Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Mellizom


Mellizom
tag

Jó reggelt!

Eszembe jutott még 1 dolog.
Azt hallotam hogy a Li-ion akumulátort érdemes kivenni ha asztali számítógépként használom. Márpedig 70%-ban ez fog történni. Ezekszerint pihenjen a fiókban az aksi és csak akkor vegyem elő ha viszem a gépet? Erről mi a véleményetek?

Köszi

(#3302) xedos válasza norange (#3299) üzenetére


xedos
addikt

Írd le a notid típusát...
Ha nem spéci egyedi felbontású, akkor szerintem 40.000Ft körül lehet szerezni hozzá!!!!

(#3303) gezus01 válasza gezus01 (#3292) üzenetére


gezus01
csendes tag

Valaki esetleg (#3292) gezus01-hoz?

(#3304) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!
Notebook vásárlás előtt állok és eddig a Vaio VPCEB2Z1E/BQ a kiszemeltem. Vélemény, tanács?

(#3305) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Egy ilyen kellene nekem, de 1600x900 felbontással. A full HD sok ekkora méretben...
Szerintetek megoldható valamilyen módon?
A DPI és hasonló szoftveres állítgatások nem jók, mert a programokon belül (firefox, thunderbird, stb) nem működik.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3306) Cyrin válasza TigerCat (#3305) üzenetére


Cyrin
addikt

ha hiszed ha nem a sony.de oldalon volt ilyen hivatalosan, de most hogy frissítették a sorozatot, mind FullHD-s lett...

na találtam is egy ilyet

ManUnited

Ismerek olyat aki pont most vett egyet, ha kell adok címet.

[ Szerkesztve ]

(#3307) ManUnited válasza Cyrin (#3306) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszönöm az jó lenne, illetve tapasztalatok érdekelnének. Teszteket olvastam ott az írták hogy nem valami jó a kijelző. Illetve a másik dolog ami visszatart még hogy ebbe az árkategóriába miért nem tudtak olyan laptopot csinálni aminek olyan jól kinéző bekapcsológombja van. Tudom ez hülyeség de nekem annyira tetszik az az oldalsó bekapcsológomb és pont ezen az E szérián nincs ilyen. :(

(#3308) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Látom többen jártak úgy, hogy mire kiszemelték a gépet, addigra nem lehet kapni.

Most mondom, h a sony idehaza E szériában gyakran cserél (pár havonta), ha most kinézel egy laptopot, az E szériában a sonytól, akkor azt nem kapod me fél év múlva. előbb legyen pénzed utána nézelődj.

Tudom, mert kifaggattam az eladót, h miért nem kapok eb1s1e gépet sehol, pedig akkor még be sem jelentették az eb2-t. sajnos megvárják, h elfogyjon, és akkor teszik fel az új specifikációkat. Az oka érthető, de dühítő is. Miért adjak +40k hufot, az eb2z gépre, amikor nekem nem kell az a fránya blue ray.

a legnagyobb pofátlanság a dologban, hogy hozzánk legközelebb Ausztriában, össze lehet rakni igényeid szerint egy vaiot

(nézzétek meg a [Szomszédunk oldalát] )
gyk: ott a füleken a konfigurierbare notebooks fülre kell menni, onnantól egyértelmű kell legyen)
valamint jó ha tudjátok, ha bankkártyával veszitek, nem kell váltás díjat sem fizetni az euro miatt, hanem középárfolyamon számolják át!!

Jobb felszereltséggel is olcsóbban lehet megvenni, a garancia egész európára kiterjed.
Csak éppen nem adnak angol billentyűzettel, ennyi pénzért meg azért ne hogy már német legyen az egész. Ráadásul ott van 17''es e sorozat. abba belemegy két winyo is, pl egy ssd, meg egy hdd. mindent te raksz össze a szint is kiválaszthatod.

Az általam kinézett eb2z az 1000 euro itthon. 879 ott.

nézzük mit rakok össze 1000ből ott.

Intel® CoreTM i5-520M, 2,40GHz
500 GB Serial ATA (5400 U/Min)
6 GB 1066MHz DDR3-SDRAM
Blu-ray Disc(TM) Player
39,4 cm LCD, 1920x1080, Kamera
ATI MobilityRadeon HD5650 1GB

belefért egy fullhd kijelző az 1366*768 helyett, az 520m processzor a 430m helyett, meg 6 gb ram a 4 helyett.

nem értem a sony stratégiátt. Írtam is nekik egy panaszlevelet emiatt, persze tudom, h teljesen hasztalan, de nem értem miért nem lehet pl rendelni a magyar centeren keresztül Ausztriából. mondjuk akár előrefizetéssel is. Ez miért nem lenne üzlet a sonynak? Mondjuk a rendeléseket havonta egyszer egy gls vagy dhl futárral áthozatják, nem hiszem, hogy nem éri meg.

