Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) konzol01


konzol01
csendes tag

Hello!

Épp most vettem egy EB2M1E vaiot :) szuper minden, egyetlen kérdésem hogy hogy tudnám újratelepiteni az egész rendszert (particiokat létrehozni) ugy hogy megmaradjon a win7? valaki ötlet?

(#3402) Grande Ale válasza konzol01 (#3401) üzenetére


Grande Ale
őstag

Megnyomod az assit gombot,(kikapcsolt állapotban) elkezdi a telepítést, ott kiválaszthatod hogy csak a c rakja helyre, vagy csináljon d-t is. Megadod, hogy mennyi legyen a c, min 56 giga volt nálam, és már mehet is! :) Benne van a leírás visszaállítási és hibaelhárítási útmutató nevű könyvecskében is.

(#3403) konzol01 válasza Grande Ale (#3402) üzenetére


konzol01
csendes tag

Ezer köszönet! Keresgéltem de lefoglalt a gép :)

(#3404) alonsofan


alonsofan
tag

Helló sziasztok.

Most vettem egy Sony Vaio VPC-EB2M1E-t. Nagyon megvagyok vele elégedve, a gépelés valami eszméletlen kényelmes.
A gép gyors, nagyon gyors. Formavilága nagyon szép, eddig aki meglátta, mindenki csak bámulta, ezt a csodaszép gépet. Már többen is iet akarnak venni ismerőseim közül.
1. pár órában ilyen magas hangot hallottam a hűtő felöli oldalról, azt hittem ilyen lesz végig,mert akkor megbolondulok, de hál' Istennek megszűnt. A FULL HD filmeket persze akadás nélkül viszi kijelzője eszméletlen szép. (Avatar-t néztem meg először 1080p-be tűéles kép, tiszta színek.)

Játékok:
Először a Mafia 2-őt raktam fel .
Majdnem full grafon megy a vidkari sajnos nem bírja az élsimítást és a Virtycalsync-et vagymit, de ígyis szép a játék. Még az rFactort tettem fel , nem annyira ismert játék, autószimulátor és az is megy full grafon csutkára minden felvéve.

a Windows7-et még szoknom kell, de nagyon jó op. rendszer, tetszik és ezek a Vaio-s cuccok is bejönnek nekem.

Összeségében egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem.
Szerencsém volt hogy az MM-ben 0% THM-es akció volt különben gyengébb gépet kellett volna vennem.

Aki ilyen gépet akar és kérdése van az nyugodtan kérdezzen szívesen válaszolok.

(#3405) Brawn1


Brawn1
csendes tag

Hali!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Pár napja a Firefox nálam azt csinálja, hogy ha felmegyek egy bármilyen website-ra, és annak website-nak a keresőjébe be akarok írni valamit, akkor mindig az első vagy a második karakter beütése után eltűnik a kurzor és átmegy egy másik keresőbe (pl az oldalon lévő Google keresőbe). Tehát ez nem egyetlen weboldalnál jön csak elő, hanem mindegyiknél. Egy idő után elég idegesítő. Már visszaállítottam a gépet, letöröltem minden Firefox beállítást, majd újra felraktam, de azóta is csinálja. A többi böngészőnél nem jön elő a hiba.

(#3406) Troy43


Troy43
csendes tag

hellosztok
ma vásároltam vaiot a media marktban. egy két kérdésem lenne az indulással kapcsoaltban, mert ez az első lapim is egyben.
recovery discek. ezeket csak azután készítsem miután updateltem? még nem telepítettem semmit a gépre csak neteztem ez remélem nem fogja befolyásolni h rendesen müködjön a helyreállítási lemez. másik kérdés ehhez, hogy majd ezzel tudom újra rakni a win7et ha pl vmi gond lenne vele? m ugye ezzel a gyári beállításoknak kellen majd visszajönnie.
másik h az aksit meddig kell tölteni első alkalommal?
szerk.: elvileg 320 gigának kellene lennie erre csak 286ot ír ki. ezzel mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#3407) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Sur1G

Első indítás után lassú, mert egyszerre frissít mindent. A Vaio-t, a windowst, mindent.
Ha MINDEN frissítés kész, újraindítás után a win konfigurálja magát, majd restart, és jó kell legyen. nem kell az első indítás után rögtön lelőni, a fél oprendszert közben hozza létre.

