Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) littlemamba válasza marilllyo (#3199) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Nekem ArcSoft WebCam Companion 2-van, és ehhez ArcSoft Magic-i Visual Effects 2.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3202) marilllyo válasza littlemamba (#3201) üzenetére


marilllyo
veterán

kösz bébi:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3203) fotel válasza Chris82 (#3200) üzenetére


fotel
aktív tag

Gyári windowst használok, szóval magamtól nem tettem fel semmit. Viszont az új Z csak egyféle DVD és egyféle BD emghajtóval hajalndó együtt élni, az eject gomb nem is a meghajtón hanem a billentyűzet fölött van.

Viszont ilyen funkció volt a Thinkpad T500-amon is, battery strech néven és ahhoz biztosan nem kellett driver.

Esetleg az eszközkezelőben állítsd be az az opciót, hogy "a windows kikapcsolhatja az eszközt hogy energiát takarítson meg".

[ Szerkesztve ]

(#3204) littlemamba válasza marilllyo (#3202) üzenetére


littlemamba
aktív tag

nincsmit ;)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3205) koxkids válasza koxkids (#3198) üzenetére


koxkids
őstag

Ma kicsit próbálgattam.
Több elosztót is kipróbálva esélytelen volt a búgás elnémítása.
A gépet utána levittem a nappaliba, rákötöttem a hifire (RCA - Jack) és néma csend.
Pedig abba az elosztóba be volt dugva minden. (Tv,dvd,házimozi..)
Utána lehoztam a hangfalamat ide, és ugyan úgy búgott.

Lehet hogy a hangfal rossz ? :F
De akkor sima PC-nél miért nem csinálta ?

(#3206) LeeFH


LeeFH
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem VAIO laptopot. Az akkumulátorra van (csere)-garancia, vagy jobb csínján bánni ezzel az alkatrésszel? Köszi! :)

(#3207) Kbali válasza LeeFH (#3206) üzenetére


Kbali
nagyúr

A garancia feltételek elolvasását javaslom, amit kaptál. Az akksira is szokott garancia lenni, de általában 6 hónap vagy max. 1 év.
Azt, hogy hogyan használd, megoszlanak erősen a vélemények. Az én saját többéves tapasztalatom, hogy az akksi mindig a gépben, ha lemerül, töltöm, feleslegesen nincs 220-ra (230-ra) dugva, lehetőség szerint akkuról használom.

(#3208) Brawn1 válasza koxkids (#3205) üzenetére


Brawn1
csendes tag

Szerintem tuti nem a hangfalad rossz. Úgy látszik, ez is valami VAIO specialitás, ugyanis a régi Acer laptopomon nem volt brumm brumm. Eléggé bosszantó egy jelenség, főleg így, hogy nem igazán van mit tenni ellene.

(#3209) Chris82 válasza fotel (#3203) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem is a billentyűzet felett van az eject gomb, nem túl régi a Z-m.
Hol találom meg ezt a funkciót az eszközkezelőben? Mármint hogy a windows leállíthatja az eszközt.

(#3210) koxkids válasza Brawn1 (#3208) üzenetére


koxkids
őstag

De akkor a lenti hifin miért nem csinálja ? :F
Nem értem :(

(#3211) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Van egy VGN-FW21E Vaio laptop, amire VGA-val rákötöttem a külső kijelzőt.
A képminőség kritikán aluli.
Homályos,szellemképes, zanza.
Mit lehet tenni?
3 féle kijelzővel is megpróbáltuk, mindegyikkel ez a helyzet...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3212) fotel válasza Chris82 (#3209) üzenetére


fotel
aktív tag

Tényleg, azt hittem csak az új szérián (VPC-Z* a VGN-Z* helyett) vándorolt oda. Neked a palmrested is aluminiumból van?

Az eszközre kattintva az eszköz részleteinél van, hálókártyánál biztos ott van, optikainál most így kapásból nem tudom, másik gépen dolgozom épp.

(#3213) LeeFH válasza Kbali (#3207) üzenetére


LeeFH
csendes tag

Szia, köszi a választ! Utánanéztem a garancia feltételeknek (szerencsére fellelhető a Sony honlapján) ahol kiderül, hogy a "A garancia nem terjed ki a következőkre: [...] fogyóeszközök (a készülék élettartama során rendszeres cserére szoruló összetevők,
pl. elemek, akkumulátorok)." - 39. oldal.