Nekem az a bajom a külföldivel, hogy jó lenne az áfát visszaigényelni, mert cégnek lesz, de akkor 280e helyett 224 lesz az ára az eb2z1e gépnek.

nézzük mit vehetek kintről ennyiért. ez 803 euro

Intel® CoreTM i5-450M, 2,40GHz
500 GB Serial ATA (5400 U/Min)
4 GB 1066MHz DDR3-SDRAM
DVD Laufwerk
39,4 cm LCD, 1366x768 + Kamera
ATI MobilityRadeon HD5650 1GB

lemondok a számomra felesleges bluerayről, belerakok egyel gyorsabb processzort, és ráfizetek 6.500 forintot...

az a fránya magyar billentyűzet.

megvárom a következő magyarországi vaio szériát, és ha abban sem lesz egy normális i5 processzoros, hd5650 vidkaris vaio normális áron felesleges 50 euros blureay nélkül, akkor beújítok külföldről. billentyűzet ide, vagy oda...

(#3309) TigerCat válasza Cyrin (#3306) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, érdekel a cím!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3310) Kis Joe válasza Kis Joe (#3290) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!
Az én problémámra nincs senkinek ötlete?
Elég idegesítő hogy egy ilyen értékű géppel ilyen gond van.... :O :(((
Üdv

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#3311) zandrs válasza Kis Joe (#3310) üzenetére


zandrs
csendes tag

bocsánat de ez nem a géped hibája
Bill-t szidd rendesen, Win a ludas....

legyalul mindent-újratelepít mindent !legálisan!
akkor mennie kell
ha úgysem, akkor a szoftver eladóját kell megkeresni
(vagy ha beviszed egy szervízbe hogy ellenőrizzék a kamerát, mert szerinted az a rossz fizikailag.. de 99.9% hogy nem a sony a hunyó)

(#3312) Bukta01


Bukta01
tag

Sziasztok!

Tegnap előtt lettem egy VAIO P11Z tulajdonos. :) Érdekelne, h nincs-e meg valakineka windows 7 frissítés hozzá? :))
Ha van valaki írjon már egy pm-et. :)

Előre is köszi! :R

(#3313) Kis Joe válasza zandrs (#3311) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Köszi a segítséget! :R

Idáig is valahogy mac párti voltam, de ez csak egyre jobban erősödik bennem... :(((
Üdv

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#3314) zandrs válasza Kis Joe (#3313) üzenetére


zandrs
csendes tag

sorry ... :(
amúgy egyetértünk, csak még mindig a win az olcsóbb... :(

(#3315) Kis Joe válasza zandrs (#3314) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Jaja....
Elég nagy baj...
Pláne hogy nem nyomtatjuk a pénzt...

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#3316) hypgome válasza kape (#3251) üzenetére


hypgome
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Sony VAiot. A segítségeteket szeretném kérni. Árban szeretném, ha 100 ezer Ft alatt lenne, de fontos lenne a LED-es kijelző, magyar billentyűzet, minimum 13"-os kijelző. Mit javasoltok, milyen típust keresgéljek?

:D

(#3317) VANESSZA1 válasza hypgome (#3316) üzenetére


VANESSZA1
őstag

akkor használtba gondolkodsz, ugye?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3318) hypgome válasza VANESSZA1 (#3317) üzenetére


hypgome
csendes tag

Igen, mindenféleképpen használtra gondoltam, mivel az új 10-esek 129 ezertől kezdődnek.

:D

(#3319) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Sziasztok!
Korábban már írtam a fórumra, és gyors, hathatós megoldást is kaptam a kérdésemre. Ezúttal megint egy kisebb, de annál bosszantóbb hibába futottam bele (Vaio VPCF11M1E/H):
A már korábban is írt rendszer újratelepítés okán flottul újratelepült minden egy 64bit-es magyar Win7 alá. Pontosabban csak majdnem minden...
1. Mivel nálam is jelentkezett a korábban már többeknél felbukkanó probléma: Nem működnek az Fn billentyűk, és az Assist/S1/VAIO extra funkciók. Viszont az Event Service fent van, az Update le is frissítette, a Task Manager szerint pedig fut.
2. Valószínűleg a fentiekkel van összefüggésben, de nem hajlandó működni a beépített fényérzékelő szenzor sem.
3. A Battery Checker nevű hasznos Vaio program pedig nem érzékeli az akkumulátort, ezért a Vaio Power Managementtel sem hajlandó kooperálni. Ráadásul csak a Task Manageren keresztül lehet kilőni a folyton felugró figyelmeztetést.

