Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Sanya válasza CyberPunk666 (#3500) üzenetére


Sanya
nagyúr

sony vaio media marktban: 199.990 HUF

core i3 350
4gb ddr3
360sata2 hdd
1372xXXX
ati radeon 5-ös sorozatú vga
6 cellás aksi.
windos 7 home prémium
szerintem ennyit megér, öcsém vett is egyet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3502) CyberPunk666 válasza Sanya (#3501) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

De premium kijelzős notiról volt szó, mivel neki az kell.

(#3503) Shrek16 válasza CyberPunk666 (#3502) üzenetére


Shrek16
csendes tag

Értem köszi. Lehet, hogy már kicsit off, de tudsz esetleg a fentieknek megfelelő alternatívát mondani a vaio helyett?

Noé bárkáját egy amatőr építette. A Titanicot profik...

(#3504) CyberPunk666 válasza Shrek16 (#3503) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem.

Menj el és próbáld ki.
Saturnban, mediamarktban, ilyen helyeken meg lehet nézni, tapogatni stb...

Jó márkát vegyél a felhasználásnak és időtállóságnak (meg persze az árnak) megfelelő felszereltséggel.

Az, h a márkás, általad használt dolgokra megfelelő, árban megfizethető gépek közül melyik a legjobb, azt csakis te tudod eldönteni. Kipróbálod a billentyűzetet, a Monitor színeit, betekintési szögét.... Csak te tudhatod. Van olyan is akinek tetszik az eb2z1e kijelzőjének képe... kevés de van. Nézd meg bátran.

(#3505) Loretto válasza Sanya (#3501) üzenetére


Loretto
veterán

Nem említette, hogy mennyire hangos a venti?

Soirée...

(#3506) Sanya válasza Loretto (#3505) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem, de holnap meghallgatom, hogy hangos-é

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3507) Loretto válasza Sanya (#3506) üzenetére


Loretto
veterán

Majd figyelek... Én is szemezek ezzel a jószággal, ill. egy picit olcsóbb Acerrel, de nagyon ehhez tendálok.

Soirée...

(#3508) Sanya válasza Loretto (#3507) üzenetére


Sanya
nagyúr

meghallgattam, nem volt hangos. Pluszban van rajta integrált netezős linux :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3510) moraraliz


moraraliz
csendes tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni. A Sony VAIO vcp-y21s1e kis szépségét néztem ki magamnak. Mennyire gyors ez az U5400-as processzor? Nem nagyon értek hozzá, de a mostani gépemben T5500 van és örülnék, ha az új szerzemény nem lenne ennél lassabb. Csak netezésre és filmezésre kell, de akkor is hasítson nekem! :) Érdemesebb esetleg az előző Y11-est felkutatni még?? Van valakinek tapasztalata ezekkel a modellekkel?
Köszi!

(#3511) CyberPunk666 válasza moraraliz (#3510) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

az intel U elojellel ellatott processzorai a super-energiatakarekos osztalyba tartoznak, cserebe jelentos aldozatot hoznak a teljesitmenyben. Az asztali T jelu sorozattal, lapos fronton a core i szeria hozhato ossze. Itt az M jelzes a nev vegen van, ez jeloli, hogy mobil, azaz hordozhato gepekbe szant.

Ha nem szeretned, hogy lassabb legyen, akkor ertsem ugy, hogy az asztali kivaltasara lenne veve a laptop? Ha igen, akkor vagy mobil core2duo t sorozatu processzorai, de meginkabb a core i5-xxxM gepek.

A mobilitas oltaran mindig kopromisszumot kell kotni. Ha a teljesitmeny a lenyeg, akkor nagy noti kell pl EB2S1E, ha kicsi, akkor 13" alatt nem fogsz talalni asztali teljesitmenyut, de itt mar horror aron adjak az igazi teljesitmenyt.