Az opffice-hoz jár egy kupon, amit ha visszaviszel szeptember 7 után, akkor kapsz egy kulcsot amivel aktiválod a végleges teljes office 2010-t.

Brawn1

Használj másik böngészőt, de ez nagyon nem VAIO fórum téma. Sajnos annyit tudok mondani, hogy azok után amit végigcsináltál, csak egy winreinstall lehet megoldás sztem.

Troy43

A hozzá adott papírokon rajta van.

Mindent updatelsz, majd recovery disc. minden mást csak utána csinálsz a gépen.

a 320 giga úgy lesz 286, hogya gyártók 1000el váltanak 1024 helyett. így lesz 298, vmennyit elviszeszik még a winyon a táblák miatt, valamint van egy ~ 10gb-s recovery partició, ami a gyári állapot visszaállításához kell. itt vannak VAIO driverek stb...

[ Szerkesztve ]

(#3408) BKazar válasza Troy43 (#3406) üzenetére


BKazar
csendes tag

Egy jó tipp azoknak, akik gépet akarnak venni a közeljövőben:

A vaiok kb. átlag 20-30 ezer forinttal olcsóbbak a saturnban! Nem egyezik meg minden modell, de pl. az EB2Z és az EA1S1 tuti van mind a kettő helyen és SATURN olcsóbb. Ha lusták vagytok körbejárni a boltokat telefonon adnak felvilágosítást, hogy hol melyik gép van és mennyibe kerül!

... már csak azt kéne tudnom, hogy én melyiket vegyem:)

(#3409) CyberPunk666 válasza BKazar (#3408) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A mediamarktban és a sonynál is ennyi az ára a gépeknek.
A sonynál olcsóbban nem adhatja senki, csak a netes árlistát nem mindenhol frissítették, mert kb 1 hete csökkentett ára-t a sony.

(#3410) TaliGa válasza CyberPunk666 (#3409) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Az MM is árulja a Sony EB2Z-t 239k-ért? Mert én csak a gyengébb változatot láttam a szórólapon...

"So say we all"

(#3411) CyberPunk666 válasza TaliGa (#3410) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

igen, de ott fixen 15 hónap a futamidő a 0% akcióban.

(#3412) Iga007 válasza CyberPunk666 (#3411) üzenetére


Iga007
tag

MM-ben nem 239e annak az ára... -legalábbis Miskolcon (279e).
A EB2M1-hez nem jár az Office kártya - így ahhoz csak a Startert tudod feltenni, a nagytesóhoz jár amit a Saturnban vásárolsz...

(#3413) Valty


Valty
aktív tag

Hi!

Ez miez? Win reinstall után ezt írja ki :)

[ Szerkesztve ]

(#3414) TaliGa válasza Valty (#3413) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Nyomj OK-t és tedd be az akkut, vagy ha az aksi a helyén van, akkor vedd ki aztán tedd vissza.

"So say we all"

(#3415) BKazar válasza CyberPunk666 (#3409) üzenetére


BKazar
csendes tag

Az EB2Z 260 vagy 270 az MM-ben, míg 240 a Saturnban, legalábbis tegnapelőtt így volt, ez biztos. A Westend Sony-ban 270-280 körül.

Az EA1S1E 10- ezerrel drágább az MM-ben.

Az EB2M azt hiszem egy áron van a két boltban (200 talán), de nem tudom biztosan.

Nem tisztem reklámozni semmit, csak gondoltam leírom hátha valakinek ez segít megspórolni pár 10 ezer forintot.

(#3416) Valty válasza TaliGa (#3414) üzenetére


Valty
aktív tag

Kipróbáltam, de semmi változás :(

(#3417) Troy43


Troy43
csendes tag

A Media Marktos gépeken muszály regisztrálni a mcaffet és a nortont h működjön?

(#3418) Troy43


Troy43
csendes tag

Hogy tudok két partíciót létrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#3419) CyberPunk666 válasza BKazar (#3415) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

nagyonjo.eu/index.php3?sid=1283431451427109127&tract=2&mod=group&rid=11

A sonynal annyi mint a saturnban.