Ennek tudatában azt hiszem hagyom érintetlenül az akkumulátort, és egyenesen hálózatról működtetem a gépet. Remélem ezzel nem teszek benne kárt.

Köszi még egyszer!

(#3214) Tonyo válasza TigerCat (#3211) üzenetére


Tonyo
őstag

Minden laptoppal ez a helyzet, ha van rá lehetőséged használd a hdmi csatlakozót, azzal szép lesz a kép.

(#3215) fotel válasza Tonyo (#3214) üzenetére


fotel
aktív tag

Azért nem minden laptoppal...

(#3216) xedos válasza LeeFH (#3213) üzenetére


xedos
addikt

Akkor mindek neked notebook?
Hagyd benne, és hetente 1x használd akksiról a gépet!
Sima állásban is meghalnak az akksik...
Azt hiszem 40-50%-ra lemerítve és hűtőbe rakva lehet konzerválni...

(#3217) Tonyo válasza fotel (#3215) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem találkoztam még olyannal amelyik tű éles képet adott volna sima vga kimenetről. Enyém se..(acer timelinex 3820tg)

(#3218) Kbali válasza TigerCat (#3211) üzenetére


Kbali
nagyúr

(#3219) LeeFH válasza xedos (#3216) üzenetére


LeeFH
csendes tag

Azt hiszem megfogadom a tanácsod, thx. Kérdésedre válaszolva pedig, szeptembertől elég gyakran fogok ingázni (kollégium) és hát egy PC-t nehezebben tudnék cipelni heti, kétheti rendszerességgel, mint egy notebook-ot.

[ Szerkesztve ]

(#3220) kape


kape
csendes tag

Háheló!

EB1E1E... Vmiért megszünt a wifije létezni! Próbáltam bekapcsolni/kikapcsolni, letiltani/engedélyezni, eltávolítani/feltelepíteni és mintha nem is lenne! Bekapcsolva sem világít a ledje. Ha bekapcsolom "szoftveresen" a kijelzőn mutatja, de közben a jobb alsó sarokban nem történik semmi. Csak vezetékkel működik!
A wifi routerrel is eljátszottam ugyanezt, áramtalanítottam, rebootoltam. Netes felületen ki van pipálva a rádió rész, mégse... Amúgy igen, netes felületen mintha látná egymást a gép meg a router! A router TP-LINK TL-WR741ND. Jelszóval nem hiszem, hogy probléma volna, eddig sem volt...
Valaki? Esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#3221) kape válasza kape (#3220) üzenetére


kape
csendes tag

Ha érdekel vkit...
Máshogy nem tudtam megoldani, de attól meggyógyult:
Vissza állítottam a windowst tegnapi dátummal és működik

(#3222) Chris82 válasza fotel (#3212) üzenetére


Chris82
senior tag

Nincs aluminiumbol, magnézium ház, a kéztámasz is az.

(#3223) fotel válasza Chris82 (#3222) üzenetére


fotel
aktív tag

Nekem két darabból van összerakva, a tiéd szebb szerintem.

(#3224) marilllyo


marilllyo
veterán

Valaki nem tudja véletlenül mit kell feltelepíteni a recovery dvd-ről hogy az webcam programjai amiket felrak hozzá az arcsoft cuccok felmenjenek? Köszi?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3225) TigerCat válasza Tonyo (#3214) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hááát, az előző gépem 8600M GT -vel volt szerelve, Acer 5920g és tökéletes volt.
Nem lehet, hogy az ez az ATI kártya a gagyi? Vagy az alaplap a hibás?
Az USB eszközök is szakadozgatnak néha...

Amúgy múlt héten vettem egy ilyen gépet:
VPCF12Z1E/BI
Egy vadállat, nagyon megy, de a külső kijelzőt ez sem kezelte le normálisan, így szerintem ez Sony hiba. Na meg most szembesültem vele, hogy kifolyik a szemem 16,4 colon a Full HD felbontástól.

A Sony üzletben azt mondták, mivel bekapcsoltam nem veszik vissza.
De ott meg nem engedték kipróbálni, kiállított működő darabjuk meg nem volt, mivel nem kapcsolhatják be. Farkába harapó kígyó...

