (#10100) üzenetére


#81556480
törölt tag

a bekapcsológomb szalagkábele le volt esve a panelról. Érdekes, mert világított pirosan, de nem reagált a gombra

(#10102) mobbo


mobbo
senior tag

bx500as ssd került a gépbe (2012es)
ez a sebesség mennyire oké?

(#10103) mobbo válasza mobbo (#10102) üzenetére


mobbo
senior tag

néznétek egy disk speed-et akinek ssd van?
csak kiváncsi vagyok minden rendben van e nálam, köszi

:R

(#10104) movax válasza mobbo (#10103) üzenetére


movax
őstag

Samsung 850 EVO 500 GB, 540/512, de ebben i7-es proci van 12 GB memóriával, az adatbusz pedig SATA3, 6Gb/s sebességgel. A gép 2012-es Vaio S15.

[ Szerkesztve ]

(#10105) mobbo válasza movax (#10104) üzenetére


mobbo
senior tag

wow :Y
köszi :R
hát az sokkal gyorsabb
létezik, hogy ebben ez a max? vagy valamit meg kell még oldanom?

(#10106) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Ki akarom tisztíttatni a vaio pro-m, valószínűleg már jó kis pulcsiréteg van benne a szállóporból kialakulva. Tudtok ajánlani Budapesten olyan helyet, ahol biztonsággal ott hagythatom?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#10107) Zoltano01


Zoltano01
friss újonc

Sziasztok, üdvözlök minden vaio fant! Segitséget kérek, adott egy sony vaio vgn-ar630 gépem.Megdöglött a videókártya, ami az alaplapba van integrálva. Nagyon szeretném a gépet újra használható állapotba hozatni, mert imádom. Ki tudna nekem ebben segiteni? Válaszokat előre is nagyon köszönöm! Pacsi

(#10108) movax válasza Zoltano01 (#10107) üzenetére


movax
őstag

Nehéz ügy, ha szerencséd van, ebayen vagy hasonlón találsz bontott alkatrészt, de ahogy nézem, jelenleg nem nagyon van. :(

(#10109) gy.selmi


gy.selmi
csendes tag


13 évi napi több órás használat mellett még szervizt nem látott (el ne kiabáljam!), mindene eredeti, csak egy új akkut kapott, és a Vistából Win7 lett. Persze már régen nem olyan pattogós, mint fénykorában, de nincs rá panaszom. Velem együtt öregedett meg, de még kitartunk!

(#10110) littlemamba válasza gy.selmi (#10109) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Gratu hozzá! :C Nálunk is van egy FW szériás sony még a családban 2009-ből, pont ugyanígy van, kicsit lassú ma már - napi használatban én már nem bírnám, de még mindig lábon van és az apukám elvan vele. (FW41Eí/H). Akkor még nem dolgoztam, így a szüleim beszálltak a vásárlásba, tisztán emlékszem, hogy magyaráztam édesapámnak, hogy el kell hinnie, de ez még 5 év múlva is gép lesz (azért ilyen drága) végül persze magam is meglepődtem, hogy nem csak azt az 5 évet szolgálta le, hanem azóta is megy. Egészen hihetetlen.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#10111) blueye válasza gy.selmi (#10109) üzenetére


blueye
veterán

Nekem is mukodik ez a gepem, igaz most mar harmadik (tartalek) laptopkent, win10 van rajta - hivatalos upgradek utan. Az akku persze mar nem birja.

(#10112) gy.selmi


gy.selmi
csendes tag

littlemamba és blueye

Szuper gép volt, megérte az akkoriban (számomra legalábbis) horribilis árát. Még minden nagyobb progi is megy rajta, csak némi türelem kell hozzá. Internetezésnél nem vehető észre a kora. A 16,4-es full hd kijelzője még mindig gyönyörű. Csak akkor fogom lecserélni, ha végleg megadja magát.

(#10113) blueye válasza gy.selmi (#10112) üzenetére


blueye
veterán

Ha jól emlékszem 300e HUF volt MMban.

[ Szerkesztve ]

(#10114) littlemamba válasza blueye (#10113) üzenetére


littlemamba
aktív tag

2009-ben az enyém 270 volt egy egy laptop szaküzletben, szóval jól emlékszel. Egyébként még 2014 tavaszán, amikor még volt sony, gyorsan vettem egy vaio pro-t (szintén300K), hozzáteszem, azt azóta is naponta használom, hasonlóan jól bírja a gyűrődést szerencsére, sőt még pár évig utazgattam is vele, amíg a mobilok nem tudtak mindent is.