(#3512) moraraliz válasza CyberPunk666 (#3511) üzenetére


moraraliz
csendes tag

Köszönöm a választ!
A core2duo T5500 egy Acer laptopban van, ezt használom most, de szeretném lecserélni egy Vaio-ra. Sokat utazom, ezért jó lenne, ha könnyebb lenne a gép. Az nem is fontos, hogy kisebb legyen, inkább a súlya és az aksi üzemideje a fontos. Néztem az EB-ket is, de sajnos azok majdnem olyan nehezek, mint a mostani gépem és az aksi se bírja sokáig. Viszont azt olvastam, hogy az Y széria előző modelljében core2duo Su7300-as processzor van. Az esetleg gyorsabb lehet ennél az U jelűnél??

(#3513) Evilangel válasza moraraliz (#3512) üzenetére


Evilangel
tag

Az u5400 és az su7300 szinte ugyanaz teljesítményben, csak utóbbi még kevesebbet fogyaszt

(#3514) moraraliz válasza Evilangel (#3513) üzenetére


moraraliz
csendes tag

Köszi! Nem nagyon értem a Sony-t. Az újabb gépbe beleraknak egy "rosszabb" procit és drágábban adják 10 ezerrel????? Én igazán Sonyfan vagyok de ez :Y .....

(#3515) Evilangel válasza moraraliz (#3514) üzenetére


Evilangel
tag

Azért ezeket a kis fogyasztású procikat így simán rosszabbnak nem nevezném, mert ugyan gyengébb, de az átlagos prociknak felét-harmadát-negyedét fogyasztják, és a teljesítményük még éppen elfogadható.
Persze ha valaki új gépet vesz, akkor minimálisan azt várja el, hogy gyorsabb legyen. (én is)

(#3516) moraraliz válasza Evilangel (#3515) üzenetére


moraraliz
csendes tag

Igen, sejtem én,hogy nem rossz, ezért is az idézőjel..
http://www.amazon.co.uk/Sony-notebook-i3-350M-2-26GHz-Professional/dp/B003PS49L0/ref=dp_return_2?ie=UTF8&n=340831031&s=computers
Ezt találtam most. 780 Fontért nem is tűnik rossz ajánlatnak.

(#3517) Evilangel válasza moraraliz (#3516) üzenetére


Evilangel
tag

igen a core i-széria az mindjárt más :K

(#3518) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

A teljesítmény és az üzemidő között egy hatalmas VAGY van.
Nagy teljesítmény VAGY hosszú üzemidő.

Ha könnyű gépet szeretnél, ami sokáig bírja, akkor lejjebb kell adnod a teljesítményből.

(#3519) franc0 válasza moraraliz (#3516) üzenetére


franc0
őstag

Én a helyedben egy MacBook-ot vennék. Ugyanennyibe kerül, kicsit gyengébb a procija (C2D 2.4), cserébe kiválóan hordozható (13.3") és rengeteg ideig bírja akkuról (6-8h).

CyberPunk666: ez csak akkor igaz ha a Mac-et nem nézed :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3520) CyberPunk666 válasza franc0 (#3519) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ott is kell kompromisszumot kötnöd. Hiszen, akkor át kell térni az alma érzésre. Amit nem mindenki szeret.

(#3521) zandrs válasza moraraliz (#3514) üzenetére


zandrs
csendes tag

a tavasszal vett f-es gépem is drágább lett 50 ropival az Office miatt?
Vicces.... :(
:C

(#3522) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Sony Vaio VGN-S4HP noti biosába egyszerűen nem tudok belépni :( Tipp?

