Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Digital válasza Bee-Beep (#4750) üzenetére


Digital
addikt

Várom Tesóm, aztán megyünk!
Ugye hogy megy a játék a gépeden! :K :C
Viszont megnéztem a home/student verziós office-t, nincs benne outlook :W ! Pedig kezdtem örülni, a word,excel, outlook elég is lett volna nekem!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4752) Bee-Beep válasza Digital (#4751) üzenetére


Bee-Beep
tag

Nekem ezek közül csak az excel kell.
Akkor a képek és a tapasztalatok nem kellenek ugye? :K :DDD :))

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#4753) Digital válasza Bee-Beep (#4752) üzenetére


Digital
addikt

Ha gyorsan fel tudod tolni őket :)
Még nem ért ide öcskös :(

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4754) earny válasza Bee-Beep (#4752) üzenetére


earny
tag

Dehogynem!
Írd csak le! Olvassák majd többen is és lehet, hogy pont ezalapján fognak a sanyi mellett dönteni.

(#4755) Digital válasza earny (#4754) üzenetére


Digital
addikt

Na ja! :K Várjuk a képeket, beszámolót!
Szerk: Én meg elindulok...

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4756) Flam válasza Bee-Beep (#4750) üzenetére


Flam
aktív tag

Akkor ezek szerint mégsem csináltad meg amit mondtam. 3szor írtuk le a driver reinstallt. :)
Na mindegy... Lényeg, hogy megy.

(#4757) Kbali válasza Digital (#4751) üzenetére


Kbali
nagyúr

Használ Thunderbird-öt az Outlook helyett, az is tud mindent - csak sajna Symbian szinkront nem...

(#4758) Flam válasza Kbali (#4757) üzenetére


Flam
aktív tag

Vagy Gmail-t és akkor bárhol eléred az összes leveled. :)
Nekem 5 fiók van beállítva és maximálisan meg vagyok vele elégedve.

(#4759) Digital válasza Bee-Beep (#4752) üzenetére


Digital
addikt

Jelentem ebben a percben nyomtam meg a bekapcsoló gombot! A kijelző nagyon szépnek látszik, bár még csak a win-t tölti be!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4760) Flam válasza Digital (#4759) üzenetére


Flam
aktív tag

Helyreállító lemezeket ne felejts el csinálni! :)

(#4761) Digital válasza Flam (#4760) üzenetére


Digital
addikt

Mindjárt a szűz win-ről, de úgy gondolom előbb megnézem a frissítéseket online!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4762) Bargyu


Bargyu
tag

Tájékoztatásul írom, hogy tegnap beletettem egy Intel X-25M SSD-t a Sony Vaio FW21z-be és úgy hasít, hogy szemmel alig bírom követni. Windows 7 indítás 30mp alatt és ha egyszer bejön az asztal akkor rögtön használható is, nem kell még 2 percet várni, mint a hdd/vista kombinációnál. Office alkalmazások 2 mp, Adobe Lightroom 5mp alatt indulnak. Sirály ez az SSD.

(#4763) Flam válasza Bargyu (#4762) üzenetére


Flam
aktív tag

Az szép :D
:R :C

(#4764) Digital válasza Bargyu (#4762) üzenetére


Digital
addikt

Na majd legközelebb én is teszek bele, bár szerintem az asztali gépem hamarabb fogja megkapni az SSD-t :)
Gyártom a recovery lemezeket!

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4765) earny válasza Bargyu (#4762) üzenetére


earny
tag

Sunáznám! Csak ne lenne ilyen drága... Meg kicsi...
Az 500-as winyó már tele van és a régi lapi 320asát is hordom külső rackben ami szintén tele van. Az a baj, hogy minden szir-sz.rt megtartok és ez a vége. (van még 1 tele 750-es is otthon :D)
Kár, hogy nincs a gépemben még 1 slot háttértárnak... akkor már csak a pénz lenne a gond :D

(#4766) Flam válasza earny (#4765) üzenetére


Flam
aktív tag

Sosem értettem, hogy lehet telerakni ennyi vinyót :D
210 giga helyem van 500ból, úgy hogy tele van minden szar filmmel meg sorozattal most a gép. :D
Az kb. 150 giga... :D

(#4767) Digital válasza Kbali (#4757) üzenetére


Digital
addikt

Hali!

