Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

(#10051) csixy

csixy
addikt

Az mennyire természetes, hogy a vpceh3l1e vaio masina 8 giga rammal a windows10 home 64 bites verziójával a legújabb windows kiadással és az előző verzióval is újraindítás után folyton elszáll, vissza állítgatja magát, néha órákig teker bootolás közben. Szóval hajmeresztő, főleg nem alkalmas most otthoni tanulásra. Most épp egy arch linux klónt bootoltam be rajta egy usb-s SSD-re telepített rendszert és úgy tünik, hogy semmi baja.
Egy egy terás vinyó van benne, amit egy gumi-asusból operáltam ki. lehet, hogy annak van baja? mit lehetne ezen a vason akár linux , akár a telepített windows alól tesztelni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi.

(#10052) zolee001 válasza csixy (#10051) üzenetére

zolee001
őstag

Chkdsk akár windows akár WinPE (windows telepitö a nyelvválasztásnál shift+F10 majd cmd-be irva)
Lehet csak a szokásos windows 10 minöségi updatejeibe futottál bele

Tisztelet hardverapró hirdetők! Hirdedést adsz fel amivel jelzed,hogy bizonyos ellentételezésért cserébe megválnál a cuccodtól.Elérhetöségek??? Se telefon se email,üzenetre nincs reakció, Marketing zsenik Zolee001

(#10053) csixy válasza zolee001 (#10052) üzenetére

csixy
addikt

Most futott le a memtest86+ hibátlanul. Akkor most jön a chkdsk , aztán még egy hard disk sentinel. Meglátjuk. Köszi!

(#10054) csixy válasza csixy (#10053) üzenetére

csixy
addikt

A chkdsk a /F kapcsolóval MFT -t javított, Utána a HDSszerint minden tökéletes. Most letöltött egy újabb frissítést a win10, de az nem tudja felrakni, most vonja vissza a frissítést.

Véletlenül találtam egy hibát. Szerintem x@r a táp véletlenül megfogtam az egér adójának a fémburkolatát, igen csípős benne a nagyfrekvenciás áram. Kihúzott táp esetén nem csíp a test. Ez is megbolondíthatja a gépet szerintem. Kerítek egy új tápot.

[ Szerkesztve ]

(#10055) zolee001 válasza csixy (#10054) üzenetére

zolee001
őstag

Ez laptop,nem?

Tisztelet hardverapró hirdetők! Hirdedést adsz fel amivel jelzed,hogy bizonyos ellentételezésért cserébe megválnál a cuccodtól.Elérhetöségek??? Se telefon se email,üzenetre nincs reakció, Marketing zsenik Zolee001

(#10056) csixy válasza zolee001 (#10055) üzenetére

csixy
addikt

Igen , ez laptop. De gondolom, hogy ennek is a bedugós tápja egy kapcsolóüzemű tápegység, amiben ha kiszáradtak a kondik, akkor vagy otthon tákolom, vagy kivágom a szemetes kukába. ???

(#10057) zolee001 válasza csixy (#10056) üzenetére

zolee001
őstag

19,5 V -ot ad le elvileg,remélhetöleg csak van benne védelem,hogy meghibásodás esetén ne tudjon nagyobb feszkót kiadni

A vaio gomb megnyomásakor elvileg kellene indulnia a vaio "menunek" amiben a recovery illetve vaio hardware test is van

Érdemes lenne egy proba erejéig egy tiszta windows telepitést kivitelezni egy "teszt" hdd/ssd re illetve amennyiben még létezik a recovery partició akkor factory resettel inditani ami feltelepiti a gyári oprendszert mindennel majd onnan inplace upgrade az aktuális windows 10 re

(#10058) csixy válasza zolee001 (#10057) üzenetére

csixy
addikt

Most leadtam a tápot megnézetni. A gyári recovery már nem fog menni, mert a sallangokat rég leirtottam róla. Csak a sima 3 partíciós MBR-es Legacy win10 telepítés van rajta. Tápjavítás után ha nem megy akkor újra telepítem egy másik vinyóra , vagy SSD-re, hogy a HDD hibaforrás lehetőséget is kiküszöböljem. Ha sehogy se megy akkor linuxos gép lesz belőle. Előtte mindenesetre a gépet felkapcsolom egy fiókhoz.

(#10059) csixy válasza zolee001 (#10057) üzenetére

csixy
addikt

Kaptam hozzá egy javított 20Volt 4,5Amperes tápot. Ezzel most teljesen jól működik. Levizsgálattam vele a vinyót, nem talált hibát. Felfrissítette magát. Többször újraindítottam .... hiba nélkül újraindult. Jó lett. A táp elég meleg , olyan 60°C körül van. A fene se gondolta volna, hogy a táp az ok. Ha a talpam nincs akkor a kőpadlón és az ujjam nem ér a testhez, akkor nem jöttem volna rá sosem.