El is adtam egy 20-al olcsóbban másnap...

:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3226) Chris82 válasza fotel (#3223) üzenetére


Chris82
senior tag

Hát nekem sem tetszett annyira az újnak a kialakítása.
Tökéletesen meg vagyok elégedve a géppel. Pár hete tettem bele egy 128Gb-os SSD meghajtót. Szóval mindent tud, és nagyon gyors:)

(#3227) fotel válasza Chris82 (#3226) üzenetére


fotel
aktív tag

SSD jóság, élmény vinyón belül közel 300Mb/s-el másolni :)

Még midnig ez a legszebb notebook széria a világon szvsz.

(#3228) oszy


oszy
veterán

A hardver biztonságos eltávolítása vmiért nem akar működni :-S Vkinek vmi ötlete? Eddig sem állította le a winchestert leválasztáskor, de most meg nincs is olyan opció, h kiadás csak ennyi: eszközök és nyomtatók megnyitása, alatta pedig ... (3db pont)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3229) kape válasza oszy (#3228) üzenetére


kape
csendes tag

Na ez engem is érdekelne! Főleg mondjuk egy sima sd kártya "leválasztása" kapcsán is, vagy ebben az esetben nem kell eltávolítani csak "hardveresen" kihúzom és "már indulok is" (mint a wash'n'go sampon) ?! :K

[ Szerkesztve ]

(#3230) mzeperx


mzeperx
tag

sziasztok!

Van 2 db Vaio FW31ZJ gépünk, mindkettő alig múlt egy éves. A gond az, hogy mindkettő 5 percnél kevesebbet bírja akksival, vagyis elhasználódott? az akksijuk. Az érdekes, hogy a kiírás szerint viszont az akku állapota "Good". Végig kímélő üzemben voltak használva (ficsőröknél van ilyen). Azért zavaró, mert ez előtt egy IBM Thinkpadom volt ami 3 éves korában, szintén napi használat mellett egy órát bírt, és 70%-os írta az akkuját. Mondjuk ahhoz volt egy akksi resetelő, formázó szoftver beépítve, ehhez ilyet nem találtam. Ennyire szutyok lenne egy Sony akkumulátora? :(( A gépek egyébként jók, bár a touchpadon a gombfestés csontra lekopott mindkettőn, ez is elég tré... Akinek van ötlete az mondja....

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#3231) littlemamba válasza mzeperx (#3230) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Én passzolom a kérdést, az enyém kb. 2 hónap múlva lesz 1 éves, elhasználódottság 2% szóval ugyanúgy bírja szint, mint új korában és szintén FW szériás vagyok. Kb. 3 hetente egyszer merítem és egyszer fullra töltöm, különben 80%-on használom. Nekem így bejött.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3232) mzeperx válasza littlemamba (#3231) üzenetére


mzeperx
tag

azt, hogy 2% az elhasználódottság azt hol látod?

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#3233) tnoise válasza kvik (#3153) üzenetére


tnoise
csendes tag

--- A jobb oldali három USB port elhelyezése nem túl szerencsés, mert kevesebb hely jut az egérnek. ---

A bal oldalon találsz egy e-sata csatlakozót, amibe úgyszintén be tudod dugni az USB-t (pl. egeret), és így máris kényelmesebb...

[ Szerkesztve ]

(#3234) tnoise válasza marilllyo (#3224) üzenetére


tnoise
csendes tag

--- Valaki nem tudja véletlenül mit kell feltelepíteni a recovery dvd-ről hogy az webcam programjai amiket felrak hozzá az arcsoft cuccok felmenjenek? Köszi? ---

Szerintem így a legegyszerűbb visszarakni bármely gyárilag előtelepített programot:
Start menü -> Vaio Recovery Center -> Reinstall programs or drivers -> Start -> Skip, Tovább -> ... stb.

[ Szerkesztve ]

(#3235) Beetlejuice


Beetlejuice
tag

Sziasztok! Esetleg néhányan olvastátok, hogy irtam korábban egy szösszenetet a Sony Vaio P11z-ről. Annyira megtetszett a kis gép, hogy úgy döntöttem megveszem az új, SSD-vel szerelt változatot is, így a P11z eladó sorba került. Akit érdekel a hírdetés megtalálható a prohardveren.