Az Outlook Express névjegyzék mentését, ami egy pst fájl hogyan lehet importálni a Thunderbird-be?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4768) Bee-Beep válasza Flam (#4756) üzenetére


Bee-Beep
tag

De csináltam, csak az valamiért nem sikerült...
Mint leírtam, nem volt teljesen korrekt ez az install sem, tele volt furcsaságokkal.
Valószínűleg azért sikerült, mert átállítottam a böngészőt és a letöltendő drivert nem engedtem megnyitni, hanem az asztalra mentettem, majd onnét indítottam.
A driver "ápdéttel" mindig megszakadt a telepítés és nem történt semmi.
Az asztalról indítva is megszakadt, majd helyreállította és a helyreállítás után valamilyen oknál fogva mégis "lefrissült".
Nem értem, de örülök neki, hogy most jó! :))

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#4769) Bee-Beep válasza earny (#4765) üzenetére


Bee-Beep
tag

Ez mindig így volt és szerintem így is lesz.
Régen a 486-osomban volt egy 500Mb-os és vigyáznom kellett, hogy nem legyen éppen tele.
Ugyanígy jártam a 1,5Gb, majd 40Gb, tárhellyel és így tovább.
Most 2,5 Tb helyem van, ebből kb. 60Gb a szabad hely. :B

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#4770) God_ot válasza kovari (#4723) üzenetére


God_ot
tag

Hi,

most vettem én is egy P11Zt ebay-en az asszonynak, arról is le van túrva minden. ha összeraktam majd megirom, hogy müxik.

De nekem is lenne egy kérdésem, mégpedig hogy mennyiért vetted a gépet és pontosan melyik P11Z modell, a felszereltség érdekelne leginkább és az ár csak hogy átvertem e magam :-D

kocce

God_ot

(#4771) God_ot válasza Flam (#4731) üzenetére


God_ot
tag

Vaio recovery center - reinstall programs or drivers - Drivers és ott a listában

God_ot

(#4772) Vidala válasza jeddie (#4738) üzenetére


Vidala
senior tag

Olyat is lehet a felbontás csökkentésén (ha már HD kijelződ van), és a CTRL+- mellett, hogy a Vezérlőpiltban megkeresed a Képernyő funkciót, és tudsz 100%, 125% és 150% nagyítást rádobni alapból. Egész inteligensen növeli a betű/ikon méreteket. Én 125%-on használom az enyémet (16,4-es fullHD).

CoVboy Forever!

(#4773) Vidala válasza Flam (#4747) üzenetére


Vidala
senior tag

Valóban hasznos és ajánlott, de kell legyen Recovery partíció a HDD-n, tehát olyan nagyon nem kell aggódnod. Legfeljebb újra kell konfigurálnod a frissítéseket és programokat, amit ezzel megspórolhatsz.

CoVboy Forever!

(#4774) Digital


Digital
addikt

Tegnap én is tapasztaltam este azt a bizonyos éles, sípoló hangot! A tapipad környékéről jött, mikor az akkut töltöttem fel. Kb egy órán át hallatszott, azóta csendben van.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4775) Kbali válasza Digital (#4767) üzenetére


Kbali
nagyúr

a pst asszem az nem a névjegyzék, hanem a teljes outlook mappa a névjegyzéket tudod külön exportálni az Outlookból és importálni a TB-be.
Most nincs nálam a TB-s gépem, majd megnézem, ha még érdekel.

(#4776) Digital válasza Kbali (#4775) üzenetére


Digital
addikt

Érdekel, várom a válaszod!
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4777) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!
Van egy F11M1E gépem, s anno vettem hozzá egy Avermedia Volar HD USB tv tunert. Minden rendben ment addig, míg egy napon (tegnap) beszoptam egy csomó trójait és még mit tudom mit nem. Eltartott egy darabig, míg kitakarítottam a gépet, s mint aki jól végezte a dolgát tévézni akartam a meló közben.