(#3523) moraraliz válasza CyberPunk666 (#3518) üzenetére


moraraliz
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat!
Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz egyszer választanom mikor végre van pénzem is Sonyra! Gondolkodom még a Samsung Q330-on, vagy Asus U30Jc-n is. Azokba legalább belerakták az új processzort. Vagy megrendelem Angliából a Vaio S12-őt. És nem lesz magyar billentyűzet.. :( Mac-et nem szeretnék, Vaio az álom... :B

(#3524) CyberPunk666 válasza Bull Boss (#3522) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Rögtön bekapcsolás után kezd el nyomogatni az F2-t... :)

(#3525) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

sziasztok! P11z-vel kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalat? elsősorban a teljesítményre lennék kíváncsi, windows7 rendszerrel. köszi!

(#3526) Ziog


Ziog
aktív tag

Backup partíció visszaszerezhető valahogyan? Eddig Linuxot használtam és még anno telepítéskor egy adatvesztés következtében törlésre került ez a partíció, most tovább adnám a gépet családon belül, de Windowst kellene telepíteni. Nem tudom így hogy oldható meg?

VPCEA2S1E/B notiról van szó.

Próbáltam már más adathordozóról telepíteni wint, de ott még a gépen levő serialt sem fogadja el.

Előre is köszi a helpet.

(#3527) CyberPunk666 válasza Ziog (#3526) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

mit értesz más adathordozó alatt? OEM win nem fog felmenni egy másik gépre, a dobozos viszont fel fog. Ott a windows sorozatszámát kell megadni, nem a gépét.

A recovery discekről visszaállítható a rejtett partició, de gyanítom nem hoztad létre őket. elég drágán adják őket pótlólag, így javaslom a dobozos változatú windowst.

(#3528) Kbali válasza Ziog (#3526) üzenetére


Kbali
nagyúr

Olvass vissza egy kicsit, valaki volt, aki megrendelte a Sony-tól a recovery diskeket, nem került annyiba, mint egy új dobozos Win.

(#3529) Beetlejuice válasza r3dsnake (#3525) üzenetére


Beetlejuice
tag

Nekem van egy P11z-m, de egy Z11-et is hasznalok mellette. Szerintem ez a P szeria szuper, de nagyon nagyot lehet benne csalodni, ha nem megfelelo elvarasokkal veszi meg az ember. Fo notinak semmikeppen nem ajanlanam, mert tul lassu, viszont olyan helyekre viszem magammal, ahova a notit eszembe sem jutna.

A sebesseg kb. office, web, mail, mozizas (720p-ig) celokra eleg. Ha van meg kerdes, szivesen valaszolok.

(#3530) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Még mindig nem köteleztem el magam egyik laptop mellett sem. Jelenleg a 0%-os THM akciója miatt az edigitalnál nézegetem a VAIO VPCEB2Z1E-t, illetve a Lenovo Y560-at. Mindkét masina Core i5-ös, nagyjából ugyanazt tudják. Ha minden igaz a Lenovo képernyője jobb a LED-es háttérvilágításnak köszönhetően (bevallom még nem csekkoltam, csak a sonyt próbáltam) és a videokártyája is némileg erősebb. Sonynál mondjuk Blu-Ray van, de ez nem tényező. Gari ugyanúgy 2 év mindkét gyártónál, súly, méretbeli különbségek minimálisak. Így elsőre a Lenovo tűnik praktikusabbnak. Valakinek vélemény? :U

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#3531) r3dsnake válasza Beetlejuice (#3529) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

köszi szépen a választ! ezek mind win7 alatt? (32 v 64bit?)

próbáltál vmilyen kisebb régebbi játékot? pl NFS underground, vagy vmi hasonló

köszi!

(#3532) Ziog válasza CyberPunk666 (#3527) üzenetére


Ziog
aktív tag

más adathordozón egy MSDN-s nem torrentről meg egyéb dolgokról, hanem rendesen MSDN-ről letöltött win7 prof-ra gondoltam.

Hát pluszba költeni nem nagyon akarok. Drivereket megtaláltam a honlapon a legtöbb fel is települt. Egy gond van azonban a WEB gombra nem reagáll semmit, illetve azt mondja, hogy ne elérhető, mert nincs telepítve a szolgáltatás. Illetve a VAIO gombra működik a némítás. Valamint vannak még a zoomhoz tartozó FN billentyű kombinációk. Azokra semmi reakció nincs.

