Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) LordAxwell válasza h1ght3chzor (#8000) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Egyikkel sem sikerül :(
de most már a gép sem indul el rendesen, azzal indul, hogy rendszerfrissítés folyamatban az lemegy aztán rendszer karbantartás végzése ez már kék háttérnél és utána ott áll 100% on és nem csinál semmit... :F

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8002) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Pontosabban: Windows szolgáltatások konfigurálása 100%-on áll és nem megy tovább... alatta meg a szöveg: ne kapcsolja ki a számítógépet. Most ilyenkor mivan? :S

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8003) h1ght3chzor válasza LordAxwell (#8002) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Mikor elindítod a számítógépet, akkor kell nyomkodnod a gombot, mikor a bios betöltött, kb elejétől kezdve kezdheted nyomogatni. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8004) LordAxwell válasza h1ght3chzor (#8003) üzenetére


LordAxwell
senior tag

A legeslegelejétől nyomogatom a gombokat de semmi, egyszerűen olyan gyors a windows 8, hogy nem lehet behozni a biost? Már akkor nyomom a gombot amikor a bekapcsoló gombot megnyomom, egyből.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy anélkül, hogy újratelepítsem a windows 8-at a gépen, nem e lehet alap állapotba hozni a windows-t? Tehát, hogy letöröljön minden olyat ami nem a windowshoz tartozik, hogy szűz legyen a win8 de mégse kelljen újra rakni :F

(#8005) amerigo: rendben ezt megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8005) amerigo


amerigo
aktív tag

Esetleg így meglesz a bios

(#8006) h1ght3chzor válasza LordAxwell (#8004) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nincs más megoldás... Telepítsd újra a win8-at, max egyesével leszeded a programokat amik fenn vannak rajta, és csak azokat tartod meg amik létszükségesek, de én újraraknám a helyedben, és az egyik hozzászólásban leírtak alapján telepíteném fel a sony programokat. Persze ha mindent felismer a win8 a laptopon, akkor ne telepíts mást.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8007) LordAxwell válasza h1ght3chzor (#8006) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Csak az a gond, hogy ezen most eredeti windows 8 van, de honnan szerzek én megint eredetit?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8008) amerigo válasza LordAxwell (#8007) üzenetére


amerigo
aktív tag

Ha az assist gombbal kapcsolod be, akkor ott van olyan menüpont, hogy újratelepítés. Már ha megvan a helyreállító partíciód.

(#8009) h1ght3chzor válasza LordAxwell (#8007) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Cd kulcsot írd be... Arra figyelj telepítésnél, hogy pontosan azt a verziót telepítsd fel, amire szól a licensed.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8010) LordAxwell válasza amerigo (#8008) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Számítógép visszaállítása alapállapotba, épp most zajlik a folyamat!

Remélem eltűnik a sok vaio-s szarság

(#8009) h1ght3chzor: honnan szerezzem a cd kulcsot?

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8011) GIJoe válasza LordAxwell (#8010) üzenetére


GIJoe
addikt

gép alján van :U

(#8012) amerigo válasza LordAxwell (#8010) üzenetére


amerigo
aktív tag

Vaio-s marhaságok nem fognak eltűnni. :(
CD- kulcs nincsen [link].
A lényeg, hogy bios-ba vagy alaplapra van integrálva, és automatikusan aktiválja a win 8-at.

(#8013) LordAxwell válasza amerigo (#8012) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Ezt nem értem. Tehát tegyük fel, hogy leszedem a windows 8-at torrentről, és azt felrakom, akkor nem is kell aktiválni mert magától aktiválja? :F

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8014) h1ght3chzor válasza amerigo (#8012) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Tényleg nincsen cd kulcs? :Y

Vmilyen matricának akkor is kell lennie, ha pedig automatikusan aktiválja, akkor elég egy olyat feltenned, ami most is van rajta, és eredeti lesz.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8015) amerigo válasza LordAxwell (#8013) üzenetére


amerigo
aktív tag

Mondjuk én nem próbálnám, de elvileg ha a verzió teljesen stimmel, akkor igen.
Mondjuk nagyon elvileg. A külföldi fórumok azt írják igen, aktiválja.

(#8014) h1ght3chzor: tényleg nincs, én is Vaio-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#8016) h1ght3chzor válasza amerigo (#8015) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Úgy néz ki, akkor win8 újítás ez. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8017) amerigo válasza h1ght3chzor (#8016) üzenetére


amerigo
aktív tag

Szerintem inkább Sony, bár Dell-nél is hallottam, hogy nem volt CD-kulcs.