Valaki esetleg már találkozott hasonló problémával?
Tegnap hosszas magyar/angol fórumböngészés után még az jutott eszembe, hogy talán a magyar Win7-tel van futási problémájuk a programoknak? Esetleg egy angol Win7 megoldaná a problémát?

Előre is köszönöm a szíves segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3320) TigerCat válasza SentryGun (#3319) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szia,
A telepítési sorrend rossz, nekem is ez volt a probléma előtte.
Sajnos nem emlékszem a pontos sorrendre, de biztos h ez lesz a ludas.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3321) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy visszaolvasva találkoztam olyan problémával, h a d-subon keresztül kötötte ki külső kijelzőre a vaio-t valaki, és rossz minőségű volt a kép.

Én vennék egy E szériár vaio-t és elsősorban egy külső 19es vagy 21es crt-n lenne használva ahol fontos, h tökéletes képet adjon.

ati mobility radeon hd5650 1gb lesz a gépben. ez törvényszerű, hogy nem jó a minőség? Vagy ez nála egy egyedi probléma? fontos lenne, hogy olyan képet adjon, mint egy asztali kikötve a monitorra...

mindenképpen a d-sub lenne a kivezetés, és szinte mindenhol ahova vinnem kell, egy crt monitorra lenne kikötve, ezért pedig nem szívesen ruháznék be egy nagyon drága d/a átalakítóba.

(#3322) fotel válasza SentryGun (#3319) üzenetére


fotel
aktív tag

Magyar windows nem lehet gond, én a gyári W7-et magyarítottam Vistalizatorral és minden megy gond nélkül tovább.

(#3323) SentryGun válasza fotel (#3322) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Igen, valóban nem az volt. A sorrend megoldani látszik a problémát...
A hangerő gombok már mennek.

(#3324) TigerCat válasza SentryGun (#3323) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én így csináltam a telepítést:

01_7UPG_Graphics Driver
02_7UPG_Audio Driver (Realtek) (HDMI)
03_7UPG_Audio Driver (Realtek)
04_7UPG_Alps Bluetooth driver
05_Sony Notebook Control Device
06_VAIO Shared Library
07_VAIO Control Center
08_VAIO Setting Utility Series
09_VAIO Control Color Setting
10_VAIO Event Service
11_Pointing Driver (Alps)
12_Memory Card Driver

Internetre nem csatlakoztatom a driverek felrakásakor!
01-04-ig az összes driver, mindegyik után újraindítás
Vaio szoftvereket 05-11-ig tettem fel!
Minden telepítés után újra kell indítani, akkor is ha nem kéri!!!!
Külső egeret csak a legvégén tettem fel!
Windows update, amennyiszer csak kell.
A virtuális meghajtó (Daemon Tools Lite, vagy Virtual Clone Drive) után kell feltenni a kártyaolvasó drájvert, így a betűjelek szépen sorban lesznek az intézőben.
A kártyaolvasó telepítése az eszközkezelőből:
Illesztőprogram frissítése, kitallózni és kész.

Na, így remélem segítettem valamit...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3325) SentryGun válasza TigerCat (#3324) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Igen, a sorrend megoldotta a dolgot. Részben... :((
Ugyanis a fényerő-, valamint az Assist/S1/VAIO extra gombokat még mindig nem sikerült életre kelteni. Egyszerűen már nem tudom elképzelni sem, hogy melyik program vezérelheti őket.

(#3326) SentryGun válasza SentryGun (#3325) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Végre! Egy napos procedúra, és elképesztő mennyiségű neten túrás után sikerült a dolog - minden tökéletesen megy a Vaio-n.