(#3236) oszy válasza Beetlejuice (#3235) üzenetére


oszy
veterán

milyen színű és mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3237) littlemamba válasza mzeperx (#3232) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Everest-ben, azon belül Számítógép ----> Energiagazdálkodás

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3238) littlemamba válasza Beetlejuice (#3235) üzenetére


littlemamba
aktív tag

juuuujjj majd írj az újról is kérlek, kérlek, kérlek!

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3239) Beetlejuice válasza oszy (#3236) üzenetére


Beetlejuice
tag

Nem akarom szet-offolni a topikot, ugyhogy megirtam priviben.Irok majd az ujrol is, ha lesz erre vevo, es tenyleg lecserelem. :)

(#3240) mifi75 válasza Chris82 (#3226) üzenetére


mifi75
csendes tag

Nekem is VGN-Z21XN/B gépem van, és sokat gondolkodtam egy cserén az új VPCZ11 (illtve a múlt hét óta itthon is kapható VPCZ12) típusra. Főleg az SSD miatt. De láttam, hgy vannak a notebook HDD helyére házilag is beszerelhető SSD-k. Csak attól félek, hogy utána nem lehet rámásolni a HDD tartalmát a Recovery partícióval együtt. Neked sikerült? És még egy előnye van az újaknak: a 64 bites operációs rendszer. Az utólagos teleítés után sajnos nem tudom rávarázsolni a gyári Sony alkalmazásokat, és pl. a funkcióbillentyűk meghajtóit...

(#3241) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Eladásra/cserére felajánlottak egy Sony Vaio Tz16sn subnotebook-ot. Mi ennek az értéke használtan, két évesen??

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#3242) oszy válasza SipiBcs (#3241) üzenetére


oszy
veterán

Árultak nem olyan régen ilyet [itt]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3243) SipiBcs válasza oszy (#3242) üzenetére


SipiBcs
őstag

Ezt én is megtaláltam, de nem tartom reálisnak. (már hogy túl olcsó) A kérdés a hasonló készülékek tulajai felé, hogy jól érzem e?

Mellétéve....... nem biztos, hogy nem ez van felkínálva! :DDD

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#3244) Beetlejuice válasza SipiBcs (#3243) üzenetére


Beetlejuice
tag

Szerintem a TZ-k arai eleg nagy eltereseket mutatnak a hasznalt piacon. Korulbelul 150.000-230.000 kozott szoktam latni oket (nehanyan beprobalkoznak a 300 koruli arral is az SSD-s verzional) . Azert nehez bearazni, mert egy premium kategorias szubnotirol van szo, es sokan csak a hardware specifikaciokat nezik, aminek alapjan mar sokkal jobban kiepitett gepeket is lehet kapni ezen a szinten.

(#3245) SipiBcs válasza Beetlejuice (#3244) üzenetére


SipiBcs
őstag

A Sony-nak mindig is extrém árai voltak. Ezt 130-140 ezer környékén kínálják cserébe egy DJ cuccért. Nem vagyok képben notik ügyében, emiatt kértem segítséget.

Köszönöm a gyors reakciót! :R

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#3246) marilllyo válasza tnoise (#3234) üzenetére


marilllyo
veterán

Tudom! De ott nincs külön "webcam utils" rész! Valamelyik cuccal a sok közül rakja fel azt is...de passz,hogy melyikkel!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3247) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Sziasztok

Nemrég adtam el a VAIO vgn nr31e gépemet amit imádtam és most helyette keresek használtan valami olyan vaio-t, ami már led-es kijelzős, és 15O K-nál nem drágább.
Valami ötlet?

A segítséget előre is köszönöm. :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#3248) tnoise válasza marilllyo (#3246) üzenetére


tnoise
csendes tag

téves

[ Szerkesztve ]

(#3249) tnoise válasza marilllyo (#3246) üzenetére


tnoise
csendes tag

téves
bocs

[ Szerkesztve ]

(#3250) xray_


xray_
tag

Tudna valaki bedobni egy Windows 7 élményindex táblázatot F11M1E-re vagy F12M1E-re?

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.