Ha ezekre van valami ötlet akkor köszi!

(#3533) Beetlejuice válasza r3dsnake (#3531) üzenetére


Beetlejuice
tag

Az Atom procik nem mennek 64 biten sztem semmilyen gepben. En XP-t hasznalok rajta, de a forum tapasztalatok alapjan, a Windows 7 is nagyjabol ugyanugy megy rajta. Jatekot en az aknakeresoig bezarolag nyomnek rajta. :)

Viccen kivul... szerintem jatekra egyaltalan nem alkalmas a gma 500-as vidi kari. Egy Youtube 720p flash videot mar nem tud zoccenes nelkul lejatszatni. Szal csak olyan gamekban lehet gondolkozni, amik nem igenyelnek video teljesitmenyt (viszont a regi gameknal meg sokszor az 1600x768-as felbontas lekezelese a gond).

Ez egy extrem kicsi gep, teljesen passziv hutessel, szerintem ennel tobbet nem is lehet elvarni tole. Tehat ugy mondanam, hogy a teljesitmenye maximuma egy 720p HD film lejatszasa media play home cinema-val, ami kb. atlagos netbook teljesitmenynek felel meg.

(#3534) r3dsnake válasza Beetlejuice (#3533) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

szinte az összes atom 64 bites. hát sajnos egy ideig elsődleges gépnek kéne, szóval valszeg ez kizárva.

(#3535) Beetlejuice válasza r3dsnake (#3534) üzenetére


Beetlejuice
tag

Ezt a wikipedian irtak:
x86-64 is so far only activated for the desktop Diamondville and desktop and mobile Pineview cores. the Atom N2xx and Z5xx series Atom models cannot run x86-64 code.

Intel Atom Z520 (1.33GHz, 533MHz FSB, 512Kb L2 cache, 45nm)

szoval szerintem enyhe tulzas, hogy az szinte osszes Atom 64 bites :)

(#3536) Beetlejuice válasza Beetlejuice (#3535) üzenetére


Beetlejuice
tag

Mindenesetre szerintem fo gepnek, ne vedd meg, mert csalodni fogsz. Egy netbook teljesitmenyet kapod (muterom dell mini netbookja kb. ugyanaz).

(#3537) r3dsnake válasza Beetlejuice (#3536) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

valszeg akkor Asus 1201n lesz : )

(#3538) j_a_y


j_a_y
csendes tag

Szevasztok! Most vettem egy vpceb2z1e vaiom. A gond az h telepitesnel valami fájl nem volt meg. Miután visszavettem a boltba mondtak h sajna elfogyott a gép, uh vagy vissza adjak a lóvét vagy szokjam meg. A kérdésem az lenne h kinek van ilyen gépe, és van e olyan aki kiirna a recovery discet nekem?

(#3539) Ziog


Ziog
aktív tag

Ha már így szóba jött a recovery disc, akkor én egy vpcea2s1e típushoz keresném ugyanezeket a lemezeket. Köszi.

(#3540) Troy43


Troy43
csendes tag

hellosztok. vmiért nem akar működni a k-lite kodek pack a vaiomon. win7 van rajta. mindenkinél rendesen működnek a kodekek vagy vmi különleges kellene? ti miket használtok? és a vobsub se nagyon akar működni

(#3541) CyberPunk666 válasza Troy43 (#3540) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

win7 alatt nem az igazi a k-lite, én is azt használtam és 7 alatt teljesítménygondjai vannak. ne használd szerintem. Javaslom inkább codec nélküli lejátszókat, pl gom, vagy vlc...