Ugyanakkor az észrevételeim azok számára, akik esetleg a jövőben hasonló problémába futnak:
Valóban a Vaio-s funkciógombok, extrák esetében teljes Windows7 újrahúzás után a telepítési sorrend a legfontosabb tényező minden funkció újbóli működéséhez. A neten talált variációk közül nekem (Vaio VPCF11M1E/H) az alábbi működött:

Fontos, hogy, mint azt TigerCat is írta [#3324], minden telepített program után indítsuk újra a gépet!
1. VAIO Shared Library - Mindenképpen ezzel kezdjük a telepítéseket.
2. VAIO Control Center
3. VAIO Setting Utility Series
4. VAIO Control Color Setting
// Én ezeket követően telepítettem fel az összes drivert (chipset, graphics, stb.)
5. VAIO Event Service (Fn gombkezelés)
(A lista elkészítéséhez az alábbi leírást használtam: forum.notebookreview.com/sony/ (A linkre kattintva megtalálható a részletes angol leírás.))
A számozott programok sorrendjét kell tartani! A 4. és 5. lépés között a driverek telepítése nem okozott gondot.

Amelyek még ezután sem mentek, azok a Fn+ fényerő szabályzó gombok, illetve az én modellemen található Assist/S1/VAIO extra gombok, és a fénymérő szenzor.

Csak ezt követően csatlakoztattam a netet, majd rögtön indítottam egy Windows Update-et. A frissítések telepítése után tökéletesen működik minden. (Az állam leesett, hogy végül a WinUpdt oldotta meg az utóbbi problémát.)

A hozzászólóknak ezúton is köszönöm a segítő válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#3327) Gbi82 válasza Mellizom (#3301) üzenetére


Gbi82
tag

Félrement.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#3328) VANESSZA1 válasza SentryGun (#3326) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszönjük, nagyon hasznos kis leírás . :R :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3329) gabinho9


gabinho9
csendes tag

Sziasztok! Most lettem sony vaio tulajdonos. Ti találkoztatok már olyannal hogy 4gb ram van a gépben, viszont ha megnézem a tulajdonságokban azt írja hogy 4gb memória de 3,86gb használható. 64bites home premiummal van telepítve gyárilag. Esetleg mennyivel járnék jobban ha ultimate-et telepítenék rá? Segítséget előre is köszönöm, Király a fórum... :) a gép típusa: Sony Vaio VPCEB2M1E/WI

[ Szerkesztve ]

(#3330) CyberPunk666 válasza gabinho9 (#3329) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

nem oldaná meg a problémádat. valószínűleg a videó-kártya csapolt le magának egy picit pluszban.

itt van egy táblázat, h melyik verzió mit tud. sztem neked tökéletesen jó a gyári home premium. ide Kattints az összehasonlításért.

A pár hsszel ezelőtt feltett kérdésemre senkinek nincs válasza? senki nem használja a vga kimenetet? Nem hiszem, h mindenki csak hdmi-n köti ki.

(#3331) Redplee


Redplee
senior tag

Hello,

laptopot vennék, ez milyen?

http://www.sony.hu/product/vn-e-series/vpceb2z1e-bq

saturnban láttam 239e ért, win7 el és office 2010el.

Akksi mennyit bír, megbízhatósága?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#3332) CyberPunk666 válasza Redplee (#3331) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Szia, ez a gép pontosan ugyanez, csak blueray helyett dvd, és fekete helyett fehér a színe.
Itt egy teszt leírás róla.

De van egy rossz hírem, a saturnban valamit nagyon elírhattak, mert ennek a kisebb testvére:
Ez kerül 240e forintba

Az általad említett sajnos 280 ezer. Még ausztriában is 277 932 átszámolva (mondjuk ott 520M procival szerelték fel)

a win7 az csak oem verzió sajnos, de azt tudod használni legalább.
az office 2010 viszont csak 60 napos triál, így az nem jó semmire.

Az itt felsorolt árak a hivatalos sonycenter árak, amit itt látsz, attól csak kisebb eltéréssel kaphatsz. lefele -10k hufnál nagyobb eltérés az nem hihető. felfele azért el szoktak szállni egy két helyen 30-40 ezerrel is..

[ Szerkesztve ]

(#3333) dudder


dudder
csendes tag

Hello!

Kinéztem a Media Markt-ban egy Sony Vaio VPC-EB2M notebookot. Főbb jellemzői: Intel Core i3-350M (2,26 GHz), 15,5", 1366x768, 4 Gb DDR3, 320 Gb S-ATA merevlemez (5400 rpm), Ati Mobility Radeon HD 5470 512 Mb.
Kérdésem az lenne, hogy ez jó vételnek számít-e 200 ezerért, illetve "szabad-e" laptopot venni a Media Markt-ban? Érdekelne az is, hogy milyen Mo.-on a Sony szervizellátottsága és valóban 2 év teljes körű garancia van-e minden új laptopukra?
Előre is köszi a válaszokat!