(#3420) VANESSZA1 válasza Valty (#3416) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szedd le a Battery driver programot, mert az ellenőrzi folyamatosan hogy a géphez reggelt akkut használod-e.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3421) Banzai


Banzai
csendes tag

Tudna valaki segíteni abban, hogy FW41M re történő WIN7 telepítés után mivel lehetne újraéleszteni az FN és a harvergombokat??
Előre is nagyon köszi.

(#3422) CyberPunk666 válasza Banzai (#3421) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Vissszaolvasással
Itt van leírva

(#3423) Valty válasza VANESSZA1 (#3420) üzenetére


Valty
aktív tag

Köszi :R Megcsináltam, így már működik :)

(#3424) kuli


kuli
csendes tag

Sziasztok,
Olyan problémám lenne, hogy VGN.BZ12XN-es gépemnek az Enter billentyű alatti műanyag eltört és ezáltal a billentyű lötyög és állandóan kiesik.

Van erre valamilyen kedvező megoldás? Csak teljes angol billentyűzetet mondtak 26E + beépítésért.

A gép egyébként német billentyűzetes, ami nekem megfelel, tehát vagy csak azt a kis műanyag pöcköt kellene cserélni vagy német vagy magyar billentyűzetre van szükségem...

(#3425) nofi


nofi
őstag

Lehet hülye kérdés, de azért most kicsit számolgattam és elgondolkoztam a nagy VAIO akciók közepette. Mindössze szeretném tudni, hogy a mobilitáson kívül mennyit "kapok" pluszba pl egy EB2Z-től.
Jelenlegi asztali konfigom ilyesmi:
processzer: Core2Duo E6750
ram: 4 giga
hdd: 500 giga samsung f1 széria
vidkari: ati hd3850 256 mb

Ez amit laptoppal szeretnék helyettesíteni. Ez a konfig most mindenestül olyan 100at ér (+ház, dvd, táp, stbstb) ha eladom, tehát a VAIO-hoz képest azért elég sokat buknék. Jó nyilván hülyeség összehasonlítani, mert teljesen más célt szolgál a két gép de azért ha már ráfizetek valamiért akkor azt abban a tudatban szeretném tenni, hogy pl gyorsabb azért valamivel.
Nem olvastatok valahol notebook-desktop processzor összehasonlításokat?

Xbox GT: nozsolt

(#3426) Troy43


Troy43
csendes tag

olyan problémám lenne h a madden nem szélesvásznon jelenik meg. ezt mivel tudnám orvosolni.

(#3427) fotel válasza Troy43 (#3426) üzenetére


fotel
aktív tag

Ez nem a géptől, hanem a játék által támogatott felbontásoktól függ. Nekem pl a GTA:SA 16:10-es képarányt támogat csak (1440x900) míg a GTA:IV már fut 1600x900-ban is.

(#3428) fotel válasza kuli (#3424) üzenetére


fotel
aktív tag

eBay-en néha szoktam látni olyan aukciókat, ahol csak egy-egy billentyűt adnak el, nem tudom hogy ez a te gépednél egyáltalán lehetséges-e, egy próbát megér.

(#3429) Banzai válasza CyberPunk666 (#3422) üzenetére


Banzai
csendes tag

Köszi, ténlyeg nagyon jó, nem vettem észre. Thx

(#3430) Troy43 válasza fotel (#3427) üzenetére


Troy43
csendes tag

köszi és bocs az offért

(#3431) Osiris válasza nofi (#3425) üzenetére


Osiris
őstag

Itt a egy kis info a VPCEB2Z1E notebook videokártyájáról és alul pár játék teszt eredmény. Ezek ebben a laptopban is nagyon hasonlóan alakulnak, viszonyíthatod hozzájuk a mostani géped. Illetve ebben van a bluray lejátszó, bár nem fogod sokat használni az az érzésem.

Én elsőre kicsit megijedtem a géptől, mert ciripel az i5 az energiagazdálkodás közben (pont mint az asztali i7-em), de csak pont annyira, hogy teljes csendben idegesítő legyen. A laptop monitora sajnos nem ledes (és ez hiányzik nagyon, látványra és fogyasztásra is rossz hatással van) + a felső borítás nagyon horpadékony gagyi műanyag. Amúgy szép az összhatás.