(#8018) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Microsoft.Windows.8.N.64bit.Hun.MSDN

Tehát akkor ezt felrakom pendriveról és aktiválja magát?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8019) amerigo válasza LordAxwell (#8018) üzenetére


amerigo
aktív tag

Talán, ha igazat írtak.
Én nem próbálnám

(#8020) LordAxwell válasza amerigo (#8019) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Most akkor nem tudom mi legyen, most megy a számítógép visszaállítása alaphelyzetbe folyamat, arra nyomtam, hogy formázza az egész winyót, tehát elvileg mindent letöröl, csak azt hagyja fent ami a windowshoz tartozik, csak már kb 40 perce megy és most tart 11% nál. ( a vaios szarok nem tartoznak a windowshoz nem? tehát le kéne szednie)
Maximum ha nem gyorsul be, akkor estére hagyom had fusson, baja csak nem lesz a gépnek?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8021) h1ght3chzor válasza LordAxwell (#8020) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ha vaio recoveryt toltál, akkor vissza fogja állítani a gépet abba az állapotba, mint amikor a boltból kihoztad. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8022) LordAxwell válasza h1ght3chzor (#8021) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Assist gombal kapcsoltam be, ott volt felül, hogy javítás, visszaállítás, helyreállítás opció, azon belül meg asszem windows alaphelyzetbe tétele, és azon belül nem a sima fájlok törlése, hanem a merevlemez formázására nyomtam.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8023) h1ght3chzor válasza LordAxwell (#8022) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Assist gombbal éred ezt el igen. :) Rajta lesznek a vaio progik. Úgy csinálja a sony, hogy egy rejtett partición tárolja a ~10gb-os op rendszert, a programjaival együtt, és onnan instalálod most akkor. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8024) LordAxwell válasza h1ght3chzor (#8023) üzenetére


LordAxwell
senior tag

akkor ennek szinte semmi értelme... mi történik ha most megszakítom? tehát kikapcsolom a gépet?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8025) h1ght3chzor válasza LordAxwell (#8024) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nem tenném, lehet el se tudod aztan indítani a gépet, és kezdhetned előről.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8026) csixy válasza LordAxwell (#8024) üzenetére


csixy
addikt

Ha feltelepült minden , akkor utána a win8 saját felújítóját próbáld ki ! Természetesen rendszergazda fiókból .

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8027) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Tegnap este feltelepítettem a win8-at, de csak az enterprise vezriót fogadta el, viszont nincs aktiválva, és nem is tudja magát aktiválni mert valami kötetcimke hibás, és próbálkozzak később... pedig ott van valami termékkulcs elvileg.. viszont próbáltam feltenni pendriveról ugyan úgy a win7-et arra meg azt írja, hogy nem található op rendszer :F az lehet, hogy erre a laptopra csak win8-at lehet felrakni? vagy miért nem engedi a win7-et?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8028) h1ght3chzor válasza LordAxwell (#8027) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Olyat hallottam, hogy nem lehet win7-et telepíteni win8-as gépre!

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8029) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Kb. két és fél éves gépem (VPCEB2M1E). Mostanában mintha folyamatosan menne a ventilátor, egyre hangosabb a gép, már böngészés közben is, filmnézésről nem is beszélve. Tele lehet porral? Érdemes lenne kitisztíttatnom szerintetek? Soha nem volt egy csendes gép, a venti mindig ment, de talán ennyire hangos nem volt...

(#8030) Flam válasza Grande Ale (#8029) üzenetére


Flam
aktív tag

Flakon sűrített levegő + porszívó. Egyik felén fújatod be a sprayt (rövid nyomással) másik nyíláson meg szívatod porszívóval.

Vagy ha nem akarsz vele ennyit tökölni, akkor szimplán levegő spray és minden nyílásba rövid nyomással bele-bele fújsz. :)

(#8031) Grande Ale válasza Flam (#8030) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem járok jobban, ha szétszedetem? Úgy jobban ki tudják takarítani, nem? 2000-ért megcsinálnák...

(#8032) Flam válasza Grande Ale (#8031) üzenetére


Flam
aktív tag

Ahogy érzed :)
Tény, hogy ha szétszedik jobban ki lehet takarítani.
Én itthon szedtem szét és takarítottam ki :)

(#8033) danteshell válasza LordAxwell (#8027) üzenetére


danteshell
aktív tag

Most szívok én is egy ilyennel, ne tudjátok meg...
SVE1112M1EW...
ismerősöm vette, persze egyből adta hogy rakjak rá neki win7-et...
win7 install: assist gombbal bekapcs F2
biosban uefi-t átállítani legacy-ra
utána boot w7 pendrive-ról
mivel gpt partíciók vannak, az összeset törölni kell, új mbr partíció - innentől megy a telepítés
qrva jó, minden műxik (driverek egy részét sony-middle-east support oldaláról le lehet szedni, ott ezt adják még win7-el is...)
csak az a qrva kamera nem - még az eszközkezelőben sem látja
van tapasztalatom a témában, de fél nap után feladtam, irány be szakszervízes ismerőshöz...
ők is nézegették, szerintük is valszeg a cam az halott...
Sony -felhív, mondom tré a kamera...
!!!csak akkor küldi a futárt ha visszakerül rá az eredeti w8!!!... hát anyád...
mondom jó csak nem adtatok hozzá lemezt... persze, az a hdd-n volt.. hmmm...