(#3334) Eduscho válasza dudder (#3333) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Mire kell?
Ezek a komponensek (CPU, GPU, HDD, stb) szinte minden gyártónál ugyanazt tudját.
Talán a 5470 a leginkább limitáló az egészben. :N A HDD-meg lecseréled SSD-re és szárnyakat kap a masina, kár is alapban erre többet költeni.
Játékon kívűl szinte bármire elég. Ám a 1366-os képernyő max. átlagos a Sony-nál, de inkább gyenge (szerintem).

Az ősszerakottsága persze átlag feletti, ez végül is egy Sony. :K

MM-ben is Sony garanciát kapsz, az pedig magyar viszonylatban nagyon jó: hozzák-viszik, stb.
De (már írtam valakinek) én internetről rendelném KISZÁLLíTÁSSAL, mert így (távollévők közötti szerződés) indoklás nélkül elállhatsz adott időn belül, ha nagyon mellényúlnál.

Ez a pixel-hibával :W szemben jelent igazán védelmet, amit a rendes gari (bizonyos pixelhibát normálisnak kell tekinteni ISO mz/x szerint) nem fedez.

Persze ez csak az én 2Fillérem

[ Szerkesztve ]

(#3335) dudder válasza Eduscho (#3334) üzenetére


dudder
csendes tag

Először is köszi a választ!
Játékra egyáltalán nem kellene. Főleg word, excel, netezés, filmnézés, néha pedig egy kevés tervezés Visio-val vagy AutoCAD-del. És a lényeg, hogy megbízható legyen illetve sokáig működőképes maradjon. Nehezen válok meg a mostani gépemtől, de ez 5 évet lehúzott gond nélkül, viszont most már kéne valami gyorsabb. Remélem ez a Sony is bírná 5 évig.

(#3336) Redplee válasza CyberPunk666 (#3332) üzenetére


Redplee
senior tag

hello, nem triál, van hozzá aktivációs kulcs. Csak szeptember elejétől adják, nyugta ellenében.

Nem hiszem hogy elírták, a plakáton is i5 ös prockó van, meg bementem a saturnba, és a laptoponis i5 matrica szerepel, 239.000 árral + win7 + office 2010

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#3337) CyberPunk666 válasza Redplee (#3336) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha ez így van, akkor az elég durva vétel. Le kell rá csapni.
(240ért olcsóbb mint az osztrákoknál :Y )

Ezt meg fogom nézni bár erősen gondolkodom...

Ezt venném meg igazából:
Intel® CoreTM i5-450M, 2,40GHz
500 GB Serial ATA (5400 U/Min)
4 GB 1066MHz DDR3-SDRAM
DVDRW
43,8 cm LCD, 1600x900
+ Kamera
ATI MobilityRadeon HD5650 1GB

ez 17'' és 250k hufban.

de a magyarból vissza tudom igényelni az áfát. az úgy nekem 192k lenne "csak".
így lehet elgondolkodom rajta.

(#3338) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy visszaolvasva találkoztam olyan problémával, h a d-subon keresztül kötötte ki külső kijelzőre a vaio-t valaki, és rossz minőségű volt a kép.
Én vennék egy E szériás vaio-t és elsősorban egy külső 19es vagy 21es crt-n lenne használva ahol fontos, h tökéletes képet adjon.

ati mobility radeon hd5650 1gb lesz a gépben. ez törvényszerű, hogy nem jó a minőség? Vagy ez nála egy egyedi probléma? fontos lenne, hogy olyan képet adjon, mint egy asztali kikötve a monitorra...
mindenképpen a d-sub lenne a kivezetés, és szinte mindenhol ahova vinnem kell, egy crt monitorra lenne kikötve, ezért pedig nem szívesen(=nem fogok) ruháznék be egy nagyon drága d/a átalakítóba.

(#3339) gabinho9


gabinho9
csendes tag

Hello! Meg tudja valaki mondani hogy melyik a legfrissebb ati frissítés 5470es karihoz? Köszi

(#3340) Eduscho válasza gabinho9 (#3339) üzenetére


Eduscho
csendes tag

10.8
http://www2.ati.com/drivers/mobile/10-8_mobility_vista_win7_64_dd_ccc.exe
http://www2.ati.com/drivers/mobile/10-8_mobility_vista_win7_32_dd_ccc.exe

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=327756 :K

(#3341) VANESSZA1 válasza Eduscho (#3340) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem ez a driver jó a ATI Mobility Radeon™ HD 5650-hez is , vagy tévedek?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3342) Eduscho válasza VANESSZA1 (#3341) üzenetére


Eduscho
csendes tag

A "release notes" pdf szerint VAIO, Pana, Toshi nem támogatott :F

Mert ezt követelik a fenti gyártók az ATI-tól.