De igen ám, az állomások eltűntek. No, sebaj, újra scan, sorba rendezést követően ment minden szépen, mígnem lekapcsoltam a gépem, mert vendégeink jöttek. Miután elmentek gép, tv tuner újraindul, állomások sehol. Na, erre már kicsit összeráncoltam a homlokom, letöltöm az Aver honlapjáról a legújabb drivert, scan megint, működik minden, addig, míg ki nem léptem az alkalmazásból. Na a fenti műveletet megismételtem a gyári telepítő lemezzel is, de ugyanez lett a vége.

Nos akkor mi van, kérdem szépen magamtól! Valamiért nem tárolja el a frekvenciákat, vagy ahova tárolja azt nem találja meg? Na itt már elfogyott a tudományom. Természetesen volt CCleaner, Anti-malware és abrakadabra is , de semmi változás. Avast van a gépen. Talán valami féreg van a dologban?

Mit tegyek? :( Nem akarom újrahúzni a Win7-et.

[ Szerkesztve ]

(#4778) deakgyuri válasza rinpocse (#4777) üzenetére


deakgyuri
tag

Hi

Szerintem a jogosultságok között kellene körbejárni.De nem sok esélyt látok egy faja kis vírusfertőzés után, mert tapasztalataim szerint hamarabb megvan a telepítés, mint ahogy kiderül, hogy mi volt a baj.

Ahogy én csinálom / tam:
Windows + driverek + szoftverek feltelepít ==> Image létrehoz ==> Amikor kell, akkor 30 perc alatt telepít.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4779) Kbali


Kbali
nagyúr

Most voltam a Duna Plaza Fukarban, 179.990-ért van EB3

(#4780) lada22


lada22
csendes tag

Hali!
Kb 3 hónapja van egy VPCEB2M1E/WI típusú laptopom. Az lenne a kérdésem azokhoz akiknek ilyen típusú gépük van, hogy tapasztalható e náluk az alábbi jelenség:
Full csendes szobában hallható a gép hűtése minden esetben, ha nem fut semmi program akkor sem, energia takarékos módban is, amikor a proci egyáltalán nincs terhelve. Sőt ha a web gombbal kapcsolom be és a csak netezésre alkalmas felületet használom (ami nem hiszem hogy jelentős processzor időt igényelne), akkor is folyamatosan pörög (hallható) a hűtés. Bár ezekben az esetekben nem pörög annyira mint egy hajszárító, csak minimálisan, de egy szobában full csend esetén hallható (és szerintem picit hangos). A kérdés azért merült fel bennem, mert volt egy másik gépem (Acer, dual core procival) és ott ha energiatakarékos üzemmódra kapcsoltam a windowsban, akkor teljesen lekapcsolta a proci hűtését. Ehhez képest itt soha nem áll le a hűtés még energiatakarékos üzemmódban sem (Core i3 proci).

Tapasztalt valaki ilyet? :(

Üdv.

(#4781) Digital válasza lada22 (#4780) üzenetére


Digital
addikt

Hali!

Amiket megpróbálnék: BIOS frissítés, hűtőlamellák kitakarítása, talán vírusirtás ( bár nem tapasztalsz proci terhelést:F )

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4782) lada22 válasza Digital (#4781) üzenetére


lada22
csendes tag

Bios a legújabb, bele nem nyúlhatok, mert garis. 3 hónapos új gépről van szó, emiatt nem hiszem h poros lenne, bár én is szétszedtem volna már egy tisztításra. Proci terhelés minimális ~max 10-20 % energy saver üzemmódban.
Azért kérdezem, hogy ezt ennél a típusnál mások tapasztalták-e, mert ha nem, akkor egyértelműen szervíz, ha viszont ez másoknál is így megy, akkor nem töröm magam a dolgon.

(#4783) Digital válasza lada22 (#4782) üzenetére


Digital
addikt

Én a napokban vettem egy EB31L -t, ha idle-ben nem érzem hogy menne a ventilátor, a proci terhelése 1-2% 911 mhz-en! Ha elindítom a Counter strike-ot, akkor indul meg a hűtés, de akkor sem vészes a hangja.Ha nem csinálsz rajta semmit akkor én soknak találom a 10-20%-ot! Talán mégis valami kéretlen alkalmazás fut a háttérben?
A tisztítást úgy értettem, hogy levegővel kifúvatod a szellőző nyílásoknál a gépet.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4784) Vidala válasza Digital (#4783) üzenetére


Vidala
senior tag

Még a rendszerváltás előtt a Romániából importált Dacia-król hallottam olyan sztorit, hogy megállt az autó, felforrt víz. Nem értették mi van, amíg elő nem került egy melegítőfölső (géprongy) rácsavarodva a ventillátorára.