Most ott tartunk, hogy megpróbálom visszatenni a w8-at camera teszt, ha azzal műxik (ami ennyi szaki után különös lenne), akkor szegénynek ezt kell használnia... (skype a fontos neki...)
ha mégsem, akkor viheti a futár, de írok majd kedveseket nekik...

Itt írtátok, hogy elvileg valahol a bios-ban tárolja a kulcsot... most már csak azt kellene megtudnom, pontosan melyik verziót is tegyem rá... ötlet?

7447 óta folyamatosan...

(#8034) danteshell válasza danteshell (#8033) üzenetére


danteshell
aktív tag

majd elfelejtettem még biosban secure boot ki win7 install előtt...

7447 óta folyamatosan...

(#8035) LordAxwell válasza danteshell (#8033) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Én végül nem szenvedtem a win7 telepítéssel, hanem assist gombbal bekapcsoltam, és helyreállítás fül, és a HDD-ről feltelepítette újra a win8-at ahogy alapból megkapod a gépet, máris aktiválta magát ahogy feltelepült, kikapcsoltam azt a vaio gate szarságot, és most egész jól fut minden! Majd ha megint újra kell telepíteni akkor ismét ezt fogom alkalmazni szerintem, win7-et már nem rakok rá sose.

Így normálisan működik, nem lassú, nem akad, szerintem te se szenvedj vele!

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8036) danteshell válasza LordAxwell (#8035) üzenetére


danteshell
aktív tag

De muszáj, mert senki sem akarja ezt a szutyok win8-at használni, és megértem őket... Viszont ez után sony laptopot sose többet...

7447 óta folyamatosan...

(#8037) lada22


lada22
csendes tag

Sziasztok!

Vaio VPCEB3L1 laptopról lenne szó. Az lenne a kérdésem, hogy nem tudja-e véletlenül valaki, hogy hogyan lehet kitenni a Vaio képét külső monitorra bootoláskor, még mielőtt a windows betölt?

Sajna a kijelzője még korábban megnyekkent, így külső monitorral használtam, viszont most nem indul el a windows. A képet a külső monitorra meg csak akkor rakja ki amikor a windows betölt, viszont így nem látom sem a bios-t sem a win telepítő lemez menüjét.

Üdv.

(#8038) dhlzoli


dhlzoli
csendes tag

Sziasztok!
vgn fz345d géphez keresek webcam drivert(motion eye 1.3MP)
WIN7 van rajta!
Köszi

[ Szerkesztve ]

Miért pont most, és miért pont engem?

(#8039) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Van egy Sony VGN-Z21XN laptopom, és ehhez keresek windows 7 64 bites nvidia videókártya drivert. Egyszerűen sehol nem találok hozzá.
Valaki tud erre megoldást?
4 Gb ram van a gépemben de így csak 3at lát a rendszer.....

(#8040) LordAxwell válasza danteshell (#8036) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Azt mondja meg nekem valaki viszont, hogy a windows miért nem frissít?

frissítés letöltése és 0%-on áll mindig, semmit sem tölt le, pedig írja is, hogy 29 fontos frissítés van most is?! :F

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8041) Flam


Flam
aktív tag

Csak érdeklődöm, hogy jutott valaki EB szériánál hűtés fejlesztéssel kapcsolatban valamerre?:)
Hűtőpad semmit nem számít, paszta 1-2 fokot max....
Találtatok esetleg valami hűtés gyártó céget akinek van EB szériához ventije vagy hőelvezetője stb?

(#8042) udi24


udi24
tag

sziasztok!
vaio vpceb1s1e tudja a widi-t?

Üdv: udi24

(#8043) doki026


doki026
tag

üdv nekem egy sony vaio vpceb3s1e -van és nemtudom megoldani ezt a problémát ACPI\SNY5001
*SNY5001 csak egy kérdőjelvan meg azt írja hogy ismeretlen eszköz havalaki tud segítsen vagy esetleg egy link ahonan letudom szedni ezt a drivert

(#8044) GIJoe válasza doki026 (#8043) üzenetére


GIJoe
addikt

szerintem, Memory Card Reader
vagy ME Driver vagy a többiek közül vmelyik, a fenti linken...

(#8045) doki026 válasza GIJoe (#8044) üzenetére


doki026
tag

köszi a linket de nemtudta megoldani a hibát ugyanazt írja mint edig :W

(#8046) h1ght3chzor válasza doki026 (#8045) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ez?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8047) GIJoe válasza h1ght3chzor (#8046) üzenetére


GIJoe
addikt

Ezt azért zártam ki, mert az első win frissítéskor mindig feltette nekem magától az op rendszer.
Lehet hogy maga a frissítés menete maradt volna ki neki?

(#8048) doki026 válasza h1ght3chzor (#8046) üzenetére


doki026
tag

üdv igen ez de a linkről nem tudom letölteni valami ötlet? :R

(#8049) h1ght3chzor válasza doki026 (#8048) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Pontosan melyik driver kellene neked?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8050) doki026 válasza h1ght3chzor (#8049) üzenetére


doki026
tag

na ez a driver kelene
ACPI\SNY5001 sony vaio vpceb3s1e hez de nem tudom sehonan leszedni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.