[ Szerkesztve ]

(#3432) Helyes


Helyes
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy tegnap az MMben vettem egy 200 000-es Vaio-t tudjátok melyik.. mivel békéscsabai vagyok így nem ott akartam próbálgatni csak itthon bontottam ki, igen ám de az alt gr gomb nyomá hatására kiugrik. Ahol vettem ott már elfogyott ez a laptop máshol sincs nagyon már.. 1-2 db. Vasárnap tudok felmenni Pestre így esélytelen szerintem h kapok egy újat de nagyon tetszik így kéne ez a típus. Hiába vagyok benne a 3 napba max ajándékutalványon kapnám meg az összeget ha nincs több belőle. Szerintetek ha hétfőn beviszem a szervízbe akk ott megtudnák csinálni megvárható időn belül? csak msot kezdődik az egyetem, kéne a gép így most ilyen futárszolgálatra nem várnék feleslegesen, bevinném egyből.

(#3433) Osiris


Osiris
őstag

Tud esetleg valaki biztos infót a recovery diskekről? Azokon mit tárol a laptop? A rendszer teljes tartalmát ami addig felkerült, vagy a "szerviz" partíciót menti le oda ahonnan a windowst és a drivereket telepíti? :F

(#3434) Osiris válasza Helyes (#3432) üzenetére


Osiris
őstag

3napon túl elvileg javítják, és az valószínűleg egy teljes billentyűzet csere lenne.. esetleg ha nincs a billentyűről letörve valami tartó pöcök akkor látok rá esélyt, hogy ott helyszínen meg is csinálják (ha elég hozzáértő akit ott találsz).

(#3435) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy egy Sony Vaio X505 gépecske mennyit érhet szerintetek, kiegészítőkből a vga/ethernet kábel és az egér nincsen már meg, de van egy alig használt akku hozzá a régi mellett.

A segítségeteket előre köszönöm!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3436) Osiris


Osiris
őstag

Szerintetek ha a VPCEB2Z1E laptopom magas frekvencián ciripel akkor érdemes visszavinnem, vagy ezzel együtt kell élni? Ilyen hangokat az asztali gépnél nem szoktam észrevenni, de ennél kifejezetten zavar.. Nálatok mi a helyzet, van ilyen ciripelés, vagy csak nekem jutott ki a jóból? :F
Gyors választ kérnék, mert holnap dél elött vissza kell vinnem ha úgy döntök. :R

(#3437) CyberPunk666 válasza Osiris (#3436) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

ha csak aksirol csinalja az normalis vagy halozatrol is hallani?.
Allitolag a turbo boost okozza. Nem sony, hanem intel core i szeria sajatossag. Mas markak is ezt csinaljak.
Kapcsold ki a biosban.

Majd jelezd mire jutottal.

[ Szerkesztve ]

(#3438) Osiris válasza CyberPunk666 (#3437) üzenetére


Osiris
őstag

Jó kérdés. Most ezt fogom figyelni...

(#3439) fotel válasza Osiris (#3433) üzenetére


fotel
aktív tag

A recovery diskek a gyári állapotot allítják helyre. Ha a lemezeket legyártottad a recovery particiót akár törölheted is. Én kiírtam a (esetemben) két DVD-t és azokról készítettem image-et is biztos-ami-biztos alapon.

Btw, nekem i5 van a gépben és nem ciripel.

(#3440) CyberPunk666 válasza fotel (#3439) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

csak aksirol ciripel, es elvileg csak csendben hallani. Meg szerintem csak ha megy a turbo boost.

Azert nem tudk nyioatkozni, mert nekem az aksi meg a gyari foiaban van.

(#3441) CyberPunk666 válasza fotel (#3439) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

hulye telefon duplazott. Sry.