Lehet, hogy a kínai munkások is benne felejtettek valamit? :D

Én is valami háttérben futó alkalmazásra gondolnék, mert 1-2%-nál nem kéne jobban mennie idle-ban.

CoVboy Forever!

(#4785) lada22 válasza Vidala (#4784) üzenetére


lada22
csendes tag

Fent van a sok vaio fos amit alapból felrak a hozzá adott win + egy torrent kliens és valami letöltő alkalmazás fut rajta. A 10-20 % alatt a maximális használtságot értettem (a proci pedig nekem is fele órajelen jár az energy saver módnak köszönhetően, ettől függetlenül a hűtés nem áll meg). De ha web módban indítom a gépet akkor is ugyanúgy nem kapcsol le a hűtés. (Ebből arra következtetek hogy egy tök üres win is legalább annyira fogná a procit mint a web mód)

(#4786) Digital válasza lada22 (#4780) üzenetére


Digital
addikt

Ha a WEB gombbal kapcsolod be a gépet, akkor a Win nem tölt be-->Win-es vírusok, vaio-s programok kizárva. Akkor marad a BIOS frissítés, kifúvatás. Nem használod szöszös, poros helyen a gépet? Új kora óta csinálja ezt?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4787) earny válasza Vidala (#4784) üzenetére


earny
tag

Egy kínai munkást :DDD

(#4788) earny válasza lada22 (#4780) üzenetére


earny
tag

Nekem (ugyan nem teljesen ez a gépem van) szintén állandóan zúz a venti.
Néha zavar(t) engem is, mert eddigi lapijaimban úgy volt ahogy nálad is, nem ment folyamatosan a ventilátor, hanem csak nagyobb terhelésnél kapcsolt be. Vagy akkor ha elétr egy bizonyos hőfokot... bekapcsolt, visszahűtötte és kikapcsolt.
Én megtanultam vele élni. Normál irodai környezetben, illetve itthon ha megy tv, vagy zene, akkor nem lehet észrevenni, hanem csak akkor ha tök kuss van.
Viszont van egy előnye is a dolognak. A gép hideg! Nem sül oda a kezem a csuklótámaszhoz gépelés közben, és nem izzad le a t...m ha az ölemben használom :DDD

(#4789) Flam


Flam
aktív tag

Jelentem, nekem is kb 3 hónapos a gépem és szintén hangosnak ítélem meg.
A szörnyű, hogy tudom nem egészen normális a 2800-3000 rpm-es fordulatszám terhelés nélkül és teljesen mindegy, hogy külső kivetítővel használom (mert arra gyanakodtam, hogy az terheli a videokártyát valamennyire) vagy a beépített kijelzővel. Ha aksiról használom, akkor megy le szépen 2300-2400-as fordulatszámra a ventilátor...
Nálam sem fut semmi, nincs terhelve stb... Az a baj, hogy ha beküldöd szervizbe, akkor vastagon leszarják és nem fognak vele semmit csinálni mert a "hiba nem állapítható meg"... :)
Úgyhogy, ahogy earny is meg én is és még sok mások próbáld meg megszokni. :S
Következő laptopom tuti nem Sony lesz, ha csak addig nem változtatnak a gépek minőségén.
Családban több Vaio is volt (ugyanazon tulajdonosnál) és vett egy újabb szériásat a feleségének karácsonyra, panaszolta is, hogy rohadt hangosak az újak.... Azzal próbáltam vigasztalni, hogy a nagyobb teljesítmény nagyobb hűtést is igényel.... (pedig aztán ő totál laikus...).

(#4790) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Nálam szerencsére még nem jelentkezett a hangosság. Le is kopogom gyorsan. Féléves a gép.