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#10115) movax


movax
őstag

2012-es Vaio S15, a win7-es kapott win10-es upgrade-et, most is kiválóan működik. Kilenc éve napi 10 órát megy, lekoptak a gombjai, kapott újakat, van még egy belső pótakksija és egy lapos külső (ami a gép aljára kerül, ettől picit magasabb lesz). i7-es procival, 12 GB memóriával ma is szépen ugrik, főleg úgy, hogy a hdd-t ssd-re cseréltem pár éve. Ilyen minőségű kijelzőt még a retinás maceken sem láttam, nagyon fogom sajnálni, ha megmakkan. Ennyi év alatt persze megkopott, berepedt a kijelző körüli keret, behorpadt a gépház sarka, de hát ezek harci sérülések.

[ Szerkesztve ]

(#10116) gy.selmi válasza blueye (#10113) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Most néztem utána, 2008.novemberében én is a MM-ben vettem kemény 350 ezerért.

(#10117) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Volt már valakinek olyan tapasztalata laptoppal, hogy akadnak szinte mindenféle Youtube HD/FullHD videók?
A gép egy Sony VPCEH2J1E,
-> Intel® HM65-Core™ i3-2330M, 8GB ram, Samsung 250 SSD, Geforce 410M GPU
Tudom nem mai gép, de dedikált VGA-val csak mennek a youtube FullHD videók..
Hivatalosan Win7-nél megállt a támogatás, de próbáltam Win10-et, Win8.1-et, Linux Mint-et.
Próbáltam Windowsok alatt, mindenféle VGA driverrel, teljesen lefrissített OS-el. Ha rádugok HDMI-n egy TV-t egyenesen beáll/befagy a böngésző Youtube alatt...
BIOS-ban nincs semmi, drivereket természetesen felrakom mindet.
Akku nincs benne, de érdekesség, hogy a CPU 800-1000 Mhz környékén megy, akkor is ha terhelést kap, a gyári 2.2 Ghz helyett...
:F :F
Köszi!

(#10118) _kovi_ válasza _kovi_ (#10117) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Tárgytalan

(#10119) littlemamba válasza _kovi_ (#10118) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Mi lett a megoldás?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#10120) _kovi_ válasza littlemamba (#10119) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Teljesen el volt tömődve a hűtő belső nyílása, ezért visszavette az órajelet a proci.
Viszont érdekes, hogy tisztítás előtt ki nem kapcsolt még prime95 alatt sem... Ezért nem tűnt fel elsőre a hiba.

(#10121) littlemamba válasza _kovi_ (#10120) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszi kíváncsi voltam: Örülök, hogy megoldódott.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#10122) movax


movax
őstag

2012-es Vaio S15, i7-es procival, 12 GB memóriával, SSD-vel, windows 10-essel, ma is rendben működik. Megkopott a háza, billentyűket kellett cserélni rajta a kopás miatt, a sarka behorpadt, akkut kellett cserélni benne, a harmadik töltőjét fogyasztja, tíz év alatt sokmindent látott, hurcolászva volt, sokat zötykölődött, de teljesen használható ma is. :K

(#10123) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Nem tudom valaki olvassa e még a topicot de hátha... Szóval adott egy ősrégi sony vaio vpcyb1s1e netbook. Úgy alakult, hogy most használnám dennyilván 1000éves és kissé lassú. Gondolkodtam a gyorsításán ssd-vel illetve több rammal. Gyárilag úgy tudom, hogy 4gb-ig kezel de ha jól olvastam van valami rejtett bios men7 amivel fel lehet oldani a 8gb-ot. Illetve azt nem tudom, hogy az ssd-t csak úgy simán elfogadná e vagy ezt is fel e kell oldalni? Esetleg valaki tudna segíteni? Köszi a válaszokat. :R

(#10124) movax válasza amdboy (#10123) üzenetére


movax
őstag

Sztem ezt engedd el, sehogy nem lesz jó, elavult.

(#10125) amdboy válasza movax (#10124) üzenetére


amdboy
senior tag

köszi :R

(#10126) movax válasza movax (#10122) üzenetére


movax
őstag

Eltelt még egy év, még most is rendben működik a 2012-es Sony Vaio S15. :)

(#10127) littlemamba válasza movax (#10126) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Te nyertél :)
De az én 1 hónap múlva lesz 10 éves vaio prom is, napi használatban van még. Oké nem azon dolgozom, de nem telik el nap, hogy ne legyen bekapcsolva, ha másra nem akkor az esti videónézésre :)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#10128) movax válasza littlemamba (#10127) üzenetére


movax
őstag

Két éve már nem a fő gépem, a gyerek használja iskolai dolgokra, de most is elfogadható a sebessége. A tartóssága mellett a képernyőjét sajnálom , azóta semmilyen laptopon nem láttam annyira jó minőségű panelt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.