[ Szerkesztve ]

(#3442) Beetlejuice válasza Robi BALBOA (#3435) üzenetére


Beetlejuice
tag

Szerintem ezt a kérdést azért nehéz megválaszolni, mert főleg gyűjtőknek értékes darab. A RAM nem bővíthető benne sehogy, akksiról max 2 órát ha megy (ha vadi új), a vinyó lassú, és kicsi, illetve csak külső wifi van hozzá. Nekem pl. nagyon tetszett mindig, de jelenleg már nem nagyon tudnám mire használni. Tehát max. XP vagy valami Linux distro mehet rajta 512 mega rammal. Leginkáb a netbookok alsó szegmenséhez hasonlítható tudásban, de azokban ennyiért minimum 2x ennyi RAM és kb. 10x ekkora vinyó van.

Ha valaki nem túl gyors gépet keres, XP + Office + webezés célra akkor megfelelhet. Saccra én kb. valahol 40-50 közé tenném, attól függően, hogy mennyit ér meg valakinek, hogy egy műalkotáson szerkeszti a word doksikat.

[ Szerkesztve ]

(#3443) Robi BALBOA válasza Beetlejuice (#3442) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szia!

Nagyon köszönöm a választ :R , én is erre a következtetésre jutottam körülbelül.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3444) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Nem tud vki vmi infót arról hogy jön-e és ha jön akkor mikor jön egy új corei3-as vagy i5ös y széria? Mert nekem az a formavilág kéne csak kicsivel erőssebb belsővel. De nem annyira durvával és nem olyan durva áron mint a z sorozat.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#3445) VANESSZA1 válasza ManUnited (#3444) üzenetére


VANESSZA1
őstag

"E" sorozatból szemezgess...ott van i5 . én is egy E szériással nyomom a Mafia2-öt :-)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3446) ManUnited válasza VANESSZA1 (#3445) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Tudom hogy hülyeség de nekem KELL az a bekapcsológomb ami csak az y és z szérián van rajta ezért kérdeztem.:D Tudom hülye vok de annyira tetszik.:D

(#3447) k.


k.
őstag

Elég érdekes elhatározásra jutottam! kb 2 hónapon belül összejön kb 100 ezer forint amit laptopra tudok költeni. A mostani ér kb 70 ezret. De 170kból nem tudnék kihozni olyat, ami igazán jó lenne-SSD, BD iró- tehát maradt az, hogy a jelenlegi vaiomat megtuningolom.
Tehát amit jelenleg tud:
1,73GHZ core duo-ezt esetleg késöbb cserélném-
120GB HDD
DVD iró
2GB ram
GMA 950 "VGA"
Tehát lecserélném a HDD-t egy 128GB-s SSD-re, a DVD irót-ami egyébként halott már- egy BD iróra. Azért ezt találtam ki, mert nekem jövőre kezdődne a fősuli és akkor ezt tudnám vinni. Jóhogy 15 colos dög, de jelentőssen gyorsabb lenne a netbookoknál, egy kis reggeli noti torna pedig rámfér:D. Aksit meg késöbb rendelnék kínából-15k kb egy 7200mah-s aksi szóval elég olcsó- igy kb jó sulis notit csinálnék a mostmár 3 éves vaiomból:)
Azért is sulisat, mert jövőre-bár ezt a szüleim finanszíroznák- esetleg kaphatnék egy új vaio-t -mondjuk vaio F szériát- és akkor igencsak jó lenne ez a mostani suliba.:)

Egyébként Vaio N szériáról van szó-

(#3448) Solar_Wind válasza Osiris (#3436) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Nálam nem ciripel.

(#3449) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Van nálam egy Sony Vaio VGN-Z41XD

Kérdésem lenne, hogy mit kell ahhoz feltelepíteni, hogy a képernyőn mutassa ha pl a fényerőt és a hangot állítom a billentyűzettel, valamint az FN+fényerő sem működik.

Néztem a honlapot elég sok minden van hozzá, nem akarok minden vackot feltenni, csak ez kéne.

Valamint az ujjlenyomat olvasóhoz is van ilyen varázsló szerűség, annak is érdekelne a neve :R

Köszi

üdv

(#3450) Osiris válasza CyberPunk666 (#3437) üzenetére


Osiris
őstag

Nem vittem vissza a gépet, de ciripel, ha az aksiról megy. Ugyanaz a jelenség mint az asztali i7 procimnál. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.