(#4791) Bee-Beep válasza Digital (#4755) üzenetére


Bee-Beep
tag

Sziasztok!
Elkezdtem írni az "értékelésem" és ahogy nap mint használtam (vpceb3l1) egyre több és több dologról tudtam volna véleményt alkotni.
Túl hosszú lett volna a hozzászólásom és bizonyára sokak számára érdektelen is.
Ezért úgy gondoltam, az éppen aktív témáról eszembe jutó tapasztalataimat osztom meg.

Most jutott rá időm, hogy egy kicsit játszogassak. Két óra Dead Space 2 után azonnal indítottam az everestet, majd rögtön másfél óra COD BO következett.
Mikor kiléptem, már oda volt készítve az everest érzékelők "ablaka".
Nagyon meglepődtem, hogy egyik érték sem volt 60 fok felett.
Tudom ez a módszer nem a legpontosabb, de némi tájékoztatást ad a hűtést illetően.
Egyáltalán nem volt zavaró a ventilátor hang sem.
Továbbra is azt tudom mondani, nagyon nem bántam meg ezt a laptopot!
Üdv, Bee

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#4792) thesound válasza Flam (#4789) üzenetére


thesound
őstag

Nálam is 2700 rpm átlagban (220-ról), ha net és letöltés megy. Bár sztem játékon kívül nem nagyon megy feljebb csak nagyon ritkán 1-1 pillanatra (pl. win update-kor). Sztem mindig ennyivel is ment.

Attól függ ki mihez van szokva, nem tudom, hogy ez hangos vagy nem. Az asztali gép után egy suttogó..., de az igaz, hogy ilyenkor este egy totál csöndes szobában hallatszik a hangja (spec. engem nem zavar (bár az első vaio amit használok)... nyáron még jól fog ez jönni, de nagyon kíváncsi leszek, a melegben hogyan fog teljesíteni). Ha meg megy valami zene, vagy akármi, akkor észre sem veszem, hogy van hangja.

(a céges toshiba (i3, nincs dedikált vga) az ki-be kapcsolgatja a ventit, de mikor megy akkor sztem a vaio-nál hangosabb)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4793) thesound


thesound
őstag

PH!TV-ben F széria teszt. Ezt még lefekvés előtt megnézem.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4794) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Este újra fogom rakni a kedvesem Vaio-ját, mert eléggé haldoklik. A rejtett partíciórol ezt maradéktalanul meg tudom tenni? Mi lesz a programokkal(gyáriak)? Filmek, képek kimentve, ezzel nincsen baj, csak a Vaio Care és hasonló tünemények kellenének vissza rá, meg ugye a gombokhoz is külön driver stb. És még egy kérdés, meg tudom oldani, hogy osszam a partíciókat? Külön szeretném a rendszert meg a "raktárt", de ez a Vaio dolog nem tudom hogyan kutyulna bele :B

Előre is köszi, Ábel

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4795) hoffman_ válasza hoffman_ (#4794) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nos, valaki, mielőtt elrontok valamit nagyon? :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4796) earny válasza hoffman_ (#4794) üzenetére


earny
tag

Ha a rekóveri particióról rakod vissza a rendszert (vagy dvd-kről) akkor az össze vaios program rajta lesz a gépen
Kikapcsolt állapotban nyomd meg az ASSIST gombot. Itt tudsz particiókat létrehozni.
Vagy ha már kész a telepiítés akkor Sajátgép -> jobklikk -> Kezelés

(#4797) earny válasza thesound (#4792) üzenetére


earny
tag

Szerintem sem hangos. Csak ha tök csend van, akkor veszem észre hogy jár a venti.
Kolléa átköltözött hozzám egy hétre az asztali gépjével, mert festették az irodáját. Hááááát. az az IBM sokkal sokkal hangosabb volt. Pedig abban is alapjáraton ment a venti.

(#4798) hoffman_ válasza earny (#4796) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Recovery-t szeretném használni, bár elvileg a dvd-k is vannak. Ezt mondjuk nem értem. Minek kell(lehet) dvd-ket csinálni, hogyha ott a rejtett recovery partíció. Ha esetleg elszállna a vinyó? Ilyen alapdolog miatt, tán? Lényegében mindegy. Köszi a választ :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4799) earny válasza hoffman_ (#4798) üzenetére


earny
tag

a redundancia nem rossz dolog ;)

(#4800) hoffman_ válasza earny (#4799) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Utálom ezt a szót :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.