(#3542) Dotcom válasza CyberPunk666 (#3541) üzenetére


Dotcom
aktív tag

nálam a KMplayer vált be, a VLCnek még mindig gondjai vannak a hálózati lejátszással...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#3543) earny


earny
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy EB2Z1-et.
De haver most beparáztatott, hogy a szervízzel gondok lehetnek.
Állítólag kínába viszik a szervizbe adott gépeket és minimálisan 4-5 hét a szervizelés ideje.
Ez igaz?
Van valakinek szerviztapasztalata a Sonyval?
Jó tudom, egy sony sosem pusztul meg, de ha mégis... :)
(Vannak tapasztalataim albacomppal és kollégám révén toshibával is, és ott sem volt röidebb a javítás ideje sajnos. Az albacompt még fel is kellett jelentem, mert sz...tak a fejemre.)

Köcc

(#3544) ro_bert17 válasza earny (#3543) üzenetére


ro_bert17
őstag

Félre tájékoztattak. Nem Kínába, hanem Botswanába viszik a Vaio gépeket szervizelni!
És természetesen nem 4 -5 hét, hanem 4 -5 év.
Van amikor a haverok ugye csak ugratnak. ;)

Elvileg Bécsbe viszik a notikat javítani, és ideális esetben pár nap alatt meg is járja.
Egyébként ha vásárlás előtt nem tanulmányoztad, akkor: [link]

(#3545) CyberPunk666 válasza earny (#3543) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Németországba viszik. Én úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3546) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Megtaláltam:

"A hivatalos magyarországi forgalmazás egyik nagy előnye, hogy immár nem lesz gond a garanciális javítással sem, az ígéretek szerint a hiba bejelentése után 1-2 munkanapon belül futárral elviszik a hibás készüléket a Németországban található szervízközpontba, ahonnan az kijavítva átlagosan 5 munkanapon belül már vissza is kerül tulajdonosához."

ráadásul háztól házig garancia jár állítólag (futár viszi és hozza a kapudtól a kapudig)

Hivatalos sony vaio garanciakönyvet ide kattintva nézheted meg pdf-ben.

[ Szerkesztve ]

(#3547) ro_bert17 válasza CyberPunk666 (#3545) üzenetére


ro_bert17
őstag

Németország! :R
Közeben én is megtaláltam. (bár majdnem hogy mindegy, ha 7000 km-en bül van)

A 4-5 napra emlékeztem szintén, csak nem voltam benne biztos.
Még egyik Vaio-t sem kellett szervizbe küldeni a környezetünkben.

(#3548) fotel válasza franc0 (#3519) üzenetére


fotel
aktív tag

Mar nem azert de a mac sem gyozi le a fizikat. Van vaio ami i5 procival elmegy 6\8 orat. Plusz cserelj macben aksit pl.

(#3549) j_a_y


j_a_y
csendes tag

Eddig még nem kaptam választ, tehát elképzelhető hogy senkinek nincs vpceb2z1e -s vaioja? Ha esetleg mégis van valakinek, és netalán lenne olyan kedves hogy a recovery discet átírná nekem azt nagyon meghálálnám.

(#3550) CyberPunk666 válasza j_a_y (#3549) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az előretelepített OEM windows nem megy fel másik gépre, mert a gép sorozatszámához van rendelve. Ha más kiírja, akkor sem fog neked működni, és ráadásul még a microsoft is blacklistre teheti a kulcsot.

Garanciálisan Vidd vissza oda ahol vetted, hogy ŐK intézzék el a sonyval. Mond meg, hogy a gyári windows7 nem jó.

Esetleg ha elmondod mi hiányzott. Ha egyébként megy a windows, akkor próbáld meg kiírni magadnak a lemezeket, és arról újratelepíteni. ha egyáltalán nem megy, akkor ne a pénzt adják, hanem cseréltessék a sonynál. rendeljenek neked másikat. Vagy garanciálisan szervizeltessék. Abban amit te kifizettél benne van egy működő Windows 7 OEM.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.