(#10060) zolee001 válasza csixy (#10059) üzenetére

zolee001
őstag

Gratulálok és egyben örülök,hogy minden rendben van.
Álmomban nem gondoltam volna ilyen hibára

(#10061) csixy válasza zolee001 (#10060) üzenetére

csixy
addikt

Köszönöm szépen!

(#10062) taktib válasza Lackooo84 (#10024) üzenetére

taktib
csendes tag

Üdv!! Nem lenne esetlegesen eredeti Recovery dvd-d a VPCEB3L1E laptophoz?
Válaszod előre kössz!! tt

(#10063) ScrapUnit válasza taktib (#10062) üzenetére

ScrapUnit
aktív tag

Sziasztok!

VPCZ1-hez van-e valakinek bontott hdd szalagkábele?

::::::Xiaomi Redmi Note 5 SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#10064) zolee001 válasza ScrapUnit (#10063) üzenetére

zolee001
őstag

Csak ssd-vel szerelt gépeim vannak (z1)

(#10065) zolee001

zolee001
őstag

Hsdznál e valaki Tap11-et? (SVT11xxxxx)

(#10066) kisvakond111

kisvakond111
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
A Sony Vaio VPCSB1A9E notiban rendes 2.5 inches SSD van? Upgradelhető!

Köszönöm annak aki válaszol :)

"amúgy mint olyan"

(#10067) kisvakond111 válasza kisvakond111 (#10066) üzenetére

kisvakond111
tag
LOGOUT blog

Nagyon sajnálom, hogy már nem él a topik. Nem tudom mihez fogok kezdeni segítség nélkül, ha ez az SSD beadja a kulcsot. :O

"amúgy mint olyan"

(#10068) Pyttawrx válasza kisvakond111 (#10067) üzenetére

Pyttawrx
addikt

Szia. Tudtommal 2,5” ssd van benne, de leszeded a a hátulján a hdd/ram takaraó müanyagot és egyből látod. :)

(#10069) zolee001 válasza kisvakond111 (#10066) üzenetére

zolee001
őstag

PL
https://www.youtube.com/watch?v=uQJwo9W76-k

(#10070) kisvakond111 válasza kisvakond111 (#10067) üzenetére

kisvakond111
tag
LOGOUT blog

Hát de pont ez a lényeg, hogy nem 2,5ˇ-es SSD van benne hanem még annál is kissebb.

"amúgy mint olyan"

(#10071) Pyttawrx válasza kisvakond111 (#10070) üzenetére

Pyttawrx
addikt

Dobj már egy képet, vagy mondj már egy ssd típust, ami benne van. :)

(#10072) kisvakond111 válasza Pyttawrx (#10071) üzenetére

kisvakond111
tag
LOGOUT blog

1.8”-es mSata vagy tudja a fene milyen SSD van benne. Ilyen nagyon speckónak tűnik. Mikor kiírtam a kérdést még megtaláltam amazonon out of stockban.

"amúgy mint olyan"

(#10073) Pyttawrx válasza kisvakond111 (#10072) üzenetére

Pyttawrx
addikt

olvasd ki pl speccy vagy aida progival. Hadd lássuk már. :)

(#10074) kisvakond111 válasza Pyttawrx (#10073) üzenetére

kisvakond111
tag
LOGOUT blog

Toshiba THNSNC128GMMJ

"amúgy mint olyan"

(#10075) Pyttawrx válasza kisvakond111 (#10074) üzenetére

Pyttawrx
addikt

Tehát innentől kezdve, akkor neked is igazad volt és nekünk is. Mert oké, hogy 1,8-as van benne de van egy "adapter" ami 2,5" sataát csinál belőle, azaz innentől kezdve bármilyen jó lesz bele. pl wd blue 3d patriot burst stb :)

(#10076) kisvakond111 válasza Pyttawrx (#10075) üzenetére

kisvakond111
tag
LOGOUT blog

Nagyon szépen köszönöm! De 2,5"-es meghajtóhoz nem kell másik keret? Mert ezt a wd-t se találom 1,8"-ban.

"amúgy mint olyan"

(#10077) Pyttawrx válasza kisvakond111 (#10076) üzenetére

Pyttawrx
addikt

nem, hisz ugyanoda fog esni, és mint most, annál is 2 csavart csavarsz be átlósan

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.