A hivatalosan elérhető és letöllthető telepítő ezt NEM engedi.
Ezért adtam meg a két (ez is ATI szerver) linket a nyers driverekhez.

(http://forum.notebookreview.com -on osztották az eszet nekem :P )

Még nem tettem fel a 10.8-at, de 10.5 (az se támogat hivatalosan VAIO-t) ugyanígy fel tudtam tenni.

(#3343) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

senki nem használja a vga kimenetet, vagy mindenki aki igen, magasról letojja a fejem? :W
:(

(#3344) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Az asztali gépemről szeretnék váltani notebookra, mely a mindennapi használat mellett képes HD filmek lejátszására és nem okoz gondot mondjuk egy Lightroom vagy AutoCAD futtatása sem. Jelenleg van egy réginek mondható notebookom (FS Amilo), aminél már kissé zavaró volt a 15 collos képátló a hordozhatóságot figyelembe véve és mivel itthon bármikor monitor, illetve TV-re tudnám kötni így a kisebb képátlók felé kacsingatok.
Nem nagyon vagyok otthon a notebookok világában, de a Sony Vaio VPCY21S1E/SI gépe nagyon megtetszett.

Érdekelne, hogy használ e valaki ilyet itt a fórumban. Az Intel HD vga-ról érdekelne egy vélemény (mondjuk TV-re kötve megbírkózik e a full HD-vel. Mennyivel rosszab mint egy 512-es ATI 5145 ami a nagytestvérében található? Nem játékra lesz, de azért nem lenne baj ha elvinné mondjuk a starcraft 2-t). Emlékeim szerint ilyen árszinten (~200k) nem nagyon lehetett anno Sonyt venni. Minőségileg az "olcsóbb" fajták is megállják a helyüket?
Főleg Lenovot, illetve HP-t nézegettem hasonló árban...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#3345) Eduscho válasza nofi (#3344) üzenetére


Eduscho
csendes tag

ATI 5145 -től ne várj csodát, inkább csak vakítás, hogy azért mégsem alaplapi.
Kukk ide
http://www.videocardbenchmark.net/video_lookup.php?cpu=Mobility+Radeon+HD+5145
kicsit feljebb az Intel HD is szerepel.

Amúgy HD lejátszással sokkal öregebb lapik is elbírnak, csak a CPU-t jobban pl. 80%-ig is igénybeveszik.

A VPC Y nagyon kecses finom kis gép, de nem erőmű (Core2 UL proci).
13"-ban Y elég ez a felbontás, 15"-ban pl. EB szerintem kevés.
Biztos jobbna bírja akuval is.

Nekem nagyon bejön a designja, ha lett volna i3 vagy i5 procival és erősebb grafikával simán vettem volna EB helyett. De szerintem ilyen piciben mindez nem megy vagy nem ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#3346) VANESSZA1 válasza Eduscho (#3345) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az UL processzorral inkább ne induljon neki az AutoCAD-nek...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3347) nofi válasza Eduscho (#3345) üzenetére


nofi
őstag

Ez van Core i3-mal ilyen árkategóriában VPCEB2M1E/WI i3, Ati 5470-nel. Ha tényleg annyival jobban megéri akkor lehet okosabb választás

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#3348) nofi válasza VANESSZA1 (#3346) üzenetére


nofi
őstag

A 2008-as verzió a jelenlegi 2 gigás procimon is eldöcög. Nem lakóparkokat tervezek, csak arra kell, hogy meg tudjak nyitni helyszínrajzokat, stb. (ezért is elsődleges a komapktabb forma, hordozhatóság)

Xbox GT: nozsolt

(#3349) VANESSZA1 válasza nofi (#3347) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én ennek az elődjén a VPCEB1S1E/WI -n CAD-ezek , és gyönyörűen döccenés mentesen viszi..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3350) nofi válasza VANESSZA1 (#3349) üzenetére


nofi
őstag

Nagyon tetszik az is, csak már nagy és nehéz :(

Xbox GT: nozsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.